📌ПЕРШІ П’ЯТЬ ДНІВ ЗА КОРДОНОМ

В Університеті економіки м.Варна (Болгарія)

( ERASMUS + )

Мене звати Шульга Сергій, цього річ я перейшов на свій 4 рік навчання в нашому університеті, і 2020 рік став для мене дійсно особливим. Нарешті здійснилася моя заповітна мрія – поїхати на навчання закордон і стати справжнім міжнародним студентом. Сьогодні можу сказати лише одне: це досягнення варте усіх тих неймовірних зусиль, докладених задля нього. Кожна ніч, витрачена на підготовку чергового індивідуального завдання в університет, кожна година, проведена разом із підручником з англійської і навіть кожна хвилина, яку треба було вистояти у черзі за черговим неймовірно важлвим папірцем, були варті тих вражень і можливостей, які відкрилися мені тепер! 

Вже три роки в ОНЕУ я вивчаю маркетинг і основним університетом-партнером, у якому наші студенти мають змогу вивчати цю галузь, є Університет Економіки міста Варна. Не дивлячись на давно відоме ставлення до Болгарії як до країни, що дуже схожа на будь-яке інше місце пострадянського простору, відчуття занурення у принципово нову реальність з’являється тільки-но ти ступаєш на землю тут. Нова, незнайома мова, мальовничі пейзажі, що принципово відрізняються від одеських, інша ментальність та культура, і багато-багато іншого змушують визнати, що тепер ти у принципово новому і відмінному середовищі.

Неймовірно вразила гостинність та приязність співробітників нашого університета-партнера. Вночі одразу після прибуття мене зустрів голова відділу міжнародних зв’язків  Євгеній Райчев і на своїй автівці довіз мене до гуртожитку, де на мене вже чекала кімната. Тут ніколи не відчуєш себе безпорадним, бо на кожне питання тут ти отримаєш відповідь, а будь-яка справа буде вирішена у найкоротші терміни. Приємно вразили умови в гуртожитку, їх дійсно можна називати європейськими і вартими того, щоб брати з них приклад. Кожний студент тут має свій особистий простір, а всі зручності сучасного життя доступні у кожній кімнаті.

В перший день університет організував для усіх іноземних студентів з програми Erasmus+ невелику подорож найвизначнішими місцями Болгарії, що розташовані неподалік від Варни. 

Ми відвідали курортний Бальджик із храмом усіх релігій, збудованим румунською королевою, побачили вражаючі печерні монастирі, де болгарські християни переховувалися під час Османського гніту, вражаючу фортецю Кілікрія та безкраї поля вітряних електростанцій – гордості країни на шляху до майбутнього.

Проте найбільшої уваги заслуговує саме програма, у якій мені вдалося взяти участь завдяки нашому університету, зокрема, хочу виразити особливу подяку за супроводження документів та інформаційну підтримку відділу міжнародних звязків на чолі з начальником відділу міжнародних зв’язків Шкурак О.М. та Місько Г.А., Широкою І.Б.

 Я приймав участь у конкурсі по програмі Erasmus+ та вийграв 15 серпня 2020 р. можливість поїхати на навчання до Університету Економіки міста Варна. Erasmus+– це програма, що об’єднує Європу і зводить разом однолітків із усіх її куточків. Завдячуючи їй, мені вдалося познайомитися із неймовірними людьми із Іспанії, Німеччини, Франції, Польщі та багатьох інших країн. Тепер вони мої одногрупники тут.

Без сумнівів це – найкращий досвід, що можна отримати за роки навчання в університеті. І я щиро бажаю кожному студенту нашого ЗВО мати натхнення і сили, щоб одного дня також стати студентом Erasmus+!

Шульга Сергей

студент 4 курса ФМЭ 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *