Відділ міжнародних зв'язківОсвітні програми

Освітні програми ЮНЕСКО Програма Erasmus + Програма академічних обмінів DAAD Програма імені Жана Моне Транс’європейська програма мобільності для навчання в університетах Стипендія Ернста Маха Програма стипендій Чівнінг для післядипломного навчання Стипендії молодим вченим від Німецького Фонду імені Фріца Тіссена (Німеччина) Программа Work and Study Canada Співробітництво з Нідерландами в галузі освіти Фундація українсько-польської співпраці ПАУСІ Навчальні візити в Польщу Програма академічних обмінів ім.Фулбрайта Програма IREX (США) Освітні програми французького уряду Агентство Кампус Франс (Франція) Конкурс короткострокових стипендій від Посольства Франції Австрійська служба обмінів (OEAD) Програма Вісбі (Швеція)

 

Стипендії молодим вченим від Німецького Фонду імені Фріца Тіссена (Німеччина)

Фонд імені Фріца Тіссена фінансує наукові дослідження і розробки в університетах і дослідницьких центрах на території Німеччини. Стипендія розрахована на іноземних претендентів, які мають ступінь кандидата наук.

Фонд імені Фріца Тіссена (Fritz-Thyssen-Stiftung) надає іноземним фахівцям стипендії і фінансову підтримку на проведення науково-дослідних робіт у вузах і некомерційних дослідницьких інститутах на території Німеччини. Стипендія охоплює цілий ряд гуманітарних і суспільних наук і поширюється, серед іншого, і на громадян Росії та інших країн СНД.

Фонд, названий на честь німецького промисловця Фріца Тіссена, був заснований в 1959 році і є одним з перших великих приватних фондів Німеччини. Мета цієї організації - підтримка молодих вчених у науково-дослідній роботі по одному з наступних напрямків:

  • історія, лінгвістика та культура, філософія, релігієзнавство, археологія, естетика;
  • економіка, політологія, право, соціологія та суспільствознавство;
  • міжнародні відносини (співпраця Німеччини з іншими країнами);
  • медицина і природничі науки;
  • образотворче мистецтво і культура.
Вимоги до кандидатів і обмеження:

У рамках стипендіальної програми кандидати можуть подавати заявки на здійснення наукових проектів в університетах і некомерційних дослідницьких інститутах в першу чергу на території Німеччини. Заохочується також двостороннє науково-дослідне співробітництво із залученням німецьких і зарубіжних університетів і дослідницьких центрів. Пропонований здобувачем проект повинен мати чіткий робочий план і строки виконання.

Зверніть увагу на наступне важлива умова подачі заявки на стипендію Фонду імені Фріца Тіссена: претендент повинен мати ступінь кандидата наук (Doktor), причому з моменту закінчення навчання в аспірантурі (Promotion) повинно пройти не більше двох років. Фонд не надає стипендії студентам чинним аспірантури і не фінансує написання кандидатських і докторських дисертацій.

Розмір стипендії:

Розмір стипендії Фонду імені Фріца Тіссена, незалежно від сфери досліджень або віку здобувача, становить 1700 євро на місяць. При цьому особисті доходи майбутніх стипендіатів з додаткових джерел не повинні перевищувати 500 євро на місяць. Стипендія надається строком на один рік і не обкладається податками.

Крім того, в окремих випадках фонд може оплатити стипендіату додаткові дорожні витрати (наприклад, для проведення зустрічей з іншими учасниками проекту), на суму не більше 100 євро, а також виділити додаткову стипендію розміром до 200 євро для покриття витрат на житло за кордоном.

Фонд не надає стипендіатам фінансову підтримку у разі хвороби чи нещасного випадку, тому вони повинні завчасно укласти медичну страховку для себе і супроводжуючих їх членів сім'ї. У разі позитивного результату конкурсу, одержувач стипендії повинен буде подати договір зі страховою компанією.

Здобувачі з дітьми можуть також подати заявку на фінансову підтримку по догляду за дитиною не старше 12 років. При цьому стипендія фонду не включає відрахування на дітей, цими питаннями займається відповідний відділ з працевлаштування (Arbeitsamt) за місцем проживання в Німеччині.

Необхідні документи та строки подачі заявки

Зверніть увагу: стати стипендіатом фонду за власною ініціативою не вийде. Клопотання про стипендії для претендента може бути направлено лише від імені німецького університету або некомерційного науково-дослідного інституту. У нього повинні входити такі документи:

  • заповнений та підписаний здобувачем аплікаційна форма (доступний за посиланням нижче);
  • резюме здобувача із зазначенням основних етапів академічної та професійної біографії в порядку убування (tabellarischer Lebenslauf);
  • докладний опис пропонованої науково-дослідної роботи (цілі проекту, опис стадії його розвитку на момент подачі заявки, підсумки проведеної підготовчої роботи, методологія, робочий план та список публікацій за темою);
  • документ, що підтверджує факт згоди німецького університету чи науково-дослідного центру на проведення роботи здобувачем;
  • в окремих випадках, необхідно подати список планованих витрат, наприклад на поїздки за кордон.

Заявку на стипендію до Фонду імені Фріца Тіссена можна подати в будь-який час протягом року, при цьому слід враховувати, що час розгляду заявки фондом займає від шести до восьми тижнів. Вищевказані документи необхідно вислати на наступну адресу фонду поштою:

Fritz Thyssen Stiftung
Am Roemerturm 3
50667 Koeln
Deutschland

Інші можливості підтримки молодих вчених

Всі програми Фонду імені Фріца Тіссена спрямовані на підтримку молодих фахівців. Крім річних стипендій фонд надає фінансові дотації для здійснення проектів, відвідування та організації наукових конференцій у Німеччині, а також покриває витрати на наукові публікації та придбання літератури та інших навчальних матеріалів. Більш детальну інформацію по іншим можливостям матеріальної підтримки і програмам фонду, а також докладний опис необхідних документів ви можете знайти за посиланням під текстом.

Інформація про інші можливості та програми Фонду Фріца Тіссена Формуляр заявки (Antragsformular) на річну стипендію Фонду Фріца Тіссен

вул.Преображенська, 8, каб. 125
+38 (0482) 32-79-16, 35-81-60
+38 (048) 723-11-81 (fax)
george
ird
ONEU LOGO