📌«Еразмус +» м. Ниса (Польща)🇵🇱

З 13 до 17 травня 2019 р. мені випала чудова нагода за підтримкою Відділу міжнародних зв’язків ОНЕУ у рамках програми «Еразмус +» відвідати Сьомий Міжнародний тиждень підвищення кваліфікації викладацького складу, який відбувся в Університеті прикладних наук у м. Ниса (Польща), та прочитати лекцію, присвячену актуальній проблематиці сучасної економічної науки.

Ниса – мальовниче містечко на заході Польщі в Опольському воєводстві,  розташоване в історичному регіоні Силезія. Університет прикладних наук – молодий навчальний заклад, який готує фахівців з широкого профілю спеціальностей, затребуваних сучасним ринком праці: від економістів і фінансистів до архітекторів та перекладачів з іноземних мов.

Тиждень підвищення кваліфікації зібрав учасників зі всіх куточків світу: від європейських країн до Мексики, Індії та Індонезії. Треба відзначити активну участь у заході представників українських закладів вищої освіти, які прибули з Києва, Одеси, Харкова та Тернополя. Темою цьогорічного міжнародного форуму стала така проблема: «Інноваційні підходи в інтернаціоналізації освіти». У рамках неї були проведені круглі столи, присвячені сучасним проблемам, перспективним напрямам, значущості та викликам, які стоять перед інтернаціоналізацією освітніх процесів. Зокрема велику цікавість і схвилювання викликала лекція польської дослідниці лівійського походження, присвячена тероризму як загрозі для міжнародного співробітництва. Представниця мексиканського університету поділилася досвідом співробітництва з провідними академічними осередками США та світу, зокрема Гарвардським університетом та Массачусетським технологічним інститутом. На пленарних дискусіях організатори навмисно поділили учасників на інтернаціональні групи, що виявилося дуже плідним для обміну думками та формулювання змістовних та зважених висновків.

У рамках додаткової програми представниками України, Італії, Албанії та Косово була прочитана низка лекцій з економічних дисциплін. Моя лекція, на якій були присутні як польські, так і іноземні студенти – учасники програми «Еразмус+», а також викладачі, мала назву «Мікроекономіка інновацій та технологічних змін». Вона була присвячена доволі малодослідженій темі, а саме –  особливостям прийняття суб’єктами господарювання економічних рішень, пов’язаних з технологічними змінами та реалізацією широкого спектру інновацій. Як на пленарному засіданні, так і на лекції мною був представлений Одеський національний економічний університет, перелік бакалаврських та магістерських програм, особливості освітнього та наукового життя в ОНЕУ, засвідчена відкритість до співробітництва з іноземними вишами.

Міжнародний тиждень підвищення кваліфікації в Університет прикладних наук у м. Ниса пройшов у дружній та доброзичливій атмосфері, сприяв обміну науково-педагогічним досвідом і поглибленню міжнародних контактів.

Патлатой Олександр Євенович

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *