Профспілкова організація співробітників

Організаційно-масова комісія

Інформаційно-редакційна комісія

Комісія з культурно-масової, спортивної та оздоровчої роботи

Комісія з молодіжної політики

Комісія з охорони праці

Комісія з соціально-економічного захисту працівників університету

Комісія профкому з житлово-побутової роботи


Шановні члени профспілки!

Ми сподіваємося, що кожен, ознайомившись з діяльністю профспілкової організації Одеського національного економічного університету, побачить самого себе на місці профспілкового активіста і стане активним помічником у вирішенні складних завдань на благо кожного з нас.

Преображенська,8, к.113
723-85-59
profkom@oneu.edu.ua

Профком университета сердечно поздравляет с Днем рождения членов профсоюзного комитета:
  • Кубик Валентину Дмитриевнустаршего преподавателя кафедры бухгалтерского учета и аудита (29 января);
  • Шамаеву Анну Ивановну – заместителя председателя профкома ОНЭУ (11 февраля);
  • Вуйчицкую Татьяну Валериевну – старшего инспектора отдела кадров (12 февраля).

 

Будет полон этот праздник
Поздравлений, добрых слов…
Вдохновляют, окрыляют
Пусть удача и любовь.
Пусть и планы, и надежды,
Воплощаясь день за днём,
Обернутся неизбежно
Лишь успехами во всём.
Благ житейских, оптимизма,
Пожелаем мы для Вас,
Много радостного в жизни –
Каждый день и каждый час!

 


Роль профспілкових організацій у здійсненні соціально-економічної політики у вишах.

18-20 жовтня 2017 року на базі профспілкового закладу «Пуща-Водиця» відбувся семінар голів профспілкових комітетів вищих закладів освіти в якому брала участь голова профкому університету Корольова Тетяна Сергіївна.

Тема навчально-практичного заходу, який був організований ЦК Профспілки працівників освіти і науки України,України,– «Роль і місце профспілкових організацій вищих закладів освіти у реалізації соціально-економічної політики у вищих закладах освіти та посиленні мотивації профспілкового членства».

До участі у семінарі були запрошені представники від Міністерства освіти і науки, Міністерства соціальної політики України, Спілки Ректорів вищих навчальних закладів України, Федерації профспілок України, експертів аналітичних центрів, фахівців апарату ЦК Профспілки.

Вищі навчальні заклади із усіх куточків України представляли 45 учасників – голови профкомів, їх заступники.

Під час роботи семінару обговорювалися питання стану профспілкового руху України на сучасному етапі, його перспектив, проблем та шляхів їх вирішення.

Спікерами семінару виступили Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов, Голова Ради вищої освіти, голова профкому Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Цвих, заступник Голови Сергій Романюк.

Так, Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов акцентував увагу голів профкомів на питаннях реформування освітнього законодавства, фінансуванні галузі й новому бюджетному процесі, децентралізації та ролі профспілкових організацій у зв’язку з цим. Також очільник Профспілки підкреслив, що профспілки в Європі зараз переживають ренесанс і, для посилення ролі профспілки в суспільстві задля вирішення проблем освітян, потрібно брати кращі приклади і використовувати їх для своєї роботи.

Робота семінару включала обговорення аспектів імплементації Закону України «Про вищу освіту» на сучасному етапі, перспектив діяльності вишів та їх фінансового забезпечення.

У своєму виступі Корольова Т.С. наголосила на необхідності активізації дій та безпосередній участі профспілок у процесах реформування мережі та системи фінансування університетів, розподілу бюджетних коштів між ВНЗ, моніторингу оплати комунальних платежів МОНУ для кожного ВНЗ, що збереже значні кошти спецфондів університетів і дасть змогу витрачати їх на соціальну підтримку своїх співробітників.

Протягом трьох днів колеги ділилися своїм досвідом, визначали найбільш значні проблеми та шляхи їх подолання у справі захисту трудових та економічних прав викладачів та співробітників своїх закладів, а також перспектив профспілкового руху, викликів реформування вищої освіти, впровадження нового закону «Про освіту», про складність укладання та виконання деяких положень колективних договорів та особливостей пенсійного забезпечення освітян і науковців.

Проведення такого семінару-навчання, на якому відбувається відвертий обмін думками між профспілковими лідерами корисний як для кожного учасника, так і для керівників профспілки і є дієвим інструментом для розвитку профспілкових організацій

Голова профспілкової організації
Т.С.Корольова


Ось і закінчилася осінь. Театральна осінь.

У жовтні 2017 року завдяки профкому, колектив ОНЕУ зміг подивитися вистави «Ханум» і «Тіні забутих предків».

Люди старшого покоління пам’ятають музичний спектакль «Ханума», в режисерській постановці Г.Товстоногова, який часто показували по телебаченню наприкінці 1970-х, початку 1980-х рр. Якось із побоюванням ставишся до вистав уже відомих постановок, що вражали в свій час і на телебаченні і в кінотеатрах, боячись розчаруватися в сучасних трактуваннях. Але постановка театру Музичної комедії здивувала своєю яскравістю, сучасністю, ефектними декораціями і унікальною грою акторів та тонким гумором.

Дивно, що п’єса написаная в XIX столітті, не залишає байдужими й сьогодні. Драматургія Авксентія Цагарелі, доповнена одеським колоритом, дозволила дивитись на спектакль по-іншому. Постановка вразила оригінальністю і сучасністю. Актори не раз зривали оплески і сміх глядачів. Позитивний настрій після цієї вистави був забезпечений на довгий час.

Квитки на спектакль «Тіні забутих предків» були розібрані не так швидко, як на «Ханум». Можливо, далися взнаки серйозності сюжету або знову таки, популярність постановки Сергія Параджанова, яку, здавалося, складно переграти. Але протягом вистави здавалось, що актори і не грали, вони просто жили життям гуцульського села. Спектакль Українського театру ім. В. Василька не приніс розчарувань. Артистам вдалося передати колорит гуцульського краю. Нікого не могло залишити байдужим трагічне кохання Іванка та Марічки.

Кожний художній твір змушує задуматися. Так і «Тіні забутих предків». Здавалося б – гірський край зі своїми звичаями і традиціями, далекий від нашого сьогодення. Але «дух предків» знаходиться в кожному з нас – це і родове дерево, і родинні зв’язки, і спадкоємність поколінь…

Дякуємо профкому ОНЕУ за можливість долучитися до культури і відкрити для себе нові горизонти.

Голова інформаційно-редакційної комісії профкому д.е.н.,проф. М.Д.Балджи


Бібліотека ОНЕУ святкувала свій День!

30 вересня – особлива дата. Саме у цей день, згідно з Указом Президента України, починаючи з 1998 року, бібліотечні працівники відзначають своє професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек. Ми пишаємося тим, що маємо це свято як вияв глибокої поваги до нашої праці, як визнання державою суспільної значимості бібліотек, що стали однією з найважливіших складових частин інформаційної структури суспільства.

Однією з традицій бібліотеки стала організація в це свято активного дозвілля, зокрема, екскурсій визначними місцями національної культурної спадщини. За ініціативою та сприяння профбюро бібліотеки, в рамках проведення культурно-масової роботи профкому ОНЕУ, була здійснена чергова подорож – цікава й насичена гарними враженнями поїздка до центру культури вина Шабо, розташованого за 70 км від Одеси в селі Шабо. Минаючи вулиці та провулки старої Одеси, міста і села Одещини, співробітники бібліотеки любувались краєвидами.

Втім, головні враження та відчуття чекали на екскурсантів подалі.

Центр культури вина Шабо вразив своїм масштабом, високими технологіями виробництва вина, сучасним обладнанням. Екскурсанти відвідали діюче високотехнологічне підприємство, стародавні винні підвали, дегустаційний зал, експозиції сучасного скульптурного та архітектурного мистецтва, а також Музей вина та виноробства.

Масштаб території заводу, приємна осіння погода, імпровізований обід на свіжому цілющому повітрі в СОЛ «Економіст», де нас гостинно зустрів директор табору Стратуленко Віктор Петрович, товариська атмосфера – все це зумовило гарний настрій учасників «експедиції» вихідного дня. А відтак повернення до вечірньої Одеси пройшло бадьоро та весело у розкутій атмосфері обміну свіжими враженнями та обговорення можливих подібних проектів на найближче майбутнє.

Висловлюємо велику подяку голові профкому ОНЕУ Корольовій Тетяні Сергіївні, заступнику голови профкому Шамаєвій Анні Іванівні та бухгалтеру профкому Каражії Ользі Іванівні за сприяння в організації цій незабутній подорожі, а директору табору «Економіст» Стратуленко Віктору Петровичу за гостинність, смачний обід, атмосферу гарного настрою.

Профактив бібліотеки


Семінар голів територіальних та первинних профспілкових організацій ВНЗ Одеського регіону у Запоріжжі

28-30 червня 2017 року відповідно до Плану навчання профспілкових кадрів та активу Одеської обласної організації Профспілки на 2017 рік на базі Запорізької обласної організації Профспілки відбувся спільний виїзний семінар голів територіальних організацій Профспілки, первинних профспілкових організацій працівників та об’єднаних вищих навчальних закладів Одеського регіону на тему: «Соціально-економічний захист працівників: актуальні проблеми та шляхи їх вирішення».

Учасницею цього семінару була голова профспілкової організації університету Корольова Тетяна Сергіївна.

Профспілковий актив Одеського обкому у місті Запоріжжя зустрічали з щирими привітаннями та супроводжували всі дні перебування голова Запорізького обкому Профспілки Гринь Надія Іванівна та заступник обкому Юдін Юрій Іванович.

Актуальні питання освітянського руху, забезпечення ефективної співпраці профкомів з органами самоврядування і адміністраціями ВНЗ, виклики сьогодення стали основними темами для обговорення під час зустрічей профспілкового активу двох обкомів.

На семінарі відбулися обмін досвідом роботи з лідерами Запорізької обласної організації Профспілки з питань економічного, соціального та правового захисту працівників, статутної діяльності.

29 червня одеська делегація побувала з візитом у Запорізькому національному університеті, де й пройшла змістовна зустріч з головою ППО Павловським Борисом Степановичем, проректором д.т.н. Волковим В.П., головним бухгалтером ППО Носовою С.В., з членами профкому та з студентським профактивом. Мова йшла про завдання профспілок при укладанні колдоговорів, фінансуванні ВНЗ та забезпеченні коштами статей колдоговорів щодо економічного та соціального захисту працівників та студентів, про надання субсидій студентам, про особливості пенсійного забезпечення та зміни форм оздоровлення і відпочинку працівників.

Також відбулося знайомство з досвідом спільної роботи адміністрації та профкому навчального закладу «Центр розвитку дитини «Лазурний»», первинна організація якого входить до складу Дніпровської районної організації Профспілки.

Зустріч у дитячому закладі проводила її директор Палець Світлана Вікторівна. Робота у цьому сучасному дитсадочку спрямовується на вирішенні пріоритетних завдань сучасної дошкільної освіти, всебічному, гармонійному розвитку і вихованні дітей дошкільного віку, вивчені потенційних можливостей кожної дитини.

Слід відзначити, що Одеську делегацію вразила потужна матеріальна база «Лазурного»: два басейни (зимовий та літній), три спортивні майданчики з сучасним антитравматичним покриттям, актова та спортивна зала, зимовий сад з живим куточком. Для дітей діють танцювальний, музикальний та малювальний гуртки.

Колектив закладу проявляє професійну компетентність, володіє ефективними методами виховання і навчання як дітей дошкільного віку, так і педагогічних працівників. Вихователі створюють умови для перетворення дитини з об’єкта на суб’єкт навчально-виховного процесу, що прагне розвинути власну особистість; забезпечують атмосферу співпраці й цілковитої довіри між вихователем та дошкільником.

Під час перебування була організована насичена екскурсійна програма: оглядова екскурсія по місту Запоріжжя, острову Хортиця, ознайомлення з історико-архітектурним комплексом «Запорізька січ», відвідування видовищного шоу козацького кінного театру, екскурсія до Запорізького дуба. Велич могутнього Дніпра освітяни змогли збагнути під час погулянки на теплоході, неодноразово перетинаючи неймовірну греблю ДнепроГЕСу, який є символом індустріального міста.

Сповнений враженнями від гостинного козацького краю і збагачений досвідом колег, профспілковий актив Одеського обкому Профспілки буде активно застосовувати кращі наробки колег у своїй роботі.

Голова ППО співробітників

Корольова Т.С.


27 мая 2015 г состоялось заседание профсоюзного комитета университета. На заседании были рассмотрены вопросы: «О подготовке студенческого лагеря «Экономист» к летнему сезону 2015г.» и «О работе профсоюзной организации по вопросам обеспечения подготовки и проведения оздоровления и отдыха сотрудников университета и их семей в сезон 2015 года».


22 березня 2017 р. відбулось чергове засідання профкому ОНЕУ.

В порядку денному оговорювались питання:
  1. Про делегування делегатів в члени профкому.
  2. Про стан виконання умов колективного договору між адміністрацією та профспілковою організацією ОНЕУ за 2016 рік.
  3. Про початок переговорів адміністрації університету і профспілкової організації університету щодо укладання колективного договору на 2017 – 2020 роки.
  4. Звіт ревізійної комісії щодо виконання бюджету профспілкової організації за 2016 рік і про проект бюджету на 2017 рік.
  5. Про виконання Комплексних заходів по досягненню нормативів безпеки, гігієни праці, підвищення існуючого рівня охорони праці за 2016 рік, та затвердження Комплексних заходів на 2017 рік.
  6. Про початок переговорів щодо укладання колективного договору на 2017-2020 роки.
  7. Фінансові питання.

Всі питання жваво обговорювались членами профкому. В процесі засідання окреслені завдання членам профспілкового комітету посилити роботу в колективах та вчасно інформувати колективи кафедр і відділів про діяльність профспілки.


Звітно-виборна профспілкова конференція Одеського національного економічного університету.

Будь-яка плідна праця потребує оцінювання, щоб намітити нові горизонти, знайти шляхи вдосконалення. Із такою метою 19 лютого у великій актовій залі зібралися делегати університетської профспілки. Відповідно до процедурних вимог відбулася звітно-виборна конференція, на якій присутні ознайомилися з підсумками п’ятирічної роботи профкому університету. Голова профкому університету Корольова Т. С. докладно відзвітувала про захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки про організаційно-масову, культурно-масову, спортивну та оздоровчу роботу, роботу з охорони праці та покращання умов праці співробітників. За сухими цифрами доповіді стояла кропітка, щоденна праця, проникнута турботою, бажанням допомогти людям.

Ми живемо у складний час, і, на жаль, більшість людей соціально не захищені. Профком університету намагається такий захист надавати тим, хто цього потребує. Можна назвати оплату ліків хворим, матеріальну допомогу нужденним, різні доплати та надбавки за шкідливі умови праці тощо. Особлива сфера опікування – ветерани. Про те, що така увага є дуже важливою тим, хто віддав університету багато років свого життя, щиро розповіла колишній голова профкому нашого навчального закладу – Мащевська В.В.

Для багатьох викладачів і співробітників університет – це не лише місце роботи, а й родина однодумців, соратників, друзів. Тому завжди зворушують заходи, які проводить профком для дітей співробітників, зокрема, виставки творчих робіт, новорічна ялинка. Піклуються і про дозвілля та відпочинок працівників. Можливість відвідати театральні вистави, музичні концерти дуже цінують викладачі університету. Багато хто з теплотою згадує чудові подорожі Україною! Виділяються кошти і на оздоровлення працівників університету. Традиційним є санаторно-курортний відпочинок, а також можливість відчути безмежність чудового простору Кароліно-Бугазу в університетському таборі «Економіст».

Ефективна робота профспілки не можлива без підтримки керівництва нашого університету, яке представляв на конференції проректор з наукової роботи Ковальов А. І. У своїй промові він наголосив, що адміністрація університету будує відносини з профспілкою на основі соціального партнерства, налаштована на підтримку всіх ініціатив, які спрямовані на покращення умов праці та життя співробітників і викладачів.

Високо оцінила роботу профспілки університету голова обласної Профспілки працівників освіти і науки Дубовик Н.О., особливо відмітивши результативну співпрацю ректора ОНЕУ М. І. Звєрякова і голови профспілкової організації.

За підсумками багатогранної праці і результатами одноголосного голосування головою профкому Одеського національного економічного університету обрано Корольову Тетяну Сергіївну.

Щиро вітаємо та бажаємо натхненної праці!


Профспілковий комітет ОНЕУ 29 травня 2014 р. провів обласний профспілковий семінар. В проведені семінару прийняли участь голова обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України – Дубовик Н.О. та завідуюча відділом соціально-економічного захисту працівників Подгорець В.В.

На семінарі з доповіддю «Демографічний фактор соціальних і трудових відносин у суспільстві» виступив завідувач кафедри статистики Одеського національного економічного університету, професор Підгорний А.З.

У доповіді були викладені наслідки демографічної кризи в Україні, що відбулася наприкінці ХХ століття, причини що призвели до значного скорочення чисельності населення, зміни його структури та формування сучасної демографічної ситуації, яка характеризується надзвичайно високою смертністю населення, статевою диспропорцією, високим рівнем старіння населення, стійким природним скороченням.

Особливої уваги було приділено аналізу смертності населення, як основного чинника, що визначає сучасну демографічну ситуацію в країні. На прикладі окремих європейських країн було продемонстровані можливості скорочення смертності від причин, що залежать від соціально-економічного стану країни і ролі в цьому профспілок.

На основі проведеного аналізу сучасного демографічного стану були представлені прогнозні розрахунки чисельності населення України до 2050 р. та доведена незворотність процесу депопуляції. Детально були розглянуті негативні демографічні, економічні і соціальні наслідки депопуляції, їх сплив на різні сторони життя суспільства.

В доповіді були розкриті демографічні аспекти пенсійної реформи в Україні, представлені прогнозні розрахунки щодо підвищення чисельності працездат¬ного населення і скорочення кількості пенсіонерів та впливу цього процесу на соціально-економічне життя населення.

Окремо було відзначено, що демографічна криза 90-х років минулого століття в Україні негативно вплинула на чисельність контингентів школярів, абітурієнтів і студентів вищих навчальних закладів. Проведені доповідачем прогнози показали, що скорочення цих контингентів буде тривати до 2018 року.

Корольова
Тетяна Сергіївна
Голова профспілкової
організації ОНЕУ
к.е.н., с.н.сп.

 

Шановне панство!

