Профспілкова організація співробітників

Організаційно-масова комісія

Інформаційно-редакційна комісія

Комісія з культурно-масової, спортивної та оздоровчої роботи

Комісія з молодіжної політики

Комісія з охорони праці

Комісія з соціально-економічного захисту працівників університету


Шановні члени профспілки!

Ми сподіваємося, що кожен, ознайомившись з діяльністю профспілкової організації Одеського національного економічного університету, побачить самого себе на місці профспілкового активіста і стане активним помічником у вирішенні складних завдань на благо кожного з нас.

Преображенська,8, к.113
723-85-59
profkom@oneu.edu.ua

Засідання секції вищої освіти
26 жовтня 2023 року на базі Одеського національного економічного університету Одеська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України організувала проведення ґрунтовного заходу – засідання секції вищої школи комітету обласної організації, який завершився семінаром голів первинних профспілкових організацій закладів вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти.
Перед початком роботи присутні вшанували хвилиною мовчання пам‘ять про загиблих освітян Одещини, а також подякували ЗСУ за можливість очного спілкування.
Діловий тон роботи секції задала голова Одеської обласної організації Профспілки Любов Корнійчук. Вона поінформувала про мету засідання, нагальні проблеми, які зачіпають інтереси науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти, закликала всіх присутніх до активного їх обговорення та надання пропозицій для вирішення.
З вітальним словом до членів секції звернувся ректор Одеського національного економічного університету Анатолій Ковальов, адже саме на базі цього закладу вищої освіти й проходив захід. Ректор розповів про діяльність університету, питання які хвилюють і керівництво вишу, і працівників, а також побажав плідної роботи в стінах університету.
Участь у роботі секції взяв заступник голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергій Романюк. У своєму виступі він окреслив проблеми фінансового забезпечення закладів освіти в наступному році, пов’язані з недостатністю коштів, передбачених у Державному бюджеті на 2024 рік. Проінформував профспілковий актив про позицію галузевої Профспілки щодо реформ, які наразі активно намагається впровадити МОНУ, наголосивши, що вони повинні, в першу чергу, базуватися на виконанні вже прийнятих освітянських законів. Також закликав голів ППО активно працювати з депутатами ВРУ у своїх округах, для забезпечення їхньої підтримки профспілкових вимог під час прийняття законів, які стосуються освітньої галузі.
Далі відбулося обговорення законопроєкту «Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки наукової роботи в закладах вищої освіти». Спікером з цього питання виступила голова секції вищої школи, голова Первинної профспілкової організації співробітників ОНЕУ Тетяна Корольова.
Вона звернула увагу, що впродовж років незалежності України політика Міністерства освіти і науки України будувалася на твердженні, що в університетах на відміну від коледжів та закладів фахової передвищої освіти кожен науково-педагогічний працівник зобов’язаний займатися науковою роботою. У відповідності до цього постулату всі викладачі закладів вищої освіти виконують науково-дослідні фундаментальні або прикладні роботи як у рамках свого навантаження, так і за кошти зовнішніх замовників. Майже всі університети України поступово вибудували свої унікальні та дієві системи стимулювання наукової роботи науково-педагогічних працівників. Крім того, для організації та здійснення наукової діяльності протягом декількох десятиліть була створена законодавча та нормативно-правова база, яка включає спеціальні закони про освіту та науку, акти Кабінету Міністрів України, накази МОНУ тощо. Внесений депутатами ВРУ законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки наукової роботи в закладах вищої освіти» (реєстр. № 9600), не містить і не забезпечує механізмів підтримки, а тим більше розвитку наукової роботи в закладах вищої освіти, тому керівництвом секції та виконавчим апаратом обласної організації було детально проаналізовано даний законопроєкт та направлено пропозиції і зауваження до ЦК Профспілки, МОНУ та Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій.
До обговорення нагальних проблем викладачів та здобувачів освіти долучилися Тетяна Страхова, голова Первинної профспілкової організації працівників Одеського національного технологічного університету, Євген Юраш, голова Первинної профспілкової організації студентів та аспірантів Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова.
Ментальне здоров’я учасників освітнього процесу в Україні під час повномасштабного вторгнення – це ще один важливий аспект воєнного життя в Україні. Саме питанням збереження ментального здоров’я був присвячений виступ Юлії Асєєвої, доктора психологічних наук, завідувачки кафедри мовної та психолого-педагогічної підготовки ОНЕУ. Зокрема, психолог наголосила, що сприятлива та комфортна атмосфера на робочому місці зміцнює колектив та є профілактикою порушень ментального здоров’я.
Далі семінар продовжила голова Одеської обласної організації Профспілки Любов Корнійчук. Шляхом мультимедійної презентації вона окреслила основні мотиви перебування в Профспілці, зокрема показала на конкретних прикладах збільшення ще в довоєнний період заробітної плати освітян завдяки діям Профспілки, але ці підвищення діють і сьогодні і щомісячно збільшують заробіток педагогічних та науково-педагогічних працівників на 1,5-3 тисячі гривень.
«В умовах воєнного часу діють певні обмеження прав профспілок, тому питання мотивації особливо актуальні: щоб не виникало питання — а що робить Профспілка — про досягнення потрібно постійно говорити, а вони в нас є! І навіть у цей важкий час вдається спільними зусиллями всіх організаційних ланок Профспілки вирішувати проблеми, згадайте, хоча б скорочення тривалості відпусток минулому році. Ми, як ніколи, повинні бути єдині і сильні, бо попереду ще багато роботи», — наголосила Любов Корнійчук, підбиваючи підсумки профспілкового зібрання.
На завершення плідної та різнопланової роботи заступник голови Профспілки Сергій Романюк вручив профспілковим працівникам високі нагороди ЦК Профспілки, а саме: нагрудними знаками «Заслужений працівник Профспілки працівників освіти і науки України» нагороджені головний бухгалтер Одеської ОО ППОНУ Тетяна Кузнецова та завідувачка відділу соціально-економічного захисту працівників Валентина Подгорець; нагрудним знаком «Профспілковий лідер» — голова Первинної профспілкової організації КЗ «Одеський педагогічний фаховий коледж» Тетяна Долинська.
Любов Корнійчук вручила Подяки від обласної організації Профспілки за надану допомогу в проведенні ремонтних робіт та облаштуванні території дитячого табору.

Шановні колеги!

 

Останнім часом у системі оплати праці складається все більш  некерована і хаотична ситуація.

Виконуючи вимоги електронних петицій та інших індивідуальних і колективних звернень громадян, Уряд дає доручення окремим профільним Міністерствам щодо перегляду оплати праці працівників окремих галузей. Такий шлях є в корені хибним. Використовуючи своє становище у суспільстві та юридичну грамотність добилися непомірно високих зарплат судді, прокурори та інші керівні працівники юридичних та державних служб, забувши про свою низову ланку.

В час піку епідемії коронавірусу чинна влада цілком заслужено підвищила заробітні плати працівникам медицини.

На сьогодні і нам – працівникам освіти, пропонують окрему галузеву реформу оплати праці. Проте такий шлях веде до «ручного» управління в оплаті праці, остаточного розбалансування державної системи, якою була Єдина тарифна сітка і, як наслідок, до повної дестабілізації суспільства.

Наглядний приклад недовіри суспільства до влади бачимо на органах місцевого самоврядування, де панує повне свавілля в оплаті праці, як правило на користь вищого керівництва громад. Справедлива і достойна оплата праці кожного працівника – це надійний фундамент сильної процвітаючої держави, а хаос в оплаті праці – руйнування цього фундаменту. Водночас, цілком логічно, що окремі підходи щодо заробітної плати у час війни мають лише безпосередні захисники держави.

Профспілкова організація Політехніки пропонує повернутися до первинних засад формування єдиної тарифної сітки з урахуванням базового окладу для І тарифного розряду, як мінімальної зарплати.   Разом з тим, у зв’язку з широкомасштабною війною та важким економічним становищем, пропонуємо встановити перехідний період для поступового (поетапного) досягнення розміру 1-го тарифного розряду рівня мінімальної заробітної плати.

Це дасть можливість уникнути неприпустимої зрівнялівки в оплаті праці, поступово відродити престиж працівника освіти та повернути цій важливій галузі перспективи розвитку і вдосконалення заради майбутнього України.

 

Петиція №41/005591-23еп

Дата початку збору підписів: 06 жовтня 2023 р.

До кінця збору підписів залишилось: 88 днів

Автор: Колодій Роман Степанович

 

Пропонуємо Вам підтримати ініціативу Первинної профспілкової організації працівників Національного університету «Львівська політехніка» і підписати петицію про відновлення ефективності Єдиної тарифної сітки.

Переконливо просимо залучити до підписання Петиції працівників закладів та установ освіти Вашої організації.

 

https://petition.kmu.gov.ua/petitions/5591

 

Робимо спільну справу – перш за все – для себе!

Проявімо нашу згуртованість і єдність!

Разом – до Перемоги!

З повагою,

голова Львівської обласної

організації  профспілки працівників

освіти і науки України                                                                              Марія ЯЦЕЙКО

ЕКСКУРСІЯ ДО ОДЕСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО
АКАДЕМІЧНОГО ТЕАТРУ ОПЕРИ ТА БАЛЕТУ
Профком Одеського національного економічного університету 17 жовтня цього року організував екскурсію до Одеського національного академічного театру опери та балету для робітників університету.
Екскурсовод розповів історію театру, яка розпочалася у 1810 році. Це був перший театр в Одесі. А після двох пожеж у 1887 році була зведена сучасна будівля театру. Повну реставрацію було завершено у 2007 році.
Під час екскурсії цікаво було дізнатися про унікальну акустику підковоподібної зали, що дозволяє доносити навіть шепіт зі сцени у будь-який куточок. Також цікаво було відвідати музей театру, де зберігаються подарунки знаменитих співаків та артистів. Після цього нас запросили за куліси! Ми побачили театр з іншого боку! З’ясувалося, що це окремий світ, де не просто працюють люди, а віддають театру свою душу, як артисти, так і робітники театру. Нас провели і по нижніх cходах театру та розповіли, що завдяки ним театр може захистити себе, своїх працівників та усіх гостей під час небезпеки!
Екскурсія сподобалась усім! Ми поверталися додому задоволені і з мріями про наступні екскурсії!
Дякуємо профкому ОНЕУ за можливість приторкнутися до справжнього мистецтва!

Колектив Одеського національного економічного університету відвідав 27.09.2023р. Літературний музей м. Одеса

Колектив Одеського національного економічного університету отримав можливість долучитися до культурно-освітнього заходу, який відбувся 27.09.2023р. у приміщенні Літературного музею м. Одеса, присвяченому творчості талановитої та багатогранної людини, художниці, педагога, духовного наставника, одного з перших Почесних членів Всесвітнього клубу одеситів Есфірь Наумівни Серпіонової. Есфірь Серпіонова, матінка Таїсія – кандидат педагогічних наук, доцент Південноукраїнського педагогічного університету, в якому навчає майбутніх художників; в одеському Свято-Архангела-Михайлівському жіночому монастирі керує іконописною майстернею.
Зустріч провела доктор мистецтвознавства, професор кафедри образотворчого мистецтва, заслужений діяч мистецтв України Тарасенко Ольга Андріївна. Під час зустрічі викладачі та фахівці ОНЕУ ознайомилися з найкращими роботами Есфірь Серпіонової та роботами її учнів – гобеленами, іконами, виробами з дерева та іншими творами мистецтва. За словами Есфірі Серпіонової, вона говорить мовою мистецтва, якою доносить до людей вічні істини. Представники комісії молодіжної політики профкому ОНЕУ Мартинова Н.С. та Гейна О.В., як організатори заходу, й надалі будуть сприяти залученню працівників ОНЕУ до знайомства з культурно-пізнавальними подіями, які відбуватимуться в нашому прекрасному місті.

Комісія з молодіжної політики профкому ОНЕУ

ХІ обласна спартакіада серед працівників освіти – членів Одеської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

14-15 вересня 2023 року проходила ХІ обласна спартакіада серед працівників освіти – членів Одеської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

З огляду на безпеку учасників спартакіада проводилась на декількох локаціях, які забезпечені укриттями. Основним місцем проведення став Дитячий заклад оздоровлення і відпочинку «Знамя» Одеської обласної організації Профспілки.

Майданчик для гри в настільний теніс надав спортивний комплекс Arena Sport Odesa, а змагання з волейболу проходили на базі Одеського національного технологічного університету, Одеського національного економічного університету та Національного університету «Одеська політехніка».

Відкрили роботу спартакіади голова Одеської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Любов Корнійчук, завідувач сектору позашкільної освіти, виховної роботи та молодіжної політики Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації Наталія Мельник, начальник Одеського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Олександр Тулунжи.

У складі оргкомітету з підготовки і проведення ХІ обласної спартакіади від Одеської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України брав участь Копа Вадим Михайлович – кандидат філософських наук, доцент кафедри управління персоналом і економіки праці ОНЕУ.

Програма змагань складалася з 3 видів спорту: волейболу, настільного тенісу та шахів.

У перший день пройшли змагання з волейболу та шахів.

У змаганнях взяли участь збірні команди 12 територіальних громад Одещини, ОНЕУ та ОНТУ.

Дякуємо нашим викладачам та співробітникам за активну участь у змаганнях та готовність захищати честь Одеського національного економічного університету у різних видах спорту.

