Психологічна підтримка

Асєєва Юлія Олександрівна керівник сектору, завідувач кафедри МППП, академік НАН ВО України, д. психологічних н. (MD), доцент

Якщо у Вас виникли проблеми психологічного характеру під час навчання будемо раді допомогти.
Конфіденційність гарантовано!

Контактний довідник для отримання безкоштовної психологічної допомоги

У своїй діяльності сектор психічного здоров’я керується Конституцією України, Декларацією прав людини, Законами України «Про освіту», «Про вищу освіту», Етичним кодексом психолога, Положенням про психологічну службу у системі освіти України, затвердженим наказом МОНУ № 509 від 22.05.18 р., листом МОНУ від 18.07.20019 р., іншими нормативно-правовими актами.

Основною метою діяльності сектора психічного здоров’я є сприяння створенню умов охорони психічного здоров’я і надання психологічної допомоги (психологічної підтримки) усім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань системи освіти.

Основні напрями діяльності сектору:

  • діагностика– виявлення причин труднощів у навчанні, інтелектуальному розвитку, соціально-психологічній адаптації; вивчення та визначення індивідуальних особливостей динаміки розвитку особистості, потенційних можливостей в освітньому процесі, професійному самовизначенні;
  • профілактика– своєчасне попередження відхилень у розвитку та становленні особистості, міжособистісних стосунках, запобігання конфліктним ситуаціям в освітньому процесі;
  • корекція– усунення виявлених труднощів соціально-психічного розвитку здобувачів освіти, зниження ризиків проблем адаптації до освітнього середовища, схильності до залежностей та правопорушень, різних форм девіантної поведінки;
  • навчальна діяльність– форма активного співробітництва, направлена на удосконалення, розвиток, формування особистості;
  • консультування– багатофункціональний вид індивідуальної та групової роботи, спрямований на вирішення запитів, з якими звертаються учасники освітнього процесу;
  • зв’язки з громадськістю– діяльність, спрямована на досягнення взаєморозуміння, співпрацю між окремими особами, колективами, соціальними групами, організаціями, державними органами управління;
  • просвіта– формування психологічної та соціальної компетентності учасників освітнього процесу.

Останні публікації
Дослідження
Тренінги

ЗУСТРІЧ ІЗ ПРЕДСТАВНИКАМИ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ 

НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ

 

22.03.2024 р. відбулася зустріч із представниками Відділу психологічної служби Головного управління національної поліції в Одеській області. Головна мета зустрічі полягала в запобіганні та протидії булінгу, створенні безпечного освітнього середовища, що включає емоційно-психологічну та фізичну безпеку учасників освітнього процесу в Одеському національному економічному університеті. Серед основних завдань можна виділити такі:

  • створення безпечного освітнього середовища; 
  • визначення стану, причин і передумов поширення булінгу (цькування); 
  • підвищення рівня поінформованості учасників освітнього процесу про форми, прояви, причини та наслідки булінгу; 
  • формування в учасників освітнього процесу нетерпимого ставлення до насильницьких моделей поведінки, усвідомлення булінгу як порушення прав людини; 
  • заохочення всіх учасників освітнього процесу до активного сприяння запобіганню булінгу.

Загалом у просвітницькому заході взяли участь 56 здобувачів та здобувачок першого та другого курсів факультету економіки і управління підприємництвом, які навчаються на спеціальності 053 «Психологія». Формуємо психічно здорову націю, готуємо справжніх професіоналів!

ЗНАЙОМСТВО З INTERNATIONAL MEDICAL CORPS

15.03.2024 року пройшла зустріч здобувачів та здобувачок І — IV курсів спеціальності 053 «Психологія» з Анастасією Мартиненко – соціальною працівницею, фахівчинею з ментального здоров’я та психосоціальної підтримки, представницею філіалу Міжнародного медичного корпусу (International Medical Corps) в м. Одеса. Присутні отримали інформацію про здобутки Центру з часу його відкриття у 2017 році, а також дізналися про основні напрями роботи організації. Зустріч видалася інформативною та цікавою. Надалі в рамках співпраці Одеського національного економічного університету із Міжнародним медичним корпусом заплановано проведення тренінгів та навчання майбутніх психологів за програмою ММК та ВООЗ. Розширюємо дружні горизонти – покращуємо якість навчання та професійний рівень здобувачів!

ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ ВІД U-POINT ОДЕЩИНИ

13.03.2024 року для здобувачів першого курсу пройшла відкрита лекція від представників U-Report Ukraine. З 2015 року цифрова платформа ЮНІСЕФ U-Report допомагає молоді налагодити взаємозв’язки із органами влади і тим самим впливати на зміни в країні і її розвиток, висловлювати свої думки та обмінюватися ідеями. Під час зустрічі присутні дізналися про існування регіональних представництв U-Report по всій Україні. Так, нещодавно відбулося відкриття U-Point Одещина і в місті Одеса, що надає можливість усім бажаючим долучитись до молодіжного руху та знайти однодумців, а також ближче познайомитися з гуманітарними проєктами та організаціями, які надають підтримку у складних життєвих ситуаціях.

Долучитися до молодіжного проєкту, яким опікується Громадська організація Центр «Вотум», можна через соціальні мережі:

🔹 Facebook https://www.facebook.com/votum.ngo 

🔹 Instagram https://www.instagram.com/votum.ngo/

🔹 Telegram канал https://t.me/ngovotum

🔹 Youtube канал https://youtube.com/@CentreVotumNGO

🔹 TikTok @votumngo https://www.tiktok.com/@votumngo?t=8fh7prpXKSc&r=1

СПІВПРАЦЯ З БЛАГОДІЙНИМ ФОНДОМ «KRAN»

22 лютого 2024 року Благодійний фонд «KRAN» разом із кафедрою мовної та психолого-педагогічної підготовки ОНЕУ на чолі із завідувачкою кафедри д. психол. н., професором НАН ВО України Юлією Асєєвою провели зустріч з мультидисциплінарною командою фахівців і студентів. Захід організовано з метою підтримки поранених воїнів з бойовими травмами та тяжкими ураженнями нервової системи.

Благодійний фонд «KRAN» з вересня 2017 року опікується важкопораненими військовослужбовцями і надає їм допомогу в лікуванні та відновленні у спеціалізованому науково-практичному центрі «NODUS».

Присутні ознайомились із проєктом «Піднімемо найтяжчих разом», отримали від експертів відповіді на питання стосовно ментального здоров’я, почули вражаючі історії зцілення важкопоранених бійців. Ця зустріч стала в нагоді і майбутнім психологам, які навчаються в Одеському національному економічному факультеті на спеціальності 053 «Психологія». Наразі вони можуть стати чудовою підтримкою ментального здоров’я наших військовослужбовців. Тримаємось разом! Віримо і працюємо заради перемоги! Слава ЗСУ!

ОПИТУВАННЯ ПЕРШОКУРСНИКІВ ЩОДО АДАПТАЦІЇ ДО ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ОНЕУ

В Одеському національному економічному університеті викладачами кафедри мовної та психолого-педагогічної підготовки було проведено опитування здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 053 «Психологія» (27–30 листопада 2023 р.) та всіх економічних спеціальностей (з 31 листопада по 10 грудня 2023 р.) щодо виявлення рівня адаптації до освітнього процесу в ОНЕУ. Анонімне опитування першокурсників денної форми навчання пройшло з використанням дистанційних технологій шляхом застосування електронних анкет (за допомогою Google форм). Загалом в анкетуванні взяли участь 178 здобувачів першого курсу, які навчаються очно. Переважна кількість респондентів виявили високий коефіцієнт соціально-психологічної адаптації до нових умов навчання у виші, до нового колективу. Здобувачі мали також можливість висловити свої прохання та побажання до викладачів. Отже, більша частина першокурсників задоволені своїм вибором вищого навчального закладу та вже призвичаїлись до нових умов і нової системи. Нехай кожен день в ОНЕУ буде для студентів корисним, цікавим і незабутнім! Все буде Україна!

