Кафедра фінансового менеджменту та фондового ринку

Баранова
Вікторія Глібівна
завідуюча кафедрою
д.е.н. професор

Кафедра фінансового менеджменту та фондового ринку – одна з перспективніших кафедр ОНЕУ, вона створена з метою задоволення потреб сучасного бізнесу в кваліфікованих фахівцях з управління фінансами бізнес-структур.

Ведучи підготовку фахівців вищої кваліфікації в галузі економіки, кафедра забезпечує науково і методично викладання більше 30 курсів, базовими з яких є “Фінансовий менеджмент”, “Інвестування”, “Страхова справа”, “Фондовий ринок” та інші.

З метою підвищення якості навчального процесу викладачами кафедри широко застосовуються новітні технології навчання. На кафедрі постійно проводиться робота з підвищення наукового рівня  та активна наукова робота професорсько-викладацького складу. До наукової роботи залучаються студенти через проведення олімпіад, наукових конференції, публікацій у наукових збірниках, участі у бюджетній тематиці кафедри.

 

Спеціальності кафедри та наукові рівні

072 “Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок” – це спеціальність, за якою кафедра фінансового менеджменту та фондового ринку готує спеціалістів за трьома науковими рівнями. 

Перспективи професійного розвитку

Студенти проходять навчально-виробничу практику в страхових компаніях, аудиторських компаніях, комерційних банках та на підприємствах. Ведеться співробітництво з роботодавцями.

Наші випускники можуть реалізувати себе в таких напрямках роботи, як:

– керівник фінансового відділу

– фінансовий аудитор

– фахівець із ціінних паперів

– фінансовий менеджер

– керівник філії банку

Партнери кафедри

Презентація ОПП підготовки молодших бакалаврів:
“Фінанси, банківська справа та страхування”

Презентація ОПП підготовки бакалаврів:
«Фінанси, фінансовий менеджмент та страхування»

Презентація ОПП підготовки магістрів:
“Фінансовий та страховий менеджмент

13.03.2024 В межах курсу «Антикризове фінансове управління» освітньої програми Фінанси, фінансовий менеджмент та страхування (бакалаври) відбулася гостьова лекція з професором кафедри фінансів та банківської справи.
Полтавський університет економіки та торгівлі. Професор кафедри фінансів та банківської справи Гудзь Т.П.
Тема лекції «Санація балансу».
У лекції розкриті проблемні питання проведення санаційних процедур, наводились приклади використання санаційних методів.
Студенти проявили зацікавленість до поставлених проблем та отримали пояснення щодо певних питань теми

20.12.23р.

Вітаємо кафедру Фінансового менеджменту та фондового ринку з успішною акредитацією магістерської програми «Фінансовий та страховий менеджмент» та з успішним захистом кандидатської дисертації аспіранта кафедри Білоуса Костянтина Ігоровича.

19.10.2023 року, досвідом своєї професійної діяльності зі здобувачами магістерської програми «Фінансовий та страховий менеджмент» ділився наш випускник, а наразі, аспірант кафедри фінансового менеджменту та фондового ринку, фінансовий аналітик консолідованої інформації в консалтинговій компанії СІВІТТА Україна – Ілля Іванов.
Він висвітлив особливості діяльності інвестиційних установ на інвестиційному ринку України. Акцентував увагу на особливості управління портфелем фінансових інвестицій інститутами спільного інвестування та ще багато цікавого розповів щодо діяльності цих фінансових посередників.
Дисципліна: «Діяльність фінансових посередників на ринку капіталів».
Викладач: доцент кафедри ФМФР  Ірина Лапіна.
Освітня програма «Фінансовий та страховий менеджмент».
12.10.2023 року пройшла зустріч з профорієнтаційної роботи факультету
фінансів та банківської справи: кафедр Фінансів і Фінансового менеджменту
та фондового ринку у гімназії «Dream school» та одеському ліцеї № 4.
(Картинки 05.jpg, 06.jpg, 07.jpg)
1.10.2023 року відбулася зум зустріч з Одеським ліцеєм №122 з приводу ознайомлення з ОНЕУ та запрошенням учнів до дня відкритих дверей університету 28.10.2023 року.
(Картинки 08.jpg, 09.jpg)