Наш університет представляли:

 1. Видобора Володимир Володимирович – к.е.н., доцент, декан ФМОІТ (настільний теніс);
 2. Гострик Олексій Маркович – к.е.н., доцент кафедри економічної кібернетики та інформаційних технологій (шахи);
 3. Браславська Наталія Володимирівна – старший викладач кафедри управління персоналом і економіки праці (настільний теніс);
 4. Козаченко Людмила Євгенівна – фахівець навчально-методичної лабораторії (шахи).

ХІ обласна спартакіада серед працівників освіти стала доказом того, що всупереч війні, наші спілчани залишаються згуртованими й незламними, а український спорт продовжує розвиватися та об’єднувати освітян.

Пишаємося нашими учасниками та бажаємо, щоб спортивні результати набувалися у мирний час у суверенній Україні.

18-19 серпня 2023 року на базі ДЗОВ “Знамя” відбулося ІІ засідання Молодіжної ради Одеської обласної організації Профспілки.
В заході прийняло участь 28 представників ППО. Робота була різноманітною, плідною, ефективною та цікавою. Було проведено ряд тренінгів:
– Перша психологічна допомога;
– Секрети особистої ефективності;
– Асоціація мовних клубів – підтримка та популяризація української мови;
– Проєктна діяльність з Upshift UNISEF;
– робота в проєктних групах.
Окреслено пріоритетний напрямок роботи.
Від Одеського національного економічного університету приймала участь Корсун Лілія Миколаївна – член Молодіжної ради Одеської обласної організації Профспілки, член інформаційно-редакційної комісії профкому, завідувач лабораторії кафедри фінансів.

МІНІГОЛЬФ
Закінчився навчальний рік, але він був непростим для усіх робітників університету! У цьому році викладачі працювали в тяжких умовах війни ¬– при необхідності спускалися у бомбосховища, проводили навіть там пари та оберігали студентів, але ніколи не губили силу духу та віру у перемогу!
Попереду відпустки – можна відпочити!
Співробітники Одеського національного економічного університету виражають подяку працівникам профспілкової організації ОНЕУ за надану можливість взяти участь у загально університетському заході – гра у мінігольф, який відбувся 01.07.2023 року у Парку Горького.
Організовував захід Райлян Олег Георгійович (Комісія профкому ОНЕУ з молодіжної політики).
Викладачі та їх діти мали можливість цікаво, корисно провести час за межами університету у грі на свіжому повітрі та отримати задоволення від спілкування з колегами.

За результатами гри було розподілено призові місця:
1 місце – Ковальська Наталя Аркадіївна, ФЕУП, МППП;
– Захарченко Наталя Вʼячеславівна; ФЕУП, ЕПУБ.
2 місце – Кічук Надія Вʼячеславівна, ФЕУП, ЕПУБ.
3 місце – Лебедєв Ігор Володимирович, ФМЕ, ТУРИЗМ.
Вітаємо переможців та бажаємо наступних успіхів!!!
Будемо раді і надалі брати участь в університетських заходах, що організовує профком ОНЕУ!
Бажаємо всім співробітникам Одеського національного економічного університету вдалого відпочинку та повернутися до університету з відновленими силами!

Комісія з молодіжної політики профкому ОНЕУ.

Співробітники  Одеського національного економічного університету виражають подяку працівникам профкому ОНЕУ за надану можливість взяти участь в університетських заходах – катанні на ковзанах у Палаці спорту «Льодова арена», що відбулися 30.12.2022 р. та 05.01.2023 р.

В цей непростий час для нашої країни спортивні заходи ще більше згуртовують працівників нашого університету і надають можливість для підтримки духу кожному із нас.

Наші колеги та їх діти спочатку насолоджувались благодійним  святковим шоу маленьких фігуристів (учнів школи фігурного катання) «Як козаки по казкам мандрували», а потім і самі випробували свої сили на «Льодовій арені».

Викладачі, співробітники відділів та їх діти з задоволенням провели час разом у майже казковій атмосфері, спілкувались, катались на ковзанах,  та головне – отримали заряд бадьорості, енергії та хороший настрій!

Усі учасники катання на ковзанах раді і надалі брати участь в університетських заходах, що організовує профком ОНЕУ!!!

Голова комісії з молодіжної політики профкому ОНЕУ Гейна О.В.

5 жовтня 2022 р. відбулось засідання профкому ОНЕУ. На порядку денному було нагородження профспілкового активу з нагоди Дня працівників освіти. Ректор університету Ковальов Анатолій Іванович та голова профспілкової організації Корольова Тетяна Сергіївна привітали колектив зі святом. З привітанням та з доповіддю про діяльність Профспілки виступила Корнійчук Любов Терентіївна – голова Одеської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України і нагородила профспілкових активістів ОНЕУ за досягнуті успіхи у викладацькій, виховній діяльності та великий вклад у справу захисту інтересів трудового колективу ОНЕУ:

Нагрудним знаком ЦК Профспілки працівників освіти і науки України  «Профспілковий лідер»:

Неряна Віктора Володимировича – голову комісії профкому з охорони праці та побуту, керівника навчально-методичного відділу;

Павлову Тетяну Володимирівну – заступника голови первинної профспілкової організації працівників, старшого наукового співробітника науково-дослідної частини;

Почесними грамотами Центрального комітету Профспілки працівників освіти  і науки України:

Махінлу Юрія Борисовича – члена профкому, старшого лаборанта кафедри філософії, історії та політології;

Мироненка Віктора Івановича      – члена профкому, фахівця 1 категорії навчально-методичного відділу;

Яценюк Тетяну Анатоліївну – головного бухгалтера первинної профспілкової організації працівників;

Почесними грамотами обкому Профспілки працівників освіти і науки України:

Венедиктову Марію Леонідівну – профгрупорга бухгалтерії, головного бухгалтера;

Дейнеку Світлану Василівну – голову профспілкової організації АГЧ, начальника відділу охорони праці;

Дігодюк Ірину Юхимівну – голову профспілкової організації управління, начальника відділу документаційного забезпечення;

Кубік Валентину Дмитрівну – голову профспілкової організації факультету менеджменту, обліку та інформаційних технологій, старшого викладача кафедри бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту;

Луньову Ольгу Костянтинівну – голову профспілкової організації факультету економіки та управління підприємництвом, доцента кафедри загальної економічної теорії та економічної політики, к.істор.н., доцента;

Марієнко Тетяну Михайлівну – члена профкому, завідувача лабораторії кафедри банківської справи;

Саєнсус Марію Анатоліївну – голову профспілкової організації факультету міжнародної економіки, доцента кафедри туристичного та готельно – ресторанного бізнесу, д.е.н., доцента;

Самострол Світлану Вячеславiвну – члена ревізійної комісії профкому, старшого викладача кафедри бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту;

Сачук Юлію Анатоліївну – члена профкому, ученого секретаря;

Скороход Тетяну Олександрівну – профгрупорга кафедри фінансового менеджменту та фондового ринку, старшого лаборанта кафедри фінансового менеджменту та фондового ринку;

Стародуб Валентину Іванівну – члена профкому, коменданта навчальних корпусів № 5,6;

Тиху Надiю Сергіївну – члена профкому, коменданта навчального корпусу № 1;

Шинкаренка Володимира Миколайовича – голову профспілкової організації факультету фінансів та банківської справи, доцента кафедри статистики та математичних методів в економіці,  к.ф.-м.н., доцента.

Голова профспілкової організації Корольова Тетяна Сергіївна нагородила Почесними грамотами первинної профспілкової організації співробітників ОНЕУ за активну допомогу у вирішенні соціально-економічних питань:

Антонову Тетяну Iгорiвну – голову профспілкової організації ІОЦ, старшого оператора комп’ютерного набору ІОЦ;

Бабія Олега Миколайовича – декана ФЕУП;

Ельсон Ганну Олексіївну – начальника відділу кадрів;

Літвінова Олександра Сергійовича – проректора з наукової роботи;

Мідловець Оксану Анатолiiвну – голову профспілкової організації бібліотека, завідувача сектору бібліотеки;

Плахотного Олександра Анатолійовича – проректора з АГР.

На засіданні профкому доповів проректор з адміністративно-господарської роботи Плахотний Олександр Анатолійович «Про підготовку навчальних корпусів і гуртожитків університету до проведення навчального процесу в умовах воєнного стану та про організацію підготовки навчальних корпусів до осінньо-зимового сезону 2022/2023 років».

Виступила зі звітом Мідловець Оксана Анатолiiвна – голова профбюро бібліотеки, завідувач сектору бібліотеки «Про роботу профспілкової організації бібліотеки щодо забезпечення  соціально-економічних прав працівників, проведення оздоровчої та культурно-масової роботи».

Доповідала Кубік Валентина Дмитpiвна, голова профбюро факультету менеджменту, обліку та інформаційних технологій, старший викладач кафедри бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту «Про роль профгрупоргів кафедр, профбюро факультетів у розподілі навчального навантаження між викладачами з дотриманням норм чинного законодавства, принципів гласності та прозорості».

Голова профспілкової організації, голова комісії профкому з соціально-економічного захисту працівників Корольова Тетяна Сергіївна виступила з доповіддю «Про приведення у відповідність  складу профбюро та профгруп факультетів до структури підрозділів університету, що змінилася 01.09.2022 року».

По кожному питанню були прийняті постанови профкому.

Відкритість і гласність дозволили публічно обговорювати актуальні питання, які потребують активної діяльності членів профкому, голів профбюро факультетів та підрозділів, а також всіх співробітників ОНЕУ.

Засідання профспілкового комітету

Одеського національного економічного університету

30.06.2022 р.

 ПОРЯДОК ДЕННИЙ: 

 1.  Види відпусток у воєнний час працівникам університету та особливості імплементації трудових договорів мобілізованих працівників.

Доповідає: Вуйчицька Т.В. – член організаційно-масової комісії профкому університету, старший інспектор відділу кадрів. 

 1. Захворюваність працівників та зміни у порядку надання лікарняних у 2022 році.

Доповідає: Сачук Ю.А. – член  комісії профкому з соціально-економічного захисту працівників. 

 1. Зміни в організації праці жінок у воєнний час.

Доповідає: Дігодюк І.Ю. – голова профбюро управління, начальник відділу документаційного забезпечення. 

 1. Про порядок оформлення пенсії он-лайн.

Доповідає: Котова І.М. – голова комісії профкому з культурно-масової, спортивної та оздоровчої роботи. 

 1. Про фінансовий стан університету, виплату заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення працівникам ОНЕУ. Доповідає: Корольова Т.С. – голова профспілкової організації, голова комісії профкому з соціально-економічного захисту працівників. 
 1. Про виділення матеріальної допомоги.

Доповідає: Яценюк Т.А. – головний бухгалтер профспілкової організації. 

 1. Різне

(Про корегування плану роботи профспілкової організації в умовах      воєнного стану).

Засідання профспілкового комітету

Одеського національного економічного університету

07.04.2022 р.

 ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 1.Про стан виконання умов колективного договору між адміністрацією та профспілковою організацією ОНЕУ у 2021 році.

Доповідачі: голова профспілкової організації, голова комісії профкому з соціально-економічного захисту Корольова Т.С.,

Ректор ОНЕУ Ковальов А.І.

 2. Про виконання «Комплексних заходів по досягненню нормативів безпеки, гігієни праці, підвищення існуючого рівня охорони праці на 2021 рік», та затвердження «Комплексних заходів по досягненню нормативів безпеки, гігієни праці, підвищення існуючого рівня охорони праці на 2022 рік».

Доповідає: Дейнека С.В  – голова профбюро АГЧ, начальник відділу охорони праці.

Плахотний О.А. – проректор з адміністративно-господарської роботи.   

 1. Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану.

Доповідає: Корольова Т.С. – голова профспілкової організації.

 1. Про виділення матеріальної допомоги.

Доповідає: Яценюк Т.А. – головний бухгалтер профспілкової організації.

Колективний договір між адміністрацією та профкомом Одеського національного економічного університету на 2022 – 2026 роки

4 вересня 2021 р. відбувся виїзний профспілковий семінар співробітників Одеського національного економічного університету до студентського табору «Економіст». У семінарі прийняли участь ректор, проректори, декани факультетів, завідуючі кафедрами та керівники структурних підрозділів. На обговорення були винесені питання визначення пріоритетних напрямків розвитку табору, створення на його теренах навчальної бази для студентів всіх спеціальностей, підвищення привабливості табору для відпочинку студентів і співробітників ОНЕУ, а також його благоустрою.

Були заслухані доповіді із зазначених питань ректора ОНЕУ, д.е.н., професора Ковальова А.І., проректора з наукової роботи, д.е.н., доцента Літвінова О.С., голови профспілкової організації працівників ОНЕУ, к.е.н., старшого наукового співробітника Корольової Т.С., завідуючої кафедрою туристичного та готельно-ресторанного бізнесу, к.е.н., доцента Давиденко І.В.

Із повідомленнями виступили декан факультету міжнародної економіки к.е.н., доцент Беспалов В.М., завідуючий кафедрою економічної кібернетики та інформаційних технологій, д.ф-м.н., професор Якуб Є.С., завідуюча кафедрою мовної та психолого-педагогічної підготовки к.філол.н., доцент Кіршо С.М., завідуюча кафедрою іноземних мов к.пед.н., доцент Керекеша О.В., д.е.н., професор кафедри фінансів Слатвінська М.О., к.е.н. доцент кафедри економіки підприємства та організації підприємницької діяльності Бабій О.М., директор табору Стратуленко В.П.

Всі співробітники мали можливість ознайомитись з умовами проведення занять та відпочинку в таборі та відвідали екскурсію його територією, побували на березі моря та отримали приємні враження від останніх теплих вересневих днів.

