Кафедра міжнародних економічних відносин

 

ОБИРАЄШ МІЖНАРОДНІ ЕКОНОМІЧНІ ВІДНОСИНИ –ОБИРАЄШ МАЙБУТНЄ!

 

У 2021 РОЦІ КАФЕДРА МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН ВІДСВЯТКУВАЛА ЮВІЛЕЙ – 30 РОКІВ!

Уханова Інна Олегівна, в.о. завідувача кафедри, к.е.н., доцент

Кафедру міжнародних економічних відносин було засновано 1 вересня 1991 року. Створення нового структурного підрозділу тоді в Одеському інституті народного господарства було визначене об’єктивною необхідністю – Україна набула статус суб’єкта міжнародних економічних відносин, що обумовило інтеграцію в світовий економічний простір.

Кафедра стала одним із перших в Україні наукових і освітніх центрів, який забезпечив підготовку економістів-міжнародників на рівнях “бакалавр” та “магістр”, здатних вирішувати завдання розвитку міжнародних економічних зв’язків України на мікро– та макрорівні.

Творча спадщина кафедри, теоретичні та прикладні досягнення її співробітників стали матеріалом для написання значної кількості підручників та навчальних посібників для студентів вищих навчальних закладів економічного профілю. Колектив кафедри одним з перших в незалежній Україні створив систему науково-методичного забезпечення підготовки фахівців рівня бакалавра і магістра за спеціальністю та “Міжнародні економічні відносини”.

Сьогодні цей комплекс нараховує понад 80 підручників та навчальних посібників, у тому числі, виданих англійською мовою за межами України і в співавторстві з колегами з економічних ВНЗ Польщі, Румунії, Білорусі, Молдови та Грузії.

Спеціальності кафедри та наукові рівні

Сьогодні кафедра готує бакалаврів і магістрів за спеціальністю 292 “Міжнародні економічні відносини” на денній та заочній формі навчання (молодші бакалаври, бакалаври, магістри та доктори філософії за освітньою програмою “Міжнародні економічні відносини”).

Перспективи професійного розвитку

Глибоке вивчення іноземної мови, різноманітні професійно-орієнтовані дисципліни дозволять випускникам за освітньою програмою “Міжнародні економічні відносини” проводити переговори з іноземними партнерами, організовувати і управляти експортно-імпортними операціями, керувати закордонними філіями та представництвами, працювати представником міжнародних торговельних компаній, фахівцями міжнародних логістичних фірм, стати успішним підприємцем та відкрити бізнес, пов’язаний з міжнародною економічною діяльністю.

Випускники ОНЕУ за освітньою програмою “Міжнародні економічні відносини” можуть реалізовувати себе на посадах:

– експерт з міжнародних економічних відносин

– спеціаліст з планування та аналізу діяльності компанії на зовнішніх ринках

– економіст

– експерт-консультант із зовнішньоекономічних питань

– менеджер зовнішньоекономічної діяльності

– керівник компаній, які здійснюють експортно-імпортну діяльність, залучають іноземні інвестиції, укладають зовнішньоекономічні контракти та співпрацюють з іноземними бізнес-партнерами

Партнери

Глибоке вивчення іноземної мови, різноманітні професійно-орієнтовані дисципліни дозволять випускникам за освітньою програмою «Міжнародні економічні відносини» проводити переговори з іноземними партнерами, організовувати і управляти експортно-імпортними операціями, керувати закордонними філіями та представництвами, працювати представником міжнародних торговельних компаній, фахівцями міжнародних логістичних фірм, стати успішним підприємцем та відкрити бізнес, пов’язаний з міжнародною економічною діяльністю.

Випускники ОНЕУ за освітньою програмою «Міжнародні економічні відносини» можуть реалізовувати себе на посадах:

Посада Середній рівень заробітної плати, грн.
експерт з міжнародних економічних відносин 20500
спеціаліст з планування та аналізу діяльності компанії на зовнішніх ринках 20000
економіст 12000
експерт-консультант із зовнішньоекономічних питань 20500
менеджер зовнішньоекономічної діяльності 18000
керівник компаній, які здійснюють експортно-імпортну діяльність, залучають іноземні інвестиції, укладають зовнішньоекономічні контракти та співпрацюють з іноземними бізнес-партнерами 28000

 

До вашої уваги надається презентація освітньої програми першого (бакалаврського) рівня за спеціальністю 292 «Міжнародні економічні відносини» 

https://drive.google.com/file/d/1BNhgET6LqXLlhotK82UOA-AYfDkdohsk/view?ths=true

 

Детальніше про навчальні дисципліни за освітньою програмою першого (бакалаврського) рівня за спеціальністю 292 «Міжнародні економічні відносини» 

http://oneu.edu.ua/mizhnarodni-ekonomichni-vidnosini-2/

 

До вашої уваги надається презентація освітньої програми другого (магістерського) рівня за спеціальністю 292 «Міжнародні економічні відносини» 

https://drive.google.com/file/d/1EgMZKbmJr_V36X-S8ZKtdiYLaomihmfU/view?ths=true

 

Детальніше про навчальні дисципліни за освітньою програмою другого (магістерського) рівня за спеціальністю 292 «Міжнародні економічні відносини» 

http://oneu.edu.ua/33409-2/

Вже в п’ятий раз викладачі та студенти кафедри МЕВ беруть участь у глобальній мережевій моделі навчання IBUS 280 International Relations and Global Leadership, організованій Carson College of Business of Washington State University!
Протягом 9 тижнів занять студенти та викладачі брали участь у дискусіях із запрошеними лекторами: професором Ердоганом Кочом (Університет Бахчешехір, Туреччина), Джоном Керріганом (Департамент сільського господарства штату Небраска, США), професором Амером Алая (Університет Бірмінгема Дубая), професором Ханною Швіндіною. (Американський університет Київ, Україна), професор Ашіш Дахія (Університет Махарші Даянанда, Індія), професор Тетяна Майборода (Сумський державний університет, Україна), професор Енкеледа Лулай (Університет «Хаджі Зека», Косово). Результатом роботи стала презентація «Міжнародні економічні відносини України в роки війни та післявоєнне відновлення економіки»!
Викладачі кафедри МЕВ долучились до Круглого столу, організованого ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД): «Українська митниця в умовах вступу України до Європейського союзу». Послухали спікерів Владислава Суворова (заступник Голови Державної митної служби України), Олександра Москаленко (директора Департаменту митної політики Міністерства фінансів України). Подискутували про досвід європейських країн у реформуванні митниці на шляху до інтеграції з ЄС; перешкоди у митній сфері та очікувані реформи; досягнення української митниці на шляху до інтеграції з ЄС; виклики у реформуванні української  митниці, нерозв’язані проблеми та шляхи їх розв’язання; візію майбутніх змін.
21 березня 2024 року викладачі кафедри МЕВ долучилися до презентації чергового Моніторингу виконання умов програми МВФ та підтримки від ЄС, який підготував консорціум RRR4U. Під час заходу експерти прокоментували, як Україна виконує свої зобов’язання перед партнерами, а також приділили увагу Матриці Реформ — новому аналітичному інструменту уряду, який допомагатиме відслідковувати і реалізовувати заплановані заходи

18 березня 2024 року викладачі кафедри МЕВ прийняли участь у круглому столі “Ефективна відбудова: як громадськість та влада шукають спільну мову. Кейси Київщини та Миколаївщини”. Захід був організований Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій (м. Київ, Україна).
На круглому столі обговорювалися такі теми:

