Відділ міжнародних зв’язків

📌ЛИСТ ДО ПАРТНЕРІВ

З метою зміцнення існуючих відносин між зарубіжними ВНЗ і ОНЕУ, встановлення нових контактів у 2004 році в університеті створено Відділ міжнародних зв’язків.

Діяльність ВМЗ спрямована на досягнення високого міжнародного рівня, конкурентоспроможності освіти і наукових досліджень в ОНЕУ, широку інтеграцію університету і регіональної системи вищої освіти в міжнародне академічне співтовариство, розвиток ефективної системи управління міжнародною діяльністю.

Основні завдання, що реалізовуються відділом:

 • Підготовка, супровід, підтримка координація і реалізація міжнародних проектів за участю ОНЕУ, його підрозділів, творчих колективів і окремих співробітників.
 • Організація й адміністрування всіляких програм, навчання іноземних громадян в ОНЕУ за державною лінією в межах двосторонніх угод і за контрактом.
 • Організація й адміністрування міжнародної співпраці ОНЕУ в межах договорів про партнерство із зарубіжними університетами, установами, фірмами і організаціями.
 • Cтворення і ведення відповідних баз даних; розробка основних показників, механізмів, процедур, регламенту проведення регулярної самооцінки ОНЕУ, його підрозділів, програм, кадрів.
 • Аналітична діяльність у сфері вдосконалення управління міжнародними зв’язками університету.
 • Підготовка й проведення конференцій, семінарів, нарад.
 • Інформаційна підтримка web–сайту ОНЕУ в галузі міжнародної діяльності, підготовка проміжних та підсумкових матеріалів, доповідей за проектами та програмами.
 • Застосування сучасних інформаційних технологій і широке впровадження їх у практику управлінської діяльності в університеті, включаючи створення і супровід web-сайту ВМЗ.
 • Реєстрація зарубіжної технічної і добродійної допомоги університету.
 • Організація і проведення додаткових освітніх програм щодо вдосконалення навичок практичного використання іноземних мов співробітниками і студентами.
 • Забезпечення належного документообігу в питаннях, віднесених до компетенції ВМЗ, включаючи підготовку виставок згідно з наказом щодо підписання договорів і контрактів і т.ін.

Основні напрямки діяльності відділу міжнародних зв’язків

 • підготовка і укладання угод і договорів про співпрацю університету з вищими навчальними закладами і організаціями закордонних держав, практична реалізація цих угод з іншими відповідними підрозділами університету;
 • організація надання послуг, пов’язаних iз навчанням іноземних громадян;
 • участь в організації, проведенні сторонніх і двосторонніх заходів відповідно до планів міжнародної співпраці;
 • підготовка і реалізація міжнародних проектів з позабюджетними джерелами фінансування;
 • участь у міжнародних освітніх і наукових програмах і фондах.
 • організація і проведення наукових і освітніх конференцій, виставок, семінарів, лекцій з міжнародної тематики і таке інше;
 • створення і ведення бази даних по фондах, грантах і таке інше, надання консультаційних послуг для співробітників і студентів університету, пов’язаних з пошуком можливостей фінансування при виїзді за кордон на навчання і стажування;
 • оформлення виїздів за кордон співробітників і студентів університету.
ШКУРАК
Олена Миколаївна
Начальник
Відділу міжнародних зв’язків
+38 (0482) 358160
ird@oneu.edu.ua
 • Керує і організовує роботу відділу міжнародних зв’язків.
 • Організовує роботу з іноземними громадянами, студентами і викладачами, що прибули до ОНЕУ.
 • Рекрутує іноземних громадян на навчання в ОНЕУ.
 • Організовує і проводить обмінні програми з партнерськими закордонними ВНЗ.
 • Працює зі студентами ОНЕУ, що беруть участь у конкурсі обмінних програм.
 • Оформляє відряджання співробітників, викладачів і студентів ОНЕУ за кордон.
 • Консультує щодо підготовки документів для отриманнявіз із метою навчання, участі в конференціях, проходження наукових стажувань;
 • консультує з питань роботи Посольств і Консульств закордонних країн в Україні.
 • Бере участь у підготовці і реалізації міжнародних проектів.
ШИРОКА
Ірина Борисівна
Провідний фахівець ВМЗ
+38 (048) 723-11-81 (fax)
litvinov.o@oneu.edu.ua
 • Налагоджує контакти з іноземними громадянами, що бажають навчатися в ОНЕУ, здійснює юридичну підтримку щодо оформлення запрошень, в’їзних віз і документів.
 • Документально оформляє прийом іноземних громадян .
 • Працює з іноземними студентами, що приїжджають до ОНЕУ за направленням МОН і за укладеними договорами.
 • Організовує роботи із студентами і викладачами ОНЕУ, що виїжджають у закордонні відрядження, закордонні ВНЗ – партнери з обмінних програм.
 • Оформляє тимчасову реєстрацію іноземних громадян на території України.