За підсумками роботи семінару розроблені пропозиції щодо покращення роботи табору «Економіст» на навчальний рік та наступний період відпочинку.

Оздоровлення та відпочинок членів Профспілки.

 

У липні 2021 року мені пощастило поїхати по профспілковій путівці в санаторій “Моршинський”. Чесно кажучи, очікування відносно комфортності умов проживання у мене були досить низькі, але шанс попити мінеральної води безпосередньо з джерела і втекти від одеської спеки превалювали у прийнятті рішення:) 

Яке ж було моє здивування, коли мій номер виявився відремонтованим, затишним, з балконом, з хорошими меблями, телевізором і навіть холодильником! 

Санаторій “Моршинський”, на відміну від інших санаторіїв Моршина, має власну велику територію, з красивими газонами і клумбами. Решта санаторіїв Моршина знаходяться або в загальному парку, або практично не мають своєї території. 

Бювет мінеральних вод був розташований безпосередньо в приміщенні санаторію, що дуже зручно – відпочиваючі багатьох інших санаторіїв змушені були ходити досить далеко в центральний бювет міста (який, до речі, розташований недалеко від центрального входу санаторію “Моршинський”). 

У вартість путівки входив комплекс досліджень і процедур, що стосуються безпосередньо шлунково-кишкового тракту (навіть УЗД, фіброгастроскопія за показаннями тощо), а також консультації профільних фахівців. На жаль, з огляду на карантинні обмеження процедури, які передбачають скупчення людей (аромотерапія, психотерапія, ЛФК), не проводилися. Всі інші процедури і дослідження – платні, але для зайнятих протягом року людей зосередження всього комплексу лікувальних заходів в одному місці – це просто знахідка! Більш того, пропонувалися процедури величезного розмаїття, починаючи від масажів і закінчуючи навіть послугами косметолога! 

З приводу харчування – взагалі окрема тема! Харчування, зрозуміло, дієтичне, згідно обраного меню. І виявилося, що дієтичне харчування може бути досить смачним, а розміри порцій, кількість і різноманітність блюд – дуже великим. 

Я не брала багато процедур, весь день гуляла по лісі і пила мінеральну воду. Відпочила не тільки фізично, а й морально – по приїзду додому виявилося, що я забула про застрашливі сирени швидкої допомоги. 

Так що цілком щиро висловлюю велику подяку нашому профкому і профспілці працівників освіти и науки України за прекрасний відпочинок і оздоровлення!

 

Професор кафедри ЕК та ІТ Меджибовська Н.С.

26 червня 2021 року відбулася екскурсія на Олешківські піски з відвідуванням соснової галявини, оглядового майданчика «Оазис пустелі» «Місячного кратеру», а також найбільшого в нижньому Придніпров’ї масиву «Березові гайки». Після цього колектив ОНЕУ відпочив в усадьбі «Чайка», де проїхався на баркасі по р. Чайка до озера з ліліями. Колектив ОНЕУ відвідав Станіславські гори, Гранд-Каньйон, де зустріли захід сонця. Екскурсію відвідали 30 осіб. Після екскурсії щасливі, ми повернулися до Одеси.

25 червня 2021 р. в малій актовій залі Одеського національного економічного
університету відбулось урочисте засідання профспілкового комітету
працівників ОНЕУ, присвячене 100-річчю з дня заснування закладу.
На засіданні виступили: голова профспілкової організації ОНЕУ, к.е.н.,
старший науковий співробітник Т.С. Корольова; ректор ОНЕУ, д.е.н.,
професор А.І. Ковальов; голова інформаційно-редакційної комісії профкому,
д.е.н., професор М.Д. Балджи.
Почесна гостя урочистого засідання – Голова Одеської обласної організації
Профспілки працівників освіти і науки України Л.Т. Корнійчук виступила з
вітанням до працівників ОНЕУ та поздоровила зі 100-річчям університету. А
також нагородила членів профспілкового активу Почесними грамотами
Профспілки працівників освіти і науки України та Федерації профспілок
України.
Відповідно до порядку денного розглянуті завдання та перспективні
напрямки діяльності профспілки, організаційні питання роботи активу
профкому щодо оздоровлення профспілчан та членів їх сімей, можливості
реалізації інноваційних спрямувань та співпраці адміністрації університету та
профкому.

Голова інформаційно-редакційної
комісії профкому М.Д. Балджи

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

засідання профспілкового комітету працівників Одеського

національного економічного університету

25 червня 2021 року.

1. Про завдання та діяльність профспілкової організації протягом
100-річчя з дня заснування Одеського національного
економічного університету.
Доповідає: Балджи М.Д. – голова інформаційно-редакційної
комісії профкому, д.е.н., професор кафедри економіки, права та
управління бізнесом.

2. Про нагородження профспілкового активу Почесними
грамотами Профспілки працівників освіти і науки України та
Федерації профспілок з нагоди 100 – річчя університету.
Доповідає: Корнійчук Л.Т. – голова Одеської обласної
організації Профспілки працівників освіти і науки України.

3. Про облік трудової діяльності працівників в електронній
формі.
Доповідає: Корольова Т.С. – голова профспілкової організації
ОНЕУ, к.е.н., старший науковий співробітник.

4. Про організацію оздоровлення співробітників Одеського
національного економічного університету та членів їх сімей у
2021 році.
Доповідає: Корольова Т.С. – голова профспілкової організації
ОНЕУ, к.е.н., старший науковий співробітник.

5. Різне

23 червня 2021 року відбулася екскурсія «Стежкою маячника», на Воронцовський Маяк, з відвідуванням Одеського Морського порту, екскурсію відвідали 45 осіб. Воронцовський Маяк – це одна з яскравих пам’яток Одеси. Історія Воронцовського Маяка починається з 1954 року, коли він був встановлений, його висота – 26 метрів, світло маяка видно за 15 миль. В негоду, коли на морі опускається туман, крім світлового сигналу включається і звуковий – наутофон. Але що цікаво, що маяк працює в парі з Одеським створним маяком, який розташований в будівлі побудованою в 1881 році, за адресою вул. Преображенська, 5. “Молодшого брата” мало хто бачив, тому що це всього лише маленька чотиригранна прибудова на даху будинку, який знаходиться напроти  центрального входу 1 корпусу ОНЕУ. 

9 травня 2021 року на День Перемоги співробітники університету вшановують пам`ять Ветеранів та покладають квіти до пам’ятника маршалу Р.Я.Малиновському.

В університеті стало доброю традицією проводити урочисті збори з приводу Міжнародного жіночого дня 8 березня. Для кожної жінки знайшли добрі слова привітання голова профкому співробітників Корольова Тетяна Сергіївна та ректор університету Ковальов Анатолій Іванович.

На свято були запрошені жінки-ветерани університету, студенти підготували святковий концерт, показали кращі номери художньої самодіяльності, під час концерту була проведена святкова лотерея.

ЗАСІДАННЯ ПРОФКОМУ 04.02.2021 року

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 

 

 1. 1. Про стан виконання умов колективного договору між адміністрацією та профспілковою організацією ОНЕУ у 2020 році.

Доповідачі: голова комісії профкому з соціально-економічного захисту Корольова Т.С.;

Ректор ОНЕУ Ковальов А.І.

 

 1. Про виконання профспілкового бюджету за 2020 рік і про проект бюджету профспілкової організації університету на 2021 рік.

 Доповідає: головний  бухгалтер  профспілкової організації ОНЕУ Яценюк Т.А.

 

 1. Про виконання «Комплексних заходів по досягненню нормативів безпеки, гігієни праці, підвищення існуючого рівня охорони праці на 2020 рік», та затвердження «Комплексних заходів по досягненню нормативів безпеки, гігієни праці, підвищення існуючого рівня охорони праці на 2021 рік».

  Доповідає:     голова комісії з охорони праці  та побуту  Нерян В.В.

 

 1. Про підготовку до участі у Всеукраїнському громадському огляді-конкурсі стану умов і охорони праці серед навчальних закладів Одеської області за підсумками роботи у 2020 році.

 Доповідає:   голова профбюро АГЧ, начальник відділу охорони праці  Дейнека С.В.

 

Відповідно до «Перспективного плану роботи первинної профспілкової організації працівників Одеського національного економічного університету на 2021 рік» 4 лютого 2021р. відбулося засідання профкому ОНЕУ.

 

До порядку денного входили питання звітування про виконання умов колективного договору та визначення напрямів роботи первинної профспілкової організації працівників ОНЕУ на поточний рік.

 

З доповіддю «Про стан виконання умов колективного договору між адміністрацією і профспілковою організацією ОНЕУ у 2020 році» виступила голова комісії профкому з соціально-економічного захисту Т.С. Корольова. Вона висвітлила актуальні проблеми, які стояли перед колективом університету у 2020 р. при виконанні умов колективного договору, підкреслила, що на роботу профкому впливали не тільки пандемія та карантин через короновірус, але й складність роботи викладачів у дистанційному форматі; скорочення викладачів і робітників, загальне зменшення кількості студентів і пов’язане з цим зменшення фінансування ЗВО; необхідність створення безпечних умов праці та підвищення рівня охорони праці; забезпечення виконання всіх положень колдоговору та посилення мотивації членства у профспілці співробітників.

 

Голова профбюро АГЧ, начальник відділу охорони праці С.В. Дейнека доповіла про виконання «Комплексних заходів по досягненню нормативів безпеки, гігієни праці, підвищення існуючого рівня охорони праці» у 2020 р., також після обговорення та внесення доповнень були прийняті «Комплексні заходи по досягненню нормативів безпеки, гігієни праці, підвищення існуючого рівня охорони праці на 2021 рік», зазначено, що ОНЕУ у профспілковому Всеукраїнському громадському огляді-конкурсі стану умов і охорони праці серед навчальних закладів Одеської області в 2020 році зайняв перше місце серед ЗВО.

 

Ректор ОНЕУ А.І. Ковальов виступив співдоповідачем звіту про виконання умов колективного договору, визначив основні здобутки і розкрив перспективні можливості розвитку університету та активну участь у цьому профспілки.

 

Головний бухгалтер профспілкової організації ОНЕУ Т.А. Яценюк виступила зі звітом «Про виконання профспілкового бюджету за 2020 рік і про проєкт бюджету профспілкової організації університету на 2021 рік».

 

Відкритість і гласність дозволили публічно обговорювати інші актуальні питання діяльності університету, вирішення яких потребує активної роботи адміністрації ОНЕУ, членів профкому, голів профбюро факультетів та підрозділів, а також всіх співробітників ОНЕУ.

 

Голова інформаційно-редакційної

комісії профкому М.Д. Балджи

25-26 вересня 2020 року кафедрою економіки, права та управління бізнесом проведено міжнародну науково-практичну конференцію
«Економіко-правові аспекти господарювання: сучасний стан, ефективність та перспективи».

Учасники конференції в рамках своєї роботи не тільки обговорювали сучасні питання розвитку економіки на мікро-, мезо- і макрорівні та
особливості правових питань у підприємницькому середовищі в Україні, розробили рекомендації для органів влади і підприємств, а й змогли
відвідати Будинок Вчених, долучитись до історії розвитку наукових досягнень і послухати як звучить старовинний рояль.

Під час екскурсії співробітники нашого університету та науковці інших установ освітянської сфери ознайомились з особливостями архітектурного
стилю Будинку Вчених, історією його власників, з меценатством і благодійністю, які були притаманні у дореволюційні часи сім’ї графа
Толстого – власника цього особняка з 1867 по 1917 рік, з історією Будинку Вчених під час Великої Вітчизняної війни та з його діяльністю як осередку науки і культури у теперішні часи.

Екскурсія була організована профкомом ОНЕУ. Запрошуємо колег з інших кафедр скористатися можливістю відвідати цю дуже цікаву і
пізнавальну екскурсію, для чого необхідно подати до профкому свою заявку на її проведення.

Голова інформаційно-редакційної комісії
Балджи М.Д.

Порядок денний засідання профспілкового комітету працівників ОНЕУ

10 вересня 2020 року

1. Подання адміністрації університету на звільнення за скороченням штату у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, зменшенням контингенту студентів та у зв’язку з необхідністю в оптимізації структури та чисельності посад навчально-допоміжного, адміністративно-господарського та обслуговуючого персоналу університету на підставі пункту І статті 40 КЗпП України.
Доповідає: Шерстньова Н.В. – помічник ректора з правових питань.

2. Про порядок організації роботи та алгоритм дій здобувачів освіти та співробітників у разі виявлення гострих респіраторних захворювань в університеті.
Доповідає: Корольова Т.С. – голова профспілкової організації.
Доповідає: Дейнека С.В. – начальник відділу охорони праці.

3. Фінансові питання.
Доповідає: Яценюк Т.А. – головний бухгалтер профкому.

Порядок денний засідання профспілкового комітету працівників ОНЕУ

3 серпня 2020 року

1. Про підсумки Всеукраїнського громадського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в навчальних закладах Одеської області в 2019 році.
Доповідає: Корольова Т.С. – голова профспілкової організації.

2. Про клопотання перед Одеським обласним комітетом Профспілки працівників освіти і науки України про нагородження викладачів та
профспілкових активістів ОНЕУ Почесними грамотами обкому Профспілки працівників освіти і науки України з нагоди Дня працівників освіти.
Доповідає: Корольова Т.С. – голова профспілкової організації.

3. Фінансові питання.
Доповідає: Яценюк Т.А. – головний бухгалтер профкому.

