Кафедра економіки підприємства та організації підприємницької діяльностіЗміни починаються з кожного з нас. Ось і студенти кафедри "Економіка підприємства та організації підприємницької діяльності" в рамках проекту "Молодь у громадянському суспільстві – польсько-український досвід та виклики" зі своїми польськими колегами мали нагоду зробити трохи кращим цей світ, тим самим вдосконаливши і себе також - за рахунок опанування основ соціального проектування. Адже соціальні проекти - невід'ємна складова життя кожного цивілізованого суспільства. Постійна підтримка та турбота про найбільш незахищені верстви населення з боку сучасної молоді - доказ її прогресивності та свідомості. І наші студенти довели, що вони саме такі!!!


26 жовтня 2017 року, за ініціативою кафедри економіки підприємства та організації підприємницької діяльності і Центру сучасних освітніх технологій ОНЕУ, у малій актовій залі університету в рамках проекту «Підвищення енергоефективності та стимулювання використання відновлюваної енергії в агро-харчових та інших малих та середніх підприємствах (МСП) України», який виконується Агентством ООН з питань промислового розвитку (ЮНІДО) за підтримки Глобального Екологічного Фонду (ГЕФ), відбулася презентація програмного забезпечення: «ФІНАНСОВИЙ АНАЛІЗ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ COMFAR III EXPERT».

Презентацію провели: національний координатор проекту Кирильчук Ігор Григорович і експерт проекту Радійчук Олег Володимирович.


Добіг кінця міжнародний проект "Молодь у громадянському суспільстві – польсько-український досвід та виклики". Протягом п’яти днів студенти кафедри "Економіки підприємства та організації підприємницької діяльності" знайомились з різноманітними напрямами соціально-економічних проектів, які здійснюються на території Одеси та Одеської області, вивчали особливості роботи з окремими, найменш захищеними групами суспільства.

Лекції та тренінги для студентів було проведено фахівцями, що мають значний досвід у плануванні, підготовці та реалізації соціально-економічних проектів, зокрема спрямованих на роботу з дітьми сиротами, дітьми інвалідами, на реабілітацію воїнів АТО, а також на культурний розвиток населення, на розвиток туризму, на підтримку старт-апів у сфері малого та середнього бізнесу.

Цільовою групою соціального міні-проекту студентів було обрано дітей з ДЦП. Під керівництвом досвідчених інструкторів та консультантів студенти у складі малих робочих груп підготували проект для роботи з данною цільовою групою. Підготовлений проект студенти з успіхом реалізували для дітей різних класів одеської школи-інтернату №7 для дітей з ДЦП та наслідками поліомієліту.

Після завершення проекту учасники обох сторін були відзначені сертифікатами


Повним ходом триває міжнародний проект "Молодь у громадянському суспільстві – польсько-український досвід та виклики" за участю польських студентів та студентів спеціальності "Економіка підприємства". Панує весела, творча та доброзичлива атмосфера. Вже встигли попрацювати нд власними проектами, відвідати Білгород-Дністровську фортецю та завітати з екскурсією на винний завод "Шабо". Однак ще багато нового та цікавого попереду


Вперед в майбутнє. 12.10.2017 відбулось знайомство студентів спеціальності "Економіка підприємства" з сонячною енергетикою. Сонячна енергія здатна в перспективі витіснити традиційні енергоносії. За останні п'ять років глобальна встановлена ​​потужність сонячної енергетики (СЕ) виросла з 40 гігават (ГВт) до 303 ГВт. Для порівняння, всі українські потужності складають приблизно 53 ГВт. Темп зростання ринку сонячних електростанцій по всьому світу в 2016 році вперше перевершив темпи розвитку всіх інших напрямів енергетики, в тому числі вугільних електростанцій. Під час екскурсії студенти нашої спеціальності дізналися про способи її перетворення і накоплення.Познайомились з різними типами сонячних батарей і заодно згадали фізику.


Нові знайомства завжди приємні, але приємні подвійно, коли знайомишся з творчими і талановитими особистостями. Сьогодні випала нагода у самих юних наших студентів - першокурсників - себе показати і на інших подивитися. Не минуло й місяця навчання, а вони змогли підготуватися і прийняти участь у "Візитці груп" - заході, присвяченому знайомству першокурсників зі своїми однокурсниками і не тільки. Ось і 16 група ФЕУП зі своїм куратором - к.е.н. кафедри ЕП та ОПД Кукліновою Т.В. - представили свій варіант.


