Факультет фінансів та банківської справи

Мартинюк
Ірина Василівна

Декан факультету фінансів та банківської справи
к.е.н., доцент

Коцюрубенко
Ганна Миколаївна

Заступник декана факультету фінансів та банківської справи
к.е.н., доцент

Історія створення факультету

Факультет фінансів та банківської справи історично є одним з провідних в університеті з перших днів його існування. Факультет фінансів та банківської справи в його сучасному вигляді було утворено в 2019 році шляхом об’єднання двох навчальних підрозділів університету: Фінансово-економічного та Кредитно-економічного факультетів. Таке поєднання дозволило нам консолідувати кращі наукові та педагогічні кадри двох факультетів для більш ефективної підготовки фахівців. 

Спеціальності факультету

Вже більше ста років факультет готує професіоналів у сфері фінансів, банківської справи та оподаткування за наступними спеціальностями:

 • 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок»
 • 051 Професійна освіта (Економіка)

 

Перспективи професійного розвитку

На випускників факультету фінансів та банківської справи завжди є сталий попит на сучасному ринку праці. В залежності від своєї програми навчання, наші випускники затребувані в провідних сферах професійної діяльності, наприклад таких як:

 • фінансисти різних напрямків;
 • спеціалісти зі страхування, оподаткування, та кредитування;
 • керівники банківських відділів та проектів;
 • брокери;
 • банкіри;
 • та інші спеціалісти економічних сфер діяльності.

 

Практична освіта

Навчання на факультеті фінансів та банківської справи це можливість отримати не лише теоретичні але і практичні знання в обраній профессії. Наш факультет активно співпрацює з  фахівцями-практиками в таких установах як:: Державна аудиторська служба, Державна податкова служба, Державна митна служба, КБ АТ «Південний», КБ АТ «Приватбанк», КБ АТ «ProCredit Bank» та ін .

Студенти щорічно відвідують: ПАТ «Одесакабель», Одеський морський торговий порт, Брокерська страхова компанія «Ліон», ПАТ КБ «Альфа-банк», Центр біржових технологій. Завдяки цьому студенти  отримують можливість зсередини познайомитися з роботою провідних компаній.

Факультет фінансів та банківської справи

готує БАКАЛАВРІВ

ОП “Міжнародний банківський бізнес” – детально про програму за посиланням

ОП “Фінанси, фінансовий менеджмент та страхування” – детально про програму за посиланням

ОП “Податкова та митна справа” – детально про програму за посиланням

ОП “Професійна освіта (Економіка)” – детально про програму за посиланням

Факультет фінансів та банківської справи

готує МАГІСТРІВ

Детальна інформація про освітні програми спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» за посиланням

Студентське самоврядування Факультету фінансів та банківської справи

Студентська рада факультету фінансів та банківської справи – це команда найактивніших студентів, метою яких є покрашення студентського життя, у кожній її сфері.

Студентське самоврядування надає можливість брати участь в управлінні і організації різноманітних заходів, а також вирішувати питання від навчання до захисту прав та інтересів студентів.

Факультет фінансів та банківської справи – молодий факультет, який має велику родину. З кожним днем ми досягаємо все більші вершини і чекаємо усіх, хто готовий йти пліч о пліч разом з нами!

На факультетах активно функціонують 7 секторів, кожен з яких відповідає за певний напрямок студентського життя факультету:

 • навчальний сектор;
 • науковий сектор;
 • організаційний сектор;
 • спортивний сектор;
 • культурно-масовий сектор;
 • профорієнтаційний сектор;
 • PR-сектор;

Навчальний сектор:

Ти можеш гарно співати, уміло танцювати або ж займати призові місця в спортивних змаганнях. Але найголовніше чому ти тут – навчання. І що як не навчальний сектор допоможе тобі дізнатися більше про навчальну діяльність в ОНЕУ?  Навчальний сектор поєднує у собі функції контролю успішності студентів, їх студентську та поза студентську діяльність, а також інформує студентів про зміни у розкладі, підготовку наукових заходів. Навчальний сектор бере активну участь  у стимулюванні студентів до їх ліпшого навчання. В кінці семестру формує рейтинг успішності студентів, веде бесіди зі старостами, обговорюючи важливі для факультету питання.

Науковий сектор:

Це найактивніший сектор – тут зібрані ініціативні студенти, які прагнуть різноманіття в студентському житті, у нас ти зможеш виступити в ролі спікера і взяти участь в дебатах. Крім того, ми інформуємо студентів про різні наукові заходи по всій Україні, а також пропонуємо всім бажаючим взяти участь в них.

