Новини / Події

На першому Українсько-польському форумі “Неформальна освіта в роботі з молоддю”, що проводився 11-12 грудня 2017 року у м. Києві (організатори – Міністерство молоді та спорту України та Фонд Розвитку Системи Освіти Республіки Польща (FRSE)), було презентовано результати спільного міжнародного проекту “Молодь у громадянському суспільстві – польсько-український досвід та виклики” ОНЕУ та WSB (м. Домброва-Гурніча, Польща).

Керівник проекту Павел Ургач (WSB у м. Домброва-Гурніча) та координатор проекту Олена Горлова (ОНЕУ) поділилися досвідом реалізації міжнародного студентського проекту у м. Одеса. Тематика проекту дуже зацікавила та знайшла відгук серед інших учасників форуму. Вони підтримали ідею розвитку студентських соціальних проектів, націлених на дітей з обмеженими можливостями руху. Деякі з них поділилися своїм досвідом роботи з цією групою населення. Усі відзначили важливість такої діяльності з боку студентської молоді та порадили не зупинятися на реалізації одного проекту, а розвивати цю тематику далі. Щиро побажали успіху у продовжені співпраці ОНЕУ та WSB у підготовці та реалізації нових міжнародних проектів.

Павел Ургач та Олена Горлова приймали також активну участь в обговорені проблем, пов’язаних з підготовкою та реалізацією міжнародних проектів в Україні та Польщі, що фінансуються Польсько-українською радою обміну молоддю.


23.11.2017 Як чудово, коли випускники спеціальності “Економіка підприємства” діляться досвідом з молодшим поколінням. На цей раз студенти, які вивчають дисципліну “Інноваційна діяльність підприємства” , познайомилися з керівником “Tesla Eco Energy” Михайлом Котовим, який, до того ж, є нашим випускником. Від інновацій у студентів просто захопило дух. Будемо користуватися виключно енергозберігаючими технологіями, а їздити будемо тільки на електрокарах, вирішили вони. “Тетяна Вікторівна, Ви нас привели на екскурсію в майбутнє” – захоплено сказали студенти.


15 листопада 2017 року викладачі кафедри ЕП та ОПД разом з представниками керівництва ПАТ «Одескабель» – Дубілей О. М. – директор з корпоративного управління та комунікацій; Новожилов О.І. – керівник служби інформаційних технологій; Чернова В.І.. – керівник відділу управління та розвитку персоналу; Чернова В. В. – керівник відділу контролінгу, та іншіми викладачами університету представили сучасний програмний продукт ТОВ «ІТ компанії «АРМКОМТЕХ» «Система управління підприємством «SteERP», що використовується для обліку, аналізу та прийняття управлінських рішень на ПАТ «Одескабель». Система управління підприємством «SteERP» є повнофункціональною ERP – системою управління, що дозволяє отримувати інформацію про поточну діяльність підприємства і здійснювати планові розрахунки на перспективу, налагодити контроль бізнес-процесів на підприємстві та здійснити подальшу їх оптимізацію з урахуванням потреб підприємств.


Зміни починаються з кожного з нас. Ось і студенти кафедри “Економіка підприємства та організації підприємницької діяльності” в рамках проекту “Молодь у громадянському суспільстві – польсько-український досвід та виклики” зі своїми польськими колегами мали нагоду зробити трохи кращим цей світ, тим самим вдосконаливши і себе також – за рахунок опанування основ соціального проектування. Адже соціальні проекти – невід’ємна складова життя кожного цивілізованого суспільства. Постійна підтримка та турбота про найбільш незахищені верстви населення з боку сучасної молоді – доказ її прогресивності та свідомості. І наші студенти довели, що вони саме такі!!!


26 жовтня 2017 року, за ініціативою кафедри економіки підприємства та організації підприємницької діяльності і Центру сучасних освітніх технологій ОНЕУ, у малій актовій залі університету в рамках проекту «Підвищення енергоефективності та стимулювання використання відновлюваної енергії в агро-харчових та інших малих та середніх підприємствах (МСП) України», який виконується Агентством ООН з питань промислового розвитку (ЮНІДО) за підтримки Глобального Екологічного Фонду (ГЕФ), відбулася презентація програмного забезпечення: «ФІНАНСОВИЙ АНАЛІЗ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ COMFAR III EXPERT».

