Кафедра економіки підприємства та організації підприємницької діяльності

Грінченко Раїса Володимирівна д.е.н.,професор, в.о. зав.кафедри  

 “Кафедрі ЕП та ОПД – 55 років”

Кафедра економіки підприємства та організації підприємницької діяльності є однією з найстарших в університеті, але є завжди відкритою до педагогічних іновацій. Освітній процес на кафедрі спирається на широке використання тренінгів, ділових ігор, кейсів під час навчання. Викладачі кафедри поєднують викладацьку діяльність з практичною роботою та практикою у європейських університетах, завдяки цьому студенти набувають практичного вміння, навичок та іноземного досвіду.

Викладачами кафедри було також створено та впроваджено на базі ОНЕУ проект “STARTUP UNIVERSITY“ для започаткування студентами власного бізнесу.

Спеціальності кафедри та наукові рівні

Кафедра економіки підприємства та організації підприємницької діяльності здійснює підготовку фахівців зі спеціальності 076 “Підприємництво, торгівля та біржова діяльність” (молодші бакалаври за освітньою програмою Підприємництво, торгівля та біржова діяльність” – 2 роки, бакалаври за освітньою програмою “Економіка підприємства та організація підприємницької діяльності” – 4 роки, магістри за освітньою програмою “Економіка та стратегія розвитку підприємства” – 1,4 роки, доктори філософії за освітньою програмою “Підприємництво, торгівля та біржова діяльність” – 4 роки).

Перспективи професійного розвитку

Кафедра спрямована на підготовку фахівців широкого профілю, спроможних створити та розвинути власний бізнес або стартап, а також займати управлінські посади на провідних підприємствах будь-якої форми власності та розміру

Партнери

Іванова
Надія Валентинівна

старший лаборант

галузь знань

07 «УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ» 

спеціальність

076 «ПІДПРИЄМНИЦТВО, ТОРГІВЛЯ ТА БІРЖОВА ДІЯЛЬНІСТЬ»

Назва ОПП «ПІДПРИЄМНИЦТВО, ТОРГІВЛЯ ТА БІРЖОВА ДІЯЛЬНІСТЬ» «ЕКОНОМІКА ПІДПРИЄМСТВА ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ» «ЕКОНОМІКА ТА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВА»
 Рівень освіти  початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти перший рівень (повного циклу) вищої освіти другий рівень (повного циклу) вищої освіти
 Освітній ступінь молодший бакалавр бакалавр магістр
 Кваліфікація молодший бакалавр з підприємництва, торгівлі та  біржової діяльності  бакалавр з підприємництва, торгівлі та  біржової діяльності  магістр з підприємництва, торгівлі та  біржової діяльності
 Термін навчання

2 роки

(на основі повної загальної середньої освіти)

4 роки

(на основі повної загальної середньої освіти)

1 рік 4 місяці
 Опис Програма націлена на отримання студентами необхідного обсягу знань, умінь та базових практичних навичок, необхідних для  ідентифікування та вирішування типових професійних задач та практичних проблем підприємницьких, торгівельних та біржових структур.

 

Програма орієнтована на спеціальну підготовку сучасних ініціативних фахівців з підприємницької діяльності,  здатних до швидкої адаптації до сучасного бізнес-середовища.

 

Програма передбачає надання фундаментальних теоретико-методичних знань та практичних навичок з економічних процесів та закономірностей функціонування та розвитку підприємства, організації торгівлі та біржової діяльності.

Орієнтована на глибоку професійну підготовку  сучасних фахівців,  підприємців, товарознавців, аналітиків, фахівців у сфері захисту прав споживачів, ініціативних та здатних до швидкої адаптації до сучасного бізнес-середовища. Враховує  сучасні вимоги до вирішення практичних питань шляхом використання двох спеціалізацій. Формує фахівців управлінців з новим перспективним способом мислення, здатних не лише застосовувати існуючі методи дослідження, але й розробляти нові на базі сучасних наукових досягнень.

Виконується в активному дослідницькому середовищі, є мобільною за програмою «Подвійний диплом».

 

Доцент кафедри економіки підприємства та організації підприємницької діяльності Орленко О.М. в рамках проєкту Erasmus+ CBHE Innovative Master Courses Supporting the Improvement of the Energy and Carbon Footprint of the Ukrainian Building Stock — UKRENERGY’ взяла участь в інтенсив курсі «Енергоефективність будівель», який відбувався з 16 по 20 вересня у Словацькому Технічному Університеті (STUBA), м. Братислава, Словаччина

З радістю ділюсь з вами чудовою новиною: я отримала стипендію від DAAD! Це було захоплююче і водночас непросте випробування. Хочу поділитися з вами процесом, який привів мене до цього результату.

1. Вибір програми: Спочатку я детально вивчила всі можливі програм, які пропонує DAAD. Це допомогло мені визначити, яка саме стипендія найкраще відповідає моїм академічним та професійним цілям.

2. Підготовка документів: Це був один із найважчих етапів. Я підготувала всі необхідні документи: мотиваційний лист, запрошення від німецького професора, cv у форматі Europass, сертифікати, біографію, а також нотаріально засвідчені переклади всіх дипломів і сертифікатів на німецьку мову та багато інших документів.

3. Подання заявки: Я уважно заповнила онлайн-форму на DAAD-порталі і завантажила туди всі отскановані документи. Це вимагало уважності та часу, адже будь-яка помилка могла стати причиною відмови.

4. Очікування результату: Це, мабуть, був найнапруженіший етап. Але коли я нарешті отримала листа з повідомленням про надання стипендії, всі хвилювання залишилися позаду!

Цей досвід навчив мене багато чому: бути наполегливою, вірити в себе та ніколи не здаватися. Дякую всім, хто підтримував мене на цьому шляху!
доцент Куклінова Т.В.

#DAAD #стипендія #мріїздійснюються

Викладачам кафедри Грінченко Раїсі Володимирівні оголошено подяку за підготовку учасника та за плідну працю та вагомий особистий внесок у розвиток    молодіжної науки під час проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 076 Підприємництво та торгівля (освітні програми “Організація торгівлі та комерційна логістика”, “Логістика”, “Комерційна логістика”) у 2023-2024 навчальному році, а Орленко Ользі Михайлівні – за переможця у цьому конкурсі.

Вітаємо і бажаємо подальших перемог.

Вітаємо Афанасьєву Вероніку та її наукового керівника Орленко О.М. з І місцем у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 076 «Підприємництво та торгівля», який був організований Національним університетом «Запорізька політехніка», м. Запоріжжя, 12 травня 2024 р.

3 червня 2024 року наші студенти (16 та 26 групи) мали унікальну можливість відвідати супермаркет “Ля Сільпо” і зазирнути за лаштунки його роботи.
Екскурсія виявилася надзвичайно захопливою і пізнавальною.
Величезна подяка команді “Ля Сільпо” за теплий прийом і можливість розширити наші знання про те, як функціонує один із найпопулярніших супермаркетів країни!

Startup University провів конкурс проєктів та стартапів Projects Hub 2024!

Студенти трьох університетів – ОНЕУ, ОНУ ім. І.І. Мечникова та МГУ – об’єднали свої знання та навички для створення власних проєктів та стартапів! Учасники вже активно реєструють свої проєкти в Телеграм-боті @Projects_Hub_bot та збирають вподобайки на найкращі ідеї до 6 червня. Переможців буде визначено 7 червня за кількістю вподобайок.

🎁 Призовий фонд переможцям від Hillel IT School:
1 місце – 3000 грн;
2 місце – 1500 грн;
3 місце – 1000 грн;
+ сертифікати на навчання та подарунки.

28 травня у коворкінгу ОНЕУ відбувся тренінг “Створи свій проєкт за 1 годину”. Учасники, серед яких були студенти нашої кафедри почули поради від визнаних спікерів з України та Туреччини, а також створили власні ідеї для подачі на конкурс!

Всі учасники  залишилися у захваті від події.

#ProjectsHub2024 #StartupUniversity #ОНЕУ #ОНУ #МГУ #HillelITSchool #КонкурсПроєктів #Стартапи #Освіта #Інновації

В рамках проєкту з підвищення енергоефективності будівель в Україні, «UKRENERGY» (Erasmus+)
доцентка кафедри Орленко Ольга Михайлівна взяла участь 2-й координаційній зустрічі з 8 по 10 травня 2024 р. в м. Краків (Польща)

Студентка кафедри, Ісмаілова Лейла Ілгар кизи виконала програму подвійних дипломів між ОНЕУ та університетом Міттвайда і успішно захистила магістерську дипломну роботу як в Україні, так і в Німеччині.
Її науковими керівниками були доцент кафедри Економіки підприємства та організації підприємницької діяльності, к. е.н Вікторія Літвінова, професор, д. е. н. Сергій Велеско з університету Міттвайда та доктор інженерії Ульф Мартін з досліджуваної компанії.

