Факультет фінансів та банківської справи

Мартинюк
Ірина Василівна

Декан факультету фінансів та банківської справи
к.е.н., доцент

Коцюрубенко
Ганна Миколаївна

Заступник декана факультету фінансів та банківської справи
к.е.н., доцент

Історія створення факультету

Факультет фінансів та банківської справи історично є одним з провідних в університеті з перших днів його існування. Факультет фінансів та банківської справи в його сучасному вигляді було утворено в 2019 році шляхом об’єднання двох навчальних підрозділів університету: Фінансово-економічного та Кредитно-економічного факультетів. Таке поєднання дозволило нам консолідувати кращі наукові та педагогічні кадри двох факультетів для більш ефективної підготовки фахівців. 

Спеціальності факультету

Вже більше ста років факультет готує професіоналів у сфері фінансів, банківської справи та оподаткування за наступними спеціальностями:

 • 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок»
 • 051 Професійна освіта (Економіка)

 

Перспективи професійного розвитку

На випускників факультету фінансів та банківської справи завжди є сталий попит на сучасному ринку праці. В залежності від своєї програми навчання, наші випускники затребувані в провідних сферах професійної діяльності, наприклад таких як:

 • фінансисти різних напрямків;
 • спеціалісти зі страхування, оподаткування, та кредитування;
 • керівники банківських відділів та проектів;
 • брокери;
 • банкіри;
 • та інші спеціалісти економічних сфер діяльності.

 

Практична освіта

Навчання на факультеті фінансів та банківської справи це можливість отримати не лише теоретичні але і практичні знання в обраній профессії. Наш факультет активно співпрацює з  фахівцями-практиками в таких установах як:: Державна аудиторська служба, Державна податкова служба, Державна митна служба, КБ АТ «Південний», КБ АТ «Приватбанк», КБ АТ «ProCredit Bank» та ін .

Студенти щорічно відвідують: ПАТ «Одесакабель», Одеський морський торговий порт, Брокерська страхова компанія «Ліон», ПАТ КБ «Альфа-банк», Центр біржових технологій. Завдяки цьому студенти  отримують можливість зсередини познайомитися з роботою провідних компаній.

Факультет фінансів та банківської справи

готує БАКАЛАВРІВ

ОП “Міжнародний банківський бізнес” – детально про програму за посиланням

ОП “Фінанси, фінансовий менеджмент та страхування” – детально про програму за посиланням

ОП “Податкова та митна справа” – детально про програму за посиланням

ОП “Професійна освіта (Економіка)” – детально про програму за посиланням

Факультет фінансів та банківської справи

готує МАГІСТРІВ

Детальна інформація про освітні програми спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» за посиланням

Студентське самоврядування Факультету фінансів та банківської справи

Студентська рада факультету фінансів та банківської справи – це команда найактивніших студентів, метою яких є покрашення студентського життя, у кожній її сфері.

Студентське самоврядування надає можливість брати участь в управлінні і організації різноманітних заходів, а також вирішувати питання від навчання до захисту прав та інтересів студентів.

Факультет фінансів та банківської справи – молодий факультет, який має велику родину. З кожним днем ми досягаємо все більші вершини і чекаємо усіх, хто готовий йти пліч о пліч разом з нами!

На факультетах активно функціонують 7 секторів, кожен з яких відповідає за певний напрямок студентського життя факультету:

 • навчальний сектор;
 • науковий сектор;
 • організаційний сектор;
 • спортивний сектор;
 • культурно-масовий сектор;
 • профорієнтаційний сектор;
 • PR-сектор;

Навчальний сектор:

Ти можеш гарно співати, уміло танцювати або ж займати призові місця в спортивних змаганнях. Але найголовніше чому ти тут – навчання. І що як не навчальний сектор допоможе тобі дізнатися більше про навчальну діяльність в ОНЕУ?  Навчальний сектор поєднує у собі функції контролю успішності студентів, їх студентську та поза студентську діяльність, а також інформує студентів про зміни у розкладі, підготовку наукових заходів. Навчальний сектор бере активну участь  у стимулюванні студентів до їх ліпшого навчання. В кінці семестру формує рейтинг успішності студентів, веде бесіди зі старостами, обговорюючи важливі для факультету питання.

Науковий сектор:

Це найактивніший сектор – тут зібрані ініціативні студенти, які прагнуть різноманіття в студентському житті, у нас ти зможеш виступити в ролі спікера і взяти участь в дебатах. Крім того, ми інформуємо студентів про різні наукові заходи по всій Україні, а також пропонуємо всім бажаючим взяти участь в них.

Ми організуємо не тільки наукові, а й розважальні та інтелектуальні заходи: «Що? Де? Коли?», «Хто зверху?», 15х4, різноманітні квести для студентів і викладачів.

Організаційний сектор

Організаційний сектор – невід’ємна частина життя факультету, адже хороша організація є запорукою відмінного заходу.

Ми робимо навчальний процес набагато цікавіше: організовуємо ярмарки, влаштовуємо тематичні вечірки, квести та конкурси на свята. Разом з нами ти зможеш подорожувати по різним куточкам світу і відвідати студентські міста України.

До того ж, ми можемо втілити ваші найсміливіші ідеї та бажання!

Тому якщо ти  креативний та активний – цей сектор саме для тебе. Приймай наш челлендж та зроби найкрутіший захід за всю історію університету!

Спортивний сектор:

Цей сектор об’єднує навколо себе людей, які ведуть активний спосіб життя, спортсменів, які мають сталевий характер та серце справжнього чемпіона!

Спортивний сектор займається організацією секцій з різних видів спорту, формуванням та тренуванням збірних факультету. З нами ти будеш не тільки активним, а ще й здоровим!

Якщо ти хочеш брати активну участь у спортивному житті факультету та готовий захищати честь університету на змаганнях – не гай часу, приєднуйся до спортивного сектору!

Культурно-масовий сектор:

Культурно-масовий сектор – це один із найцікавіших секторів. Саме завдяки цьому сектору Ви відчуєте справжнє студентське життя!

«Студентська осінь», «Студентська весна», «Міс ОНЕУ» – ці конкурси допоможуть розкрити Ваші таланти  та стати частинкою родини однодумців – студклубу ФФБС.

Якщо ти веселий, креативний та мрієш бути в центрі подій університету, тоді ми чекаємо на тебе!

Профорієнтаційний сектор:

Профорієнтаційний сектор являє собою об’єднання студентів, які бажають показати, розповісти і пояснити усі тонкощі навчального процесу та студентського життя.

Сектор займається організацією інтерактивних заходів та зустрічей з абітурієнтами, як в місті так і поза його межами.

Основною метою діяльності сектору є знайомство абітурієнтів з навчальним процесом, освітніми програмами, перспективами та можливостями при виборі спеціальності.

PR-сектор:

PR-сектор або Public Realtions (зв’язок з громадськістю) – це один з основних способів комунікації факультету з його студентами для передачі важливої інформації та подій, що стосуються кожного з нас.

Завдяки креативним студентам з PR-сектору ви можете спостерігати за публікаціями сторінок факультету на сайті ОНЕУ, у соціальних мережах Instagram, Facebook та Telegram, за фото звітами на стендах, розробкою афіш та об’яв для різноманітних заходів.

Студенти факультету пройшли навчання та отримали сертифікати підтвердження в рамках угоди з M Siegel Associates LLC В рамках осіннього семестру студенти факультету мали змогу долучитись до вивчення курсу «Governance, Compliance, and Risk Managment» в рамках взаємодії з M Siegel Associates LLC. Лектор – Dr. Marc H. Siegel (San Diego State University) Сертифікати про успішне закінчення курсу та підтвердження набутих компентенцій в галузі управління ризиками у відповідності до стандартів ISO31000 и COSO, отримали:

Данилюк Катерина

Волковська Анастасія

Нікіфорчук Аріна

Цехоцький Лев

Малахос Дмитро

У березні 2024 року було проведено загальноуніверситетські спортивні змаганнях з волейболу.

