Інформаційний центр ЄС

Запрошуємо викладачів та студентів відвідати наш Центр!

Інформаційний центр ЄС при ОНЕУ пропонує усім бажаючим (студентам, вчителям викладачам та усім мешканцям міста Одеса та області) доступ до інформаційних матеріалів: книжок, буклетів, довідників, Євробюлетнів. До ваших послуг література, в якій ви зможете знайти інформацію про Європейський Союз, Європейський Парламент, Європейську Раду, Представництво Європейського Союзу в Україні, країни-члени ЄС та країни-кандидати на вступ до ЄС, відносини ЄС та України, програми технічної допомоги ЄС в Україні, різні інформаційні джерела про ЄС, Євробюлетні, Дні Європи, ключові факти Європи та європейців та безліч іншої корисної інформації.

Література подана на українській, російській, англійській, німецькій мовах. Матеріали постійно оновлюються Представництвом ЄС в Україні, Київ та Європейською Комісією, Брюссель.

Основна мета діяльності Інформаційного центру Європейського Союзу при ОНЕУ
 • поширення інформації про Європейський Союз та його політику;
 • інформування про розвиток та розширення відносин між Україною та ЄС;
 • інформування слухачів, аспірантів, докторантів про програми та діяльність ЄС;
 • надання інформаційної допомоги у підготовці наукових та дослідницьких робіт з питань європейської інтеграції;
 • сприяння участі слухачів, аспірантів та працівників у заходах та дебатах з питань діяльності ЄС.
В Інформаційному центрі ЄС при ОНЕУ до послуг усіх бажаючих і безкоштовно:
 • всеосяжна та структурована інформація про діяльність ЄС;
 • фонд основних та офіційних документів, що публікуються та розповсюджуються ЄС;
 • інформація про проекти та програми ЄС;
 • інформація про потенційних партнерів з країн ЄС – для розвитку міжнародного співробітництва;
 • новинки літератури та періодичні видання;
 • інформація, що надходить з мережі інформаційних центрів в інших країнах та від партнерських організацій;
 • аналітика, статистика, актуальні огляди;
 • бібліографічне та інформаційне обслуговування;
 • підтримка постійних контактів з учасниками мережі інформаційних центрів Європейського Союзу з метою обміну інформацією.

Інформаційні центри ЄС створюються Представництвами Європейського Союзу для сприяння освіті та дослідженням з питань європейської інтеграції. Ці установи надають усім бажаючим необхідну інформацію про історію виникнення та принципи формування Європейського Союзу, спільні здобутки держав-членів ЄС, аспекти діяльності та стратегію подальшого розвитку європейської спільноти.

Перші Інформаційні центри ЄС були створені у 1963 році. Сьогодні в світі діє більше 600 центрів, які відкрито переважно при університетах, національних бібліотеках та дослідницьких центрах.

Сьогодні в Україні діє 19 інформаційних центрів ЄС. Центри розташовані у вищих навчальних закладах 15 міст України: Дніпропетровськ, Київ, Луцьк, Севастополь, Сімферополь, Тернопіль, Харків, Херсон, Чернівці, Суми, Одеса, Донецьк, Біла Церква, Вінниця та Львів.


Перший в Одесі «Інформаційний центр Європейського Союзу» (ЄСі) при Одеському національному економічному університеті 23 листопада 2012 року Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські та ректор ОНЕУ Михайло Звєряков.

Інформацийним центром ЄС ОНЕУ на постійной основі проводяться:

Європейські студії «Економіка Європейського Союзу та майбутнє відносин ЄС–Україна»

Семінар проводиться з 2011 року професором А.Фернандес (Португалія). З кожним роком розширюється склад учасників, залучаються студенти інших ВУЗів м.Одеси (ОНЕУ, ОНУ ім. Мечникова, ОНПУ).

На основі матеріалів сайту Publication Office of European Union та інших джерел створено OneDrive платформу з літературою до семінару

Впроваджується навчальна методика з активною участю студентів.

Наради відповідальних з розвитку міжнародних зв’язків кафедр ОНЕУ з проректором ОНЕУз НВР та МЗ доц. Шубартовьким Г.І. щодо активізації євроінтеграційної діяльності кафедр.

Семінари та консультації для студентів щодо можливостей навчання у європейських ВНЗ, вимог та технології оформлення заявок на отримання гранта на навчання

“Європейські цінності та освітні програми ЄС в Україні”

Семінари та консультації викладачів щодо можливостей участі у програмах ЄС «Еразмус+» та «Горизонт-2020»

“Можливості програми ЕРАЗМУС+ для вищої освіти в Україні”

“Возможности рамочной программы ЕС по исследованиям и инновациям HORIZON-2020 для ученых-экономистов”

 

Інформаційний центр ЄС надає доступ до обширної бази публікацій і матеріалів офіційних заклкдів ЄС (Publications Office of the European Union) , що містить близько 70 тис. джерел з:

Література представлена на українській, російській, англійській, німецькій, французькій мовах. Матеріали постійно оновлюються Представництвом ЄС в Україні (Київ) і Європейською Комісією (Брюссель).

Усі публікації можна безкоштовно завантажити з сайту http://bookshop.europa.eu , або зареєструватись на сайті та замовити безкоштовний печатний примірник (у разі наявності). Вартість пересилки печатного примірника складає 1-2 євро.

 📌1 листопада Інформаційний Центр ЄС ОНЕУ було запрошено в якості почесного гостя для виступу на міському форумі в ОНУ ім. Мечникова, в рамках якого було проведено конференцію з питань працевлаштування, стажування та практики студентів «Сучасність. Молодь. Кар’єра»📈 

1 листопада Інформаційний Центр ЄС Одеського національного економічного університету було запрошено в якості почесного гостя  для виступу на міському форумі в ОНУ ім. Мечникова (м. Одеса), в рамках якого було проведено конференцію з питань працевлаштування, стажування та практики студентів «Сучасність. Молодь. Кар’єра», тренінги та
ярмарок вакансій.

Учасниками конференції було розглянуто у своїх виступах актуальні питання працевлаштування молоді Одеського регіону та можливостей побудови і розвитку кар’єри відповідно до сучасних реалій.

Інформаційний Центр ЄС ОНЕУ було запрошено з метою представлення  та поширення діяльності Інформаційного Центру ЄС в Одеському регіоні, надання інформації молоді Одещини про шляхи професійного зростання та кар’єрні можливості для молоді у європейському просторі, а також ознайомлення з програмами зовнішньої допомоги Євросоюзу у вирішенні питань самовизначення та самореалізації молоді України. У ході конференції було представлено презентацю щодо основної мети діяльності ІЦ ЄС ОНЕУ, проінформовано стосовно бази публікацій і матеріалів офіційних закладів ЄС (Publication Offices of the European Union), а також надано інформацію про заходи, які проводить Інформаційний Центр ЄС ОНЕУ.

 📌19 жовтня на базі Інформаційного Центру ЄС ОНЕУ було організовано зустріч з Мартайном Інгмаром Хаасом, представником університету м. Бамберг 🇩🇪

19 жовтня  на базі Інформаційного Центру ЄС Одеського національного економічного університету у партнерсті з Одеським Регіональним  Інститутом  Державного Управління  було організовано зустріч з Мартайном Інгмаром Хаасом (Martijn  Ingmar  Haas), представником університету м. Бамберг (Федеральна земля Баварія, Німеччина).

Мартайн Хаас вивчає політичні науки та економіку Європейського Союзу, є президентом студентської організації AEGEE-Bamberg, яка представляє і поширює європейські цінності, заохочує та сприяє  міжкультурній діяльності студентів університету  м. Бамберг.

У ході зустрічі було представлено презентацію  з теми «Шенгенська  зона:  наскільки безпечні кордони Європи?», надано інформацію про Шенгенську зону, внутрішні та зовнішні кордони ЄС, Шенгенські угоди, а також розглядалося питання щодо майбутнього європейських кордонів. Учасники зустрічі мали чудову нагоду дізнатися про переваги Шенгенської зони, спільну візову політику та візовий режим, а також візову інформаційну систему (VIS). Пан Мартайн надав багато корисної інформації щодо правил отримання Шенгенської візи, а також стосовно вимог до того, щоб країна могла стати частиною Шенгену.

