Кафедра іноземних мов

Керекеша
Ольга Владиславівна
завідуюча кафедрою
к.пед.н., доцент

Діяльність кафедри іноземних мов спрямована на розвиток та підтримку викладання та вивчення іноземних мов в університеті завдяки студенто-орієнтованому підходу, направленому на задоволення сучасних потреб та побажань студентів, що ґрунтується на багаторічному досвіді використання сучасних методів навчання іноземної мови та проведенні відповідних напрямів педагогічних досліджень. Одним із основних завдань кафедри, як і всього університету загалом, є втілення Болонських ініціатив та європейської системи освіти.

Метою кафедри є якісне навчання студентів, аспірантів та колег іноземним мовам, утілення концепції мультилінгвізму та стимулювання й підтримка вивчення іноземної мови для особистих, академічних та професійних цілей.

Кафедрою розроблена Концепція вдосконалення навчально-виховного процесу, яка передбачає:

 • реалізацію основних положень «Національної доктрини розвитку освіти в Україні», «Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012–2021 роки» та закону України «Про вищу освіту»;
 • удосконалення науково-дослідної роботи викладачів та студентів шляхом проведення семінарів, тренінгів та інших заходів, упровадження нових форм наукової діяльності;
 • оновлення науково-методичної бази кафедри;
 • формування професійної іншомовної комунікативної компетенції у студентів економічного профілю згідно з Загальноєвропейськими Рекомендаціями з мовної освіти;
 • активізацію організаційної роботи завдяки проведенню різноманітних заходів, квестів, інтерактивних занять, брейн-рингу іноземною мовою тощо.

Діяльність кафедри іноземних мов спрямована на:

 • забезпечення всебічного доступу до якісного вивчення іноземної мови (англійської, німецької та французької) для всіх учасників освітнього процесу;
 • використання сучасних активних форм, методів і засобів навчання іноземної мови та ІКТ для ефективного навчання в університеті;
 • забезпечення самостійної роботи студентів для опанування дисциплін та проведення додаткових курсів;
 • надання навчального матеріалу в електронному та паперовому вигляді англійською, німецькою та французькою мовами;
 • розвиток критичного й аналітичного мислення у студентів; навичок командної роботи та публічного виступу; дослідницьких навичок;
 • співпрацю з іншими освітніми установами як на регіональному, так і міжнародному рівнях;
 • проведення профорієнтаційної роботи;
 • надання професійних консалтингових послуг для підтримки студентів, що навчаються за індивідуальним графіком, готуються до здачі міжнародних іспитів, виступу на конференціях, поїздки закордон з метою навчання тощо.

Нова спеціальність  – 015 «Професійна освіта (Економіка)», інноваційна освітня програма «Англійська мова в економіці та бізнес освіті» є актуальною відповіддю на виклики та попит сьогодення, та перспективною для сучасної молоді. Підготовка студентів відбувається за трьома напрямками: іноземні мови (англійська, як основна та німецька/французька, як вибіркові), бізнес освіта, а також педагогіка та психологія вищої школи. 

Протягом навчання студенти набувають навичок та знань за такими дисциплінами як: фонетика, грамматика та лексика ділової англійської мови; друга іноземна мова, міжкультурні коммунікації, емоційний інтеллект, основи бізнесу, бізнес-консультування та коучінг, етика бізнесу (професійна етика та конфліктологія), міжнародні економічні відносини, бізнес-планування, методика проведення бізнес-тренінгів та багато інших.

Інноваційна освітня програма «Англійська мова в економіці та бізнес освіті» розкриває перед студентами перспективи побудови кар’єри у освітній діяльності, готує до роботи перекладача, ментора, коуча, бізнес-консультанта, а також орієнтує студентів до подальшої роботи у педагогічній, філологічній та консалтинговій діяльності із високим рівнем володіння іноземними мовами.

📌Презентація за спеціальності 015

27 вересня 2021 року, в рамках дисципліни “Вступ до спеціальності”, студенти спеціальності 015  та викладачі кафедри іноземних мов ОНЕУ були в гостях у нашого потенційного партнера “Департаменту перекладів”. 

Зустріч пройшла душевно і дружелюбно. Нам розповіли не лише унікальну історію створення самого департаменту перекладів, а й провели екскурсію по офісу-музею, детально ознайомили з професією перекладача, її можливостями й особливостями.

Ми також поговорили про те, як підготуватися до співбесіди і про навички, які необхідно розвивати нашим студентам, які в подальшому захочуть реалізувати себе в даній професії. Теплий і привітний прийом. Навіть викладачі задумалися, а чи не піти сюди на фріланс))) 

Виявилось, що РR менеджер цього агентства – студентка 3 курсу ОНЕУ, що приємно вразило. Також домовилися про створення бази практики на базі “Департаменту перекладів” для студентів спеціальності 015 і заснування щорічної премії найкращому студенту.