Ми сподіваємось, що для Вас буде цікавою інформація, яка подається на нашому сайті.

Ви більше дізнаєтесь про діяльність профспілкової організації. Одеського національного економічного університету. В університеті профспілкова організація приймає участь у всіх сферах його життєдіяльності та грає важливу роль.

Завдяки взаєморозумінню та соціальному партнерству з адміністрацією профспілка змогла вирішити широкий спектр питань, спрямованих на захист трудових прав і соціально-економічних інтересів співробітників університету.

Профспілковий комітет університету має високий рейтинг серед профспілкових організацій вишів Одеси та України, про що свідчать щорічні нагороди за всіма видами діяльності.

 

Ми завжди раді зустрічі з Вами!

Історія профспілкової організації ОНЕУ

Історія профспілкової організації Одеського національного економічного університету нерозривно пов’язана з історією самого університету.

Профспілкова організація, як громадський орган усіх працівників університету має унікальну, складну, і разом, з тим прекрасну історію свого створення, становлення та розвитку.

Бути разом з людьми, захищати, перейматися проблемами кожного працівника університету – ось кредо, яке обстоює профспілкова організація впродовж усієї своєї історії.

Протягом 95 років завдяки наполегливій праці, з вірою у правоту свого устремління, професори, викладачі, співробітники та профспілкові активісти створювали потужну, профспілкову організацію. Об’єднавшись у професійну спілку, вони весь час робили все можливе, щоб працівникам університету жилось краще за рахунок створення матеріально-технічної бази і захисту їхніх трудових та соціально – економічних прав.

Профспілкова організація Одеського національного економічного університету сьогодні нараховує 10 первинних профспілкових організацій факультетів, відділів та служб, 52 профспілкових груп. Виборним органом є профспілковий комітет, сформований шляхом прямого делегування у кількості 35 чоловік.

Звісно, що авторитет будь-якої профспілкової організації залежить від активності, професіоналізму її лідерів. Тільки спільними зусиллями однодумців можливо домогтися певних зрушень у розв’язанні соціальних проблем працівників.

Неможливо не відзначити вагомий особистий внесок у розвиток профспілкової організації університету її керівників, які працювали на цій посаді впродовж багатьох років, а саме: Крамаровського Л.М., Горбунова А.Г., Гуляєва К.А., Дроздову Г.Я., Кутового А.Г., Канашевську В.П., Проніна О.І., Старкову З.С., Сандуленко М.Ю., Мащевську В.В.

95-річний шлях профспілкової організації – яскраве свідчення його надбань та удосконалень. Сьогоднішній рівень соціального захисту в університеті – наслідок плідної роботи багатьох людей, які себе повністю віддавали служінню людям. Особливе місце серед них посідають колишні члени профкому Ананьєва Л.М., Бондарчук Т.В., Вінник Р.Н., Гандрабура В.С., Гузанова А.Т., Гуляєв К.А., Дворніченко Т.В., Джунусалієва Г.Д., Зайцева Е.І., Зайцева Н.О., Замкова А.В., Карєва Л.Г., Колесник Н.В., Логвінова Н.С., Лябіна Л.Д., Нетребська О.О., Остапенко М.І., Парієнко Г.К., Пустова Л.А., Родкіна Н.М., Руснак О.Є., Саінсус Г.Г., Сандуленко М.Ю., Сандюк Л.О., Сєвєрінєнко О.В., Степова Т.Г., Сюрко Л.Є., Шаров Є.К., Шеліхова Н.В. Це ті поважні люди, які протягом десятиліть створювали передумови, щоб профспілкова організація сьогодення мала високий рейтинг серед профспілкових організацій вищих навчальних закладів Одеського регіону і за його межами.

Вагомий внесок у розвиток профспілкової організації університету зробила Віра Вікторівна Мащевська, яка очолювала профспілкову організацію 23 роки з 1987 по 2010 роки. Кінець 80-тих та перша половина 90-тих років були позначенні низьким рівнем заробітної плати, масовими затримками з її виплатою, загостренням побутових проблем, все це, приводило до гострого зубожіння працівників освіти.

Шукаючи шляхи для вирішення цих проблем, за ініціативи В.В.Мащевської у 1989 році вперше затверджується колективний договір між адміністрацією та профспілковою організацією університету, який надав такі форми допомоги, що перевищували законодавчі.

Перш за все, всі працівники стали отримувати надбавки до посадового окладу в розмірі 50% відсотків. Діти та онуки співробітників мали змогу вчитися на безоплатній основі, працівники одержували безвідсотковий кредит для погашення комунальних платежів.

Найвагомішим здобутком того часу було те, що університет отримав земельну ділянку в Комінтернівському районі, селі Кошари для створення садового товариства «Економіст». Двісті чотири співробітника університету отримали ділянки землі у розмірі 0,6 га.

Віра Вікторівна була невтомним борцем за справедливість. Від імені колективу університету вона виступала на трибунах з’їздів Профспілки працівників освіти і науки України, пленумах обкому профспілки працівників освіти і науки України, в засобах масової інформації, мітингах-протестах з вимогами та пропозиціями щодо прийняття законотворчих актів для поліпшення життя працівників освіти. ЇЇ метою була – домогтися привернути увагу до грубих порушень урядом трудових, соціальних прав працівників галузі.

Кожен її виступ мав певні результати. Завдяки цим зусиллям, профспілкова організація університету того часу стала реальною силою, з якою змушені були рахуватися працівники державних органів всіх рівнів.

Високий рівень роботи підтверджувався щорічними нагородами з усіх напрямів профспілкової діяльності нашої організації. За її керівництва, у 2009 році профспілкова організація Одеського державного економічного університету, нині Одеського національного економічного університету в огляді-конкурсі на кращу профспілкову організацію стала переможцем серед вищих навчальних закладів України.

Традиції профспілкового руху в університеті не втрачені і сьогодні.

В нинішній час, коли держава перебуває у надзвичайно важкому економічному становищі, коли йде війна, на найвищому державному рівні приймається ряд законодавчих актів, які зокрема позбавляють профспілки законодавчої ініціативи. Тому, перед профспілковим рухом у цілому і перед профспілковою організацією університету зокрема, постали нові завдання і проблеми. Всі ці завдання профспілкова організація вирішує під керівництвом Тетяни Сергіївни Корольвої, яка очолює профспілкову організацію університету з 2010 року.

Осмисливши пройдений шлях, оцінивши набутий досвід та взявши на озброєння все краще, напрацьоване поколіннями протягом десятиліть, Тетяна Сергіївна шукає нові напрями профспілкової роботи, які зможуть подолати скрутне матеріальне становище працівників. Перш за все вона зосередила свої зусилля на соціальне партнерство, конструктивні переговори та пошук компромісів між адміністрацією та профспілковим комітетом університету, що дало змогу зміцнити профспілкову організацію.

Завдяки солідарним діям ректора і профспілкового комітету, вдалося домогтися певних результатів у розв’язанні соціальних проблем працівників університету. Розв’язанню багатьох проблем сприяє те, що в університеті, постійно укладається колективний договір між адміністрацією та профспілковим комітетом. Положення колективного договору, передбачають норми представлення додаткових відпусток, доплат, пільг, які значно покращують умови праці. Зокрема, в нашому університеті колективний договір надає такі форми допомоги як: оплата ліків, виплата п’яти посадових окладів членам сім’ї померлого співробітника, допомога непрацюючим ветеранам праці.

Підсумком співробітництва профкому та адміністрації стало нагородження ректора університету Звєрякова Михайла Івановича Почесним знаком Профспілки працівників освіти і науки України «За соціальне партнерство».

В центрі діяльності профспілкового комітету стоїть людина з її повсякденними проблемами і турботами. У зв’язку з цим, профспілковий комітет проводить роботу з багатьох напрямів.

У соціально-економічному захисті працівників університету профспілкова організація приділяє значну увагу здійсненню контролю за дотриманням законодавства про працю, оплату праці і матеріальне стимулювання співробітників університету.

Здійснюється постійний громадський контроль за додержанням законодавства про охорону праці. Щорічно комісія профкому з охорони праці проводить обстеження умов та охорони праці працівників, про що звітує на засіданнях профкому. На виконання профілактичних заходів з охорони праці адміністрація університету щорічно виділяє кошти в розмірі більш, ніж нормативні 0,2% від Фонду оплати праці.

Значна увага приділяється питанням розвитку духовних інтересів членів профспілки, удосконаленню культурно-масової та спортивної роботи.

Співробітники мають змогу відвідувати культурні установи міста та приймати участь в екскурсіях вихідного дня, туристичних поїздках.

Серед працюючих членів профспілки проводяться яскраві заходи, конкурси «Народної творчості», «Дитячого малюнку», фотовиставки, Новорічні свята для дітей працівників університету та святкування Міжнародного жіночого дня.

З метою пропаганди здорового способу життя в університеті щороку проводяться міжвузівські і університетські спартакіади та змагання з багатьох видів спорту.

Адміністрація університету на культурно-масову та оздоровчу роботу згідно статті 44 Закону України «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності», щорічно перераховує профспілковій організації 0,5% коштів від спеціального фонду оплати праці.

Особлива увага приділяється організації відпочинку членів профспілки та їх сімей. Співробітники та члени їхньої родини мають змогу відпочивати в університетському таборі «Економіст» в мальовничому куточку «Кароліно-Бугазу». Щорічно профспілковий комітет виділяє 40 пільгових путівок для відпочинку у «Економісті». Діти працівників з радістю відпочивають у дитячому освітянському оздоровчому таборі «Знамено» на 16-ій станції Великого Фонтану.

