071 «Облік і оподаткування» (молодший бакалавр)

Більше ніж 70 років кафедра бухгалтерського обліку та аудиту готує фахівців вищої освіти за програмами підготовки від початкового рівня вищої освіти – молодшого бакалавра до бакалаврів і магістрів з обліку, контролю, аналізу, аудиту та оподаткуванню.

Навчальний план за спеціальністю «Облік і оподаткування» передбачає вивчення найсучасніших дисциплін, засвоєння яких забезпечує фахівців знаннями з питань ефективності використання нових і традиційних форм господарювання, підвищення якості облікової та статистичної інформації, впровадження міжнародних стандартів фінансової звітності, ефективності контролю, економічного аналізу, аудиту та оподаткування.

Випускники нашого факультету є висококваліфікованими фахівцями, які працюють у різних сферах економіки, а саме: виробництво, торгівля, будівництво, транспорт, банківська і страхова сфера, консалтинг, фінансова та фіскальна система, державне управління, туризм, готельно-ресторанний бізнес тощо.

Вони обіймають посади головних бухгалтерів, фінансових директорів, фінансових аналітиків, директорів, фахівців консалтингових та аудиторських компаній, аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, фахівців фіскальних служб, пенсійного фонду, кризис-менеджерів, арбітражних керуючих тощо.

Випускники кафедри бухгалтерського обліку та аудиту ОНЕУ займають посади у науково-педагогічній сфері у нашому університеті та в інших вищих навчальних закладах України і за її межами.

Відповідно до кваліфікації «Молодший бакалавр» зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування» може займати первинні посади, згідно з Національним класифікатором України «Класифікатор професій» ДК 003:2010 з відповідними окладами:

Бухгалтери та касири-експерти – 9000-15000 грн.

Інспектор податкової служби – 8000-15000 грн.

Реєстратори бухгалтерських даних – 9000-14000 грн.

Статистики-обліковці та конторські службовці, що займаються фінансовими операціями – 8000-16000 грн.

Касири в банках та інкасатори – 7000-13000 грн.

Збирачі податків – 8000-16000 грн.