076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»

Освiтнi програми

  1. Економіка та планування бізнесу.
  2. Економіка та організація торгівлі.
  3. Економіка підприємства та організація підприємницької діяльності.

 


Спеціальність «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» спрямована на підготовку фахівців з організації власного бізнесу, успішного ведення підприємницької діяльності в різних сферах національної економіки, торгівлі та ефективної біржової діяльності.

 

Освітньо-професійна програма «Економіка та планування бізнесу» охоплює широке коло питань з організації та ефективного ведення бізнесу в різних сферах та галузях економіки (наприклад, з виробництва або вирощування продукції, торгівлі, надання послуг, консалтингу тощо) різного масштабу та форми власності. Спрямована на підготовку фахівців широкого профілю, спроможних започаткувати власну справу, масштабувати власний бізнес або реалізувати себе на управлінсько-адміністративних посадах на підприємствах, установах, організаціях, а також в органах державної влади й управління та місцевого самоврядування.

 

Освітньо-професійна програма «Економіка та організація торгівлі» охоплює питання з організації, планування та стратегічного розвитку торговельних підприємств різних форм власності та обсягів діяльності. Спрямована на підготовку фахівців широкого профілю, спроможних створити та розвинути власне торгове підприємство, як у офлайн, так і у онлайн просторі, а також займати управлінські посади на провідних торговельних підприємствах України.

 

Програма «Економіка підприємства та організація підприємницької діяльності» побудована таким чином, щоб сформувати теоретичні знання слухачів із урахуванням вимог сучасного ринку праці до висококваліфікованих працівників, надати та удосконалити практичні навички слухачів за окремими видами діяльності сучасних керівників та провідних фахівців підприємств різних форм власності. Програма «Економіка підприємства та організація підприємницької діяльності» спирається на широке використання тренінгів, роботи у віртуальному підприємстві, ділових ігор, кейсів під час навчання; використовується практичний досвід провідних лекторів під час проведення майстер-класів за окремими темами курсів навчальних планів.

ПРІЗВИЩЕ, ІМ’Я ВИПУСКНИКА РІК ВИПУСКУ ПОСАДА
ВОВЧЕНКО АНТОНІНА  2019 головний спеціаліст відділу промисловості та підприємництва Департаменту економічного розвитку Одеської міської ради
СКЛЯР ДМИТРО  2018 комерційний директор у рекламному агентстві «Netpeak» (інтернет маркетинг для бізнеса)
СТРАТІЙЧУК ЮЛІЯ  2017 заступник начальника відділу промисловості та підприємництва Департаменту економічного розвитку Одеської міської ради
ВАСИЛЕНКО ОЛЕКСІЙ  2014 Middle PPC Specialist у рекламному агентстві «Netpeak»
САРОЯН ЛАНА 2012 комерційний директор ресторану «Benedikt» та «Парк культуры и отдыха им. Горького» (м. Одеса)
КОРІНЬ ЮРІЙ  2012 співзасновник 

Ruta Family Club Hotel

ЗЕЛЕНСЬКА АНАСТАСІЯ  2011 провідний менеджер Інформаційного агентства ЛІГАБізнесІнформ. 

www. LIGA.net (м. Київ)

НЕРОНОВ ОЛЕКСАНДР  2011 співзасновник та директор в компанії Novaflon (нанесення і відновлення антипригарного тефлонового покриття)
ЛЮШНЕВСЬКА ОЛЕНА  2010 арт-директор в компанії «Артмаксима-Event компанія»
ЖОСАН МАРІАНА  2010 співзасновник, директор «REEF»; співзасновник, директор «Terrace. Sea view»; співзасновник, директор «The Roastery by Odessa»; співзасновник, директор «Traveler’s Coffee Odessa»
Посада Оклад

(за умови відсутності стажу)

ДИРЕКТОР підприємства 20 000 – 50 000 грн.
Заступник директора 15 000 – 40 000 грн.
Керівник регіонального відділу 35 000 – 45 000 грн.

Менеджер підприємницьких проєктів і програм / Project Manager

35 000 – 50 000 грн.
Начальник планово-економічного відділу  15 000 – 25 000 грн.
Бізнес-аналітик 15 000 – 20 000 грн.

Business Development Manager / Фахівець з розвитку бізнесу

15 000 – 45 000 грн.

Економіст з планування

10 000 – 20 000 грн.