Команда факультету посіла друге місце у спортивних змаганнях.

Склад команди: Бігунець Максим,  Сорока Назарій,  Ноздрін Віктор,  Гончар Максим,  Бондаренко Влад,  Маметов Руслан,  Гут Павло, Прохода Артем.

Пишаємось спортивними досягненнями наших студентів.

Команди факультету стали переможцями та призерами Startup Battle 2023.

У листопаді 2023 відбулось нагородження переможців і призерів загально університетського змагання Startup Battle.
Конкурс відеороліків завершився наступним результатом для команд факультету, вітаємо:
1 місце
ФФБС: Стоянова Олександра, Масюк Вікторія, ментор – Колотова Н.Б. зі стартапом DormApp – додаток для спрощення життя мешканців гуртожитків (956 лайків).
2 місце
ФФБС: Гаврилюк Юрій, Єфанова Юлія, Тарновецька Анна, Шевченко Олеся, ментор – Колотова Н.Б. зі стартапом Matching app – сучасна платформа для вибору стильного одягу не виходячи з дому (786 лайків).
За підсумками осіннього етапу Startup Battle Autumn 2023 переможцями стали такі проєкти, які розробляли студенти факультету:
*Blend – надай старому одягу нове життя (Студенти ФФБС: Бордя Руслана, Лукашук Катерина, Львович Марина, ментор Грінченко Р.В.).
*Matching app – сучасна платформа для вибору стильного одягу не виходячи з дому (Студенти ФФБС: Гаврилюк Юрій, Єфанова Юлія, Тарновецька Анна, Шевченко Олеся, ментор Колотова Н.Б.).
*Girland – Додаток для знаходження компанії для вечірок та інших заходів (Студенти ФФБС: Дуленко Злата, Іваненко Людмила, Савельєва Світлана, Завадський Віталій, ментор Колотова Н.Б.).
Детальний звіт за результатами конкурсу – за посиланням.

Переможці та призери 5th International competition of student reserch papers in economics (Comrat, Moldova)
Студенти 3-го та 6-го курсів факультету фінансів та банківської справи ОНЕУ під керівництвом викладачів кафедри фінансового менеджменту та фондового ринку прийняли участь у V Міжнародному конкурсі студентських науково-дослідних робіт з економіки, який пройшов 24 листопада 2023 р. у м. Комрат, Республіка Молдова.
 
Секція «Інвестиційна та інноваційна діяльність»:
Студент 33 групи Гаврилюк Юрій  – Диплом 1-го ступеня. Тема статті: «Using Monte-Carlo method for finding optimal multi-assets investment portfolio in terms of uncertainty»
(науковий керівник: к.е.н., доцент Іоргачова М.І.)
 
Студентка 33 групи Єфанова Юлія  – Диплом 3-го ступеня. Тема статті: «Investing in Ukraine amidst war»  (науковий керівник: викладач Пінті А.В.)
 
Секція «Фінанси, банки та оподаткування»:
Студентка 62 групи Гребенюк Тетяна – Диплом 3-го ступеня. Тема статті: «Methods of optimising company’s cash flows»  (науковий керівник: к.е.н., доцент Іоргачова М.І.)

Команда факультету стала переможцями у загальноуніверситетських спортивних змаганнях з перетягування каната.

У листопаді 2023 року було проведено загальноуніверситетські спортивні змагання з перетягування каната. Команда факультету посіла перше місце та стала переможцями змагань.
Склад команди: Прохода Артем, Колосов Артем, Прус Віталій, Маметов Руслан, Гумілов Єгор, Рудохліб Данило, Ткаченко Кирило.
Пишаємось спортивними досягненнями наших студентів.