Дипломна робота і в ОНЕУ і в Міттвайді було присвячено розробці проектних KPI для малих та середніх підприємств. Результати дослідження відкривають нові можливості для оптимізації управління проектами та створення стратегічних рішень у бізнесі.

Можливість отримання подвійного диплому (України та ЄС) свідчить про високий рівень наукового потенціалу та професійної компетентності наших викладачів та студентів, а також про визнання якості навчання в ОНЕУ з боку європейських партнерів.

Я отримала можливість працювати в стимулюючому середовищі та поглибити свої знання. Кожен день був наповнений новими викликами та можливостями для особистого й професійного зростання у Будапештському університеті технологій та економіки.

Дякую програмі CEEPUS за цей незабутній досвід!

Програма CEEPUS (Central European Exchange Program for University Studies) надає можливості також і студентам. Вони можуть подавати заявки на короткострокове навчання в університетах країн-учасниць програми CEEPUS. Запрошуємо наших студентів скористатися такою можливістю!

доцент кафедри ЕП та ОПД Куклінова Т.В.

24.4.24 відбувся захопливий майстер-клас від Олександра Славського — підприємця, керівника Impact Hub Odesa, Фонд державного майна України, ветерана війни, молодшого сержанта ТРО ЗСУ.

Учасники змогли дізнатися, яку підприємницьку ідею можна реалізувати зараз, аби сприяти розвитку України. Під час заходу обговорювалася як теорія, так і практичні аспекти будівництва успішного бізнесу.

З 17 по 18 квітня 2024 українські дослідники в Німеччині та Україні провели два дні на #Ukraine networking event, організованому Фондом Александра фон Гумбольдта та партнерами.

Директор з комунікацій Урсула Пайтнер вела майстер-клас та пленарну дискусію, підкреслюючи взаємні переваги від взаємного навчання на рівних умовах. Вона наголосила перспективу #DAAD з питань створення серйозних співпраць, яку фінансують багато організацій після повномаштабного вторгнення росії на Україну.

«Тільки таким чином ми можемо прагнути до стійких співпраць у майбутньому. Для досягнення цього ми також повинні встановлювати контакти та створювати мережі, що допомагають нам рухатися вперед. Нарешті, потрібно більше знань про Україну як у Німеччині, так і в Європі.»

Також у цьому нетворкінгі прийняла участь професор кафедри ЕП та ОПД Дегтярьова О.О.

18.04.24 року здобувачі 5 курсу ОП «Економіка та стратегія розвиту підприємства» відвідали захоплюючу екскурсію в УкрСиббанк! Неймовірні враження, здобувачі дізналися багато цікавого про роботу банку, його історію та послуги, які він надає.

Також здобувачі зустріли одного з випускників ОНЕУ. Він поділився своїм досвідом та успішним шляхом у фінансовій сфері, що надихає та надає наснаги до подальших здобутків.

Велика подяка команді УкрСиббанк за теплий прийом та цікаву подорож у світ фінансів! #УкрСиббанк #екскурсія #враження

17.04.2024 р. в Одеському національному економічному університеті відбулася IV підсумкова університетська науково-практична студентська конференція «Сучасні виклики економіки». Це був день нових ідей, цікавих досліджень та наукових здобутків 🔍💡

12.04.2024 р. відбулась гостьова лекція від Startup з Дем’яном Фоміним, заступником комерційного директора «Сільпо». Питання Data Science In Retail викликали жвавий інтерес у здобувачів. Студенти мали можливість дізнатися, які сучасні знання та навички їм потрібні для побудови успішної кар’єри в мережі «Сільпо». Зустріч з практиками є невід’ємним елементом навчання в ОНЕУ та сприяє підготовці затребуваних спеціалістів.

Постійний зв’язок з торговельними підприємствами дозволяє здобувачам набувати практичних знань, що є потрібними на ринку праці.
Запрошуємо на гостьову лекцію заступника комерційного директора “Сільпо” Дем’яна Фоміна.
Посилання на реєстрацію: https://forms.gle/HpTXDV9wGNN7o5fw8

Продовжуємо працювати у напрямку розвитку дуальної освіти.

В рамках реалізації проєкту COOPERA (Erasmus+) під час Study visit до Університету міста Льєйди (Іспанія) викладачі кафедри ознайомились із практичними аспектами впровадження дуальної освіти, напрямками розвитку співпраці між студентами, підприємствами та університетами.

13.03.24 у нас пройшла незабутня сумісна кураторська година для 1, 2, 4 та 5 курсів!

Це була чудова нагода познайомитися з новими друзями, обмінятися ідеями та враженнями, а також зарядитися позитивною енергією на весь тиждень!
Дякуємо усім, хто долучився до нашої кураторської години!

Вітаємо аспірантку кафедри ЕП та ОПД Тимченко Катерину та її наукового керівника к.е.н., доцента Бабія Олега з успішним захистом дисертації: Формування інноваційної складової реструктуризації виноробних підприємств.

Це велике досягнення, яке свідчить про високий рівень наукової та професійної компетентності.
Бажаємо, щоб ваші наукові дослідження принесли нові ідеї та відкриття, сприяли розвитку виноробної галузі. Нехай зусилля ведуть до створення нових можливостей і розв’язання актуальних проблем сучасного виноробства.

Розвиваємо міжнародне співробітництво та підвищуємо кваліфікацію в університетах-партнерах.

Завідувачка кафедри Грінченко Р.В. розпочала курс підвищення кваліфікації викладачів в університеті Dunarea De Jos (місто Галац, Румунія).
 Ознайомлення із досвідом формування навчальних планів та методів викладання, подача нових проєктів та гранти на навчання здобувачів, обговорення основних напрямів подальшого співробітництва є головними завданнями курсу.

Доцент Орленко О.М. з 16 по 25 січня 2024р. брала участь у тренінгу «Зелене підприємництво», організованому у рамках проєкту «Просування енергоефективності та імплементація Директиви ЄС з енергоефективності в Україні».

Цей захід став можливим завдяки ініціативі GIZ та підтримці Уряду Німеччини. Важливість підвищення енергоефективності є ключовим напрямком у сучасному світі, а також пріоритетною складовою директиви Європейського Союзу зі сталого розвитку.

15-16 січня 2024 року відбулись захисти кваліфікаційних робіт магістрів за спеціальністю 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».

Вперше відбувся захист робіт здобувачів, що навчаються за програмою «подвійних дипломів» у Hochschule Mittweida.
На захисті був присутній доктор економічних наук, професор Факультету промислової інженерії та менеджменту університету Hochschule Mittweida, куратор програми «подвійних дипломів» та проєкту Ukraine Digital.

Дякуємо за участь у захисті Голові Державної екзаменаційної комісії — Радулові Дмитру Дмитровичу — заступнику голови Одеської обласної державної (військової) адміністрації, кандидату економічних наук. Щиро дякуємо представникам роботодавців, які брали активну участь у процедурі захисту та підтримують міцний зв’язок із кафедрою та університетом, створюючи можливості для удосконалення освітніх програм та методів навчання:
Віталію Гагаузу — директору департаменту оцінки та заставних операцій банку «Південний»;
Карайван Андрію Геннадійовичу — Начальнику фінансово-аналітичного відділу ТОВ «ЕПІЦЕНТР К»;
Черновій Вікторії Вадимівні – начальнику відділу контролінгу ПАТ «Одескабель».

Вітаємо наших чудових здобувачів з успішним захистом! Бажаємо професійних успіхів та постійного саморозвитку!

Закінчивши стажування за програмою Еразмус, враження не можуть бути кращими!

Протягом цього періоду я отримала неоціненний досвід, обмінюючись знаннями та ідеями з колегами з Яського університету ім. А. Й. Кузи
 (4.12-8.12.2023р., Румунія).
Запрошую наших здобувачів також приєднатися до захоплюючого світу Еразмус+!
Доцент Куклінова Т.В.

Фестиваль «The World in Florence» – це 5-річний проект (2021-2025), який має на меті збільшити залучення вищих навчальних закладів і органів державного управління в усьому світі. Проєкт, спрямований на підвищення обізнаності, інтерпретацію та передачу місцевих культурних проявів своєї території не лише для сталого розвитку, але й забезпечити інклюзивний, підтримувальний та етичний прогрес спільноти, частиною якої вони є.

