Студентське самоврядування

Стоянов Владислав Юрійович  в.о. голови студентського самоврядування ОНЕУ (студентський ректор)

Студентське самоврядування

Студентське самоврядування в Одеському національному економічному університеті та його структурних підрозділах є невід’ємною частиною громадського самоврядування ОНЕУ. Студентське самоврядування – це право і можливість студентів вирішувати питання навчання і побуту, захисту прав та інтересів студентів, а також брати участь в управлінні університетом.

Вищим органом студентського самоврядування університету є Конференція студентів ОНЕУ, до якої входять представники студентського самоврядування за посадами, представники академічних груп та представники курсів ЦЗВФН, які обираються шляхом голосування. Склад Конференції студентів ОНЕУ затверджується розпорядженням голови студентського самоврядування ОНЕУ (студентського ректора), а строк повноважень Конференції становить один рік.

Виконавча частина студентського самоврядування складається зі студентської ради ОНЕУ, студентських рад факультетів та студентських рад гуртожитків.

Головою студентського самоврядування ОНЕУ є голова студентської ради ОНЕУ (студентський ректор), який обирається шляхом прямого таємного голосування, у якому приймають участь усі студенти університету. Студентський ректор координує роботу органів студентського самоврядування всіх рівнів.

Студентською радою факультету керує голова студентської ради факультету (студентський декан), який обирається з числа студентів відповідного факультету шляхом прямого таємного голосування, у якому приймають участь усі студенти цього факультету.

Дізнатися про особливості студентської ради факультетів можна на їх сторінках:

Студентською радою гуртожитку керує голова студентської ради гуртожитку (староста гуртожитку), який обирається з числа студентів ОНЕУ, які проживають у відповідному гуртожитку, шляхом прямого таємного голосування, у якому приймають участь усі студенти ОНЕУ, які проживають у цьому гуртожитку. До складу студентської ради гуртожитку входять старости поверхів та голови секторів.

До складу студентської ради ОНЕУ входять:

– голова (студректор);

– заступники голови (студпроректори);

– секретар;

– голови студентських рад факультетів (студдекани);

– голови студентських рад гуртожитків (старости гуртожитків);

– голови секторів, що утворені у складі студентської ради ОНЕУ.

У складі студентської ради ОНЕУ активно функціонують 4 сектори, кожен з яких відповідає за певний напрямок студентського життя:

  • сектор з науково-навчальної роботи та міжнародних зв’язків
  • сектор організації культурно-масових заходів
  • сектор комунікації та зв’язків з громадськістю
  • сектор спортивно-оздоровчої діяльності

Сектор з науково-навчальної роботи та міжнародних зв’язків займається вирішенням питань, що виникають у студентів під час навчального процесу, а також розвитком науково-дослідницької діяльності серед здобувачів освіти. В компетенцію цього сектору входить організація заходів наукового та просвітницького характеру, як-от: олімпіади, тренінги, брейн-ринги, бізнес-ігри, вікторини, спіч-вечори, інтелектуальні ігри. Сектор займається виявленням талановитих студентів, сприянням розвитку їх науково-дослідної діяльності, формуванням навичок науково-дослідної роботи, розвитком творчих та пізнавальних здібностей Окрім цього, ведеться робота щодо виконання поточних завдань, пов’язаних з контролем та впливом на успішність навчання студентів в університеті. Сектор активно залучений до моніторингу якості освітнього процесу, а також розробки рекомендацій від студентського самоврядування щодо покращення діючих освітніх програм. Координує роботу учбових секторів на факультетах для проведення пояснювальної роботи на старостатах про навчальну систему та складання рейтингу успішності. Займається створенням та організацією комісій з питань грантових програм для студентів ОНЕУ.

Сектор організації культурно-масових заходів – це об’єднання творчих, креативних, сміливих та відкритих людей. Сектор займається підготовкою та організацією творчих заходів в університеті. Кожної осені та весни відбуваються три великі конкурси: Студентська осінь, Міс ОНЕУ та Студентська весна, де факультети змагаються між собою та представляють свої найкращі виступи у сфері вокалу, хореографії та гумору. Сектор займається організацією дозвілля студентів та участю в університетських та факультетських заходах: Посвята першокурсників, День студента, Новий рік, День святого Валентина, Хелловін та багато інших. Діяльність сектору на рівні університету полягає в координації роботи всіх організаційних секторів факультетів для проведення загальних івентів. Сектор організовує різноманітні майстер-класи, поїздки, ігри тощо, а також підтримує факультети в університетських змаганнях. Організовує різноманітні розвиваючі ігри (Мафія, Аліас тощо) та проводить поїздки до інших міст України, регіонів та світу. Організовує кіновечори та заходи з приводу інших пам’ятних події.

