
Асєєва Юлія Олександрівна керівник сектору, завідувач кафедри МППП, академік НАН ВО України, д. психологічних н. (MD), доцент
Якщо у Вас виникли проблеми психологічного характеру під час навчання будемо раді допомогти.
Конфіденційність гарантовано!
У своїй діяльності сектор психічного здоров’я керується Конституцією України, Декларацією прав людини, Законами України «Про освіту», «Про вищу освіту», Етичним кодексом психолога, Положенням про психологічну службу у системі освіти України, затвердженим наказом МОНУ № 509 від 22.05.18 р., листом МОНУ від 18.07.20019 р., іншими нормативно-правовими актами.
Основною метою діяльності сектора психічного здоров’я є сприяння створенню умов охорони психічного здоров’я і надання психологічної допомоги (психологічної підтримки) усім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань системи освіти.
Основні напрями діяльності сектору:
- діагностика– виявлення причин труднощів у навчанні, інтелектуальному розвитку, соціально-психологічній адаптації; вивчення та визначення індивідуальних особливостей динаміки розвитку особистості, потенційних можливостей в освітньому процесі, професійному самовизначенні;
- профілактика– своєчасне попередження відхилень у розвитку та становленні особистості, міжособистісних стосунках, запобігання конфліктним ситуаціям в освітньому процесі;
- корекція– усунення виявлених труднощів соціально-психічного розвитку здобувачів освіти, зниження ризиків проблем адаптації до освітнього середовища, схильності до залежностей та правопорушень, різних форм девіантної поведінки;
- навчальна діяльність– форма активного співробітництва, направлена на удосконалення, розвиток, формування особистості;
- консультування– багатофункціональний вид індивідуальної та групової роботи, спрямований на вирішення запитів, з якими звертаються учасники освітнього процесу;
- зв’язки з громадськістю– діяльність, спрямована на досягнення взаєморозуміння, співпрацю між окремими особами, колективами, соціальними групами, організаціями, державними органами управління;
- просвіта– формування психологічної та соціальної компетентності учасників освітнього процесу.
«НІ!» ПОШИРЕННЮ АГРЕСІЇ СЕРЕД ПІДЛІТКОВИХ УГРУПОВАНЬ!
8 березня 2023 р. на факультеті економіки та управління підприємництвом ОНЕУ пройшов педагогічно-виховний захід, присвячений запобіганню поширення вуличного насильства серед молоді.
Вступне слово взяв декан факультету економіки та управління підприємництвом Бабій Олег Миколайович. Він зазначив, що останнім часом почастішали звернення батьків із запитами попереджати молодь про небезпеку, що несуть новітні угрупування підлітків, про їх агресивну діяльність та заклики в соціальних мережах. Декан також акцентував увагу на основних загрозах комунікації та зустрічі з вуличними угрупованнями підлітків.
У рамках заходу для здобувачів вищої освіти – майбутніх економістів та психологів – була проведена відкрита лекція на тему «Складові девіантної поведінки підлітків» керівником сектору психологічної підтримки, завідувачем кафедри мовної та психолого-педагогічної підготовки, д. психол. н., доцентом Юлією Олександрівною Асєєвою та к. психол. н., старшим викладачем Володимиром Васильовичем Пундєвим. В ході лекції були висвітлені ознаки, детермінанти девіантної поведінки підлітків, можливості психологічного вивчення цього явища. Багато уваги приділено антисоціальній поведінці, що суперечить соціальним і правовим нормам, загрожує соціальному порядку і добробуту оточуючих. При цьому делінквентна поведінка найчастіше проявляється у здійсненні особистістю дрібних правопорушень. Найважливішою та найбільш дискусійною частиною лекції було обговорення питання антисоціальних угруповань підлітків у сучасних умовах.
Після лекції д. психол. н., доцент МППП Ю. О. Асєєва надала відповіді на питання студентів, які були переважно про вандалізм та графіті. Юлія Олександрівна детально відповіла на питання та розповила про можливі конструктивні шляхи самовираження засобами мистецтва. Робимо світ краще! Все буде Україна!