19.09.2017 на кафедрі ЕП та ОПД ОНЕУ відбувся науково-методичний семінар, присвячений обговоренню впровадження в навчальний процес тренінгу за фахом для студентів 4 курсу на базі програмного продукту "Система управління підприємством" SteERP"", який успішно використовується ВАТ "Одескабель". У семінарі взяли участь представники ВАТ "Одескабель": директор з корпоративного управління і комунікацій Дубилей Олексій Миколайович; начальник служби інформаційних технологій Новожилов Олександр Ігорович ; інженер-програміст бюро розробки та впровадження інформаційного забезпечення Таран Світлана Валеріївна ; інженер-програміст бюро розробки та впровадження інформаційного забезпечення Слинько Владислав Анатолійович, проректор з науково-педагогічної роботи ОНЕУ Кублікова Тетяна Борисівна, викладачі кафедр ЕП та ОПД , міжнародних економічних відносин , бухгалтерського обліку і аудиту, а також студентка-магістрант 54 групи ФЕУП Дерменджі Маргарита


В первой половине сентября Одесский национальный экономический университет совместно с кафедрой экономики предприятия и организации предпринимательской деятельности принимал гостя по программе Erasmus+из FreieUniversitätBerlin, Prof. TheocharisGrigoriadis.

Во время двухнедельного визита профессор прочитал курс лекций по предмету «Экономика энергетики» на английском языке для студентов нашего университета. В конце курса, студентам была дана возможность подготовить и защитить свои презентации по теме прослушанного материала. Студентам, успешно прошедшим экзамен, будут выданы сертификаты от FreieUniversitätBerlin и Одесского национального экономического университета.

Также Prof. TheocharisGrigoriadis посетил заседание кафедры экономики предприятия и организации предпринимательской деятельности, поделившись своим опытом и впечатлениями от посещения нашего университета.

Также во время визита с руководством нашего университета обсуждалась возможность разностороннего сотрудничества в научно-образовательной сфере между нашими университетами. Была согласованна стратегия и намечены планы дальнейшего сотрудничества.

Во время своего визита профессор посетил ряд мероприятий, проходящих в университете.

Данный ответный визит стал возможен после того, как группа наших исследователей под руководством доцента О. А. Дегтярёвой в январе 2017 г. посетила FreieUniversitätBerlin.

Университет:

http://www.oei.fu-berlin.de/en/wirtschaft/Team/lehrstuhl_team/Grigoriadis.html

Подразделение Институт:

http://www.oei.fu-berlin.de/en/index.html

Prof. TheocharisGrigoriadis (Профессор Теохарис Григориадис):

http://www.oei.fuberlin.de/en/wirtschaft/Team/lehrstuhl_team/Grigoriadis.html

В рамках проекту ЮНІДО(UNIDO) «Підвищення енергоефективності та стимулювання використання відновлюваної енергії в агро-харчових та інших малих та середніх підприємствах (МСП) України» http://www.reee.org.ua/, на базі Одеського національного економічного університету пройшов тренінг «Фінансовий аналіз інвестиційних проектів з використанням програмного забезпечення COMFAR III Expert». В навчальному заході брало участь 20 спеціалістів з різних містУкраїни.

COMFAR III Expert: це комп'ютерне програмне забезпечення, яке дозволяє користувачеві моделювати короткострокову і довгострокову фінансово-економічну ситуацію з інвестиційними проектами. Програмне забезпечення полегшує аналіз як промислових, так і непромислових проектів, будь то нові інвестиції, реабілітації, розширення, спільне підприємство або проекти приватизації. COMFAR також пропонує спеціалізовані модулі, наприклад, з Механізму чистого розвитку (МЧР), обліку екологічного менеджменту.

Проведення даного заходу стало можливим в результаті дружнього співробітництва між національним координатором проекту І. Г. Кирильчуком та викладачем кафедри економіки підприємства та організації підприємницької діяльності Ю. В. Тащеєвим. Учасниками від кафедри у тренінгу стали д.е.н., проф. О. В.Сталінська та к.е.н., доц. О. О. Дегтярьова.


Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі VІ Міжнародній науково-практичній конференції «Економіка підприємства: сучасні проблеми теорії та практики», яка відбудеться 22-23 вересня 2017 р.

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ ИНФОРМАЦИОННОЕ ПИСЬМО INFORMATION LETTER

Конкурс выпускных работ 2017 г. в Харькове стал для студентов кафедры Экономика предпрития и организация предпринимательской деятельности и их научных руководителей очень успешным.

Имена наших победителей и их наставников:

1 место образовательно-квалификационный уровень «Специалист»:

Стиблинский Геннадий Игоревич (Малышко Валерий Семенович, к.э.н., доцент)

2 место образовательно-квалификационный уровень «Бакалавр»:

Кильчевская Татьяна Александровна (Литвинов Александр Сергеевич, к.э.н., доцент)

3 место образовательно-квалификационный уровень «Магистр»:

Ермоленко Лилия Геннадьевна (Сталинская Елена Викторовна, д.э.н., профессор)

Поощрительные грамоты получили также:

образовательно-квалификационный уровень «Специалист»:

Аратовская Маргарита Владиславовна (Кошелек Галина Владимировна, к.э.н., доцент)

Буток Анна Владимировна (Молла Марианна Георгиевна, к.э.н., ст.. преподаватель)

образовательно-квалификационный уровень «Бакалавр»:

Дутка Алина Сергеевна (Семенова Валентина Григорьевна, д.э.н., доцент)

Новикова Юлия Викторовна (Дегтярева Ольга Александровна, к.э.н., доцент)

образовательно-квалификационный уровень «Магистр»:

Мельник Анна Михайловна (Гамма Татьяна Николаевна, к.э.н., доцент)

Походина Юлия Михайловна (Егупов Юрий Артемович, к.э.н., доцент)

Поздравляем, гордимся. Так держать!!!


Поздравляем студенток кафедры Экономика предпрития и организация предпринимательской деятельности и их научных руководителей с призовыми местами на Всеукраинском конкурсе научных студенческих работ по естественным, техническим и гуманитарным наукам, который прошел в Киевском национальном экономическом университет имени В. Гетьмана:

Дмитрив Соломия - 54 группа ФЭУП - 2-место (научный руководитель Егупов Юрий Артемович) , Жамбей Татьяна 34 группа ФЭУП - 3-место (научный руководитель Кошелек Галина Владимировна ) и


Доводим до сведения студентов и всех заинтересованных лиц, что 27 марта в Баварском доме стартует проект Конкурс бизнес-планов 2017"

Студенты экономического университета смогут получить большую пользу от участия


На нашей кафедре состоялась очередная защита дипломных работ!!!


15-16 вересня 2015р. відбулась V Міжнародна науково-практична конференція «Економіка підприємства: сучасні проблеми теорії та практики», яку проводила кафедра економіки підприємства ОНЕУ.

У роботі конференції, окрім українських дослідників, також прийняли участь вчені з Канади, Польщі, Угорщини, Білорусі, Молдови, Іракського Курдістану.

В рамках конференції були представлені доповіді з наступних напрямків:
  1. Проблеми підвищення якості продукції та конкурентоспроможності підприємства
  2. Інноваційно-інвестиційні аспекти розвитку підприємства
  3. Стратегія розвитку підприємства
  4. Планування та контроль на підприємстві в сучасних умовах
  5. Сучасні технології управління на підприємстві
  6. Математико-статистичні методи і моделі в управлінні підприємством
  7. Економічні проблеми енергетичного забезпечення підприємств, у тому числі, за рахунок відновлювальної енергетики
  8. Економічні проблеми зовнішнього оточення підприємства

За результатами роботи конференції було опубліковано 205 тез, з загальною кількістю учасників - 262 особи..

Зазначимо, що значну увагу учасників конференції викликала доповідь Сербінової К. Х. щодо тарифної політики міського господарства


15 вересня відбулось урочисте святкування Ювілею кафедри "Економіка підприємства" з нагоди її 50-річчя.

Дивитись відео на YouTube

вул. Преображенська 8, к.201
723-84-03
k.ep
Кафедра у репозитарії ОНЕУ
ONEU LOGO