Не забуває профспілкова організація своїх ветеранів. Сьогодні 89 осіб отримують матеріальну допомогу, білети до театрів, запрошення на екскурсії вихідного дня, газету «Вечерняя Одесса». Ветеранів війни та ветеранів ОНЕУ вшановують на урочистих зборах присвячених Дню Перемоги, Міжнародному жіночому дню, ювілеям університету.

Ветерани та пенсіонери знаходять у профспілковій організації університету не тільки матеріальну допомогу, а насамперед, можливість розповісти про свої проблеми, співчуття та увагу.

Гордістю профспілкового комітету є те, що по всім напрямам своєї діяльності профспілкова організація ОНЕУ в оглядах-конкурсах визнається переможцем, за що нагороджується Почесними грамотами ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, Міністерства освіти і науки України, Обласної Федерації профспілок, Обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України, Обласного управління освіти.

Без сумніву, цього б не було, якби не було спільної, конструктивної співпраці профспілкового комітету з ректором університету – Звєряковим М.І.

Профспілковий комітет під керівництвом Корольової Т.С. не залишається осторонь законотворчих процесів у державі. На засіданнях профкому обговорювалися питання , щодо надання пропозицій до Законів України «Про вищу освіту», «Про пенсійне забезпечення наукових і науково-педагогічних кадрів», «Про трудовий кодекс», «Про колективне договірне регулювання».

Щоб привернути увагу влади до освітянських бід, Т.С.Корольва від імені працівників університету, десятки раз зверталася до Президента України, Кабінету Міністрів України, Голови Верховної Ради з вимогами щодо прийняття рішень для покращання життя працівникам освітянської галузі.

У 2013 р. голова профспілкової організації університету була співавтором наданих до Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти пропозицій щодо оптимізації мережі вищих навчальних закладів, недопущення збільшення навчального навантаження на викладачів та інтенсифікації їхньої праці. Корольова Т.С. брала участь у 2014 р. у Парламентських слуханнях «Про стан та законодавче забезпечення розвитку науки та науково-технічної сфери».

Профспілкова організація ОНЕУ характеризується єдністю і солідарністю дій, працівники університету беруть участь у загальноукраїнських акціях протесту – мітингах, пікетуваннях Кабінету Міністрів та Верховної Ради.

Слід зазначити, що такі акції не були марними, кожна із них давала певні результати.

Життя сьогодні вимагає принципового діалогу стосовно єдності в профспілках, її авторитету та мотивації членства у ній. Профспілковий комітет проводить значну роботу щодо залучення до профспілкової роботи молодих людей, які не побояться стати на захист працівника і відстояти його права. З цією ціллю з молодими працівниками університету проводяться навчання, тренінги, семінари з оглядом на їх подальшу профспілкову роботу.

Профспілковий комітет плідно працює із колегами з інших ВНЗ, проводяться спільні засідання, семінари, навчання, що дає змогу вирішувати спільні питання, які щоденно пропонує нам життя.

Завдяки компетентному керівництву, наполегливій праці 101 профспілкового активіста, сьогодні, як і раніше, профспілкова організація ОНЕУ, визнана одною з найбільш бойових серед профспілкових організацій ВНЗ нашого міста.

Профспілкова організація пишається своїм профспілковим активом, більшість з яких виявили себе справжніми професіоналами – грамотними, принциповими, ініціативними та наполегливими в досягненні поставленої мети. Ці люди своєю працею принесли авторитет профспілковій організації.

Золотим фондом профкому є люди, які не один десяток років своєю працею покращували життя наших працівників та захищали їх інтереси.

Перш за все, це професор кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності, голова профспілкової організації факультету економіки та управління виробництвом – Кравченко В.В., декан фінансово-економічного факультету – Лівінський С.В., старший лаборант кафедри економіки підприємства – Плетницька З.І., співробітник науково-дослідної частини – Херувімчук Є.М., біля трьох десятиліть ці люди докладають чимало зусиль щодо розв’язання найгостріших проблем соціально-економічного захисту у своїх колективах.

Тридцять років на посаді заступника голови профспілкової організації університету працює Шамаєва Ганна Іванівна.

Працюючи на цій посаді вона виявила великі здібності вмілого організатора, показала себе як людину з великим потенціалом енергії очолюючи організаційно-масову комісію профкому.

Завдяки її ініціативі, пошуку та впровадженню різноманітних форм і методів соціального захисту співробітників університету у профспілковому комітеті була організована комісія з молодіжної політики. Досвід роботи цієї комісії вивчають профспілкові організації інших вищих навчальних закладів.