Другою частиною нашої програми було знайомство з роботою гіда-екскурсовода. Наш партнер компанія “City tours”, ось уже кілька років допомагає нам в організації екскурсій для наших студентів  англійською мовою. Цей рік не став винятком. Студенти в захваті, очі горять, а що ще потрібно викладачам))

Кафедра іноземних мов Одеського національного економічного університету запрошує команди 10-11 класів шкіл з поглибленим вивченням англійської мови взяти участь у квесті «Business Odessa», який відбудеться 18 жовтня 2019 року за адресою вул. Преображенська, 8.

Початок о 10.00

До уваги студентів IV курсів!

Кафедра іноземних мов оголошує набір на курси для підготовки до здачі загального незалежного оцінювання (ЗНО)

Початок занять з 16 вересня 2019 р.

По всіх питаннях звертатися до центру підвищення якості освіти, тел. 723-86-50

До уваги студентів!

Кафедра іноземних мов оголошує набір на курси для бажаючих вивчати другу іноземну мову (французьку, німецьку)

По всіх питаннях звертатися на кафедру іноземних мов, тел. 722-41-17

До уваги викладачів та аспірантів!

Кафедра іноземних мов оголошує набір на курси для підготовки до здачі міжнародного іспиту LCCI

По закінченню курсів – іспит

Реєстрація бажаючих до 10 жовтня 2019 р.

Місця в групі обмежені!

По всіх питаннях звертатися на кафедру іноземних мов, тел. 722-41-17

15 квітня 2019 року після закінчення курсу з Ділової англійської мови під керівництвом завідувача кафедри іноземних мов доц. Керекеши О.В. було проведено міжнародний іспит на підтвердження рівня володіння іноземною мовою, у якому взяли участь 16 викладачів та студентів.

Кафедра іноземних мов вітає викладачів та студентів ОНЕУ із успішним складанням міжнародного іспиту з англійської мови Лондонської торгівельно-промислової палати (LCCI) та отриманням відповідного сертифікату рівнів В2 та С1.

19 жовтня 2018 р. кафедра іноземних мов з метою профорієнтаційної роботи провела міський квест «Сучасна Одеса» іноземними мовами для учнів 10-11 класів шкіл з поглибленим їх вивченням. У квесті взяли участь команди гімназій №1, 2, 7, 8, школи-гімназії №4, приватних шкіл «Гармонія» та «Майбуття», СШ №17, 40, 86, а також Рішельєвського ліцею. Загальна кількість учасників заходу була близько 100 осіб.

Квест розпочався у головному корпусі ОНЕУ, а її урочисте завершення відбулося у корпусі №6. На початку гри кожна команда отримала пакет завдань, в яких за допомогою кросвордів, загадок та ребусів закодовані цікаві, привабливі або новітні місця Одеси (арт-об’єкти, скульптури та інші простори для проведення вільного часу).

Участь у квесті дало змогу учням ознайомитися з ОНЕУ, зазирнути у середину його життя, а також відчути його привітливість та гостинність. До того ж, учні мали змогу розкрити місто Одесу з історичної та культурної сторони, адже місто розвивається з кожним днем.

Кафедра іноземних мов пропонує онлайн-тренажери з англійської мови для підготовки до вступного іспиту до магістратури. Для проходження тестування студент має скористатися персональним логіном та паролем до входу у систему дистанційного навчання.

Доступ до тренажерів знаходиться за посиланням: dl.oneu.edu.ua/mod/quiz/view.php?id=11770

20 жовтня 2017 року  у рамках проведення профорієнтаційної роботи кафедрою іноземних мов був організований квест, у якому взяли участь дев’ять команд загальноосвітніх навчальних закладів м. Одеси. Команди виконували різноманітні завдання іноземною мовою, що були пов’язані з історією й сучасністю рідного міста, та були авторськи розроблені викладачами кафедри. Призові місця посіли команди Одеської приватної спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів «Гармонія» (1-е та 3-є місце), Одеської спеціалізованої школи №121 І-ІІІ ступенів (2-е місце) з поглибленим вивченням іноземних мов та Одеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів «Майбуття» (3-є місце). Команди здобули призи та грамоти за активну участь.

Кафедра іноземних мов запрошує студентів до участі в І Міжуніверситетській науково-практичній студентській конференції «Можливості та перспективи для самореалізації сучасної молоді», яка відбудеться 24 квітня 2017 р. в Одеському національному економічному університеті.


25 листопада 2016 року кафедрою іноземних мов у рамках проведення профорієнтаційної роботи та до Дня відкритих дверей в ОНЕУ був організований квест, у якому взяли участь сім загальноосвітніх навчальних закладів м. Одеси з поглибленим вивченням іноземної мови. Команди виконували різноманітні завдання іноземною мовою, що були пов’язані з історією та сучасністю рідного міста. Команди здобули грамоти та призи за активну участь.