Переможці Кубку ректора з баскетболу 2023 
 
18 жовтня 2023 було проведено загальноуніверситетський спортивний захід ” Кубок ректора з баскетболу 2023 ” серед чоловічих та жіночих команд.
Команди факультету стали переможцями в обох  номінаціях.
Склад чоловічої команди переможців: Дубля Артём , Малахос Дмитрий ,
Руслан Маметов , Коцина Данило, Цехоцький Лев.
Склад жіночої команди переможців:  Андросова Мария, Венжега Екатерина , Кулаксиз Мария, Максименко Татьяна.
Факультет пишається спортивними досягненнями своїх студентів.
Переможці кубку ректора з футболу 2023 
У 2023 р  збірна факультету стала переможцем  щорічного  змагання з футболу “Кубок ректора ОНЕУ”
Благодійний ярмарок ” Допоможи ЗСУ” 2023 на факультеті
 
В межах загальноуніверситетського марафону  благодійних заходів, на факультеті 13 вересня 2023 року було проведено благодійний ярмарок  ” Допоможи ЗСУ”. 
Зібрані під час заходу кошти було передано до університетського фонду  з метою їх подальшого використання для формування допомоги ЗСУ.
Щорічний турнір з “Що, Де,Коли?” 2023-2024 Команди факультету стали призерами загальноуніверситетського щорічного турніру “Що, Де, Коли”

2 місце. Склад команди: Колосов Артем, 31гр Полковський Геннадій, 31гр Алексин Ліза, 42 гр Кравець Максим, 42 гр Ткаченко Кирило, 12гр Крохінов Юлій, 13 гр

3 місце. Склад команди: Тропініна Єлизавета 21 гр. Греміт Катерина 21 гр Снігаренко Анастасія 21 гр Татаров Глеб 21 гр Удовенко Кіріл 21 гр Гаврилюк Юрій 33 гр

📌Одним з основних напрямів факультету фінансів та банківської справи ОНЕУ є розвиток усіх видів міжнародного співробітництва, підготовка студентів до здійснення професійної діяльності на рівні світових стандартів. Міжнародна діяльність спрямована на забезпечення інтеграції в міжнародну університетську спільноту, здобуття додаткових можливостей щодо прискореного розвитку в межах Болонського процесу і європейської інтеграції.

Студенти факультету фінансів та банківської справи мають можливість поглиблювати свої знання в рамках міжнародного співробітництва в Нідерландах (Роттердамська школа менеджменту Університету ім. Еразма), Німеччині (університет Лойфана, м. Люнебург), США (програма «Work and Travel»), Польщі (Краківський економічний університет), Франції (Університет Страсбурга) та ін.

Щорічно влітку студенти факультету фінансів та банківської справи мають можливість пройти тривалу практику тримісячного стажування з удосконаленням вивчення англійської мови за програмою «Work and Travel» у США.

Участь студентів факультету у міжнародному проєкті U!REKA 2023

На нашому незабутньому навчальному пригоді в Амстердамі, в рамках проєкту U!REKA, ми не лише отримали безцінний досвід, а й здійснили подорож у світ сталого розвитку та збереження водних ресурсів. Відвідавши це чудове місто, ми мали можливість навчитися багатьом речам. Спільно з іншими учасниками, ми брали участь у захоплюючих воркшопах з реалізації власного проєкту та створення продукту, застосовуючи методику design thinking. Цей досвід допоміг нам підняти наші навички у сфері інноваційного проектування та знайти творчі рішення для сучасних проблем. Саме місто Амстердам вразило нас своєю неповторною атмосферою та інноваційним підходом до життя. Ми мали можливість познайомитися з новими людьми, вивчити їхні проблеми та розробити стратегії для їхнього вирішення. Нестандартна екскурсія Амстердамом показала нам його інноваційну сторону, де місто активно впроваджує новаторські рішення у сфері сталого розвитку та збереження водних ресурсів. Завдяки цій подорожі, ми не лише збагатили свій досвід та знання, а й отримали незабутні враження та натхнення для подальших зусиль у галузі сталого розвитку та інноваційного проектування.
Дякуємо проєкту U!REKA за цю надзвичайну можливість!
Академічна мобільність студентів факультету  протягом 2023- 24 н.р.
Відгук  Оносова Михайла, студента освітньої програми ” Міжнародний банківський бізнес”