28.09.2023 року відбулася зустріч студентів факультету «Фінансів, банківської справи та страхування»  з Білоусом Костянтином, який працює Senior Software Engineer in company SimCorp

 

27.09 Наукова-педагогічна практика, спеціаліст Іванов Ілля, який закінчив у 2021 році магістратуру за ОП «Фінансовий та страховий менеджмент» та працює аналітиком у консалтинговій компанії ТОВ “СІВІТТА Україна”,провiдний викладач – Добриніна Л.В.

20.09.23р. Пройшла Лекція із запрошеним представником наукової спільноти.

Здобувачі 5 курсу, які навчаються за освітніми програмами «Управління публічними фінансами», «Фінансовий та страховий менеджмент»,  «Управління діяльністю банків на фінансовому ринку» мали нагоду поспілкуватися з професором кафедри фінансів Державного торговельно-економічного університету – Миколою Дмитровичем Пасічним. Під час заходу було висвітлено низку проблемних аспектів щодо системи місцевого оподаткування, ролі місцевих податків і зборів у розвитку територіальних громад та ще багато цікавого.

Дякуємо, пане Миколо, за приділений час та цікаву інформацію.

19.04 Пройшла гостьова лекція з фінансовим консультантом FSF “Майбутнє” Рудь Наталією на тему:”Інформація щодо визначення основних компетенцій майбутніх спеціалістів з страхування життя”.

Пройшов інтенсивний науковий студентський місяць кафедри “Фінансового менеджменту та фондового ринку”:
1) Пройшла гостьова лекція з засновником та директором страхової компанії ТОВ “Логістик Іншуранс Онлайн” Сергієм Олександровичем Федченко на тему:”Інформація щодо визначення основних компетенцій майбутніх спеціалістів з ризикового страхування”.
2) Пройшов 1 тур Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни “Страхова справа”:
Зареєстровано 51 студент, з них прийняли участь 38 студентів.
Зайняли призові місця:
1 місце – студентка 41 групи ФФБС Ільчак Олена Олександрівна;
2 місце – студентка 22 групи ФФБС Безименко Анастасія Олександрівна;
3 місце – студентка 23 групи ФФБС Тарновецька Анна Андріївна.
Вітаємо переможців!!!

3) Написано та надіслано на студентську конференцію студентами факультету фінансів, банківської справи та страхування” 40 тезисів у майбутній науковий студентський збірник кафедри фінансового менеджменту та фондового ринку, який вийде у цьому році.

За результатами Всеукраїнського конкурсу “Молодий вчений року” Одеський національний економічний університет має двох лауреатів:

1. Кулікова Єлизавета Олександрівна – фахівець І категорії науково-редакційного відділу, викладач кафедри фінансового менеджменту та фондового ринку, Голова Ради молодих вчених Одеського національного економічного університету – у номінації “Науково-популярний журнал”.

2. Сухомлин Олександр Юрійович – аспірант кафедри фінансового менеджменту та фондового ринку Одеського національного економічного університету, бізнес-аналітик IT-компанії Reface – у номінації “Науковець / наукова спільнота в Clubhouse”.

Щиро вітаємо їх з нагородою!

29.10 Презентації кейса на занятті по ФМСК, в рамках практики з навчання в аспірантурі, з участю аспіранта Білоуса К.І. (роль – експерт) 

26.10 Проведення практичних занять, в рамках практики з навчання в аспірантурі, на заочному курсі 4 курс аспірантом Білоусом К.І. 

