Міжнародне співробітництво

Дворівнева навчальна програма з е-комерції для обслуговування інформаційного суспільства в Росії, Україні та Ізраїлі
516813-TEMPUS-1-2011-1-LTTEMPUS-JPCR

Коротка назва проекту: «ECOMMIS»

Тривалість проекту: 15 жовтня 2011 – 14 жовтня 2014

Програма фінансування ЄК: Міжрегіональна програма Європейського сусідства і партнерства

Сума гранту програми Темпус: € 1 045 242,07

Цільова група: студенти, випускники, викладачі та адміністрація університетів, керівники підприємств, торгово-промислові палати, посадовці органів місцевого самоврядування, школярі, працездатне населення, пенсіонери, жінки

Партнерство:

  • Вільнюський технічний університет Гідемінуса, Літва
  • Берлінський технічний університет, Німеччина
  • Університет Прикладних наук FONTYS, Нідерланди
  • ЕСМ Офіс, Німеччина
  • Національний гірничий університет, Україна
  • Одеський національний економічний університет, Україна
  • Таврійський національний університет, Україна
  • Московський державний університет економіки, статистики та інформатики, Росія
  • Поволжський державний університет телекомунікацій і інформатики, Росія
  • Сибірський державний університет телекомунікацій і інформатики, Росія
  • Ізраїльській технологічний інститут, Ізраїль
  • Університет Хайфи, Ізраїль
  • Міністерство освіти та науки Самарської області, Росія
  • Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Україна
  • Торгово-промислова палата Самари, Росія
  • Торгово-промислова палата Криму, Україна
  • Академічний центр Ruppin, Ізраїль
  • Міністерство промисловості, торгівлі і труда, Ізраїль
  • Асоціація випускників Ізраїльського технологічного інституту, Ізраїль

Мета та завдання проекту:
  • Реформування системи підготовки бакалаврів і магістрів в сфері електронної комерції відповідно до сучасних вимог економічного розвитку з урахуванням принципів Болонського процесу
  • Розроблення та впровадження нових практико-орієнтованих навчальних планів і модулів програм підготовки бакалаврів та магістрів
  • Укріплення зв’язків між вищими навчальними закладами в країнах-партнерах і ринком праці.

Напрями діяльності за проектом:
  • Огляд, аналіз та оновлення діючих навчальних планів модулів програм підготовки бакалаврів і магістрів в сфері е-комерції
  • Розробка 4-х нових загальних навчальних планів і 5-ти модулів з інтегрованою інфраструктурною підтримкою (лабораторії, комп’ютери тощо) .
  • Підготовка комплекту навчальних планів і модулів до акредитації на університетському і національному рівнях.
  • Розроблення 4-х додаткових навчальних програм для різних соціальних груп з е-комерції.
  • Розроблення, публікація, закупівля нових навчальних матеріалів, курсів, посібників.
  • Підготовка пакету документації для закупівлі обладнання для комп’ютерних класів і е-бізнес офісів.
  • Проведення для викладачів тренінгів з методології в рамках змісту нових навчальних планів/модулів та додаткових начальних програм
  • Проведення майстер-класів з експлуатації нової інфраструктури (комп’ютерних класів, е-бізнес офісів).
  • Пілотне навчання студентів за новими навчальними планами і модулями.
  • Підготовка пакету документації/закупівля/установка обладнання/організація е-бізнес офісів/міжнародної мережі
  • Проведення для викладачів тренінгів та пілотного опробування е-бізнес офісів/міжнародної мережі
  • Контроль якості (у т.ч. моніторинг) проекту.

Очікувані результати:

I. Оновлення навчальних планів магістерської програми з електронної комерції відповідно до новітніх розробок у цій галузі.

II. Розроблення чотирьох нових загальних навчальних планів (Електронна комерція; Інтернет-трейдинг; Інформаційні системи для фінансового аналізу та інвестицій; Корпоративні інформаційні системи (ERP)), п’яти навчальних модулів (Споживчо-орієнтовані системи (CRM); Інтернет-маркетинг; Системи електронного документообігу; Правовий аспект електронної комерції; Безпека електронної комерції), трьох бізнес ігор (Інтернет-трейдинг, Інтернет-маркетинг, системи електронного документообігу) з інтегрованою інфраструктурною підтримкою (комп’ютерні класи, е-бізнес офіси тощо), чотирьох додаткових навчальних програм (для школярів, працездатного населення пенсіонерів і жінок).

