Кафедра економіки, права та управління бізнесом

Андрейченко Андрій Вадимович д.е.н., професор, завідувач кафедри

 «Раді вітати тих, хто завітав на нашу сторінку !

Ви маєте можливість познайомитися з нашим колективом науково-
педагогічних працівників, їх науковими інтересами, рівнем професійності. До
Вашої уваги наші освітні програми, наші намагання інтегрувати у
міжнародний освітній і науковий простір разом із нашими студентами.

Сподіваємося на зацікавленість та завжди відкриті до співпраці!»

З найкращими побажаннями

колектив кафедри ЕПУБ

 

Випускова кафедра 
здійснює підготовку фахівців зі спеціальності 
076 «ПІДПРИЄМНИЦТВО ТА ТОРГІВЛЯ»
Підготовка здобувачів освітнього ступеня молодший бакалавр та Phd здійснюється спільно з кафедрою ЕПтаОП

Співробітники кафедри приймають участь у проєкті “INTEGRATING DUAL HIGHER EDUCATION IN MOLDOVA AND UKRAINE 617490-EPP-1-2020-1-MD-EPPKA2-CBHE-SP/ COOPERA
Снимок экрана 2023-11-02 в 10.33.51

Андрейченко
Андрій Вадимович
д.е.н., професор, завідувач кафедри

Колесник О.О. фото (1)

Колесник
Ольга Олексіївна
к.е.н., старший викладач

Старченко
Антон Юрійович

к.ю.н., старший викладач

Подмазко О.М.bigger

Подмазко
Олексій Михайлович

к.е.н., старший викладач

КАРАЖИЯ

Каражия
Едуард Андрійович

старший викладач

Райлян

Райлян
Олег Георгійович

старший викладач

Недялкова Н.В. (1)

Недялкова
Наталія Василівна
зав. навчальної лабораторії
активних методів навчання

До Вашої уваги відео, переглянувши яке Ви поринете в атмосферу нашої Альма матер очима здобувачів із підприємництва

ПЕРШИЙ (БАКАЛАВРСЬКИЙ) РІВЕНЬ

(4 роки навчання)

 

Освітньо-професійна програма 

” Економіка та планування бізнесу”

знання, вміння, навички організації бізнесу в різних сферах (галузях) національної економіки

Презентація освітньої програми першого (бакалаврського) рівня

 

 

 

 

Навчальні дисципліни

Освітньо-професійна програма

“Економіка, планування та управління бізнесом”

Освітня програма “Економіка, планування та управління бізнесом” складається з блоків, які дозволяють розкрити схильності та здібності до підприємництва, а також розвинути особистісні навички та софт-скілз.

Освітня програма “Економіка, планування та управління бізнесом” спрямована на формування навичок, що є однаково затребуваними, як в процесі організації власної справи, так і у професіях менеджера, маркетолога, аналітика. Випускники програми вміють ефективно діяти в умовах ризику, невизначеності і турбулентності.

 

Детальніше про НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ за освітньою програмою

Практична підготовка

ТРЕТІЙ (ОСВІТНЬО-НАУКОВИЙ) РІВЕНЬ

(4 роки навчання)

Освітньо-професійна програма Підприємництво, торгівля та біржова діяльність
Освітньо-наукова програма «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» направлена на підготовку висококваліфікованого, конкурентоспроможного, інтегрованого у світовий науково-освітній простір фахівця ступеня доктор філософії в галузі знань «Управління та адміністрування» за спеціальністю 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», здатного до самостійної науково-дослідницької, науково-організаційної, педагогічно-організаційної та практичної діяльності у сфері державного управління та бізнесу, а також викладацької та науково-дослідної роботи у закладах вищої освіти та науково-академічних закладах.

Освітньо-наукова програма «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» передбачає надання спеціальних знань, професійної підготовки та формування здобувачами фахових компетентностей у сфері підприємництва, торгівлі та біржової діяльності, необхідних для проведення якісного наукового дослідження і подальшої професійно-наукової діяльності.

Підготовка здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня (Phd) здійснюється спільно з кафедрою економіки підприємства та організації підприємницької діяльності.

  Детальніше про НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ за освітньою програмою

ЯК ЩОДНЯ РУХАТИСЯ ДО СВОЇХ ЦІЛЕЙ ТА ЖИТИ В ГАРМОНІЇ?

✔️ Катастрофічно не вистачає часу? Не встигаєте зробити все заплановане?

✔️ Ви все відкладаєте на «потім»?

✔️ Розпорошуєтесь на дрібниці, а життя проходить повз?

✔️ Чи бракує стимулу для корисних дій?

✔️ Погрязли в рутині, і немає часу на захоплення та самого себе?

Якщо Ви відповіли “Так” хоча б на одне із цих питань – запрошуємо вас взяти участь у безкоштовному майстер-класі: “Як щодня рухатися до своїх цілей та жити в гармонії?” від компанії BogushTime.

Ви дізнаєтесь:

📍Що є основою ефективності.

📍Як правильно розставити пріоритети.

📍Як розумно розподіляти час.

📍Як зробити так, щоб “не затягувала плинність” і не заважали форс-мажори.

📍Як втілювати в життя все заплановане, щоб вистачало часу на навчання, роботу, сім’ю, відпочинок та на себе.

❗️Формат: лише цінні поради та практичні рекомендації!

Результат заходу: В результаті ви дізнаєтеся правила ефективного управління часом, використання яких допоможе вам оптимізувати своє життя і навчання/роботу, зменшити стрес, зняти напругу та зрештую дадуть вам свободу й підтримають вас в досягненні успіху.

👩‍💻 Спікерка Олена Олександрова: Бізнес-тренерка з ефективного планування, цілепокладання та ведення бізнесу,  виконавча директорка та керуюча партнерка компанії BogushTime – лідера інноваційної освіти в питаннях керування часом.

#Гостьовалекція підготовлена для здобувачів усіх курсів ОП «Економіка та планування бізнесу» (бакалаврський) та ОП «Економіка, планування та управління бізнесом» (магістерський) рівні вищої освіти Одеський національний економічний університет – ОНЕУ

МІСЦЕ І ЧАС:

📆 01 грудня, п’ятниця

🕙 11:35-13:00

📌 Місце: вул. Преображенська, 8, 304 ауд.

Також запрошуються усі бажаючі з інших факультетів

24.11.2023 року о 11.35 відбулася зустріч здобувачів  ОП «Економіка та планування бізнесу» першого (бакалаврського) та ОП «Економіка, планування та управління бізнесом» другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальності 076 «Підприємництво та торгівля» з Тетянаю Масловою на тему: «Як розпочати бізнес з нуля».

Тетяна розповіла студентам, що найголовніше в започаткуванні власної справи, які є підводні камені і чому страх і сором’язливість бізнесу не помічники.

А найголовніше, що діти мали можливість на практиці зрозуміти сучасні технології просування бізнесу онлайн, як працювати з клієнтськими базами в Телеграм, створювати спільноти і мотивувати людей співпрацювати.

Ми пишаємося тим, що Тетяна є студентка другого магістерського рівня освіти за дуальною формою, спеціальності “Підприємництво та торгівля” ОП “Економіка, планування та управління бізнесом”, але перш за все вона успішна бізнес-леді,керуюча компанією OPTSPACE, практик і професіонал своєї справи. Відкрила бізнес з нуля, розвинула, а тепер ще й масштабувала його. Це заслуговує на повагу.

Дякуємо Тетяні за корисний захід, цікаве та живе спілкування, бажаємо лише набирати обертів і реалізовувати мрії. Адже наші студенти вже знають, що гроші то не мета, а лише засіб реалізації власних мрій! Мріймо разом з нами, долучайтеся❤️

#Гостьовалекція #ОНЕУ

В межах традиційної рубрики #гостьова_лекція 24.11.2023 року відбудеться практичний семінар з Тетяною Масловою, ведучим експертом у онлайн-продажах, організованою кафедрою економіки, права та управління бізнесом

 • Як почати бізнес з нуля без вкладень ?
 • Які вже є сьогодні доступні способи започаткування бізнесу XXI століття навіть студентам?
 • Що таке дропшипінг оптом в онлайн?

Цими питаннями опікується молодь, яка в пошуках себе і своєї справи життя вже у стінах університету, набуваючи знання з основ економіки та технології ведення бізнесу

Звісно, посилити процес навчання здобувачам допомагають зустрічі з підприємцями та бізнесменами, фахівцями різних сфер економіки, психології, особистісного зростання.

Тетяна Маслова, є керуючою компанією OPTSPACE.

Засновниця проекту «Дропшипінг – партнерство оптом».

Бізнес-консультант у сфері онлайн продажів.

 • Чи може кожен стати підприємцем?
 • Як навчитись мислити як підприємець?

Тетяна поділиться своїм власним досвідом про започаткування бізнесу та можливості його масштабування.

Ми пишаємося, що Тетяна навчається за  дуальною  формою навчання за ОП «Економіка, планування та управління бізнесом» другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 076 «Підприємництво та торгівля» Одеського національного економічного університету та набуває теоретико-методологічних навиків

Зустріч відбудеться 24.11.2023 об 11.35 в ауд. 304 зі здобувачами усіх курсів освітніх програм «Економіка та планування бізнесу» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти «Економіка, планування та управління бізнесом» ОНЕУ.

22-23 вересня 2023 року в Одеському національному економічному університеті у змішаному форматі відбулася ІX Міжнародна науково-практична конференція «Економіко-правові аспекти господарювання: сучасний стан, ефективність та перспективи».  

Співорганізаторами та учасниками конференції були науковці 70 наукових установ та закладів вищої освіти України та зарубіжжя. Активну участь в роботі конференції взяли науковці Академії прикладних наук (м. Коніні, Польша) та Інституту економіки та управління державного університету імені Стефана Баторія (м. Скерневіце, Польща).

