Рада молодих вчених

Кулікова Єлизавета Олександрівна голова Ради молодих вчених,викладач

 

Домбровська Софія Олексіївна заступник голови Ради молодих вчених, к.е.н. викладач


Ігнатенко Руслана Володимирівна секретар Ради молодих вчених, аспірантка кафедри фінансів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Об’єднання та координація роботи молодих науковців заради нових досягнень і перспектив є багаторічною та неперервною традицією Одеського національного економічного університету. Ключове місце в цьому процесі посідає Рада молодих вчених – спільнота однодумців, що згуртовує аспірантів і докторантів, здобувачів і молодих викладачів різних кафедр університету. Відповідно до Положення про своє заснування, Рада функціонує як структурний підрозділ у складі науково-дослідної частини та виступає представницьким органом молодих вчених ОНЕУ.

Метою діяльності Ради є об’єднання та залучення молодих вчених до участі в науково-дослідній роботі, надання інформації щодо наукових конференцій, нових методів викладання, іншої важливої інформації, а також сприяння вихованню висококваліфікованих наукових і викладацьких кадрів. За сприяння ректорату, науково-дослідної частини, відділу аспірантури та докторантури, а також завідувачів кафедр і деканів Рада молодих вчених щорічно реалізує низку важливих і цікавих заходів, серед яких не лише конференції, семінари і тренінги, а й організація дозвілля молодих науковців. Активно співпрацює Рада і з відповідними структурами інших ЗВО Одеси, Радою молодих вчених Одеської області та Радою молодих вчених при Міністерстві освіти та науки України.

Головною подією та результатом злагодженої роботи членів Ради є Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених, що багато років організовується та проводиться в ОНЕУ. Зокрема, в 2020 році учасниками цього наукового заходу стали більше 200 осіб з двох десятків ЗВО України та зарубіжжя. Доповіді з актуальних питань економічної науки та цікаві дискусії найкращим чином ілюструють успішність кропіткої роботи Ради молодих вчених.

Крім того, в 2020 році Рада молодих вчених ОНЕУ увійшла до складу організаційного комітету Всеукраїнської науково-практичної конференції «Перспективи розвитку територій: теорія і практика» (м. Харків) та Міжнародної конференції «Development through research and innovation – 2020» (на базі Молдавської Академії наук).

РМВ ОНЕУ тісно співпрацює із Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України. 29 вересня 2020 Єлизавета Кулікова, як  Голова Ради, взяла участь у Першому Всеукраїнському форумі Рад молодих учених, організованому РМУ при МОН України, на якому було представлено РМВ ОНЕУ, сформовано Резолюцію форуму та погоджено напрямки співпраці між РМВ ОНЕУ та РМУ при МОН України.

В рамках цієї співпраці 9 березня 2021 року відбувся перший Регіональний з’їзд Рад молодих учених Одеської області, а якому РМВ ОНЕУ було представлено Куліковою Є. О.

РМВ увійшла до складу організаційного комітету в особі Кулікової Є. О. І Всеукраїнського конкурсу «Молодий вчений року», проведений Радою молодих вчених при Міністерстві освіти та науки України 29 вересня. Завдяки популяризації такого конкурсу з ОНЕУ було подано заявки на декілька номінацій такі молоді вчені, як Ігнатенко Р. В., Домбровська С. О., Кулікова Є. О. та Гончар М. А. Крім того, 29 вересня був проведений ІІ Всеукраїнський форум Рад молодих вчених, на якому РМВ ОНЕУ представляла голова Кулікова Є. О. Враховуючи тісну співпрацю з РМВ при МОН Кулікова Є. О. увійшла до складу Ради молодих вчених при Міністерстві освіти та науки України як асоційований член, а також підписано Меморандум про співпрацю з РМВ при МОН.

21 жовтня 2021 року в Одеському національному економічному університеті у режимі online пройшло пленарне засідання Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих вчених “Глокалізаційні аспекти інноваційного розвитку економіки”, організаторами якої стали Рада молодих вчених ОНЕУ.

До складу організаційного комітету також увійшли колеги з Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова, Західноукраїнського національного університету та Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова.

На пленарному засіданні виступили аспіранти та докторантка зі своїми доповідями, які були актуальні та дослідження яких є важливими для розвитку економіки України.