Ми організуємо не тільки наукові, а й розважальні та інтелектуальні заходи: «Що? Де? Коли?», «Хто зверху?», 15х4, різноманітні квести для студентів і викладачів.

Організаційний сектор

Організаційний сектор – невід’ємна частина життя факультету, адже хороша організація є запорукою відмінного заходу.

Ми робимо навчальний процес набагато цікавіше: організовуємо ярмарки, влаштовуємо тематичні вечірки, квести та конкурси на свята. Разом з нами ти зможеш подорожувати по різним куточкам світу і відвідати студентські міста України.

До того ж, ми можемо втілити ваші найсміливіші ідеї та бажання!

Тому якщо ти  креативний та активний – цей сектор саме для тебе. Приймай наш челлендж та зроби найкрутіший захід за всю історію університету!

Спортивний сектор:

Цей сектор об’єднує навколо себе людей, які ведуть активний спосіб життя, спортсменів, які мають сталевий характер та серце справжнього чемпіона!

Спортивний сектор займається організацією секцій з різних видів спорту, формуванням та тренуванням збірних факультету. З нами ти будеш не тільки активним, а ще й здоровим!

Якщо ти хочеш брати активну участь у спортивному житті факультету та готовий захищати честь університету на змаганнях – не гай часу, приєднуйся до спортивного сектору!

Культурно-масовий сектор:

Культурно-масовий сектор – це один із найцікавіших секторів. Саме завдяки цьому сектору Ви відчуєте справжнє студентське життя!

«Студентська осінь», «Студентська весна», «Міс ОНЕУ» – ці конкурси допоможуть розкрити Ваші таланти  та стати частинкою родини однодумців – студклубу ФФБС.

Якщо ти веселий, креативний та мрієш бути в центрі подій університету, тоді ми чекаємо на тебе!

Профорієнтаційний сектор:

Профорієнтаційний сектор являє собою об’єднання студентів, які бажають показати, розповісти і пояснити усі тонкощі навчального процесу та студентського життя.

Сектор займається організацією інтерактивних заходів та зустрічей з абітурієнтами, як в місті так і поза його межами.

Основною метою діяльності сектору є знайомство абітурієнтів з навчальним процесом, освітніми програмами, перспективами та можливостями при виборі спеціальності.

PR-сектор:

PR-сектор або Public Realtions (зв’язок з громадськістю) – це один з основних способів комунікації факультету з його студентами для передачі важливої інформації та подій, що стосуються кожного з нас.

Завдяки креативним студентам з PR-сектору ви можете спостерігати за публікаціями сторінок факультету на сайті ОНЕУ, у соціальних мережах Instagram, Facebook та Telegram, за фото звітами на стендах, розробкою афіш та об’яв для різноманітних заходів.

Переможці Кубку ректора з баскетболу 2023 
 
18 жовтня 2023 було проведено загальноуніверситетський спортивний захід ” Кубок ректора з баскетболу 2023 ” серед чоловічих та жіночих команд.
Команди факультету стали переможцями в обох  номінаціях.
Склад чоловічої команди переможців: Дубля Артём , Малахос Дмитрий ,
Руслан Маметов , Коцина Данило, Цехоцький Лев.
Склад жіночої команди переможців:  Андросова Мария, Венжега Екатерина , Кулаксиз Мария, Максименко Татьяна.
Факультет пишається спортивними досягненнями своїх студентів.
Переможці кубку ректора з футболу 2023 
У 2023 р  збірна факультету стала переможцем  щорічного  змагання з футболу “Кубок ректора ОНЕУ”
Благодійний ярмарок ” Допоможи ЗСУ” 2023 на факультеті
 
В межах загальноуніверситетського марафону  благодійних заходів, на факультеті 13 вересня 2023 року було проведено благодійний ярмарок  ” Допоможи ЗСУ”. 
Зібрані під час заходу кошти було передано до університетського фонду  з метою їх подальшого використання для формування допомоги ЗСУ.
Щорічний турнір з “Що, Де,Коли?” 2023-2024 Команди факультету стали призерами загальноуніверситетського щорічного турніру “Що, Де, Коли”

2 місце. Склад команди: Колосов Артем, 31гр Полковський Геннадій, 31гр Алексин Ліза, 42 гр Кравець Максим, 42 гр Ткаченко Кирило, 12гр Крохінов Юлій, 13 гр

3 місце. Склад команди: Тропініна Єлизавета 21 гр. Греміт Катерина 21 гр Снігаренко Анастасія 21 гр Татаров Глеб 21 гр Удовенко Кіріл 21 гр Гаврилюк Юрій 33 гр

📌Одним з основних напрямів факультету фінансів та банківської справи ОНЕУ є розвиток усіх видів міжнародного співробітництва, підготовка студентів до здійснення професійної діяльності на рівні світових стандартів. Міжнародна діяльність спрямована на забезпечення інтеграції в міжнародну університетську спільноту, здобуття додаткових можливостей щодо прискореного розвитку в межах Болонського процесу і європейської інтеграції.