Зараз я навчаюсь в EPFL (École Polytechnique de Lausanne) в Лозанні, Швейцарія на курсі CMS, при закінченні котрого, я зможу пройти на перший курс на спеціальність Computer Science. Цей університет вважається дуже престижним, та входить до списку 10 кращих ВУЗів Європи та топ 20 ВУЗів світу. Впродовж навчання, мені довелося познайомитись з багатьма людьми з усіх континентів. Університетські цінності будуються насамперед на рівності всіх національностей та рас, та не поважає образи в бік інших. Оскільки в ОНЕУ я навчаюсь на спеціальності Міжнародний банківський бізнес, то в майбутньому, ця комбінація з IT та фінансів, допоможе мені будувати fintech стартапи та використовувати свої знання для інвестицій, що буде виділяти мене з натовпу.

Студенти факультету представляли ОНЕУ у міжнародній програмі Change Agents 2024

Команда факультету у складі: Марина Львович, Марія Андросова, Анастасія Попель, Єва Мушулова, Вікторія Трунько
стали учасниками міжнародної програми Change Agents від U! REKA SHIFT 2024, яка проходила в Амстердамі.

Відкуг Львович Марини про участь у проекті:
Програма «U! Reka Change Agents» — це дуже хороша можливість дізнатися багато нового про навколишнє середовище. У процесі навчання розглядаються проблеми забруднення води, глобального потепління, засух та повеней. Під час проведення лекцій, ви стаєте безпосереднім учасником розробки нових цікавих інноваційних проєктів, що можуть розв’язати ці проблеми. Крім того, у програмі бере участь студенти та викладачі з 5 різних країн світу (Нідерланди, Фінляндія, Бельгія, Німеччина та Україна), що дає змогу не лише отримати нову інформацію про сучасні проблеми нашого світу, а й обмінятися досвідом та підвищити рівень англійської мови. Пари проходили в ігровому форматі та, завдяки цьому підходу, всі були максимально залучені до вивчення нових тем. Також нам проводили лекції «Сторітелінг» та « Як презентувати свої ідеї». Програма навчання була дуже насичена, але ми не завжди сиділи в аудиторії: нам влаштували екскурсію на велосипедах — це було дуже цікаво, повчально та весело. Був час і на себе, після лекцій (що закінчувалися о 15:00 чи 17:00) ми мали можливість подивитися пам‘ятки Амстердаму та познайомитися з новим містом. Ми дуже вдячні всім за цей неймовірний experienc

Участь студентів факультету у проєкт Ukraine Digital Fall 2023
 
Студенти факультету ФФБС в рамках реалізації грантового проєкту «Ukraine Digital» якій проводиться разом з університетом Міттвайда та за підтримки DAAD, опублікували наукові роботи у збірнику та презентували їх на науковій конференції.

Факультет був представлений наступними студентами:

Садчикова Олександра
Погорєлова Марина
Колосов Артем

📌Одним з основних напрямів факультету фінансів та банківської справи ОНЕУ є розвиток усіх видів міжнародного співробітництва, підготовка студентів до здійснення професійної діяльності на рівні світових стандартів. Міжнародна діяльність спрямована на забезпечення інтеграції в міжнародну університетську спільноту, здобуття додаткових можливостей щодо прискореного розвитку в межах Болонського процесу і європейської інтеграції.

Студенти факультету фінансів та банківської справи мають можливість поглиблювати свої знання в рамках міжнародного співробітництва в Нідерландах (Роттердамська школа менеджменту Університету ім. Еразма), Німеччині (університет Лойфана, м. Люнебург), США (програма «Work and Travel»), Польщі (Краківський економічний університет), Франції (Університет Страсбурга) та ін.

Щорічно влітку студенти факультету фінансів та банківської справи мають можливість пройти тривалу практику тримісячного стажування з удосконаленням вивчення англійської мови за програмою «Work and Travel» у США.