Ганна Іванівна є справжнім профспілковим лідером, вона наставник для багатьох новообраних членів профспілкового комітету, постійно надає їм методичну та організаційну допомогу.

Це людина, яку знає кожен працівник університету. Вона не просто лідер – вона всю себе віддає служінню людям. І це не просто слова, так думають всі, хто її знає.

Ганна Іванівна, за багаторічну плідну працю, за вагомий особистий внесок у справу соціального захисту працівників нагороджена Почесними грамотами ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, Обласної Федерації Профспілок, Обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України.

За активну роботу в забезпеченні соціального та правового захисту працівників, у 2012 році Федерація Профспілок України нагородила Ганну Іванівну Шамаэву нагрудним знаком «Профспілкова відзнака».

Найкращі слова подяки за сумлінну працю та вагомий внесок у діяльність профспілкової організації університету сьогодні спрямовані: старшому оператору, голові профспілкової організації центру інформаційних технологій – Антоновій Т.І., професору, доктору наук, завідуючій кафедрою економіки та управління національним господарством – Балджи М.Д. , провідному фахівцю центру заочної форми навчання – Бабак С.А. , викладачу кафедри фінансового менеджменту та фондового ринку – Бойко Г.А. завідуючій сектором центру інформаційних технологій – Бондаренко В.В. , доценту кафедри статистики – Вітковській Е.В. , старшому інспектору відділу кадрів – Вуйчицькій Т.В. , старшому викладачу кафедри мовної та психолого-педагогічної підготовки – Висоцькій З.І. , завідуючій аспірантурою – Гаврютіній А.А. , начальнику відділу охорони праці – Герасимовій О.С., методисту навчального відділу, голові профспілкової організації управління – Грищуку І.І., доценту кафедри загальноекономічної діяльності – Даниліній С.О., начальнику відділу документаційного забезпечення – Дігодюк І.Ю., старшому викладачу кафедри інформаційних систем в економіці – Єсіній О.Г. інженеру з пожежної безпеки, голові профспілкової організації АГЧ – Дейнеці С.В., доценту кафедри управління та економіки праці – Збрицькій Т.П., інспектору відділу кадрів – Захаровій В.М., головному бухгалтеру профспілкової організації – Каражия О.І., старшому науковому співробітнику науково-дослідної частини – Котовій І.М., старшому викладачу кафедри бухгалтерського обліку та аудиту, голові профспілкової організації обліково-економічного факультету – Кубик В.Д., доценту кафедри економіки підприємства – Літвінову О.С., завідуючій сектором, голові профспілкової організації бібліотеки – Мідловець О.В., завідуючому науково-методичним відділом – Неряну В.В., старшому науковому співробітнику, голові профспілкової організації науково-дослідної частини – Павловій Т.В., доценту кафедри економіки та управління туризмом, голові профспілкової організації факультету міжнародних відносин – Петріченку П.А.,старшому викладачу кафедри економічного аналізу – Підвальній Н.Е., бібліотекарю – Самсонюк С.В., доценту кафедри банківської справи – Сергієвій О.С., старшому викладачу кафедри маркетингу – Скібі Т.С., фахівцю I категорії КІВ – Сачук Ю.В., коменданту АГЧ – Стародуб В.І.,коменданту АГЧ – Тихій Н.С., доценту кафедри математичних методів аудиту економіки, голові профспілкової організації фінансово-економічного факультету – Чепурній О.Є., завідуючій відділом міжнародних відносин, голові профспілкової організації кредитно-економічного факультету – Шкурак О.М., доценту кафедри математичних методів аудиту економіки – Шинкаренку В.М.

Озираючись на пройдений шлях, на якому вирували «бурі і шторми», сьогодні можна з впевненістю сказати – університетська профспілкова організація, примножуючи здобутки попередників, впевнено крокує у майбутнє завдяки наполегливій праці своїх лідерів та керівникові.

Будучи стратегом, уміючи втілювати в життя непрості завдання, Корольова Т.С. здобула високий авторитет серед своїх колег з інших профспілок і була обрана членом Президії обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України.

В обласному конкурсі на кращого профспілкового лідера серед ВНЗ Одеської області у 2014 році Голова профспілкової організації нашого університету визнана переможцем.

За особистий внесок у розвиток профспілкового руху, активну роботу в галузевій Профспілці Тетяна Сергіївна отримала високу нагороду – нагрудний знак ЦК Профспілки «Заслужений працівник Профспілки працівників освіти і науки України».

Профспілкова організація Одеського національного економічного університету в складних соціально-економічних умовах досягла певних, позитивних результатів, співробітники переконані, що єдина громадська організація, яка стоїть на захисті їх прав і інтересів – це профспілкова організація університету.