Студенти факультету фінансів та банківської справи мають можливість поглиблювати свої знання в рамках міжнародного співробітництва в Нідерландах (Роттердамська школа менеджменту Університету ім. Еразма), Німеччині (університет Лойфана, м. Люнебург), США (програма «Work and Travel»), Польщі (Краківський економічний університет), Франції (Університет Страсбурга) та ін.

Щорічно влітку студенти факультету фінансів та банківської справи мають можливість пройти тривалу практику тримісячного стажування з удосконаленням вивчення англійської мови за програмою «Work and Travel» у США.

Участь студентів факультету у міжнародному проєкті U!REKA 2023

На нашому незабутньому навчальному пригоді в Амстердамі, в рамках проєкту U!REKA, ми не лише отримали безцінний досвід, а й здійснили подорож у світ сталого розвитку та збереження водних ресурсів. Відвідавши це чудове місто, ми мали можливість навчитися багатьом речам. Спільно з іншими учасниками, ми брали участь у захоплюючих воркшопах з реалізації власного проєкту та створення продукту, застосовуючи методику design thinking. Цей досвід допоміг нам підняти наші навички у сфері інноваційного проектування та знайти творчі рішення для сучасних проблем. Саме місто Амстердам вразило нас своєю неповторною атмосферою та інноваційним підходом до життя. Ми мали можливість познайомитися з новими людьми, вивчити їхні проблеми та розробити стратегії для їхнього вирішення. Нестандартна екскурсія Амстердамом показала нам його інноваційну сторону, де місто активно впроваджує новаторські рішення у сфері сталого розвитку та збереження водних ресурсів. Завдяки цій подорожі, ми не лише збагатили свій досвід та знання, а й отримали незабутні враження та натхнення для подальших зусиль у галузі сталого розвитку та інноваційного проектування.
Дякуємо проєкту U!REKA за цю надзвичайну можливість!
Академічна мобільність студентів факультету  протягом 2023- 24 н.р.
Відгук  Оносова Михайла, студента освітньої програми ” Міжнародний банківський бізнес”

Зараз я навчаюсь в EPFL (École Polytechnique de Lausanne) в Лозанні, Швейцарія на курсі CMS, при закінченні котрого, я зможу пройти на перший курс на спеціальність Computer Science. Цей університет вважається дуже престижним, та входить до списку 10 кращих ВУЗів Європи та топ 20 ВУЗів світу. Впродовж навчання, мені довелося познайомитись з багатьма людьми з усіх континентів. Університетські цінності будуються насамперед на рівності всіх національностей та рас, та не поважає образи в бік інших. Оскільки в ОНЕУ я навчаюсь на спеціальності Міжнародний банківський бізнес, то в майбутньому, ця комбінація з IT та фінансів, допоможе мені будувати fintech стартапи та використовувати свої знання для інвестицій, що буде виділяти мене з натовпу.

Факультет пишається своїми випускниками та підтримує тісні зв’язки для подальшої взаємодії з потенційними стейкхолдерами. Випускники факультету вибудовують як успішні професійній кар’єрі стратегії на ниві фінансів і банківської справи, так і мають значні досягнення у науковій діяльності економічного спрямування.

Більше 80 відсотків науково-педагогічного складу кафедр спеціальності 072 є випускниками факультету, які у різні роки були дотичними до освітнього процесу в ОНЕУ, зокрема 7 докторів наук, професорів (Волохова І. С., Гончаренко О. М., Жердецька Л.В., Звєряков М. І., Кузнєцова Л. В., Слатвінська М. О., Хомутенко А. В.)

Випускники за освітніми програмами спеціальності 072 кафедр факультету

Кафедри Банківської справи 

Кафедри Фінансів 

Кафедри Фінансового менеджменту та фондового ринку 

 

Випускники за освітньою програмою 

015 «Професійна освіти. Економіка» 

Адреса: Пушкінська, 26, к.211

Контактний телефон: 722-38-80

E-mail: fef@oneu.edu.ua

Соіцальні мережі:

Фейсбук: https://www.facebook.com/OdesaNationalEconomicUniversity

Інстаграм

Телеграм: https://t.me/oneu_info_official

Ähnliches Foto