 • Роль громадськості у відбудові. Погляд громадськості та місцевої влади.
 • Три найголовніші проблеми, з якими стикаються місцева влада та громадськість під час впровадження проєктів відбудови та відновлення.
 • Точки перетину між владою та громадськістю: досвід громад на Київщині та Миколаївщині.
 • Три найголовніші проблеми у громадах у розрізі процесу відбудови. Пошуки їхнього вирішення спільними зусиллями громади та активної громадськості.
7 березня 2024 року викладачі кафедри МЕВ відвідали публічну онлайн дискусію “Енергетика без Кордонів: Україна та Польща Разом до Європи”,  присвячена підготовці України до майбутнього членства в Європейському Союзі в енергетичній сфері. Захід був організований Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій (м. Київ, Україна).
Основні питання, що обговорювалися на дискусії:
 1. Як досвід Польщі у вступі до ЄС може бути корисним для України, зокрема в контексті енергетичної сфери?
 2. Які основні виклики та можливості для українського енергетичного сектора виникають у процесі інтеграції в європейський ринок?
 3. Які кроки повинні бути зроблені для гармонізації українського законодавства з європейськими стандартами в сфері енергетики?
 4. Які перспективи співпраці між польськими та українськими підприємствами в енергетичному секторі на європейському ринку?
 5. Які рекомендації можуть бути вироблені для підприємців та урядів обох країн з метою оптимізації співпраці та зменшення потенційних суперечок у сфері енергетики?
З 25 по 29 січня 2024 року викладачі кафедри МЕВ взяли участь у Зимовій економічній школі «Україна-ЄС, кроки до вступу: регіональний вимір» від ВГО «Українська Асоціація Економістів-міжнародників» та Хмельницького національного університету. В тематиці цьогорічної школи долучились до обговорення таких важливих та актуальних питань як «Економічні механізми інтеграції для країн-кандидатів на вступ до ЄС: досвід для України», «Українська дипломатія під час війни», «Роль регіонів у трансформаційних процесах входження України в ЄС», «Охорона географічних зазначень в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС: просування регіонального крафтярства і протидія незаконній торгівлі контрафактом», «Глобальні міграційні тренди: виклики для України» тощо.

Професор кафедри міжнародних економічних відносин ОНЕУ, д.е.н. Єрмакова Ольга Анатоліївна у складі делегації стипендіатів EURIZON EMMRI від України прийняла онлайн участь у EURIZON Annual Meeting в рамках сесії WP9: Fellowship and Training programme for Ukrainian researchers, яка проходила 18 січня 2024 р. у змішаному форматі в Празі. У своїх виступах представники українських науково-дослідних установ розповіли про важливість підтримки України на шляху інтеграції до європейського дослідного простору, зокрема через навчання та надання доступу до європейської дослідницької інфраструктури.

18 січня 2024 року Уханова І.О та Воронова О.В. долучились до вебінару, присвяченого Collaborative Online International Learning (COIL), призначеного для науковців і представників міжнародних офісів.
Під час вебінару дізнатися, що таке COIL та міжкультурна компетентність, як розробити та запустити проект COIL, які його переваги та проблеми від спікерів Беверлі Орр-Юінг – асоційованого консультанту CCG з питань зовнішньої мобільності, екс-директора Центру навчання за кордоном, Вероніки Родрігес – штатного професора і координатора COIL в Університеті Веракрузана, Мексика, президент LATAM COIL, A.C., Росса Девідсона – асоційованого консультанта CCG, екс-директора з інтернаціоналізації спеціалізованого університету Великобританії.
З великою радістю команда  студентів -волонтерів спеціальності “міжнародні економічні відносини” приєдналася до чудового новорічного свята “СВІЙ серед СВОЇХ” для малечі, яке організувала ГО “Запорука Майбутнього” та Центр соціального розвитку “Джингліки”.
Також були передані новорічні привітання пацієнтам дорослого гематологічного відділення Одеської Обласної Клінічної Лікарні.
Від щирого серця дякуємо нашій студентської молоді!

13 грудня 2023 року викладачі кафедри відвідали презентацію перших результатів дослідження «Моніторинг вступу України до ЄС». Захід було проведено за участю команди Liberte, Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) і Bendukidze Free Market Center та за підтримки Friedrich Naumann Foundation for Freedom.

5 грудня 2023 року розробниками ОП “Міжнародні економічні відносини” Ухановою І.О, Вороновою О.В., Гусенко О.С. проведено зустріч зі студентами – стейкхолдерами ОП.

На зустрічі-обговоренні з’ясували, яким чином має бути удосконалений навчальний процес при реалізації ОП “Міжнародні економічні відносини”, щоб актуалізувати та поглибити знання про Європейський Союз та європейську інтеграцію України.
Викладачі кафедри МЕВ прийняли участь у презентації  першого Моніторингу виконання умов програми МВФ та макрофіну ЄС, що було організовано  Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій сумісно з торгово-економічним відділом Представництва ЄС в Україні та Постійним Представником Міжнародного валютного фонду в Україні.
Старший викладач кафедри міжнародних економічних відносин Гусенко Ольга Сергіївна успішно пройшла освітній модуль «Програма авторизованого економічного оператора ЄС: імплементація в Україні» (EUAEOUA), який був організований Державним торговельно-економічним університетом (Україна) 23-27 жовтня 2023 року за Програмою Еразмус+, напрям Жана Моне.
У рамках модулю було проведено 40 годин дискусійних лекцій, присвячених висвітленню таких основних питань функціонування авторизованих економічних операторів (АЕО), як:
 • Програма АЕО: досвід ЄС та країн світу;
 • типи авторизації АЕО: критерії, спрощення та переваги;
 • підготовка підприємства для отримання авторизації АЕО. Заповнення анкети самооцінки;
 • перевірка митними органами відповідності підприємств критеріям АЕО;
 • проблеми та перспективи імплементації програми АЕО в Україні
31.10.2023 студенти 2 курсу спеціальності” міжнародні економічні відносини ” зустрілися із економістом- практиком Ярославом Романчуком
На зустрічі обговорювалося  альтернативне бачення змін в економіці:
– діагноз сучасного стану економіки країни;
– майбутні перспективи, в разі продовження політики уряду;
– що саме необхідно робити для подолання негативних наслідків в економіці?

Старший викладач кафедри міжнародних економічних відносин Гусенко Ольга Сергіївна та студенти 43 групи у рамках вивчення дисципліни “Міжнародна логістика” 23 жовтня 2023 року приступили до виконання третього модулю проєкту «Програма авторизованого економічного оператора ЄС:імплементація в Україні», який був організований Державним торговельно-економічним університетом у рамках Програми Еразмус+ напрям Жана Моне.

16 жовтня 2023 року викладачі кафедри міжнародних економічних відносин відвідали онлайн захід “Економічні тенденції з точки зору бізнесу”, на якому було представлено результати Нового щомісячного опитування керівників підприємств «Український бізнес під час війни» та обговорено економічні тенденції з точки зору бізнесу.
Захід проводиться в рамках проекту «Підтримка Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який реалізується ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД) за сприяння Європейського Союзу, та співфінансування МФ «Відродження» та ATLAS Network.

З 10 жовтня студенти спеціальності “Міжнародні економічні відносини” приступили до вивчення 6 тижневого курсу в оффлайн форматі “Governance, Compliance and Risk Management”, який проводить керівник проєктів з глобальної безпеки та стійкості, керівник МВА Програми з внутрішньої безпеки Державного Університету Сан-Диего, США, Dr. Marc Siegel.

З нагоди Дня захисників і захисниць України 13 група долучилася до акції, влаштованої студентським самоврядуванням ФМЕ – підпис прапору України для бійців ЗСУ. Студенти мали змогу підписати державний стяг, написали слова подяки та побажання тим, заради кого ми можемо жити і навчатися. Цей прапор – символ свободи та єдності — буде переданий бійцям 11-ї бригади НГУ їм. Михайла Грушевського. Посилання на відео акції 
19 вересня доцентом Вороновою Оленою Вікторівною у 13 групі ФМЕ була проведена кураторська година  “Ініциативи студентів”. На зустрічі обговорювалися питання захисту прав та інтересів студентів, а також створення можливостей для гармонійного інтелектуального і творчого розвитку студентства, сприяння соціально-громадській активності.
Також на зустрічі було обговорено результати проведення благодійної ярмарки, де кожна група факультету міжнародної економіки представляла національні кухні різних країн світу. 13 група представляла національні блюда кримськотатарської кухні. Усього спеціальністю “міжнародні економічні відносини” було зібрано більше 4 тисяч гривень, які будуть направлені на потреби ЗСУ.

