Кафедра фізичного виховання та безпеки життєдіяльності

Копа В.М.
зав. кафедрою, доцент, канд. філ. наук 

Фізичне виховання, масовий спорт та спорт високих досягнень в Одеському національному економічному університеті базується на Законах України і здійснюється на підставі вимог державного стандарту, галузевих стандартів та стандартів вищої освіти вищих навчальних закладів, затверджених законодавством. Виконання наказів та вимог забезпечує кафедра фізичного виховання та спорту яка була створена у 1944 році.

Одним із найважливіших елементів роботи кафедри фізичного виховання та спорту є розвиток необхідних майбутнім економістам фізичних і морально-етичних якостей, формування гідних та яскравих особистостей, виховання у студентів цілеспрямованості, впевненості, волі, зміцнення здоров’я. Впевнені, що рівень фізичної підготовки та фізичний стан майбутнього покоління це показник здорового суспільства, а спорт – це дивовижний і прекрасний світ в якому панують грація і пластика, мужність і витривалість, спритність і сила, а також дуже міцний стимул для розвитку духовних цінностей молоді. .

Будівниками свого часу, творцями майбутнього, які пройшли складний шлях перетворень були засновники кафедри фізичного виховання Єсіновська Є.(1944-1950р.), Барановський П.А.(1950-1973р.), Гуляєв К.А. (1973-2001р.) та володіли високою майстерністю в вихованні молодого покоління, якісною підготовкою спортсменів високого рівня. В складі кафедри працювали та очолювали збірні команди університету провідні викладачі-спортсмени: Якушенков В.П. (спортивна гімнастика), Почесний МС Присадський Є.М. (волейбол), МС Абакумова С.Г. (легка атлетика), Саморуков В. (гандбол), Скоков М.Г(футбол), МС Трач Л. (гандбол), МС Цимбалюк О. (гандбол), Заслужений тренер України Кір’якулова Н.І. (художня гімнастика), МС Герус Л.В.(гандбол), МС Овчинніков О.В. (волейбол), МС Коломієць С. (плавання), МС Польовий С. (атлетична гімнастика), КМС Прокопенко О.Е.(волейбол).

На теперішній час на кафедрі, яку очолює Заслужений Тренер України Кір’якулова Н.І., працюють 10 викладачів, із них 2 – Заслужені тренери України, 3 – майстри спорту України. В складі кафедри: Заслужений тренер України Кивайло А.П. ( стрільба з луку), майстер спорту Мельников А.В.(легка атлетика), майстер спорту Соколов А.В. (гандбол), майстер спорту Долинська Т.В. (плавання), старші викладачі – Федоров В.А., Браславська Н.В., Козлов С.В., Голтуренко О.В..

Великий вклад в скарбницю університету в різні роки навчання внесли:

ВОЛЕЙБОЛ – МСМК Хоменко – Глоба Г.- срібний призер Олімпійських ігор, МС Червякова Л., МС Ахамінова І., МС Нірка С., МС Бородаєнко А., МС Цвіг Т..

ВИДИ ЄДИНОБОРСВ –МСМК Кацоєв О. – чемпіон Світу (вільна боротьба), МС Киссе М. (вільна боротьба), МС Радилов О. (вільна боротьба), МС Грицків М. (Дзю-До), МС Грозова К. (Дзю-До), МС Григорєв Д. – чемпіон Європи ( кікс боксінг), МС Чебанова Л. (карате), МС Астахова А. (карате), МС Мазур Р. – чемпіон Світу (карате), МС Тавакалян Г. (карате), МСМК Ковальчук – Абсолютний чемпіон Світу (карате).

ЛЕГКА АТЛЕТИКА – МСМК Рощін П. – володар Кубку Європи, ЗМС Ізбаш І. –чемпіонка параолімпійських ігор, МС Корсак В., МСМК Дугінець Д., МС Понамарьова О., Рогаускас С., МС Нетепін О, МС Савицький Д., МС Терентьєв М ., МС Кіщенко Ю. – срібний призер чемпіонату Європи, МС Олу Фемі,МС Гермаш Р., МС Шмалій К..