Участь студентів факультету у міжнародному проєкті U!REKA 2023

На нашому незабутньому навчальному пригоді в Амстердамі, в рамках проєкту U!REKA, ми не лише отримали безцінний досвід, а й здійснили подорож у світ сталого розвитку та збереження водних ресурсів. Відвідавши це чудове місто, ми мали можливість навчитися багатьом речам. Спільно з іншими учасниками, ми брали участь у захоплюючих воркшопах з реалізації власного проєкту та створення продукту, застосовуючи методику design thinking. Цей досвід допоміг нам підняти наші навички у сфері інноваційного проектування та знайти творчі рішення для сучасних проблем. Саме місто Амстердам вразило нас своєю неповторною атмосферою та інноваційним підходом до життя. Ми мали можливість познайомитися з новими людьми, вивчити їхні проблеми та розробити стратегії для їхнього вирішення. Нестандартна екскурсія Амстердамом показала нам його інноваційну сторону, де місто активно впроваджує новаторські рішення у сфері сталого розвитку та збереження водних ресурсів. Завдяки цій подорожі, ми не лише збагатили свій досвід та знання, а й отримали незабутні враження та натхнення для подальших зусиль у галузі сталого розвитку та інноваційного проектування.
Дякуємо проєкту U!REKA за цю надзвичайну можливість!

Академічна мобільність студентів факультету  протягом 2023- 24 н.р.

Чакір Єлізавета, студентка освітньої програми «Фінанси, фінансовий менеджмент та страхування», проходить паралельне навчання  в університеті Hochschule Mittweida ( Німеччина) в межах договору про академічну мобільність між університетами.

Академічна мобільність студентів факультету  протягом 2023- 24 н.р.
Відгук  Оносова Михайла, студента освітньої програми ” Міжнародний банківський бізнес”

Зараз я навчаюсь в EPFL (École Polytechnique de Lausanne) в Лозанні, Швейцарія на курсі CMS, при закінченні котрого, я зможу пройти на перший курс на спеціальність Computer Science. Цей університет вважається дуже престижним, та входить до списку 10 кращих ВУЗів Європи та топ 20 ВУЗів світу. Впродовж навчання, мені довелося познайомитись з багатьма людьми з усіх континентів. Університетські цінності будуються насамперед на рівності всіх національностей та рас, та не поважає образи в бік інших. Оскільки в ОНЕУ я навчаюсь на спеціальності Міжнародний банківський бізнес, то в майбутньому, ця комбінація з IT та фінансів, допоможе мені будувати fintech стартапи та використовувати свої знання для інвестицій, що буде виділяти мене з натовпу.

Відгук Філіпової Кіри, студентки освітньої програми «Фінанси, фінансовий менеджмент та страхування»

Навчання  в Краківському економічному університеті за програмою академічної мобільності стало справжнім розширенням моїх горизонтів. Тут, я не лише поглибила свої знання, отримані в ОНЕУ, але також відкрила для себе нові можливості.

Навчання англійською мовою надало мені можливість спілкуватися та вивчати матеріал на міжнародному рівні. Крім того, університет надав багато можливостей для стажування, що дозволило мені отримати практичний досвід у своїй галузі та розвинути професійні навички вже на другий місяць навчання.

Цей унікальний досвід поєднав академічний розвиток і культурний обмін, зробивши процес отримання освіти надзвичайно цінним для мого професійного розвитку.

Факультет пишається своїми випускниками та підтримує тісні зв’язки для подальшої взаємодії з потенційними стейкхолдерами. Випускники факультету вибудовують як успішні професійній кар’єрі стратегії на ниві фінансів і банківської справи, так і мають значні досягнення у науковій діяльності економічного спрямування.

Більше 80 відсотків науково-педагогічного складу кафедр спеціальності 072 є випускниками факультету, які у різні роки були дотичними до освітнього процесу в ОНЕУ, зокрема 7 докторів наук, професорів (Волохова І. С., Гончаренко О. М., Жердецька Л.В., Звєряков М. І., Кузнєцова Л. В., Слатвінська М. О., Хомутенко А. В.)

Випускники за освітніми програмами спеціальності 072 кафедр факультету

Кафедри Банківської справи 

Кафедри Фінансів 

Кафедри Фінансового менеджменту та фондового ринку 

 

Випускники за освітньою програмою 

015 «Професійна освіти. Економіка»