Розпочинаємо другий семестр навчання психологів першого рівня вищої освіти
Головою Центру психологічної допомоги ОНЕУ, доктором психологічних наук Асєєвою Юлією Олександрівною проведено груповий тренінг, на якому майбутні психологи спробували на собі, як працюють метафоричні асоціативні карти. Маса емоцій, позитивних вражень та здобуття нових навичок.
Практика може бути цікавою! Все буде Україна!


Міжнародний день толерантності в ОНЕУ!!!
16 листопада 2022 року головою Центру психологічної допомоги ОНЕУ, д. психол. н. Асєєвою Юлією Олександрівною разом із завідувачкою «Клініки, дружньої до молоді» Кучеренко Людмилою Радієвною з нагоди Міжнародного дня толерантності було проведено відкрите заняття із елементами тренінгу для студентів-психологів.
Саме 16 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів толерантності, яка серед іншого підтверджує, що толерантність є не поступкою, а розумінням мультикультурності нашого світу, проявом поваги та терпимості.
Толерантність вимагає справедливості та неупередженості, а це основа психологічної допомоги, базові компетенції майбутніх фахівців. Згідно із декларацією найбільш ефективним методом є виховання культури толерантності в самих людей. Толерантність – риса цивілізованого суспільства. Вона дозволяє людям різного походження, віросповідання та переконань працювати та жити спільно, і це сприяє більшій ефективності в роботі та створює єдність.
Пристосовуючись до реалій нашого сьогодення заняття було проведено у бомбосховищі ОНЕУ. Студенти не лише цікаво провели час, але й мали змогу пройти тестування на ВІЛ/СНІД та гепатит.
🙍♀️🙎♂️Учасники тренінгу приєднались до команди Школи волонтерів та стали частиною команди волонтерів відділення КДМ.
🔹Також студентам було презентовано інформаційний сайт SUPPORT ME, за допомогою якого підлітки та молодь мають можливість отримати важливу інформацію та відповіді на різні запитання стосовно здоров’я, зокрема психічного та репродуктивного.
Крокуємо далі 👩🏫👩🎓🧑🎓 Все буде Україна 🌍🕊🇺🇦


Тренінг для самосбереження!
З метою збереження нормального психологічного стану науково-педагогічного складу Одеського національного економічного університету керівником Центру психологічної допомоги ОНЕУ Асєєвою Юлією Олександрівною організовано взаємодію з Представництвом Міжнародного Медичного Корпусу в Україні.
9 листопада 2022 року співробітники Міжнародного Медичного Корпусу Марина Сухарькова та Аліса Висока провели інформаційну сесію на тему «Самодопомога» для викладачів факультету менеджменту, обліку та інформаційних технологій. Під час зустрічі науково-педагогічний колектив отримав знання та рекомендації, які допомагають в екстремальних умовах сьогодення бути обережними та підтримувати власний емоційний стан у нормальному стані. Учасники заняття навчилися краще розуміти свій психологічний стан та емоційний стан студентів.
Визначено необхідність проведення психологічних сесій для набуття навичок самодопомоги, профілактики професійного вигорання та роботи зі стресовими умовами. Такі заняття й знання особливо важливі для викладачів, які працюють зі студентами-ВПО та студентами, які мешкають або переїхали з небезпечних регіонів та зон активних бойових дій.