Рада молодих вчених ОНЕУ висловлює вдячність усім за проявлений інтерес до конференції. Саме такі заходи надають можливість поринути у коло однодумців та поділитися результатами своїх досліджень. Для участі в конференції необхідно було подати заявку та надіслати свої тези для публікації. Участь у конференції – безкоштовна.

12 листопада 2021 року, аспіранти Єргієва Іванна, Чайковська Віра, Іванов Ілля, Осадчий Максим, Черкасова Марія, Гончар Марія взяли участь у проєкті молодих вчених “Реалізація потенціалу молодих вчених в інтеграції науки, освіти, бізнесу” (виконавець Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана). Проведено планову фокус-групу в дистанційному форматі (в Zoom-середовищі). Тема “Академічна мобільність та міграційні наміри молодих учених”. Організатор від ОНЕУ: голова РМУ ОНЕУ Кулікова Елизавета. В умовах он-лайн режиму аспіранти змогли висловити свою думку з проблем реалізації потенціалу молодих науковців в контексті їх академічної мобільності та міграційних намірів.

18 листопада голова Ради молодих вчених ОНЕУ Кулікова Єлизавета була запрошеною разом з ректором Одеського національного економічного університету д.е.н., проф. Ковальовим А. І. на круглий стіл, присвячений презентації та обговоренню “Президентського університету”.

На круглому столі були присутні ректори Одеського регіону, представники науково-експертної ради Одеської області та ради молодих вчених при Одеській обласній державній адміністрації, голова обласної державної адміністрації Гриневецький С.Р., заступник голови ООДА Фабрикант С.С., директор департаменту освіти та науки ООДА Лончак О.А. Презентував “Президентський університет” заступник міністра освіти та науки України Гарбарук І.М., крім того до круглого столу приєдналася з сесійної зали ВРУ Гришина Ю., яка входить до комітету ВРУ з питань освіти та науки. Наукова спільнота Одещини оцінили проєкт “Президентський університет” позитивно та виявила бажання долучатися до даного проєкту.

Рада молодих вчених ОНЕУ долучилася до організаційного комітету  Міжнародної науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти та молодих вчених “Перспективи розвитку територій: теорія і практика”, яка відбулася в Харківському національному університеті міського господарства ім. О.М.Бекетова, яка відбулася 18 листопада. На пленарному засіданні у дистанційному форматі голова РМВ ОНЕУ виступила з доповіддю “Вплив міграційних процесів на систему пенсійного страхування України”.

Ректорат усіляко підтримує усі починання та діяльність Ради молодих вчених Одеського національного економічного університету.

Рада молодих вчених ОНЕУ сприяє підвищенню наукового і професійного рівня молодих вчених, а також координує їх діяльність, спрямовану на розвиток наукових ініціатив і закріплення молодих кадрів в університеті.

Рада молодих вчених ОНЕУ є невід’ємним та  дієвим учасником реалізації програми наукових досліджень, суб’єктом забезпечення високого наукового іміджу університету, осередком зростання майбутніх докторів наук. Запорукою її успішного функціонування є ґрунтовна підтримка з боку адміністрації університету.

📣Відкрито прийом документів на конкурс «Молодий вчений року».

Його основна мета – популяризація науки, відзначення інноваційних та продуктивних учених, інженерів, дослідників, які зробили значний внесок у наукові дослідження України і світу.

Дедлайн подання заявки: 1 вересня 2022 року
У вас є нагода подати заявки на декілька номінацій!
☝️Номінації розділені на 4 блоки, в рамках яких ви можете знайти ту, що підходить саме вам.

Подати заявку на участь можна за посиланням: https://leaderscientist.ysc.in.ua/vzyaty-uchast/

Спробуй свої сили! Отримай статус номінанта, а далі лауреата!

100 номінацій-100 лауреатів

Хакатон “Стартапи молодих учених: від ідеї до реалізації”
Триває реєстрація на хакатон від Ukrainian Startup Fund, Міністерство освіти і науки України, Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, що відбудеться 4-5 липня 2022 року в онлайн-форматі.
Якщо у Вас є готова презентація ідеї або проєкту, але Ви бажаєте його вдосконалити та отримати поради від експертів – тоді цей хакатон для Вас!
Реєстрація в хакатоні триває до 26 червня 2022 року за посиланням: https://cutt.ly/mJR0cfe
Координаторка проєкту від РМУ при МОН: Анастасія Сімахова, +380504816333

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Шановна наукова спільнота Одеського регіону!

