Наш відпочинок

Студентська база відпочинку СОЛ «Економіст»

Одного разу ставши студентами Нархозу, ми вже не уявляємо себе без нашого другого дому – університету. І ось коли на вулицях міста чи то вже панує весна, чи то напроти осіннє сонце ще дарує останнє тепло бабиного літа, або ж взагалі настали довгоочікувані літні канікули… ні, ми не можемо так легко розлучитись один з одним. Але навіть і на такі випадки у Нархозу завжди вихід.

Спортивно-оздоровчий табір «Економіст» Одеського національного економічного університету щороку запрошує наших студентів і викладачів на відпочинок у затишні будинки серед зелених алей, поблизу Чорного моря на пляжі морського курорту Каролино-Бугаз. Простір, тепле море, яскраве сонце, мікроклімат лиману, що увібрав, здається, всі аромати південного степу – ідеальна атмосфера для повноцінного відпочинку.

Але студенти Нархозу – народ енергійний, і проведення часу постійно в горизонтальному положенні не наша забава. Саме тому на території бази в повному розпорядженні відпочиваючих є й тенісний корт, і волейбольний, баскетбольний майданчик, і столи для настільного тенісу, і футбольне поле. А самі сміливі й стійкі, відвідуючи зарядки, можуть скористатися послугами спортивного інструктора, який відповідально візьметься за фізичний стан відпочиваючих, не давши 3-разовому харчуванню зіпсувати наші форми. Ну а на вечір студентів і викладачів чекає критий майданчик, де із задоволенням можна гарно провести час, від душі танцюючи із друзями й знайомими.

Варто відзначити, що гарною традицією стало проведення на базі відпочинку «Економіст» щорічного фестивалю «Студентська республіка». І ось тут наш рідний табір як ніколи проявляє свою гостинність, тепло вітаючи десятки студентів з багатьох ВНЗ-ів Одеси для проведення різноманітних оригінальних конкурсів, наприкінці яких, після виборів, Одеса отримує нового студентського мера.

Життя на базі «Економіст» б’є ключем увесь курортний сезон. Тут ніколи не буває нудно, як не буває нудно й у самому нашому університеті. І одного разу тут побувавши, студент навряд чи відмовиться ще раз відпочити із друзями в гостях у молодшого брата Нархозу – у славному «Економісті».


Туристичний відпочинок

Нархоз, як жодний ВНЗ нашого міста, відомий своїм вмінням весело й з толком проводити вільний час. Навчальний рік, як ми всі ще зі шкільних часів звикли його відраховувати від вересня до вересня, повний подій і яскравих вражень для кожного з нас. І це не тільки наукова студентська діяльність, тематичні конференції, тренінги, круглі столи, і навіть не студентська самодіяльність у всіх своїх проявах. Будь це весна або осінь, зима або літо, практично кожний студент Нархоза з нетерпінням чекає лише одного – нархозівської студентської поїздки!

Навряд знайдеться ще в нашому університеті такий студент, який згадав би той рік, коли Нархоз пропустив хоча б одну з традиційних чотирьох поїздок. Кожна пора року в нас знаменна по-своєму.

Ще не встигнули першокурсники звикнути до нового статусу студента, як за ними всюди починають бігати старші курси з гарними новинами й запрошеннями: Нархоз їде в Крим! Найчастіше свої двері для нас відкриває лазурна Ялта, де сонце ще пам’ятає літню спеку, а море завжди пестить гальковий пляж. І нехай цей осінній візит усього на два дні, насичена екскурсійна програма залишає масу вражень і спогадів. Ботанічний сад, катання на конях, відома набережна, екскурсії в Лівадійський палац, зоопарк і саме заповітне – підйом на Ай-Петрі! Ну, хіба можливі такі яскраві осінні вихідні? Нархоз каже – можливі!

Зимові канікули не є виключенням. Чергова сесія закінчується, а за нею заслужений відпочинок, а це означає – чергова поїздка. Подія, яку так чекають студенти Нархоза, нарешті наближається. Нархоз знову підкорює вершини Карпат! Традиційною стає поїздка до Буковелі. Незабутній відпочинок, лижі й сноуборди, серпантин гірських трас, засніжені ліси та незвично свіже повітря – усе це в повному розпорядженні наших студентів. Можливість відключитьсь від міських буднів, конспектів, підручників та з головою зануритись в усі принади активного відпочинку – що може бути краще для замученого сесією студента! Різноманітність гірськолижних трас і цього року принесла море задоволення нашим досвідченим лижникам-сноубордистам. Сині, червоні, чорні – катайся, де хочу й скільки захочу! Але й новачки не залишилися осторонь. Багато хто з них відразу ж найняли інструкторів й вже через 2 години впевнено стояли на лижах, а до кінця відпочинку так і зовсім забули, що таке ходити не у важких лижних черевиках. Широкий спектр послуг і високий рівень організації всього гірськолижного курорту, чим в Україні й славиться Буковель, звичайно ж не могли не залишити найкращих вражень від незабутнього відпочинку.

Час іде, зима поступово проходить, а за нею – найяскравіша й барвиста пора року для студента Нархоза. Весна щороку повна подій: усе навколо оживає, прокидається, а роботящий Нархоз гуде усе сильніше! Приходить активний час конференцій, студентських олімпіад, публікацій, студенти-активісти метушливо готуються до Студвесни, а за нею – довгоочікуваний травень, коли кожне палке серце студента б’ється, як серце поета. І навіть сесія, що потрохи наближається, не здається такою страхітливою. Особливо коли ми всі знову їдемо в Крим! І понеслося: зеленіючі гори, вже майже літнє сонце, кримське Чорне море, що кличе кудись у далечінь… Ні, студентський травень не буває без Криму!

Але і влітку велика студентська родина Нархоза не може сидіти на місці. І туристичний маршрут приводить нас прямо до культурної столиці Росії. Санкт-Петербург – це роман, який триває все життя. І щоразу він постає дещо іншим. З головою зануритися в мереживну казку північної столиці, забути про 40-градусну спеку й з відкритим ротом кружляти по величних проспектах, переходити мости над незліченними каналами, зустрічати білі ночі, спозирати шедеври Ермітажу, відчути себе царською персоною на алеях і в парках Петергофа, помахати рукою Фінляндії на березі Фінської затоки, а потім прямо на ходу перекусити гарячими пиріжками або біляшами де-небудь на закручених вуличках чарівного Петербурга… Літня казка стає дійсністю за сотні кілометрів від рідної Одеси. А потім у вересні тільки й чути розмови зачарованих студентів про поїздку в Пітер!

Але почнеться новий навчальний рік, і чергові туристичні програми Нархоза не змусять себе довго чекати. І знову рік на валізах.

Преображенська,8, к.213
723-08-01
@oneu.edu.ua

Структура Первинної профспілкової
організації студентів