АКРОБАТИКА – МСМК Ситнікова К. – Абсолютна чемпіонка Світу, МС Андреєва Т., МС Сотникова А..

ХУДОЖНЯ ГІМНАСТИКА – МСМК Бевзюк Т. – неодноразовий срібний призер Чемпіонату Світу та Європи, МС Ліпкіна Н., МС Нагорна Т., МС Усова Л., МС Тукан С., МС Ємченко М., МС Чупрікова Л., МС ГорбенкоВ., МС Голинська Н., МС Горюнова Н., МС Швець І., МС Войтко І., Линькова І., МС Хірцова А., МС Золотарьова М., МС Анестасіаді А., МС Крижанівська Н., МС Ховренко І., МС Болоховець К., МС Шевчук І., МС Кабишева О., МС Михальова К., МС Мунтян Н., МС Малая Л., МС Сєваті Л., МС Іваненко Т., МС Глухарева М., МС Кислова І., МС Дуплійчук А., МС Савчук С., МС Мельник І., МС Пальова А., МС Каташинська О., МС Бойко А., МС Алфьорова І., МС Чернуцька А., МС Башмакова А., МС Омелянчук О., МС Паляничко К., МС Федотова С., МС Кіфа І..

СТЕНДОВА СТРІЛЬБА – МС ЗМС Нікандров Ю.С. – двократний чемпіон Світу.

ШАХИ – МСМК Фінгеров Д., МС Снапковська Т.. ШАШКИ – МС Капацина С.

БАСКЕТБОЛ – МС Другачонок А..НАСТІЛЬНИЙ ТЕНІС – МС Згурська Т., МС Бессонова Н., МС Цимбалюк О., МС Тараненко А.ФУТБОЛ – МС Фролов К.

На кафедрі створені та набули розвитку:

  • спортивно-навчальні відділення, спеціальна медична група, ЛФК;
  • групи спортивного вдосконалення – акробатика, аеробіка, бадмінтон, бокс, боротьба вільна, боротьба дзюдо, греко – римська боротьба, самбо, баскетбол, водне поло, волейбол, гандбол, гімнастика художня, карате, легка атлетика, настільний теніс, плавання, спортивні танці, шахи, шашки, футбол, черлідінг, атлетична гімнастика, до яких зараховуються студенти всіх курсів з урахуванням їхніх фізичних здібностей і вподобань.

В допомогу студентам для самостійної роботи та самоконтролю за фізичним станом впроваджено «Щоденник зміцнення здоров’я», орієнтований на студентів економічного профілю та спрямований на формування культури здоров’язбереження.

Викладачі кафедри беруть участь в Міжнародних наукових конференціях, симпозіумах, конгресах, виданні методичних рекомендацій, публікацій. Продовжується пошук та впроваджуються інноваційні форми занять спрямованих до Європейських стандартів якості освіти.

За планом кафедри проводиться Спартакіада ОНЕУ з 11 видів спорту, кубках з футболу та фудзалу, Спартакіада серед викладачів та співробітників, Спартакіада серед гуртожитків, фестиваль з видів єдиноборств, інтерактивний Бліц – турнір з шахів. На протязі 18 років проводиться традиційний Міжнародний студентський турнір з художньої гімнастики з участю Росії, Румунії, Молдови, Білорусі, Болгарії та Придністров’я, міст України та ВНЗ м. Одеси учасники якого мають кваліфікацію майстра спорту, а також група абітурієнтів. Проведення змагань такого рангу за підтримкою адміністрації університету в стінах нашого закладу підтверджує високий рівень майстерності гімнасток університету, організаційні здібності кафедри фізичного виховання.

Студенти-спортсмени університету беруть участь в Обласній спартакіаді ВНЗів з 24 видів спорту, літніх Універсіад, які проводяться Міністерством Освіти і науки. Збірна команда університету з художньої гімнастики в брала участь в усіх 5-ти Універсіадах та завойовувала золоті, срібні та бронзові медалі, була чемпіоном Універсіади, 2 рази срібним призером і 2 рази бронзовим. Такий вклад Майстрів спорту з художньої гімнастики в імідж Одеського національного економічного університету.

Успішно виступають спортсмени університету на чемпіонатах та кубках України, Європи, Світу, національних і міжнародних змаганнях.

За період навчання в університеті виконали норматив майстра спорту 47 студентів.

Кожен з них показуючи високий клас майстерності, завойовував звання Чемпіона та призера міста, Країни, Європи, Світу на міжнародних змаганнях, вносячи великий внесок в спортивні досягнення університету.

Щорічно за підсумками участі студентів та викладачів в різних заходах кафедра проводить нагородження чемпіонів та призерів Спартакіади кубками, грамотами, медалями та пам’ятними подарунками, активістів спортивного життя університету, 10-ку кращих спортсменів року, кращих фізоргів, викладачів приймаючих активну участь в розвитку програми здоров’я збереження та учасників гала-концерту.

Спортсмени, якими ми пишаємось

 

Гуменко Катерина

студентка ФЕУП, Майстер спорту з вітрильного спорту. Багаторазова чемпіонка України, багаторазова чемпіонка Кубків Європи, Бронзова призерка чемпіонату Європи, Чемпіонка Світу, 4 місце на Юнацьких Олімпійських Іграх 2014 р.


Переуда Анастасія

студентка ФЕУП. Майстер Спорту з карате в ваговій категорії до 68 кг. Срібна призерка Чемпіонату України, двократна чемпіонка України,
бронзова та срібна призерка чемпіонату Європи, двократна чемпіонка Європи, бронзова призерка Чемпіонату Світу в особистому заліку та срібна призерка в командному заліку.


Кулік Віталій

студентФЕУП, Майстер спорту з карате, член Національної Збірної України 2010 – 2017 рр. Чемпіон України з карате 2008 -2016 рр. Багаторазовий власник Кубку України, переможець і призер Міжнародних турнірів групи А, учасник чемпіонатів Європи та Світу. Кращий спортивний результат 5 місце у 2-му Кубку Світу з карате, 7 місце в Чемпіонаті у 42-му Чемпіонату Європи.


Срібний призер Чемпіонату Європи МС Кіщенко Юрій
Абсолютний Чемпіон Світу МСМК Ковальчук Андрій
Срібний призер Чемпіонату Європи МС Савицький Дмитро
Рекордсмен України МС Терентьєв Микита
Чемпіонка Універсіади МС Чабанова Лідія
Призер Міжнародних турнірів МС Нетепін Олександр
Чемпіон Світу МС Мазур Руслан
Чемпіон Європи МС Григор’єв Д.
Багаторазова срібна призерка Чемпіонату Світу та Європи МСМК Бевзюк Тетяна
Абсолютна Чемпіонка Світу МСМК Ситнікова Катерина

25 вересня 2021р. кафедра фізичного виховання та БЖД провела традиційний щорічний Кубок Ректора ОНЕУ з міні-футболу, який відбувся в СТ «Економіст». В змаганнях прийняли участь студенти всіх факультетів.

У впертій боротьбі перемогла збірна команда ФМОІТ, яка отримала перехідний кубок з рук ректора ОНЕУ Ковальова А.І., друге місце посіла збірна команда ФМЕ, третє –ФЕУП. Піднесеному настрою сприяла сонячна погода, а дух боротьби відчувався в повітрі і вболівальники активно підтримували свої факультети.

Дякуємо фізоргам факультетів та особисто Романчуку Владу (ФМОІТ), Кожухарю Павлу (ФМЕ), Васіліогло Віталію (ФМЕ), які прийняли активну участь в організації та проведенні змагань з міні-футболу.

23 вересня в спортивній залі ОНЕУ кафедра фізичного виховання та БЖД провела змагання серед факультетів з настільного тенісу.

В 72Спартакіаді ОНЕУ з настільного тенісу призові місця вибороли студенти ФМОІТ, на другому місці студенти ФЕУП, третіми стали студенти ФФБС.

Вітаємо переможців і бажаємо всім покращення результатів в наступних змаганнях.

У СТ «Економіст» відбулися змагання 72 Спартакіади ОНЕУ зі стрільби серед хлопців та дівчат. На І місці збірна команда ФМОІТ, ІІ місце посіли студенти ФЕУП, ІІІ – збірна команда ФМЕ.

В особистій першості серед дівчат перше місце з найкращим результатом стала студентка ФМОІТ Омельченко Катерина, на другому місці студентка ФЕУП Шкода Арина, на третьому місці Троколюк Олена – студентка ФМЕ.

В особистій першості серед хлопців на першому місці Тутов Дмитро – студент ФФБС, друге місце – студет ФМОІТ Романчук Влад, третє – Пацар Олександр, студент ФМЕ. Вітаємо переможців та учасників змагань!

Форма 1

Дата проведення Час проведення (з__ по__) Місце проведення (корпус, аудиторія) Найменування заходу Учасники

(студенти,

викладачі,

кількість)

Відповідальний

(посада, прізвище, кафедра/відділ)

Контактний телефон, месенджер Інтернет-посилання на інформацію про захід
 

9-11.03.2021

 

14.00-16.00

Спортивна зала ОНЕУ 71 Спартакіада ОНЕУ серед студентів:

  • Першість ОНЕУ з волейболу (жінки)
40 студентів

4 викладачі

Соколов А.В. 723 04 62 Інтернет сторінка кафедри,  новини ОНЕУ
 

16-17.03.2021

 

14.00-16.00

Спортивна зала ОНЕУ 71 Спартакіада ОНЕУ серед студентів:

  • першість ОНЕУ з волейболу (чоловіки)

 

40 студентів

4 викладачі

Соколов А.В. 723 04 62 Інтернет сторінка кафедри, новини ОНЕУ
 

18.03.2021

 

14.00-16.00

Спортивна зала ОНЕУ 71 Спартакіада ОНЕУ серед студентів:

  • першість ОНЕУ з баскетболу (жінки)
40 студентів

4 викладачі

Копа В.М. 723 04 62 Інтернет сторінка кафедри, новини ОНЕУ
 

25.03.2021

 

14.00-16.00

Спортивна зала ОНЕУ 71 Спартакіада ОНЕУ серед студентів:

  • першість ОНЕУ з баскетболу (чоловіки)
40 студентів

4 викладачі

Копа В.М.  723 04 62 Інтернет сторінка кафедри, новини ОНЕУ
7.04.2021 13.00-14.30 Спортивна зала ОНЕУ Круглий стіл

«Моральні імперативи у структурі особистості спортсмена»

Кафедра психології, політології та історії ОДАБА Копа В.М.

Кадієвська І.А.

 

723 04 62 Інтернет сторінка кафедри
14.04.2021 13.00-14.00 Спортивна зала ОНЕУ Студентська  конференція з питань рухової активності студентів ОНЕУ в умовах національного карантину 100 студентів, 4 викладачі Копа В.М. 723 04 62 Інтернет сторінка

кафедри

22.05.2021 10.00-15.00 СТ Економіст 71 Спартакіада ОНЕУ серед студентів:

  • першість ОНЕУ з легкої атлетики та стрільби
100 студентів, 4 викладачі Браславська Н.В.

Полуніна Т.В.

 

723 04 62

1.04-1.06.2021 Згідно календарю змагань Поза межами ОНЕУ,

ЗВО м. Одеси

14.00-16.00

Участь збірних команд ОНЕУ у першості ЗВО області з волейболу, баскетболу, плавання, водного поло, дзюдо,  бадмінтону, настільного тенісу, гирьового спорту, регбі, карате, фут залу, тощо 100 студентів, 4 викладачі Всі викладачі кафедри ФВ та БЖД 723 04 62 Інтернет сторінка кафедри
26.03.2021 15.00-16.30 Спортивна зала ОНЕУ Профорієнаційний захід:

  • Товариська гра з командою ДЮСШ м. Чорноморська
15 студентів, 10 школярів, 2 викладачі Копа В.М.

Соколов А.В.