Керівник проєктного офісу

20 000 – 50 000 грн.

📌27 травня 2019 року студенти 1 курсу спеціальності 076 “Підприємництво, торгівля та біржова діяльність” провели практичне заняття з дисципліни Товарознавство в делікатес-маркеті Le Silpo 🥨

27 травня студенти 1 курсу спеціальності 076 “Підприємництво, торгівля та біржова діяльність” провели практичне заняття з дисципліни Товарознавство в делікатес-маркеті Le Silpo, де ознайомились з асортиментом супермаркету, правилами формування асортименту та організацією торгової діяльності.

📌13 березня 2019 р. студенти 2 курсу спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» відвідали експертну лабораторію науково-дослідного експертно-криміналістичного центру✔

В межах співробітництва кафедри експертизи товарів та послуг ОНЕУ та Одеського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України 13 березня 2019 р. студенти 2 курсу спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» під керівництвом викладача Неруци Л. В. відвідали експертну лабораторію центру.

Завідувач сектору фізико-хімічних досліджень матеріалів, речовин, виробів В. І. Єштокін надав цікаву інформацію щодо порядку проведення судових експертиз, ознайомив студентів із сучасними експертними методами дослідження, навів приклади із практичної діяльності експерта. Студенти були зацікавлені можливістю отримати експертні компетенції та навички практичного використання сучасних методів організації й проведення експертних досліджень при продовженні навчання за освітньою програмою «Товарознавство та управління якістю і безпечністю товарів та послуг».

📌28 листопада Одеська служба «Центр розвитку села» разом з викладачами кафедри економіки, права та управління бізнесом провели День практичної підготовки студентів спеціальності підприємництво, торгівля та біржова діяльність📰

28 листопада  2018 року  Одеська обласна сільськогосподарська дорадча служба «Центр розвитку села» в рамках реалізації Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва разом з викладачами кафедри економіки, права та управління бізнесом провели День практичної підготовки студентів спеціальності підприємництво, торгівля та біржова діяльність.

Для цього студенти  разом з викладачами кафедри відвідали ТОВ АФ «Евріка» у Овідіопольському районі, яке спеціалізується, насамперед, на вирощуванні овочів та їх переробці. Підприємство має для цього 3 тис. га та виробляє консервну продукцію відомої торгової марки «С бабушкиной грядки».

Темою дня практичної підготовки студентів була така: «Сучасний бізнес у овочівництві».   Директор агрофірми кандидат сільськогосподарських наук Михайло Іванович Бєлий розповів про підприємство та становлення цього бізнесу. Особлива увага була приділена питанням щодо можливих шляхів відкриття бізнесу, необхідності поетапного його розвитку та ін.

На другому етапі відвідування було знайомство з технологіями виробництва декількох видів консервної продукції, вирощування грибів гливи.  Студенти відвідали цехи виробництва продукції, склади з готовою продукцією та ін., відвідали також магазин де ознайомились з  асортиментом продукції підприємства.

Потім відбулась загальна бесіда студентів з директором агрофірми стосовно стану та напрямків розвитку овочівництва, місця підприємства на ринку України, кон’юнктури ринку та ін. питань розвитку бізнесу. Розглядалися конкретні ситуації інвестиційних питань у розвитку бізнесу.

В цілому студенти були дуже задоволені  проведеною навчальною практикою, де мали можливість побачити, ознайомитись та отримати відповіді практиків стосовно сучасних питань розвитку бізнесу.

📌Перемога студента ОНЕУ у Всеукраїнському конкурсі дипломних робіт зі спеціальності «Підприємництво, торгівля і біржова діяльність»🏆

Кафедра  економіки, права та управління бізнесом вітає студента Чубенко Михайла Олександровича з перемогою у Всеукраїнському конкурсі дипломних робіт зі спеціальності «Підприємництво, торгівля і біржова діяльність», що проходив в Одеському національному політехнічному університеті 29-30 березня 2018 року, та висловлює щиру подяку науковому керівнику д.е.н., професору Балджи Марині Дмитрівні за високий професіоналізм та підготовку переможця конкурсу.

Перелік конкурсних предметів (вступних іспитів)

Бюджет / контракт 

Вагові коефіцієнти
1. Українська мова та література 0,40
2. Математика 0,20
3. Історія України або іноземна мова, або географія, або біологія, або фізика, або хімія 0,30