На пленарному засіданні, яке відбулося в 111 аудиторії в корпусі № 1 та з Zoom-трансляцією, Ректор ОНЕУ, доктор екон. наук, професор А. І. Ковальов привітав учасників конференції та зазначив, що конференція відбувається в надскладні часи для України через військову агресію російської федерації, але кожний має бути на своєму місці і, разом з ЗСУ наближати нашу перемогу. 

Науковцями та фахівцями обговорювалися нагальні питання щодо виживання та перспектив розвитку малого та середнього бізнесу різних галузей економічної діяльності у складних умовах та подальшого відновлення економіки нашої держави. Ректор А. І. Ковальов відзначив високий науковий потенціал ОНЕУ та наголосив на необхідності плідної співпраці вчених університету з різними науковими закладами України та зарубіжжя, а також фахівцями різних закладів та установ, підприємцями та бізнесменами різних сфер бізнесу. 

Для участі у конференції було зареєстровано понад 200 учасників, в т.ч. трьох науковців із зарубіжних країн.

З вітанням учасників конференції виступив проректор з наукової роботи, доктор екон. наук, професор О.С. Літвінов. У промові було зазначено, що вкрай необхідно консолідувати спільні зусилля науки, бізнесу та держави щодо розробки стратегії відновлення та функціонування економіки України у вкрай важких умовах. 

Завідуючий кафедри економіки, права та управління бізнесом, яка є організатором конференції доктор екон. наук, професор А. В. Андрейченко у своєму привітальному зверненні до учасників побажав усім плідної роботи, ефективних результатів та наголосив на посиленні подальшої співпраці наукової спільноти, фахівців різних сфер економіки, бізнесменів та підприємців, представників державних структур у відбудові економіки нашої держави.

На пленарне засідання були підготовлені наступні доповіді:

ГАГАУЗ В. М., к.е.н., директор Департаменту оцінки та заставних операцій ПАТ Акціонерний банк «Південний», м. Одеса. Зміна прогнозних бізнес-моделей. 

ЧЕРНЯВСЬКА Т., доктор хабілітований, професор відділу Академії прикладних наук у м. Коніні, Польша. Перспективні напрями співапраці наукової спільноти Польщі та України щодо відновлення економіки України. 

ТАНКЛЕВСЬКА Н. С., д.е.н., професор кафедри економіки та фінансів підприємства Державного торговельно-економічного університету, м. Київ. Проблематика функціонування економіки Херсонщини.

СТОЯНОВА А.А., аспірантка 2 курсу спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» Одеського національного економічного університету, Директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА. Впровадження інновацій агробізнесу в умовах воєнного стану: економіко-правовий аспект. 

КЛИНОВИЙ Д.В., к.е.н., с.н.с., доцент Інституту демографії та проблем якості життя Національної академії наук України, м. Київ. Класифікаційні  ознаки природно-ресурсних активів національної економіки. 

НЕСЕНЕНКО П.П., к.е.н., доцент кафедри економіки, права та управління бізнесом Одеського національного економічного університету. Магдебурське право та проблеми становлення і розвмитку місцевого самоврядування в Україні. 

KICHUK N.V., PhD in Economics, Associate Professor of the Chair of Economics, Law and Business Management Odesa National Economic University. Social entrepreneurship and its potential in the development of organizational and economic management systems.

У пленарному засіданні конференції також у Zoom-форматі взяли участь понад 70 науковців закладів вищої освіти і наукових установ України та зарубіжних країн. 

Дякуємо всім учасникам за плідну роботу та подальшої співпраці у відбудові економіки нашої держави.

Вітаємо бакалаврів ОП «Економіка та планування бізнесу» денної та заочної форм навчання з успішним захистом кваліфікаційних робіт!
Кваліфікаційні роботи представляють справжню практичну цінність, розкривають нові горизонти, вносять нові ідеї та інновації в області спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».
Бажаємо випускникам не зупинятись на досягнутому та продовжувати підкорення нових вершин, натхнення та незламної віри у свої сили!

З 29 травня по 09 червня 2023 року бакалаври 3 року денної форми навчання за ОП «Економіка та планування бізнесу» під керівництвом зав. кафедри ЕПУБ, д.е.н., проф. Андрейченко А. В. пройшли навчально-економічну практику за фахом на тему: «Оцінювання концепції бізнес-проєкту».

Основною метою такого практичного навчання було закріплення теоретичних знань майбутніми фахівцями з підприємництва, торгівлі та біржової діяльності, та спрямована на розвиток навичок роботи з різними джерелами інформації, включаючи нормативні, навчальні, інструктивні й інші, що використовуються під час оцінки концепції бізнес-проєктів. В результаті 2 тижнів інтенсивної праці студенти  опанували навички командної роботи та представили до захисту цікаві проєкти.

27 березня 2023 року кафедрою економіки, права та управління бізнесом проведено вже традиційні зустрічі зі здобувачами 1-го, 2-го та 3-го років навчання освітньої програми «Економіка та планування бізнесу» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти щодо формування індивідуальної освітньої траєкторії. Під час зустрічі викладачі презентували вибіркові освітні компоненти за освітньою програмою, які можуть обирати студенти, а також проговорено особливості процедури вибору навчальних дисциплін, ключові дедлайни.

Протягом лютого-березня 2023 року здобувачі освітньої програми «Економіка та планування бізнесу» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти закріпили та поглибили свої практичні навички під час проходження виробничої практики у підприємницьких та торгівельних структурах, а також в департаментах органів місцевого самоврядування, що опікуються підтримкою підприємницької діяльності в громадах. Цей найважливіший етап підготовки бакалаврів підприємництва, торгівлі та біржової діяльності дозволив студентам отримати безцінний досвід, а також збагатити свої кваліфікаційні роботи актуальними практичними кейсами.

9 березня 2023 року зі здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за ОП “Економіка та планування бізнесу” та другого (магістерського) рівня вищої освіти за ОП “Економіка, планування та управління бізнесом”, ОП “Муніципальне підприємництво”) спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» проведено вебінар, присвячений академічній доброчесності.

Саме напередодні захисту кваліфікаційних робіт у студентів виникає багато питань щодо правильного оформлення і подання роботи, а саме:

– Що взагалі є плагіатом і яким він буває?

– Чи є використання власних, раніше опублікованих праць, плагіатом?

– Як правильно цитувати і робити посилання?

Здобувачі мали нагоду дізнатися про інструменти забезпечення унікальності наукових праць.

Дякуємо усім присутнім за цікаву дискусію! Бажаємо успішних захистів!

Вітаємо здобувачів освітнього ступеня «Магістр» за освітньою програмою «Муніципальне підприємництво» з успішним завершенням навчання та підсумковою атестацією. Не стали на заваді жодні блекаути. Навпаки, непрості для країни часи лише сприяли прояву та зміцненню у студентів патріотизму, бажанню виробити рекомендації щодо стимулювання місцевого економічного розвитку шляхом повоєнного відновлення підприємницької активності в територіальних громадах. І найголовніше, що це свідомі пропозиції, адже більшість випускників готували свої роботи на прикладі реально діючих господарюючих суб’єктів, де проходили практичну підготовку чи поєднували роботу й навчання, а також територіальних громад, де проживають.

Бажаємо випускникам міцного здоров’я та успішної реалізації усіх їхніх задумів!

Вітаємо здобувачів з успішним захистом кваліфікаційних робіт та присвоєння ступеня «Магістр» здобувачів за освітньою програмою «Економіка, планування та управління бізнесом».

Наші випускники – це світочі бізнесу нової реальності! Вони впевнено захистили свої дослідження, які основані, як на новостворених бізнесах, так і на реально працюючих! Кожний бізнес-проєкт магістрів мав свою унікальність та креативність! Це не просто розрахунки – це мотивація до дій, що надихає на нові етапи розвитку бізнесу в умовах невизначеності та побудови високоефективної економіки нового часу!

Бажаємо випускникам нових висот у житті та успішного свого Шляху! Разом своїми діями ми пришвидшуємо Мир! Наші випускники – Ви – бізнесмени та управлінці нового формату майбутньої оновленої України. Відбудуємо економіку разом!

5 жовтня 2022 р. студенти освітніх програм кафедри економіки, права та управління бізнесу бакалаврського рівня – «Економіка та планування бізнесу» та двох програм магістерського рівня – «Муніципальне підприємництво», «Економіка, планування та управління бізнесом» долучилися до вебінару «Принципи академічної доброчесності та неформальна освіта: сучасні виклики та практичні аспекти реалізації в ОНЕУ».

Під час вебінару учасники дізналися про те, що таке академічна доброчесність, як відбувається перевірка академічних творів на плагіат, які програмні продукти використовуються в університеті для перевірки робіт на унікальність. 

Одночасно студенти мали змогу дізнатися про можливості навчання в неформальній та інформальній освіті на різних платформах, де пропонуються навчальні освітні курси від провідних університетів світу та доступ до яких здобувачам пропонує ОНЕУ. Це викликало особливу зацікавленість зі сторони здобувачів, про що свідчить питання, зокрема Валерії Латишевої щодо можливостей навчання за сертифікованими програмами на платформах Сoursera, Udemy, EdX.

Кафедрою економіки, права та управління бізнесом Одеського національного економічногоуніверситету було проведено VIII Міжнародну науково-практичну конференцію «Економіко-правовіаспекти господарювання: сучасний стан, ефективність та перспективи». В роботі конференціїприйняли участь понад 130 учасників: наукова спільнота, здобувачі, аспіранти, практикі та держслужбовці.

Розглядались актуальні питання економіки та управління бізнесом:  впровадження міжнародних стандартів у діяльність підприємства, соціально-економічна безпека міста в умовах воєнного стану, нова аграрна політика; програмні засоби бізнес-аналізу та їх застосування для оцінки розвитку бізнес-середовища, формування системи сталих фінансів та ін.

За традицією підсумком аудиторного навчання на ОП «Муніципальне підприємництво» стало проведення тренінгу за фахом «Моделювання місцевого економічного розвитку», складовою якого виступила бізнес-симуляція на базі гри «Світ-громад». Цього разу за сценарієм здобувачі мали змогу розбудувати «ГРОМАДУ ПІДПРИЄМЦІВ», де функціонуєрозгалужена мережа приватних бізнесів, громадяни почуваються щасливимий здоровими, а інвестиційний рейтинг громади сягає максимуму. Навіть попри існування індивідуальних цілей, що заважають командній роботі, гравці завдяки критичному та творчому мисленню віддали перевагу згуртованості, комунікації, антикорупційним обмеженням і досягли бажаного результату за 9 раундів з рекомендованих 12.

17 червня 2022 року відбулася гостьова лекція з підприємцем, розробником різних програм, траблшутером, співвласником маркетингового інтернет-агентства GeniusConvert Артемом Путь.

Підприємець поділився своїм досвідом у започаткуванні власного бізнесу, у вирішенні кризових питань під час пандемії, а нині воєнного стану в Україні. Цікавим був досвід у пошуку шляхів оптимізації бюджетування різних бізнесів, пошуку критеріїв ефективності підприємницької діяльності та формування стратегії поведінки успішного бізнесмена.

У гостьовій лекції взяли участь здобувачі освітніх програм «Муніципальне підприємництво» та «Економіка, планування та управління бізнесом» другого (магістерського) рівня вищої освіти, а також освітньої програми «Економіка та планування бізнесу» першого (бакалаврського) рівня. Студенти активно ставили питання підприємцю щодо впровадження інноваційних форм планування та управління бізнесом, а також як започаткувати свою справу та ефективно взаємодіяти у сучасному мінливому середовищі. Дуже жваву дискусію підтримали здобувачі освітньої програми «Муніципальне підприємництво» Вячеслав Севастьянов та Сергій Кришталь, які вже мають досвід практичної роботи в бізнесі.

Дякуємо організаторам, нашому лектору та учасникам за дуже цікавий та корисний захід.

З 14 по 17 червня 2022 року відбулися захисти кваліфікаційних робіт на здобуття освітнього ступеня бакалавр здобувачами освітньої програми «ЕКОНОМІКА ТА ПЛАНУВАННЯ БІЗНЕСУ».

Чотири дні наповненні цікавими й актуальними питаннями щодо запровадження власної справи та регулювання підприємницької діяльності у різних сферах з урахуванням викликів сьогодення. Особливо хочеться відмітити найкращі роботи:

«Економічне обґрунтування проєкту створення центру відновлювального лікування та реабілітації» (виконала – Карась Аліна, науковий керівник – старший викладач кафедри Каражия Едуард Андрійович);
«Обґрунтування перспектив розвитку галузі електронної комерції» (виконав – Арсен Чапуні, науковий керівник – професор кафедри Сментина Наталія Валентинівна);
«Економічне обґрунтування проєкту створення власної справи у сфері кавового бізнесу» (виконала – Литвинчук Олена, науковий керівник – завідувач кафедри Андрейченко Андрій Вадимович);
«Економічне обґрунтування проєкту вирощування зелених культур гідропонним методом» (виконала – Латишева Валерія, науковий керівник – старший викладач кафедри Каражия Едуард Андрійович);
«Економічне обґрунтування проєкту створення підприємства з виробництва та продажу продуктів тваринництва» (виконала – Цибулівська Сніжана, науковий керівник – доцент кафедри Фіалковська Анастасія Андріївна);
«Економічне обґрунтування проєкту створення власної справи в сфері вирощування зелених насаджень» (виконала – Шатохіна Єлизавета, науковий керівник – старший викладач кафедри Каражия Едуард Андрійович).

Велика вдячність здобувачам, які захищають нашу країну та знаходячись у зоні активних бойових дій, успішно захистили кваліфікаційну роботу.

Вітаємо наших бакалаврів та бажаємо їм кар’єрного зростання та всіляких успіхів у житті. Й звісно запрошуємо та дуже чекаємо на всіх Вас у магістратурі.

З 30 травня по 10 червня 2022 року здобувачі ІІІ року навчання освітньої програми «Економіка та планування бізнесу» пройшли навчально-економічну практику за фахом «Оцінювання концепції бізнес-проєкту».

Практичне навчання дозволило студентам у цікавій формі закріпити теоретичні знання з підприємництва, торгівлі та біржової діяльності, відпрацювати навички роботи з нормативними, навчальними, інструктивними й іншими джерелами інформації під час оцінки концепції бізнес-проєкту, закріпити soft skills з прийняття управлінських рішень з урахуванням конкретної виробничої ситуації, а також вдосконалити вміння працювати у команді та адаптуватися до сучасних ринкових умов господарювання.

7 червня 2022 року для студентів бакалаврського рівня вищої освіти ОП «Економіка та планування бізнесу», що за підсумками анкетування, проведеного гарантом ОП Фіалковською А. А., виявили бажання продовжити навчання у магістратурі, відбулася зустріч із представниками кафедри з питань особливостей вступу до магістратури у 2022 р. 

Студенти мали змогу дізнатися про освітні програми, які пропонує кафедра: 

 • «Муніципальне підприємництво» та
 • «Економіка, планування та управління бізнесом».

їх особливості, а також основні нюанси підготовки до складання МТНК та вимоги до мотиваційного листа, які регламентовані правилами вступу до ОНЕУ у 2022 р.

20 травня 2022 року в рамках вибіркової дисципліни «Публічні закупівлі в бізнесі» за участю здобувачів ІІІ року навчання бакалаврського рівня освітньо-професійної програми «Економіка та планування бізнесу» проведено засідання круглого столу на тему «Публічні закупівлі: успішні кейси України та зарубіжний досвід». Обговорили досвід Польщі, Німеччини, Канади, визначили найкращі практики для імплементації в Україні, а також проаналізували успішні кейси України, зокрема, позитивний досвід використання системи Prozorro Продажі, перспективи подальшого розвитку системи публічних закупівель та взаємодії бізнесу й держави у цій сфері.

З 3 по 5 травня 2022 року студенти ІV року навчання бакалаврського рівня вищої освіти мали змогу продемонструвати рівень отриманих знань, умінь та навичок з дисциплін, що вивчали протягом останніх двох років на освітній програмі «Економіка та планування бізнесу», під час тренінгу «Планування успішного бізнесу». Попри виклики часу викладачі доклали максимум зусиль, аби зробити його інтерактивним, цікавим та корисним навіть у дистанційному форматі. 

Ділова гра, проведена в рамках тренінгу, дозволила студентам прокачати власні підприємницькі навички та soft skills.

29 квітня 2022 року здобувачі ІІІ року навчання бакалаврського рівня освітньо-професійної програми «Економіка та планування бізнесу» в рамках дисципліни “Публічні закупівлі в бізнесі” взяли участь у лекції-дискусії на тему «Актуальні проблеми державного фінансового контролю в Україні». Найбільша цінність та актуальність зустрічі полягає в сучасних підходах, практичних рекомендаціях й аналізі змін щодо контролю публічних закупівель в умовах воєнного часу, а також обговорення подальших перспектив розвитку та взаємодії бізнесу й контролюючих органів.

Велика вдячність спікеру – Андрію Йосиповичу Іванському, доктору юридичних наук, професору, Заслуженому юристу України, магістру європейського права (університет Інсбрук, Австрія), адвокату, експерту у галузі права, головному науковому співробітнику Державної наукової установи «Інститут інформації, безпеки та права» Національної академії правових наук України.

7 квітня 2022 року науково-педагогічними працівниками кафедри проведено зустрічі-консультації зі здобувачами ІІ та ІІІ року навчання бакалаврського рівня освітньо-професійної програми «Економіка та планування бізнесу» щодо вибору дисциплін на 2022/2023 навчальний рік. Обговорили процедуру та ключові терміни. Здобувачі отримали відповіді щодо змісту та важливості вибіркових дисциплін, які пропонуються їм для обрання. Сподіваємось, що ці зустрічі допоможуть зробити студентам свідомий вибір та обравши індивідуальну траєкторію навчання отримати максимальну користь для себе.

Для кафедри стало традицією щороку навесні збиратися у колі науковців, здобувачів та випускників для обговорення якості освітніх програм та прийняття рішення щодо необхідності їх оновлення або модернізації за результатами щорічних моніторингів. Не завадив щорічній зустрічі й найважчий рік в історії України – рік військової агресії рф. 

15 березня 2022 року у Zoom режимі відбулася така чергова зустріч членів робочої (проєктної) групи за двома освітніми програмами кафедри: 

 • ОПП першого (бакалаврського) рівня вищої освіти «Економіка та планування бізнесу» у складі гаранта ОП – Фіалковської А. А. та членів РПГ – Сментини Н. В., Клєвцєвич Н. А., Добрової Н.В.;
 • ОПП другого (магістерського) рівня вищої освіти «Муніципальне підприємництво» у складі гаранта ОП – Сментини Н. В. та членів РПГ Клєвцєвич Н. А., Фіалковської А. А.

Склад учасників та бажання зробити максимум корисного для майбутнього держави, готуючи кваліфікованих фахівців з підприємництва, торгівлі та біржової діяльності, сприяв плідній роботі та дозволив напрацювати низку пропозицій для покращення якості освітньої діяльності за ОП.