 📌19 жовтня об 11.35 на базі Інформаційного Центру ЄС ОНЕУ у партнерстві з Одеським Регіональним Інститутом Державного Управління буде організовано зустріч з представником університету Бамберг (Німеччина)🇩🇪

Шановні викладачі та студенти! 

       19 жовтня  об 11.35 на базі Інформаційного Центру ЄС Одеського національного економічного університету у партнерсті з Одеським Регіональним  Інститутом  Державного Управління  буде організовано зустріч з Мартайном  Хаасом (Martijn Haas), представником університету Бамберг (Німеччина).

Мартайн Хаас є президентом студентської організації AEGEE-Bamberg,  яка      представляє і поширює європейські цінності, заохочує та сприяє  міжкультурній діяльності студентів університету Бамберг.

У ході зустрічі буде представлено презентацію  з теми «Шенгенська  зона:  наскільки безпечні кордони Європи?».

Запрошуємо Вас взяти участь у дискусії, поспілкуватися та дізнатися більше про сучасні  тенденції в міжнародній та європейській політиці!

Робоча мова – англійська.

Захід відбудеться за адресою: Одеський національний економічний університет, вул. Преображенська, 8, каб. №211(читальна зала)

 

З повагою,

Інформаційний Центр ЄС ОНЕУ

 📌З 3 по 4 жовтня Представництвом Європейського Союзу в Україні було проведено Перший Форум мереж ЄС 2018!🌐

Мета Форуму мереж ЄС – ознайомити членів  мереж з останніми подіями у сфері відносин ЄС та України, дати можливість учасникам поділитися напрацьованим досвідом, інформувати  щодо сучасних інструментів комунікації, включаючи соціальні мережі, а також співпрацю з журналістами, мультимедійні продукти.

Захід урочисто відкрили Вікторія Давидова, радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні, Хьюг Мінгареллі, Посол, Голова Представництва ЄС в Україні, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Віце-прем’єр–міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та Ірина Геращенко, Перший заступник Голови Верховної Ради України.

У Першому Форумі ЄС брали участь представники різник мереж ЄС України, а саме: Інформаційні Центри ЄС, Team Europe, Євроклуби України, College of Studies, EU Study Days Alumni, Young  Ambassadors, Erasmus+Alumni.

3 жовтня було представлено дискусійну панель з питань європейської інтеграції, співпраці між Україною та ЄС, а також можливостей молодіжних європейських мереж, а саме: «Європейська інтеграція України: прогрес та роль молодіжних проєвропейських мереж» (спікерами виступили: Фабіо Делла Піаза, керівник відділу політики Представництва ЄС в України, Фредерік Куне, керівник третього відділу програм допомоги «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище», Микола Мовчан, заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції, Юлія Біденко, учасниця програми EUVP, експерт Team Europe, Денис Черніков, керівник Парламентської експертної групи з європейської інтеграції, Сергій Сидоренко, учасник програми EUVP, редактор Європейської правди, Михайло Жернаков, учасник програми EUVP, Директор Фундації DEJURE).

Цікавим було представлення можливостей  співпраці з Представництвом ЄС та планів щодо поточних й майбутніх проектів (Наташа Ефімофф, радник, керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні та Вікторія Давидова, радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в України).

4 жовтня було організовано роботу в групах, де координатори мереж ЄС представляли презентації щодо проведення роботи за минулий рік, обговорювали плани діяльності мереж ЄС на наступний рік та ділилися своїми напрацюваннями для подальшої співпраці (модераторами виступили: Ірина Стаднічук, координатор Інформаційних Центрів ЄС в Україні та Олександра Рязанцева, координатор Днів Кар’єри ЄС в Україні).

Дуже цікавим та корисним  було представлення «Світового Кафе», де обговорювалися можливі інструменти та заходи для взаємодії та співпраці мереж ЄС у сферах: 1) неформальної освіти; 2) культури; 3) просування європейських цінностей та інформування про процес євроінтеграції; 4) можливості для налагодження взаємодії з бізнесом; 5) можливості для налагодження взаємодії з місцевою владою; 6) можливості для налагодження взаємодії з локальними громадами.

Протягом двох днів учасники мали чудову нагоду обмінятися досвідом, ознайомитися з новими можливостями співпраці між ЄС та Україною, брати участь у цікавих, змістовних та конструктивних дискусіях, залучатися до обговорення планів щодо подальшої співпраці між різними мережами ЄС, а також мати прекрасну можливість поспілкуватися з активними та цікавими людьми, знайти нових партнерів та колег, а головне – нових друзів!

Щиро дякуємо Представництву ЄС в Україні за чудову організацію заходу, за знайомства, за корисні поради, захоплюючи розмови та цікаві діалоги!

📌У вересні цього року в ОРІДУ НАДУ перебувала делегація викладачів та студентів університету з м. Бєлосток (Польща) з метою участі у спільній осінній школі 10-14 вересня 2018 року 🇵🇱

Вже стало доброю традицією проведення в Інформаційному Центрі ЄС ОНЕУ спільних заходів з Одеським Регіональним Інститутом Державного Управління!

У вересні цього року в ОРІДУ НАДУ перебувала делегація викладачів та студентів університету з м. Бєлосток (Польща) з метою участі у спільній осінній школі 10-14 вересня 2018 року. Програмою школи було передбачено лекції та дискусії з питань реформування публічної служби, системи підготовки управлінських кадрів, надання адміністративних послуг, розвитку громадянського суспільства в Україні.

Шість студентів делегації під керівництвом Андрія Маєва, доцента кафедри української та іноземних мов відвідали Інформаційний Центр ЄС Одеського національного економічного університету. Метою візиту було ознайомлення з діяльністю Інформаційного Центру ЄС в Одеському регіоні. У ході зустрічі було представлено презентацю щодо основної мети діяльності ІЦ ЄС ОНЕУ, проінформовано стосовно бази публікацій і матеріалів офіційних закладів ЄС (Publication Offices of the European Union), а також надано інформацію про заходи, які проводить Інформаційний Центр ЄС ОНЕУ.

У ході зустрічі студенти цікавилися інформацією, ставили питання щодо подальших планів діяльності, було запропоновано цікаві пропозиції для організації  спільноі діяльності у майбутньому.

Проведення Дня кар’єри в ОНЕУ 2018!

«День кар’єри ЄС» було проведено 11 квітня 2018 р., з 10:00 до 17:00 в Ι корпусі Одеського національного економічного університету за адресою вул. Преображенська, 8.

Захід урочисто відкрили ректор ОНЕУ Михайло Звєряков та координатор Інформаційного Центру Представництва ЄС Ірина Шостак.

Дата проведення:

11 квітня 2018 року

Місце проведення:

вул. Преображенська, 8 (1-й корпус ОНЕУ)

Час проведення:

з 10:00 – 17.00

Організатори заходу:  

Інформаційний центр ЄС у партнерстві з Відділом маркетингу та зв’зків з роботодавцями

Мета заходу:

ознайомлення молоді Одещини про шляхи професійного зростання та кар’єрні можливості для молоді у європейському вимірі. Завдяки «Дню кар’єри ЄС» молодь отримала можливість поспілкуватися з потенційними працедавцями, записатися на стажування або пройти співбесіду у компаніях-учасниках

У заході взяли участь як місцеві роботодавці, так і представники європейських /міжнародних компаній та проектів, а також студенти Одеського національного економічного університеу, Інституту Регіонального Державного Управління, Одеської Державної Академії Холоду, Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського, державні службовці, працівники державних підприємств, комерційні компанії та фірми, представники банківта інших неурядових організацій м. Одеси. Протягом дня студенти  мали чудову нагоду пройти співбесіду,  взяти участь у тренінгах, записатися на стажування до місцевих та міжнародних компаній, дізнатися більше про  вакансії, вимоги вітчизняного та європейського ринку праці.