Одним із перших заходів Ради молодих вчених при Одеській обласній державній адміністрації (https://www.facebook.com/Odesa.Region.Council.of.YoungScientists) є виставка «Колекції молодих вчених». Захід спрямовано на встановлення зв’язків між молодими вченими Одещини з подальшою їхньою науковою кооперацією. Молоді вчені презентують колекції різноманітних предметів, які є результатом їх власної творчої та інтелектуальної роботи.Шановна наукова спільнота Одеського регіону!

✅ З метою отримання детальної інформації щодо молодих вчених – учасників виставки, а також їхніх експонатів, просимо вас вчасно заповнити гугл-анкету (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeoyvv1HDdKI3tVSZ_UjOpMiKL45PVyhEF61Jn9DMvHTPqG1A/viewform).

◾️ Дедлайн: 29 січня 2022 року.

Відповідальна особа:
Марія Нестеркіна
+38 (093) 713-38-53,
mashaneutron@gmail.com

До нових зустрічей у 2022-му році!

#РМВ_ООДА

🔥Літопис здобутків молодих вчених за 30 років незалежності України_31.01.2022🔥🔥

 

✅ Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України оголошує проєкт «Літопис здобутків молодих вчених за 30 років незалежності України» 📗, який має на меті увіковічнити визначні наукові досягнення, винаходи, здобутки, які були зроблені молодими вченими, науковцями за період з 24.08.1991 року по 24.08.2021 року.
Для участі у Проєкті запрошуються вчені та науковці:
◾️ винаходи/наукові досягнення/здобутки яких припадають на період з 24.08.1991 року по 24.08.2021 року;
◾️ вік науковця на момент фіксації/реєстрації наукових винаходів/здобутків/досягнень був до 35 років включно, який мав вищу освіту не нижче другого (магістерського, також ОКР «Спеціаліст») рівня, або вчений віком до 40 років включно, який мав науковий ступінь доктора наук;
◾️ сфера наукових інтересів – без виключень.
‼️ Долучитися до написання Літопису можна шляхом внесення інформації до онлайн форми за наступним посиланням: ➡️ https://forms.gle/p8GQR65aX6JEsZG16 до 31 січня 2021 року включно

Творімо українську науку разом!💪
За додатковою інформацією, а також внесення пропозицій запрошуємо звернутися до координатора проєкту:
Олена Поліщук, к.е.н., доцент, асоційований член Ради молодих вчених при МОН
o-polishchuk@ukr.net

За клопотанням голови Ради молодих вчених ОНЕУ Кулікової Є.О. за вагомий особистий внесок у розвиток науки, активну громадську діяльність та з нагоди Дня Науки ректором ОНЕУ Ковальовим А.І. були нагороджені Почесною грамотою молоді науковці Одеського національного економічного університету.

8 червня 2022 року аспіранти ОНЕУ Білоус Костянтин, Іванов Ілля, Моісєєв Вячеслав, докторантка Коцюрубенко Ганна та голова Ради молодих вчених ОНЕУ взяти участь у круглому столі “Сучасні реалії страхового та фінансового ринків”, присвячений актуальним питанням функціонування страхового та фінансового ринку в період воєнного та повоєнного стану, організований кафедрою Фінансового менеджменту та фондового ринку Одеського національного економічного університету, а саме молодою науковицею к.е.н., ст. викладачем Домбровською Софією Олексіївною.  
Молоді вчені активно брали участь у дискусії з представниками банків та страхових компаній.
За результатами круглого столу, учасники отримали сертифікати.
Напередодні Дня науки з представниками Ради молодих вчених при обласній державній адміністрації (РМВ ООДА) зустрівся начальник Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко. Зустріч пройшла за участі Одеської обласної державної адміністрації та Департаменту освіти і науки Одеській ОДА (https://oda.od.gov.ua/nachalnyk-odeskoyi-ova-maksym.../).
На цій зустрічі було відмічено необхідність плідної наукової діяльності молодих вчених та її важливу роль у відбудові держави після військових дій.
 