Особливий акцент під час зустрічі зроблено на пропозиціях випускників та здобувачів щодо освітніх компонент та тих програмних результатів навчання, що вони формують. 

З листопада 2021 року ми запустили нашу сторінку на Instagram @kafedra_businessipravo_oneu  

На цій сторінці стартували цікаві рубрики.

Рубрика #НашіГості. На прямих ефірах у цій рубриці ми запрошуємо різних спеціалістів з цікавими темами.

Зокрема, до нашого проєкту долучилися:

 • Психолог Вікторія Муромець з темою про психотипи особистості лідера.
 • Бізнес-тренер Світлана Ракевич з темою про психологію мислення мільйонерів.
 • Медіатор та експерт конфліктології Ірина Терещенко з темою про роль конфліктів у бізнесі.
 • Соціолог Ятвецька Ганна з темою про організацію Тімбілдінгу в управлінні бізнесом.
 • Підприємець, викладач нашої кафедри економіки, права та управління бізнесом Каражия Едуард з темою про умови діяльності ФОП та відкриття власного бізнесу.
 • Засновник жіночої спільноти Pro жінок в м. Одесі Олена Салій з темою про соціальне лідерство.

Рубрика #НашіВипускники, де ми ведемо бесіди з нашими випускниками. Участь у прямих ефірах взяли випускники нашої кафедри Михайло Прісікар, В’ячеслав Савастьянов, Дмитро Скляр.

Надалі будуть відкриватися ще інші цікаві рубрики та будуть запрошені нові гості.

Слідкуй за новинами.

Наші здобувачі максимально використовують усі наявні можливості для власного розвитку та самовдосконалення себе як фахівців із підприємництва, торгівлі та біржової діяльності. Свідченням цьому є успішне проходження здобувачем 1-го року навчання другого (магістерського) рівня вищої освіти освітньо-професійної програми «Муніципальне підприємництво» СЕРГІЄМ КРИШТАЛЕМ курсу «Управління проєктами» від skillsetter.io, що підтверджується отриманням відповідного сертифікату. Результати неформальної освіти зараховано до поточного рейтингу здобувача відповідно до карти розподілу балів за освітньою компонентою «Управління проєктами місцевого розвитку».

17 грудня 2021 року здобувача 1-го року навчання другого (магістерського) рівня вищої освіти освітньо-професійної програми «Муніципальне підприємництво» СЕРГІЯ КРИШТАЛЯ нагороджено дипломом за успішну участь у конкурсі «Кращій інноваційний проєкт» у номінації «Краща інноваційна ідея». Конкурс проведено в рамках реалізації Програми розвитку малого та середнього підприємництва в місті Одесі на 2019-2021 роки Одеською міською радою.

18-19 листопада 2021 року Сергієм в онлайн-форматі презентовано проєкт «Реставрація Дюківського парку та створення першого «парку-музею» міста», що отримав позитивні оцінки членів конкурсної комісії за чотирма критеріями: актуальність, соціальне значення, інноваційний підхід та можливість реалізації проекту в реальних умовах.

Пишаємося нашими талановитими здобувачами та висловлюємо вдячність Департаменту економічного розвитку Одеської міської ради за можливості для самореалізації наших студентів!

26 листопада 2021 року студенти ІІІ року навчання бакалаврського рівня освітньо-професійної програми «Економіка та планування бізнесу», які вивчають навчальну дисципліну «Соціальне підприємництво» як вибіркову, мали нагоду долучитися до майстер-класу «Соціальне підприємництво: особливості розвитку та досвід Румунії». Дисципліна є новою на нашій кафедрі (автор курсу к.е.н., доцент Кічук Н. В.), проте студенти протягом лише семестру її вивчення отримали достатню теоретичну підготовку. В рамках освітньої компонент студенти активно вивчають досвід соціального підприємництва багатьох розвинутих країн світу. Також, на основі отриманих знань, в кінці курсу студенти представляють свій проєкт створення соціального підприємства. Тому дуже цікаво було дізнатися про досвід Румунії із розвитку соціального бізнесу.

Доповідачка відповіла на багато запитань студентів та викладачів, серед яких найактуальнішими були: законодавча підтримка соціального підприємництва в Румунії та особливості отримання прибутку соціальними підприємствами. Аудиторії також була надана можливість переглянути відеороліки про найяскравіші приклади соціального бізнесу в Румунії.

Участь у майстер-класі дозволила здобувачам ознайомитись із цікавим практичним досвідом румунських колег щодо можливостей створення та розвитку соціального підприємництва.

Велика вдячність спікеру Анжелі Акіцей – експерт, соціальний підприємець, голова неурядової організації Fundaţia Alături de Voi România (м. Яси, Румунія).

26-27 листопада 2021 року у І студентській польсько-українській науково-практичній інтернет-конференції «Адміністрування та менеджмент в функціонуванні сучасної економіки та суспільства» взяли участь Таміла ПОЛЕХАТА – здобувачка І року навчання магістерського рівня освітньо-професійної програми «Муніципальне підприємництво»; Єлизавета ШАТОХІНА – здобувачка IV року навчання бакалаврського рівня освітньо-професійної програми «Економіка та планування бізнесу», які мали нагоду представити студентам України та Польщі результати власних наукових досліджень щодо підтримки підприємництва. Дякуємо організаторам заходу за можливість обміну науковими думками для талановитої молоді з різних закладів вищої освіти України та Польщі.

11 листопада 2021 року здобувачі освітньої програми бакалаврського рівня «Економіка та планування бізнесу» та освітньо-професійної програми магістерського рівня «Муніципальне підприємництво» спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» взяли участь у ВЕБІНАРІ «Менеджмент та операційка «Сільпо». Здобувачі отримали багато цікавої інформації щодо практичних аспектів підприємницької діяльності у сфері торгівлі. Вебінар викликав спражню зацікавленість, велику кількість питань та отримав позитивний фідбек від здобувачів.

Кафедра висловлює велику вдячність спікеру – директору з операційної діяльності мережі «Сільпо» Павлу Бичкову та представникам ТОВ «СІЛЬПО-ФУД» – директору з персоналу регіону Південь ТОВ «СІЛЬПО-ФУД» Петровій Тетяні, менеджеру з персоналу Тетяні Волобуєвій та менеджеру Надії Мамецькій.

Увійшло в традицію запрошувати до навчальних занять випускників, які ще не так давно опановували навчальні дисципліни, а після завершення навчання в ОНЕУ за короткий проміжок часу реалізували себе як професіонали. Так 10 листопада 2021 року здобувачі магістерського рівня, що навчаються на освітній програмі «Муніципальне підприємництво», знайомлячись з інструментами підтримки підприємництва у межах дисципліни «Стратегічне планування місцевого розвитку» мали нагоду почути з вуст практика, фахівця з підтримки підприємницької діляьності як на рівні міста реалізуються відповідні програми, обираються інноваційні проєкти та відбувається їх фінансування. У гостях у здобувачів цього дня була заступниця начальника відділу промисловості та підприємництва Департаменту економічної політики Одеської міської ради СТРАТІЙЧУК Юлія Юріївна. Наша гостя цікавою промовою запалила в очах здобувачів бажання опановувати навички планування підприємницької діяльності та оцінювання соціо-еколого-економічної ефективності підприємницьких проєктів.

Кафедра висловлює вдячність Юлії Юріївні, бажає подальшого кар’єрного зростання в професійній сфері та сподівається на подальші цікаві зустрічі.

Аспіранти кафедри Владислав ОБНЯВКО та Олександр НОСАЧЕНКО прийняли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих вчених “Глокалізаційні аспекти інноваційного розвитку економіки“, що відбулася в режимі online 21 жовтня 2021 року. Для здобувачів 3-го року навчання участь у конвенції подарувала чудову нагоду познайомитися з цікавими дослідженнями, відкрила можливості для обміну науковими ідеями, спонукала долучитися до цікавих дискусій. Кафедра висловлює подяку організаторам та очікує на анонси подальших цікавих заходів.

Науково-педагогічні працівники кафедри продовжують вдосконалювати рівень своєї професійної майстерності для підвищення ефективності  освітнього процесу в умовах організації навчання за допомогою дистанційних технологій. Так співробітники кафедри Наталія СМЕНТИНА та Анастасія ФІАЛКОВСЬКА успішно опанували онлайн-курс “Цифрові інструменти Google для закладів вищої, фахової передвищої освіти”, який організований МОН за підтримки стратегічного партнера Google Україна, про свідчать сертифікати.

29 вересня 2021 року 🗓 у дистанційному форматі 🖥 з використанням платформи ZOOM на базі Одеського національного економічного університету відбувся польсько-український 🇵🇱🇺🇦 семінар «Докторська підготовка та розвиток молодих учених у контексті кадрової політики польських та українських університетів» за участі представників дев’яти закладів вищої освіти Республіки Польща, у якому взяли участь здобувачі кафедри економіки, права та управління бізнесом Марина Воробйова, Владислав Обнявко  та Олександр Носаченко.
Досвід польських колег щодо підготовки здобувачів вищої освіти третього рівня, а також щодо можливостей для розвитку й самовдосконалення молодих учених стане в нагоді для подальшого вдосконалення освітньо-наукової програми «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» та виховання нового покоління професійних педагогів та науковців.