Невід’ємною складовою заходу було інформування молоді Одещини про освітні можливості та їхню роль на кар’єрному шляху в рамках дискусії «Освіта -> кар’єра: як виглядає формула успіху». Спікери  обговорювали такі важливі та нагальні питання як: роль освіти закордоном і участі молоді у неформальній освіті (проектах та тренінгах),  у подальшій кар’єрі, співвідношення очікувань молоді, що отримала освіту закордоном, та реалій вітчизняного ринку праці. Спікерами виступили: Катерина Жданова (менеджер з освітніх можливостей програми Erasmus+), Олександра Рязанцева (координатор Днів кар’єри Представництва ЄС, випускниця EU Study Days, стипендіат DAAD), Валентина Диновська (випускниця EU Study Days). Окрім того  було представлено можливості навчання та стажування для молоді в рамках програми ЄС Еразмус+, а також надано багато корисної інформації та порад щодо подання заявок на отримання грантів та стипендій на навчання в країнах ЄС. Студенти відмітили, що даний захід не лише інформує про вакансії, які пропонуть різноманітні компанії Одещини , а й дізнатися більше про можливість участі у міжнародних проектах та отримати гранти на навчання або стажування.

В рамках заходу також було проведено 2 тренінги: «Співбесіда перед працевлаштуванням: слабкі та сильні сторони» та «Працевлаштування без досвіду роботи», під час яких тренери у доступній та цікавій формі знайомили учасників із основними правилами проходження співбесіди та навчали, яким чином необхідно правильно подавати своє резюме під час пошуку першої роботи, акцентуючи увагу на своїх перевагах та досвіді неформальної освіти. Окрім цього було проведено низку презентацій європейських, українських кампаній, а також компаній, які працюють в м. Одеса.

Загалом захід відвідало більше 300 осіб з числа студентів, працівників ВНЗ, комерційних компаній, неурядових організацій та молоді міста Одеси.

3th Year Seminar Economics of the EU and EU-Ukraine relations 2017/2018

Information and Program of the Seminar

For the information and program of the Seminar, please look at our web page of last year. The EU grant was approved for 3 years and the program remained the same for this period.

3 page

Implementation of the Seminar

 1. Enrollment to the Seminar;
 2. Meetings before the beginning of the Seminar.Assistant Irina Shostak and Assistants of participating Universities organized the enrollment of the students at the Seminar;
 3. Improving presentation skills;
 4. How to work with One-Drive Platform. Skype Conference (Lisbon-Odessa).After presentation of the Assistants, the students had the opportunity to ask questions.It was a very useful and high-qualitative technical session (perfect sound and image);
 5. Seminar Sessions Organization;

5.1. Discussion of the EU and Word news – Students got the recommendation at the very beginning to watch main word TV-channels giving breaking EU and Word news;

5.2 Introduction of the Session by academic Coordinator – in the first hour of the Session, Academic Coordinator discusses with students the top-word news, European (refugees, crisis, youth unemployment…), Ukrainian news (economic and political crisis) and he introduces the subject of the Session;

5.3 According to the program the Students should coordinate their presentations in order to develop team work and their future professional life;

5.4. Students present the subject of the Session;

5.5. Evaluation of the presentations by the professor – after each presentation Professor gives evaluation, critics and suggestions of improvement of the students’ presentations and opens the floor for discussion;

5.6 Discussion with students – in every session students were very active asking questions to presenters and discussing the subjects between themselves. The arguments between students were exchanged in a very polite way. Although, differences of opinion prevailed and were accepted;

 1. Filling in the questionnaire about satisfaction of students with the Professor teaching and teaching methodology;
 2. Closing Session

16 лютого в Інформаційному Центрі ЄС Одеського національного економічного університету відбулася зустріч адміністрації університету проректора з НПВР та МЗ Г. Шубартовського та проректора з наукової роботи А. Ковалева з нагоди презентації  Мережі CESEE PhD, яку  було засновано в 2010 році університетом Сараєво, Університетом Любляни та Віденським університетом в рамках проекту Tempus, а також з нагоди представлення  Програми Еразмус + напрямків КА1 та КА2.  

До Мережі CESEE PhD входять  28 університетів з країн центральної та південно-східної Європи.  Головною метою Мережі є сприяння співпраці серед університетів центральної та південно-східної Європи, які пропонують PhD освіту в економіці та бізнесі з метою підвищення якості PhD програм. Завдяки участі у Мережі  в університетах-партнерах є можливість організовувати спільні курси та іншу педагогічну діяльність, зокрема літні школи та наукові семінари для аспірантів конкретних галузях навчання; організовувати та проводити науково-дослідні семінари для університетів-партнерів;  здійснювати обмін між студентами-аспірантами та інтенсифікувати наукове співробітництво.

У ході зустрічі  також було надано багато цікавої та корисної інформації щодо участі університетів України у Програмі ЕРАЗМУС + за напрямом КА1: Навчальна академічна мобільність, яка передбачає надання грантів та можливостей для навчання та стажування студентам, викладачам та адміністративному персоналу, та за напрямом КА2: Проекти співпраці, спрямовані на розвиток потенціалу та обміну кращими практиками у галузі вищої освіти.

Для України як країни-партнера (Partner Country) Пограми ЕРАЗМУС+ відкриті можливості на організацію та участь у проектах з навчальної (академічної) мобільності з країнами-членами (Program Countries) Програми ЕРАЗМУС+ за напрямами КА1 та КА2.

8  лютого в Інформаційному Центрі ЄС Одеського національного економічного університету відбувся круглий стіл за участю представників  Одеської державної адміністрації Юрія Маслова та Ліліани Іванової, директора Центру стійкого розвитку та вивчення проблем навколишнього середовища Дунайського регіону, а також професорсько-викладацького складу ОНЕУ.  

На зустрічі було представлено Спільну Операційну Програму Румунія-Україна 2014-2020, яка містить Конкурс  проектів м’якого типу (SOFT) та Конкурс проектів жорсткого типу (HARD)).

До проектів м’якого типу не входить інфраструктурний компонент або інфраструктурний компонент не перевищує 1 млн. євро.

Проекти  м’якого типу (SOFT) фінансуються в рамках таких пріоритетів:

Пріоритет 1.1. Міжвідомча співпраця в галузі освіти з метою розширення доступу до освіти та якості освіти.

Пріоритет 1.2. Просування і надання підтримки для досліджень та інновацій.

Пріоритет 2.1.Збереження і просування культурної та історичної спадщини.

Пріоритет 3.1. Розвиток транскордонної транспортної інфраструктури та інформаційно- комунікаційних технологій.

Пріоритет 4.1. Підтримка розвитку медичних послуг та доступу до охорони здоровя.

Пріоритет 4.2.Підтримка розвитку медичних послуг та доступу до охорони здоров’я.

Пріоритет 4.3. Запобігання та боротьба з організованою злочинністю і поліцейське співробітництво.

Проекти жорсткого типу (HARD) містять інфраструктурний компонент більше ніж 1 млн. євро. Вони фінансуються в рамках таких пріоритетів:

Пріоритет 3.1.Розвиток транскордонної транспортної інфраструктури та інформаційно-комунікаційних технологій.

Пріоритет 4.1. Підтримка розвитку медичних послуг та доступу до охорони здоров’я.

Пріоритет 4.3. Запобігання та боротьба з організованою злочинністю і поліцейське співробітництво.

 У ході зустрічі  обговорювалися можливості участі у проектах м’якого та жорсткого типу, найбільш актуальні напрямки співпраці Одеси та Одеського регіону з Румунією,  а також правила подання заявок для участі у проектах. В обговоренні брали участь представники різних кафедр ОНЕУ, які є відповідальними за міжнародну діяльність.

За більш детальною інформацією щодо Спільної Операційої Програми Румунія-Україна 2014-2020 звертайтеся за посиланнями:

http://www.ro-ua-md.net/joint-operational-programme-romania-ukraine-2014-2020/

joint operational programme romania-ukraine-moldova 2014-2020.

Шановні студенти та вчителі! Запрошуємо вас до участі у четвертому щорічному Конкурсі відео від Представництва ЄС 🇪🇺🇺🇦

З 12 січня 2018 року відкривався прийом відеоробіт для участі у четвертому щорічному Конкурсі відео від Представництва ЄС.

У фокусі цьогорічного конкурсу – теми європейської освіти та співпраці між Україною та ЄС. Наприклад:

 • Чи є різниця між європейською та українською освітою?
 • Як це – навчатися українцю в Європі?
 • Як українські школи та університети стають ближчими до європейських стандартів?
 • Якою буде українська та європейська освіта через 20 років?
 • Як рух України до ЄС вже зараз змінює твоє місто?

Відео може бути соціальною рекламою, репортажем, влогом, музичним кліпом або ін. Ніяких обмежень щодо формату, стилю й польоту фантазії!