На зустрічі була присутня голова Ради молодих вчених ОНЕУ, заступник голови Ради молодих вчених при ООДА Кулікова Єлизавета.
З нагоди Дня науки її було нагороджено подякаю від ООДА та Департаменту освіти і науки ООДА.
Молоді вчені ОНЕУ Кулікова Єлизавета, Тарасова Христина, Фіалковська Анастасія, Новак Ганна, Мостова Катерина, Жамбей Тетяна, Сербіна Анастасія за результатами роботи Школи молодого науковця Одещини з напрямку SMM, яка була організована Радою молодих вчених при Одеській обласній адміністрації, отримали сертифікати.
Школа тривала з 26 квітня по 13 травня 2022 року.
Молоді вчені ОНЕУ Кулікова Єлизавета, Тарасова Христина, Фіалковська Анастасія, Новак Ганна, Мостова Катерина, Жамбей Тетяна взяли участь у роботі ІІ дня школи молодого науковця ООДА 6 травня, яка була організована Радою молодих вчених при Одеській обласній адміністрації у партнерстві з Науковим товариством Одеського державного екологічного університету при підтримці Департаменту освіти і науки при ООДА.

Зустріч була насичена цікавими та змістовними виступами спікерів.

Першою корисними порадами в SMM поділилася Ангеліна Докус – заступник голови РМВ ООДА, голова НТ ОДЕКУ, кандидат географічних наук, науковець в ОДЕКУ та Leibniz Institute of Freshwater Ecology and Inland Fisheries (IGB). Спікерка наголосила на важливих акцентах в SMM та презентації своєї діяльності в соціальних мережах.

 Ірина Павлова – випускниця-гідролог ОДЕКУ 2015 р., працівник Збройних Сил України Інституту ВМС НУ «ОМА», SMM-спеціалістка, розкрила свої секрети в SMM продемонструвала лайфхаки сторімейкерства та продемонструвала приклади створення контент-плану.

 «ВІД ПРОСТОЇ ІДЕЇ ДО ЕФЕКТИВНОЇ КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЇ. НА ПРИКЛАДІ ПРОЄКТУ «Мій щасливий навчальний рік»  – тема спічу Наталії Маслій , голови РМВ ООДА, доктора економічних наук, професора кафедри світового господарства та міжнародних економічних відносин Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова. Пані Наталія розкрила особливості формування підприємницького мислення та покроково обґрунтувала можливості та перешкоди втілення власного проєкту.

В кінці зустрічі учасники мали  можливість поспілкуватися та обмінятися досвідом.
Молоді вчені ОНЕУ Кулікова Єлизавета, Тарасова Христина, Сербіна Анастасія, Новак Ганна та Мостова Катерина взяли участь у роботі школи молодого науковця ООДА, яка почала свою роботу 26 квітня та була організована Радою молодих вчених при Одеській обласній адміністрації у партнерстві з Науковим товариством Одеського державного екологічного університету при підтримці Департаменту освіти і науки при ООДА. Школа дала можливість набути нових знань та навичок, особливо враховуючи тему перших спікерів.

Запрошені спікери на перший день школи:

◼️Наталя Власенко (https://www.facebook.com/natalia.vlasenko.18) – голова SMM-відділу проекту «Екологічне виховання молоді» (https://www.facebook.com/UkrEcoYoung/) в ОДЕКУ, гід по Одесі, член Всеукраїнської асоціації гідів, яка працює в сфері туризму з 2013 року. Наталя проводить тематичні екскурсії містом, знайомить іноземних гостей з Одесою, а у вільний час любить подорожувати й досліджувати Україну. Також Наталя є travel журналісткою, писала для видань Aeroplane і Total escape magazine, зараз веде авторську колонку для онлайн видання Folga. Сьогодні волонтер у новинному проєкті We Are Ukraine.

✔️ Тема доповіді: «Досвід роботи у соціальних мережах».

 

◼️Владислав Михайленко (https://www.facebook.com/mykhailenko.fameowner) – керівник відділу екологічної освіти проєкту «Екологічне виховання молоді» в ОДЕКУ, аспірант кафедри екології та охорони довкілля ОДЕКУ, член Наукового товариства ОДЕКУ, член ради молодих вчених при Одеській обласній адміністрації та член 10 ГЕР «Природничі науки» Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

✔️ Тема доповіді: «Tik-tok для науковця».