ФЛЕШМОБ «ДИХАЮ ВІЛЬНО»

Студенти ОНЕУ долучилися до флешмобу #ДИХАЮВІЛЬНО на підтримку відмови від тютюнопаління. Так, 16 листопада 2023 року студенти 3 курсу спеціальності 053 «Психологія» у центральній частині міста спілкувалися із перехожими та пропонували обміняти тютюнові вироби на цукерки. Це було цікаво та корисно! Формуємо здорову націю!

РОЗМОВА ПРО «ДОРОСЛЕ»

16 листопада 2023 року відбувся черговий візит студентів ОНЕУ спеціальності 053 «Психологія» до «Клініки, дружньої до молоді» комунального некомерційного підприємства «ЦПМСД – 2» Одеської міської ради, яка надає можливість майбутнім спеціалістам отримати не тільки теоретичні знання, але й практичні. Ось і цього разу лікарі «КДМ» провели зі студентами ОНЕУ розмову про «доросле». Інтерактивна бесіда пройшла жваво та цікаво у форматі «запитання-відповідь». Більшість із питань були про збереження репродуктивного здоров’я. Адже здорова молодь – здорове майбутнє!!! 

ЕКСКУРСІЯ ДО КЛІНІКИ, ДРУЖНЬОЇ ДО МОЛОДІ

18.10.2023 р. майбутні психологи завітали до відділення «Клініка, дружня до молоді» КНП «ЦПМСД 2» Одеської міської ради. Для студентів ОНЕУ з метою підвищення інформованості молодi був проведений iнтерактивний захід, спрямований на розгляд питань профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, а також підтримки психічного здоров’я пiдлiткiв та молодi. Як попередити і допомогти собі та близьким людям розв’язати психологічні проблеми, розповіла завідувачка відділення «КДМ» Кучеренко Людмила Радіївна.

Крім цього, лікар-гінеколог Фокіна Марина Володимирівна розповіла студентам про методи контрацепції і кожен охочий міг отримати безплатно засоби контрацепції та інформаційні матеріали щодо профілактики інфекційних хвороб, підтримки здоров’я та відмови від паління. Також студенти мали можливість пройти тестування на ВІЛ швидкими тестами. Попереджений – отже захищений! Будуємо здорове майбутнє!

МЕДИТАЦІЯ ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ФМОІТ

Цікаве знайомство здобувачів першого курсу факультету менеджменту, обліку та інформаційних технологій ОНЕУ із медитацією відбулося 13 жовтня 2023 року. Психологиня  КНП «ЦП МСД №2» відділення медико-соціальної допомоги «Клініка, дружня до молоді» Палач Інна Миколаївна презентувала програму доктора Джеймса Гордона «Зцілення душі та тіла», розповіла про важливість дихальної практики та медитації. Медитація є чудовим способом психологічної саморегуляції, розслаблення та зниження стресу. І студенти мали можливість особисто зануритися в цей світ психофізіологічної стабілізації. Дякуємо пані Інні за інтерактивний захід!

ЗНАЙОМСТВО ІЗ «КЛІНІКОЮ, ДРУЖНЬОЮ ДО МОЛОДІ»

13 жовтня 2023 року до студентів факультету менеджменту, обліку та інформаційних технологій Одеського національного економічного університет завітала завідувачка відділення медико-соціальної допомоги «Клініка, дружня до молоді» КНП «ЦП МСД №2» Кучеренко Людмила Радіївна. Здобувачі ознайомились із основними напрямами роботи клініки, які заходи проводяться із молоддю з профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, зокрема ВІЛу/СНІДу, вірусних гепатитів тощо. Дякуємо пані Людмилі за корисну інформацію!