Роботи приймаються у двох категоріях: професіоналів (ті, що мають освіту та професійний досвід у сфері виробництва відео) та аматорів.

Усі конкурсанти отримають дипломи та сувеніри від Представництва ЄС в Україні, а автори трьох найкращих робіт у кожній з категорій – грошові призи до 12 тис грн.

Для участі в конкурсі, відео мають відповідати зазначеній тематиці, бути оригінальними і не використовувати об’єкти чужої інтелектуальної власності та тривати не довше 3-х хвилин.

Прийом робіт триває до 15 липня.

Переможців обиратимуть члени журі, серед яких гендиректор «Артхаус Трафік» Денис Іванов, екс-головний продюсер «Нового каналу» Оксана Панасівська, засновник PIN-production Юрій Панін та радник відділу преси та інформації Представництва ЄС Вікторія Давидова.

Умови конкурсу Ви можете побачити інформаційному листі

Повідомляємо Вам, що починаючи з 12 січня 2018 року розпочалася четверта щорічна всеукраїнська онлайн-вікторина на тему Європи від Представництва ЄС в Україні.

Умови участі в онлайн-вікторині можна побачити в інформаційному листі

3th Year Seminar Economics of the EU and EU-Ukraine relations 2017/2018

Information and Program of the Seminar

For the information and program of the Seminar, please look at our web page of last year. The EU grant was approved for 3 years and the program remained the same for this period.

3 page

Implementation of the Seminar

 1. Enrollment to the Seminar;
 2. Meetings before the beginning of the Seminar.Assistant Irina Shostak and Assistants of participating Universities organized the enrollment of the students at the Seminar;
 3. Improving presentation skills;
 4. How to work with One-Drive Platform. Skype Conference (Lisbon-Odessa).After presentation of the Assistants, the students had the opportunity to ask questions.It was a very useful and high-qualitative technical session (perfect sound and image);
 5. Seminar Sessions Organization;

5.1. Discussion of the EU and Word news – Students got the recommendation at the very beginning to watch main word TV-channels giving breaking EU and Word news;

5.2 Introduction of the Session by academic Coordinator – in the first hour of the Session, Academic Coordinator discusses with students the top-word news, European (refugees, crisis, youth unemployment…), Ukrainian news (economic and political crisis) and he introduces the subject of the Session;

5.3 According to the program the Students should coordinate their presentations in order to develop team work and their future professional life;

5.4. Students present the subject of the Session;

5.5. Evaluation of the presentations by the professor – after each presentation Professor gives evaluation, critics and suggestions of improvement of the students’ presentations and opens the floor for discussion;

5.6 Discussion with students – in every session students were very active asking questions to presenters and discussing the subjects between themselves. The arguments between students were exchanged in a very polite way. Although, differences of opinion prevailed and were accepted;

 1. Filling in the questionnaire about satisfaction of students with the Professor teaching and teaching methodology;
 2. Closing Session

16 лютого в Інформаційному Центрі ЄС Одеського національного економічного університету відбулася зустріч адміністрації університету проректора з НПВР та МЗ Г. Шубартовського та проректора з наукової роботи А. Ковалева з нагоди презентації  Мережі CESEE PhD, яку  було засновано в 2010 році університетом Сараєво, Університетом Любляни та Віденським університетом в рамках проекту Tempus, а також з нагоди представлення  Програми Еразмус + напрямків КА1 та КА2.  

До Мережі CESEE PhD входять  28 університетів з країн центральної та південно-східної Європи.  Головною метою Мережі є сприяння співпраці серед університетів центральної та південно-східної Європи, які пропонують PhD освіту в економіці та бізнесі з метою підвищення якості PhD програм. Завдяки участі у Мережі  в університетах-партнерах є можливість організовувати спільні курси та іншу педагогічну діяльність, зокрема літні школи та наукові семінари для аспірантів конкретних галузях навчання; організовувати та проводити науково-дослідні семінари для університетів-партнерів;  здійснювати обмін між студентами-аспірантами та інтенсифікувати наукове співробітництво.

У ході зустрічі  також було надано багато цікавої та корисної інформації щодо участі університетів України у Програмі ЕРАЗМУС + за напрямом КА1: Навчальна академічна мобільність, яка передбачає надання грантів та можливостей для навчання та стажування студентам, викладачам та адміністративному персоналу, та за напрямом КА2: Проекти співпраці, спрямовані на розвиток потенціалу та обміну кращими практиками у галузі вищої освіти.

Для України як країни-партнера (Partner Country) Пограми ЕРАЗМУС+ відкриті можливості на організацію та участь у проектах з навчальної (академічної) мобільності з країнами-членами (Program Countries) Програми ЕРАЗМУС+ за напрямами КА1 та КА2.

8  лютого в Інформаційному Центрі ЄС Одеського національного економічного університету відбувся круглий стіл за участю представників  Одеської державної адміністрації Юрія Маслова та Ліліани Іванової, директора Центру стійкого розвитку та вивчення проблем навколишнього середовища Дунайського регіону, а також професорсько-викладацького складу ОНЕУ.  

На зустрічі було представлено Спільну Операційну Програму Румунія-Україна 2014-2020, яка містить Конкурс  проектів м’якого типу (SOFT) та Конкурс проектів жорсткого типу (HARD)).

До проектів м’якого типу не входить інфраструктурний компонент або інфраструктурний компонент не перевищує 1 млн. євро.

Проекти  м’якого типу (SOFT) фінансуються в рамках таких пріоритетів:

Пріоритет 1.1. Міжвідомча співпраця в галузі освіти з метою розширення доступу до освіти та якості освіти.

Пріоритет 1.2. Просування і надання підтримки для досліджень та інновацій.

Пріоритет 2.1.Збереження і просування культурної та історичної спадщини.

Пріоритет 3.1. Розвиток транскордонної транспортної інфраструктури та інформаційно- комунікаційних технологій.

Пріоритет 4.1. Підтримка розвитку медичних послуг та доступу до охорони здоровя.

Пріоритет 4.2.Підтримка розвитку медичних послуг та доступу до охорони здоров’я.

Пріоритет 4.3. Запобігання та боротьба з організованою злочинністю і поліцейське співробітництво.

Проекти жорсткого типу (HARD) містять інфраструктурний компонент більше ніж 1 млн. євро. Вони фінансуються в рамках таких пріоритетів:

Пріоритет 3.1.Розвиток транскордонної транспортної інфраструктури та інформаційно-комунікаційних технологій.

Пріоритет 4.1. Підтримка розвитку медичних послуг та доступу до охорони здоров’я.

Пріоритет 4.3. Запобігання та боротьба з організованою злочинністю і поліцейське співробітництво.

 У ході зустрічі  обговорювалися можливості участі у проектах м’якого та жорсткого типу, найбільш актуальні напрямки співпраці Одеси та Одеського регіону з Румунією,  а також правила подання заявок для участі у проектах. В обговоренні брали участь представники різних кафедр ОНЕУ, які є відповідальними за міжнародну діяльність.

За більш детальною інформацією щодо Спільної Операційої Програми Румунія-Україна 2014-2020 звертайтеся за посиланнями:

http://www.ro-ua-md.net/joint-operational-programme-romania-ukraine-2014-2020/

joint operational programme romania-ukraine-moldova 2014-2020.

Шановні студенти та вчителі! Запрошуємо вас до участі у четвертому щорічному Конкурсі відео від Представництва ЄС 🇪🇺🇺🇦

З 12 січня 2018 року відкривався прийом відеоробіт для участі у четвертому щорічному Конкурсі відео від Представництва ЄС.

У фокусі цьогорічного конкурсу – теми європейської освіти та співпраці між Україною та ЄС. Наприклад:

 • Чи є різниця між європейською та українською освітою?
 • Як це – навчатися українцю в Європі?
 • Як українські школи та університети стають ближчими до європейських стандартів?
 • Якою буде українська та європейська освіта через 20 років?
 • Як рух України до ЄС вже зараз змінює твоє місто?

Відео може бути соціальною рекламою, репортажем, влогом, музичним кліпом або ін. Ніяких обмежень щодо формату, стилю й польоту фантазії!

Роботи приймаються у двох категоріях: професіоналів (ті, що мають освіту та професійний досвід у сфері виробництва відео) та аматорів.

Усі конкурсанти отримають дипломи та сувеніри від Представництва ЄС в Україні, а автори трьох найкращих робіт у кожній з категорій – грошові призи до 12 тис грн.

Для участі в конкурсі, відео мають відповідати зазначеній тематиці, бути оригінальними і не використовувати об’єкти чужої інтелектуальної власності та тривати не довше 3-х хвилин.

Прийом робіт триває до 15 липня.

Переможців обиратимуть члени журі, серед яких гендиректор «Артхаус Трафік» Денис Іванов, екс-головний продюсер «Нового каналу» Оксана Панасівська, засновник PIN-production Юрій Панін та радник відділу преси та інформації Представництва ЄС Вікторія Давидова.

Умови конкурсу Ви можете побачити інформаційному листі

Повідомляємо Вам, що починаючи з 12 січня 2018 року розпочалася четверта щорічна всеукраїнська онлайн-вікторина на тему Європи від Представництва ЄС в Україні.

Умови участі в онлайн-вікторині можна побачити в інформаційному листі

9 листопада 2017 року 0 12.00. в ауд. 204, за адресою пров. Привокзальна, 2 (3 корпус Одеського національного економічного університету, факультет міжнародної економіки) на базі Інформаційного Центру ЄС ОНЕУ разом із Одеським Регіональним Інститутом Державного Управління було проведено семінар з теми «Головні Інституції Європейського Союзу».

Спікером семінару виступив представник університету Прикладних Наук Кемптена (Німеччина) Еліас Шемпф.

Семінар проводився для студентів 1-4 курсів факультету міжнародної економіки, які навчаються за спеціальною програмою викладання усіх предметів англійською мовою.

Протягом семінару студентам було надано багато цікавої та змістовної інформації щодо історії виникнення Європейського Союзу, його політики та хронології важливих подій ЄС. У ході семінару обговорювалися головні інституції ЄС, а саме: Європейський Парламент, Європейська Комісія, Рада Європейського Союзу, Суд Європейського Союзу, Європейський центральний банк / Європейський інвестиційний банк тощо.

Студенти дискутували про функції та взаємодію головних інституцій ЄС, співпрацю України з європейськими країнами, а також про перспективи вступу України до Європейського Союзу.


23 жовтня 0 9.30 в Одеському національному економічному університеті в Малій Актовій Залі (ауд.209) відбулася зустріч з делегацією Європейського Союзу, яку очолив посол ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі!

На зустрічі з адміністрацією університету, викладачами та студентами Одеського національного економічного університету, Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, Одеської національної юридичної академії, Одеського національного політехнічного університету та Одеського Регіонального Інституту Державного Управління обговорювалася тема, яка є дуже актуальною та нагальною для України, а саме: «Майбутні перспективи взаємовідносин між ЄС та Україною».

Метою візиту дипломата було поширення Європейського досвіду становлення сучасної та демократичної держави. Пан Хьюг Мінгареллі зазначив, що саме молодь є майбутнім держави, яка й повинна продовжувати розвивати співпрацю між Україною та Європейськими країнами.

Головною проблемою України, яка не дозволяє стати рівноправним членом ЄС, на думку посла, є корупція у всіє сферах життя країни. Наразі до України не надходять інвестиції, які спроможні надавати нові робочі місця, тому що іноземні інвестори налякані саме великим рівнем корупції. Відтак, для прийняття України до ЄС, наша країна повинна зробити все можливе для того, щоб побороти корупцію в економіці, юстиції та адміністративних структурах.

Пан посон наголошував на тому, що для сталого розвитку економіки, країні необхідне наступне:

 1. нвестиції світових ринків;
 2. прозорі відносини в економіці, юстиції та адміністративних структурах;
 3. виготовлення безпечної продукції;
 4. не забороняти свободу слова народу.

http://grad.ua/programmy-tv/tv-novosti/72775-novosti-23102017.html


17 жовтня 2017 року на базі Інформаційного Центру ЄС ОНЕУ о 15.00 у Малій Актовій Залі (ауд.209) відбулася зустріч з делегацією ФОФУ (Федерація «Обміни Франція – Україна), яку очолив Кармело Ніколозі.

У ході зустрічі обговорювалася можливість співпраці між Одеським національним економічним університетом та ФОФУ, організація та проведення стажувань студентів та викладачів в університетах Франції.

Під час зустрічі відбулося підписання нової угоди про співпрацю між Одеським національним економічним університетом та ФОФУ, а також представлення нових програм стажування для студентів та викладачів на 2018 рік.

У зустрічі брали участь викладачі та студенти, які володіють французькою мовою або вивчають її.


09 жовтня 2017 року на базі Інформаційного Центру ЄС було проведено Міждисциплінарний круглий стіл «Академічні навички. Міждисциплінарний аспект. Дистанційне навчання», основним завданням якого було обговорення та впровадження напрацювань, отриманих під час стажування к.пед.н., доцента кафедри іноземних мов О.О. Карпової, яка у липні 2017 року перебувала у Магдебурзькому університеті імені Отто фон Гуеріке (Німеччина) за програмою Німецької служби академічних обмінів (DAAD) з метою дослідження проблеми міждисциплінарного навчання у вищій школі. Були зіставлені навчальні плани факультету економіки та управління підприємництвом (ОНЕУ) та факультету економіки та менеджменту (Університет імені Отто фон Гуеріке), в результаті чого 1 серпня 2017 року був підписаний Перший додаток до договору з академічного обміну між факультетами, що дає змогу бакалаврам та магістрам щонайменше від одного семестру навчатися у вузі партнері, що стало наступним кроком до підписання подвійних дипломів між університетами.

Під час проведення круглого столу обговорювалися питання дистанційного навчання, проблеми використання міждисциплінарного підходу у викладанні основних дисциплін та створення Модульної книги для факультету економіки та управління підприємництвом для реалізації Договору про академічну мобільність.

У дискусії брали участь викладачі різних кафедр. Усі пропозиції були прийняті до уваги для їх подальшої реалізації на кафедрах.


03.10.2017 0 14.00. на базі Інформаційного Центру Одеського національного економічного університету в ауд. 209 (Мала актова зала) відбувся дискусійний клуб з теми «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?»

Захід був організований в рамках проектів Представництва ЄС в Україні «ЄС: вибір молодого покоління України”, який спрямований на поширення інформації про ЄС та процеси євроінтеграції України.

Модератор – Ірина Шостак, координатор Інформаційного Центру ЄС Одеського національного економічного університету

Спікери:
 • Райнер Р. Штальтнер – директор, офіційний представник Торгово-Промислової Палати України в Австрії, Український Бізнес Консалтинг Ю.Би.Кон;
 • Андрій Яцеленко – в.о. директора Центра зайнятості м. Одеси;
 • Рузанна Арутюнян – співзасновник та СЕО бізнес-школи WAVE м. Одеси;
 • Олена Тринчук – керівник відділу із зв’язків з роботодавцями та сприянню працевлаштування студентів, Одеський національний економічний університет;
 • Світлана Телешевська – головний юрисконсульт ООО «ТД Нептун», к.е.н, Одеський національний економічний університет, спеціаліст у сфері управління проектами, громадський діяч;
 • Валерія Ольшанська – віце-президент напрямку Talent Management в міжнародній молодіжній організації ВМГО AIESEC в Україні, м. Одеса;
 • Марина Мрук – лідер команди зі створення проектів Incoming Global Volunteer (AIESEC).

Під час проведення дискусійного клубу обговорювалися наступні питання:

Чи створить Європа нові робочі місця для молоді в Одеському регіоні? Що ми можемо запропонувати Європі задля залучення інвестицій в Одеський регіон? Чи відчуває бізнес в нашому регіоні позитивні ефекти Євроінтеграції? Що для вас означає “стандарти європейського рівня життя”? Чи можливі ці стандарти в Україні? Що треба зробити, щоб створити нові робочі місця? Одеса 2020: які професії будуть актуальними? Сфери самореалізації молоді в Одесі: держслужбовець, бізнес або громадський сектор? Чи повинна держава забезпечувати першим робочим місцем? Чи є успішні старт-апи в Україні? Хто допоможе молоді розвивати власну справу?