Стало традицією для співробітників кафедри економіки, права та управління бізнесом на початку нового навчального року відвідувати Інвестиційний форум «Одесса 5Т». Участь в Інвестиційному форумі «Одесса 5Т (цьогоріч це відбулося 16-17 вересня 2021 року) – це чудова нагода зустріти випускників минулих років, які змогли реалізувати себе на провідних посадах в органах державної влади та місцевого самоврядування або відкрили власний бізнес; прекрасна можливість встановити ділові партнерські відносини з представниками діючого бізнесу, а також державних установ, які в ролі стейкхолдерів готові контактувати з питань підготовки майбутніх висококваліфікованих фахівців та покращення якості освітнього процесу; сприятливі обставини для професійного розвитку з питань державного регулювання та підтримки підприємництва на місцевому рівні, забезпечення сталого місцевого економічного розвитку, а також для пошуку нових наукових ідей та рішень відносно збагачення місцевої економіки.

Активним виявився початок навчального року для здобувачів вищої освіти PhD освітньої програми «Підприємництво торгівля та біржова діяльність».

15 вересня 2021 року аспіранту 3-го навчання Владиславу Обнявко напередодні проходження навчально-педагогічної практичної пощастило прийняти участь в обговоренні питань з академічної доброчесності. в рамках конференції «Академічна доброчесність і підготовка навчально-методичних матеріалів», що ініційована та проведена Національним агентством із забезпечення якості освіти. 16-17 вересня 2021 р. Дмитро Склар скористався нагодою відвідати Семінар Центрального, Східного та Південно-Східного Європейського співтовариства PhD З ЕКОНОМІКИ, МЕНЕДЖМЕНТУ та ФІНАНСІВ на базі Одеського національного економічного університету в рамках програми CESEENet Воркшоп 2021

Викладачі кафедри напередодні вибору навчальних дисциплін за освітніми програмами доволі жваво поспілкувалися зі здобувачами 2-го та 3-го курсу бакалаврського рівня, та 2-го курсу початкового рівня вищої освіти (молодший бакалавр), наголошуючи на можливостях  формування індивідуальної траєкторії навчання, які їм пропонуються. До уваги здобувачів представлено п’яти хвилинне занурення в навчальну дисципліну (зокрема: Публічні закупівлі у бізнесі, Бізнес-консалтинг, Етика бізнесу, Стандартизація та сертифікація, Теорія держави і права, Договірне право та ін.), вивчення яких дозволить розширити сформовані базові знання та навички з підприємництва, торгівлі та біржової діяльності.

24 грудня 2020 року відбулася зустріч здобувачів освіти різних курсів із представником ТОВ Puratos Україна. Під час зустрічі Денис Завертаний звернув увагу студентів на те, які вимоги висуває сьогодні бізнес до молодих спеціалістів та якими навичками має володіти фахівець з підприємництва, торгівлі та біржової діяльності. Студенти мали можливість ознайомитися з особливостями практичної підготовки на підприємстві, що є партнером кафедри, та перспективами, які відкриваються перед ними по завершенні навчання.

Під керівництвом д.е.н., професора М. Д. Балджи студенти спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» прийняли участь у Міжнародному конкурсі студентських есе на тему: «Молодіжне підприємництво – сучасний стан, проблеми, можливості» (м. Свіштов, Республіка Болгарія). Переможці конкурсу – студенти бакалаврського рівня (ІІІ курс ФЕУП, ОПП «Економіка та планування бізнесу») Дарина ШУНДРОВСЬКА і Лідія ФРУНДІНА, а також магістратури (VI курс ФЕУП, ОПП «Економіка, планування та управління бізнесом») Єлисавета ЗАВ`ЯЛОВА нагороджені Сертифікатами учасника. Здобувачі отримали можливість опублікувати свої наукові роботи у міжнародному виданні.

Кафедра вітає команду студентів Enactus ONEU і її наставника – професора М. Д. Балджи, з перемогою у конкурсі стартап-проєктів Пінськ ІНВЕСТ УІКЕНД-15 в номінації «Найбільш соціально-значимий проєкт». Бажаємо нових досягнень і перемог у Новому році!

16 жовтня 2020 р. в рамках дисципліни «Теорія держави і права» за ініціативи доцента кафедри Ткачук А. С. на ФМЕ проведено ділову гру, в
якій прийняли участь студенти 16 та 16/1 груп. Учасники ділової гри закріпили знання ведення переговорів та вирішення конфліктних ситуацій,
спираючись на норми права, а також здобули навички складання цивільно-правових договорів.

Напередодні початку дистанційного навчання в ОНЕУ (16.10.2020 року) за ініціативи викладача кафедри ЕПУБ Москаленко А.О. відбулася зустріч молоді з практикуючим адвокатом, юрисконсультом Віталієм Зеленіним.

Віталій розповів про юридичні аспекти відкриття бізнесу, діяльність ФОП та ЮО, трудові відносини, фінансовий моніторинг. Навів практичні кейси та відповів на питання слухачів.

Сподіваємося на покращення епідеміологічної ситуації в регіоні та подальші цікаві зустрічі молоді з практиками.

9 жовтня 2020 р. студенти III i IV курсів спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» освітньої програми “Економіка та планування бізнесу” відвідали ТОВ “Міський молокозавод №1” (ГМЗ №1). Захід проведено за ініціативи старшого викладача В.О. Однолько.

8 жовтня 2020 р. студенти II i IV курсів ФЕУП спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» у супроводі викладачів кафедри (М. Д. Балджи, Е. А. Каражиї, Ю. О. Репушевської, А. О. Москаленко) ознайомились з діяльністю багатопрофільного підприємства ТОВ “Юпітер” (м. Вознесенськ, Миколаївська обл.). Знайомство з основними видами діяльності компанії відбулося за ініціативи старшого викладача Е. А. Каражиї.

06.10.2020 року за ініціативи кафедри ЕПУБ відбулася інформаційна зустріч з представниками ТОВ «УкрЕкоПром», що є одним із лідерів України у сфері поводження з відходами та екологічного обслуговування.

Під час зустрічі розглядалися питання стосовно проблематики галузі, а також студенти дізналися про те, як відбувається діяльність підприємства, як організовано процеси утилізації та знищення відходів, яке обладнання і установки компанія використовує у своїй роботі, який шлях проходять небезпечні відходи підприємств з моменту їх утворення і до етапу повного знищення або переробки.

Кафедра висловлює вдячність спікерам заходу – фахівцям комерційного відділу ТОВ «УкрЕкоПром» Александрі та Ігорю за інформативну презентацію, реальні приклади та виховання у молоді відчуття відповідальності за те, в якому стані ми залишимо планету для наших нащадків.

25-26 вересня 2020 р. кафедра економіки, права та управління бізнесомпровела VIІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Економіко-правові аспекти господарювання: сучасний стан, ефективність таперспективи».

У конференції відповідно до програми заходу прийняли участь науковці з Республіки Болгарія, Республіки Молдова, Китайської народної республіки, а також представники наукових шкіл різних регіонів нашої держави. Попри очно-дистанційний формат конференції наукові ідеї усіх заявлених учасників з найактуальніших проблем сучасності оприлюднені або публічно обговорені під час секційних засідань.

Особлива вдячність за інформаційні повідомлення: О. Л. Нікіфорову (Одеська державна академія будівництва та архітектури), А. С. Діброву
(Товариство «Знання та вміння»), М. Д. Балжди (Одеський національний економічний університет) та Д. С. Скляру (Одеський національний економічний університет)

23 вересня 2020 р. у приміщенні навчального корпусу І відбувся круглий стіл з представниками Південного міжрегіонального територіального управління Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

Учасники заходу, зокрема студенти освітньої програми «Економіка та планування бізнесу», дізналися про особливості роботи АРМА – новоствореного органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, уповноваженим на формування та реалізацію державної політики у сфері виявлення та розшуку арештованих активів, а також управління ними. Учасники круглого столу долучилися до обговорення питань на прикладі реальних кейсів щодо особливостей виявлення, розшуку, менеджменту різних видів активів.

Кафедра висловлює вдячність спікерам заходу: начальнику Південного МТУ АРМА – Кушніренко Володимиру та завідувачці Сектору менеджменту активів Південного МТУ АРМА – Стрєльніковій Анні.

18 вересня 2020 р. студенти ІІІ курсу 35-39 груп спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» ознайомились з діяльністю Бюро регіонального розвитку ОДА, Центру підтримки експорту та роботою морського вокзалу Одеського морського торгового порту.

За результатами «Міждисциплінароного тренінгу за фахом» студенти ІI року навчання освітнього рівня магістр ОП «Муніципальна економіка» та «Економіка, планування та управління бізнесом» провели Круглий стіл та завдяки інтерактивним методам навчання побудували «Громаду здорових людей». 

Найбільш цікаві бізнес-ідеї знайшли своє втілення у презентаціях концепцій проектів місцевого та регіонального економічного розвитку.

10 березня 2020 року магістри кафедри ознайомилися з унікальною пам’яткою Одеси – Будинком вчених. В культурно-освітницькому центрі студенти дізнались про роботу наукових товариств, відвідали виставку живопису та музей «Історія Будинку вчених» з експозиціями, присвяченими родині графів Толстих. Організувала екскурсію професор Марина Дмитрівна Балджи.

       Вітаємо студенток освітньо-професійної програми “Економіка, планування та управління бізнесом” другого магістерського рівня Сулиму Ірину та Гербиш Валентину, які під керівництвом завідувачки кафедри, д.е.н., професора Сментини Наталії Валентинівни здобули грамоти у номінаціях «Краще дослідження регіонального розвитку» та «За увагу до Одеського регіону» в рамках Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Економіка та управління національним господарством», що проводився в Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова у 2019/2020 навчальному році.

📌4 березня 2020 року за ініціативи кафедри економіки, права та управління бізнесом проведено круглий стіл на тему «Особливості захисту інтелектуальної власності», у роботі якого прийняли участь студенти факультету міжнародної економіки. Модераторами заходу виступили к.ю.н. Альона Сергіївна Ткачук та Олег Георгійович Райлян.