723 04 62 Інтернет сторінка кафедри
23.10.2021 10.00-15.00 СТ Економіст 71 Спартакіада ОНЕУ серед студентів:

  • Кубок Ректора ОНЕУ з міні-футболу
50 студентів, 4 викладачі Соколов А.В. 723 04 62 Інтернет сторінка кафедри

За підрахунками участі збірних команд в змаганнях серед вищих навчальних закладів м.Одеси наш університет здобув загальне 4 місце. ВІТАЄМО студентів, які наполегливо вибороли кращі результати для ОНЕУ : студента 1 курсу ФЕУП Догадаєва Сергія у вправі “Віджимання” та студентку 4 курсу ФМОІТ у вправі “Планка” (таблиця результатів додаєтся).

🎉Наші учні приєдналися до тренувань вдома.

Студентка feup-41 Анастасія Переуда, КМК з карате.

Вітаємо збірну команду ФЕУП з футболу, яка стала переможцем у змаганнях за Кубок ректора ОНЕУ.

Друге місце здобула збірна команда ФМЕ, третье – ФМОІТ .

Традиційно кафедра фізичного виховання та спорту провела підсумки участі студентів у 65 Спартакіаді ОНЕУ з 10 видів спорту. В гострій боротьбі за призове місце змагалися команди факультету економіки управління виробництвом та кредитно – економічного факультету. За результатами наполегливої боротьби І місце посіли студенти КЕФ які здобули 53 очки. За підсумками участі факультетів у 65 Спартакіаді ОНЕУ команди посіли:

І місце

кредитно-економічний факультет:

декан Видобора В.В., зам. декана зі спортивно-масової роботи ст. викладач Браславська Н.В.

ІІ місце

факультет економіки та управління виробництвом:

декан Ляліков С.В., зам. декана зі спортивно-масової роботи МС Цапенко Л.М.

ІІІ місце

факультет міжнародної економіки:

декан Безпалов В.М., зам. декана зі спортивно – масової роботи ст. викладач Федоров В.А.

V місце

обліково-економічний факультет:

декан Островський П.І., зам. декана зі спортивно-масової роботи ст. викладач Полуніна Т.В.

V місце

фінансово-економічний факультет:

декан Левинський С.В., зам. декана зі спортивно-масової роботи МС Соколов А.В.

Кращі представники спортивної молоді отримали заслужену подяку і визнання це були ті, хто бореться на спортивних майданчиках, полях, бігових доріжках за честь свого університету і його результативність, хто примножує його могутність і славу! Були відзначені наступні студенти:

В художній гімнастиці:
  1. Савельєва Вікторія ФЕУВ
  2. Федотова Світлана ОЕФ
  3. Скибицька Ольга ОЕФ
  4. Лошак Рита ФМЕ
В легкій атлетиці:
  1. Магомедов Анвар ФЕУВ
  2. Жеков Ілля ФМЕ
  3. Волкова Ауріка ФМЕ
  4. Рибак Катерина ОЕФ
  5. Дамаскін Михайло КЕФ
В шахах:
  1. Ніколаєв Ілля ФЕУВ
В плаванні:
  1. Мельников Ернест КЕФ
В волейболі(жінки):
  1. Мараховська Жанна ФЕУВ
  2. Далакова Анастасія КЕФ
  3. Колесник Ганна КЕФ
В волейболі (чоловіки):
  1. Скляр Дмитро ФЕУВ
  2. Лисенький Станіслав ФЕУВ
В баскетболі (жінки):
  1. Лазар Ольга ОЕФ
В баскетболі (чоловіки):
  1. Костенко Дмитро ФЕУВ
  2. Лашутін Андрій ФЕУВ
В карате, дзюдо, самбо:
  1. Кулік Віталій ФЕУВ
  2. Донев Дмитро ФЕУВ
  3. Голиченко Марія ФМЕ
  4. Перевознюк Оксана ФМЕ
  5. Троченко Ольга ФЕФ

Протягом 2014-2015 навчального року згідно плану-календаря спортивних заходів студенти-спортсмени приймали участь у 61 змаганні змаганнях різного рангу. Загальна кількість студентів, які прийняли участь у змаганнях різного рівня – 351 особа.

