Факультет фінансів та банківської справи

Мартинюк
Ірина Василівна

Декан факультету фінансів та банківської справи
к.е.н., доцент

Домбровська
Софія Олексіївна

Заступник декана факультету фінансів та банківської справи
к.е.н., старший викладач

Історія створення факультету

Факультет фінансів та банківської справи історично є одним з провідних в університеті з перших днів його існування. Факультет фінансів та банківської справи в його сучасному вигляді було утворено в 2019 році шляхом об’єднання двох навчальних підрозділів університету: Фінансово-економічного та Кредитно-економічного факультетів. Таке поєднання дозволило нам консолідувати кращі наукові та педагогічні кадри двох факультетів для більш ефективної підготовки фахівців. 

Спеціальності факультету

Вже більше ста років факультет готує професіоналів у сфері фінансів, банківської справи та оподаткування за наступними спеціальностями:

– Фінанси, банківська справа та страхування

– Професійна освіта (Економіка)

 

Перспективи професійного розвитку

На випускників факультету фінансів та банківської справи завжди є сталий попит на сучасному ринку праці. В залежності від своєї програми навчання, наші випускники затребувані в провідних сферах професійної діяльності, наприклад таких як:

  • фінансисти різних напрямків;
  • спеціалісти зі страхування, оподаткування, та кредитування;
  • керівники банківських відділів та проектів;
  • брокери;
  • банкіри;
  • та інші спеціалісти економічних сфер діяльності.

 

Практична освіта

Навчання на факультеті фінансів та банківської справи це можливість отримати не лише теоретичні але і практичні знання в обраній профессії. Наш факультет активно співпрацює з  фахівцями-практиками в таких установах як:: Державна аудиторська служба, Державна податкова служба, Державна митна служба, КБ АТ «Південний», КБ АТ «Приватбанк», КБ АТ «ProCredit Bank» та ін .

Студенти щорічно відвідують: ПАТ «Одесакабель», Одеський морський торговий порт, Брокерська страхова компанія «Ліон», ПАТ КБ «Альфа-банк», Центр біржових технологій. Завдяки цьому студенти  отримують можливість зсередини познайомитися з роботою провідних компаній.

Факультет фінансів та банківської справи

готує БАКАЛАВРІВ

Факультет фінансів та банківської справи

готує МАГІСТРІВ

Студентське самоврядування Факультету фінансів та банківської справи

Студентська рада факультету фінансів та банківської справи – це команда найактивніших студентів, метою яких є покрашення студентського життя, у кожній її сфері.

Студентське самоврядування надає можливість брати участь в управлінні і організації різноманітних заходів, а також вирішувати питання від навчання до захисту прав та інтересів студентів.

Факультет фінансів та банківської справи – молодий факультет, який має велику родину. З кожним днем ми досягаємо все більші вершини і чекаємо усіх, хто готовий йти пліч о пліч разом з нами!

На факультетах активно функціонують 7 секторів, кожен з яких відповідає за певний напрямок студентського життя факультету:

  • навчальний сектор;
  • науковий сектор;
  • організаційний сектор;
  • спортивний сектор;
  • культурно-масовий сектор;
  • профорієнтаційний сектор;
  • PR-сектор;

Навчальний сектор:

Ти можеш гарно співати, уміло танцювати або ж займати призові місця в спортивних змаганнях. Але найголовніше чому ти тут – навчання. І що як не навчальний сектор допоможе тобі дізнатися більше про навчальну діяльність в ОНЕУ?  Навчальний сектор поєднує у собі функції контролю успішності студентів, їх студентську та поза студентську діяльність, а також інформує студентів про зміни у розкладі, підготовку наукових заходів. Навчальний сектор бере активну участь  у стимулюванні студентів до їх ліпшого навчання. В кінці семестру формує рейтинг успішності студентів, веде бесіди зі старостами, обговорюючи важливі для факультету питання.

Науковий сектор:

Це найактивніший сектор – тут зібрані ініціативні студенти, які прагнуть різноманіття в студентському житті, у нас ти зможеш виступити в ролі спікера і взяти участь в дебатах. Крім того, ми інформуємо студентів про різні наукові заходи по всій Україні, а також пропонуємо всім бажаючим взяти участь в них.

Ми організуємо не тільки наукові, а й розважальні та інтелектуальні заходи: «Що? Де? Коли?», «Хто зверху?», 15х4, різноманітні квести для студентів і викладачів.

Організаційний сектор

Організаційний сектор – невід’ємна частина життя факультету, адже хороша організація є запорукою відмінного заходу.

Ми робимо навчальний процес набагато цікавіше: організовуємо ярмарки, влаштовуємо тематичні вечірки, квести та конкурси на свята. Разом з нами ти зможеш подорожувати по різним куточкам світу і відвідати студентські міста України.

До того ж, ми можемо втілити ваші найсміливіші ідеї та бажання!

Тому якщо ти  креативний та активний – цей сектор саме для тебе. Приймай наш челлендж та зроби найкрутіший захід за всю історію університету!

Спортивний сектор:

Цей сектор об’єднує навколо себе людей, які ведуть активний спосіб життя, спортсменів, які мають сталевий характер та серце справжнього чемпіона!

Спортивний сектор займається організацією секцій з різних видів спорту, формуванням та тренуванням збірних факультету. З нами ти будеш не тільки активним, а ще й здоровим!

Якщо ти хочеш брати активну участь у спортивному житті факультету та готовий захищати честь університету на змаганнях – не гай часу, приєднуйся до спортивного сектору!