23.09.21р. Захист кандидатської диссертації Іорги Світлани Миколаївни, спеціальність 08.00.08 гроші фінанси і кредит, Тема “Формування інвестиційних стратегій підприємств України”

29.06.21р. Захист кандидатської диссертації Добриніной Людмили Вячеславівни, спеціальність 08.00.08 гроші фінанси і кредит, Тема “Формування інвестиційних стратегій підприємств України”

26.05.21р. Захист кваліфікаційних робіт студентів ЦЗФН

2.05.21р. Міжнародний семінар на тему: «(Обов’язкове) страхування в сільському господарстві та потреба в нових рішеннях». Запрошений учасник Krzysztof Łyskawa – страховий брокер, д.е.н., професор кафедри страхування Познанського економічного університету. завідуюча кафедрою ФМіФР В.Г. Баранова та студенти 5 курсу ФФБД ОНЕУ.

29.04.21р. Науковий аспірантський семінар з керівником та директором страхової компанії ТОВ “Логістика Иншуранс Онлайн” Сергієм Олександровичем Федченко, який розповідав аспірантам та відповідав на питання, щодо практичних аспекти сучасних проблем зі страхування, зміни інфраструктури страхового ринку України та фінансового ринку в цілому. Також С.О. Федченко провів гостьову лекцію щодо практичних питань узгодження угод на фінансовому ринку України.

20.04.2020 круглий стіл «Проблеми та перспективи розвитку корпоративного управління на фінансовому ринку України»

26.02.20 Захист кандидатської диссертації Добровської Софії Олексіївни, спеціальність 08.00.08 гроші фінанси і кредит, Тема “Управління структурою капіталу підприємства в умовах невизначеності та ризику”

16.04.2019 круглий стіл «Вплив цифровізації на розвиток фінансового ринку України»

21.05.2018 круглий стіл «Основні напрямки забезпечення стабільності фінансового сектору України в контексті європейської інтеграції»

2.03.2018 Практичний семінар «Новації корпоративного законодавства»

Спікери семінару:

Олексій Кий – Президент ПАРД

Сергій Румпа – Голова ГС Українські емітенти

Максим Лібанов – Директор департаменту стратегії розвитку ринків капіталу НКЦПФР

Олексій Тарасенко – Член Правління НДУ

Кулікова Єлизавета Олександрівна

ст.викладач

Відповідальна за міжнародну діяльність

Fedchenko

Сергій Олександрович Федченко

Керівник та директор страхової компанії ТОВ “Логістика Иншуранс Онлайн”

Grigorec

Ірина Михайлівна Григорець

Директор представництва партнерської мережі TAS life у місті Суми, партнер з розвитку бізнесу СК «ТАС» в Україні.

Dombovska

Софія Олексіївна Домбровська

Кандидат економічних наук, старший викладач кафедри Фінансового менеджменту і фондового ринку

Iorga

Світлана Миколаївна Іорга

Кандидат економічних наук, старший викладач кафедри Фінансового менеджменту і фондового ринку

вул. Пушкінська, 26, к.311
722-41-59
fmfr@oneu.ukr.education

Освітньо-професійна програма «ФІНАНСОВИЙ ТА СТРАХОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ»

Обов`язкові:

Фінансовий менеджмент страхових компаній

Професійний фінансовий менеджмент

Управління портфелем цінних паперів

Ринок фінансових послуг

Фінансовий контролінг

Вибіркові:

Діяльність фінансових посередників на ринку капіталів

Управління інвестиційними процесами на фінансовому ринку

Фінансовий ризик-менеджмент

Управління фінансовою стійкістю компанії

Проектне фінансування

Менеджмент перестрахової діяльності

Управління вартістю компанії

Методологія наукових досліджень

Освітньо-професійна програма «ФІНАНСИ, ФІНАНСОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ ТА СТРАХУВАННЯ»

Обов`язкові:

Вступ до фаху

Страхування

Фінансовий ринок

Фінанси суб`єктів господарювання

Основи фінансового менеджменту

Фінанси страхових організацій

Соціальне страхування

Вибіркові:

Основи економічних досліджень

Фінансовий інжинірінг

Страхові послуги

Фінансові технології

Міжнародний страховий ринок

Основи бюджетування

Корпоративні фінанси

Дью ділідженс

Основи фінансового контролінгу

Антикризове фінансове управління

Структурне фінансування