Учасники дискусійного клубу активно ділилися своїм досвідом стажуваня, навчання та працевлаштування за кордоном, у яких їм довелося брати участь. Давали корисні поради студентам щодо їх подальшого працевлаштування, професійного розвитку, самовдосконалення, а також можливостей, які пропонують різноманітні організації, компанії та підприємства Одещини та Одеський національний економічний університет.


 

Шановні викладачі та студенти!

03.10.2017 на базі Інформаційного Центру o 14 годині в ауд.209 (Мала актова зала) Одеського національного економічного університету разом з Представництвом ЕС в Україні відбудеться дискусійний клуб з теми «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?».

Модератор: координатор Інформаційного Центру ЕС Одеського національного економічного університету Ірина Шостак

Дискусійний клуб проводитиметься за участю наступних спікерів:
 1. Райнер Р. Штальтнер – директор, офіційний представник Торгівельно-Промислової Палати України в Австрії, Український Бізнес Консалтинг Ю.Би.Кон;
 2. Андрій Яцеленко – в.о. директора Центра зайнятості м. Одеси;
 3. Рузанна Арутюнян та Ірина Ненно – співзасновник та СЕО бізнес-школи WAVE м. Одеси та директор з навчальної роботи;
 4. Олена Тринчук – керівник відділу із зв’язків з роботодавцями та сприянню працевлаштування студентів Одеського національного економічного університету;
 5. Світлана Телешевська – головний юрисконсульт ООО «ТД Нептун», к.е.н, Одеський національний економічний університет, спеціаліст у сфері управління проектами, громадський діяч;
 6. Валерія Ольшанська та Марина Мрук – Віце-президент напрямку Talent Management в міжнародній молодіжній організації ВМГО AIESEC в Україні, Лідер команди зі створення проектів Incoming Global Volunteer (AIESEC).

У ході проведення дискусійного клубу обговорюватимуться питання, повязані із залученням інвестицій до одеського регіону, позитивні ефекти Євроінтеграції, стандарти європейського життя, перші робочі місця для молоді, актуальні професії у 2020 році тощо.

В якості гостей запрошені студенти, викладачі, представники банків,відомих українських бізнес компаній та підприємств.


11 вересня 2017 на базі Інформаійного центру ЄС в Одеському національному економічному університеті планується урочисте відкриття ІІІ року проведення Семінару «Економіка Європейського союзу (ЄС)та відносини ЄС – Україна» в рамках проекту Еразмус+ модуля Жана Моне за участю наукового координатора професора з Португалії Альваро Фернандеса. У семінарі беруть участь студенти п’яти ВНЗ Одеси, а саме: Одеського національного економічного університету, Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, Одеського політехнічного університету, Одеської юридичної академії, Одеського інситуту державного управління. На відкриття запрошені представники керівництва 5 ВНЗ Одеси, Представництво ЄС в Україні, а також посол ЄС в Україні Хьюго Мінгарелі.

Урочисте відкриття відбудеться о 16.00. у Малій Актовій Залі Одеського національного університету.

З повагою, Інформаційний Центр ЄС.


В рамках проекту «Підвищення енергоефективності та стимулювання використання відновлюваної енергії в агро-харчових та інших малих та середніх підприємствах (МСП) України»в 6 корпусі ОНЕУ, комп’ютерний клас ауд. 215 з 17.07 по 21.07.2017 пройшов п’ятиденний семінар-тренінг «Фінансовий аналіз інвестиційних проектів з використанням програмного забезпечення COMFAR III Expert». Тренінг проводився фахівцями UNIDO. У роботі семінару брали участь понад 20 провідних фахівців в області впровадження енергоефективних технологій в діяльність підприємств і організацій України.

Для оцінки інвестиційної привабливості підприємств та ефективності передбачуваних інвестицій, як правило, потрібно група експертів, що володіють спеціальними знаннями в різних галузях економіки (маркетинг, фінансовий і управлінський облік, інвестиції, податкове планування). Такі кадри є у консалтингових фірм, що надають послуги підприємствам. Однак вартість цих послуг сьогодні багатьом підприємствам недоступна. Тому єдиною можливістю самостійно розрахувати і проаналізувати інвестиційний проект, провести аналіз фінансово-господарської діяльності для оцінки інвестиційної привабливості свого підприємства, розробити стратегічний план розвитку за допомогою власних фахівців є їх навчання сучасним методам інвестиційного проектування за рахунок використання спеціальних комп’ютерних програм. Організація з промислового розвитку, будучи підрозділом Організації Об’єднаних Націй ЮНІДО (англ. UNIDO – United Nations Industrial Development Organization), сама веде роботу як по вдосконаленню і питань всесвітнього використання своєї методики інвестиційної привабливості проектів, так і її реалізації в формі комп’ютерних програм. Результатом подібної діяльності стало програмний засіб КОМФАР (COMFAR), створене безпосередньо ЮНІДО і розповсюджується нею ж на комерційній основі. КОМФАР є універсальним засобом проведення розрахунків в області інвестиційного проектування: він адаптований до широкого спектру завдань, які можуть зустрітися користувачам по всьому світу.


18 липня 2017 року в Інформаційному Центрі ЄС Одеського національного економічного університету, за ініціативою завідуючої кафедри обліку та оподаткування Кузіної Р.В., відбувся семінар за участю представників бізнесу, консультантів з оподаткування та викладачів університету.

У ході зустрічі були розглянуті нагальні питання податкового законодавства України, його відповідність до Євпропейських директив, а також проблематика директиви ЄС №43 стосовно питань аудиторської діяльності.

Всі учасники семінару були ознайомлені з останніми надходженнями матеріалів до бібліотеки Інформаційного центру ОНЕУ.


Уважаемые коллеги!

Информационный центр Европейского Союза Одесского национального экономического университета сообщает Вам, что Представительством ЕС в Украине в рамках партнёрства с 8 Одесским Международным Кинофестивалем будут проведены 2 мероприятия:

1) Для молодёжи – 20.07.2017 с 12:00 до 13:30 (по адресу: Стальканат-Арт, ул. Водопроводная, 16).

Тема: “Освітні можливості в ЄС для молоді у сфері культури”.

2) Для детей – 21.07.2017, время: с 12:00 до 14:00 (по адресу: Стальканат-Арт, ул. Водопроводная, 16).

Тема: “Європейські цінності”.

Приглашаем Ваших студентов и сотрудников принять активное участие в мероприятиях, проводимых Представительством ЕС!

С подробной информацией о мероприятиях можно ознакомиться в приложениях, а также по ссылкам:

1) Для молодёжи: https://www.facebook.com/events/1918701595067299

2) Для детей (примерно 3-9 лет): https://www.facebook.com/events/203497073513535

Заранее благодарим Вас за сотрудничество!
Информационный Центр ЕС ОНЭУ

20.0721.07


6 липня 2017 року на базі Інформаційного Центру ЄС (кім.210) в Одеському національному економічному університеті відбувся семінар з теми «Обмін досвідом з участі у міжнародних семінарах-тренінгах».

У ході зустрічі було надано багато цікавої та корисної інформації для професорсько-викладацького складу з проблем розвитку лідерського потенціалу за програмою «ELITE» для студентів та викладачів ОНЕУ, створення та використання кейсів на заняттях на прикладі університету Грінвіч (Великобританія), а також інформації щодо участі університетів України у Програмі ЕРАЗМУС + за напрямом КА1: Навчальна академічна мобільність, яка передбачає надання грантів та можливостей для навчання та стажування студентам, викладачам та адміністративному персоналу.

Для України як країни-партнера (Partner Country) Пограми ЕРАЗМУС+ відкриті можливості на організацію та участь у проектах з навчальної (академічної) мобільності з країнами-членами (Program Countries) Програми ЕРАЗМУС+ за напрямом КА1: Навчальна (академічна) мобільність, що містить кредитну та ступеневу мобільність.

На зустрічі було представлено наступні теми презентацій:

 1. «Освіта для лідерства, інтелігентності та розвитку таланту» (к.ф.н.доцент Кіршо С.М.)
 2. «Тренінг з написання проектних заявок за напрямом КА1: Міжнародна кредитна мобільність» (для ВНЗ) (к.пед.н. доцент Шостак І.І.)
 3. «Приклади формування кейсів університету Грінвіч (Великобританія)» (к.е.н.,доцент Місько Г.А).