Порядок денний засідання профспілкового комітету працівників ОНЕУ

6 липня 2020 року

1. Клопотання перед обкомом Профспілки працівників освіти і науки України про надання матеріальної допомоги сім’ї Каражиї О.І. (донька) для
організації похорон заступника голови профспілкової організації ОНЕУ (1987-2020 років) Шамаєвої Ганни Іванівни.
Доповідає: Корольова Т.С. – голова профспілкової організації.

5. Фінансові питання.
Доповідає: Яценюк Т.А. – головний бухгалтер профкому.

Порядок денний засідання профспілкового комітету працівників ОНЕУ

26 червня 2020 року

1. Подання адміністрації університету на звільнення за скороченням штату згідно з необхідністю оптимізації кадрового складу гуртожитків університету на підставі пункту І статті 40 КЗпП України коменданта гуртожитку № 3 – Датій Тетяни Валеріївни.
Доповідають: Н.В.Шерстньова – помічник ректора з правових питань;
А.М.Кузнєцов – проректор з АГР.

2. Про зміни штатного розпису на 2020 рік.
Доповідає: Яценюк Т.А. – головний бухгалтер профкому.

3. Різне.

Порядок денний засідання профспілкового комітету працівників ОНЕУ

24 червня 2020 року

1. Про продовження строку дії колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом та здійснення контролю за його виконанням.
Доповідає: Корольова Т.С. – голова профспілкової організації, голова комісії з соціально-економічного захисту працівників.

2. Про скорочення штатів.
Доповідає: Корольова Т.С. – голова профспілкової організації.

3. Фінансові питання.
Доповідає: Яценюк Т.А. – головний бухгалтер профкому.

Порядок денний засідання профспілкового комітету працівників ОНЕУ

25 травня 2020 року

1. Про підготовку студентського табору «Економіст» до відкриття літнього сезону 2020 року в умовах адаптивного карантину, пов’язаного з попередженням поширення коронавірусу.
Доповідає: Стратуленко В.П. – директор студентського табору
«Экономист».

2. Про оплату праці викладачів в умовах карантину.
Доповідає: Корольова Т.С. – голова профспілкової організації.

3. Про роботу профспілкової організації Одеського національного економічного університету з питань забезпечення підготовки та якісного проведення оздоровлення та відпочинку працівників університету та їх сімей в сезон 2020 року в умовах адаптивного карантину, пов'язаного із запобіганням поширення коронавірусу.
Доповідає: Павлова Т.В. – заст. голови профспілкової організації.

4. Про хід виконання заходів щодо усунення критичних зауважень і реалізації пропозицій, висловлених у ході звітно-виборчої кампанії профспілкової організації ОНЕУ в 2020 році.
Доповідає: Балджи М.Д. – голова інформаційно-редакційної комісії
профкому.

5. Фінансові питання.
Доповідає: Яценюк Т.А. – головний бухгалтер профкому.

Порядок денний засідання профспілкового комітету працівників ОНЕУ

9 квітня 2020 року

1. Про умови та оплату праці працівників освіти в умовах карантину.
Доповідає: Корольова Т.С. – голова профспілкової організації.

2. Про пенсійні виплати та індексацію пенсій у 2020 році.
Доповідає: Корольова Т.С. – голова профспілкової організації.

3. Про додаткові лікарняні під час карантину.
Доповідає: – Павлова Т.В. – заступник голови профспілкової організації.

4. Про основні правила поведінки під час карантину: психологічні
рекомендації.
Доповідає: Корольова Т.С. – голова профспілкової організації.

5. Фінансові питання.

1. Про виділення безповоротної матеріальної допомоги співробітникам Одеського національного економічного університету.
2. Про оплату рахунків.
3. Про виділення безповоротної матеріальної допомоги у розмірі 500,00 гривень співробітникам Одеського національного економічного університету, яким виповнилося 50, 55, 60, 65, 70, 75, 80 років.
Доповідає: Яценюк Т. А. – головний бухгалтер профкому.

6. Про клопотання перед Одеським обласним комітетом Профспілки працівників освіти і науки України про нагородження Почесною
грамотою та надання матеріальної допомоги ветерану університету, учаснику Великої Вітчизняної війни, д.е.н., Почесному професору
Одеського національного економічного університету Крамаровському Леоніду Мойсейовичу у зв’язку з 75-ю річницею Перемоги над нацизмом у Великій Вітчизняній війні.
Доповідає: Корольова Т.С. – голова профспілкової організації.

Порядок денний засідання профспілкового комітету працівників ОНЕУ

12 березня 2020 року

1. Про формування комісій профкому та розподіл обов’язків серед обраних членів профкому.
Доповідає: Корольова Т.С. – голова профспілкової організації.

2. Про зміни бюджету профспілкової організації і штатного розпису на 2020
рік.
Доповідає: Яценюк Т. А. – головний бухгалтер профкому.

3. Про роботу профспілкової організації ОНЕУ в умовах карантину.
Доповідає: Корольова Т.С. – голова профспілкової організації.

4. Про оновлення комісії державного соціального страхування в Одеському національному економічному університеті.
Доповідає: Корольова Т.С. – голова профспілкової організації.

5. Фінансові питання.
1. Про виділення безповоротної матеріальної допомоги співробітникам Одеського національного економічного університету.
2. Про оплату рахунків.
3. Про виділення матеріальної допомоги з спеціального фонду
університету співробітникам Одеського національного економічного університету.
Доповідає: Яценюк Т. А. – головний бухгалтер профкому.

6. Про оновлення складу комісії для проведення колективних переговорів і укладання колективного договору ОНЕУ
Доповідає: Корольова Т.С. – голова профспілкової організації.

Шановні ветерани! Шановні колеги!

Вітаємо вас із 75-ою річницею Перемоги над нацизмом у
Другій світовій війні!
Це свято наповнює наші серця гордістю за тих, хто відстояв
свободу нашої Батьківщини, хто подарував нам мирне небо над
головою.
Друга світова війна забрала мільйони людських життів. Не
перелічити подвигів – і бойових, і трудових, не перелічити героїв –
відомих та невідомих, живих та полеглих.
Минають роки, але залишається живою пам’ять про
страшну трагедію, яка торкнулася кожну родину в Україні, в
Європі, багатьох родин по всьому світу.
Схиляємо голови перед подвигом наших батьків і дідів. Вічна
пам’ять тим, хто не повернувся з війни!
Слава та земний уклін живим ветеранам!
Бажаємо усім міцного здоров’я, бадьорості духу! Нехай у
ваших родинах панує злагода, оселі повняться достатком.
Бажаємо довгих літ щасливого і мирного життя!

Одеська обласна організація Профспілки працівників освіти і
науки України. Ректорат ОНЕУ. Профком ОНЕУ.

ХХ звітно – виборна профспілкова конференція у Одеському національному економічному університеті

18 лютого 2020 року відбулася ХХ звітно – виборна конференція первинної профспілкової організації працівників Одеського національного економічного університету.

У роботі конференції брали участь 112 делегатів та запрошені: Голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Дубовик Ніна Олександрівна, проректори, завідуючі кафедрами та начальники відділів і служб університету.

Із звітом про роботу первинної профспілкової організації університету за період з 20 лютого 2015 року по 18 лютого 2020 року виступила голова профспілкової організації Корольова Тетяна Сергіївна, із звітом ревізійної комісії – голова комісії Самострол Світлана Вячеславівна.

Доповіді супроводжувалися мультимедійною презентацією та фотоматеріалами, які висвітлювали діяльність профспілкової організації.

У своєму звіті Тетяна Сергіївна Корольова детально проаналізувала всі напрями діяльності профспілкової організації за 2015-2020 роки. Також були окресленні першочергові завдання щодо здійснення захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки. Це, насамперед, фінансування галузі освіти, підвищення зарплати співробітникам ЗВО, відстоювання прав співробітників як найманих працівників, стосовно пропонуємих урядом змін до ЗУ «Про працю».

В обговорені звітів взяли участь: Шерстньова Н.В. – помічник ректора з правових питань, Гончаренко О.М. – декан факультету фінансів та банківської справи, Іваницька Т.П. – директор бібліотеки, Тиха Н.С. – комендант навчального корпусу №1, Звєряков М.І.– ректор університету, Дубовик Н.О.- Голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки.

Виступи делегатів були цікавими та змістовними, виступаючі акцентували свою увагу на найрізноманітніших завданнях, які поставленні перед Профспілками.

  В своєму виступі ректор університету М.І.Звєряков висловив стурбованість щодо фінансового положення закладів вищої освіти, в тому числі запропонованої МОНУ формульної системи фінансування ЗВО, відсутності фінансування Міністерством освіти і науки протипожарних заходів у ЗВО та утримання гуртожитків, новаціями щодо проведення акредитаційної експертизи освітніх програм, системою переоформлення ліцензій та повноваженнями недержавної організації НАЗЯВО у сфері вищої освіти, нерівномірного розподілу бюджетних місць для ЗВО, низької заробітної плати співробітників. Він виказав побажання для керівних органів нашої Профспілки активно вирішувати проблеми, які виникають у сфері вищої освіти для запобігання її руйнації під гаслом реструктуризації.

Після обговорення звітів делегати ХХ звітно–виборної конференції визнали роботу профспілкової організації задовільною, звіт ревізійної комісії затвердили, прийняли постанову конференції.

У виборі свого лідера делегати були одностайні і в третє обрали на посаду голови профспілкової організації університету – Тетяну Сергіївну Корольову, а заступником голови профспілкової організації університету – Тетяну Володимирівну Павлову.

Голова обласної Профспілки працівників освіти і науки Н.О.Дубовик вручила Почесні грамоти і подяки кращим профспілковим працівникам.

ХХ звітно–виборна конференція первинної профспілкової організації працівників ОНЕУ пройшла по-діловому, в атмосфері плідного спілкування, і отримала високу оцінку як керівництва, так і всіх делегатів.

Обраним профспілковим лідерам та профспілковому комітету бажаємо плідної роботи, наснаги та успіхів в досягненні поставлених цілей!

Інформаційно-редакційна комісія
профкому університету

Спілчани ОНЕУ  16 січня 2020 року взяли участь у акції протесту проти прийняття законопроекту №2708  «Про працю», законопроекту № 2584, яким пропонується  зміни до КЗпП та Закону «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» (№2681). Акцію протесту організовувала Федерація профспілок Одещини біля Одеської обласної державної адміністрації. 

Учасники акції у своїх виступах висловили обурення намірами влади лібералізувати трудове законодавство і зруйнувати діючу систему захисту працівників профспілками та передали свої вимоги  Голові Одеської обласної держадміністрації.

Резолюція

Лист Президенту

ПРОФКОМ СПІВРОБІТНИКІВ ОНЕУ  ІНФОРМУЄ

ОГОЛОШЕННЯ!

Шановні   співробітники!

          18.02.2020р.  о 13.30 у ВАЗі    відбудеться звітно-виборна профспілкова конференція первинної профспілкової організації працівників Одеського національного економічного університету.

Порядок  денний:

 1. Звіт про роботу профспілкового комітету профспілкової організації працівників ОНЕУ за 2015-2019 роки.   
 2. Звіт про роботу ревізійної комісії первинної профспілкової організації працівників ОНЕУ.
 3. Вибори голови  первинної профспілкової організації працівників ОНЕУ. 
 4. Формування складу профспілкового комітету первинної профспілкової організації працівників ОНЕУ.
 5. Вибори ревізійної та мандатної комісій первинної профспілкової організації працівників ОНЕУ.
 6. Вибори делегатів на звітно-виборну конференцію Одеської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.
 7. Делегування представника первинної профспілкової організації працівників ОНЕУ до складу Одеського обласного комітету  Профспілки працівників освіти і науки України.
 8. Вибори кандидатури на голову Одеської обласної організації  Профспілки працівників освіти і науки України.

                                                               Профспілковий комітет ОНЕУ

📌Будні профспілкової організації ОНЕУ

Профспілковий комітет університету на своєму засіданні, яке   відбулося 22 жовтня 2019 року, сумісно з адміністрацією урочисто, в святковій обстановці подякували ветеранам університету, які йдуть на заслужений відпочинок,  за їхню багаторічну  плідну працю та великий вклад в діяльність університету. Кожен із ветеранів отримав Почесну грамоту та квіти. Під шквал аплодисментів, та зі сльозами на очах вони залишали малу актову залу.

Також на засіданні обговорили проект Закону України «Про внесення змін до законів України щодо фінансування вищої освіти», а також  Постанови Кабінету Міністрів від  10.07.2019 р. «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки».

Голова профспілкової організації Корольова Т.С. виступила з промовою щодо вищезазначеного Закону та підготовки проекту нового Трудового кодексу України. Тетяна Сергіївна висловила точку зору профспілки та колективу університету  щодо недопустимості прийняття  вищезазначеного Закону та нового Трудового кодексу України.

Заслухавши та обсудивши питання про внесення змін до законів України щодо фінансування вищої освіти та підготовки проекту нового Трудового кодексу України, профспілковий комітет прийняв рішення направити свої зауваження та пропозиції обкому Профспілки працівників освіти і науки України для подальшого реагування.

Зауваження та пропозиції, які направлені до вищестоящої організації додаються.

На засіданні профкому також були розглянуті питання:

– Про «Положення про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів освіти».

Доповідала:  Подвальна Н.Е .- член профкому.

– Про організацію та проведення звітів і виборів в профспілкових організаціях факультетів, відділів та службах та підготовку до проведення ХХ звітно-виборної конференції.