Культурно-масовий сектор:

Культурно-масовий сектор – це один із найцікавіших секторів. Саме завдяки цьому сектору Ви відчуєте справжнє студентське життя!

«Студентська осінь», «Студентська весна», «Міс ОНЕУ» – ці конкурси допоможуть розкрити Ваші таланти  та стати частинкою родини однодумців – студклубу ФФБС.

Якщо ти веселий, креативний та мрієш бути в центрі подій університету, тоді ми чекаємо на тебе!

Профорієнтаційний сектор:

Профорієнтаційний сектор являє собою об’єднання студентів, які бажають показати, розповісти і пояснити усі тонкощі навчального процесу та студентського життя.

Сектор займається організацією інтерактивних заходів та зустрічей з абітурієнтами, як в місті так і поза його межами.

Основною метою діяльності сектору є знайомство абітурієнтів з навчальним процесом, освітніми програмами, перспективами та можливостями при виборі спеціальності.

PR-сектор:

PR-сектор або Public Realtions (зв’язок з громадськістю) – це один з основних способів комунікації факультету з його студентами для передачі важливої інформації та подій, що стосуються кожного з нас.

Завдяки креативним студентам з PR-сектору ви можете спостерігати за публікаціями сторінок факультету на сайті ОНЕУ, у соціальних мережах Instagram, Facebook та Telegram, за фото звітами на стендах, розробкою афіш та об’яв для різноманітних заходів.

Одним з основних напрямів факультету фінансів та банківської справи ОНЕУ є розвиток усіх видів міжнародного співробітництва, підготовка студентів до здійснення професійної діяльності на рівні світових стандартів. Міжнародна діяльність спрямована на забезпечення інтеграції в міжнародну університетську спільноту, здобуття додаткових можливостей щодо прискореного розвитку в межах Болонського процесу і європейської інтеграції.

Студенти факультету фінансів та банківської справи мають можливість поглиблювати свої знання в рамках міжнародного співробітництва в Нідерландах (Роттердамська школа менеджменту Університету ім. Еразма), Німеччині (університет Лойфана, м. Люнебург), США (програма «Work and Travel»), Польщі (Краківський економічний університет), Франції (Університет Страсбурга) та ін.

Щорічно влітку студенти факультету фінансів та банківської справи мають можливість пройти тривалу практику тримісячного стажування з удосконаленням вивчення англійської мови за програмою «Work and Travel» у США.

“Поступив в нархоз, я поняла, что передо мной открываются большие возможности. ФФБД был мною выбран, как факультет, который наиболее отвечает моим целям. Обучаясь 4 года в университете, я активно изучала английский язык и просматривала программы и стажировки, которые предлагает нам ВУЗ. Все 4 курса я старательно училась в моем любимом университете. В последнем семестре 4 курса, я нашла отличную стажировку в сфере финансов и бухгалтерского учета в штате Иллинойс, США. Диплом бакалавра дал возможность поступить в магистратуру бюджетной формы обучения, а также поездку на стажировку в организацию Honey-can-do international, которая находится в городе Беркели, штат Иллинойс, США. И вот, я уже 3 семестр прохожу стажировку заграницей, однако регулярно навещаю родной ФФБД, ведь необходимость сдачи сессии не исчезла.

Хочу сказать, что ФФБД дает отличные теоретические знания, которые мне уже пригодились в США. Однако работа заграницей показала, что требуется больше практики наших знаний. В итоге, можно говорить, что, полученные знания в НАРХОЗЕ и стажировка в США, открывает большие горизонты для профессионального роста”, – Циганенко Анастасія

“Мою историю следует начать с того, что в нархоз я поступал именно с целью принять участие в программе двойных дипломов. ФФБД был мною выбран, как факультет, наиболее отвечавший моим целям. Все 2 курса обучения в Одессе, я не забывал и про необходимость хорошо учится в моем родном университете. При этом, я старательно учил немецкий и готовил пакет документов. Это мне дало возможность уже с третьего курса поехать учиться в Высшую школу Митвайды. И вот, я уже 3 семестр учусь заграницей, однако регулярно навещаю и ФФБД, ведь необходимость сдачи академразницы не исчезала.

Про различия в учебе могу сказать лишь одно – ФФБД дает отличные теоретические знания, которые мне уже пригодились в Германии. Однако, обучение заграницей больше направлено на практическое применение знаний. В итоге, можно говорить, что, соединяя обучение там и тут, ты получаешь знания “со всех сторон”, – Роман Цівінський.

М. І. Звєряков – ректор Одеського національного економічного університету, д.е.н., професор, член-кореспондент НАН України;

О. М. Гончаренко – декан факультету фінансів і банківської справи, д.е.н., професор;

В. Л. Рашкован – заст. виконавчого директора Міжнародного валютного фонду від України;

С. М. Бедрега – директор Департаменту фінансів Одеської міської ради;

В. В. Мороховський – голова Правління ПАТ «Банк Восток»;

Ю. Г. Іванов – начальник фінансового відділу адміністрації Одеського морського порту;

А. П. Чередніченко – судовий експерт Міністерства юстиції України;

О. М. Муратов – начальник Південної державної аудиторської служби України;

М. В. Азаров – екс-начальник управління Національного банку України в Одеській області.

Адреса: Пушкінська, 26, к.211

Контактний телефон: 722-38-80

E-mail: fef@oneu.edu.ua

Соіцальні мережі:

Фейсбук: https://www.facebook.com/OdesaNationalEconomicUniversity

Інстаграм: https://www.instagram.com/oneu_official/

Телеграм: https://t.me/oneu_info_official