10 жовтня 2022 р. керівник сектору психічного здоров’я, завідувач кафедри мовної та психолого-педагогічної підготовки, академік НАН ВО України, д.психол.н., доцент Юлія Олександрівна Асєєва разом зі студентами організували та провели День психічного здоров’я в ОНЕУ!!!
Незважаючи на складні обставини, студенти-психологи у бомбосховищі ОНЕУ провели запланований захід для підняття настрою всіх студентів, науково-педагогічного складу та співробітників. Усі присутні отримали окрім позитивних емоцій ще й солодощі, приємні побажання та листівочки із цитатами визначних психологів. І тепер наше бомбосховище прикрашає дерево побажань.
Миру нам усім 🌍🕊🇺🇦



Для студентів спеціальності «Обліку та аудиту» 17 вересня було проведено тренінг «Таємниці працевлаштування».Захід був спрямований на підвищення конкурентоспроможності студентів на ринку праці, напрацювання ними навичок пошуку роботи, написання резюме, результативного проходження співбесіди, вивчення сучасного ринку праці. Тренер, доцент кафедри мовної та психолого-педагогічної підготовки, керівник сектору психологічної підтримки ОНЕУ, Тринчук Олена Борисівна


З лютого до початку березня 2021 року, з метою просвіти у сфері психологічної підтримки, пройшли цікаві інформаційні зустрічі зі студентами за тематикою «Створимо безпечне освітнє середовище разом!», організовані та проведені сектором психічного здоров’я університету.
Ініціативу психологів можна вважати логічним відгуком на виклик пандемії СOVID-19, коли в соціальних мережах виникають фейки, а засоби масової інформації малюють у свідомості різноманітні враження про перебіг захворювання.
Зустрічі зі студентами факультетів ОНЕУ: менеджменту, обліку та інформаційних технологій; економіки та управління підприємництвом; фінансів та банківської справи організовані за сприянням керівників факультетів і гарантів освітніх програм молодших бакалаврів, проходили у форматі лекцій-дискусій за темами: «Подолаємо стрес разом», «Безпечне освітнє середовище». Напередодні зустрічей учасникам освітнього процесу (викладачам та студентам) пропонувалося відповісти на опитування про суб’єктивну потребу у психологічній допомозі та суб’єктивній економічній активності.
Гасло зустрічей «Дізнаємося краще один про одного» допомогло сформувати позитивний оптимістичний настрій, викликало зацікавленість до того, що переживає людина, коли наочно бачить хворобу чи стикається з приниженням або обманом, шахрайством. Студенти були уважними, висловлювали свої міркування, ставили питання. Утворилася доброзичлива атмосфера обміну думками та надією на подальше спілкування.
Планується наступна зустріч за темою «Таємниці працевлаштування».
5 лютого 2021 року відбулась профілактично-просвітницька зустріч к.психол.н., доцента кафедри мовної та психолого-педагогічної підготовки ОНЕУ Акімової Лариси Наумівни зі студентами факультету менеджменту обліку та інформаційних технологій (ФМОІТ) початкового рівню вищої освіти – «молодшими бакалаврами» на тему «Безпечне освітнє середовище».
На зустрічі була приділена увага таким проблемним питанням як:
- збереження та зміцнення психічного здоров’я студентів, у тому числі тих, хто має проблеми у спілкуванні, навчанні, адаптації, соціалізації;
- сприяння попередженню відхилень у психофізичному розвитку, міжособистісних стосунках, запобігання конфліктним ситуаціям у навчально-виховному процесі, профілактика кібербулінгу;
- пропаганда здорового способу життя, формування безпечної та відповідальної поведінки, формування культури сімейних стосунків у студентської молоді.
У рамках зустрічі були обговорені ймовірні шляхи виявлення та вирішення цих проблемних питань. Студенти із зацікавленістю сприймали інформацію, ставили запитання, дискутували, відповідали на питання анкетування. Наприкінці зустрічі приємно вразила подяка студентів.
Терзі Віра, студентка 26 групи ФМОІТ:
«Висловлюємо вдячність Ларисі Наумівні за неймовірно цікаву, доступну та корисну інформацію!»
Мироненко Альона, студентка 12 групи ФМОІТ:
«Дуже сподобалось! Розмова конструктивна, тільки гарні враження!»
Васильєв Дмитро, студент 26 групи ФМОІТ:
«Щиро дякуємо Вам, Лариса Наумівна, сподіваємося на подальші зустрічі!»