Протягом семінару обговорювалися можливості співпраці Одеського національного економічного університету з європейськими університетами для організації взаємного обміну студентами, викладачами та адміністраттивним персоналом за проектами з міжнародної кредитної мобільності, розвитку їх лідерського потенціалу та пограмами подвійних дипломів, що є наразі дуже важливим для виходу у єдиний міжнародний академічний простір.


13 червня за підтримки Представництва ЄС в Одеському національному економічному університеті відбулася інтерактивна гра-симуляція «Засідання Ради ЄС: як Україна отримала безвіз» за участю студентів ОНЕУ. Гра мала на меті показати студентам на практиці як влаштований Європейський Союз та як працюють його головні інституції. Студенти виступали в якості представників міністрів країн-членів ЄС та обговорювали питання стосовно налагодження економічних зв’язків між країнами ЄС після скасування віз, дискутували про переваги та недоліки безвізового режиму.

В рамках візиту 13-15 червня Представництво ЄС в Україні провело ряд інформаційних заходів в Одесі та Іллічівську.

13 червня в Інформаційному Центрі ЄС Одеського національного економічного університету відбувся візит Вікторії Давидової – Радника з питань преси та інформації Представництва ЄС України. У ході зустрічі обговорювалися питання подальшого розвитку діяльності та функціонування Інформаційного Центру ЄС ОНЕУ, огляд питань ЄС у галузі освіти, для молоді та у роботі з медіа.

Протягом дводенного візиту 13.06 – 15.06 Представництвом ЄС проведені зустрічі та семінари для молоді щодо програм ЄС для молоді Одещини, представниками державного управління, громадських організацій та медіа, з представниками малого та середнього бізнесу за програмою EU4Business – підтримка бізнес інфраструктури в Україні.

Всі заходи відбулися в рамках інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні, яку Представництво ЄС в Україні проводить в різних містах України. Мета кампанії – поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності щодо розвитку відносин між Україною та ЄС


В Одеському національному економічному університеті 9 вересня в Малій актовій залі відбулося урочисте відкриття циклу лекцій та семінарів професора Альваро Фернандеса (Португалія) «Економіка Європейського союзу та майбутнє відносин ЄС-Україна».

Вже другий рік поспіль в ОНЕУ проф. Альваро Фернандес проводить свої заняття завдяки отриманому гранту від ЄС в рамках Модуля Жан Моне. Грант отримав ОНЕУ, який розрахований на проведення семінарів та лекцій протягом трьох років – 2015-2018 рр.

Цього року учасниками, як і минулого року, окрім студентів ОНЕУ стали студенти ОНУ ім. І.І.Мечникова, ОНПУ та ОРІДУ НАДУ.

Методика навчання була розроблена та спеціально пристосована для студентів України щоб сприяти передачі досвіду в галузі наукових досліджень, навчання і викладання для молодих вчених для дослідження ЄС.

Для програми семінару були обрані актуальні теми досліджень ЄС та відносин Україна-ЄС для збільшення можливостей працевлаштування майбутніх випускників.

Запрошеним гостем на відкритті семінарів цього разу був Юргіс Вілчінскас – Радник, Керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні. Після його виступу, в котрому були порушені хвилюючі теми з теперішньої ситуації в ЄС (особливо тема Brexit), присутні в аудиторії змогли поставити свої питання та отримати на них відповіді в ході дискусії.

А нещодавно, 24 жовтня, відбулося урочисте вручення ректором М.І. Звєряковим сертифікатів студентам, що успішно прослухали черговий курс лекцій проф. А.Фернандеса.

Наступного року ми знову будемо раді бачити наступне покоління студентів ОНЕУ, ОНПУ, ОНУ ім. І.І.Мечникова та ОРІДУ НАДУ в стінах нашого університету.

Адміністрація ОНЕУ щиро бажає всім учасникам скорення нових вершин, застосування отриманих знань на практиці та більше подібних корисних заходів у майбутньому!


28 квітня ректор університету М.І. Звєряков вручив сертифікати студентам ОНЕУ, ОНУ ім. І.І.Мечникова та ОНПУ, які відвідали курс лекцій «Економіка Європейського Союзу та відносини ЄС – Україна 2015/2016». Цей курс проводив професор Альваро Фернандес з Португалії за підтримки модуля Jean Monnet програми Erasmus+. Це дозволило студентам поглибити свої знання як з теми відносин між Україною та Європейським Союзом так і з англійської мови, особливо з економічних термінів, а також отримати навики з використання в роботі OneDrive платформи. Отриманий досвід допоможе в майбутньому кожному як в подальшому навчанні так і на роботі в вітчизняних та закордонних компаніях.

Наступного навчального року запрошуємо всіх бажаючих відвідати цикл лекцій Альваро Фернандеса в ОНЕУ.


З 23 по 25 березня в Тернопільському національному економічному університеті (ТНЕУ) відбулася зустріч координаторів Інформаційних центрів ЄС. Делегати представляли всю країну – від півдня до півночі, від заходу до сходу – більше 15 областей.

Інформаційний центр ЄС при Одеському національному економічному університеті (ОНЕУ) був представлений фахівцем ВМЗ, координатором ІЦ ЄС Марією Качер. У ході зустрічі учасники та гості мали можливість обговорити поточні перспективи та переваги співпраці України та ЄС в рамках Угоди про асоціацію. За результатами дискусії було визначено ключові вектори розвитку євроінтеграційних процесів в Україні.

Про актуальні проблеми взаємодії ЄС з нашою країною розповів голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінські, який відвідав засідання дискусійного клубу в рамках зустрічі. Учасники поставили власні запитання пану Яну Томбінському та отримали вичерпні відповіді.

Координатори ІЦ ЄС з різних регіонів України поділилися один з одним практичним досвідом. У підсумку учасники зустрічі дійшли згоди про необхідність об`єднати зусилля та спільно працювати у напрямку активізації, популяризації цінностей ЄС в Україні.

Принагідно висловлюємо щиру подяку організаторам заходу та адміністрації Тернопільського національного економічного університету за гостинність.


18.02.2016 відбувся візит французької делегації до ОНЕУ.

До складу делегації входили:
 • Посол Франції в Україні пані ІзабельДюмон,
 • радник посольства з питань культури Паскаль Сліванські,
 • консул Марі-ЕленТеілуні,
 • аташе з питань наукових і університетських зв’язків – Сільвен Ріголе
 • керівник економічної місії посольства Вінсент Фалькоз.

У ході переговорів обговорювалися питання співпраці ОНЕУ з університетами та установами Франції, зокрема робота за програмами подвійних дипломів, поширення співпраці у межах міжнародних програм та проектів.

На завершення візиту делегація відвідала Інформаційний центр Європейського Союзу ОНЕУ, де відбулося спілкування з представниками мас-медіа.


10 листопада 2015 року в Інформаційному центрі Європейського Союзу ОНЕУ відбулася відео-конференція з Представництвом ЄС в Україні та Інформаційним центром ЄС Української академії банківської справи Національного Банку України (м. Суми). В ході відео-конференції представник секції торгівлі та економіки Представництва ЄС в Україні Джозелін Гіттон зробив коротку доповідь на тему: «Фінансова стабільність в Україні: як допомагає ЄС». Далі відбулося вільне спілкування в режимі «питання-відповідь». Від ОНЕУ на заході були присутні студенти 1-го та 2-го курсу факультету економіки та управління виробництвом, проректор з НПВР та МЗ доц. Г.І. Шубартовський, координатор Інформаційного центру ЄС ОНЕУ О.Ю. Білоус, доц. кафедри економіки підприємства, к.е.н. О.О. Дегтярьова.

Міжнародні освітні програми

Програми уряду Чехії (Scholarship Awards within the Foreign Development Assistance Programme)

Уряд Чеської Республіки надає стипендії з метою розвитку та підтримки навчання іноземних громадян із країн, що розвиваються, у провідних ВНЗ Чехії.

Стипендії на навчання надаються у наступних сферах:

 • економіка;
 • сільське господарство;
 • інформатика;
 • енергетика;
 • охорона навколишнього середовища.