Під час круглого столу розглядався український та зарубіжний досвід охорони об’єктів інтелектуальної власності.

Організатори та модератори заходу висловлюють вдячність усім учасникам, які долучилися до обговорення актуальних питань охорони об’єктів інтелектуальної власності та сподіваються на те, що отримані та закріплені знання стануть у нагоді майбутнім фахівцям.

Викладачі кафедри економіки, права та управління бізнесом Едуард Андрійович Каражия та Альона Сергіївна Ткачук в межах дисципліни «Вступ до фаху» поділилися зі студентами 2 курсу ФЕУП практичним досвідом та розповіли про перспективи, які відкриває спеціальність «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність». 

Студентам було представлено формат проведення занять на старших курсах. Вони отримали інформацію про юридичні дисципліни, які викладають на кафедрі економіки, права та управління бізнесом юристи та практикуючі адвокати. Мали можливість ознайомитися зі специфікою роботи з нормативно-правовою базою під час пошуку актуальної інформації. Дізналися про можливість спілкування з фахівцями в галузі права та отримали відповіді на юридичні питання, які їх цікавили. 

5 грудня 2019 року напередодні святкування Дня місцевого самоврядування Департамент економічного розвитку Одеської міської ради гостинно зустрів здобувачів Вищої освіти з підприємництва, зокрема у муніципальному секторі економіки. 

Керівники структурних підрозділів Департаменту (відділів промисловості та підприємництва, аналізу та моніторингу діяльності комунальних підприємств, зовнішньоекономічної та інвестиційної політики, закупівель та ін.) ознайомили студентів з особливостями роботи в контексті спеціальності майбутніх випускників, зупинившись більш детальніше на найважливіших аспектах, здатних зацікавити молодь. Увага акцентувалася на компетенціях, якими повинні володіти випускники, бажаючі будувати власну кар’єру в органах місцевого самоврядування. Йшлося також про можливості стажування та проходження практики у Департаменті.

У черговий раз завдяки Українському проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) студенти освітньої програми «Економіка та планування бізнесу» мали можливість прийняти участь у бізнес-грі FreshBiz.

Гра сприяла розвитку творчого бізнес-мислення студентів – майбутніх фахівців з підприємництва за рахунок усвідомлення і зміни особистих стратегій дій.

Кафедра висловлює вдячність організаторам заходу Осиповій Марії Михайлівні та Жигальцовій Наталії Анатоліївні.

25 листопада 2019 р. для студентів усіх спеціальностей кафедрою економіки, права та управління бізнесом організовано проведення круглого столу на тему «Мир і безпека в Україні та світі», що присвячено Програмі «16 днів проти насильства».

Спікером заходу виступив Нолен Корнеліус – спостерігач з моніторингу від Спеціальної моніторингової місії в Україні.

Кафедра висловлює вдячність Балджи Марині Дмитрівні, що виступила ініціатором заходу, а також усім учасникам круглого столу за їх зацікавленість та  можливість прийняти участь в обговоренні актуальних питань сьогодення.

 

 

Кафедра економіки, права та управління бізнесом вітає Іваненко Ірину, студентку ІІ курсу ФЕУП, з перемогою у Всеукраїнському студентському конкурсі інноваційних ідей «СТРАТЕГІЯ БЛАКИТНОГО ОКЕАНУ» та отриманням Диплому ІІІ ступеня, а також студенток ФЕУП Мрук Марину (IV курс) та Рябчук Катерину (VI курс) з виходом у фінал конкурсу та отриманням Сертифікатів фіналістів Всеукраїнського студентського конкурсу інноваційних ідей. Щирі вітання науковому керівнику студенток – д.е.н., професору М.Д. Балджи.

31 жовтня 2019 року за ініціативи викладачів кафедри економіки, права та управління бізнесом – Едуарда Андрійовича КАРАЖИЯ та Наталії Василівни ДОБРОВОЇ – для студентів спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» відбувся круглий стіл на тему: ВІДМІНА МОРАТОРІЮ НА ПРОДАЖ ЗЕМЛІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ: АРГУМЕНТИ «ЗА» ТА «ПРОТИ».

Модератор заходу – Едуард Андрійович Каражия на реальних прикладах ведення бізнесу в аграрній сфері та застосування інструментів державного регулювання мотивував студентів висловлювати власні думки щодо  обґрунтування стратегічного рішення уряду, синтезуючи знання з економіки, підприємництва, державної регуляторної політики.

Інтерактивні методи навчання сприяли формуванню професійних і загальних компетенстностей майбутніх фахівців.

17 жовтня 2019 р. в Одеському національному економічному університеті студенти 46 грп. та 47 грп. факультету економіки та управління підприємництвом спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» стати учасниками відомої комунікативної бізнес-гри «ЩУРЯЧІ ПЕРЕГОНИ».

Під керівництвом київського бізнес-тренера та підприємця МАКСИМА ДМИТРЕНКО майбутні фахівці з підприємництва мали змогу продемонструвати свої здібності підприємницького мислення у нестандартних ситуаціях. «Віртуальні» можливості самореалізації активізували генерацію нових бізнес-ідей, пошук альтернативних варіантів управлінських рішень, використання різних способів управління фінансами. Гра сприяла закріпленню навичок комунікаційних взаємин бізнес-партнерів, ситуаційного аналізу, швидкості ухвалення управлінського бізнес-рішення та ін.

Високий професіоналізм тренера залишив у присутніх позитивні емоції та нові знання з підприємництва.

Бізнес-гра відбулася за ініціативи професора кафедри економіки, права та управління бізнесом – Балджи Марини Дмитрівни на базі інформаційного центру Європейського Союзу.

28 березня 2019 року відбулося засідання секції «Проблеми організаційно-економічного та правового забезпечення управління бізнес-процесами» в рамках проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих вчених «Глобальні та регіональні аспекти інноваційного розвитку економіки».

Молоді науковці (викладачі, аспіранти та студенти кафедри економіки, права та управління бізнесом) впевнено презентували результати наукових досліджень з актуальних проблем правового регулювання та управління підприємницькою діяльністю.

Кафедра вітає найактивніших учасників секції!

21-22 березня 2019 року Одеська обласна сільськогосподарська дорадча служба «Центр розвитку села» разом з кафедрою економіки, права та управління бізнесом ОНЕУ провела ділову гру з ефективного управління фермерським господарством  для студентів 5 курсу ФЕУП освітньо-професійної програми «Економіка, планування та управління бізнесом» (в рамках підписаного Меморандуму між Одеським національним економічним університетом та Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва (УПБРП).

Тренінг проведений бізнес-консультантами компанії корпоративних тренінгів (СТС, м. Київ) Бутенко Л. та Холоденко А.

Під час тренінгу студентам університету була надана унікальна можливість відчути себе справжніми підприємцями та управляти власною агрофірмою. Учасники були розділені на 6 потужних агрофірм, які повинні були протягом 4-х років ефективно функціонувати у конкурентних ринкових умовах.

Проведення бізнес-симуляції почалося з планування стратегії діяльності. Студенти вчилися на практиці взаємодіяти у команді, розподіляти між собою функції, брати участь у тендерах на державні замовлення, заповнювати необхідні фінансові документи: фінансові звіти, баланс, звіт про прибутки і збитки та ін., проводити економічний аналіз досягнутих фінансових результатів за кожен рік та при необхідності змінювати раніше прийняту стратегію розвитку господарства.

Впродовж двох днів тренінгу учасники змогли здійснити всі необхідні бізнес-процеси роботи фермерського господарства протягом чотирьох сільськогосподарських років та оцінити кінцеві результати його роботи. Протягом усього тренінгу були дискусії, наради з питань вибору стратегії розвитку фірми на наступний сільськогосподарський сезон, прийняття участі у тендерах, роботі фермерського ринку та ін. Активну участь у діловій грі разом з командами студентів прийняли зав. кафедрою економіки, права та управління бізнесом Н.В. Сментина, ст. викладач  А.А. Фіалковська та безпосередній організатор заходу – доцент кафедри Осипова М.М.

По завершенню тренінгу кожна команда презентувала результати роботи, а тренери підсумували результати праці та наполегливості учасників. Підраховано фінанси, які кожна команда намагалася заробити впродовж двох днів тренінгу, та визначено команду-лідера.  Усі учасники отримали сертифікати та позитивні враження від гри.

11 лютого 2019 року викладачі кафедри економіки, права та управління бізнесом Едуард Андрійович Каражия та Альона Сергіївна Ткачук в межах дисципліни «Вступ до фаху» поділилися зі студентами 2 курсу ФЕУП практичним досвідом та розповіли про перспективи, які відкриває спеціальність «Підприємництво, торгівля, біржова діяльність». У бесіді взяв участь випускник кафедри Володимир Жуковський, який розповів про власний досвід створення бізнесу. Студенти отримали інформацію про практичні дії, необхідні для формування успішного бізнесу.

28 листопада  2018 року  Одеська обласна сільськогосподарська дорадча служба «Центр розвитку села» в рамках реалізації Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва разом з викладачами кафедри економіки, права та управління бізнесом провели День практичної підготовки студентів спеціальності підприємництво, торгівля та біржова діяльність.

Для цього студенти  разом з викладачами кафедри відвідали ТОВ АФ «Евріка» у Овідіопольському районі, яке спеціалізується, насамперед, на вирощуванні овочів та їх переробці. Підприємство має для цього 3 тис. га та виробляє консервну продукцію відомої торгової марки «С бабушкиной грядки».

Темою дня практичної підготовки студентів була така: «Сучасний бізнес у овочівництві».   Директор агрофірми кандидат сільськогосподарських наук Михайло Іванович Бєлий розповів про підприємство та становлення цього бізнесу. Особлива увага була приділена питанням щодо можливих шляхів відкриття бізнесу, необхідності поетапного його розвитку та ін.

