Кафедра іноземних мов

Шостак Ірина Іванівна в.о. завідувача кафедри, к.пед.н., доцент

Діяльність кафедри іноземних мов спрямована на розвиток та підтримку викладання та вивчення іноземних мов в університеті завдяки студенто-орієнтованому підходу, направленому на задоволення сучасних потреб та побажань студентів, що ґрунтується на багаторічному досвіді використання сучасних методів навчання іноземної мови та проведенні відповідних напрямів педагогічних досліджень. Одним із основних завдань кафедри, як і всього університету загалом, є втілення Болонських ініціатив та європейської системи освіти.

Метою кафедри є якісне навчання студентів, аспірантів та колег іноземним мовам, утілення концепції мультилінгвізму та стимулювання й підтримка вивчення іноземної мови для особистих, академічних та професійних цілей.

Діяльність кафедри іноземних мов спрямована на:

  • забезпечення всебічного доступу до якісного вивчення іноземної мови (англійської, німецької та французької) для всіх учасників освітнього процесу;
  • використання сучасних активних форм, методів і засобів навчання іноземної мови та ІКТ для ефективного навчання в університеті;
  • забезпечення самостійної роботи студентів для опанування дисциплін та проведення додаткових курсів;
  • надання навчального матеріалу в електронному та паперовому вигляді англійською, німецькою та французькою мовами;
  • розвиток критичного й аналітичного мислення у студентів; навичок командної роботи та публічного виступу; дослідницьких навичок;
  • співпрацю з іншими освітніми установами як на регіональному, так і міжнародному рівнях;
  • проведення профорієнтаційної роботи;
  • надання професійних консалтингових послуг для підтримки студентів, що навчаються за індивідуальним графіком, готуються до здачі міжнародних іспитів, виступу на конференціях, поїздки закордон з метою навчання тощо.

Спеціальності кафедри

Кафедра іноземних мов здійснює прийом та підготовку студентів в межах спеціальності 015 «Професійна освіта (Економіка)» за освітньою програмою «Англійська мова в економіці та бізнес-освіті»: бакалавр – 4 роки.

Перспективи професійного розвитку

Після завершення навчання випускники Одеського національного економічного університету, за навчальною програмою кафедри, зможуть працювати на посадах:

  • Викладач бізнес дисциплін англійською мовою;
  • Перекладач (синхронний, послідовний, письмовий);
  • Ментор-консультант;
  • Науковець у сфері бізнесу або освіти;
  • Коуч із питань освіти, саморозвитку та бізнесу.

Продовження навчання

До програми можуть долучатися професіонали у сфері економіки, педагогіки чи філософії для продовження професійної освіти та отримання ключових навичок міждисциплінарного характеру, у тому числі навичок командної роботи, освітнього менеджменту, синхронного перекладу соціально-економічного контенту тощо.

Партнери

Передова міжнародна компанія у сфері мовної освіти та підготовки в Україні – Dinternal Education.

Нова спеціальність  – 015 «Професійна освіта (Економіка)», інноваційна освітня програма «Англійська мова в економіці та бізнес освіті» є актуальною відповіддю на виклики та попит сьогодення, та перспективною для сучасної молоді. Підготовка студентів відбувається за трьома напрямками: іноземні мови (англійська, як основна та німецька/французька, як вибіркові), бізнес освіта, а також педагогіка та психологія вищої школи. 

Протягом навчання студенти набувають навичок та знань за такими дисциплінами як: фонетика, грамматика та лексика ділової англійської мови; друга іноземна мова, міжкультурні коммунікації, емоційний інтеллект, основи бізнесу, бізнес-консультування та коучінг, етика бізнесу (професійна етика та конфліктологія), міжнародні економічні відносини, бізнес-планування, методика проведення бізнес-тренінгів та багато інших.

Інноваційна освітня програма «Англійська мова в економіці та бізнес освіті» розкриває перед студентами перспективи побудови кар’єри у освітній діяльності, готує до роботи перекладача, ментора, коуча, бізнес-консультанта, а також орієнтує студентів до подальшої роботи у педагогічній, філологічній та консалтинговій діяльності із високим рівнем володіння іноземними мовами.