Більш детально з програмою можна ознайомитись за наступним посиланням. (http://www.msmt.cz/eu-and-international-affairs/government-scholarships-developing-countries?lang=2 )


Стипендії DAAD

5 лютого 1998 року у Києві був підписаний «Меморандум про співпрацю між Міністерством освіти України та Німецькою службою академічних обмінів (DAAD)», що передбачав відкриття офісу DAAD у Києві. Офісом реалізується багато проектів, які надають можливість студентам, аспірантам, кандидатам та докторам наук тощо навчатися в Німеччині, проходити курси підвищення кваліфікації або стажування. Стипендія покриває витрати на перебування у країні. Інформаційний центр DAAD у Києві:

03056 м. Київ,
пр. Перемоги, 37,
НТУУ «КПІ», корпус № 6, 2 поверх,
тел.: +(38044) 406 82 69 ,
+(38044) 406 85 41 ,

http://www.daad.org.ua/


Fulbright

Основною ідеєю програми імені Фулбрайта, спонсором якої виступає уряд США, є взаємодія та взаєморозуміння, засновані на пізнанні та повазі до розмаїтого світу. Вона успішно діє з 1946, нині — у 155 країнах світу. За час існування Програми в Україні — з 1992 року — близько 900 українців навчались, стажувались, проводили дослідження в США; у свою чергу, понад 530 американців викладали в українських вишах і займались науковою працею.

Програма є щорічною. У програмі можуть брати участь:

 • студенти старших курсів і випускники ВНЗ;
 • молоді викладачі та дослідники;
 • кандидати та доктори наук, а також аспіранти напередодні захисту;
 • викладачі та фахівці соціо-гуманітарного профілю.

Також існують програми для навчальних і наукових установ України.

Більш детальну інформацію можна отримати на сайті програми (http://www.fulbright.org.ua/ ) або у представництві Програми імені Фулбрайта в Україні за адресою:

офіс 904, вул. Еспланадна, 20, Київ, 01001, Україна.
Телефон: +380 (44) 287-07-77,
Факс: +380 (44) 230-20-60.


UGRAD

Програма обміну для студентів вищих навчальних закладів (UGRAD) є програмою Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США. Програмам надає можливість студентам бакалавріату денного відділення ВНЗ навчатися протягом одного академічного року/семестру в університетах або дворічних чи чотирирічних коледжах США.

В усіх студентів, які беруть участь у програмі, після повернення з програми повинен залишатися як мінімум один семестр до отримання диплому про вищу освіту. Учасники відбираються шляхом відкритого конкурсу.

Більш детально з програмою можна ознайомитись за наступним посиланням http://ukrainian.ukraine.usembassy.gov…


Навчання та стажування у Франції

Щороку посольство Франції в Україні оголошує конкурс на здобуття стипендій уряду Франції для навчання на різноманітних магістерських і PhD програмах.

Стипендіальні програми для навчання у Франції

Фінансову підтримку студентства, яке обрало Францію для здобуття вищої освіти надають не лише урядові, регіональні організації, самі навчальні заклади але і різноманітні фонди.

 1. Сипендія EIFFEL
 2. Стипендіальна програма університету Париж Сакле
 3. Стипендіальнi програми Франкофонного інституту адміністрації та управління (IFAG)
 4. Bourses d’accueil de l’Université de Lyon
 5. Стипендіальна програма Жака Жусо-Дюб’єна
 6. Міжнародна стипендіальна програма Ecole normale supérieure de Cachan та IDEX Paris-Saclay

Наукові стажування

Завдяки численним науковим стажуванням щороку розширюється розвиток французько-українського наукового співробітництва. Аспіранти, молоді науковці та досвідчені фахівці можуть скористатись численним можливостями для проведення наукових досліджень, які пропонують французькі заклади вищої освіти та наукові установи. Більш детальну інформацію можна отримати на сайті агенції http://www.ukraine.campusfrance.org/page/стипендії-уряду-франції )


Освітні можливості, які надає посольство США в Україні

Відділ преси, освіти і культури Посольства США в Україні координує та надає інформацію про програми академічних обмінів Державного департаменту США для українських студентів, вчителів, викладачів, дослідників та інших. Відбір учасників для кожної програми здійснюється на засадах безкоштовного відкритого конкурсу серед кваліфікованих заявників, які вільно володіють англійською мовою.

Консультативні центри EducationUSA входять до мережі більш ніж 450 центрів по всьому світу та надають точну, об’єктивну і неупереджену інформацію про всі акредитовані американські вищі навчальні заклади у Сполучених Штатах, проводять консультації щодо вступу до коледжів та університетів у США. В Україні центри мережі EducationUSA розташовані у Києві, Львові, Харкові та Дніпропетровську.

Ключові веб-сайти:

Посольство США в Україні (facebook: https://www.facebook.com/usdos.ukraine

youtube канал: www.youtube.com/user/USEmbassyKyiv )

Офіс Програми ім. Фулбрайта в Україні (http://www.fulbright.org.ua/ )

Американські Ради: ACTR/ACCELS (American Councils) (http://www.americancouncils.org.ua/ )

IREX (http://irex.ua/ua )

Мережа Education USA — консультативні центри з питань освіти:

www.educationusa.info/Ukraine (англійською мовою) (http://www.educationusa.info/Ukraine );

www.americancouncils.org.ua (у Києві) (http://www.americancouncils.org.ua/) ,

www.center-osvita.dp.ua (у Дніпропетровську) (http://www.center-osvita.dp.ua/) ,

www.osvita.kharkiv.org (у Харкові) (http://www.osvita.kharkiv.org/) ,

www.osvita.org/ukr (у Львові) (http://www.osvita.org/ukr) .


Навчання у Великій Британії

Стипендіальна програма імені Вейденфельда — поєднує стипендії для навчання та курси лідерських навичок, пропонує аспірантам і молодим спеціалістам повне фінансування навчання в аспірантурі Оксфорду.

Стипендію доповнює комплексна програма розвитку лідерських навичок.

Докладніше з програмою можна ознайомитися за наступними посиланнями:

Стипендії для навчання в Оксфорді Стипендіальна програма імені Вейденфельда


Програма Чівнінґ — це глобальна стипендіальна програма уряду Великої Британії, заснована в 1983 році з метою надання можливостей отримання освіти у вищих навчальних закладах Британії — переважно на річних магістерських програмах — фахівцям, які мають потенціал стати майбутніми лідерами, управлінцями та тими, хто формують суспільну думку.

Більш детально з умовами отримання грантів можна ознайомитися на сайті програми. (http://www.chevening.org/ ) Додаткову інформацію з питань навчання у Сполученому Королівстві можна отримати за наступними посиланнями: University of Oxford (http://www.ox.ac.uk/admissions/graduate/fees-and-funding/graduate-scholarships ) Education UK (http://www.educationuk.org/global/articles/scholarships-financial-support/ ) стипендії на навчання в Університеті Кардiффу (http://www.cardiff.ac.uk/for/prospective/international/funding/international%20-scholarship-fund.html ) стипендії на навчання в Університеті Сассексу (http://www.sussex.ac.uk/iss/ ) За більш детальною інформацією звертайтеся у відділ міжнародних зв’язків ОНЕУ т. (0482) 35 81 60 та Інформаційний центр ЄС ОНЕУ т. (048) 723 03 78

Преображенська, 8 , к.210
(048) 723-03-78
iceu@oneu.edu.ua

Відділ міжнародних зв’язків ОНЕУ:

(048) 35-81-60
ird@oneu.edu.ua

Європейський Союз

Європейська Рада

Європейський парламент

Офіс інформації

Європейська Комісія

Офіс статистики Європейських Співтовариств

Агенції та установи

Центр Європейської документації

EUR-Lex- законодавчий портал Європейського Союзу

Європейський Центральний Банк

Офіс публікацій EUR-OP

Офіс європейської поліції EUROPOL

Історичні архіви Європейських Співтовариств

Сторінка євро

Bulletin of the European Union, щомісячне видання Європейської Комісії

JRC in Action, бюлетень Об’єднаного центру наукових досліджень

Cordis Focus, видання відділу інновацій та підприємства Європейської Комісії

Enterprise Europe, видання Генерального директорату з підприємництва Європейської Комісії

Суд Європейських Співтовариств

Рахункова палата (Суд аудиторів)

Європейський економічний та соціальний комітет

Комітет регіонів

Європейський центральний банк

Європейський інвестиційний банк

Європейський Омбудсмен

Tuning International Academy, осередок програми «Тюнінг»

Tuning Journal for Higher Education (TJHE), Tuning Journal, електронне видання журналу «Тюнінг»