 Ця подія має на меті активно залучити громади до інтерпретації та передачі своєї місцевої спадщини та традиційних культурних практик з метою захисту та сприяння свідомій, стійкій та інклюзивній динаміці та політиці подорожей.
У цьогорічному заході ОНЕУ представляли здобувачі 16 та 26 груп ФЕУП під керівництвом Дегтярьової О.О., Кошельок Г.В. та Орленко О.М.

8 вересня ми провели XII Міжнародну науково-практичну конференцію “Економіка підприємства: сучасні проблеми теорії та практики”. Дякуємо всім, хто взяв участь, поділився ідеями та дослідженнями.

Дякуємо всім за ваш внесок та підтримку! Ми не можемо дочекатися наступних наукових зустрічей та обміну ідеями. Слідкуйте за новинами та залишайтесь на зв’язку!

Вітаємо з успішним захистом проєктів здобувачами та викладачами кафедри Економіки підприємства та організації підприємницької діяльності з Project management в рамках проходження Summer School (Aberystwyth University, Wales).

28 липня відбувся прощальний вечір у Сілезійській літній школі сталого бізнесу (WSB University), Польща.

Протягом всього навчання студентки Зубенко Ельвіра та Кисличко Катерина ОП «Економіка підприємства та організація підприємницької діяльності» працювали над своїми Start Up. Зубенко Ельвіра разом зі своєю командою “Seekers” посілa третє місце за свою ідею – «Way2Send”.

Наші вітання учасникам!!

10-21 липня 2023 ст. викл. кафедри Капталан С.М. та студентка ОП “Економіка підприємства та організація підприємницької діяльності”

Агнеса Петросян взяли участь у літній школі «JASSY Summer School» Ясського університету ім. А. Й. Кузи (Румунія).

Літні школи, які проводяться в іноземних країнах, дають студентам можливість зануритися в іншу культуру, вивчити місцеві традиції, історію та звичаї. Це збагачує їхні життєві досвіди і поглиблює культурне розуміння.

Протягом багатьох років програма Erasmus здійснює обмін студентами, але вона також надає певні можливості для викладачів.

 Дякуємо за запрошення доцента Куклінової Т.В. до факультету бізнес-адміністрування та економіки університету Трансильванії!!
 

Запрошуємо на вебінар від викладачів Washington State University

Community Relation Management (CRM)
Building Lasting University – Community Relationships
to Achieve Economic and Rural Development
WEBINAR
When: The interactive 90-minute Webinar will be conducted on June 28, 18:00, Kyiv Time
Language:   The session will be presented in English language
За підсумками вебінару учасникам будуть надані сертифікати

Кафедра ЕП та ОПД запрошує усіх бажаючих на лекцію від закордонних фахівців, яка відбудеться 09.06.23, 13.00, ZOOM.

Тема: “Green energy and CO2- Balancing in European perspective”
Prof. Dr. Bert Schusser – керівник інституту енергетичного менеджменту (ifem), Університет прикладних наук м. Міттвайда
Maik Richter M.Sc. – керівник проектів, інститут енергетичного менеджменту (ifem), Університет прикладних наук м. Міттвайда
Zoom-Meeting beitreten
Meeting-ID: 628 4082 2786
Kenncode: 497839

У 2020 році я навчалася в Берліні у Frei Universität по програмі “Erasmus+”. Це був мій перший досвід подорожі за кордон. Все було для мене новим. Але піврічне проживання в Берліні залишило значний відбиток у моїй свідомості.

А у 2022 році я подала заявку на участь у програмі мобільності до Вільного університету Амстердаму. Мене привітно зустріла кафедра менеджменту та організації (де я зараз працюю), яка надала мені всю необхідну підтримку. В університеті жваве студентське життя та дружня атмосфера (тут навчається 31 704 студенти).

Академічна мобільність допомагає студентам отримати цінний навчальний досвід, який вони можуть використати у своїй майбутній кар’єрі. Академічна мобільність передбачає вихід із “зони комфорту”. Але, саме, вихід із зони комфорту дозволяє отримати новий досвід, навчитися новому. Життя набуває іншого оберту.
Тому, якщо Ви зацікавлені в досягненні успіху, академічна мобільність може стати кроком на шляху до нього.

Діана, аспірантка кафедри ЕП та ОПД

8-12 травня 2023р. доцент кафедри Орленко О.М. в рамках академічної мобільності Erasmus+ прийняла участь у 5th “International Staff Week” у WSB University (Польща).

 Обмін досвідом з колегами з Польщі, Литви, Індії, Лівану, Алжиру, Домініканської республіки та Косово дозволив отримати нові знання з викладання та підвищити кваліфікацію. Також Орленко Ольга Михайлівна прочитала лекції з Еко-підприємництва студентам WSB University.

20 квітня відбулася менторська сесія від нашого експерта Сергія Опрі.

Команда Wood Engineering Standard (WES) – учасники Startup University, студенти 36 групи ФЕУП, ОП “Економіка підприємства та організація підприємницької діяльності” – отримала рекомендації від досвідченого експерта щодо розвитку їх проекту та просуванні його на ринку.
#startup #feup

20.04.2023 р. відбулась ІІІ Підсумкова науково-практична студентська конференція ОНЕУ  “Сучасні виклики економіки”, в якій взяли участь 787 здобувачів.

Одним із 10-ти найкращих доповідачів був здобувач 46 гр ФЕУП освітньої програми «Економіка підприємства та організація підприємницької діяльності» Божко Дмитро.

#конференція #наука #stopthewar

ОНЕУ приймає участь у новому проєкті «UKRENERGY» (Erasmus+), який спрямований на підвищення енергоефективності будівель в Україні.
 Грінченко Раїса Володимирівна та Бойко Ольга Станіславівна прийняли участь у перших стартових зустрічах по проєкту, які відбулись з 17 по 21 квітня 2023 року в місті Генуя (Італія).

ОНЕУ разом з університетом Міттвайди (Німеччина) отримав грант від фонду DAAD на 7 стипендій для студентів 2-4 курсів.

Серед 15 фіналістів перемогла студентка ОП “Економіка підприємства та  організація підприємницької діяльності” 4 курсу Афанасьєва Вероніка, посівши 3 місце.

Статті, написані Веронікою українською і англійською мовами, увійдуть до збірки наукових праць у Німеччині.

#daad #стипендія #даад

29 березня 2023 року студентку 36П ФЕУП Марину Зайцеву було запрошено на вечірній прийом від Universities UK International (UUKi) та Cormac Consultancy Group (CCG).

Захід був присвячений річниці ініціативі співробітництва університетів України та Сполученого Королівства.
Івент ідбувся на терасі Палати Лордів Чолмонделі. Серед присутніх були студенти, які приїхали за обміном у Велику Британію, організатори цієї програми, проректори університетів, парламентарі та бенефеціари програми.
Офіційна частина розпочалася з промови лорда Jo Johnson (це, до речі, рідний брат Boris Johnson). Далі були виступи директора UUKi – Jamie Arrowsmith та українських співробітників і студентів.
Ми приєднуєднуємося до слів подяки українців, ми дійсно цінуємо всю ту підтримку та можливості, які нам надає нам Сполучене Королівство.
Такі програми – це вклад в майбутнє нашої країни. Тому що саме студенти є одними із тих, хто буде розвивати нашу економіку та відновлювати країну після війни.
13 лютого у студентів 4 курсу почалася виробнича практика на  ТОВ «Сільпо-Фуд», ПАТ «Одескабель», ТОВ «САН ТЕХ РАЙ» та ін.
Практика почалась з знайомства з виробничим процесом. У вигляді приємного бонусу дозволили прокататися на стильному траку.

16-18 листопада 2022 року у Флоренції відбувся міжнародний фестиваль «The World in Florence» в рамках міжнародної академічної мережі Фонду Ромуальдо Дель Б’янко (Romualdo Del Bianco Foundation).

Фестиваль присвячений питанням збереження культурної спадщини, соціального та екологічного розвитку різних регіонів світу, а також встановлення світових туристичних трендів.

ОНЕУ відкривав спеціальну сесію, присвячену Україні. Було представлено відео-виступ ректора ОНЕУ Ковальова А.І.. З доповіддю виступила д.е.н., доц. Дегтярьова О.О., координатор проєкту у Флоренції. Далі, з презентацією від ОНЕУ виступила команда студентів 36-ї та 56-ї груп ФЕУП у складі Кисличко Катерини, Балашова Кирила, Сапожнікової Анни, Демідової Аліни, Фоміна Данила і Кохан Сніжани (керівник доц. Горлова О.П.).

Попри всі проблеми з енергопостачанням та інтернет зв’язком, наші студенти дуже яскраво та динамічно представили ОНЕУ та місто Одесу.