Преображенська, 8
каб. 125

+38 (048) 723-11-81 (fax)

 

 

litvinov.o@oneu.edu.ua
ird@oneu.edu.ua

INVITATION

📌Круглий стіл «Обговорення можливості торгово-економічного співробітництва між Словаччиною та Україною»

📌Українці матимуть можливість пройти пятимісячне стажування в Німецькому Бундестазі в рамках програми «Міжнародна парламентська стипендія»

📌За сприяння Відділу міжнародних зв’язків, доцент кафедри іноземних мов Карпова О.О. представила наш університет на IV Європейському мовному конгресі

📌Запрошуємо до участі у міжнародній програмі підвищення кваліфікації, яка відбудеться у вересні-жовтні 2018 року у Вищій школі бізнесу у Вроцлаві (Польща)

📌Бургаський Вільний Університет (Болгарія) запрошує Вас взяти участь міжнародній дистанційній конференції «Eastern European Studies: Economics,Education and Law», яка буде проведена 7-8 червня 2018 року у м. Бургас (Болгарія)

📌Можливість стажування на підприємствах Німеччини

📌Запрошуємо Вас долучитися до групи, яка виїжджає на освітню програму країнами ЄС

📌Візит делегації Міжнародного університету Візіон (Республіка Македонія) до ОНЕУ

📌Степендія на навчання в Казахстані 2018

📌Запрошуємо пройти науково-педагогічне стажування за програмою «Організація навчального процесу, програми підготовки, інноваційні технології та наукова робота в Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University»

📌А Ви бажаєте співпрацювати у Німецькому парламенті?

📌Проведення ІІ Міжнародної науково-практичної конференції, 26-29 червня, 2018 рік, Новий Сонч, Польща🇵🇱

📌День кар’єри в ОНЕУ – відкриваємо кар’єрні можливості для молоді у Європейському просторі!

📌 Приглашаем Вас принять участие во II Международном конкурсе стартап-проектов BizTech BSU StartUp Contest🇧🇾 (20 апреля – 20 мая 2018 г., Беларусь)

📌Welcome to the summer training at the Zagreb School of Economics and Management in Croatia!🇭🇷

📌Уряд Словацької Республіки готовий прийняти до 5 студентів на часткове навчання до вищих навчальних закладів та до 5 стажистів і докторантів /аспірантів 🇸🇰🇺🇦

📌Уряд Китайської Народної Республіки виділив Україні квоту стипендій на 2018/2019 навчальний рік 🇨🇳🇺🇦

📌Запрошуємо до участі у четвертому щорічному Конкурсі відео від Представництва ЄС 🇪🇺🇺🇦

📌Студенти ОНЕУ матимуть змогу пройти п`ятимісячне стажування в Німецькому Бундестазі в рамках програми «Міжнародна парламентська стипендія» (Internationales Parlaments-Stipendium).

📌Можливість стажування на підприємствах Німеччини

У термін з 29.05. по 02.06.2017р. в університеті з візитом для читання лекцій студентам факультету економіки та управління підприємництвом знаходився викладач Вищої школи бізнесу в м. Катовіце (Польща) доктор Томаш Каспровіч.

31 травня Одеський національный економічний університет, за планами міжнародного наукового обміну, відвідав з візитом всесвітньо відомий вчений, лауреат Нобелівської премії Вернон Сміт.

У першій декаді травня відбувся візит делегації ОНЕУ у складі ректора проф. М.І.Звєрякова та проректора з НПВРтаМЗ доц. Г.І.Шубартовського до університету Міттвайди (Німеччина) з нагоди 150-річчя з дня його заснування.

24 жовтня в Малій актовій залі ОНЕУ відбулося урочисте вручення ректором М.І. Звєряковим сертифікатів студентам, що успішно прослухали черговий курс лекцій «Економіка Європейського союзу та майбутнє відносин ЄС-Україна» проф. А.Фернандеса (Португалія).

В Одеському національному економічному університеті 9 вересня в Малій актовій залі відбулося урочисте відкриття циклу лекцій та семінарів професора Альваро Фернандеса (Португалія) «Економіка Європейського союзу та майбутнє відносин ЄС-Україна».

На базі Одеського національного економічного університету з 17 по 26 вересня проходила спільна українсько-німецька Літня школа «International Investments». Робочою мовою була англійська

5 вересня о 13.45 в МАЗі відбулася лекція професора Токійського університету Кімітака Матцузато на тему: «Наукове дослідження кризи в Україні».

20 липня 2016 ректор університету М.І. Звєряков вручив сертифікати групі студентів ОНЕУ, які протягом чотирьох років навчалися повністю англійською мовою.

Представники Одеського національного економічного університету взяли активну участь у роботі 16-ій сесії EU Study Days, що проходила в Одесі з 18 по 22 травня 2016 року.

28 квітня ректор університету М.І. Звєряков вручив сертифікати студентам ОНЕУ, ОНУ ім. І.І.Мечникова та ОНПУ, які відвідали курс лекцій «Економіка Європейського Союзу та відносини ЄС – Україна 2015/2016». Цей курс проводив професор Альваро Фернандес з Португалії за підтримки модуля Jean Monnet програми Erasmus+.