На другому етапі відвідування було знайомство з технологіями виробництва декількох видів консервної продукції, вирощування грибів гливи.  Студенти відвідали цехи виробництва продукції, склади з готовою продукцією та ін., відвідали також магазин де ознайомились з  асортиментом продукції підприємства.

Потім відбулась загальна бесіда студентів з директором агрофірми стосовно стану та напрямків розвитку овочівництва, місця підприємства на ринку України, кон’юнктури ринку та ін. питань розвитку бізнесу. Розглядалися конкретні ситуації інвестиційних питань у розвитку бізнесу.

В цілому студенти були дуже задоволені  проведеною навчальною практикою, де мали можливість побачити, ознайомитись та отримати відповіді практиків стосовно сучасних питань розвитку бізнесу.

Науковці кафедри економіки, права та управління бізнесом взяли участь в обговоренні сценаріїв розвитку України до 2027 року

19 жовтня 2018 року за ініціативою Фонду Ф. Еберта (Німеччина) та Інституту Глобальних Трансформацій (Україна) кафедрою економіки, права та управління бізнесом спільно з кафедрою бухгалтерського обліку та аудиту організовано проведення круглого столу «Форсайт «Україна-2027». Науковці кафедри взяли активну участь в обговоренні чотирьох можливих сценаріїв розвитку України до 2027 р. – «Активний розвиток», «Успіх та зростання України», «Протистояння внутрішніх та зовнішніх гравців», «Управління технократів», визначили загрози та надали рекомендації щодо їх удосконалення, обговорили перспективний план дій на шляху досягнення найперспективнішого стратегічного бачення.

📌16 жовтня 2018 року студенти факультету міжнародної економіки відвідали Одеську національну наукову бібліотеку📚

В рамках екскурсії дізналися про історію та надбання бібліотеки, завітали до читальної зали, відділу мистецтв, правового відділу, Window on America Center.

Студенти отримали читацькі квитки, дізналися про можливість долучитися до розмовного клубу з англійської мови та підвищити свій рівень, обговорюючи подорожі, обмінюючись корисними порадами для туристів, переглядаючи документальні стрічки. В правовому відділі співробітники бібліотеки спеціально для студентів ОНЕУ підготували виставку літератури з інтелектуальної власності.

Організувала зустріч к.ю.н., ст. викладач кафедри економіки, права та управління бізнесом Альона Сергіївна Ткачук. Щиро дякуємо всім працівникам Одеської національної наукової бібліотеки за теплий прийом, цікаву екскурсію та високий професіоналізм!

📌9 жовтня 2018 року на факультеті міжнародної економіки було проведено круглий стіл «Актуальні проблеми права інтелектуальної власності». Захід присвячено до Дня юриста.

Доповідачами виступили студенти 50 та 58 груп. Під час круглого столу було обговорено питання правового регулювання об’єктів авторського права, реєстрації торговельних марок в Україні та закордоном. Зокрема, студентка Junie Normand виступила з презентацією «Madrid International Trademark System» на англійській мові, під час якої розповіла про особливості міжнародної реєстрації торговельних марок за Мадридською угодою. Організувала круглий стіл к.ю.н., ст. викладач кафедри економіки, права та управління бізнесом Ткачук А. С.

📌4-5 жовтня 2018 р. відбулася VI Міжнародна науково-практична конференція «Економіко-правові аспекти господарювання: сучасний стан, ефективність та перспективи», організатором якої є кафедра економіки, права та управління бізнесом👩‍💼

З доповідями на пленарному засіданні виступили: проректор Господарської академії ім. Димитра А. Ценова (м. Свиштов, Республіка Болгарія), доктор наук, професор Маріяна Божинова; професор Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, д.е.н., професор Уманець Т. В., керівник Центру бізнес-освіти та підтримки бізнесу у м. Одеса при Одеській регіональній торгово-промисловій палаті, к.е.н., доцент Копилова О.В.

Учасники конференції обговорили актуальні питання планування та прогнозування розвитку бізнес-середовища; механізмів управління економікою на галузевому, міжгалузевому та регіональному рівнях, а також правові аспекти розвитку підприємницького середовища в Україні.

2 жовтня 2018 року серед студентів факультету міжнародної економіки відбувся конкурс наукових студентських робіт з «Інтелектуальної власності». Організатор конкурсу – к.ю.н., ст. викладач Ткачук А. С. Оцінювали конкурсні роботи зав. кафедри ЕП та УБ, д.е.н. Сментина Н. В., к.е.н. Репушевська Ю. О., к.ю.н. Гніздовська Г. М.

Студенти представили на конкурс 14 презентацій українською, російською та англійською мовою. Роботи були присвячені об’єктам авторського та патентного права, а також торговельним маркам. Переможницею конкурсу стала студентка 58 групи ФМЕ Петрова Ганна, яка розповіла про особливості сплати роялті за використання музичних творів у публічних закладах.

Дякуємо всім, хто взяв участь у цьому заході!

📌Робота над програмою місцевого економічного розвитку об’єднаних територіальних громад Миколаївщини📰

Студенти освітньо-професійної програми «Муніципальна економіка» долучилися до роботи зі складання ПРОГРАМ МІСЦЕВОГО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ громад-партнерів програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) Миколаївської області в рамках операційного семінару «Від Стратегії до дій!», який організовано науковцями кафедри економіки, права та управління бізнесом Одеського національного економічного університету та організацією PPV Knowledge Networks.

Під час операційного семінару члени робочої групи з місцевого економічного розвитку Бузької та Галицинівської об’єднаних територіальних громад мали змогу отримати поради від майбутніх фахівців у галузі муніципальної економіки щодо підготовки проектних пропозицій з місцевого економічного розвитку. Студенти надали консультації та допомогу у визначенні ключових етапів за обраними громадами проектами, графіку реалізації проектів, а також у визначенні обсягу необхідних ресурсів на їх реалізацію в розрізі диверсифікованих джерел фінансування.

Долучення студентів до практичної роботи сприяло закріпленню теоретичних знань та формуванню практичних навиків зі стратегічного планування місцевим економічним розвитком та управління проектами на місцевому рівні.

Акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми «Економіка, планування та управління бізнесом»

У період з 11.09.2018 по 13.09.2018 р. на кафедрі економіки, права та управління бізнесом (згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 07.09.2018 р. № 1405-л) проходила первинна акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми «Економіка, планування та управління бізнесом» зі спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти.

Експертна комісія МОН у складі: Гонтаревої Ірини Вячеславівни – завідувача кафедри підприємницької діяльності Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, доктора економічних наук, професора та експерта та Шарко Маргарити Василівни – завідувача кафедри економіки і підприємництва Херсонського національного технічного університету, доктора економічних наук, професора розглянула матеріали акредитаційної справи та провела експертне оцінювання відповідності освітньої діяльності вимогам.

Експертна комісія зробила висновок про можливість акредитації освітньо-професійної програми «Економіка, планування та управління бізнесом» спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти.

Кафедра  економіки, права та управління бізнесом вітає студентку ІІ-го курсу ФЕУП Мрук Марину з перемогою у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціалізації «Економіка та управління у сфері торгівлі» у 2017/2018 н. р. та висловлює глибоку подяку науковому керівнику к.е.н. Вікторії Олександрівні Однолько за підтримку студентства та вклад у розвиток економічної науки.

Кафедра  економіки, права та управління бізнесом вітає студента Чубенко Михайла Олександровича з перемогою у Всеукраїнському конкурсі дипломних робіт зі спеціальності «Підприємництво, торгівля і біржова діяльність», що проходив в Одеському національному політехнічному університеті 29-30 березня 2018 року, та висловлює щиру подяку науковому керівнику д.е.н., професору Балджи Марині Дмитрівні за високий професіоналізм та підготовку переможця конкурсу.

Кафедра економіки, права та управління бізнесом вітає студентку ІІ-го курсу ФЕУП Мрук Марину з перемогою у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт за спеціалізацією “Підприємництво”. У цьому році конкурс проходив 22-23 березня 2018 р. в Житомирському державному технологічному університеті.

Викладачі кафедри економіки, права та управління бізнесом залучені до виконання Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

У рамках гранту «Надання послуг з навчання та консалтингу з питань місцевого економічного розвитку» виконавці навчатимуть громади Миколаївської, Херсонської та Кіровоградської областей, з якими співпрацює Програма USAID DOBRE, плануванню місцевого економічного розвитку. Низку навчальних заходів зорієнтовано на надання громадам розуміння, як аналізувати власні наявні ресурси, як створювати економічний профіль громади і обирати інструменти економічного розвитку, а також отримання практичних навичок підготовки плану впровадження пріоритетних проектів місцевого економічного розвитку.
Активну учать у реалізації проекту приймають зав. кафедри, д.е.н. Сментина Н.В., професор, д.е.н. Ковальов А.І., професор, к.е.н. Карпов В.А., ст. викладач Каражия Е.А., викладач, к.е.н. Фіалковська А.А.
У ході реалізації проекту Одеський національний економічний університет (як основний організатор) спільно з PPV Knowledge Networks (м. Львів) 30 листопада – 1 грудня провели дводенний форум DOBRE BOOST МИКОЛАЇВ, а спільно з Подільською агенцією регіонального розвитку (м. Вінниця) 14-15 грудня – дводенний форум DOBRE BOOST КРОПИВНИЦЬКИЙ.
Форум під назвою «Нові можливості економічного розвитку для об’єднаних територіальних громад» – перший із серії заходів, спрямованих на допомогу громадам у підготовці проектів економічного розвитку відповідно до їхніх стратегій. Під час форумів виконавці проекту спільно із представниками влади, бізнесу і громадськості від 8-ми ОТГ Миколаївської області (Баштанської, Мостовської, Галицинівської, Бузької, Олександрівської, Прибужанської, Доманівської, Камяномостівської) та від 3-х ОТГ Кіровоградської області (Новоукраїнської, Маловиськівської, Бобринецької) напрацювали рішення щодо сталого місцевого економічного розвитку та можливостей активізації економіки громад.