Вітаємо нашу студентку Аліну Демідову з другим місцем на марафоні “Подорож країною-єдиною Україною”!
на ХI Міжнародній науково-практичній конференції «ЕКОНОМІКА ПІДПРИЄМСТВА:
СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИКИ» 9-10 вересня 2022 р.обговорили відновлення країни у повоєнний час.

Наші студенти активно беруть участь у заходах позауніверситетської освіти 🧑‍🏫

Так, Петросян Агнесса, студентка 4 курсу, взяла участь у літній школі в онлайн форматі UNCTAD YSI Summer School “Challenges and Opportunities of a New International Economic Order”,  де розглядалися виклики та можливості нового міжнародного економічного порядку.

У заході брали участь експерти ЮНКТАД, науковці, дипломати та молоді вчені з усього світу.

#наші_відгуки
Мене звати Агнеса. Є рішення, які не потребують зайвих вагань та довгих розмірковувань. Якщо є можливість, чому б не спробувати?
Таке питання я поставила собі, дізнавшись про вільне місце для участі у літній школі «JASSY Summer School»  Ясського університету ім. А. Й. Кузи в Румунії з 4 по 15 липня 2022р. Довго не розмірковуючи, я відправила заявку.
Окрім корисних та практичних занять, протягом яких ми закріплювали знання цікавими кейсами, програма була наповнена додатковими заходами, які дозволили познайомитися з містом та його культурними пам’ятками та отримати безліч емоцій від знайомства, спілкування та обміну досвідом зі студентами з різних країн.
Вдачна за таку можливість кафедрі ЕП та ОПД, зокрема доценту Горловій О. П. за організацію. Безсумнівно, я отримала один з найкращих досвідів у своєму житті та спонукаю кожного не вагатися й використовувати кожну можливість!
Вітаємо переможців  І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт студентів та їх керівників:
 – Котець К. та проф. Літвінова О.С.
– Влащенко А. та доц. Грінченко Р.В.
 – Церковну А. та доц. Літвінову В.О.
– Нечепелюк В. та доц. Бабия  О.М.
– Бабенко Т., Лук`янову М.та проф. Семенову В.Г.
– Божко Д., Кисличко К. та доц. Кошельок Г.В.
– Іваненко І., Журавльова К. та доц. Кичук О. С.
– Комарніцьку Я., Афанасьєву В., Петросян А. та доц. Орленко О.М.
З 4 по 15 червня у літній школі Ясського університета ім. А.Й.Кузи, Румунії студентка 46 групи ФЕУП Агнесса Петросян взяла участь у міні-тренінгу із соціального підприємництва, де  дізналася про роботу соціального підприємства ADV та поспілкуватися з директоркою підприємства Анжелою Акіцією під час екскурсії.
Неформальна освіта стає невід’ємною частиною підготовки здобувачів кафедри ЕП та ОПД.
Вітаємо наукових керівників і студентів із блискавичним захистом кваліфікаційних робіт бакалаврів!⠀
Атестаційна комісія відмітила високий рівень випускників. Особливо приємно,  коли здобувачі захищають роботи на прикладах своїх підприємств, які вони започаткували в рамках тренінгу Стартап і зуміли втілити в життя свої проєкти протягом навчання.
Бажаємо подальших успіхів у всіх сферах вашого життя!
І запрошуємо до магістратури для здобуття подвійних дипломів

Вітаємо студентів кафедри ЕП та ОПД за наукові  досягнення.

Нещодавно випускниця кафедри ЕП та ОПД Дерменджи Маргарита, яка наразі працює начальником бюро впровадження програмного забезпечення на ПАТ “Одескабель”, завітала на заняття до наших студентів 3 курсу 🤗
Вона розповіла про свій досвід роботи з автоматизованою системою управління підприємством SteERP (Триплан), з якою наші студенти знайомляться під час навчально-економічної практики 💻
До того ж Маргарита з радістю відповіла на всі питання студентів і готова надалі допомагати їм ✅
В рамках проекту «Обери своє майбутнє», 1.06.22 року відбулася зустріч викладачів кафедри ЕП та ОПД зі студентами Одеського торговельно – економічного фахового  коледжу.
Кафедра надає можливість студенту магістратури обрати найбільш привабливу для нього форму навчання – звичайну стаціонарну, заочну, дуальну та подвійних дипломів. З першими двома студенти вже знайомі, а ось дуальна освіта запропонована вперше. Вона дає можливість студенту працювати під час навчання. А також за рахунок зайнятості на підприємстві він звільняється від складання деяких теоретичних дисциплін. Ця програма націлена на тих, хто хоче отримувати практичний досвід вже зараз і при цьому бажає продовжити навчання.
Програма подвійних дипломів з університетом Міттвайди (Німеччина) полягає у тому, що студент вивчає однакову програму параллельно в Україні і Німеччині (по 2 семестри). Наприкінці навчання після захисту роботи у двох університетах, студент отримує одразу 2 диплома. Важливим плюсом даної програми є навчання англійською, а не німецькою мовою. Ця програма гарна можливість для тих, хто хоче працювати закордоном або ж підвищити свою конкурентоздатність на ринку праці.

“Запеклі бої” відбулися рингу Startup Battle у Startup University, Після закінчення навчання в Startup University, кожна команда має розробити та презентувати свій проєкт . Startup Battle —  наче іспит в кінці навчального року. Традиційно, на Startup Battle презентація всіх проектів і підсумки жюрі займають 2 дні та включають  в себе 2 єтапи:
1.Розміщення промороликів команд;
2.Пітчінг перед жюрі.

Весняний Startup Battle  не виключення. За декілька днів до презентації проекту перед жюрі, на ютюб-каналі Startup University були розміщені  проморолики команд. За результатами голосування живої  аудиторії (за схемою: 1 голос=1 бал), визначалася трійка лідерів.

Наступний етап — презентація стартапів перед жюрі. Цього разу захищати свої проєкти довелося в дуже екстремальних умовах, навіть більш екстремальних ніж elevator pitch.  Незважаючи на звуки повітряної тривоги,  24 команди були готові презентувати свої ідеї над якими працювали протягом декількох останніх місяців. Команди показували свої ідеї, розрахунки та говорили про інвестиції, які потрібні для повного або часткового релізу.  На кожному з конкурсних днів, були присутні журі та експерти. Вони коментували розроблену бізнес-модель та оцінювали учасників.

Digest.Pro ділиться результатами:

Місце 1. Temb —  дворазовий чемпіон. Проєкт спрощує доступ до важливих медичних даних людини. За допомогою QR-коду, який вмонтований в екологічний годинник, можна швидко отримати доступ до важливої інформації.  Актуальність проблеми, чітко розроблена ідея та командна робота взяли своє.

Місце 2. Зроби сам —  допоможе у приготування солодощів. Адже, це натуральна суміш інгредієнтів для приготування печива на будь-який смак.

Місце 3. Ofcoffee — для любителів аромату кави. Горщики для квітів та домашні органайзери виготовлені з екологічного матеріалу на основі відпрацьованої кави та смоли дерева.

Детальніше про кожну команду розкажемо в наступних матеріалах.

Наступний Startup Battle відбудеться по закінченню осіннього семестру в Startup University. Віримо в перемогу та круті сатрапи, які допоможуть відновлювати Одесу.

 

24.05.22 р. в рамках профорієнтаційної роботи відбулась зустріч викладачів кафедри Економіки підприємства та організація підприємницької діяльності з студентами Чорноморського морського фахового коледжу ОНМУ. 

Абітурієнти мали можливість дізнатися не лише про переваги навчання в ОНЕУ,  але й з’ясувати усі нововведення та особливості вступу 2022

Кафедра ЕП та ОПД Одеського національного економічного університету запрошує вас взяти участь у роботі
Х Міжнародної науково-практичної конференції «Економіка підприємства: сучасні проблеми теорії та практики»
🗓 Вона відбудеться 9-10 вересня 2022 року
✅ Участь у конференції безкоштовна
Публікація тез доповідей в електронному вигляді
Кафедра ЕП та ОПД Одеського національного економічного університету з метою сприяння оприлюдненню результатів науково-дослідницьких робіт запрошує науковців взяти участь у написанні колективної монографії 🧑
🔹 в рамках теми дослідження:
🗓 Контрольні дати:
1. Надання авторами матеріалів для розгляду організаційним комітетом — до 30.06.2022 р.
2. Відповідь про отримання та прийняття матеріалів до 07.07.2022 р.
3. Розсилка монографії авторам — до 20.10.2022 р.
📧 Електронна адреса оргкомітету ep@oneu.ukr.education

Нещодавно у студентів 4 курсу кафедри ЕП та ОПД пройшов тренінг, на якому вони навчалися працювати у програмі SteERP. Це система для ефективного управління великим, середнім, а іноді навіть малим підприємством. Студенти мали змогу ознайомитися з програмою, яка встановлена на ПАТ “Одескабель” та проводити різні операції у ній – від перегляду списку покупців та постачальників до бухгалтерського підтвердження замовлень.
У травні у здобувачів була можливість поспілкуватися з Маргаритою Дерменджи – ERP-аналітиком з впровадження програмного забезпечення, яка працює у IT-відділі підприємства. Маргаритаа розповіла, як підприємство постійно модернізує систему, які зміни вносить, як програму підлаштовують під нагальні потреби робітників окремих підрозділів та багато іншого. Для майбутніх економістів знання ERP – конкурентна перевага. Вміння працювати з такими системами стане плюсом на співбесіді.