ПСИХОЛОГІЧНИЙ МІНІ-ТРЕНІНГ ДЛЯ МАЙБУТНІХ ЕКОНОМІСТІВ

09 жовтня 2023 року напередодні святкування Всесвітнього дня психічного здоров’я пройшла зустріч здобувачів першого курсу факультету менеджменту, обліку та інформаційних технологій із доцентом кафедри мовної та психолого-педагогічної підготовки Н. А. Ковальською. Мета зустрічі – підвищення рівня обізнаності молоді із проблемами психічного здоров’я та мобілізації зусиль на підтримку ментального здоров’я. В рамках психологічного міні-тренінгу здобувачі детально ознайомились із поняттям стресу, його видами, впливом стресового перенапруження на ментальне здоров’я та основними способами його подолання. Під керівництвом лектора студенти випробували на собі основні методи стабілізації в стресових ситуаціях та пройшли тест на визначення ступеня схильності до стресу. Присутні також отримали інформацію про наявний в ОНЕУ Центр психологічної допомоги, куди можна звернутися за психологічною підтримкою. Виховуємо ментально здорову націю!

ТРЕНІНГ З МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я ДЛЯ МАЙБУТНІХ ЕКОНОМІСТІВ

04 жовтня 2023 року керівник центру психологічної допомоги ОНЕУ, доктор психологічних наук Юлія Асєєва зустрілася зі здобувачами факультету фінансів та банківської справи та науково-педагогічними працівниками кафедри фінансів. В рамках обговорення теми «Ментальне здоров’я та методи самодопомоги» керівник центру надала інформацію, куди звертатися за психологічною підтримкою, як впоратися з панікою та тривогою, які існують методи самодопомоги та техніки дихання тощо. Присутні мали змогу випробувати їх на собі, а також пройти тест з виявлення рівня втоми. Здорова нація – здорове майбутнє!

МІНІ-ТРЕНІНГ З МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я!

04 вересня 2023 року головою Центру психологічної допомоги ОНЕУ, завідувачем кафедри мовної та психолого-педагогічної підготовки, д. психол. н. Юлією Олександрівною Асєєвою було організовано міні-тренінг на тему «Ментальне здоров’я». Першокурсникам було презентовано основні методи стабілізації в стресових ситуаціях. Здорова нація – міцне майбутнє! Все буде Україна!

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я

7 квітня 2023 р., у Всесвітній день здоров’я, започаткований на честь прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у 1948 році, Центр психологічної підготовки ОНЕУ та Клініка, дружня до молоді провели тренінг, спрямований на популяризацію здорового образу життя. Будьте здорові! Все буде Україна!

ПРОФІЛАКТИКА СУЇЦИДАЛЬНОСТІ

Нагальною проблемою нашого суспільства є проблема суїциду або його спроб серед підлітків та молоді. Наразі особливе загострення відбувається внаслідок травмуючих подій, обумовлених бойовими діями майже на всій території нашої держави. Згідно з даними Національної поліції в Одеській області помітне зростання випадків суїциду. Так, у 2022 році було зареєстровано 29 випадків, і вже 8 – лише за перші два місяці 2023 року.

Основними причинами скоєння спроб є тривалий стрес, нестабільна політична та економічна ситуація в державі, негаразди в особистому житті, непорозуміння в родині, психологічні проблеми тощо. Тому дуже важливо вчасно помітити суїцидальні прояви у поведінці, особливо молодого покоління.