Доповідала: Шамаєва Г.І. – заступник  голови профспілкової організації університету.

–  Про роботу студентського табору «Економіст» в сезон  2019 року.

Доповідав: Стратуленко В.П. – директор студентського табору «Економіст».

– Про організацію підготовки навчальних корпусів до осінньо-зимового сезону 2019 – 2020 навчального  року.

Доповідав: Нерян В.В. – голова комісії профкому з охорони праці.
По всім питанням прийняті відповідні рішення.

Шамаєва Г.І.
Заступник голови профспілкової організації

📌Профспілкова організація ОНЕУ в дії

Авторитет будь якої профспілкової організації залежить від бойовитості, професіоналізму її лідерів. Десять років профспілкову організацію очолює Тетяна Сергіївна  Корольова. Вона не просто досвідчений компетентний керівник, вона лідер, яка веде за собою великий колектив університету. Під її керівництвом профспілкова організація університету здобула великих досягнень в захисті соціально-економічних,  професійних прав та гарантій кожного працівника університету.

Профспілковий актив наполегливо працює над удосконаленням форм і методів  організаційної внутрішньоспілкової діяльності, посиленням мотивації профспілкового членства.

Висококваліфікований кадровий підбір та наполеглива і активна праця профспілкових активістів ОНЕУ дають змогу зосередити максимум зусиль на виконанні поставлених задач перед профспілковою організацією – захисті прав та інтересів її членів.

Результати активної праці первинної профспілкової організації ОНЕУ підтверджуються нагородами на національному і регіональному рівнях.

Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України та профспілки працівників освіти і науки України нагороджено колектив Одеського національного економічного університету за активну участь у Всеукраїнському громадському огляді-конкурсу стану умов і охорони праці в навчальних закладах Міністерства освіти і науки України.

Цей огляд-конкурс проводиться щорічно з метою поліпшення умов праці, дотримання нормативів з охорони праці, передбачених Законом України «Про охорону праці», підвищення відповідальності за дотримання правил безпечної праці та навчання учасників навчально-виховного процесу.

Дипломом І ступеня та грошовою винагородою в розмірі 3000 гривень  нагороджено первинну профспілкову організацію працівників Одеського національного економічного університету, як переможця обласного конкурсу на кращу профспілкову організацію, в номінації «краща первинна профспілкова організація працівників об’єднання закладу вищої освіти».

Конкурс проходив з метою активізації діяльності первинних профспілкових організацій, їх лідерів та членів виборних профспілкових органів.

Чотири роки поспіль профспілкова організація Одеського національного економічного університету отримує Почесні грамоти, Дипломи, Почесні знаки ЦК, Міністерства, обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України    «за кращу організацію оздоровлення і відпочинку дітей працівників університету».

Аналізуючи роботу профспілкової організації, можна з впевненістю сказати, що профспілкова організація Одеського національного економічного університету в складних соціально-економічних умовах, не послабла, а навпаки, згуртувалась.

Співробітники ОНЕУ переконані, що єдина громадська організація, яка стоїть на захисті їх прав і інтересів – це профспілкова організація.

М.Д.Балджи
Голова інформаційно-редакційної
комісії профкому

Подорож до чарівного природного парку – отримання запасу ярких вражень та бадьорості…

Органiзацiя екскурсій вихідного дня стала уже традицією в нашому унiверситетi. Екскурсiї поєднують активне дозвiлля з пізнавальним процессом, знайомством з природними комплексами рідної країни та культурною спадщиною. Цi заходи відбуваються за ініціативи та сприяння профкому ОНЕУ.

Зокрема, 28 вересня була здійснена цікава й насичена гарними враженнями подорож до Нижньодністровського національного природного парку. Натхненником та провідником цієї екскурсії виступила енергійна та турботлива голова профкому Корольова Татьяна Сергiївна.

Наша мандрівка розпочалася у с.Маяки. На човні, захопивши з собою сонячну погоду та гарний настрій, ми по руслу Дністра здійснили захоплюючу подорож в царство незайманої природи. Це був неймовірний релакс під плескіт води і з оглядом навколишньої природи. В дністровських плавнях ми побачили пеліканів,  великих і малих бакланів, диких качок та інших птахів. Особливу зацікавленість колег викликали яскраві розповіді місцевого екскурсовода про історію цього краю, про місцевих жителів, рослинний та тваринний світ. Ми дізналися, що на території Нижньодністровського природного парку зареєстровані біля 700 видів рослин, понад 500 видів молюсків, комах і риб та понад 250 видів птахів. Завдяки створенню національного парку в цих місцях збережені птахи, які занесені до Червоної книги. Наприклад, такі як малий баклан, яких ми бачили під час прогулянки Турунчуком. Розповідь екскурсовода була інформаційно насиченою, вона збагатила нас знаннями про цей чарівний куточок природи та допомогла глибше відчути навколишню красоту… А на стоянцi нас уже чекав дуже смачний обiд iз справжньою рибацькою юшкою.

Бадьоро та весело у дружній атмосфері  ми обмінялись свіжими враженнями та обговорили можливi подібнi проекти на найближче майбутнє…

Хочемо висловити велику подяку профкому ОНЕУ за дуже гарний i добре організований тур! Чекаємо наступних подорожей…

Світлана Самсонюк, член профкому
університету, провідний бібліотекар.

Семінар-навчання профспілкових лідерів – голів профспілкових організацій ЗВО

16 квітня 2019 року в Будинку вчених відбувся семінар голів первинних профспілкових організацій працівників та  закладів вищої та  професійно-технічної  освіти Одеської обласної організації Профспілки освіти і науки.

З лекцією на  тему:  «Педагогічна та соціальна взаємодія – основа якісного навчання»  виступила доцент кафедри мовної та   психолого-педагогічної підготовки нашого університету Кіршо С.М.

На прикладі взаємодії викладачів та студентів вона показала  ефективні сучасні особистісно-орієнтовані  підходи в  навчанні, які  забезпечують створення творчого клімату у закладах вищої освіти та підвищують якість навчання.

Голова обласної організації Профспілки Дубовик Н.О. окреслила основні завдання профспілкових організацій у  період звітно-виборчої кампанії, яка розпочалась у  Профспілці працівників освіти і науки України. Вона наголосила, що вибори повинні пройти в умовах широкої демократії і гласності, кандидатури на виборні посади всіх рівнів необхідно широко обговорювати в профспілкових організаціях, а період підготовки і проведення звітів і виборів потрібно використати для  удосконалення профспілкової роботи.

Перед присутніми виступила голова первинної профспілкової організації працівників Одеського національного економічного університету, як представник Одеської обласної організації Профспілки  Корольова Т.С., яка в складі делегації Федерації профспілок України брала участь у «Регіональному форумі з питань сталого розвитку» Європейської економічної комісії Організації Об’єднаних Націй.

Вона поділилася інформацією про участь у  Форумі, який відбувся 21-23 березня 2019 року в  м. Женеві (Швейцарія) та  про роботу круглого столу, присвяченому досягненню Цілі сталого розвитку 4 — «Забезпеченню всеохоплюючої і справедливої якісної освіти та забезпеченню можливості навчання впродовж усього життя для всіх».

На Форумі учасники обговорили питання: ролі освіти для сталого розвитку кожної з країн; проблеми обов’язкової освіти, комп’ютеризації, цифровізації освіти; надання якісної освіти для тих, хто мешкає у віддалених регіонах; місця та ролі інклюзивної освіти для забезпечення навчального простору для людей похилого віку, людей з обмеженими фізичними можливостями; зменшення плати за навчання та підвищення доступності освіти для бідних верств населення.

Також були запропоновані напрями щодо вирішення виявлених проблем, поглиблення участі профспілок у цьому процесі, сплановано подальше досягнення ЦСР 4, проаналізовано досвід та сформовані рекомендації для широкої освітянської аудиторії країн – учасників ЄЕК ООН.

Під час Форуму делегація Федерації профспілок співпрацювала з заступником Міністра молоді та спорту України Олександром Яремою, який представляв нашу країну. Сумісно були вироблені рекомендації за тематикою Форуму на національному і міжнародному рівнях.

Участь профспілкової делегації України в «Регіональному форумі з питань сталого розвитку» Європейської економічної комісії Організації Об’єднаних Націй була корисною та плідною, набутий досвід буде використаний для посилення впливу профспілок на процес визначення напрямів розвитку України на довгострокову перспективу з дотриманням вимог реалізації Цілей сталого розвитку.

Шановні  співробітники!

Профспілковий комітет доводить до відома працівників університету інформацію про організацію відпочинку дітей співробітників в дитячому таборі «Знамя», який знаходиться на  16 станції Великого фонтану.

Робота табору організована в  три оздоровчі зміни тривалістю по 14 календарних днів.

1 зміна    – з 10.06. по  23.06.2019 р.

П зміна   – з  26.06 по  09.07.2019 р.

Ш зміна  – з 12.07 по  25.07.2019 р.

Вартість путівки на 14 днів складає – 4000 гривень, із яких встановлена доплата на кожну путівку:

За рахунок обкому Профспілки     – 1000 гривень;

За рахунок профкому ОНЄУ          – 1000 гривень;

Батьківська доплата                        –  2000 гривень.

Заяви приймаються  до 10 травня 2019 року у профкомі співробітників університету, кабінет 113.

Тел.723-85-59

Подорож до  « С О Ф І Ї В К И»

Профспілковий комітет 13 жовтня 2018 року  організував для працівників університету та їхніх сімей  екскурсію вихідного дня до визначної пам’ятки України – Національного  дендрологічного парку “Софіївка” в  м. Умані.

Наші співробітники мали змогу насолоджуватися справжнім шедевром садово-паркового мистецтва. Кожен відпочиваючий був у захваті від мальовничих, по-особливому яскравих жовто-червоно-зелених барв осені та екзотичних дерев, водопадів і хитромудрих містків.  Очі радувало все,  куди не глянеш.

Для любителів фотозйомки “Софіївка” була справжнім раєм, адже  тут зосереджена  велика кількість яскравих квітів, соковитої зелені і дивовижних композицій. З прекрасним настроєм екскурсанти фотографувалися та купували сувеніри.

Насправді, “Софіївка” –  це красивий і мальовничий куточок, який  по праву зветься вічним пам’ятником коханню. Любов тут вітає повсюди і нею просочений кожен, навіть найглибше захований куточок парку.

Втомлені  від тривалої прогулянки наші туристи відпочивали на зелених пагорбах,  любувалися краєвидами, з жовтих, кленових листів плели дівочі вінки.

Як завжди, професор, завідувач кафедри статистики – Анатолій Захарович Підгорний читав свої вірші, які сприймалися під оплески відпочиваючих.

У вечорі, насичені сонячним промінням та позитивно настроєні з щирими словами подяки профкому університету за гарну організацію відпочинку, наші подорожуючі прибули до Одеси.

Г.І.Шамаєва
Заступник голови
профспілкової організації

Бібліотечні мандрівники

30 вересня – День бібліотек – одне з найсвітліших, теплих і зворушливих свят. Бібліотекарі споконвіку були найобізнаними й шанованими людьми.  Це професія, яка вимагає залишатися вірним своєму покликанню – передавати знання і досвід молодому поколінню, виховувати грамотного читача, навчати його орієнтуватися у потоці інформації, уміло користуватися ресурсами та послугами бібліотеки. У 2018 році виповнюється 20 років з дня, коли Указом Президента України від 14.05.1998 р. №471/98  було  запроваджено це свято.

Однією з традиційних форм святкування професійного свята у бібліотекарів ОНЕУ стала організація екскурсії у цей день, що поєднує активне дозвілля з корисним пізнавальним процесом, наочним знайомством з культурною спадщиною та природними комплексами рідної країни.

У цьому році ми відвідали новий виробничо-туристичний об’єкт у              с. Шабо – «Європейську сироварню». Директор «Європейської сироварні» Наталя Корнюшенко розповіла про комплекс, який включає виробничу базу, саму сироварню та інфраструктуру для приймання туристів. Вона зазначила під час ознайомлення з сироварнею, що об’єкт побудовано за європейським зразком з використанням новітнього обладнання з Голландії.

Наші екскурсанти оглянули виробничу базу, міні-зоопарк, де кожен мав можливість отримати інформацію про утримання тварин, а також погодувати маленьких мешканців зоопарку, зони відпочинку та фірмовий магазин «Європейської сироварні».

Співробітники бібліотеки залишили побажання власникам у гостьовій книзі, де відзначили, що «Європейська сироварня» справила велике враження та залишила яскраві, позитивні емоції.

Ввечері, позитивно налаштовані, насичені подихом лиману і сонячним промінням, зі щирими словами подяки профкому університету за допомогу в  організації гарного відпочинку,  подорожуючі  прибули до Одеcи.

Ця подорож залишила  приємні спогади та подарувала незабутні враження!

Мідловець О.А., Столярова К.Ю. –
члени  профбюро бібліотеки

НЕЗАБУТНІ  ВРАЖЕННЯ

В університеті стало доброю традицією, що в осінній період, коли природа щедро дарує нам свої етюди, лагідні сонячні проміння, різнобарв’я квітів профспілковий комітет надає працівникам університету нагоду відвідати мальовничі куточки Одещини та отримати естетичну насолоду від колориту, справжньої краси навколишнього довкілля.