17.02.22 відбулась зустріч з представниками компанії HYS Enterprise з приводу подальшого співробітництва у проведенні майстер-класів та пітчингів для слухачів Startup University.
Обговорювали потреби підприємства щодо перспектив розвитку дуальної освіти в ОНЕУ.
Дякуємо:
Юрій Варчинський, голова та засновник HYS Enterprise, співзасновник компанії 4City, інвестор HYS Ventures
Катерина Мартин, проєктний менеджер в HYS Enterprise
Оксана Лабунська, освітній менеджер в HYS Enterprise
 

Виробнича практика – частина навчального процесу. У відповідності до графіка навчального процесу наші студенти 4 курсу приступили до виробничої практики на провідних підприємствах.

Підготовка до конкурсу студентських наукових робіт триває повним ходом

Оголошується набір студентів у групу для навчальної поїздки до Німеччини. Планується відвідування Freie Universität Berlin та Julius Maximilian Universität Würzburg, а також 2-денний тренінг на фірмі EmQopter, яка здійснює часткове покриття витрат на перебування групи в Німеччині.

За результатами тренінгу, успішні учасники отримають запрошення на проходження оплачуваної практики на фірмі EmQopter.

Тривалість поїздки – 1 тиждень, попередній час здійснення – травень 2022.

Обов’язкові вимоги – знання німецької та/або англійської мови на рівні В2 та вище, аргументована мотивація.

Заповнену анкету та мотиваційний лист німецькою або англійською мовою необхідно надіслати до 15 лютого 2022 року координатору проекту Ользі Олександрівні Дегтярьовій  (ogpu@ukr.net) із зазначенням у темі листа «Навчальна поїздка до Німеччини».

Вітаємо співробітницю кафедри Пудичеву Г.О. із присвоєнням вченого звання доцента!
Від щирого серця бажаємо їй здійснення всіх професійних задумів, удачі та успіхів у всіх починаннях!

10 грудня 2021р. студенти 1- 4 курсів ФЕУП, і що дуже приємно, їх батьки дізнавалися про найактуальніші можливості академічної мобільності та подвійні дипломи для спеціальності 076 “Підприємництво, торгівля та біржова діяльність”.

Висловлюємо щиру вдячність координатору міжнародної діяльності ОНЕУ, к.е.н., доценту Місько Ганні Анатоліївні за вичерпну інформацію і турботливе відношення до студентів, які вирішують отримати нові знання та досвід  у навчальних закладах-партнерах ОНЕУ.

Про свої враження про перебування у Школі економіки та менеджменту, м. Загреб, Хорватія, розповіла студентка кафедри ЕП та ОПД, староста 47 групи ФЕУП Лук’янова Марина. Марина розповіла, що оформлення документів при підтримці Ганни Анатоліївни займає мінімум часу. А приємні враження  і нові знання, отримані в рамках програми академічної мобільності,  додають впевненості  і стають вагомою незамінною конкурентною перевагою в кар’єрному розвитку. Сподіваємось, що даний приклад надихне молодші курси скористатися даними можливостями. У них все для цього є!!!

Дорогі наші магістри,
весь світ перед вами, ступайте сміливіше.
Нехай пам’ять про фантастичні студентськи роки, ваші перемоги у наукових конкурсах, участь  в самодіяльності, самоврядуванні, міжнародній мобільності вам серце зігріє.
А ми з теплом  згадуватимемо вашу групу!❤
#наші_відгуки

В рамках ознайомлення студентів ОНЕУ з умовами академічної мобільності 10.12 о 13.10 кафедра ЕП та ОПД проводить зустріч із експертом з можливостей академічної мобільності к.е.н, доцентом Місько Ганною Анатоліївною. Ви отримаєте вичерпні відповіді на питання з приводу академічної мобільності, подвійних дипломів, міжнародних програм і фондів.

Запрошуються усі бажаючі

Тема: Міжнародні можливості ОНЕУ
Время: 10 дек. 2021 01:10 PM Киев

Подключиться к конференции Zoom
https://us04web.zoom.us/j/75121762065?pwd=cXpEOFUxeVJyK2VGYUxRZzdFY2R4QT09

Идентификатор конференции: 751 2176 2065
Код доступа: 7Gu4VP

2.12.2021 р. викладачі кафедри ЕП та ОПД, Кошельок Г.В. (куратор 16 гр. ФЕУП) та Орленко О.М. (куратор 26 гр. ФЕУП)  запросили на кураторську годину Тринчук Олену Борисівну кандидата психологічних наук, доцента, засновницю рекрутингового агентства «Успіх», засновницю та директора ТОВ «Успіх-Консалт», яка провела майтер-клас на тему “Таємниці працевлаштування”.

Студенти мали можливість довідатися про усі особливості сучасного процесу працевлаштування, діловий дресс-код, дізналися лайфхаки, як скласти правильне резюме, і яким чином підготуватися до співбесіді з потенційним работодавцем, щоб отримати роботу своєї мрії.

26 листопада кафедрою ЕП та ОПД було організовано майстер-клас для студентів та викладачів з соціального підприємництва, модератором якого виступила помічник проректора з наукової роботи. к.е.н. ст. викладач Орленко О.М.

Даний захід  було ініційовано  командою Агенства транскордонного співробітництва “Єврорегіон Нижній Дунай” за сприяння  директора даного Агентства, к.е.н., доцента кафедри ЕП та ОПД Капталана С. М.

У якості спікера було запрошено голову румунської неурядової організації  «Алатурі де Вой» (ADV) Анжела Акіцей, експертку та соціальну підприємицю, яка поділилася досвідом створення та розвитку соціальних підприємств в Румунії, особливостями законодавства даної країни в сфері соціального підприємництва та досягненнями своєї організації за 19 років функціонування.

Майстер-клас відвідали більше 150 студентів разом з викладачами. Розглянута тема викликала жвавий інтерес у студентів, які задавали багато питань протягом більше ніж 2- х годин.

Доречно відмітити, що зустріч з пані  Анжелой Акіцей була не першою. Оскільки викладачі кафедри ЕП та ОПД брали участь у проекті “EU4YOUTH – Вплив соціальних інновацій – стратегічне партнерство!”, що фінансувався Європейською Комісією в рамках програми “EU4YOUTH  – Сприяння зайнятості молоді та соціальним змінам через соціальне підприємництво” ще восени 2020 р., в якому одним з коучерів була пані Анжела.

Впевнені, що даний майстер-клас стане поштовхом до розвитку соціального підприємництва в рамках ОНЕУ та усього Одеського регіону. Сподіваємося на подальшу співпрацю  та нові зустрічі

Спілкуємося з нашею випукницею Маргаритою Дерменжи.

ПЕРЕГЛЯНУТИ МОЖНА ТУТ 

В рамках впровадження в ОНЕУ грантового проєкту дуальної освіти COOPERA Erasmus+ проректор з наукової роботи Літвінов О.С. та завідуюча кафедри ЕП та ОПД Грінченко Р.В. пройшли стажування в університеті міста Льєда (Іспанія)- Universitat de Lleida, у ході якого ознайомились із досвідом та моделями впровадження дуальної освіти.

1 листопада 2021 року студенти 2,3,4 курсу нашої спеціальності взяли участь у онлайн-вебінарі на тему «Менеджмент та операційна «Сільпо», який провів директор з операційної діяльності ТОВ «Сільпо» Павло Бичков.

Вітаємо наших студенток 4 курсу Іваненко Ірину, Ісмаїлову Лейлу та Кравчук Дарію з проходженням до наступного туру грантового проекту “ЕU4Youth” з їх проектом “Ho-Chu”. Стартап дівчат відібрали зі 159 проектів у до тих, кому буде надано якісну підтримку та наставництво у процесі реалізації. Наразі команда проекту знаходиться у Києві на чотириденному тренінгу з питань соціального підприємництва. Під час та після тренінгу на них чекає етап більш детального опрацювання проекту та заповнення основних документів на грант. Пишаємося!!!

