Відділ міжнародних зв'язківОсвітні програми

Освітні програми ЮНЕСКО Програма Erasmus + Програма академічних обмінів DAAD Програма імені Жана Моне Транс’європейська програма мобільності для навчання в університетах Стипендія Ернста Маха Програма стипендій Чівнінг для післядипломного навчання Стипендії молодим вченим від Німецького Фонду імені Фріца Тіссена (Німеччина) Программа Work and Study Canada Співробітництво з Нідерландами в галузі освіти Фундація українсько-польської співпраці ПАУСІ Навчальні візити в Польщу Програма академічних обмінів ім.Фулбрайта Програма IREX (США) Освітні програми французького уряду Агентство Кампус Франс (Франція) Конкурс короткострокових стипендій від Посольства Франції Австрійська служба обмінів (OEAD) Програма Вісбі (Швеція)

 

Співробітництво з Нідерландами в галузі освіти

Національна освітня система Нідерландів надає можливість всім іноземним студентам отримати вищу освіту в цій державі. Проте вона має ряд особливостей, які необхідно знати. Одним з таких моментів, які необхідно прийняти до уваги є те, що освіта в Нідерландах платна. Постійним мешканцям Голландії, які навчаються на денній формі навчання, в цьому питанні допомагає Національна система студентських грантів, яка видає субсидії для оплати навчання. Що стосується іноземних студентів, то вони є тимчасовими мешканцями і, тому не відповідають критеріям національного гранту. Для іноземних студентів, що є громадянами Європейського Союзу, існують схеми підтримки в рамках Європейських програм. Для українських студентів існує можливість отримання стипендій та грантів в рамках культурних угод, які уряд Нідерландів підписав з більшою кількістю країн. Подібні договори підписуються не лише на рівні держав, а й також між вищими навчальними закладами. Мета цих договорів полягає в тому, щоб стимулювати взаємний обмін студентським та професорсько- викладацьким складом.

Культурні угоди:

Для заохочення міжнародного співробітництва в галузі культури та освіти, уряд Голландії уклав культурні угоди з країнами Західної, Центральної та Східної Європи, деякими країнами Азії, а також з Австралією, Білорусією, Єгиптом, Естонією, Грузією, Ізраїлем, Йорданом, Латвією, Литвою, Мексикою , Марокко, Російською Федерацією, Туреччиною та Україною. У рамках цих культурних угод існує можливість отримання грантів уряду Голландії, які дозволяють студентам та науковцям країн-партнерів отримати освіту в Нідерландах.

Для того щоб подати запит про умови отримання цих грантів, необхідно звернутися в посольство Голландії в Києві чи дипломатичне представництво, яке знаходиться за наступною адресою: Київ, Вул. Тургенєвська, 21, Тел.:216-98-34; 216-19-05

Договори між університетами-партнерами:

Деякі університети та вищі школи Голландії підписують угоди з вузами інших країн з метою розширення співробітництва, а також обміну студентським та професорсько-викладацьким складом. Найчастіше ці програми обміну обмежені однієї тематичною галуззю чи дисципліною. Для отримання більш докладної інформації про систему вищої освіти Нідерландів, необхідно зв'язатися з Нідерландської організацією міжнародного співробітництва у вищій освіті (NUFFIC), яка і зможе відповісти на всі питання, пов'язані з навчанням за кордоном. Для отримання додаткової інформації про діяльність цієї організації можна звернутися за такою адресою:

P.O. Box 29 777 2502 LT
The Hague
Telephone +31 (0) 70 426 02 00
Telefax +31 (0) 70 426 03 99
http://www.nuffic.nl
e-mail: nuffic@nuffic.nl

Студенти, які бажають отримати грант на навчання в Нідерландах, можуть скористатися пошуковою системою The Netherlands Student Grantfinder. Grantfinder містить інформацію про ряд голландських стипендій для іноземних студентів.В НУФФІКе немає додаткової інформації про стипендії, зазначених у Grantfinder'е.

Більш детальну інформацію про навчання в Нідерландах можна знайти на: http://www.studyin.nl/


вул.Преображенська, 8, каб. 125
+38 (0482) 32-79-16, 35-81-60
+38 (048) 723-11-81 (fax)
george
ird
ONEU LOGO