Презентацію провели: національний координатор проекту Кирильчук Ігор Григорович і експерт проекту Радійчук Олег Володимирович.


Добіг кінця міжнародний проект “Молодь у громадянському суспільстві – польсько-український досвід та виклики”. Протягом п’яти днів студенти кафедри “Економіки підприємства та організації підприємницької діяльності” знайомились з різноманітними напрямами соціально-економічних проектів, які здійснюються на території Одеси та Одеської області, вивчали особливості роботи з окремими, найменш захищеними групами суспільства.

Лекції та тренінги для студентів було проведено фахівцями, що мають значний досвід у плануванні, підготовці та реалізації соціально-економічних проектів, зокрема спрямованих на роботу з дітьми сиротами, дітьми інвалідами, на реабілітацію воїнів АТО, а також на культурний розвиток населення, на розвиток туризму, на підтримку старт-апів у сфері малого та середнього бізнесу.

Цільовою групою соціального міні-проекту студентів було обрано дітей з ДЦП. Під керівництвом досвідчених інструкторів та консультантів студенти у складі малих робочих груп підготували проект для роботи з данною цільовою групою. Підготовлений проект студенти з успіхом реалізували для дітей різних класів одеської школи-інтернату №7 для дітей з ДЦП та наслідками поліомієліту.

Після завершення проекту учасники обох сторін були відзначені сертифікатами


Повним ходом триває міжнародний проект “Молодь у громадянському суспільстві – польсько-український досвід та виклики” за участю польських студентів та студентів спеціальності “Економіка підприємства”. Панує весела, творча та доброзичлива атмосфера. Вже встигли попрацювати нд власними проектами, відвідати Білгород-Дністровську фортецю та завітати з екскурсією на винний завод “Шабо”. Однак ще багато нового та цікавого попереду


Вперед в майбутнє. 12.10.2017 відбулось знайомство студентів спеціальності “Економіка підприємства” з сонячною енергетикою. Сонячна енергія здатна в перспективі витіснити традиційні енергоносії. За останні п’ять років глобальна встановлена ​​потужність сонячної енергетики (СЕ) виросла з 40 гігават (ГВт) до 303 ГВт. Для порівняння, всі українські потужності складають приблизно 53 ГВт. Темп зростання ринку сонячних електростанцій по всьому світу в 2016 році вперше перевершив темпи розвитку всіх інших напрямів енергетики, в тому числі вугільних електростанцій. Під час екскурсії студенти нашої спеціальності дізналися про способи її перетворення і накоплення.Познайомились з різними типами сонячних батарей і заодно згадали фізику.


Нові знайомства завжди приємні, але приємні подвійно, коли знайомишся з творчими і талановитими особистостями. Сьогодні випала нагода у самих юних наших студентів – першокурсників – себе показати і на інших подивитися. Не минуло й місяця навчання, а вони змогли підготуватися і прийняти участь у “Візитці груп” – заході, присвяченому знайомству першокурсників зі своїми однокурсниками і не тільки. Ось і 16 група ФЕУП зі своїм куратором – к.е.н. кафедри ЕП та ОПД Кукліновою Т.В. – представили свій варіант.


19.09.2017 на кафедрі ЕП та ОПД ОНЕУ відбувся науково-методичний семінар, присвячений обговоренню впровадження в навчальний процес тренінгу за фахом для студентів 4 курсу на базі програмного продукту “Система управління підприємством” SteERP””, який успішно використовується ВАТ “Одескабель”. У семінарі взяли участь представники ВАТ “Одескабель”: директор з корпоративного управління і комунікацій Дубилей Олексій Миколайович; начальник служби інформаційних технологій Новожилов Олександр Ігорович ; інженер-програміст бюро розробки та впровадження інформаційного забезпечення Таран Світлана Валеріївна ; інженер-програміст бюро розробки та впровадження інформаційного забезпечення Слинько Владислав Анатолійович, проректор з науково-педагогічної роботи ОНЕУ Кублікова Тетяна Борисівна, викладачі кафедр ЕП та ОПД , міжнародних економічних відносин , бухгалтерського обліку і аудиту, а також студентка-магістрант 54 групи ФЕУП Дерменджі Маргарита


У першій половині вересня Одеський національний економічний університет спільно з кафедрою економіки підприємства і організації підприємницької діяльності брав гостя за програмою Erasmus + з FreieUniversitätBerlin, Prof. TheocharisGrigoriadis.