Так, за ініціативою профкому, 22 вересня 2018 року 27 працівників університету подорожували до української Венеції – Вилково. У пам’яті зринають світлі спогади про це маленьке, але дуже живописне місто розташоване в дельті Дунаю. Унікальність міста є в тому, що стара його частина розташована на воді. Тому вулицями в місті служать канали, по яким люди переміщаються на човнах. Човни, які ще називають «гондолами», являється дуже популярним транспортом в місті.

Всі ми були вражені не тільки навколишньою красою та багатим і унікальним тваринним та рослинним миром, а ще й  населенням, яке там проживає. Більша частина людей, це старообрядці – ліповани, які  до цього часу несуть свою віру та культуру. Деякі із них і сьогодні остаються тихими,  закритими від навколишнього світу і місцем проживання обрали для себе – комишеві пащі. Всі вони мають змогу молитися в  двох старообрядницьких  церквах, які постійно для них  відкриті.

Вилкове – унікальне місто, не схоже на інші міста України, тому раджу всім його відвідати, поки цей пам’ятник  живий.

Закінчити свої враження хочу словами  щирої подяки працівникам профкому університету за турботу про колектив університету, за приємне довкілля. Зичимо натхнення, творчих успіхів у подальшій благородній праці.

Г.В. Ковальчук, к.філол.н.,
ст. викладач кафедри М та ППП

9 жовтня 2018 року  біля будинку Одеської обласної державної адміністрації відбулася акція-протест: «Про солідарні протестні дії Федерації Профспілки та її організацій у зв’язку з наступом на права людини праці».

В акції-протесті прийняла участь делегація наших працівників на чолі з головою профспілкової організації університету – Корольовою Тетяною Сергіївною.

Тетяна Сергіївна  в своєму виступі оприлюднила вимоги Профспілки працівників освіти і науки України до Кабінету Міністрів та Міністерства фінансів щодо підвищення оплати праці  педагогічним працівникам та науково-педагогічним працівникам закладів вищої освіти та інших закладів і установ освіти.

Вимоги Профспілки працівників освіти і науки України були передані  заступнику голови Одеської обласної державної адміністрації – Колебошину Сергію Валерійовичу.

За громадянську позицію профспілкова організація університету висловлює подяку членам профкому, співробітникам кафедр, відділів та служб, які прийняли участь у акції – протесті.

 

Вимоги Профспілки працівників освіти і науки України:

 

1.Встановити у Державному бюджеті України на 2019 рік розмір:

прожиткового мінімуму для працездатних осіб на рівні, не меншому:

з 1 січня – 5167 гривень, з 1 липня – 5335 гривень, з 1 грудня – 5503 гривні;

мінімальної заробітної плати з 1 січня у розмірі 7 751 гривні, з 1 липня – 8 003 гривні, з 1 грудня – 8 255 гривень.

 1. Забезпечити встановлення у 2019 році розміру посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії на рівні трьох мінімальних заробітних плат та науково-педагогічного працівника на 25% вище відповідно до статті 61 Закону України «Про освіту» з вилученням з його Прикінцевих положень норми щодо чотирьох прожиткових мінімумів.
 2. Забезпечити встановлення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду ЄТС (на 01.01.2018р. -1762 грн.) на рівні не нижче мінімальної заробітної плати (на 01.01.2018р. -3723грн.).
 3. Забезпечити виключення з розміру мінімальної заробітної плати доплат, надбавок, премій, винагород та інших виплат з відновленням редакцій статті 95 Кодексу законів про працю України, статті 3 Закону України «Про оплату праці».
 4. Передбачити в Державному бюджеті України на 2019 рік обсяги видатків на освіту не менше 7% ВВП відповідно до статті 78 Закону України «Про освіту» замість запропонованих 6,13%.
 5. 6. Збільшити обсяги видатків на виплату академічних стипендій студентам пропорційно збільшенню прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
 6. Забезпечити підвищення на 10% розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічним працівникам та науково-педагогічним працівникам закладів вищої освіти та інших закладів і установ освіти з 1 вересня 2018 року.

Профком университета сердечно поздравляет с Днем рождения членов профсоюзного комитета:

 • Шинкаренко Владимира Николаевича – доцента кафедры математических методов анализа экономики (01.06),
 • Корсун Лилию Николаевну – старшего лаборанта кафедры математических методов анализа экономики (06.06.),
 • Сергееву Елену Степановну – старшего преподавателя кафедры банковского дела (16.06),
 • Балджи Марину Дмитриевну –  профессора кафедры экономики права и управления бизнесом (16.07),
 • Бабак Светлану Андреевну – старшего инспектора учебно-методического отдела (17.07),
 • Мидловец Оксану Анатольевну – заведующую сектором библиотеки(22.07).

Порой не в силах наши поздравленья
В особенные, радостные дни
Раскрыть всю глубину того значенья,
Которое должны нести они.
Но пусть всегда светло Вам будет в жизни
В кругу родных, в кругу больших друзей.
Пусть много раз улыбкой счастья брызнет
Такой же свет таких же добрых дней.

 

                                     

 


Роль профспілкових організацій у здійсненні соціально-економічної політики у вишах.

18-20 жовтня 2017 року на базі профспілкового закладу «Пуща-Водиця» відбувся семінар голів профспілкових комітетів вищих закладів освіти в якому брала участь голова профкому університету Корольова Тетяна Сергіївна.

Тема навчально-практичного заходу, який був організований ЦК Профспілки працівників освіти і науки України,України,– «Роль і місце профспілкових організацій вищих закладів освіти у реалізації соціально-економічної політики у вищих закладах освіти та посиленні мотивації профспілкового членства».

До участі у семінарі були запрошені представники від Міністерства освіти і науки, Міністерства соціальної політики України, Спілки Ректорів вищих навчальних закладів України, Федерації профспілок України, експертів аналітичних центрів, фахівців апарату ЦК Профспілки.

Вищі навчальні заклади із усіх куточків України представляли 45 учасників – голови профкомів, їх заступники.

Під час роботи семінару обговорювалися питання стану профспілкового руху України на сучасному етапі, його перспектив, проблем та шляхів їх вирішення.

Спікерами семінару виступили Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов, Голова Ради вищої освіти, голова профкому Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Цвих, заступник Голови Сергій Романюк.

Так, Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов акцентував увагу голів профкомів на питаннях реформування освітнього законодавства, фінансуванні галузі й новому бюджетному процесі, децентралізації та ролі профспілкових організацій у зв’язку з цим. Також очільник Профспілки підкреслив, що профспілки в Європі зараз переживають ренесанс і, для посилення ролі профспілки в суспільстві задля вирішення проблем освітян, потрібно брати кращі приклади і використовувати їх для своєї роботи.

Робота семінару включала обговорення аспектів імплементації Закону України «Про вищу освіту» на сучасному етапі, перспектив діяльності вишів та їх фінансового забезпечення.

У своєму виступі Корольова Т.С. наголосила на необхідності активізації дій та безпосередній участі профспілок у процесах реформування мережі та системи фінансування університетів, розподілу бюджетних коштів між ВНЗ, моніторингу оплати комунальних платежів МОНУ для кожного ВНЗ, що збереже значні кошти спецфондів університетів і дасть змогу витрачати їх на соціальну підтримку своїх співробітників.

Протягом трьох днів колеги ділилися своїм досвідом, визначали найбільш значні проблеми та шляхи їх подолання у справі захисту трудових та економічних прав викладачів та співробітників своїх закладів, а також перспектив профспілкового руху, викликів реформування вищої освіти, впровадження нового закону «Про освіту», про складність укладання та виконання деяких положень колективних договорів та особливостей пенсійного забезпечення освітян і науковців.

Проведення такого семінару-навчання, на якому відбувається відвертий обмін думками між профспілковими лідерами корисний як для кожного учасника, так і для керівників профспілки і є дієвим інструментом для розвитку профспілкових організацій

Голова профспілкової організації
Т.С.Корольова


Ось і закінчилася осінь. Театральна осінь.

У жовтні 2017 року завдяки профкому, колектив ОНЕУ зміг подивитися вистави «Ханум» і «Тіні забутих предків».

Люди старшого покоління пам’ятають музичний спектакль «Ханума», в режисерській постановці Г.Товстоногова, який часто показували по телебаченню наприкінці 1970-х, початку 1980-х рр. Якось із побоюванням ставишся до вистав уже відомих постановок, що вражали в свій час і на телебаченні і в кінотеатрах, боячись розчаруватися в сучасних трактуваннях. Але постановка театру Музичної комедії здивувала своєю яскравістю, сучасністю, ефектними декораціями і унікальною грою акторів та тонким гумором.

Дивно, що п’єса написаная в XIX столітті, не залишає байдужими й сьогодні. Драматургія Авксентія Цагарелі, доповнена одеським колоритом, дозволила дивитись на спектакль по-іншому. Постановка вразила оригінальністю і сучасністю. Актори не раз зривали оплески і сміх глядачів. Позитивний настрій після цієї вистави був забезпечений на довгий час.

Квитки на спектакль «Тіні забутих предків» були розібрані не так швидко, як на «Ханум». Можливо, далися взнаки серйозності сюжету або знову таки, популярність постановки Сергія Параджанова, яку, здавалося, складно переграти. Але протягом вистави здавалось, що актори і не грали, вони просто жили життям гуцульського села. Спектакль Українського театру ім. В. Василька не приніс розчарувань. Артистам вдалося передати колорит гуцульського краю. Нікого не могло залишити байдужим трагічне кохання Іванка та Марічки.

Кожний художній твір змушує задуматися. Так і «Тіні забутих предків». Здавалося б – гірський край зі своїми звичаями і традиціями, далекий від нашого сьогодення. Але «дух предків» знаходиться в кожному з нас – це і родове дерево, і родинні зв’язки, і спадкоємність поколінь…

Дякуємо профкому ОНЕУ за можливість долучитися до культури і відкрити для себе нові горизонти.

Голова інформаційно-редакційної комісії профкому д.е.н.,проф. М.Д.Балджи


Бібліотека ОНЕУ святкувала свій День!

30 вересня – особлива дата. Саме у цей день, згідно з Указом Президента України, починаючи з 1998 року, бібліотечні працівники відзначають своє професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек. Ми пишаємося тим, що маємо це свято як вияв глибокої поваги до нашої праці, як визнання державою суспільної значимості бібліотек, що стали однією з найважливіших складових частин інформаційної структури суспільства.

Однією з традицій бібліотеки стала організація в це свято активного дозвілля, зокрема, екскурсій визначними місцями національної культурної спадщини. За ініціативою та сприяння профбюро бібліотеки, в рамках проведення культурно-масової роботи профкому ОНЕУ, була здійснена чергова подорож – цікава й насичена гарними враженнями поїздка до центру культури вина Шабо, розташованого за 70 км від Одеси в селі Шабо. Минаючи вулиці та провулки старої Одеси, міста і села Одещини, співробітники бібліотеки любувались краєвидами.

Втім, головні враження та відчуття чекали на екскурсантів подалі.

Центр культури вина Шабо вразив своїм масштабом, високими технологіями виробництва вина, сучасним обладнанням. Екскурсанти відвідали діюче високотехнологічне підприємство, стародавні винні підвали, дегустаційний зал, експозиції сучасного скульптурного та архітектурного мистецтва, а також Музей вина та виноробства.

Масштаб території заводу, приємна осіння погода, імпровізований обід на свіжому цілющому повітрі в СОЛ «Економіст», де нас гостинно зустрів директор табору Стратуленко Віктор Петрович, товариська атмосфера – все це зумовило гарний настрій учасників «експедиції» вихідного дня. А відтак повернення до вечірньої Одеси пройшло бадьоро та весело у розкутій атмосфері обміну свіжими враженнями та обговорення можливих подібних проектів на найближче майбутнє.

Висловлюємо велику подяку голові профкому ОНЕУ Корольовій Тетяні Сергіївні, заступнику голови профкому Шамаєвій Анні Іванівні та бухгалтеру профкому Каражії Ользі Іванівні за сприяння в організації цій незабутній подорожі, а директору табору «Економіст» Стратуленко Віктору Петровичу за гостинність, смачний обід, атмосферу гарного настрою.

Профактив бібліотеки


Семінар голів територіальних та первинних профспілкових організацій ВНЗ Одеського регіону у Запоріжжі

28-30 червня 2017 року відповідно до Плану навчання профспілкових кадрів та активу Одеської обласної організації Профспілки на 2017 рік на базі Запорізької обласної організації Профспілки відбувся спільний виїзний семінар голів територіальних організацій Профспілки, первинних профспілкових організацій працівників та об’єднаних вищих навчальних закладів Одеського регіону на тему: «Соціально-економічний захист працівників: актуальні проблеми та шляхи їх вирішення».

Учасницею цього семінару була голова профспілкової організації університету Корольова Тетяна Сергіївна.

Профспілковий актив Одеського обкому у місті Запоріжжя зустрічали з щирими привітаннями та супроводжували всі дні перебування голова Запорізького обкому Профспілки Гринь Надія Іванівна та заступник обкому Юдін Юрій Іванович.

Актуальні питання освітянського руху, забезпечення ефективної співпраці профкомів з органами самоврядування і адміністраціями ВНЗ, виклики сьогодення стали основними темами для обговорення під час зустрічей профспілкового активу двох обкомів.

На семінарі відбулися обмін досвідом роботи з лідерами Запорізької обласної організації Профспілки з питань економічного, соціального та правового захисту працівників, статутної діяльності.