Приємно зустрічатися з нашими випускниками та слідкувати за їх досягненнями. До Вашої уваги стрім з Оленою Чаплинською від 27 жовтня 2021р.
27 жовтня в  рамках Scholl Week співробітники кафедри провели у прямому ефірі презентацію нашої спеціальності.

22 вересня відбулась зустріч викладачів одеських університетів та представників Дія.Бізнес Одеса.

Побудувати країну підприємців — одна з цілей Мінцифри. Адже розвинений малий та середній бізнес є запорукою стабільності економіки й розвитку країни.

21 вересня 2021 р.  відбулася зустріч з лектором Якубом Волощіком,  регіональним представником Німецької служби академічних обмінів (DAAD). Координатором зустрічі виступила к.е.н., доцент нашої кафедри Ольга Олександрівна Дегтярьова
Студенти мали можливість дізнатися про програми студентської мобільності від DAAD та програм підтримки наукової діяльності аспірантів, отримати відповіді на усі своїзапитання стосовно персональних грантів.
Бажаючі могли приєднатись до зустрічі в он-лайн режимі.

20 вересня в рамках вивчення дисциплін “Еко-підприємництво” та “Економічна безпека підприємства” студенти 36-37 груп ФЕУП мали можливість відвідати еко-підприємство “ВТОРМА”. Підприємство є лідером Одеської області зі збору та сортування втор.сировини.

15 вересня 2021 р. к.е.н., доцент кафедри ЕП та ОПД Куклінова Т.В. здійснила виїзну лекцію для 2-го курсу ФЕУП з дисципліни “Економіка підприємства” на КМБ “Камбіо”. Окрім цікавої екскурсії та знайомства з підприємством, студентам вдалось також поспілкуватись із випускницею кафедри ЕП та ОПД Бажак Анною, яка працює на цьому успішному підприємстві бізнес-аналітиком. Також студенти відвідали музей бетону при КМД “Камбіо”.

Формат гостьових лекцій – цікавий та корисний формат для усіх. Студенти можуть поринути у надзвичайний невідомий світ, викладачі відкрити свіжі та актуальні напрямки традиційних тем, а гості – поділитися унікальним досвідом. І все це дозволяє отримати мультиплікативний ефект від занять.
Нещодавно нашими викладачами було проведено декілька таких занять. В рамках вивчення дисципліни “Контроліг” к.е.н., доцент Дегтярьова О.О. запросила на заняття до 5-го курсу Чернову В. В. – начальника відділу контролінгу ПАТ “Одескабель”.
В рамках вивчення дисципліни “Вступ до фаху” к.е.н., доцент Бабій О.М. познайомив студентів 1 курсу з директором департаменту оцінки й залогових операцій банку “Південний” Гагауз В.Н.
Студенти мали можливість поспілкуватися й отримати інформацію безпосередньо у практиків, що сприяє найкращому засвоєнню теоретичного матеріалу
Odessa 5T – Investment Promotion Forum
Долучаємось до панельних дискусій щодо розвитку міста.
10 вересня 2021 року відбулась Х МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЯ
‘ЕКОНОМІКА ПІДПРИЄМСТВА: СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИКИ”.Топ-спікерами конференції були:
Рєпіна Інна Миколаївна, д.е.н., професор Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана, “Інноваційно-інвестиційна діяльність:  параметрична модель оцінювання результативності”.
 
Шиян Дмитро Вікторович, д.е.н., професор Харківський національний економічний університет ім. Семена Кузнеця, “Ефективність використання персоналу в процесі концентрації виробництва у сільськогосподарських підприємствах”
 
Янковий Олександр Григорович, д.е.н., професор,  Одеський національний економічний університет” “До питання визначення ефективності інвестиційного проєкту”
 
Levitskaia Alla Professor, Dr. (Habil.), Comrat State University, Republic of Moldova,
 “Strategic directions for tourism sector development at the regional level”
 
Кизенко Олена Олександрівна, д.е.н., доцент, Київський національний економічний університет Ім. В. Гетьмана, “Технологізація управління: сучасні тенденції та перспективи”
 
Мазур Володимир Степанович, к.е.н., доцент Західноукраїнського національного університету, “Стандартизація та сертифікація – інструмент співпраці на міжнародних ринках”
 
Тащеєв Юрій Вікторович, к.е.н., старший науковий співробітник, Інститут відновлюваної енергетики НАН України, “Виділення факторів, що впливають на вартість «зеленого» водню”
Окрему подяку висловлюємо керівництву ПАТ “Одескабель” за чудове місце для проведення нашої конференції, зокрема Дубілей Олексію Миколайовичу – заступнику Генерального директора ПАТ «Одескабель» з розвитку та корпоративного управління та Черновій Вікторії Олександрівні – начальнику відділу контролінгу ПАТ «Одескабель»
Дякуємо усім учасникам, які долучилися та сподіваємося на зустріч наступного року

13.09.2021 р. за підтримки кафедри ЕП та ОПД (д.е.н., доцент Кошельок Г.В. та к.е.н.. ст. викладача Горлової О.П.)  та кафедри міжнародних економічних відносин (к.е.н.. ст. викладача Міндова О. І. було організовано та проведено міжкафедральну зустріч зі школярами з усіх регіонів України на території табору “Молода гвардія” у вигляді ділової гри  “Молодий підприємец”

Організаційно ділова гра складається з презентації у формі вікторини, та безпосередньо гри.  Ділова гра надала учасникам можливість ознайомитись з особливостями сучасного українського ринку, як середовища здійснення підприємницької діяльності, а також спробувати себе у ролі  підприємців. Симуляція ринкових умов створює конкурентне середовища, в якому мають приймати управлінські рішення учасники гри. Перемагає підприємство, яке заробить найбільший прибуток за весь період гри.

Школярі були в захваті

Студенти 19, 29, 36 та 37 груп ФЕУП в рамкках вивчення дисциплін “Економічна безпека”, “Еко-підприємництво”, “Цінова політика” взяли участь в екскурсії на ПАТ “Одеський кабельний завод “Одескабель”.

Вітаємо а Олександра Сергійовича і Вікторію Олександрівну Літвінових з виходом навчального посібника “Економіка і організація діяльності торговельних підприємств”, в якому розглядаються питання, пов’язані не тільки з теоретичними, але і практичними аспектами господарської діяльності торгівельних підприємств. Бажаємо колегам не зупинятися на досягнутому, і будемо раді першими познайомитися з наступними працями!

Головна перевага освіти на кафедрі ЕП та ОПД – це поєднання теорії та практики, постійне ознайомлення студентів з реаліями сучасного бізнесу. Тому  в рамках вивчення дисципліни “Контролінг” к.е.н., доцент Ольга Олександрівна Дегтярьова на гостьову лекцію з теми: “Організація служби контролінгу та бюджетування на промисловому підприємстві”, яка відбудеться 15 вересня о 11:35, в ауд. 1/202  запросила Вікторію Вадимівну Чернову  – начальника відділу контролінгу ПАТ  “Одескабель”. 

Коли знаєш як це — навчатися в одному з найкращих університетів Одеси, саме час спробувати повчитися в одному з найпрестижніших ВНЗ Німеччини. Власне, це і зробили студентки 5 курсу кафедри економіки підприємства та організації підприємницької діяльності Куманова Катерина та Куманова Поліна.

Дівчата провели семестр за обміном у Freie Universität Berlin. Нижче знайомтеся з їхніми враженнями.

«Це неоціненний досвід — навчатися в університеті такого високого рівня. Ми дуже щасливі, що програма Erasmus+, в якій може прийняти участь кожен студент ОНЕУ дає круті можливості для пізнання нових країн, нових підходів до навчання і відкрити для себе кордони практично по всьому світу, отримуючи нових знайомих з різних країн. Ми чудово провели час, незважаючи на те, що на початку програми в Берліні діяли суворі карантинні правила. Дякуючи обставинам, останні два місяці пройшли дуже насичено і значно з меншими обмеженнями. Ми встигали і навчатися, і достатньо багато подорожувати. Рівень викладання університету вартий того, аби спробувати цей досвід у своєму житті. Також, ми почали вчити німецьку мову і, навіть, встигли отримати сертифікати, що підтверджують рівень володіння мовою.

Участь у подібних програмах — це те, що неймовірно мотивує і заряджає на подальший активний розвиток. Це варто спробувати кожному. Нічого не бійтеся. Навіть якщо ви вже на 5 курсі магістратури😉».

Вітаємо з успішним проходження акредитації та отриманням СЕРТИФІКАТУ ПРО АКРЕДИТАЦІЮ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ

«Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», спеціальності  076 “Підприємництво, торгівля та біржова діяльність”
початкового рівню (короткий цикл). Строк дії сертифіката про акредитацію освітньої програми – 01.07.2026 р.