Наразі соціальні мережі – це потужний інструмент для просування себе як особистості, вченого, викладача, а також вони допомагають ще отримувати певні фінансові винагороди. Запрошені спікери поділилися своїм досвідом опанування соціальних мереж та показали певні лайфхаки при роботі з ними.

Аспірантка Одеського національного економічного університету Жамбей Тетяна взяла участь у роботі Весняної школи молодого науковця 2.0 Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, яка проходила з 14 по 20 квітня. Молоді, амбітні спікери надавали надзвичайно актуальну інформацію в умовах воєнного часу

Теми Весняної школи:
✅Як допомогти Україні під час війни: як знайти своє місце молодому науковцю – від лекторки Анастасії Сімахової;
✅Як формується нова модель суспільства в умовах сучасних загроз – від лекторки Теодозії Яцишиної;
✅Яка роль невербальних засобів спілкування у сучасних медіа – від лекторки Лариси Макарук;
✅Як відбувається громадський контроль публічних закупівель: до та під час війни – від лекторки Олени Поліщук;
✅
Як грамотно організувати онлайн навчання в умовах воєнного стану – від лекторки Аліси Сухіх.
За результатами роботи школи, пані Тетяна отримала сертифікат від РМУ при МОН.
Молоді вчені Кулікова Є.О. та Домбровська С.О. взяли участь у Зимовій онлайн Школі волонтерства для молодих учених за підтримки Посольства Великої Британії в Україні в межах програми “Активні Громадяни” від Британської Ради в України. Школа тривала з 19 січня по 16 лютого 2022 року.
Програма школи включала 7 практичних тренінгів від провідних науковців, тренерів та фасилітаторів України, спілкування з цікавими людьми, участь в індивідуальних консультаціях з основ проєктної діяльності, менторську підтримку.

Протягом тренінгів та консультацій було розглянуто законодавчі, організаційні, соціальні, психологічні аспекти волонтерства та волонтерської діяльності, культуру волонтерства та активного громадянства, основи ефективної комунікації та соціальної відповідальності. Окрема й особлива увага зосереджена на практичних методах та інструментах розвитку soft skills, комунікативної компетентності та проєктної діяльності. Важливим аспектом навчальної програми є проєктний дизайн та проєктний менеджмент.

Учасниці Школи волонтерства мали змогу розробити власний соціальний проєкт, презентувати його та отримати сертифікат.

27 січня 2022 року голова Ради молодих вчених ОНЕУ, заступник голови Ради молодих вчених при Одеській обласній державній адміністрації Кулікова Єлизавета прийняла участь у заході, який проходив в офісі регіонального розвитку, де відбулася спільна зустріч представників Агенції регіонального розвитку (АРР) Одеської області та Ради молодих вчених при Одеській обласній державній адміністрації (РМВ ООДА). Зустріч була організована за ініціативи та рекомендації Одеської обласної державної адміністрації (https://oda.odessa.gov.ua/).
На зустрічі, з привітальним словом виступили:
  • директор Агенції регіонального розвитку Одеської області Андрій Шестаков;
  • заступник директора департаменту інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності, міжнародного співробітництва і туризму Одеської ОДА Олександр Шека.

 

Головною з цілей заходу став обмін досвідом та обговорення можливої співпраці. Зокрема, представники Агенція регіонального розвитку Одеської області (АРР) презентували основні напрямки діяльності Агенції, у тому числі, що стосуються туристичного та культурного напряму. А також голова Ради молодих вчених при Одеській обласній державній адміністрації Наталя Маслій виступила з презентацією щойно сформованого складу Ради та поділилася основними напрямками роботи і планами на майбутнє. Також було обговорено наочні проблеми та перспективи розвитку нашого краю.
Після бесіди, яка присвячена обміну досвідом, учасниками було обговорено можливі напрямки співробітництва між АРР Одеської області та РМВ ООДА, а також плани про подальшу співпрацю у напрямку розвитку Одеської області.

Молоді вчені Одеського національного економічного університету, а саме Добровська С.О. та Кулікова Є.О., почали отримувати перші сертифікати за результатами Всеукраїнського конкурсу «Молодий вчений року» за результатами 2020 року.