11 вересня 2023 року викладачі кафедри МЕВ к.е.н., доц. І.О. Уханова, к.е.н., доц. О.В. Воронова та ст.викл. О.С. Гусенко разом із студентами 43 групи ОП “Міжнародна економічні відносини” в межах вивчення дисципліни “Міжнародна економічна діяльність України” прийняли участь в онлайн дискусії: «Оцінка впливу потенційної лібералізації торгівлі між Україною та ОАЕ» від Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД).

Дискусія присвячена важливій події для розвитку міжнародної торгівлі України – у грудні 2022 року Україна та Об’єднані Арабські Емірати оголосили про намір укласти Угоду про всеосяжне економічне партнерство, яка передбачає лібералізацію торгівлі. На заході були представлені результати моделювання соціально-економічних наслідків потенційної лібералізації торгівлі з ОАЕ.

Вітаємо в.о. завідуючої кафедри МЕВ Уханову Інну Олегівну з обранням до складу Української Академії економічної кібернетики

За підсумками інтегрального оцінювання міжнародної діяльності ОНЕУ другий рік поспіль кафедра Міжнародних економічних відносин займає 2-ге місце серед усіх кафедр університету! Дякуємо колективу кафедри та здобувачам ОП “Міжнародні економічні відносини” за їх активність у міжнародному співробітництві, а керівництву ОНЕУ – за високу відзнаку!

29 червня 2023 року викладачі кафедри МЕВ Олена Воронова, Інна Уханова та Ольга Гусенко прийняли участь у публічній дискусії «Чи можливо відновити експорт під час війни?», що було організовано  ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД)
На тлі військової ескалації український бізнес продовжує мати оптимістичні настрої та відновлює виробництво. Водночас сповільнилося відновлення експорту, що є результатом логістичних, безпекових та виробничих викликів. Частина експортерів вже досягла верхньої межі можливостей відновлення зовнішньоекономічної діяльності, однак відновлення експорту є критично важливим для реанімації української економіки. Саме ці питання було розглянуто під час заходу.

23 травня 2023 року гаранти ОП “Міжнародні економічні відносини” на освітньому рівні бакалавра та магістра, І.О. Уханова та О.В. Воронова, прийняли участь в онлайн-заході, організованому ГО “Прогресильні” спільно з Національним агентством забезпечення якості вищої освіти.

15-17 травня 2023 року доцент кафедри МЕВ І.О. Уханова взяла участь у тренінгу «Підготовка навчальних кейсів», який проводився Консорціумом із удосконалення менеджмент-освіти в Україні (CEUME) у рамках Проекту сприяння неспинному відновленню та реконструкції України, що здійснюється у партнерстві з Одеським національним економічним університетом та Washington State University за підтримки програми малих грантів (освіта) Посольства США в Україні.

10 травня 2023 року викладачі кафедри МЕВ І.О. Уханова, О.В. Воронова, О.С. Гусенко, О.І. Міндова взяли участь у вебінарі „Інтерактивні методи та технології навчання у сфері вищої освіти“ (Interactive tools and technologies for teaching in higher education) за сертифікатною програмою UA-Digital (Європейський університет Віадріна).

Три викладачі кафедри МЕВ та 19 студентів ОП “Міжнародні економічні відносини” вже втретє прийняли участь у  Віртуальному глобальному класі IBUS 280 International Relations & Global Leadership, організованому Washington State University (США) з 16 лютого 2023 по 6 квітня 2023 року, та отримали сертифікати координаторів та учасників класу

21 квітня 2023 року в межах зустрічі з роботодавцями в.о. завкафедрою МЕВ Уханова І.О., Борис Емельдеш (Голова ГО “Всеукраїнська професійна асоціація підприємців”), Орест Фільц ( керівник відділу інвестиційної політики Львівської ОДА) обговорили досвід створення електронних майданчиків для інвесторів, можливості залучення міжнародних грантів для підприємств-релокантів та залучення студентів для підтримки грантового забезпечення бізнесу від міжнародних організацій.
Для опанування професійних результатів навчання дисципліни “Міжнародний маркетинг” студенти, що навчаються за ОП “МЕВ”, та викладачі кафедри МЕВ 19 квітня 2023 року прийняли участь у майстер-класі Вадима Друмова, керівника та співзасновника Hillel IT School на тему: “Збільшення частки ринку у сучасному бізнес-середовищі: роль фінансової стійкості та репутації компанії”

Викладачі кафедри МЕВ 20 березня 2023 року прийняли участь у онлайн дискусії «Торговельна політика України як країни-кандидата в члени ЄС: відносини з рештою світу». Метою заходу є поширення результатів порівняльного аналізу структури торговельних преференцій ЄС та України щодо третіх країн та оцінки потенційних можливостей та наслідків змін для торгівлі України та її торговельної політики у період підготовки до членства в ЄС”.

13 березня 2023 року викладачі кафедри МЕВ прийняли участь у онлайн заході “Економічні тенденції з точки зору бізнесу”. Захід пройшов в рамках проєкту «Підтримка Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який реалізується ІЕД за сприяння Європейського Союзу, та співфінансування МФ «Відродження» та ATLAS Network.
В рамках заходу було визначено, що відновлення експортної діяльності незначною мірою покращилося: частка підприємств, які зупинили експорт після 24 лютого 2022 року та не змогли його відновити, опустилася до рекордно низьких 10%. Таким чином, уперше зафіксовано позитивні тенденції щодо відновлення експортної діяльності після декількох місяців стагнації. 
Найважливішими перешкодами при експорті залишаються черги на кордоні, морська блокада та складні митні формальності. Багато експортерів досі не можуть переорієнтуватися з ринків СНД і знайти нових партнерів.
Викладач дисципліни “європейська інтеграція” доц. Воронова О.В 10 березня 2023 року прийняла участь у публичній дискусії  «Потенціал укладання угоди про вільну торгівлю з Індонезією». 
Дискусія відбулася у онлайн форматі на платформі ZOOM за сприяння Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Пропозиції кафедри «Міжнародних економічних відносин»

в рамках заохочування та залучення майбутніх абітурієнтів 

Відповідальний: к.е.н. ст. викладач кафедри Міндова О.І.

 

Запропоновані заходи: 

 1. Ділова гра «Особливості ділових переговорів в міжнародних економічних відносинах: як домовитись з партнерами з різних країн Світу?»

2. Гостьова лекція на тему «Теоретичні основи міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин»

      3. Тематика зустрічі з батьками та майбутніми абітурієнтами (якщо такі заходи будуть заплановані): 

 • «Спеціальність «Міжнародні економічні відносини: як вступити? Що вивчаємо?»;
 • «Знайомство та переваги  освітньої програми «Міжнародні економічні відносини»»;
 • «Економіст-міжнародник: знання та вміння, можливості працевлаштування».

Викладачі кафедри МЕВ 20 лютого 2023 року прийняли участь у Онлайн заході «Спрощення процедур торгівлі в Україні 2022: Митні процедури, проблеми та очікування бізнесу під час війни», який був проведений  Громадською організацією «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій». Серед основних питань, що обговорювалися на заході були: проблеми у роботі митниці за оцінками бізнесу; реформи на митниці: оцінка та очікувані заходи; джерела інформації про регулювання зовнішньоекономічної діяльності; цифровізація інфраструктури підтримки експорту та державних послуг (на прикладі оцінки порталу Дія.Бізнес).

Професор кафедри МЕВ, д.е.н., професор Єрмакова Ольга Анатоліївна пройшла стажування в рамках Польсько-Української школи «Polish-Ukrainian Summer Camp for Young Scientists», яка проходила у м.Варшава 10-19 вересня 2022 р.

Організаторами стажування виступили Рада молодих учених при МОН України, Польська асоціація аспірантів, Польська академія наук, Варшавський університет природничих наук, Варшавська школа економіки та Польська національна агенція академічних обмінів.

19 вересня 2022 року відбулась зустріч викладачів кафедри МЕВ з роботодавцями Південного регіону в межах Фокус – групи “ПІВДЕННА УКРАЇНА – ПРІОРИТЕТИ БІЗНЕСУ”, організованої Всеукраїнською  професійною асоціацією підприємців.

8 вересня 2022 року стартував глобальний віртуальний клас «International Relations & Global Leadership» Університету штату Вашингтон (США), до якого вже вдруге доєдналися викладачі кафедри МЕВ та студенти ОП “Міжнародні економічні відносини”

Кафедра міжнародних економічних відносин привітала студентів 1 курсу спеціальності “міжнародні економічні відносини” з початком навчального процесу.
Кафедра бажає студентам, щоб ці роки навчання були інтенсивними, цікавими, сповненими живого спілкування  і можливістю скористатися цим студентським часом як найкраще для побудови свого майбутнього!

Викладачі кафедри МЕВ к.е.н., доц. Воронова О.В, к.е.н., доц. Уханова І.О. та ст. викладач Гусенко О.С з 11 по 25 липня 2022 р. пройшли міжнародне підвищення кваліфікації на тему: «Інтерактивні технології та хмарні сервіси в онлайн навчанні: досвід країн Європейського союзу та України», організованого Інститутом науково-дослідним Люблінського науково-технологічного парку, а також з 18 по 22 липня 2022 року було підвищенокваліфікацію за програмою першого модулю проєкту ім. Жана МоннеЄразмус+ «Адвокатування європейських правил конкуренції».

Д.е.н., проф. Єрмакова О.А. на засіданні Всеукраїнської мережі фахівців і практиків з регіонального та місцевого розвитку


Студенти кафедри МЕВ на практиці на ТОВ Телекард-Прилад


Студенти кафедри МЕВ на практиці на ПАТ Одескабель


Студенти кафедри МЕВ на практиці – група терміналів Трансінвестсервіс

 

 

Студенти кафедри МЕВ на практиці на Одеському консервному заводі


Студенти кафедри МЕВ на практиці на дочірньому підприємстві корпорації “Puratos” ТОВ Пуратос Україна


Студенти та викладачі кафедри МЕВ на Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих вчених ГЛОБАЛЬНІ ТА РЕГІОНАЛЬНІ АСПЕКТИ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ, 2019 р


Наукова конференція студентів ФМЕ: засідання секції кафедри міжнародних економічних відносин, 2019

Наукова конференція студентів ФМЕ: засідання секції кафедри міжнародних економічних відносин, 2018


Студенти та викладачі кафедри МЕВ на пленарному засіданні Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих вчених ГЛОБАЛЬНІ ТА РЕГІОНАЛЬНІ АСПЕКТИ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ, 2018 р

For the fifth time, teachers and students of the Department of International Economic Relations participate in the global network learning model IBUS 280 International Relations and Global Leadership, organized by the Carson College of Business of Washington State University!
During the 9 weeks of classes, students and teachers participated in discussions with guest lecturers: Professor Erdogan Koç (Bakhceşehir University, Turkey), John Kerrigan (Nebraska Department of Agriculture, USA), Professor Amer Alaia (University of Birmingham, Dubai), Professor Hanna Shvindina. (American University Kyiv, Ukraine), Professor Ashish Dahiya (Maharshi Dayananda University, India), Professor Tetiana Maiboroda (Sum State University, Ukraine), Professor Enkeleda Lulai (Haji Zeka University, Kosovo). The result of the work was the presentation “International economic relations of Ukraine during the war years and post-war recovery of the economy”!

For the fourth time, the teachers and students of the International economic relations’ department took part in the global network learning model IBUS 280 International Relations and Global Leadership, organized by the Carson College of Business of Washington State University!
This year, teachers Inna Ukhanova, Olena Voronova, Olha Husenko and 12 students studying under the educational program “International Economic Relations” met via Zoom with teachers and students of Hadji Zeka University (Kosovo), American University in Kyiv, Sumy State University.
During 9 weeks of classes, students and teachers participated in discussions with guest lecturers: Professor Erdogan Koc (Bahcesehir University, Turkey), Jon Kerrigan (Nebraska Department of Agriculture, USA), Professor Amer Alaya (University of Birmingham Dubai), Professor Hanna Shvindina (American University Kyiv, Ukraine ), Professor Ashish Dahiya (Maharshi Dayanand University, India), Professor Tetyana Mayboroda (Sumy State University, Ukraine), Professor Enkeleda Lulaj (University “Haxhi Zeka”, Kosovo). The result of the work was the presentation “International economic relations of Ukraine during the war and post-war economic recovery”.

On September 18, 2023, Professor of the Department of International Economic Relations of Odesa National University of Economics, Doctor of Economic Sciences, Professor Iermakova Olga took part in the UN global conference – ICSD 2023 – International Conference on Sustainable Development, Side Event on SDG 5: Transformative Solutions for Achieving Gender Equality , initiated by the Network of Solutions for Sustainable Development.
Iermakova Olga shared with the world community her experience regarding solutions for the development of women’s careers in science – Empowering women in science.
A brief description of the presented initiatives and a video recording of the event are available on the SDSN website – https://www.unsdsn.org/transformative-solutions-for-achieving-gender-equality-icsd-special-session.

Міжнародна активність професорсько-викладацького складу кафедри

Участь у міжнародних конференціях

2021 рік

The 5th International Scientific and Practical Conference «Scientific Community: Interdisciplinary Research» (August 26-28, 2021). Hamburg, Germany

The 1st International Scientific and Practical Conference «Modern Scientific Trends and Standards» (October 11-12, 2021). Santa Rosa, Argentina.

The 5th International Scientific and Practical Conference «Global and Regional Aspects of Sustainable Development» (October 25-26, 2021). Copenhagen, Denmark

The 1st International Scientific and Practical Conference «Scientific paradigm in the context of technologies and society development» (November 18-19, 2021). Geneva, Switzerland

The 6th International scientific and practical conferenceModern scientific research: achievements, innovations and development prospects”. Berlin, Germany. 2021, 21-23 November

ХІХ Міжнародна науково-практична конференція “Наукові проблеми господарювання на макро-, мезо- та мікроекономічному рівнях”  (м. Одеса, 17-18 травня 2021 р.

XII Міжнародна науково-практична конференція «Україна в світовому економічному просторі: сучасні виклики та інноваційні рішення», Залізний Порт: ІПРЕЕД НАН України, Херсонський національний технічний університет, 9-10 вересня 2021.

2022 рік

International Scientific Conference ISTSML 2022, June 24, 2022, Batumi

Міжнародна наукової конференції 20 жовтня 2022 р., м. Суми

The 5th International Scientific and Practical Conference «Recent scientific investigation» (April 26-28, 2022). Oslo, Norway. 2022

The 12th International Scientific and Practical Conference «Science and Practice: Implementation to Modern Society» (May 6-8, 2022). Manchester, Great Britain. 2022. 

The IХ International Scientific and Practical Conference «Advancing in research, practice and education», March 08 – 11, 2022, Florence, Italy. 

The VIII International Scientific and Practical Conference «Scientific bases of modern investigations», March 01 – 04, 2022, Helsinki, Finland

The VIII International Scientific and Practical Conference «Scientific bases of modern investigations», March 01 – 04, 2022, Helsinki, Finland

The 2nd International scientific and practical conference «Modern research in world science» (May 15-17, 2022) SPC «Sci-conf.com.ua», Lviv, Ukraine. 2022.

The 10th International scientific and practical conference “Innovations and prospects of world science” (May 25-27, 2022) Vancouver, Canada. 2022. 

I Міжнародна науково- практична конференція «SCIENTIFIC PROGRESSIVE METHODS AND TOOLS» (Riga, Latvia, 16-18.2022)

V Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції розвитку фінансових та інноваційно-інвестиційних процесів в Україні» (м. Вінниця, 25.02. 2022 р.) 

I International Scientific and Practical Conference «Current trends in the development of modern scientific thought», 27-30 September 2022, Haifa, Israel

IV International Scientific and Practical Conference «Discussion and development of modern scientific research», 18-21 October 2022, Helsinki, Finland

VI International Scientific and Practical Conference «Multidisciplinary scientific notes. Theory, history and practice», 01-04 November 2022, Edmonton, Canada.

Участь у міжнародних тренінгах, програмах підвищення кваліфікації і т.д.

К.е.н.. доцент Уханова І.О.

 1. Міжнародне підвищення кваліфікації (Вебінар) наукових, науково-педагогічних працівників ЗВО на тему: «АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ ПРИ ПІДГОТОВЦІ БАКАЛАВРІВ В КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ТА УКРАЇНІ». Інститут Науково-дослідний Люблінського науково-технологічного парку та IESF Міжнародна фундація науковців та освітян. 20-27 червня 2022 р. ,м. Люблін (Республіка Польща). Сертифікат ES№906601 від 27.06.2022 р. (1,5 кредита, 45 годин).
 2. Міжнародне підвищення кваліфікації для освітян (вебінар) на тему: «Інтерактивні технології та хмарні сервіси в онлайн навчанні:  досвід країн Європейського союзу та України». Інститут Науково-дослідний Люблінського науково-технологічного парку та IESF Міжнародна фундація науковців та освітян. 11.-25.07.2022 р., м. Люблін (Республіка Польща). Сертифікат ES№96865 від 25.07.2022 р. (1,5 кредита, 45 годин).

Д.е.н.. професор Єрмакова О.А.

 1. Польсько-українська літня школа для молодих вчених. Варшава, Польща. 10-19.09.2022 р.  Polish Association of doctoral candidates. Сертифікат від 19.09.2022 р. (2,6 кредита, 80 годин).
 2. Весняна школа за програмою Erasmus+ Jean Monnet Programme. Львів, Україна. Львівський національний політехнічний університет, сертифікат,“Transfer of Technologies and Innovation:  European and Ukrainian Experience”. 3-11.03.2021 р. Сертифікат від 11.03.2021 р. (1 кредит, 30 годин).
 3. Осіння школа за програмою Erasmus+ Jean Monnet Programme. Львів, Україна. Львівський національний політехнічний університет, сертифікат,“Transfer of Technologies and Innovation: European and Ukrainian Experience”. 3-11.11.2021 р. Сертифікат від 11.11.2021 р. (1 кредит, 30 годин).
 4. Наукове стажування у Білостоцькій Школі Економіки. Білосток, Польща. Білостоцька Школа Економіки 30.04.-12.05.2019 р. Сертифікат від 12.05.2019 р.  (3,7  кредита, 110 годин).
 5. Наукове стажування в Організації економічного співробітництва і розвитку. 26-31.08.2019 р. Париж, Франція. Організація економічного співробітництва і розвитку. Сертифікат від 31.08.2019 р. (1,4 кредита, 42 години).
 6. Стажування у Східноєвропейському центрі фундаментальних досліджень, Прага, Чехія. Східноєвропейський центр фундаментальних досліджень 3-27.07.2018 р. Сертифікат №36-2018 від 27.07.2018 р. (3,6 кредита, 108 годин).

К.е.н.. доцент Воронова О.В.

 1. Міжнародне підвищення кваліфікації для освітян (вебінар) на тему: «Інтерактивні технології та хмарні сервіси в онлайн навчанні:  досвід країн Європейського союзу та України». 11.-25.07.2022 р., Інститут Науково-дослідний Люблінського науково-технологічного парку та IESF Міжнародна фундація науковців та освітян. м. Люблін (Республіка Польща). Сертифікат Es№96905 від 25.07.2022 р.  (1,5 кредита, 45 годин).
 2. Міжнародне підвищення кваліфікації (Вебінар) наукових, науково-педагогічних працівників ЗВО на тему: «Академічна доброчесність при підготовці бакалаврів в країнах Європейського союзу та України». Інститут Науково-дослідний Люблінського науково-технологічного парку та IESF Міжнародна фундація науковців та освітян. 20-27.06.22, м .Люблін (Республіка Польща), Сертифікат Es№96517 від 27.06.2022 р. (1,5 кредити, 45 годин).

К.е.н.. доцент Заєць М.А.

 1. Міжнародне підвищення кваліфікації (Вебінар) наукових, науково-педагогічних працівників ЗВО на тему: «АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ ПРИ ПІДГОТОВЦІ БАКАЛАВРІВ В КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ТА УКРАЇНІ».  Інститут Науково-дослідний Люблінського науково-технологічного парку та IESF Міжнародна фундація науковців та освітян. 20-27 червня 2022 р.Сертифікат ES№96630 від 27.06.2022 р. (1,5 кредита, 45 годин).
 2. Міжнародне підвищення кваліфікації для освітян (вебінар) на тему: «Інтерактивні технології змішаного навчання в закладах освіти: досвід країн Європейського союзу та України». Інститут Науково-дослідний Люблінського науково-технологічного парку та IESF. Міжнародна фундація науковців та освітян. 22 серпня –  5 вересня 2022 року,  м. Люблін (Республіка Польща). Сертифікат ES№97107 від 5.09.2022 р. (1,5 кредита, 45 години)

К.е.н.. доцент Тарасевич Н.В.

 1. Міжнародне стажування – кафедра польсько-українознавства Ягеллонського університету в м. Кракові. International internship under the program FUNDRAISING AND ORGANIZATION OF PROJECT ACTIVITIES IN EDUCATIONAL ESTABLISHMENTS: EUROPEAN EXPERIENCE. Certifiсаtе – Series and registration number: SZFL-000914. Amount: 180 hours / 6 ECTS credits Internship period: from September 11 to October 17, 2021. Learning result: development of professional competencies.

Старший викладач Гусенко О.С.

 1. Міжнародне підвищення кваліфікації (Вебінар) наукових, науково-педагогічних працівників ЗВО на тему: «Академічна доброчесність при підготовці бакалаврів в країнах Європейського союзу та України». Інститут Науково-дослідний Люблінського науково-технологічного парку та IESF Міжнародна фундація науковців та освітян. 20-27.06.22, м. Люблін (Республіка Польща), Сертифікат ES№96518 від 27.06.2022 р. (1,5 кредита, 45 годин).
 2. Міжнародне підвищення кваліфікації для освітян (вебінар) на тему: «Інтерактивні технології та хмарні сервіси в онлайн навчанні:  досвід країн Європейського союзу та України». Інститут Науково-дослідний Люблінського науково-технологічного парку та IESF Міжнародна фундація науковців та освітян.  11.-25.07.2022 р., м. Люблін ( Республіка Польща). Сертифікат ES№96901 від 25.072022 р.(1,5 кредита, 45 годин).

К.е.н., старший викладач Міндова О.І.

 1. Період стажування: 01.08. – 15.10. 2022

Тема: «Міжнародний науково-педагогічний досвід дотримання академічної доброчесності  в  закладах освіти», 

Ким видано: European-University Viadrina Frankfurt, м. Ордер, Німеччина

Документ, що видано: Сертифікат (6 ECTS credits, 180 годин)

Серія: ESDN №0013

Дата: 17.10.2022

 1. Період стажування: 31.08. -07.09.2020 р.

Тема: “The cloud storage service for the online studying of the example of the Zoom platform”

Ким видано: Instytut Badawczo-Rozwojowy Lubelskiego Parku, Lublin, Republic of Poland

Документ, що видано: Сертифікат (1,5 ECTS credits, 45 hours)

Серія: ES №0728/2020

Дата: 07.09.2020

 1. Період стажування: 15.03. -22.03.2021 р.

Тема: « Online studying as latest form of modern education on the example of Google meet and Google classroom platforms”

Ким видано: Instytut Badawczo-Rozwojowy Lubelskiego Parku and IESF International foundation of scientists and educatots, Lublin, Republic of Poland

Документ, що видано: Сертифікат (1,5 ECTS credits, 45 hours)

Серія: ES №5029/2020

Дата: 22.03.2021

 1. Період стажування: 13.09.-20.09.2021

Тема: «SELECTION, PREPARATION AND PUBLICATION OF SCIENTIFIC ARTICLES IN SCIENTIFIC JOURNALS THAT ARE INDEXED IN SCOPUS AND WEB OF SCIENCE DATABASES»

Ким видано: Instytut Badawczo-Rozwojowy Lubelskiego Parku and IESF International foundation of scientists and educatots, Lublin, Republic of Poland

Документ, що видано: Сертифікат (1,5 ECTS credits, 45 hours)

Серія: ESN №8136/2021

Дата: 20.09.2021

 1. Період стажування: 20.07.-27.07.2022

Тема: «Academic integrity in the training for bachelors in the countries of the European Union and Ukraine»

Ким видано: Instytut Badawczo-Rozwojowy Lubelskiego Parku and IESF International foundation of scientists and educatots, Lublin, Republic of Poland

Документ, що видано: Сертифікат (1,5 ECTS credits, 45 hours)

Серія: ESN №96589/2022

Дата: 27.06.2022

Викладання дисциплін англійською мовою

З 2013 року кафедра міжнародних економічних відносин першою в ОНЕУ почала викладати дисципліни англійською мовою на першому (бакалаврському) рівні освіти. 

Станом на 2023 рік англійською викладаються:

 1. Міжнародна економіка;
 2. Міжнародні економічні відносини;
 3. Міжнародна торгівля;
 4. Міжнародні організації;
 5. Економіка зарубіжних країн;
 6. Міжнародні валютно-фінансові відносини.

Для забезпечення наукового та методичного підґрунтя викладання англійською викладачами були підготовлені підручники, навчальні посібники, методичні вказівки та інші навчально-методичні матеріали, зокрема за 2021-2023 роки були підготовлені:

 1. Essentiais  of  International Trade. Tbilisi: Publishing House  Universal“,  2021. 260 p.
 2. International economics: questions and answers/ Training manual. Kyiv. CUL, 2022.  439 p. 
 3. Introduction to foreign economic activity of enterprises. Training manual. Kyiv. CUL. 2022.  315 р. 
 4. Testbook for distance learning and control to the discipline “International Trade” for third-year students of the first (bachelor’s) full-time level of education specialty “International Economic Relations” Odesa: ONEU, 2022. 36 p. 
 5. Testbook for distance learning and control to the discipline “International Economic Relations” for third-year students of the first (bachelor’s) full-time level of education specialty “International Economic Relations” – (Compiler: O. Husenko – Odesa: ONEU, 2023 – 38 p.)

Програми міжнародної мобільності

З лютого 2022 року викладачі кафедри (к.е.н., доцент Уханова І.О., к.е.н., доцент Воронова О.В. та старший викладач Гусенко О.С.) беруть участь у програмі міжнародної мобільності «Глобальний віртуальний клас «BUS 280 International Relations & Global Leadership»» від Університету штату Вашингтон (США) та коледжу Карсона. 

Головний фокус глобального класу сконцентровано на впливі міжнародних відносин та сучасних драйверів економічного розвитку на глобальний бізнес, торгівлю та комерційну діяльність.

Презентація на тему “International economic relations of Ukraine during the war and post-war  economic  recovery”

https://drive.google.com/file/d/1p4LXJj7qn8VdneRpgMfHLUXEsYiP7fhi/view?usp=sharing

Посилання на доповідь викладачів кафедри

  https://wsu.zoom.us/rec/share/EulK5yv7M_bfXmysAQMR4HNbq8g4UmLHsrpXqn4AbAp_c3NdLCxLpFj3JA7JG8Wo.6Bz6E_gfHXJfuTNI  

Міжнародна активність студентів спеціальності

Участь у міжнародних конференціях

2021 рік

The 1st International Scientific and Practical Conference «Modern Scientific Trends and Standards» (October 11-12, 2021). Santa Rosa, Argentina. 2021. 

The 5th International Scientific and Practical Conference «Global and Regional Aspects of Sustainable Development» (October 25-26, 2021). Copenhagen, Denmark. 2021. 

The 1st International Scientific and Practical Conference «Scientific paradigm in the context of technologies and society development» (November 18-19, 2021). Geneva, Switzerland. 2021. 

The 6th International scientific and practical conference “Modern scientific research: achievements, innovations and development prospects” (November 21-23, 2021) Berlin, Germany. 2021.

2022 рік

The III International Scientific and Practical Conference «Society and science. Problems and prospects», January 25 – 28, 2022, London, England. 

The VII International Scientific and Practical Conference «Innovative trends in science, practice and education», February 22 – 25, 2022, Munich, Germany.

The IХ International Scientific and Practical Conference «Advancing in research, practice and education», March 08 – 11, 2022, Florence, Italy. 

The VIII International Scientific and Practical Conference «Scientific bases of modern investigations», March 01 – 04, 2022, Helsinki, Finland. 

The 5th International Scientific and Practical Conference «Recent scientific investigation» (April 26-28, 2022). Oslo, Norway. 2022. 

The 12th International Scientific and Practical Conference «Science and Practice: Implementation to Modern Society» (May 6-8, 2022). Manchester, Great Britain. 2022. 

The 2nd International scientific and practical conference «Modern research in world science» (May 15-17, 2022), Lviv, Ukraine. 2022. 

The 10th International scientific and practical conference “Innovations and prospects of world science” (May 25-27, 2022) Vancouver, Canada. 2022. 

VI Міжнародна науково- практична конференція «Управління розвитком соціально-економічних систем» (м. Харків, 15-16 червня, 2022 р.). Харків. 2022.

I Міжнародна науково- практична конференція «SCIENTIFIC PROGRESSIVE METHODS AND TOOLS» ( June 16-18 2022) Riga, Latvia.2022.

ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Авіація, промисловість, суспільство» (м. Кременчук, 12 трав. 2022 р.)

ІІІ  Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тренди поведінки споживачів товарів і послуг» (м. Рівне 25-26.02.2022 р) 

V Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції розвитку фінансових та інноваційно-інвестиційних процесів в Україні» (м. Вінниця, 25.02. 2022 р.) 

Міжнародна науково-практична конференція до 100 річчя Дніпровського державного аграрно-економічного університету (1922-2022 р.) (м.Дніпро, 18-19.05.2022 р.) 

I International Scientific and Practical Conference «Current trends in the development of modern scientific thought», 27-30 September 2022, Haifa, Israel

IV International Scientific and Practical Conference «Discussion and development of modern scientific research», 18-21 October 2022, Helsinki, Finland

VI International Scientific and Practical Conference «Multidisciplinary scientific notes. Theory, history and practice», 01-04 November 2022, Edmonton, Canada.

Програми міжнародної мобільності

З лютого 2022 року студенти почали приймати участь у програмі міжнародної мобільності «Глобальний віртуальний клас «BUS 280 International Relations & Global Leadership»» від Університету штату Вашингтон (США). Головний фокус глобального класц сконцентровано на впливі міжнародних відносин та сучасних драйверів економічного розвитку на глобальний бізнес, торгівлю та комерційну діяльність.

Так, у весняному глобальному класі 2022 року (лютий – квітень 2022 року) прийняли участь 13 студентів; у осінньому 2022 року (вересень – листопад 2022 року) – 9 студентів; у весняному класі 2023 року (лютий  – квітень 2023 року) – 20 студентів.

Під керівництвом к.е.н., доцента Ухановою І.О., к.е.н., доцента Вороновою О.В. та старшого викладача Гусенко О.С. студентами було підготовлено презентацію на тему “International economic relations of Ukraine during the war and post-war  economic  recovery”

https://drive.google.com/file/d/1p4LXJj7qn8VdneRpgMfHLUXEsYiP7fhi/view?usp=sharing

Посилання на доповідь

https://wsu.zoom.us/rec/share/EulK5yv7M_bfXmysAQMR4HNbq8g4UmLHsrpXqn4AbAp_c3NdLCxLpFj3JA7JG8Wo.6Bz6E_gfHXJfuTNI

Надія Вільдяєва
Фінансовий директор агентства NETPEAK (Одеса, Україна)


Наталія Мельниченко
Провідний менеджер відділу ЗЕД компаній «Левада» (Одеса, Україна)


Ганна Суружий
Провідний менеджер відділу постачання компаній «Aristo Pharme GmbH» (Берлін, Німеччина)


Вікторія Коджебаш
Співробітник міжнародної компанії “Global University System” (Лондон, Великобританія)


Кіра Леонтієва
Менеджер з маркетингу продаж заводу “KVINT” (Тирасполь, Придністров’я)
Кира Леонтиев


Ірина Кравець
Навчається у Шанхайському фінансовому економічному університету (Шанхай, КНДР)


Дар’я Вірченко
Аналітик з якості даних у компанії “Certent inc.” (Київ, Україна)


Дар’я Аляб’єва
Менеджер з інвестиційного доручення корпорації State Steet (Краків, Польща)

Макаренко Ірина Ігорівна

«За роки навчання на спеціальності МЕВ я навчилась глобально та критично мислити, що дає змогу знайти себе майже у всякій галузі діяльності. З першого курсу нас навчали бути амбітними та цілеспрямованими, вміти шукати інформацію та користуватись нею, досягати поставленої мети та не пасувати перед труднощами. В майбутньому все це допомогло мені вирости в якості спеціаліста з проблем міжнародних економічних відносин та знайти своє місце у житті та трудовій діяльності».

Червень 2001р. – Одеський державний економічний університет, магістр міжнародних економічних відносин.

ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ
 • Серпень 2002 – серпень 2004 – викладацька діяльність (Одеський національний університет імені І. І. Мечникова; Одеський фінансово-економічний коледж).
 • Червень 2003 – січень 2004 року – головний спеціаліст відділу туризму Управління молодіжної політики, сім’ї та туризму, Одеська міська рада.
 • Вересень 2004 – лютий 2007 року – старший викладач кафедри організації, планування і регулювання економіки, Одеський державний економічний університет.
 • Лютий 2007 – серпень 2007 – аташе Департаменту економічного співробітництва, Міністерство закордонних справ України.
 • Серпень 2007 – лютий 2008 р – третій секретар Департаменту економічного співробітництва, Міністерство закордонних справ України.
 • Серпень 2008 – листопад 2008 – радник Віце-прем’єр-міністра України.
 • Листопад 2008 – липень 2009 року – заступник керівника служби Віце-прем’єр-міністра України – керівник групи радників.
 • Липень 2009 – грудень 2010 року – другий секретар місії України при Європейському Союзі в Брюсселі, Королівство Бельгія.
 • Грудень 2010 – даний час – Постійний Секретаріат Комісії з охорони Чорного моря від забруднення (Бухарестська конвенція) в Стамбулі, Туреччина.
ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
 • Вересень 1997 – червень 2001 – Студентський декан факультету.
 • Червень 2000 – червень 2001 – Студентський мер Одеси.
 • Травень 2000 – вересень 2001 – Одеський обласний комітет молодіжних організацій, глава відділу міжнародних зв’язків.
 • Липень 2003 – даний час – голова молодіжної громадської організації “Молоді вчені міста Одеси”.
НАГОРОДИ, ВІДЗНАКИ, ПОЧЕСНІ ЗВАННЯ
 • 2000-2001 рр – стипендія Президента України.
 • 2003 – 2006 рр – академічний радник Інженерної Академії України.
 • 2006 – даний час – член-кореспондент Інженерної Академії України.
 • Вересень 2007 – цінний подарунок МЗС України за результатами підготовки і проведення наради керівників закордонних дипломатичних установ України в м Одеса.
 • Травень 2007 – нагорода Міністерства транспорту та зв’язку України за допомогу у відновленні судноплавства по українським ГСХ “Дунай – Чорне море”.
 • Серпня 2008 року – подяка Прем’єр-міністра України з нагоди дня незалежності.

Бондарук Олена Вікторівна

Червень 2010 – факультет міжнародної економіки, денне відділення, “Міжнародна економіка” – магістр (червоний диплом).

ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ
 • З липня 2010 року – провідний спеціаліст-аналітик департаменту маркетингу Корпорації “Global ABC”.
 • З 2014 року – аналітик в Адміністрація Президента України
 • З 2015 року – працюе у аналітічній групі Corestone Corporation
ВІДЗНАКИ І НАГОРОДИ
 • 2009 г. – фіналістка III Всеукраїнського молодіжного конкурсу “Новітній інтелект України” в номінації “Конкурс соціальних проектів” (Міжнародний благодійний фонд “Україна-3000”, Київ).
 • 2009 г. – фіналістка конкурсу “Інновації в розвитку НУО: ІТ та Інтернет” (PH International за підтримки корпорації Microsoft, Київ).
 • 2009 г. – переможець проекту “Топ-100 молодіжних лідерів Одеси” (Молодіжна організація “Демократичний Альянс” за підтримки Управління молодіжної та сімейної політики Одеської міської ради, Одеса).
 • 2010 року – переможець Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом “Світове господарство і міжнародні економічні зв’язки”, ДонНУЕТ, Донецьк.

Базилевич Денис Сергійович

«При виборі спеціальності я користувався власними інтересами, щоб знайти саме ту сферу, яка буде цікавити протягом всього життя. Для мене сферою інтересів стали міжнародні відносини, право, світогосподарськи зв’язки та іноземні мови, політичні та економічні відносини між країнами світу. Кафедра дала можливість отримати різнобічні знання в галузі економіки, фінансів, бізнесу, торгівлі та регіональних відносин, що дало змогу реалізувати себе у широкому діапазоні професійної середи».

Червень 2001р. – Одеський державний економічний університет, магістр міжнародних економічних відносин.

ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ
 • Вересень 2002 – березень 2004 року – консультант народного депутата, голови Підкомітету з питань державного боргу, запозичень та інвестицій Бюджетного комітету Верховної Ради України Володимира Майстришина.
 • Березень 2005 року по січень 2006 року – помічник заступника Державного секретаря України (по вересень 2005 року) – головний консультант Служби радників і наукових консультантів Президента України Секретаріату Президента України. Державний службовець 2 категорії, 5 ранг.
 • Січень 2006 по грудень 2006 року – завідувач сектором взаємодії з Секретаріатом Кабінету Міністрів України Служби забезпечення зв’язків з Кабінетом Міністрів України Секретаріату Президента України.
 • Грудень 2006 по червень 2007 – заступник керівника департаменту – завідувач відділом взаємодії з урядовими комітетами, Секретаріатом Кабінету Міністрів України Служби забезпечення зв’язків з Верховною Радою України та Кабінетом Міністрів України Секретаріату Президента України.
 • Січень – серпень 2008 – законодавчий помічник члена Конгресу США Тіма Волц (Демократ від штату Міннесота).
 • Листопад 2008 – по теперішній час – менеджер зі зв’язків з органами виконавчої влади Програми сприяння Парламенту II.
 • З травня 2010 – директор Інституту професійного лобіювання та адвокасі.
МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД
 • З вересня по грудень 2003 року – стажування в університеті Ліверпуля імені Джона Мура, Великобританія.
 • Червень-липень 2005 – стипендія Президента України на стажування в рамках “Євразійської програми ділового лідерства” в Університеті Кембридж (Великобританія), сертифікат.
 • Червень-липень 2006 – стипендія на участь у програмі ім. Джона Сміта (Великобританія), відвідування академічних курсів в Единбурзі та Лондоні, стажування в урядових структурах (офіс прем’єр-міністра Великобританії, Стратегічний департамент при Прем’єр-міністрі, Державне казначейство, Міністерство закордонних справ, Королівський інститут міжнародних відносин), сертифікат.
 • Серпень 2007 – серпень 2008 р – обраний єдиним з європейських країн учасником програми Фулбрайт / Американської асоціації політичних наук по стажуванню в Конгресі США з попередньою академічною підготовкою в Школі поглиблених міжнародних досліджень (SAIS) Університету Джонса Хопкінса (Вашингтон, США) (курс “Конгрес і зовнішня політика”), Центрі вивчення діяльності інститутів Конгресу та Президента США Американського Університету.

Ольга Анатоліївна Єрмакова

Ольга Анатоліївна Єрмакова з відзнакою закінчила Одеський національний економічний університет і отримала ступінь магістра зі спеціальності «Міжнародна економіка» в 2007 р. В 2010 р. закінчила аспірантуру в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України за спеціальністю 08.00.05 – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка та захистила кандидатську дисертацію. Кандидат економічних наук, доцент. Лауреат Премії Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок за 2015 рік.

Єрмакова О.А. працює старшим науковим співробітником Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, є вченим секретарем відділу міжрегіонального економічного розвитку Українського Причорномор’я, успішно поєднуючи свою діяльність з викладанням як доцент кафедри міжнародних економічних відносин Одеського національного економічного університету. У різні роки читала такі навчальні курси, як «Міжнародна економіка», «Зовнішньоекономічна діяльність регіону: інституційні важелі вдосконалення», «Міжнародна економічна діяльність України», «Зовнішньоекономічна діяльність підприємства», «Economies of Foreign Countries», «International Organizations», «Global Economics», «International Agribusiness», «European Integration».

В рамках своєї професійної діяльності приймала участь в якості відповідального виконавця низки бюджетних та госпдоговірних науково-дослідних робіт, а також у розробці стратегічних планів підвищення конкурентоспроможності та економічного розвитку міста Одеси, Одеської агломерації та Придунайського субрегіону, стратегій соціально-економічного розвитку 14 сіл Лиманського району Одеської області. Проводила дослідження на замовлення вітчизняних металургійних та машинобудівних заводів щодо напрямів підвищення конкурентоспроможності їх продукції. Виступала експертом низки міжнародних проектів, неодноразово проходила стажування за кордоном, зокрема в Шуменському університеті «Епископ Константин Преславски» та Технічному університеті Габрово.

Автор понад 100 наукових праць, серед яких монографії “Підвищення конкурентоспроможності приморських регіонів України на основі кластерної моделі” та “Зовнішньоекономічна діяльність регіону: інституційні важелі вдосконалення”, 4 навчальні посібника у співавторстві, статті в Японії, Сирії, Болгарії, Польщі та Молдові, а також публікації в наукометричній базі Scopus.

Нагороджена почесною відзнакою Одеського міського голови «Подяка», почесними грамотами Південного наукового центру НАН України та МОН України та Ради ректорів вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації Одеського регіону, Одеської обласної державної адміністрації, стипендіат Національної академії наук України, стипендіат Президента України.

Привокзальна пл.,2, к.206

mev@oneu.ukr.education

Інформація для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня:

 1. Методичні вказівки щодо виконання курсових робіт для студентів денної та заочної форми навчання спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини»  
 2. Методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни «Європейська та євроатлантична інтеграція» для студентів ІІ курсу першого (бакалаврського) рівня освіти денної та заочної форм навчання спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини.
 3. Тематика курсових робіт з дисципліни «Міжнародні економічні відносини» для студентів 3 курсу денної та заочної форми навчання спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини»  
 4. Тематика курсових робіт з дисципліни «Міжнародна економічна діяльність України» для студентів 4 курсу денної та заочної форми навчання спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини»  
 5. Методичні вказівки до виконання та захисту кваліфікаційної роботи  на здобуття освітнього ступеня «бакалавр» для студентів 4 курсу денної та заочної форми навчання спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини»  
 6. Додатки до виконання кваліфікаційної роботи на здобуття освітнього ступеня бакалавра зі спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини»  за освітньо-професійною програмою «Міжнародні економічні відносини»
 7. Тематика кваліфікаційних робот на здобуття освітнього ступеня бакалавра зі спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини»  за освітньо-професійною програмою «Міжнародні економічні відносини»

Інформація для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня:

 1. Методичні вказівки до виконання та захисту кваліфікаційної роботи  на здобуття освітнього ступеня «магістр» для студентів 6 курсу денної та заочної форми навчання спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини»  
 2. Додатки до виконання кваліфікаційної роботи на здобуття освітнього ступеня магістра зі спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини»  за освітньо-професійною програмою «Міжнародні економічні відносини»
 3. Тематика кваліфікаційних робот на здобуття освітнього ступеня магістра зі спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини»  за освітньо-професійною програмою «Міжнародні економічні відносини»

Організація освітнього процесу очима студентів

 1. Опитування здобувачів вищої освіти щодо задоволення якістю надання освітніх послуг за спеціальністю 292 «Міжнародні економічні відносини», ОП «Міжнародні економічні відносини»
 2. Опитування щодо якості організації самостійної роботи студентів
 3. Опитування щодо задоволення здобувачів освіти професійною майстерністю викладачів, які викладають на 1 курсі спеціальності «Міжнародні економічні відносини»
 4. Опитування щодо задоволення здобувачів освіти професійною майстерністю викладачів, які викладають на 2 курсі спеціальності «Міжнародні економічні відносини»
 5. Опитування щодо задоволення здобувачів освіти професійною майстерністю викладачів, які викладають на 3 курсі спеціальності «Міжнародні економічні відносини»
 6. Опитування щодо задоволення здобувачів освіти професійною майстерністю викладачів, які викладають на 4 курсі спеціальності «Міжнародні економічні відносини»
 7. Опитування щодо задоволення здобувачів освіти другого (магістерського) рівня професійною майстерністю викладачів, які викладають на спеціальності «Міжнародні економічні відносини»

Дисципліни для першого (бакалаврського) рівня:

1. Міжнародна економіка
2. Вступ дo фaxy
3. Історія міжнародних відносин
4. Етнокультурні відносини в МЕВ
5. Міжнародна ділова етика
6. Економіка зарубіжних країн
7. Міжнародні організації
8. Міжнародні економічні відносини
9. Міжнародний маркетинг
10. Європейська інтеграція
11. Економічна дипломатія
12. Транснаціональні корпорації
13. Міжнародний агробізнес
14. Міжнародна торгівля
15. Міжнародна інвестиційна діяльність
16. Міжнародна логістика
17. Міжнародний бізнес
18. Міжнародні фінанси
19. Міжнародна економічна діяльність України
20. Національна безпека в системі МЕВ
21. Міжнародне оподаткування

 

Дисципліни для другого (магістерського) рівня:

1. Міжнародні стратегії економічного розвитку
2. Глобальна економіка
3. Зовнішньоекономічна діяльність підприємств (організацій)
4. Європейський бізнес
5. Міжнародні комерційні угоди та розрахунки
6. Управління міжнародною конкурентоспроможністю підприємства
7. Міждисциплінарний тренінг