Запрошуємо нових студентів!

Сьогодні вкрай необхідним є створення сприятливих умов для розвитку сильного та конкурентоспроможного сектору малого і середнього підприємництва, враховуючи тимчасово обмежені можливості фінансової підтримки та значні виклики, що постали перед країною.

Викладачі кафедри ЕП та ОПД завжди працьовиті, активні і енергійні не лише в університеті, але й поза його межами. Тому провідний доцент нашої кафедри Літвінова Вікторія Олександрівна ввійшла до складу конкурсної комісії з проведення відбору суб’єктів малого і середнього підприємництва на отримання фінансової підтримки з бюджету м. Одеси.

18 квітня 2021р. відбулося урочисте засідання присвячене 100-річному ювілею ОНЕУ, на якому були нагороджені члени кафедри.

Viva, Alma Mater!

17 травня 2021р.  викладачі нашої кафедри прийняли участь у  XIX Міжнародній науково-практичній ювілейній конференції «Наукові проблеми господарювання» з нагоди 100 річчя університета.

Вітаємо усіх з 100 літнім ювілеєм нашого університету!

Бажаюємо усім міцного здоровя, творчих планів та успіхів!

Пропонуємо вашій увазі репортаж про нагородження переможців і фіналістів “Startup Battle” до 100-річчя ОНЕУ, до речі студентів нашої спеціальності:  https://youtu.be/7K8swPCjmnA

Так, стартап студенток 3 курсу нашої спеціальності Кравчук Дарини, Исмаиловой Лейли і Иваненко Ірини Ho – Chu зайняв 2 місце в конкурсі стартапов і 1 місце в конкурсі промо роликів. Стартап “Ho-Chu” – паназиатська кухня на колесах.

Сердечно поздоровляємо з блискучим захистом докторських дисертацій Кошельок Галину Володимирівну, Дегтяреву Ольгу Олександрівну, Гринченко Раїсу Володимирівну, а Горлову Олену Павлівну – із захистом кандидатської дисертації! Радіємо і гордимося! Бажаємо подальших творчих успіхів і яскравих наукових відкриттів!

В рамках дисципліни «Комерційна діяльність підприємства» ми розглянули ситуаційне завдання щодо поліпшення результатів комерційної діяльності фабрики морозива СП «Умка».

У процесі виконання завдання нами були відвідані різні майстер-класи від провідних експертів. Наприклад, в рамках майстер-класу Startup University ми побували на зустрічі з дистриб’ютором ТМ «Біла бярёза» в Одесі та республіці Болгарія. Ця фірма є дистриб’ютором номер 1 в Україні в своєму сегменті з 2013 року і по нині. Ми занурилися в світ бізнесу морозива, дізналися через які труднощі проходять малі підприємства. Так само ми взяли участь в марафоні бізнес-кейсів від компанії Business Inside. Марафон був присвячений розбору можливостей CRM Бітрікс 24 у використанні в таких нішах бізнесу, як виробництво і продаж.

Спочатку наше підприємство було збитковим, мало безліч проблем. Для вирішення поставлених завдань, ми об’єдналися в команди і запропонували ряд заходів щодо поліпшення комерційної діяльності підприємства, обгрунтували шляхи їх вирішення. Кожен з членів команди вніс значний вклад для досягнення поставлених цілей. Всі пропозиції дозволять підвищити ефективність діяльності підприємства і вивести його на міжнародний рівень.

Велике спасибі нашим викладачам і кафедрі за такий захоплюючий кейс. Це було дуже корисно і цікаво. Інформацію, отриману завдяки цьому кейсу, ми можемо використовувати в подальшій роботі. Це відмінний досвід для бізнесменів-початківців.

Ми раді, що вступили до магістратури і отримуємо корисні знання і досвід.

З вдячністю і найкращими побажаннями, 56 група ФЕУП.

Добрий день!

Нас звати Куманова Поліна та Куманова Катерина. Ми студенти 5 курсу спеціальності «Економіка підприємства». Ми раді розповісти про свою участь у програмі Erasmus+ та поділитися враженнями про навчання у Вільному Університеті Берліна, Німеччина. Як відомо, Берлін – місто високих стандартів освіти та широких можливостей для відпочинку. Саме з цих причин багато студентів з різних країн їдуть вчитися до берлінських університетів.

Ми проживаємо у гуртожитку, який знаходиться у одному з найзеленіших та найбільш благополучних районів міста – Зелендорфі. Поруч багато парків, затишні вулички з гарними будинками та розвинута інфраструктура. Територія гуртожитку дуже велика та облаштована всім необхідним: на усій території є доступ до wi-fi; навчальним процесом доволі комфортно займатися не тільки в кімнаті, а й в облаштованих куточках зі столами та лавочками на вулиці; власна пральня; 2 супермаркети у пішій доступності (5 хвилин). Умови проживання дуже комфортні: кімнати для кожної окремої людини, спільна кухня з необхідним обладнанням та 2 ванні кімнати у кожному блоці (6 кімнат у одному).

У зв’язку з карантинними обмеженнями в умовах епідемії коронавірусу, усі навчальні заклади Німеччини працюють у онлайн-форматі. У Вільному Університеті Берліна заняття проходять в режимі онлайн на платформі Cisco Webex Meetings. Усі викладачі та співробітники університету дуже швидко реагують на усі запитання та прохання, тому ніяких складнощів у процесі навчання в такому форматі не виникає.

Звісно ж, ми також приділяємо час прогулянкам містом та знайомству із однією із найгарніших столиць країн Європейського Союзу. Транспортне сполучення у Берліні дуже розвинене, тому досить зручно пересуватися містом. Проте зараз усі заклади, окрім супермаркетів, аптек та книжкових магазинів закриті. Сподіваємось, що вакцинація на національному рівні прискорить процес  переходу до менших карантинних обмежень і ми все ж таки зможемо відвідати багато цікавих місць.

Участь у програмі Erasmus+  дає можливість познайомитися із представниками багатьох національностей, як в процесі навчання, так і під час проживання у студентському гуртожитку. Практикуватися та покращувати свої мовні здібності – надзвичайно корисний досвід.

Ми раді можливості приймати участь у програмі на грантових умовах. Умови гранту передбачають щомісячну виплату стипендії, суми якої вистачає на покриття усіх витрат для проживання у місті. Тому якщо ви все ще вагаєтеся, зараз саме час наважитися та прийняти участь у програмі Erasmus+! Отримайте мільйон нових вражень та незабутній досвід! Це того вартує 🙂

З повагою,

Поліна Куманова та Катерина Куманова

17 березня 2021р студенти 3 курси нашої спеціальності на тренінгу Start up перевіряли свої бізнес-ідеї на життєздатність, а допомагав їм в цьому наш випускник, Гліб Максименко, засновник бізнес-проекту “Ламакорн”. Завдяки цьому хлопці пропрацювали свої бізнес-ідеї, деякі повернули їх в нове русло і усі отримали цінний практичний досвід.

1 березня 2021р. відбулася цікава екскурсія 29м, 36, 37 ФЕУП до КМД “Камбіо”

Комбінат малоповерхового домобудівництва «Камбіо» входить до складу Промислово-будівельної групи «Камбіо-Інвест». На базі підприємства організований процес з розробки та виробництва сучасних будівельних матеріалів для малоповерхового і котеджного домобудівництва.

Ряд великих підприємств в різних сегментах будівельної галузі, що виконують повний спектр робіт, а саме: видобуток корисних копалин, виробництво будівельних матеріалів, проектування і укладання промислового дорожнього покриття, виконання будівельно-ремонтних робіт, запуск нових IT-проектів об’єднує ПБГ «Камбіо-Інвест».

19 лютого викладачі, аспіранти та докторанти кафедри економіки підприємства та організації підприємницької діяльності вязли участь у Міжнародній науково-практичній конференції “Економічні читання“, присвяченій 85-річному ювілею професора В.Й. Шияна, проведеній у Харківському національному аграрному університеті ім. В.В. Докучаєва.

16 лютого завдяки компанії Бізнес Інсайд (інтегратор з досвідом в галузі побудови відділу продажів) студенти 5 курсу у рамках дисципліни “Комерційна діяльність підприємств” прийняли участь у марафоні кейсів “CRM в нішах виробництво + продажi“.

Марафон був присвячений розбору можливостей  Бітрікс24 в застосуванні до таких ніш бізнесу, як виробництво і продажі. А потім по результатам марафону студенти обговорили використання CRM українськими підприємствами та як саме CRM допоможе посилити їх результати. Дякуємо за нові та  корисні знання!!