Незабаром буде оголошено прийом заявок на конкурс «Молодий вчений року» за результатами 2021 року.

19.01.2022 року розпочала роботу Зимова онлайн-школа ВОЛОНТЕРСТВА для молодих учених, до якої долучилися молоді вчені ОНЕУ Кулікова Є. О. та Домбровська С.О.

Школа волонтерства – освітній проєкт, спрямований на розвиток та посилення соціальних компетентностей молодих учених, значення толерантності, різноманітності та інклюзивної, розвиток волонтерства.

Метою проєкту є розробка та реалізація навчальної програми для молодих вчених, що мають бажання долучитися до важливих волонтерських проєктів.

Програма школи включає 7 практичних тренінгів від провідних науковців, тренерів та фасилітаторів України, індивідуальні консультації з основ проєктної діяльності та волонтерства. Ми розглянемо законодавчі, організаційні, соціальні, психологічні аспекти волонтерства та волонтерської діяльності, культуру волонтерства та активного громадянства, основи ефективної комунікації та соціальної відповідальності. Учасники та учасниці Школи волонтерства, які відвідають 7 тренінгів, розроблять та презентують власний соціальний проєкт, отримають сертифікат про підвищення кваліфікації на 30 годин (1 кредит ЄКТС).

Волонтерська програма для молодіжних центрів реалізується Радою молодих учених при Міністерстві освіти та науки України у партнерстві з ГО “Лабораторія Ініціативної Молоді”, ГО «Міжнародна фундація розвитку» за підтримки Посольства Великої Британії в Україні в межах програми “Активні Громадяни” від Британської Ради в України.

Рада молодих вчених ОНЕУ долучилася до організаційного комітету  Міжнародної науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти та молодих вчених “Перспективи розвитку територій: теорія і практика”, яка відбулася в Харківському національному університеті міського господарства ім. О.М.Бекетова, яка відбулася 18 листопада. На пленарному засіданні у дистанційному форматі голова РМВ ОНЕУ виступила з доповіддю “Вплив міграційних процесів на систему пенсійного страхування України”.

18 листопада голова Ради молодих вчених ОНЕУ Кулікова Єлизавета була запрошеною разом з ректором Одеського національного економічного університету д.е.н., проф. Ковальовим А. І. на круглий стіл, присвячений презентації та обговоренню “Президентського університету”.

На круглому столі були присутні ректори Одеського регіону, представники науково-експертної ради Одеської області та ради молодих вчених при Одеській обласній державній адміністрації, голова обласної державної адміністрації Гриневецький С.Р., заступник голови ООДА Фабрикант С.С., директор департаменту освіти та науки ООДА Лончак О.А. Презентував “Президентський університет” заступник міністра освіти та науки України Гарбарук І.М., крім того до круглого столу приєдналася з сесійної зали ВРУ Гришина Ю., яка входить до комітету ВРУ з питань освіти та науки. Наукова спільнота Одещини оцінили проєкт “Президентський університет” позитивно та виявила бажання долучатися до даного проєкту.

12 листопада 2021 року, аспіранти Єргієва Іванна, Чайковська Віра, Іванов Ілля, Осадчий Максим, Черкасова Марія, Гончар Марія взяли участь у проєкті молодих вчених “Реалізація потенціалу молодих вчених в інтеграції науки, освіти, бізнесу” (виконавець Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана). Проведено планову фокус-групу в дистанційному форматі (в Zoom-середовищі). Тема “Академічна мобільність та міграційні наміри молодих учених”. Організатор від ОНЕУ: голова РМУ ОНЕУ Кулікова Елизавета. В умовах он-лайн режиму аспіранти змогли висловити свою думку з проблем реалізації потенціалу молодих науковців в контексті їх академічної мобільності та міграційних намірів.

21 жовтня в Одеському національному економічному університеті у режимі online пройшло пленарне засідання Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих вчених “Глокалізаційні аспекти інноваційного розвитку економіки”, організаторами якої стали Рада молодих вчених ОНЕУ.
До складу організаційного комітету також увійшли колеги з Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова, Західноукраїнського національного університету та Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова.
На пленарному засіданні виступили аспіранти та докторантка зі своїми доповідями, які були актуальні та дослідження яких є важливими для розвитку економіки України.
Рада молодих вчених ОНЕУ висловлює вдячність усім за проявлений інтерес до конференції. Саме такі заходи надають можливість поринути у коло однодумців та поділитися результатами своїх досліджень. Для участі в конференції необхідно було подати заявку та надіслати свої тези для публікації. Участь у конференції – безкоштовна.
За результатами конференції буде виданий та надісланий електронний збірник тез та електронний сертифікат кожному учаснику конференції.

