ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

ІНОЗЕМНОМУ СТУДЕНТУ, ЯКИЙ ПРИБУВ НА НАВЧАННЯ

Згідно ч. 12 ст. 4 та ч. 3 ст. 5 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», Постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2012 р. № 251 «Про порядок оформлення, виготовлення і видачі посвідчення на тимчасове проживання» іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну з метою навчання, отримують посвідку на тимчасове проживання.

Документи, які необхідно надати до Відділу міжнародних зв’язків для оформлення посвідки на тимчасове проживання:
  • паспортний документ та ксерокопіі першої сторінки паспорта, сторінки зі штампом перетину кордону або в’їздної візи на територію України (для візових країн);
  • переклад першої сторінки паспорта на українську мову, засвідчений у встановленому законодавством порядку;
  • 4 фотокартки 3,5 х 4,5, (на матовому папері);
  • дійсний поліс медичного страхування;
  • квитанції сплати державного мита;
  • квитанцію оплати за навчання (для громадян, що навчаються за контрактом);
  • квитанцію оплати за проживання;
  • довідку від коменданту гуртожитку ОНЕУ, підтверджуючу проживання в гуртожитку, або документ, підтверджуючий проживання за приватною адресою.

У разі відсутності якого-небудь з перерахованих вище документів, паспорт до ГУ ДМС України в Одеській області не подається, що тягне за собою порушення строків подачі документів та накладання штрафу на порушника у розмірі від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімальних доходів з громадян (ст. 203 КАП України).

Слід пам’ятати, що:

Після закінчення терміну дії посвідки, у разі відсутності підстав для іі продовження, іноземець та особа без громадянства забов’язані в семиденний строк знятися з реєстрації місця проживання та виіхати за межі Украіни.

Іноземець та особа без громадянства, які отримали посвідку, забов’язані протягом десяти днів зареєструвати місце проживання.

ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ДІЇ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ

Студент зобов’язаний не пізніше, ніж за 20 днів до закінчення строку дії посвідки подати до Відділу міжнародних зв’язків паспорт та посвідку на тимчасове проживання на продовження строку дії з повним пакетом необхідних документів.