ОЗНАКИ СУЇЦИДАЛЬНОГО ЗАДУМУ 

Поведінкові:

  1. Будь-які раптові зміни в поведінці та настрої, що особливо віддаляють від близьких
  2. Схильність до необачних і безрозсудних вчинків
  3. Надмірне вживання алкоголю чи таблеток
  4. Відвідування лікаря без потреби
  5. Розлучення з дорогими речами чи грошима
  6. Підбиття підсумків, приведення справ у порядок тощо
  7. Нехтування зовнішнім виглядом
  8. «Тунельне» мислення

Словесні:

  1. Запевнення у безпорадності та залежності від інших
  2. Прощання
  3. Розмови чи жарти про бажання померти
  4. Повідомлення про конкретний план суїциду
  5. Подвійна оцінка значних подій
  6. Повільне, маловиразне мовлення
  7. Висловлювання самозвинувачення

Емоційні:

  1. Амбівалентність
  2. Безпорадність – безнадійність
  3. Переживання горя
  4. Ознаки депресії: порушення сну чи апетиту, підвищена збудливість, відгородженість, відсутність задоволення, смуток
  5. Вина чи відчуття невдачі, поразки
  6. Надмірні побоювання чи страхи
  7. Почуття власної малозначимості
  8. Розсіяність чи розгубленість

При виявлені таких ознак не залишайте людину, будьте поряд (надання людині в такому стані, хоча б уваги, підтримки, проведення дружньої бесіди може попередити незворотні події) знайдіть змогу звернутись за допомогою до професіоналів.

До уваги, контакти гарячих ліній, громадських та державних організацій, які надають психологічну допомогу з питань запобігання суїциду та спроб самоушкоджень:

– Національна дитяча «гаряча лінія» – 116-111 (цілодобово);

– телефон довіри організації «People in Need» – 0 800 210 160 (цілодобово);

– онлайн-платформа «Розкажи мені» – https//tellme.com.ua/ (цілодобово).

ДОСЛІДЖУЄМО РІВЕНЬ СФОРМОВАНОСТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ЗДОБУВАЧІВ

На початку березня викладачами кафедри мовної та психолого-педагогічної підготовки на чолі із головою Центру психологічної допомоги ОНЕУ, завідувачем кафедри, д., психол. н., доцентом Юлією Олександрівною Асєєвою та к. пед. н., ст. викладачем Ольгою Миколаївною Чусовою було проведено психодіагностичне дослідження рівня сформованості національної ідентичності – основного елементу етнічної самосвідомості, яке полягає в усвідомленні власної належності до певної національної групи. Від валентності ідентичності залежить рівень самоідентифікації особистості з етнічною групою. За допомогою модифікованої методики «Оцінка позитивності та невизначеності етнічної ідентичності» та опитувальника Дж. Беррі визначено суб’єктивне оцінювання ставлення індивіда до ідентичності. 

Вибірку респондентів склали майбутні психологи (ФЕУП) та майбутні економісти (ФФБС). За результатами дослідження виявлено позитивну ідентичність, її консолідованість та внутрішню узгодженість. Формуємо національну свідомість! Формуємо сильну націю! Все буде Україна!

ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ ДО ДНЯ ТУБЕРКУЛЬОЗУ

24.03.2023 р. Центром психологічної допомоги ОНЕУ в особі д. психол. н., доцента Ю. О. Асєєвої та завідувача “Клініки, дружньої до молоді” Л. Р. Кучеренко було проведено відкриту лекцію щодо профілактики туберкульозу в світі та Одесі зокрема. Щороку 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби проти туберкульозу, який встановлено Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Саме в цей день у 1882 році лікар Роберт Кох відкрив збудника туберкульозу – туберкульозну бацилу. Це був перший крок на шляху діагностування і лікування небезпечного захворювання. Тому дуже важливо підвищувати обізнаність здобувачів про руйнівні наслідки туберкульозу. Під час лекції провідний спеціаліст-інфекціоніст Кучеренко Людмила Радієвна розкрила статистичні дані, методи профілактики та самозбереження, надала можливість пройти анкетування з метою самоаналізу свого здоров’я. Роз’яснила симптоматику та етіологію цього захворювання, розказала о перших кроках, які варто зробити у випадку погіршення здоров’я та підозрі на табуркульоз. Попереджений – значить убезпечений! Будуємо здорову націю! Все буде Україна

«НІ!» ПОШИРЕННЮ АГРЕСІЇ СЕРЕД ПІДЛІТКОВИХ УГРУПОВАНЬ!