Сектор комунікації та зв’язків з громадськістю – це результат плідної та насиченої співпраці творчих та креативних студентів. Цей сектор намагається зробити студентське життя барвистим та насиченим. Сектор займається веденням сторінок ОНЕУ в соцмережах Facebook, Instagram та Telegram, анонсуванням подій, розробкою афіш та оголошень, плакатів для підтримки представників факультету на Студосені, Студвесні, Міс ОНЕУ та інших культурно-масових заходах, оформленням стенду поздоровлень, створенням фотозвітів з культмасових заходів та вечірок ОНЕУ. Сектор залучений до координації профорієнтаційної роботи як на рівні факультетів, так і на рівні університету.

Сектор-спортивно оздоровчої діяльності відповідає за здійснення комплексу взаємопов’язаних заходів щодо організації фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи зі студентами. Сектор забезпечує організацію роботи гуртків та секцій спортивного напряму. Основними завданнями сектору є привернення уваги студентів до спорту, участі у спортивних змаганнях з різних видів спорту, таких як: футбол, баскетбол, бадмінтон, волейбол, шахи тощо. Сектор ставить за мету розширення і зміцнення міжвузівського співробітництва, вдосконалення спортивно-масової та оздоровчої роботи зі студентами.

СКЛАД СТУДЕНТСЬКОЇ РАДИ ОНЕУ:

СТОЯНОВ
Владислав Юрійович

в.о. голови студентського самоврядування
ОНЕУ – в. о. голова студентської ради ОНЕУ

(студректор)

ВАСИЛЕНКО
Анастасія Олексіївна
перший заступник голови
студентської ради ОНЕУ
(студпроректор)

ТАНЦЮРА
Микола Дмитрович
заступник голови студентської ради ОНЕУ
з міжвузівських відносин та діловому

партнерству (студпроректор)

СЛИВКА
Олена Михайлівна

секретар студентської ради ОНЕУ

ШВЕДЕНКО
Тетяна Євгеніївна

голова студентської ради факультету економіки і управління підприємництвом
ОНЕУ (студдекан ФЕУП)

СЕМЕНЧОВА
Анна

т.в.о. голови студентської ради факультету міжнародної економіки ОНЕУ (студдекан
ФМЕ)

БОРДЯ
Руслана Русланівна

голова студентської ради факультету фінансів і банківської справи ОНЕУ
(студдекан ФФБС)

БЕВЗА
Валентин Ігорович

голова студентської ради факультету менеджменту, обліку та інформаційних
технологій (студдекан ФМОІТ)

ПИСЬМЕННА
Валерія Едуардівна

в.о. голови студентської ради гуртожитку №1 ОНЕУ (староста гуртожитку)

ГУЖЕВ Віктор Сергійович
в.о. голови студентської ради гуртожитку №2 ОНЕУ (староста гуртожитку)

ЧЕРЕШНЮК
Дар’я Олександрівна

в.о. голови студентської ради гуртожитку №3 ОНЕУ (староста гуртожитку)

ТАЩІ
Дар’я Олександрівна

голова сектору з наукової роботи та міжнародних зв’язків

ПЕРОВА
Дженніфер-Ірен Олександрівна

голова сектору з навчальної роботи та комунікації зі студентами

КЛІЩЕВСЬКА
Дар’я Сергіївна

голова PR-сектору

САКАЛИ
Олександра Петрівна

голова організаційного сектору

КУЗЬМІН
Ігор Олександрович

голова культурно-масового сектору

СЕМЕНЧОВА
Анна Сергіївна

голова спортивного сектору

ЛОЗОВСЬКИЙ
Данило Денисович

голова сектору з комунікації з підприємцями

БОГАЧОВА
Тетяна Олексіївна

голова сектору з питань гуртожитків

Із основними положеннями, що стосуються організації студентського життя, можна ознайомитися за посиланням.

Ознайомитися із:

– Розпорядженнями голови студентського самоврядування ОНЕУ;

– Рішеннями, прийнятими студентською радою ОНЕУ;

– Поіменним голосуванням членів студентської ради ОНЕУ;

– Відвідуванням засідань студентської ради ОНЕУ її членами

Можна за посиланням

вул. Преображенська, 8, каб. 213

studrada@oneu.edu.ua

723-08-01