Кафедра економіки, права та управління бізнесом вітає збірну студентську команду ОНЕУ з перемогою у двох номінаціях на PINSK INVEST WEEKEND-8, що проходив в Республіці Білорусь, в Поліському державному університеті.


14 грудня 2017 року, на запрошення кафедри економіки, права та управління бізнесом ОНЕУ, старший інспектор ювенальної превенції Приморського відділу поліції в м. Одесі ГУНП в Одеській області, майор поліції Шаптала Тетяна Петрівна провела лекцію для студентів 1 курсу ФЕУП ОНЕУ на тему: «Правове виховання неповнолітніх: профілактика та попередження адміністративних та кримінальних правопорушень». Захід відбувся за участі декана ФЕУП ОНЕУ Лялікова С. В., заст. декана Добрової Н. В., викладачів кафедри економіки, права та управління бізнесом ОНЕУ (к. е. н., ст.. викл. Однолько В. О., викл. Райлян О.Г.).

В рамках заходу студенти були ознайомлені з Кримінальним кодексом України та Кодексом України про адміністративні правопорушення. Під час зустрічі неповнолітнім було розʼяснено відмінність між кримінальною та адміністративною відповідальністю, наслідки скоєння неповнолітніми кримінальних та адміністративних правопорушень, а також зміст адміністративної та кримінальної відповідальності батьків за невиконання або неналежне виконання обов’язків щодо виховання дітей.

Цим заняттям учасники та організатори намагалися донести до студентів, що неповнолітні особи, які стали на хибний шлях скоєння правопорушень, можуть втратити свій шанс на побудову щасливого майбутнього.


30 листопада 2017 року за участі заступника Голови Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Кравець Юрія Ігоревича відбувся круглий стіл на тему:«Новітні підходи до розгляду справ щодо порушення законодавства про захист економічної конкуренції: досвід Одеського обласного територіального відділення АМКУ» у рамках плану заходів із проведення Всеукраїнського тижня права. Організатор та координатор заходу – викладач кафедри економіки, права та управління бізнесом О. Г. Райлян.

У круглому столі прийняли учать студенти факультету економіки та управління підприємництвом, фінансово-економічного факультету, факультету міжнародної економіки, а також викладачі кафедри економіки, права та управління бізнесом і кафедри загальної економічної теорії та конкурентної політики.

На круглому столі розглядалися новітні підходи, що впроваджуються Одеським обласним територіальним відділенням АМКУ під час розгляду справ про порушення конкурентного законодавства. Голова Одеського обласного територіального відділення АМКУ, Кравець Юрій Ігоревич, розповів про новітні підходи, що застосовуються під час розгляду справ про діяння, які містять ознаки конкурентних правопорушень: зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку, змови на торгах, недобросовісну конкуренцію, антиконкурентні дії органів місцевого самоврядування. Питання викликали інтерес учасників круглого столу та зумовили їх жваве обговорення.

Підводячи підсумки, координатор заходу Райлян О. Г. подякував заступнику Голови Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Юрію Ігоревичу і усім присутнім за активну участь у роботі круглого столу.


24 листопада 2017 року Одеська обласна сільськогосподарська дорадча служба «Центр розвитку села» разом з кафедрою економіки, права та управління бізнесом ОНЕУ провела тренінг для викладачів та студентів-магістрів (в рамках підписаного Меморандуму між Одеським національним економічним університетом та Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва (УПБРП).

Тренінг був проведений з теми «Сучасні комп’ютерні технології в управлінні плодоовочевим бізнесом» експертом УПБРП Олександрою Гармаш. Було розглянуто інструменти аналізу ринків плодоовочівництва міжнародного торгового центру (ІТС), присутні студенти змогли онлайн самі випробувати можливі інструменти аналізу по декількох видів продукції, які Україна відправляє на експорт чи імпортує. Презентований інструмент дає можливість отримати конкретну інформацію з експортно-імпортних відносин України практично з всіх видів продукції (послуг), які виробляються в Україні чи імпортуються, а саме: обсяги в натуральних та вартісних одиницях вимірювання, компанії які задіяні в цих процесах, перелік вимог різних країн (стандарти, сертифікати та ін.).

Присутні відмітили, що цей інструмент може бути задіяний у навчальному процесі при вивчення декількох дисциплін, написанні письмових аналітичних робіт з кон’юнктурних досліджень ринку.

“ФАКТИ” від 27.11.2017


24 листопада 2017 року у рамках заходів Всеукраїнського Тижня Права співробітники кафедри економіки, права та управління бізнесом, – к.ю.н., доцент кафедри Тесля Лариса Вікторівна та викладач Райлян Олег Георгійович, провели командну інтелектуальну вікторину – квіз на тему «Правознавство» серед студентів 41 та 42 груп фінансово-економічного факультету, 30 групи факультету міжнародної економіки. Визначилось 7 команд по 6 студентів у кожній.

Завдяки захоплюючим питанням студенти продемонстрували свої знання та логіку з правознавства, зокрема, з фінансового та підприємницького права. Командна співпраця стимулювала співробітництво між учасниками однієї команди та суперництво між всіма командами, здатність орієнтуватися у нормах чинного законодавства, необхідність швидкого реагування на поставлені нестандартні запитання, випробування кмітливості, відповідальність кожного учасника.

За підсумками квізу переможцем стала команда № 1, всі студенти 41 групи ФЕФ: О. Мороз, І. Булдакова, С. Набойченко, В. Проворський, А. Оніщенко, К. Стоєва. Друге місце посіла команда № 6, також студенти 41 групи ФЕФ: К. Жерновська, Т. Гонтарєва, О. Ріжко, А. Щоголєва, К. Шамін, В. Кутила, А. Жадовець. Третє місце посіла команда № 5, студенти 42 групи ФЕФ: А. Жовнір, А. Сандульська, С. Роздуцька, К. Нізельська, О. Орленко, Т. Донєва, О. Харитонов.

Команда-переможець отримала приємний приз – книгу «Розгляд окремих категорій цивільних справ у судах».

Дякуємо студентам за участь, цікавість до правознавства та бажаємо нових творчих успіхів у навчанні!!!


24 жовтня 2017 року адвокат, керуючий партнер адвокатського обʼєднання «Авто-юст» Дмитро Любчик поділився практичним досвідом зі студентами-магістрантами факультету міжнародної економіки.

Адвокат розповів студентам про особливості правового врегулювання спорів, що виникають під час ДТП, розглянув питання автострахування та особливості укладення європротоколу. Дмитро Любчик порекомендував, які нормативно-правові акти слід використовувати у випадку дорожньо-транспортної пригоди та наголосив на необхідності у будь-якій ситуації дотримуватися правил дорожнього руху. Юрист відповів на питання, які виникли у студентів під час виступу. Організувала зустріч адвоката зі студентами к.ю.н., старший викладач кафедри економіки, права та управління бізнесом, адвокат Альона Сергіївна Ткачук.


26 вересня 2017 року к.ю.н., старший викладач кафедри Економіки, права та управління бізнесом Альона Сергіївна Ткачук провела Конкурс наукових студентських робіт з дисципліни «Інтелектуальна власність» серед студентів-магістрантів факультету міжнародної економіки спеціальності «Туризм».

Студентами представлено 17 конкурсних робіт, присвячених актуальним проблемам інтелектуальної власності. Майбутні магістри впевнено захищали свої роботи. Переможцем Конкурсу стала студентка 58-ї групи Гонцова Владислава, яка розповіла про найгучніші судові спори у сфері інтелектуальної власності.

Захід відвідали д.е.н., зав. кафедри Економіки, права та управління бізнесом Наталія Валентинівна Сментина, к.е.н., доцент Марія Михайлівна Осипова, к.е.н., доцент Клєвцєвич Наталія Анатоліївна.

Дякуємо учасникам конкурсу та гостям за жвавий інтерес до проблематики інтелектуальної власності!


14-15 вересня 2017 р. відбулася V Міжнародна науково-практична конференція «Розвиток економіки та планування бізнесу в сучасних умовах: проблеми та шляхи вирішення».

Партнери міжнародної конференції: Господарська академія «Дімітр Ценов» (м. Свіштов, Болгарія), Вища школа економіки (м. Прага, Чехія), Краковський економічний університет (Польща).

Мета конференції: дослідження актуальних проблем розвитку економіки та планування бізнесу в сучасних умовах та формування пропозицій відносно шляхів їх вирішення.

Тематичні напрями роботи конференції:
 1. Економіка ХХІ століття: національні стратегії управління.
 2. Планування та прогнозування розвитку бізнес-середовища.
 3. Розвиток підприємництва, організації торгівлі та біржової діяльності.

В конференції було заслухано 101 доповідь, серед яких були присутні викладачі, докторанти, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, підприємств, науково-дослідних установ, студенти ОНЕУ.

Кафедра економіки, права та управління бізнесом пишається своїми випускниками!

вул. Преображенська, 8, к.305
(048) 723-32-56
elbm@oneu.ukr.education

ОПП «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» початкового рівня (короткий цикл)
ОПП «Економіка та планування бізнесу» першого (бакалаврського) рівня
ОПП «Економіка, планування та управління бізнесом» другого (магістерського) рівня
ОПП «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» третього (освітньо-наукового) рівня