📌Презентація зі спеціальності 015

14  жовтня  2022 року в ОНЕУ, на кафедрі Іноземних мов, у рамках студентського English Club,  була проведена зустріч-дискусія студентів Клубу, присвячена до Всесвітнього Дня Психологічного Здоров’я, «International Mental Health Day». В заході брали участь студенти нашого університету, а також викладачі кафедри. Всі присутні слухали доповіді-презентації про поняття психологічного здоров’я та його основні складові «Англійською мовою». Особливу увагу було приділено емоційному стану людини.  Дякуємо всім студентам спеціальності 015 «Професійна освіта (Економіка)» за активну участь та організацію заходу!
Дякуємо всім присутнім за підтримку та взаємодію. Запрошуємо всіх бажаючих приєднуватись  до нашого Клубу та сподіваємося на скорішу зустріч з Вами!
Працюємо для Вас!

Dear colleagues!
The academic staff of the Department of Foreign Languages of the Odessa National Economic University congratulate everyone on our professional holiday – Teacher’s Day!

We wish you to have diligent students, pleasure from work, personal and professional growth, worthy financial rewards, a peaceful sky above your head and good luck in all your endeavors!!!

🎥 Привітання студентів

27 вересня 2021 року, в рамках дисципліни “Вступ до спеціальності”, студенти спеціальності 015  та викладачі кафедри іноземних мов ОНЕУ були в гостях у нашого потенційного партнера “Департаменту перекладів”. 

Зустріч пройшла душевно і дружелюбно. Нам розповіли не лише унікальну історію створення самого департаменту перекладів, а й провели екскурсію по офісу-музею, детально ознайомили з професією перекладача, її можливостями й особливостями.

Ми також поговорили про те, як підготуватися до співбесіди і про навички, які необхідно розвивати нашим студентам, які в подальшому захочуть реалізувати себе в даній професії. Теплий і привітний прийом. Навіть викладачі задумалися, а чи не піти сюди на фріланс))) 

Виявилось, що РR менеджер цього агентства – студентка 3 курсу ОНЕУ, що приємно вразило. Також домовилися про створення бази практики на базі “Департаменту перекладів” для студентів спеціальності 015 і заснування щорічної премії найкращому студенту.

Другою частиною нашої програми було знайомство з роботою гіда-екскурсовода. Наш партнер компанія “City tours”, ось уже кілька років допомагає нам в організації екскурсій для наших студентів  англійською мовою. Цей рік не став винятком. Студенти в захваті, очі горять, а що ще потрібно викладачам))

Кафедра іноземних мов Одеського національного економічного університету запрошує команди 10-11 класів шкіл з поглибленим вивченням англійської мови взяти участь у квесті «Business Odessa», який відбудеться 18 жовтня 2019 року за адресою вул. Преображенська, 8.

Початок о 10.00

До уваги студентів IV курсів!

Кафедра іноземних мов оголошує набір на курси для підготовки до здачі загального незалежного оцінювання (ЗНО)

Початок занять з 16 вересня 2019 р.

По всіх питаннях звертатися до центру підвищення якості освіти, тел. 723-86-50

До уваги студентів!

Кафедра іноземних мов оголошує набір на курси для бажаючих вивчати другу іноземну мову (французьку, німецьку)

По всіх питаннях звертатися на кафедру іноземних мов, тел. 722-41-17

До уваги викладачів та аспірантів!

Кафедра іноземних мов оголошує набір на курси для підготовки до здачі міжнародного іспиту LCCI

По закінченню курсів – іспит

Реєстрація бажаючих до 10 жовтня 2019 р.

Місця в групі обмежені!

По всіх питаннях звертатися на кафедру іноземних мов, тел. 722-41-17

15 квітня 2019 року після закінчення курсу з Ділової англійської мови під керівництвом завідувача кафедри іноземних мов доц. Керекеши О.В. було проведено міжнародний іспит на підтвердження рівня володіння іноземною мовою, у якому взяли участь 16 викладачів та студентів.

Кафедра іноземних мов вітає викладачів та студентів ОНЕУ із успішним складанням міжнародного іспиту з англійської мови Лондонської торгівельно-промислової палати (LCCI) та отриманням відповідного сертифікату рівнів В2 та С1.

19 жовтня 2018 р. кафедра іноземних мов з метою профорієнтаційної роботи провела міський квест «Сучасна Одеса» іноземними мовами для учнів 10-11 класів шкіл з поглибленим їх вивченням. У квесті взяли участь команди гімназій №1, 2, 7, 8, школи-гімназії №4, приватних шкіл «Гармонія» та «Майбуття», СШ №17, 40, 86, а також Рішельєвського ліцею. Загальна кількість учасників заходу була близько 100 осіб.

Квест розпочався у головному корпусі ОНЕУ, а її урочисте завершення відбулося у корпусі №6. На початку гри кожна команда отримала пакет завдань, в яких за допомогою кросвордів, загадок та ребусів закодовані цікаві, привабливі або новітні місця Одеси (арт-об’єкти, скульптури та інші простори для проведення вільного часу).

Участь у квесті дало змогу учням ознайомитися з ОНЕУ, зазирнути у середину його життя, а також відчути його привітливість та гостинність. До того ж, учні мали змогу розкрити місто Одесу з історичної та культурної сторони, адже місто розвивається з кожним днем.

Кафедра іноземних мов пропонує онлайн-тренажери з англійської мови для підготовки до вступного іспиту до магістратури. Для проходження тестування студент має скористатися персональним логіном та паролем до входу у систему дистанційного навчання.

Доступ до тренажерів знаходиться за посиланням: dl.oneu.edu.ua/mod/quiz/view.php?id=11770

20 жовтня 2017 року  у рамках проведення профорієнтаційної роботи кафедрою іноземних мов був організований квест, у якому взяли участь дев’ять команд загальноосвітніх навчальних закладів м. Одеси. Команди виконували різноманітні завдання іноземною мовою, що були пов’язані з історією й сучасністю рідного міста, та були авторськи розроблені викладачами кафедри. Призові місця посіли команди Одеської приватної спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів «Гармонія» (1-е та 3-є місце), Одеської спеціалізованої школи №121 І-ІІІ ступенів (2-е місце) з поглибленим вивченням іноземних мов та Одеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів «Майбуття» (3-є місце). Команди здобули призи та грамоти за активну участь.

Кафедра іноземних мов запрошує студентів до участі в І Міжуніверситетській науково-практичній студентській конференції «Можливості та перспективи для самореалізації сучасної молоді», яка відбудеться 24 квітня 2017 р. в Одеському національному економічному університеті.


25 листопада 2016 року кафедрою іноземних мов у рамках проведення профорієнтаційної роботи та до Дня відкритих дверей в ОНЕУ був організований квест, у якому взяли участь сім загальноосвітніх навчальних закладів м. Одеси з поглибленим вивченням іноземної мови. Команди виконували різноманітні завдання іноземною мовою, що були пов’язані з історією та сучасністю рідного міста. Команди здобули грамоти та призи за активну участь.


3-5 червня 2016 року було проведено інтерактивні заняття з іноземних мов у Літній мовній школі на базі відпочинку “Економіст”. Протягом навчання студенти були поділені на команди, які виконували різного роду завдання, розв’язували квест та готували творчі завдання до тематичних вечорів.


З 8 по 15 травня 2016 року в рамках програми “Молодь змінить Україну” від благодійного фонду Б. Гаврилишина к.пед.н., ст. викладач кафедри іноземних мов Карпова О. О. брала участь у робочому візиті української делегації до Німеччини (м.Берлін, м. Дрезден). На порядку денному були питання економічної співпраці в умовах геополітичних змін, децентралізації, реформування системи освіти тощо.


3-5 червня 2016 року було проведено інтерактивні заняття з іноземних мов у Літній мовній школі на базі відпочинку “Економіст”. Протягом навчання студенти були поділені на команди, які виконували різного роду завдання, розв’язували квест та готували творчі завдання до тематичних вечорів.


Гран-прі на конкурсі Юридичної Академії “Іноземні мови та юридична кар’єра ” отримали студенти ОНЕУ!

13-16 квітня 2016 року студенти нашого університету – Лєонова Людмила (II ФЕФ), Голубєв Максим (II ФЕФ) та Давідчук Ганна (I ФМЕ) – взяли участь у VIІ Відкритому конкурсі «Іноземні мови та юридична кар’єра», що відбувся в Національному Університеті «Одеська юридична академія» серед 15 вузів м. Одеси, і, за результатами двох турів, отримали Гран-прі.

Вітаємо переможців та бажаємо подальших успіхів!


11 квітня 2016 р. кафедра іноземних мов Одеського національного економічного університету спільно із представництвом Pearson Education в Україні та за підтримкою ректора ОНЕУ запрошує викладачів та студентів до участі у презентації: «Підготовка до складання міжнародних кваліфікаційних іспитів LCCI».Презентація відбудеться у МАЗі з 13.30 до 14.30.

Запрошений спікер – тренер міжнародного класу Філіп Ворвік (Великобританія).

Участь безкоштовна!


З 21 по 25 березня 2016 року була проведена міжфакультетська студентська олімпіада з англійської, німецької та французької мов у два етапи. В олімпіаді взяли участь студенти різних курсів усіх факультетів. За результатами олімпіади були визначені переможці.


З 14 по 18 березня 2016 року вперше в режимі он-лайн було проведено тестування студентів на виявлення рівня володіння іноземною мовою. Тест містив 100 питань, що дало змогу виявити рівень володіння іноземною мовою студентів різних спеціальностей (від рівня “elementary” до “upper-intermediate”).


17 березня 2016 року на факультеті міжнародної економіки відбулася інформаційна зустріч студентів із викладачами кафедри іноземних мов за темою “Іноземна мова як необхідний інструмент для участі у міжнародних програмах та грантах”. Студенти представили цікаві та інформаційно-корисні презентації щодо участі в іноземних грантах та програмах. На зустрічі обговорювалися питання щодо особливостей вибору програм, оформлення документів, необхідності володіння іноземною мовою та поділилися власним досвідом участі у таких програмах.


23 листопада 2015 року була проведена щорічна студентська науково-практична конференція на тему: «How to Survive in a Highly Competitive Market (Як вижити на високо конкурентних ринках)» під керівництвом ст. викладача кафедри іноземних мов Галашової О. Г. У ході конференції студенти різних факультетів виступали з доповідями, презентаціями, обговорювали сучасні економічні проблеми англійською, німецькою та французькою мовами. Усі матеріали увійдуть у збірник матеріалів конференції.


9 листопада 2015 рокуна 2 курсі факультета економіки та управління виробництвом відбулася інтерактивна лекція за участю Г. Джонса, директора Лондонської школи англійської мови (м. Одеса) на тему: «BritishBrands. HotobecomeaSustainableBrand (Британські бренди. Як бути довгостроковим брендом.)»

вул. Пушкінська, 26, корп. 6
кімн. 206
тел. 722-41-17
м. Одеса, Україна, 65014
E-mail:
languages@oneu.ukr.education

Початковий рівень (Молодший бакалавр)

  • Іноземна мова
  • Іноземна мова професійного спілкування

Перший рівень (Бакалавр)

  • Іноземна мова професійного спілкування (англійська, німецька, французька)
  • Іноземна мова професійного спрямування (англійська, німецька, французька)
  • Іноземна мова
  • Іноземна мова 1
  • Друга іноземна мова (німецька, французька)
  • Поглиблене вивчення іноземної мови професійного спрямування
  • Іноземна мова (за професійним спрямуванням)
  • Іноземна мова (за професійним спілкуванням)

Другий рівень (Магістр)

  • Академічний курс іноземної мови

Третій (освітньо-науковий рівень)  рівень (Доктор філософії)

  • Іноземна мова для академічних цілей

Дисципліни ОП «Англійська мова в економіці та бізнес-освіті»

  • Вступ до фаху
  • Міжкультурні комунікації
  • Управління проектами в освіті
  • Теоретична та практична граматика
  • Теоретична та практична фонетика
  • Лексика ділової англійської мови
  • Емоційний інтелект
  • Ділова англійська мова та переклад
  • Методика викладання економічних дисциплін іноземною мовою
  • Практичний курс перекладу
  • Бізнес-консультування та коучінг
  • Педмайстерність

Вибіркові дисципліни за ОП

  • Друга іноземна мова (німецька)
  • Друга іноземна мова (французька)
  • Мовознавство
  • Іміджелогія
  • Управління кар’єрою в освітній сфері
  • Етика бізнесу (професійна етика та конфліктологія)
  • Інноваційні та інформаційні технології в освіті
  • Лідерство та управління командами в освіті

Методичні вказівки до виконання курсової роботиз дисципліни «Проблематика міжкультурної комунікації» для студентів ІІ курсу всіх форм навчання спеціальності «Професійна освіта (Економіка)»

Методичні вказівки до виконання курсової роботи за фахом для студентів ІІІ курсу всіх форм навчання спеціальності «Професійна освіта (Економіка)»

Методичні рекомендації до атестаційного екзамену з ділової англійської мови

Методичні рекомендації до атестаційного екзамену за фахом

Методичні вказівки до проходження навчально-педагогічної практики здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти

Методичні вказівки щодо організації практики з фаху

Методичні вказівки для проведення тренінгу для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня ІІ курсу спеціальності 015 «Професійна освіта (Економіка)» за ОПП «Англійська мова в економіці та бізнес-освіті» всіх форм навчання

Методичні рекомендації щодо проведення Тренінгу (Діловий переклад) для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня IV курсу всіх форм навчання спеціальності 015 “Професійна освіта (Економіка)” за освітньо-професійною програмою “Англійська мова в економіці та бізнес-освіті”

Інтерактивні завдання (ділова англійська мова)