III. Підготовлені з методології викладання за новими навчальними планами, курсами та програмами викладачі.

IV. Створення і пробна експлуатація мережі е-бізнес офісів.


Партнери від України:

Таврійській національний університет ім. В.І. Вернадського

Відповідальна особа: Подсолонко Володимир Андрійович
Контакти: тел.: +38 0652 60-24-57; e-mail: podsolon@crimea.edu

Національний гірничий університет

Відповідальна особа: Шаров Олександр Іванович
Контакти: тел.: +380 0562 471432; факс: +380 0562 470835; e-mail: sharov@nmu.org.ua

Одеський національний економічний університет

Відповідальна особа: Меджибовська Наталія Семенівна
Контакти: тел.: +38 0482 356872, факс: +380 0482 320446; e-mail: nmedzh@oseu.edu.ua

 

Web-site проекту: www.ecommis.eu

Преображенська, 8
каб. 125

+38 (0482) 32-79-16
+38 (0482) 35-81-60
+38 (048) 723-11-81 (fax)

george@oneu.edu.ua
ird@oneu.edu.ua

У термін з 29.05. по 02.06.2017р. в університеті з візитом для читання лекцій студентам факультету економіки та управління підприємництвом знаходився викладач Вищої школи бізнесу в м. Катовіце (Польща) доктор Томаш Каспровіч.

31 травня Одеський національный економічний університет, за планами міжнародного наукового обміну, відвідав з візитом всесвітньо відомий вчений, лауреат Нобелівської премії Вернон Сміт.

У першій декаді травня відбувся візит делегації ОНЕУ у складі ректора проф. М.І.Звєрякова та проректора з НПВРтаМЗ доц. Г.І.Шубартовського до університету Міттвайди (Німеччина) з нагоди 150-річчя з дня його заснування.

24 жовтня в Малій актовій залі ОНЕУ відбулося урочисте вручення ректором М.І. Звєряковим сертифікатів студентам, що успішно прослухали черговий курс лекцій «Економіка Європейського союзу та майбутнє відносин ЄС-Україна» проф. А.Фернандеса (Португалія).

В Одеському національному економічному університеті 9 вересня в Малій актовій залі відбулося урочисте відкриття циклу лекцій та семінарів професора Альваро Фернандеса (Португалія) «Економіка Європейського союзу та майбутнє відносин ЄС-Україна».

На базі Одеського національного економічного університету з 17 по 26 вересня проходила спільна українсько-німецька Літня школа «International Investments». Робочою мовою була англійська

5 вересня о 13.45 в МАЗі відбулася лекція професора Токійського університету Кімітака Матцузато на тему: «Наукове дослідження кризи в Україні».

20 липня 2016 ректор університету М.І. Звєряков вручив сертифікати групі студентів ОНЕУ, які протягом чотирьох років навчалися повністю англійською мовою.

Представники Одеського національного економічного університету взяли активну участь у роботі 16-ій сесії EU Study Days, що проходила в Одесі з 18 по 22 травня 2016 року.

28 квітня ректор університету М.І. Звєряков вручив сертифікати студентам ОНЕУ, ОНУ ім. І.І.Мечникова та ОНПУ, які відвідали курс лекцій «Економіка Європейського Союзу та відносини ЄС – Україна 2015/2016». Цей курс проводив професор Альваро Фернандес з Португалії за підтримки модуля Jean Monnet програми Erasmus+.

22 квітня 2016 року в МАЗі головного корпусу ОНЕУ виступив з лекцією сінгапурський експерт Gary Lit – Director and Consultant of GL Training and Consultancy.

17 березня 2016 року відбулася зустріч студентів ОНЕУ з представниками Відділу міжнародних зв’язків та агенції СОНАТА.

18 березня 2016 відбувся візит до ОНЕУ Радника, керівника відділу преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні Юргіса Вілчінскаса.

18.02.2016 відбувся візит французької делегації до ОНЕУ

8 грудня 2015 року відбувся візит в ОНЕУ делегації Китайського університету фінансів та економіки м.Анхуи.