Під час двотижневого візиту професор прочитав курс лекцій з предмету «Економіка енергетики» англійською мовою для студентів нашого університету. В кінці курсу, студентам була дана можливість підготувати і захистити свої презентації по темі прослуханого матеріалу. Студентам, які успішно пройшли іспит, будуть видані сертифікати від FreieUniversitätBerlin і Одеського національного економічного університету.

Також Prof. TheocharisGrigoriadis відвідав засідання кафедри економіки підприємства та організації підприємницької діяльності, поділившись своїм досвідом і враженнями від відвідування нашого університету.

Також під час візиту з керівництвом нашого університету обговорювалася можливість різнобічного співробітництва в науково-освітній сфері між нашими університетами. Була узгоджена стратегія і намічені плани подальшої співпраці.

Під час свого візиту професор відвідав ряд заходів, що проходять в університеті.

Даний візит став можливий після того, як група наших дослідників під керівництвом доцента О. А. Дегтярьова в січні 2017 р відвідала FreieUniversitätBerlin.

Університет:

http://www.oei.fu-berlin.de/en/wirtschaft/Team/lehrstuhl_team/Grigoriadis.html

Підрозділ Інститут:

http://www.oei.fu-berlin.de/en/index.html

Prof. TheocharisGrigoriadis (Професор Теохарис Григоріадис):

http://www.oei.fuberlin.de/en/wirtschaft/Team/lehrstuhl_team/Grigoriadis.html


В рамках проекту ЮНІДО(UNIDO) «Підвищення енергоефективності та стимулювання використання відновлюваної енергії в агро-харчових та інших малих та середніх підприємствах (МСП) України» http://www.reee.org.ua/, на базі Одеського національного економічного університету пройшов тренінг «Фінансовий аналіз інвестиційних проектів з використанням програмного забезпечення COMFAR III Expert». В навчальному заході брало участь 20 спеціалістів з різних містУкраїни.

COMFAR III Expert: це комп’ютерне програмне забезпечення, яке дозволяє користувачеві моделювати короткострокову і довгострокову фінансово-економічну ситуацію з інвестиційними проектами. Програмне забезпечення полегшує аналіз як промислових, так і непромислових проектів, будь то нові інвестиції, реабілітації, розширення, спільне підприємство або проекти приватизації. COMFAR також пропонує спеціалізовані модулі, наприклад, з Механізму чистого розвитку (МЧР), обліку екологічного менеджменту.

Проведення даного заходу стало можливим в результаті дружнього співробітництва між національним координатором проекту І. Г. Кирильчуком та викладачем кафедри економіки підприємства та організації підприємницької діяльності Ю. В. Тащеєвим. Учасниками від кафедри у тренінгу стали д.е.н., проф. О. В.Сталінська та к.е.н., доц. О. О. Дегтярьова.


Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі VІ Міжнародній науково-практичній конференції «Економіка підприємства: сучасні проблеми теорії та практики», яка відбудеться 22-23 вересня 2017 р.

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

ИНФОРМАЦИОННОЕ ПИСЬМО

INFORMATION LETTER


Конкурс випускних робіт 2017 року в Харкові став для студентів кафедри Економіка предпрития і організація підприємницької діяльності та їх наукових керівників дуже успішним.

Імена наших переможців і їх наставників:

1 місце освітньо-кваліфікаційний рівень «Спеціаліст»:

Стіблінскій Геннадій Ігорович (Малишка Валерій Семенович, к.е.н., доцент)

2 місце освітньо-кваліфікаційний рівень «Бакалавр»:

Кільчевський Тетяна Олександрівна (Литвинов Олександр Сергійович, к.е.н., доцент)

3 місце освітньо-кваліфікаційний рівень «Магістр»:

Єрмоленко Лілія Геннадіївна (Сталінська Олена Вікторівна, д.е.н., професор)

Заохочувальні грамоти отримали також:

освітньо-кваліфікаційний рівень «Спеціаліст»:

Аратовская Маргарита Владиславівна (Гаманець Галина Володимирівна, к.е.н., доцент)