Призерами та чемпіонами України, міжнародних змагань стали наступні студенти:

  • Кулік Віталій (ФЕУВ)- МС з карате
  • Магомедов Анвар(ФЕУВ)-КМС з легкої атлетики
  • Гуменко Катерина (ФЕУВ)-МС з вітрильного спорту
  • Савельєва Вікторія (ФЕУВ)- стала Майстром спорту з художньої гімнастики.

Проведена Спартакіада викладачів та співробітників (з 5 видів спорту), спартакіада гуртожитків, факультетські спортивні вечори.

Збірні команди університету прийняли участь в XXIII Обласній спартакіаді ВНЗ з 19 видів спорту та принесли до скарбниці ОНЕУ 4122 очки та посіли загальне 2 місце.

В 65Спартакіаді ОНЕУ місця були розподілені наступним чином:
Бадмінтон

За ІІІ місце – дипломом ІІІ ступеню нагороджена команда фінансово-економічного факультету;

За ІІ місце – дипломом ІІ ступеню нагороджена команда факультету економіки та управління виробництвом;

За І місце кубком та дипломом І ступеню нагороджена команда кредитно-економічного факультету.

Баскетбол (жінки)

За ІІІ місце – дипломом ІІІ ступеню нагороджена команда фінансово-економічного факультету.

За ІІ місце дипломом ІІ ступеню нагороджена команда кредитно-економічного факультету.

За І місце кубком та дипломом І ступеню нагороджена команда факультету економіки та управління виробництвом.

Баскетбол (чоловіки)

За ІІІ місце дипломом ІІІ ступеню нагороджена команда обліково-економічного факультету.

За ІІ місце дипломом ІІ ступеню нагороджена команда факультету міжнародної економіки

За І місце кубком та дипломом І ступеню нагороджена команда факультету економіки та управління виробництвом.

Волейбол (жінки)

За ІІІ місце дипломом ІІІ ступеню нагороджена команда кредитно-економічного факультету.

За ІІ місце дипломом ІІ ступеню нагороджена команда факультету економіки та управління виробництвом.

За І місце кубком та дипломом І ступеню нагороджена команда факультету міжнародної економіки.

Волейбол (чоловіки)

За ІІІ місце дипломом ІІІ ступеню нагороджена команда фінансово-економічного факультету.

За ІІ місце дипломом ІІ ступеню нагороджена команда кредитно-економічного факультету.

За І місце кубком та дипломом І ступеню нагороджена команда факультету економіки та управління виробництвом.

Кубком та дипломом нагороджена команда-переможець кубка ректора з футзалу. Капітан команди Мустяца Ігор.

Настільний теніс

За ІІІ місце дипломом ІІІ ступеню нагороджена команда факультету економіки та управління виробництвом.

За ІІ місце дипломом ІІ ступеню нагороджена команда фінансово-економічного факультету

За І місце кубком та дипломом І ступеню нагороджена команда кредитно-економічного факультету.

Стрільба

За ІІІ місце дипломом ІІІ ступеню нагороджена команда кредитно-економічного факультету.

За ІІ місце дипломом ІІ ступеню нагороджена команда фінансово-економічного факультету

За І місце кубком та дипломом І ступеню нагороджена команда факультету міжнародної економіки

За активну участь у спортивному житті університету та змаганнях різного рангу протягом 5 років навчання в ОНЕУ були нагороджені грамотою студенти кредитно – економічного факультету Лісник Олександр і Волкова Ауріка.

Проведена Спартакіада викладачів та співробітників (з 5 видів спорту), спартакіада гуртожитків, факультетські спортивні вечори.

Збірні команди університету прийняли участь в ХХІІІ Обласній спартакіаді ВНЗ з 19 видів спорту та принесли до скарбниці ОНЕУ 4122 очки та посіли загальне 2 місце.

Сьогодні із впевненістю можна сказати, що наш університет твердо крокує до своєї мети, – підготовки фізично обдарованої молоді. Декани подякували своїм студентам за спортивні досягнення, ведення здорового способу життя та відданість факультету.