9 листопада 2015 року відбувся візит в ОНЕУ делегації Федерації обмінів Франція-Україна. У ході переговорів відбулося підписання угоди про співробітництво.

23 червня 2015 року ректор ОНЕУ проф. М.І.Зверяков та проректор з НПВРтаМЗ доц. Г.І.Шубартовський прийняли участь у французько-українському університетському форумі в Міністерстві освіти та науки України за участю посла Франції в Україні пана Алена Ремі, заступників Міністра І.Совсун та М.Стріхі, високопосадових адміністраторів та вчених з Франції, багаточисельної делегації провідних університетів України, які співпрацюють із французькими ВНЗ.

13.07.2015 ректор університету М.І. Звєряков вручив сертифікати першій групі студентів ОНЕУ які навчалися протягом 4 років повністю на англійській мові.

В рамках договора о международном сотрудничестве с кафедрой русского и белорусского языков Белорусского государственного экономического университета студенты-иностранцы ОНЭУ под руководством преподавателей кафедры языковой и психолого-педагогической подготовки традиционно принимают участие в студенческой научной конференции на иностранных языках БГЭУ: «Мир в двадцать первом веке: экономические, политические и социокультурные аспекты»

6 листопада 2014 року студенти Одеського національного університету та викладачі кафедри мовної та психолого-педагогічної підготовки підготували цікавий, захопливий концерт «Мова – душа народу»

Грант Института Конфуция

У термін з 26 по 28 листопада, відбувся візит ректора ОНЕУ професора М.І.Зверякова до Франції у складі делегації керівництва Міністерства освіти і науки та ректорів провідних навчальних закладів України.

В Інформаційному Центрі Європейського Союзу Одеського національного економічного університету в рамках програми «Представництво ЄС в Україні: 20 років разом» у термін з 14.05 по 10.06. була проведена низка заходів…

14 мая 2013 года в рамках ежегодного празднования Дня Европы в Украине на базе Информационного центра ЕС в Одесском национальном экономическом университете состоялся семинар на тему «Экономика Евросоюза».

23 березня 2013 р. внаслідок певних домовленостей ОНЕУ відвідав Надзвичайний і Повноважний посол Туркменістану в Україні Аманмурадов Нурберди Аманмурадович.

23 листопада відбувся візит Голови Представництва Європейського Союзу в Україні Яна Томбінські до Одеського Національного економічного університету.

Згідно домовленостей між Одеським національним економічним університетом та посольством Євросоюзу в Україні було прийнято рішення про відкриття у стінах нашого університету Інформаційного центру Євросоюзу. В Україні таких центрів вже існує дванадцять. На Півдні України, зокрема в Одеському національному економічному університеті буде діяти тринадцятий центр.

13-14 вересня 2012 р. у Одеському національному економічному університеті відбулася конференція та круглий стіл, присвячений підтримці демократії в Україні. З доповіддю та вступним словом виступив ректор університету, професор Михайло Звєряков.

4-5 жовтня 2012 р. в нашому університеті пройшла регіональна нарада учасників проекту Темпус IV «Дворівнева навчальна програма з е-комерції для обслуговування інформаційного суспільства в Росії, Україні та Ізраїлі» (ECOMMIS).

20 листопада 2011 року, делегація у складі 5 студентів Одеського Національного Економічного Університету на чолі з викладачем кафедри економіки підприємства, кандидатом економічних наук, Дегтярьовою Ольгою Олександрівною взяли участь в міжнародній конференції в Італії в перлині Європи, Флоренції.

9 грудня 2011 р. відбулася зустріч Ректора Одеського Національного економічного університету професора М.І.Звєрякова з делегацією Університету Різе (Туреччина), за результатами якої було підписано двосторонній договір про співробітництво.

17 лютого 2011 р. відбувся візит професора Болонського університету, відповідального за міжнародні зв’язки на економічному факультеті, пана Даріо Спелта до ОДЕУ.

У грудні 2010 р. відбувся візит делегації Одеського державного економічного університету у складі ректора М.І.Звєрякова та проректора АГР О.І.Йони у Стопанську академію «Д.А.Ценов» (Болгарії м. Софія).

14 вересня 2010 р. Ректор університету М.І.Звєряков у м.Болоньї підписав Велику Хартію Університетів у одному із найстаріших в Європі університетів, який було засновано ще у 1088 р.