22 квітня 2016 року в МАЗі головного корпусу ОНЕУ виступив з лекцією сінгапурський експерт Gary Lit – Director and Consultant of GL Training and Consultancy.

17 березня 2016 року відбулася зустріч студентів ОНЕУ з представниками Відділу міжнародних зв’язків та агенції СОНАТА.

18 березня 2016 відбувся візит до ОНЕУ Радника, керівника відділу преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні Юргіса Вілчінскаса.

18.02.2016 відбувся візит французької делегації до ОНЕУ

8 грудня 2015 року відбувся візит в ОНЕУ делегації Китайського університету фінансів та економіки м.Анхуи.

9 листопада 2015 року відбувся візит в ОНЕУ делегації Федерації обмінів Франція-Україна. У ході переговорів відбулося підписання угоди про співробітництво.

23 червня 2015 року ректор ОНЕУ проф. М.І.Зверяков та проректор з НПВРтаМЗ доц. Г.І.Шубартовський прийняли участь у французько-українському університетському форумі в Міністерстві освіти та науки України за участю посла Франції в Україні пана Алена Ремі, заступників Міністра І.Совсун та М.Стріхі, високопосадових адміністраторів та вчених з Франції, багаточисельної делегації провідних університетів України, які співпрацюють із французькими ВНЗ.

13.07.2015 ректор університету М.І. Звєряков вручив сертифікати першій групі студентів ОНЕУ які навчалися протягом 4 років повністю на англійській мові.

В рамках договора о международном сотрудничестве с кафедрой русского и белорусского языков Белорусского государственного экономического университета студенты-иностранцы ОНЭУ под руководством преподавателей кафедры языковой и психолого-педагогической подготовки традиционно принимают участие в студенческой научной конференции на иностранных языках БГЭУ: «Мир в двадцать первом веке: экономические, политические и социокультурные аспекты»

6 листопада 2014 року студенти Одеського національного університету та викладачі кафедри мовної та психолого-педагогічної підготовки підготували цікавий, захопливий концерт «Мова – душа народу»

Грант Института Конфуция

У термін з 26 по 28 листопада, відбувся візит ректора ОНЕУ професора М.І.Зверякова до Франції у складі делегації керівництва Міністерства освіти і науки та ректорів провідних навчальних закладів України.

В Інформаційному Центрі Європейського Союзу Одеського національного економічного університету в рамках програми «Представництво ЄС в Україні: 20 років разом» у термін з 14.05 по 10.06. була проведена низка заходів…

14 мая 2013 года в рамках ежегодного празднования Дня Европы в Украине на базе Информационного центра ЕС в Одесском национальном экономическом университете состоялся семинар на тему «Экономика Евросоюза».

23 березня 2013 р. внаслідок певних домовленостей ОНЕУ відвідав Надзвичайний і Повноважний посол Туркменістану в Україні Аманмурадов Нурберди Аманмурадович.

23 листопада відбувся візит Голови Представництва Європейського Союзу в Україні Яна Томбінські до Одеського Національного економічного університету.

Згідно домовленостей між Одеським національним економічним університетом та посольством Євросоюзу в Україні було прийнято рішення про відкриття у стінах нашого університету Інформаційного центру Євросоюзу. В Україні таких центрів вже існує дванадцять. На Півдні України, зокрема в Одеському національному економічному університеті буде діяти тринадцятий центр.

13-14 вересня 2012 р. у Одеському національному економічному університеті відбулася конференція та круглий стіл, присвячений підтримці демократії в Україні. З доповіддю та вступним словом виступив ректор університету, професор Михайло Звєряков.

4-5 жовтня 2012 р. в нашому університеті пройшла регіональна нарада учасників проекту Темпус IV «Дворівнева навчальна програма з е-комерції для обслуговування інформаційного суспільства в Росії, Україні та Ізраїлі» (ECOMMIS).

20 листопада 2011 року, делегація у складі 5 студентів Одеського Національного Економічного Університету на чолі з викладачем кафедри економіки підприємства, кандидатом економічних наук, Дегтярьовою Ольгою Олександрівною взяли участь в міжнародній конференції в Італії в перлині Європи, Флоренції.

9 грудня 2011 р. відбулася зустріч Ректора Одеського Національного економічного університету професора М.І.Звєрякова з делегацією Університету Різе (Туреччина), за результатами якої було підписано двосторонній договір про співробітництво.

17 лютого 2011 р. відбувся візит професора Болонського університету, відповідального за міжнародні зв’язки на економічному факультеті, пана Даріо Спелта до ОДЕУ.

У грудні 2010 р. відбувся візит делегації Одеського державного економічного університету у складі ректора М.І.Звєрякова та проректора АГР О.І.Йони у Стопанську академію «Д.А.Ценов» (Болгарії м. Софія).

14 вересня 2010 р. Ректор університету М.І.Звєряков у м.Болоньї підписав Велику Хартію Університетів у одному із найстаріших в Європі університетів, який було засновано ще у 1088 р.