29 червня одеська делегація побувала з візитом у Запорізькому національному університеті, де й пройшла змістовна зустріч з головою ППО Павловським Борисом Степановичем, проректором д.т.н. Волковим В.П., головним бухгалтером ППО Носовою С.В., з членами профкому та з студентським профактивом. Мова йшла про завдання профспілок при укладанні колдоговорів, фінансуванні ВНЗ та забезпеченні коштами статей колдоговорів щодо економічного та соціального захисту працівників та студентів, про надання субсидій студентам, про особливості пенсійного забезпечення та зміни форм оздоровлення і відпочинку працівників.

Також відбулося знайомство з досвідом спільної роботи адміністрації та профкому навчального закладу «Центр розвитку дитини «Лазурний»», первинна організація якого входить до складу Дніпровської районної організації Профспілки.

Зустріч у дитячому закладі проводила її директор Палець Світлана Вікторівна. Робота у цьому сучасному дитсадочку спрямовується на вирішенні пріоритетних завдань сучасної дошкільної освіти, всебічному, гармонійному розвитку і вихованні дітей дошкільного віку, вивчені потенційних можливостей кожної дитини.

Слід відзначити, що Одеську делегацію вразила потужна матеріальна база «Лазурного»: два басейни (зимовий та літній), три спортивні майданчики з сучасним антитравматичним покриттям, актова та спортивна зала, зимовий сад з живим куточком. Для дітей діють танцювальний, музикальний та малювальний гуртки.

Колектив закладу проявляє професійну компетентність, володіє ефективними методами виховання і навчання як дітей дошкільного віку, так і педагогічних працівників. Вихователі створюють умови для перетворення дитини з об’єкта на суб’єкт навчально-виховного процесу, що прагне розвинути власну особистість; забезпечують атмосферу співпраці й цілковитої довіри між вихователем та дошкільником.

Під час перебування була організована насичена екскурсійна програма: оглядова екскурсія по місту Запоріжжя, острову Хортиця, ознайомлення з історико-архітектурним комплексом «Запорізька січ», відвідування видовищного шоу козацького кінного театру, екскурсія до Запорізького дуба. Велич могутнього Дніпра освітяни змогли збагнути під час погулянки на теплоході, неодноразово перетинаючи неймовірну греблю ДнепроГЕСу, який є символом індустріального міста.

Сповнений враженнями від гостинного козацького краю і збагачений досвідом колег, профспілковий актив Одеського обкому Профспілки буде активно застосовувати кращі наробки колег у своїй роботі.

Голова ППО співробітників

Корольова Т.С.


27 мая 2015 г состоялось заседание профсоюзного комитета университета. На заседании были рассмотрены вопросы: «О подготовке студенческого лагеря «Экономист» к летнему сезону 2015г.» и «О работе профсоюзной организации по вопросам обеспечения подготовки и проведения оздоровления и отдыха сотрудников университета и их семей в сезон 2015 года».


22 березня 2017 р. відбулось чергове засідання профкому ОНЕУ.

В порядку денному оговорювались питання:
 1. Про делегування делегатів в члени профкому.
 2. Про стан виконання умов колективного договору між адміністрацією та профспілковою організацією ОНЕУ за 2016 рік.
 3. Про початок переговорів адміністрації університету і профспілкової організації університету щодо укладання колективного договору на 2017 – 2020 роки.
 4. Звіт ревізійної комісії щодо виконання бюджету профспілкової організації за 2016 рік і про проект бюджету на 2017 рік.
 5. Про виконання Комплексних заходів по досягненню нормативів безпеки, гігієни праці, підвищення існуючого рівня охорони праці за 2016 рік, та затвердження Комплексних заходів на 2017 рік.
 6. Про початок переговорів щодо укладання колективного договору на 2017-2020 роки.
 7. Фінансові питання.

Всі питання жваво обговорювались членами профкому. В процесі засідання окреслені завдання членам профспілкового комітету посилити роботу в колективах та вчасно інформувати колективи кафедр і відділів про діяльність профспілки.


Звітно-виборна профспілкова конференція Одеського національного економічного університету.

Будь-яка плідна праця потребує оцінювання, щоб намітити нові горизонти, знайти шляхи вдосконалення. Із такою метою 19 лютого у великій актовій залі зібралися делегати університетської профспілки. Відповідно до процедурних вимог відбулася звітно-виборна конференція, на якій присутні ознайомилися з підсумками п’ятирічної роботи профкому університету. Голова профкому університету Корольова Т. С. докладно відзвітувала про захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки про організаційно-масову, культурно-масову, спортивну та оздоровчу роботу, роботу з охорони праці та покращання умов праці співробітників. За сухими цифрами доповіді стояла кропітка, щоденна праця, проникнута турботою, бажанням допомогти людям.

Ми живемо у складний час, і, на жаль, більшість людей соціально не захищені. Профком університету намагається такий захист надавати тим, хто цього потребує. Можна назвати оплату ліків хворим, матеріальну допомогу нужденним, різні доплати та надбавки за шкідливі умови праці тощо. Особлива сфера опікування – ветерани. Про те, що така увага є дуже важливою тим, хто віддав університету багато років свого життя, щиро розповіла колишній голова профкому нашого навчального закладу – Мащевська В.В.

Для багатьох викладачів і співробітників університет – це не лише місце роботи, а й родина однодумців, соратників, друзів. Тому завжди зворушують заходи, які проводить профком для дітей співробітників, зокрема, виставки творчих робіт, новорічна ялинка. Піклуються і про дозвілля та відпочинок працівників. Можливість відвідати театральні вистави, музичні концерти дуже цінують викладачі університету. Багато хто з теплотою згадує чудові подорожі Україною! Виділяються кошти і на оздоровлення працівників університету. Традиційним є санаторно-курортний відпочинок, а також можливість відчути безмежність чудового простору Кароліно-Бугазу в університетському таборі «Економіст».

Ефективна робота профспілки не можлива без підтримки керівництва нашого університету, яке представляв на конференції проректор з наукової роботи Ковальов А. І. У своїй промові він наголосив, що адміністрація університету будує відносини з профспілкою на основі соціального партнерства, налаштована на підтримку всіх ініціатив, які спрямовані на покращення умов праці та життя співробітників і викладачів.

Високо оцінила роботу профспілки університету голова обласної Профспілки працівників освіти і науки Дубовик Н.О., особливо відмітивши результативну співпрацю ректора ОНЕУ М. І. Звєрякова і голови профспілкової організації.

За підсумками багатогранної праці і результатами одноголосного голосування головою профкому Одеського національного економічного університету обрано Корольову Тетяну Сергіївну.

Щиро вітаємо та бажаємо натхненної праці!


Профспілковий комітет ОНЕУ 29 травня 2014 р. провів обласний профспілковий семінар. В проведені семінару прийняли участь голова обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України – Дубовик Н.О. та завідуюча відділом соціально-економічного захисту працівників Подгорець В.В.

На семінарі з доповіддю «Демографічний фактор соціальних і трудових відносин у суспільстві» виступив завідувач кафедри статистики Одеського національного економічного університету, професор Підгорний А.З.

У доповіді були викладені наслідки демографічної кризи в Україні, що відбулася наприкінці ХХ століття, причини що призвели до значного скорочення чисельності населення, зміни його структури та формування сучасної демографічної ситуації, яка характеризується надзвичайно високою смертністю населення, статевою диспропорцією, високим рівнем старіння населення, стійким природним скороченням.

Особливої уваги було приділено аналізу смертності населення, як основного чинника, що визначає сучасну демографічну ситуацію в країні. На прикладі окремих європейських країн було продемонстровані можливості скорочення смертності від причин, що залежать від соціально-економічного стану країни і ролі в цьому профспілок.

На основі проведеного аналізу сучасного демографічного стану були представлені прогнозні розрахунки чисельності населення України до 2050 р. та доведена незворотність процесу депопуляції. Детально були розглянуті негативні демографічні, економічні і соціальні наслідки депопуляції, їх сплив на різні сторони життя суспільства.

В доповіді були розкриті демографічні аспекти пенсійної реформи в Україні, представлені прогнозні розрахунки щодо підвищення чисельності працездат¬ного населення і скорочення кількості пенсіонерів та впливу цього процесу на соціально-економічне життя населення.

Окремо було відзначено, що демографічна криза 90-х років минулого століття в Україні негативно вплинула на чисельність контингентів школярів, абітурієнтів і студентів вищих навчальних закладів. Проведені доповідачем прогнози показали, що скорочення цих контингентів буде тривати до 2018 року.

Корольова
Тетяна Сергіївна
Голова профспілкової
організації ОНЕУ
к.е.н., с.н.сп.

 

Шановне панство!

Ми сподіваємось, що для Вас буде цікавою інформація, яка подається на нашому сайті.

Ви більше дізнаєтесь про діяльність профспілкової організації. Одеського національного економічного університету. В університеті профспілкова організація приймає участь у всіх сферах його життєдіяльності та грає важливу роль.

Завдяки взаєморозумінню та соціальному партнерству з адміністрацією профспілка змогла вирішити широкий спектр питань, спрямованих на захист трудових прав і соціально-економічних інтересів співробітників університету.

Профспілковий комітет університету має високий рейтинг серед профспілкових організацій вишів Одеси та України, про що свідчать щорічні нагороди за всіма видами діяльності.

 

Ми завжди раді зустрічі з Вами!

Історія профспілкової організації ОНЕУ

Історія профспілкової організації Одеського національного економічного університету нерозривно пов’язана з історією самого університету.

Профспілкова організація, як громадський орган усіх працівників університету має унікальну, складну, і разом, з тим прекрасну історію свого створення, становлення та розвитку.

Бути разом з людьми, захищати, перейматися проблемами кожного працівника університету – ось кредо, яке обстоює профспілкова організація впродовж усієї своєї історії.

Протягом 95 років завдяки наполегливій праці, з вірою у правоту свого устремління, професори, викладачі, співробітники та профспілкові активісти створювали потужну, профспілкову організацію. Об’єднавшись у професійну спілку, вони весь час робили все можливе, щоб працівникам університету жилось краще за рахунок створення матеріально-технічної бази і захисту їхніх трудових та соціально – економічних прав.

Профспілкова організація Одеського національного економічного університету сьогодні нараховує 10 первинних профспілкових організацій факультетів, відділів та служб, 52 профспілкових груп. Виборним органом є профспілковий комітет, сформований шляхом прямого делегування у кількості 35 чоловік.

Звісно, що авторитет будь-якої профспілкової організації залежить від активності, професіоналізму її лідерів. Тільки спільними зусиллями однодумців можливо домогтися певних зрушень у розв’язанні соціальних проблем працівників.

Неможливо не відзначити вагомий особистий внесок у розвиток профспілкової організації університету її керівників, які працювали на цій посаді впродовж багатьох років, а саме: Крамаровського Л.М., Горбунова А.Г., Гуляєва К.А., Дроздову Г.Я., Кутового А.Г., Канашевську В.П., Проніна О.І., Старкову З.С., Сандуленко М.Ю., Мащевську В.В.

95-річний шлях профспілкової організації – яскраве свідчення його надбань та удосконалень. Сьогоднішній рівень соціального захисту в університеті – наслідок плідної роботи багатьох людей, які себе повністю віддавали служінню людям. Особливе місце серед них посідають колишні члени профкому Ананьєва Л.М., Бондарчук Т.В., Вінник Р.Н., Гандрабура В.С., Гузанова А.Т., Гуляєв К.А., Дворніченко Т.В., Джунусалієва Г.Д., Зайцева Е.І., Зайцева Н.О., Замкова А.В., Карєва Л.Г., Колесник Н.В., Логвінова Н.С., Лябіна Л.Д., Нетребська О.О., Остапенко М.І., Парієнко Г.К., Пустова Л.А., Родкіна Н.М., Руснак О.Є., Саінсус Г.Г., Сандуленко М.Ю., Сандюк Л.О., Сєвєрінєнко О.В., Степова Т.Г., Сюрко Л.Є., Шаров Є.К., Шеліхова Н.В. Це ті поважні люди, які протягом десятиліть створювали передумови, щоб профспілкова організація сьогодення мала високий рейтинг серед профспілкових організацій вищих навчальних закладів Одеського регіону і за його межами.

Вагомий внесок у розвиток профспілкової організації університету зробила Віра Вікторівна Мащевська, яка очолювала профспілкову організацію 23 роки з 1987 по 2010 роки. Кінець 80-тих та перша половина 90-тих років були позначенні низьким рівнем заробітної плати, масовими затримками з її виплатою, загостренням побутових проблем, все це, приводило до гострого зубожіння працівників освіти.

Шукаючи шляхи для вирішення цих проблем, за ініціативи В.В.Мащевської у 1989 році вперше затверджується колективний договір між адміністрацією та профспілковою організацією університету, який надав такі форми допомоги, що перевищували законодавчі.

Перш за все, всі працівники стали отримувати надбавки до посадового окладу в розмірі 50% відсотків. Діти та онуки співробітників мали змогу вчитися на безоплатній основі, працівники одержували безвідсотковий кредит для погашення комунальних платежів.

Найвагомішим здобутком того часу було те, що університет отримав земельну ділянку в Комінтернівському районі, селі Кошари для створення садового товариства «Економіст». Двісті чотири співробітника університету отримали ділянки землі у розмірі 0,6 га.

Віра Вікторівна була невтомним борцем за справедливість. Від імені колективу університету вона виступала на трибунах з’їздів Профспілки працівників освіти і науки України, пленумах обкому профспілки працівників освіти і науки України, в засобах масової інформації, мітингах-протестах з вимогами та пропозиціями щодо прийняття законотворчих актів для поліпшення життя працівників освіти. ЇЇ метою була – домогтися привернути увагу до грубих порушень урядом трудових, соціальних прав працівників галузі.