Буток Анна Володимирівна (Молла Маріанна Георгіївна, к.е.н., ст .. викладач)

освітньо-кваліфікаційний рівень «Бакалавр»:

Дутка Аліна Сергіївна (Семенова Валентина Григорівна, д.е.н., доцент)

Новікова Юлія Вікторівна (Дегтярьова Ольга Олександрівна, к.е.н., доцент)

освітньо-кваліфікаційний рівень «Магістр»:

Мельник Ганна Михайлівна (Гамма Тетяна Миколаївна, к.е.н., доцент)

Походіна Юлія Михайлівна (Єгупов Юрій Артемович, к.е.н., доцент)

Вітаємо, пишаємося. Так тримати!!!

Вітаємо студенток кафедри Економіка предпрития і організація підприємницької діяльності та їх наукових керівників з призовими місцями на Всеукраїнському конкурсі наукових студентських робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук, який пройшов в Київському національному економічному університету імені В. Гетьмана:

Дмитрів Соломія – 54 група ФЕУП – 2-місце (науковий керівник Єгупов Юрій Артемович), Жамба Тетяна 34 група ФЕУП – 3-місце (науковий керівник Гаманець Галина Володимирівна)


Доводимо до відома студентів та всіх зацікавлених осіб, що 27 березня в Баварському домі стартує проект Конкурс бізнес-планів 2017

Студенти економічного університету зможуть отримати велику користь від участі


На нашій кафедрі відбулася чергова захист дипломних робіт !!!


15-16 вересня 2015р. відбулась V Міжнародна науково-практична конференція «Економіка підприємства: сучасні проблеми теорії та практики», яку проводила кафедра економіки підприємства ОНЕУ.

У роботі конференції, окрім українських дослідників, також прийняли участь вчені з Канади, Польщі, Угорщини, Білорусі, Молдови, Іракського Курдістану.

В рамках конференції були представлені доповіді з наступних напрямків:
 1. Проблеми підвищення якості продукції та конкурентоспроможності підприємства
 2. Інноваційно-інвестиційні аспекти розвитку підприємства
 3. Стратегія розвитку підприємства
 4. Планування та контроль на підприємстві в сучасних умовах
 5. Сучасні технології управління на підприємстві
 6. Математико-статистичні методи і моделі в управлінні підприємством
 7. Економічні проблеми енергетичного забезпечення підприємств, у тому числі, за рахунок відновлювальної енергетики
 8. Економічні проблеми зовнішнього оточення підприємства

За результатами роботи конференції було опубліковано 205 тез, з загальною кількістю учасників – 262 особи..

Зазначимо, що значну увагу учасників конференції викликала доповідь Сербінової К. Х. щодо тарифної політики міського господарства


15 вересня відбулось урочисте святкування Ювілею кафедри “Економіка підприємства” з нагоди її 50-річчя.

Дивитись відео на YouTube

Преображенська 8, к.201

(048) 723-84-03
k.ep@oneu.edu.ua

Підготовка бакалаврів
Нормативні
 • Економіка підприємства
 • Стратегія підприємства
 • Організація виробництва
 • Планування і контроль на підприємстві
 • Економіка і організація інноваційної діяльності
 • Внутрішній економічний механізм підприємства
 • Потенціал та розвиток підприємства
 • Обґрунтування господарських рішень і оцінювання ризиків
Вибіркові
 • Основи підприємницької діяльності
 • Розробка бізнес-плану
 • Управління витратами
 • Логістика
 • Тренінг курс Start – up
 • Економіка, організація торгівлі
 • Економіка та організація біржової діяльності
 • Управління інноваційними процесами у підприємстві
 • Формування та оцінка підприємницького потенціалу
 • Стратегія бізнесу
 • Управління підприємницькими ризиками

Підготовка магістрів
Нормативні
 • Стратегічне управління підприємством
 • Управління потенціалом підприємства
 • Економічна діагностика
Вибіркові
 • Економіка і організація іноваційно-інвестиційного розвитку підприємств
 • Комерційна діяльність виробничих підприємств
 • Контролінг
 • Проблеми конкурентоспроможності та якості діяльності підприємств
 • Економіка та організація діяльності об’єднань підприємств