Напередодні Дня працівників освіти 29 вересня відбулося два довгоочікувані заходи для молодих вчених: ІІ Всеукраїнський форум Рад молодих вчених та церемонія нагородження лауреатів щорічного конкурсу “Молодий вчений року” за підсумками 2020 року. Захід проходив у конференц-залі Національного музею історії України Другої світової війни в Києві.

Голова Ради молодих вчених Одеського національного економічного університету Кулікова Єлизавета Олександрівна та секретар Ради молодих вчених ОНЕУ Ігнатенко Руслана Володимирівна стали учасниками Форуму Рад молодих вчених та взяли участь у церемонії нагородження конкурсу “Молодий вчений року”, за результатами якого вони отримали статус “номінантів конкурсу”. 
Загалом, на конкурс “Молодий вчений року” від Одеського національного економічного університету було подано заявок 4 молодими вченими: Куліковою Є. О., Домбровською С. О., Ігнатенко Р. В. та Гончар М. А.
 
Організаторами заходів стала Рада молодих вчених при Міністерстві освіти й науки України, асоційованим членом якої є голова РМВ ОНЕУ Кулікова Є. О.

                ПЛАН РОБОТИ РАДИ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ ОНЕУ  НА 2021-2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

№  

п/п

Напрями діяльності  Терміни 
Інформування та консультування молодих вчених щодо конкурсів та процедур подання документів на здобуття премій та стипендій, та участі в отриманні грантів постійно
Популяризація діяльності молодих вчених у  суспільстві  постійно
Популяризація наукової діяльності молодих вчених  на інформаційних каналах «Ради молодих вчених  Одеського національного економічного  університету» у Viber та Telegram постійно
Участь у засідання Обласної організації молодих вчених постійно
Введення інформаційного каналу «Рада молодих  вчених Одеського національного економічного  університету» у мережі Viber та Telegram постійно
Організація та проведення Всеукраїнської науково практичної конференції «ГЛОБАЛІЗАЦІЙНІ  АСПЕКТИ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ  ЕКОНОМІКИ» жовтень  2021 р.
Подання кандидатур та підготовка документів на  призначення державних іменних стипендій найкращим молодим вченим з метою увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні
Участь в організаційному комітеті V Міжнародної науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених «ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІЙ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА» листопад  2021 р.
Підготовка та представлення звіту про діяльність  РМВ за 2021 рік на засіданні вченої ради  університету грудень  2021 р.
10  Підготовка та затвердження плану діяльності Ради  молодих вчених на 2022 рік грудень  2021 р.
11  Організація та проведення «Школи молодого  вченого» березень –квітень 2022 р.
12  Подання кандидатур до участі у конкурсі «Кращий  молодий науковець ОНЕУ» квітень  2022 р.
13  Організація та проведення конкурсу «Кращий  аспірант ОНЕУ» травень 2022 р.
14  Подання кандидатур до конкурсу «Молодий вчений  року 2021 р.» травень  2022 р.
15 Співпраця та координація із Радою молодих вчених  при МОН постійно
16 Організація та участь у заходах щодо підвищення  наукової, інноваційної та громадської активності  молодих вчених постійно
17 Організація заходів направлених на налагодження  професійних контактів між науковцями різних ЗВО  та НУ для розширення можливостей наукової  співпраці, подання спільних науково-дослідних робіт,  проведення заходів з наукової, освітньої діяльності,  співпраці з бізнесом та ін. постійно
18 Інформаційне та змістовне наповнення веб-сторінки  «Ради молодих вчених Одеського національного  економічного університету» постійно
19 Організація та проведення наукових семінарів,  круглих столів, тренінгів для молодих учених з  актуальної наукової тематики із залученням  провідних фахівців відділу міжнародних зв’язків та  бібліотеки університету постійно
20 Підведення підсумків роботи РМВ за півріччя та  погодження плану роботи за І півріччя червень 2022 р.