Кожен її виступ мав певні результати. Завдяки цим зусиллям, профспілкова організація університету того часу стала реальною силою, з якою змушені були рахуватися працівники державних органів всіх рівнів.

Високий рівень роботи підтверджувався щорічними нагородами з усіх напрямів профспілкової діяльності нашої організації. За її керівництва, у 2009 році профспілкова організація Одеського державного економічного університету, нині Одеського національного економічного університету в огляді-конкурсі на кращу профспілкову організацію стала переможцем серед вищих навчальних закладів України.

Традиції профспілкового руху в університеті не втрачені і сьогодні.

В нинішній час, коли держава перебуває у надзвичайно важкому економічному становищі, коли йде війна, на найвищому державному рівні приймається ряд законодавчих актів, які зокрема позбавляють профспілки законодавчої ініціативи. Тому, перед профспілковим рухом у цілому і перед профспілковою організацією університету зокрема, постали нові завдання і проблеми. Всі ці завдання профспілкова організація вирішує під керівництвом Тетяни Сергіївни Корольвої, яка очолює профспілкову організацію університету з 2010 року.

Осмисливши пройдений шлях, оцінивши набутий досвід та взявши на озброєння все краще, напрацьоване поколіннями протягом десятиліть, Тетяна Сергіївна шукає нові напрями профспілкової роботи, які зможуть подолати скрутне матеріальне становище працівників. Перш за все вона зосередила свої зусилля на соціальне партнерство, конструктивні переговори та пошук компромісів між адміністрацією та профспілковим комітетом університету, що дало змогу зміцнити профспілкову організацію.

Завдяки солідарним діям ректора і профспілкового комітету, вдалося домогтися певних результатів у розв’язанні соціальних проблем працівників університету. Розв’язанню багатьох проблем сприяє те, що в університеті, постійно укладається колективний договір між адміністрацією та профспілковим комітетом. Положення колективного договору, передбачають норми представлення додаткових відпусток, доплат, пільг, які значно покращують умови праці. Зокрема, в нашому університеті колективний договір надає такі форми допомоги як: оплата ліків, виплата п’яти посадових окладів членам сім’ї померлого співробітника, допомога непрацюючим ветеранам праці.

Підсумком співробітництва профкому та адміністрації стало нагородження ректора університету Звєрякова Михайла Івановича Почесним знаком Профспілки працівників освіти і науки України «За соціальне партнерство».

В центрі діяльності профспілкового комітету стоїть людина з її повсякденними проблемами і турботами. У зв’язку з цим, профспілковий комітет проводить роботу з багатьох напрямів.

У соціально-економічному захисті працівників університету профспілкова організація приділяє значну увагу здійсненню контролю за дотриманням законодавства про працю, оплату праці і матеріальне стимулювання співробітників університету.

Здійснюється постійний громадський контроль за додержанням законодавства про охорону праці. Щорічно комісія профкому з охорони праці проводить обстеження умов та охорони праці працівників, про що звітує на засіданнях профкому. На виконання профілактичних заходів з охорони праці адміністрація університету щорічно виділяє кошти в розмірі більш, ніж нормативні 0,2% від Фонду оплати праці.

Значна увага приділяється питанням розвитку духовних інтересів членів профспілки, удосконаленню культурно-масової та спортивної роботи.

Співробітники мають змогу відвідувати культурні установи міста та приймати участь в екскурсіях вихідного дня, туристичних поїздках.

Серед працюючих членів профспілки проводяться яскраві заходи, конкурси «Народної творчості», «Дитячого малюнку», фотовиставки, Новорічні свята для дітей працівників університету та святкування Міжнародного жіночого дня.

З метою пропаганди здорового способу життя в університеті щороку проводяться міжвузівські і університетські спартакіади та змагання з багатьох видів спорту.

Адміністрація університету на культурно-масову та оздоровчу роботу згідно статті 44 Закону України «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності», щорічно перераховує профспілковій організації 0,5% коштів від спеціального фонду оплати праці.

Особлива увага приділяється організації відпочинку членів профспілки та їх сімей. Співробітники та члени їхньої родини мають змогу відпочивати в університетському таборі «Економіст» в мальовничому куточку «Кароліно-Бугазу». Щорічно профспілковий комітет виділяє 40 пільгових путівок для відпочинку у «Економісті». Діти працівників з радістю відпочивають у дитячому освітянському оздоровчому таборі «Знамено» на 16-ій станції Великого Фонтану.

Не забуває профспілкова організація своїх ветеранів. Сьогодні 89 осіб отримують матеріальну допомогу, білети до театрів, запрошення на екскурсії вихідного дня, газету «Вечерняя Одесса». Ветеранів війни та ветеранів ОНЕУ вшановують на урочистих зборах присвячених Дню Перемоги, Міжнародному жіночому дню, ювілеям університету.

Ветерани та пенсіонери знаходять у профспілковій організації університету не тільки матеріальну допомогу, а насамперед, можливість розповісти про свої проблеми, співчуття та увагу.

Гордістю профспілкового комітету є те, що по всім напрямам своєї діяльності профспілкова організація ОНЕУ в оглядах-конкурсах визнається переможцем, за що нагороджується Почесними грамотами ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, Міністерства освіти і науки України, Обласної Федерації профспілок, Обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України, Обласного управління освіти.

Без сумніву, цього б не було, якби не було спільної, конструктивної співпраці профспілкового комітету з ректором університету – Звєряковим М.І.

Профспілковий комітет під керівництвом Корольової Т.С. не залишається осторонь законотворчих процесів у державі. На засіданнях профкому обговорювалися питання , щодо надання пропозицій до Законів України «Про вищу освіту», «Про пенсійне забезпечення наукових і науково-педагогічних кадрів», «Про трудовий кодекс», «Про колективне договірне регулювання».

Щоб привернути увагу влади до освітянських бід, Т.С.Корольва від імені працівників університету, десятки раз зверталася до Президента України, Кабінету Міністрів України, Голови Верховної Ради з вимогами щодо прийняття рішень для покращання життя працівникам освітянської галузі.

У 2013 р. голова профспілкової організації університету була співавтором наданих до Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти пропозицій щодо оптимізації мережі вищих навчальних закладів, недопущення збільшення навчального навантаження на викладачів та інтенсифікації їхньої праці. Корольова Т.С. брала участь у 2014 р. у Парламентських слуханнях «Про стан та законодавче забезпечення розвитку науки та науково-технічної сфери».

Профспілкова організація ОНЕУ характеризується єдністю і солідарністю дій, працівники університету беруть участь у загальноукраїнських акціях протесту – мітингах, пікетуваннях Кабінету Міністрів та Верховної Ради.

Слід зазначити, що такі акції не були марними, кожна із них давала певні результати.

Життя сьогодні вимагає принципового діалогу стосовно єдності в профспілках, її авторитету та мотивації членства у ній. Профспілковий комітет проводить значну роботу щодо залучення до профспілкової роботи молодих людей, які не побояться стати на захист працівника і відстояти його права. З цією ціллю з молодими працівниками університету проводяться навчання, тренінги, семінари з оглядом на їх подальшу профспілкову роботу.

Профспілковий комітет плідно працює із колегами з інших ВНЗ, проводяться спільні засідання, семінари, навчання, що дає змогу вирішувати спільні питання, які щоденно пропонує нам життя.

Завдяки компетентному керівництву, наполегливій праці 101 профспілкового активіста, сьогодні, як і раніше, профспілкова організація ОНЕУ, визнана одною з найбільш бойових серед профспілкових організацій ВНЗ нашого міста.

Профспілкова організація пишається своїм профспілковим активом, більшість з яких виявили себе справжніми професіоналами – грамотними, принциповими, ініціативними та наполегливими в досягненні поставленої мети. Ці люди своєю працею принесли авторитет профспілковій організації.

Золотим фондом профкому є люди, які не один десяток років своєю працею покращували життя наших працівників та захищали їх інтереси.

Перш за все, це професор кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності, голова профспілкової організації факультету економіки та управління виробництвом – Кравченко В.В., декан фінансово-економічного факультету – Лівінський С.В., старший лаборант кафедри економіки підприємства – Плетницька З.І., співробітник науково-дослідної частини – Херувімчук Є.М., біля трьох десятиліть ці люди докладають чимало зусиль щодо розв’язання найгостріших проблем соціально-економічного захисту у своїх колективах.

Тридцять років на посаді заступника голови профспілкової організації університету працює Шамаєва Ганна Іванівна.

Працюючи на цій посаді вона виявила великі здібності вмілого організатора, показала себе як людину з великим потенціалом енергії очолюючи організаційно-масову комісію профкому.

Завдяки її ініціативі, пошуку та впровадженню різноманітних форм і методів соціального захисту співробітників університету у профспілковому комітеті була організована комісія з молодіжної політики. Досвід роботи цієї комісії вивчають профспілкові організації інших вищих навчальних закладів.

Ганна Іванівна є справжнім профспілковим лідером, вона наставник для багатьох новообраних членів профспілкового комітету, постійно надає їм методичну та організаційну допомогу.

Це людина, яку знає кожен працівник університету. Вона не просто лідер – вона всю себе віддає служінню людям. І це не просто слова, так думають всі, хто її знає.

Ганна Іванівна, за багаторічну плідну працю, за вагомий особистий внесок у справу соціального захисту працівників нагороджена Почесними грамотами ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, Обласної Федерації Профспілок, Обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України.

За активну роботу в забезпеченні соціального та правового захисту працівників, у 2012 році Федерація Профспілок України нагородила Ганну Іванівну Шамаэву нагрудним знаком «Профспілкова відзнака».

Найкращі слова подяки за сумлінну працю та вагомий внесок у діяльність профспілкової організації університету сьогодні спрямовані: старшому оператору, голові профспілкової організації центру інформаційних технологій – Антоновій Т.І., професору, доктору наук, завідуючій кафедрою економіки та управління національним господарством – Балджи М.Д. , провідному фахівцю центру заочної форми навчання – Бабак С.А. , викладачу кафедри фінансового менеджменту та фондового ринку – Бойко Г.А. завідуючій сектором центру інформаційних технологій – Бондаренко В.В. , доценту кафедри статистики – Вітковській Е.В. , старшому інспектору відділу кадрів – Вуйчицькій Т.В. , старшому викладачу кафедри мовної та психолого-педагогічної підготовки – Висоцькій З.І. , завідуючій аспірантурою – Гаврютіній А.А. , начальнику відділу охорони праці – Герасимовій О.С., методисту навчального відділу, голові профспілкової організації управління – Грищуку І.І., доценту кафедри загальноекономічної діяльності – Даниліній С.О., начальнику відділу документаційного забезпечення – Дігодюк І.Ю., старшому викладачу кафедри інформаційних систем в економіці – Єсіній О.Г. інженеру з пожежної безпеки, голові профспілкової організації АГЧ – Дейнеці С.В., доценту кафедри управління та економіки праці – Збрицькій Т.П., інспектору відділу кадрів – Захаровій В.М., головному бухгалтеру профспілкової організації – Каражия О.І., старшому науковому співробітнику науково-дослідної частини – Котовій І.М., старшому викладачу кафедри бухгалтерського обліку та аудиту, голові профспілкової організації обліково-економічного факультету – Кубик В.Д., доценту кафедри економіки підприємства – Літвінову О.С., завідуючій сектором, голові профспілкової організації бібліотеки – Мідловець О.В., завідуючому науково-методичним відділом – Неряну В.В., старшому науковому співробітнику, голові профспілкової організації науково-дослідної частини – Павловій Т.В., доценту кафедри економіки та управління туризмом, голові профспілкової організації факультету міжнародних відносин – Петріченку П.А.,старшому викладачу кафедри економічного аналізу – Підвальній Н.Е., бібліотекарю – Самсонюк С.В., доценту кафедри банківської справи – Сергієвій О.С., старшому викладачу кафедри маркетингу – Скібі Т.С., фахівцю I категорії КІВ – Сачук Ю.В., коменданту АГЧ – Стародуб В.І.,коменданту АГЧ – Тихій Н.С., доценту кафедри математичних методів аудиту економіки, голові профспілкової організації фінансово-економічного факультету – Чепурній О.Є., завідуючій відділом міжнародних відносин, голові профспілкової організації кредитно-економічного факультету – Шкурак О.М., доценту кафедри математичних методів аудиту економіки – Шинкаренку В.М.

Озираючись на пройдений шлях, на якому вирували «бурі і шторми», сьогодні можна з впевненістю сказати – університетська профспілкова організація, примножуючи здобутки попередників, впевнено крокує у майбутнє завдяки наполегливій праці своїх лідерів та керівникові.

Будучи стратегом, уміючи втілювати в життя непрості завдання, Корольова Т.С. здобула високий авторитет серед своїх колег з інших профспілок і була обрана членом Президії обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України.

В обласному конкурсі на кращого профспілкового лідера серед ВНЗ Одеської області у 2014 році Голова профспілкової організації нашого університету визнана переможцем.

За особистий внесок у розвиток профспілкового руху, активну роботу в галузевій Профспілці Тетяна Сергіївна отримала високу нагороду – нагрудний знак ЦК Профспілки «Заслужений працівник Профспілки працівників освіти і науки України».

Профспілкова організація Одеського національного економічного університету в складних соціально-економічних умовах досягла певних, позитивних результатів, співробітники переконані, що єдина громадська організація, яка стоїть на захисті їх прав і інтересів – це профспілкова організація університету.