Відділ міжнародних зв'язківОсвітні програми

Освітні програми ЮНЕСКО Програма Erasmus + Програма академічних обмінів DAAD Програма імені Жана Моне Транс’європейська програма мобільності для навчання в університетах Стипендія Ернста Маха Програма стипендій Чівнінг для післядипломного навчання Стипендії молодим вченим від Німецького Фонду імені Фріца Тіссена (Німеччина) Программа Work and Study Canada Співробітництво з Нідерландами в галузі освіти Фундація українсько-польської співпраці ПАУСІ Навчальні візити в Польщу Програма академічних обмінів ім.Фулбрайта Програма IREX (США) Освітні програми французького уряду Агентство Кампус Франс (Франція) Конкурс короткострокових стипендій від Посольства Франції Австрійська служба обмінів (OEAD) Програма Вісбі (Швеція)

 

Програма Жана Моне

Опис

Україна бере участь у програмі Жана Моне з 2001 року (деталі та інформація про попередні проекти Жана Моне на сайті: http://www.tempus.org.ua/uk/osvitni-programy-es-dlja-universytetiv-ta-studentiv/programa-zhan-mone.html). У 2014 році програма Жана Моне трансформувалась у напрям Жан Моне нової програми ЄС Еразмус+ та відбувся перший конкурс проектів.

Ціль напряму Жан Моне в рамках Еразмус+: активізувати євроінтеграційний дискурс, сприяти досконалості євроінтеграційних студій, залучати вищі навчальні заклади до дослідження євроінтеграційних процесів та поширення ідей Об'єднаної Європи.

Основні види діяльності за напрямом:
  • Викладання й дослідження ("Кафедри", "Модулі", "Центри досконалості");
  • Дебати між представниками науково-педагогічних кіл та академічні обміни ("Мережі" та "Проекти");
  • Підтримка діяльності організацій або асоціацій;
  • Надання операційних грантів окремим закладам.

Презентація українською мовою: Erasmus+Jean Monnet

Хто може взяти участь та подати проектну заявку?

Ініціювати проекти Жан Моне можуть, у першу чергу, університети, а також асоціації, громадські організації, науково-дослідні установи, об'єднання науковців, викладачів, які спеціалізуються на ЄС, вивченні євроінтеграційних процесів, поширенні ідей Об'єднаної Європи; учасниками можуть бути як представники держав-членів ЄС, так і країн-партнерів на рівних умовах.

Конкурси Жана Моне проходитимуть один раз на рік восени. Деталі конкурсу (Call for proposals 2015) висвітлені на сайті Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури: http://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus/funding/jean-monnet-activities-2015_en.

Детальну інформацію щодо правил участі у програмі, конкурсної документації, підготовки та критеріїв оцінювання проектних пропозицій можна знайти у Програмному документі (Programme Guide): http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/documents/erasmus-plus-programme-guide_en.pdf.

Детальніше про напрям Жан Моне: http://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus/actions/jean-monnet_en.

База проектів Жана Моне: https://eacea.ec.europa.eu/JeanMonnetDirectory/#/search-screen/

Детальну інформацію про проекти Жан Моне попередніх років, починаючи з 1990 року, можна знайти у базі проектів (Project Directory) за адресою: http://eacea.ec.europa.eu/llp/jeanmonnet/directory/New/Version/2008/V1/ajmrepertoire/distrib.Asp

Детальніше про проект Жан Моне в рамках Еразмус+ на сайті: http://www.erasmusplus.org.ua/erasmus/zhan-mone.html

Детальніше про майбутні конкурси: http://www.erasmusplus.org.ua/erasmus/zhan-mone/konkursy.html


вул.Преображенська, 8, каб. 125
+38 (0482) 32-79-16, 35-81-60
+38 (048) 723-11-81 (fax)
george
ird
ONEU LOGO