3-5 червня 2016 року було проведено інтерактивні заняття з іноземних мов у Літній мовній школі на базі відпочинку “Економіст”. Протягом навчання студенти були поділені на команди, які виконували різного роду завдання, розв’язували квест та готували творчі завдання до тематичних вечорів.


З 8 по 15 травня 2016 року в рамках програми “Молодь змінить Україну” від благодійного фонду Б. Гаврилишина к.пед.н., ст. викладач кафедри іноземних мов Карпова О. О. брала участь у робочому візиті української делегації до Німеччини (м.Берлін, м. Дрезден). На порядку денному були питання економічної співпраці в умовах геополітичних змін, децентралізації, реформування системи освіти тощо.


3-5 червня 2016 року було проведено інтерактивні заняття з іноземних мов у Літній мовній школі на базі відпочинку “Економіст”. Протягом навчання студенти були поділені на команди, які виконували різного роду завдання, розв’язували квест та готували творчі завдання до тематичних вечорів.


Гран-прі на конкурсі Юридичної Академії “Іноземні мови та юридична кар’єра ” отримали студенти ОНЕУ!

13-16 квітня 2016 року студенти нашого університету – Лєонова Людмила (II ФЕФ), Голубєв Максим (II ФЕФ) та Давідчук Ганна (I ФМЕ) – взяли участь у VIІ Відкритому конкурсі «Іноземні мови та юридична кар’єра», що відбувся в Національному Університеті «Одеська юридична академія» серед 15 вузів м. Одеси, і, за результатами двох турів, отримали Гран-прі.

Вітаємо переможців та бажаємо подальших успіхів!


11 квітня 2016 р. кафедра іноземних мов Одеського національного економічного університету спільно із представництвом Pearson Education в Україні та за підтримкою ректора ОНЕУ запрошує викладачів та студентів до участі у презентації: «Підготовка до складання міжнародних кваліфікаційних іспитів LCCI».Презентація відбудеться у МАЗі з 13.30 до 14.30.

Запрошений спікер – тренер міжнародного класу Філіп Ворвік (Великобританія).

Участь безкоштовна!


З 21 по 25 березня 2016 року була проведена міжфакультетська студентська олімпіада з англійської, німецької та французької мов у два етапи. В олімпіаді взяли участь студенти різних курсів усіх факультетів. За результатами олімпіади були визначені переможці.


З 14 по 18 березня 2016 року вперше в режимі он-лайн було проведено тестування студентів на виявлення рівня володіння іноземною мовою. Тест містив 100 питань, що дало змогу виявити рівень володіння іноземною мовою студентів різних спеціальностей (від рівня “elementary” до “upper-intermediate”).


17 березня 2016 року на факультеті міжнародної економіки відбулася інформаційна зустріч студентів із викладачами кафедри іноземних мов за темою “Іноземна мова як необхідний інструмент для участі у міжнародних програмах та грантах”. Студенти представили цікаві та інформаційно-корисні презентації щодо участі в іноземних грантах та програмах. На зустрічі обговорювалися питання щодо особливостей вибору програм, оформлення документів, необхідності володіння іноземною мовою та поділилися власним досвідом участі у таких програмах.


23 листопада 2015 року була проведена щорічна студентська науково-практична конференція на тему: «How to Survive in a Highly Competitive Market (Як вижити на високо конкурентних ринках)» під керівництвом ст. викладача кафедри іноземних мов Галашової О. Г. У ході конференції студенти різних факультетів виступали з доповідями, презентаціями, обговорювали сучасні економічні проблеми англійською, німецькою та французькою мовами. Усі матеріали увійдуть у збірник матеріалів конференції.


9 листопада 2015 рокуна 2 курсі факультета економіки та управління виробництвом відбулася інтерактивна лекція за участю Г. Джонса, директора Лондонської школи англійської мови (м. Одеса) на тему: «BritishBrands. HotobecomeaSustainableBrand (Британські бренди. Як бути довгостроковим брендом.)»

вул. Пушкінська, 26, корп. 6
кімн. 206
тел. 722-41-17
м. Одеса, Україна, 65014
E-mail: k.im@oneu.edu.ua
kafedra.languages@gmail.com

Дисципліни кафедри:
1) «Вступ до фаху»
2) «Міжкультурні комунікації»
3) «Лексика ділової іноземної мови»
4) «Теоретична та практична фонетика»
5) «Теоретична та практична граматика»
6) «Академічний курс іноземної мови»
7) «Іноземна мова професійного спілкування (англійська, німецька, французька)»
8) «Іноземна мова (за професійним спілкуванням)»
9) «Іноземна мова професійного спрямування (англійська)»
10) «Іноземна мова (англійська, німецька, французька)»
11) «Друга іноземна мова (німецька, французька)»

Інтерактивні завдання (ділова англійська мова)