11 лютого 2020р. наші студенти 5 курсу, вивчаючи дисципліну “Комерційна діяльність підприємств”, віртуально опинилися в унікальному китайському місті-заводі, де живуть і працюють 17 000 працівників. Промислова революція досягла тут невизначених раніше масштабів. А потом вони перенеслися до комбінату малоповерхового домобудівництва “Камбіо” в Одесі.

Захист дипломів – завжди хвилюючий момент, не тільки для студентів, а й викладачів!
Особливо, коли випускаються студенти, які довгі роки були і будуть гордістю кафедри і університету!
Навряд чи знайдеться ще така група, в якій 7 студентів були переможцями Всеукраїнських конкурсів наукових і дипломних робіт (і це не рахуючи грамот і перемог в різних номінаціях), зібралися разом голова профкому, студдекан, голови цілої низки секторів студради, були підприємці, успішно запустили свій стартап і вже допомагають новому поколінню.
Вітаємо студентів і, звичайно, викладачів з цими блискучими результатами!

Історія «КрАЗу» – це довгий і важкий шлях до автозаводу світового рівня. Підприємство за весь період свого існування, починаючи з 1945 року, тричі змінювало характер виробництва. Але, незважаючи на часту реорганізацію, «КрАЗ» – одне з небагатьох підприємств в країні, якому вдалося увійти в десятку лідерів автомобілебудування.

Саме тут опинилися віртуально молодші бакалаври 29гр ФЕУП разом з доцентом Кошельок Г.В.

Студенти 47 і 47 Т з задоволенням стежили за батл стартапів. І постараються розробити стратегії розвитку для найбільш вподобаних проектів.

В 30 хвилинах їзди на авто від центру Пуерто-Ріко знаходиться фабрика рому Bacardi, при фабриці є музей з документами про засновників компанії та переказ технологій виробництва рому і персоналу з Куби, після націоналізації. В рамках курсу “Вступ до спеціальності” доцент Бабій О.М. провів віртуальну екскурсію а також студенти дізналися про історію Bacardi і про еволюцію одного з найдорожчих торговельних марок “Летюча миша”.

На дистанційній лекції з “економіки підприємства” студенти 2 курсу ФЕУП спеціальності “підприємництво, торгівля і біржова діяльність” в рамках теми “Персонал підприємства і ефективність праці” зустрілися з потенційним роботодавцем – засновником франшизи і мережі турагенств ХО Олександром Довгополом.
На лекції говорили про значення персоналу в креативній економіці, про неможливість розраховувати тільки на інструкції / скрипти / протоколи дій – бізнесу необхідна корпоративна культура. Про значення підприємця-керівника для підвищення ефективності роботи окремого співробітника

В умовах карантину студенти 47 групи ФМЕ опинилися на заводі “Юппа” в Китаї, а потім перенеслися на завод з виробництва рому…правда екскурсії на завод виявилися віртіуальними. Так, використовуючи активні методи навчання, розглядалася тема, присвячена основним виробничим фондам.

Комбінат малоповерхового домобудівництва «Камбіо» входить до складу Промислово-будівельної групи «Камбіо-Інвест». На базі підприємства організований процес з розробки та виробництва сучасних будівельних матеріалів для малоповерхового і котеджного домобудівництва.
Завдяки нашим випускникам Шилової Ольги та Юрію Борисову, які займають тут керівні посади, відбулось знайомство з економікою успішно працюючого підприємства та налагодження контактів для проведення в майбутньому виїзних занять майстер-класів та тренінгів.

Екскурсії до ПАТ «Одеський кабельний завод « Одескабель »

Застосування ділових ігор в процесі навчання сприяє розвитку професійних компетенцій студентів, формує вміння аргументовано захищати свою точку зору, аналізувати та інтерпретувати отриману інформацію, працювати в групі, сприяє отриманню певних соціальних навичок.

https://youtu.be/q0HScEpEiwI

Економічні концепції, теорії безглузді, якщо їх неможливо спостерігати і виміряти, що і відбувалося на діловій грі “Стратег-інвест” у рамках курсу Стратегія підприємства”.

Междісциплінарний тренінг на 6 курсі, як процес навчання, за своїм форматом  і призначенням, є практичним втіленням одного з основних законів діалектики пізнання  – переходу кількості знань у їхню якість.

11вересня 2020 р. кафедрою ЕП та ОПД була проведена
ІХ Міжнародна науково-практична конференція
«ЕКОНОМІКА ПІДПРИЄМСТВА:
СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИКИ».
Учасники конференції розглянули наступні питання:
1. Проблеми підвищення якості продукції та
конкурентоспроможності підприємства
2. Інноваційно-інвестиційні аспекти розвитку підприємства в сучасних умовах
3. Стратегія розвитку підприємства
4. Планування та контроль на підприємстві  в сучасних умовах
5. Сучасні технології управління на підприємстві
6. Економічні проблеми зовнішнього оточення підприємства
7. Математико-статистичні методи і моделі в управлінні підприємством.
       Найбільший інтерес викликали доповіді щодо якості продукції,  сучасної торгівлі, агропромислового бізнесу,  зеленої енергетиці.
До наступних наукових зустрічей!!

Маргарита Дерменжи Senior ERP Business Analyst компанія Avanade (дочірня копанія Microsoft), Німеччина

ПАТ “Одескабель”:
2017-2021 – інжинер з програмного забезпечення;
2021-2022рр – начальник бюро впровадження програмного забезпечення.
З 2022р. – Senior ERP Business Analyst компанія Avanade (дочірня копанія Microsoft), Німеччина.

Радулов Дмитро директор департаменту ОДА

Департамент економічного розвитку і торгівлі Одеської обласної державної адміністрації:

2010-2011рр. – головний спеціаліст;

2012р. – начальник відділу;

2013р. – заступник начальника департаменту;

2014р. – директор Департаменту економічного розвитку Одеської міської ради;

З 2017р. – директор Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної державної адміністрації.

Моспанок Сергій
Директор ТОВ «Цемент»

ТОВ “Цемент” :

2010-2012рр. – економіст;

2012-2019рр. – начальник комерційного відділу;

З 2019р. – директор.

Друмов Вадим
директор комп’ютерної школи Hillel

2010р. – радник Одеського міського голови;

2011-2013рр. – директор КП «Паляниця»;

З 2014р. – директор комп’ютерної школи Hillel.

 

 

 

 

Літвінов Георгій
старший консультант IBM, Німеччина

IBM, Німеччина:

2016-2018рр. – SAP консультант автомобільної індустрії;

З 2019р. – старший консультант по впровадженню систем управління ресурсами підприємства SAP.

 

 

 

 

Борисов Юрій
Директор ТОВ «КМД« Камбіо»

2009р. – економіст завод «ОЗОМ»;

2012-2014рр. – провідний економіст АТ «Промінвестбанк»;

ТОВ «КМД« Камбіо»;

2014р.– економіст;

3 2015р. – директор.

Кавун Анатолій власник ресторанів, соціальний діяч

з 2000р. ФОП:

– власник двох ресторанів, івент-агенства;

– платформа «Добра справа», через яку реалізується соціальні ініціативи.

 

 

Шилова Ольга
виконавчий директор
ТОВ “Камбіо-Інвест”

ТОВ “Камбіо-Інвест”:

2006-2010рр. – провідний економіст;

2010-2019рр.– директор з економіки;

З 2019р. – виконавчий директор.

Преображенська 8, к.201

(048) 723-84-03
ep@oneu.ukr.education
k.ep@oneu.edu.ua

Матеріали 12 Міжнародної науково-практичної конференції

Програма конференції 2023

Перелік публікацій кафедри ЕП та ОПД

Програма конференції 2022

Матеріали 11 Міжнародної науково-практичної конференції

Матеріали 10 Міжнародної науково-практичної конференції

Матерiали 9 Мiжнародної науково-практичної конференцiї

Матерiали 8 Мiжнародної науково-практичної конференцiї

Матерiали 7 Мiжнародної науково-практичної конференцiї

Матеріали 6 Міжнародної науково-практичної конференції

Матеріали 5 Міжнародної науково-практичної конференції

Матеріали 4 Міжнародної науково-практичної конференції

Матеріали 3 Міжнародної науково-практичної конференції

Монографія “Теоретичні, методологічні та практичні аспекти конкурентоспроможності підприємств” (2017р.)

Thesis of the IInd international conference “Economics of enterprise: modern challenges in theory and practice” hold at the Odessa National Economic University September 26-27, 2013

Монографія “Конкурентоспроможність підприємства: оцінка рівня та напрямки підвищення” (2013 р.)

Програма конференції 2021

Монографія “Стратегічні напрямки підвищення конкурентоспроможності вітчизняних підприємств” (2022р.)

Матеріали 13 Міжнародної науково-практичної конференції