8 березня 2023 р. на факультеті економіки та управління підприємництвом ОНЕУ пройшов педагогічно-виховний захід, присвячений запобіганню поширення вуличного насильства серед молоді.

Вступне слово взяв декан факультету економіки та управління підприємництвом Бабій Олег Миколайович. Він зазначив, що останнім часом почастішали звернення батьків із запитами попереджати молодь про небезпеку, що несуть новітні угрупування підлітків, про їх агресивну діяльність та заклики в соціальних мережах. Декан також акцентував увагу на основних загрозах комунікації та зустрічі з вуличними угрупованнями підлітків.

У рамках заходу для здобувачів вищої освіти – майбутніх економістів та психологів – була проведена відкрита лекція на тему «Складові девіантної поведінки підлітків» керівником сектору психологічної підтримки, завідувачем кафедри мовної та психолого-педагогічної підготовки, д. психол. н., доцентом Юлією Олександрівною Асєєвою та к. психол. н., старшим викладачем Володимиром Васильовичем Пундєвим. В ході лекції були висвітлені ознаки, детермінанти девіантної поведінки підлітків, можливості психологічного вивчення цього явища. Багато уваги приділено антисоціальній поведінці, що суперечить соціальним і правовим нормам, загрожує соціальному порядку і добробуту оточуючих. При цьому делінквентна поведінка найчастіше проявляється у здійсненні особистістю дрібних правопорушень. Найважливішою та найбільш дискусійною частиною лекції було обговорення питання антисоціальних угруповань підлітків у сучасних умовах.

Після лекції д. психол. н., доцент МППП Ю. О. Асєєва надала відповіді на питання студентів, які були переважно про вандалізм та графіті. Юлія Олександрівна детально відповіла на питання та розповила про можливі конструктивні шляхи самовираження засобами мистецтва. Робимо світ краще! Все буде Україна!

Розпочинаємо другий семестр навчання психологів першого рівня вищої освіти
Головою Центру психологічної допомоги ОНЕУ, доктором психологічних наук Асєєвою Юлією Олександрівною проведено груповий тренінг, на якому майбутні психологи спробували на собі, як працюють метафоричні асоціативні карти. Маса емоцій, позитивних вражень та здобуття нових навичок

Практика може бути цікавою! Все буде Україна!

Міжнародний день толерантності в ОНЕУ!!!

16 листопада 2022 року головою Центру психологічної допомоги ОНЕУ, д. психол. н. Асєєвою Юлією Олександрівною  разом із завідувачкою «Клініки, дружньої до молоді» Кучеренко Людмилою Радієвною з нагоди Міжнародного дня толерантності було проведено відкрите заняття із елементами тренінгу для студентів-психологів. 

Саме 16 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів толерантності, яка серед іншого підтверджує, що толерантність є не поступкою, а розумінням мультикультурності нашого світу, проявом поваги та терпимості.

Толерантність вимагає справедливості та неупередженості, а це основа психологічної допомоги, базові компетенції майбутніх фахівців. Згідно із декларацією найбільш ефективним методом є виховання культури толерантності в самих людей. Толерантність – риса цивілізованого суспільства. Вона дозволяє людям різного походження, віросповідання та переконань працювати та жити спільно, і це сприяє більшій ефективності в роботі та створює єдність. 

Пристосовуючись до реалій нашого сьогодення заняття було проведено у бомбосховищі ОНЕУ. Студенти не лише цікаво провели час, але й мали змогу пройти тестування на ВІЛ/СНІД та гепатит.

🙍‍♀🙎‍♂Учасники тренінгу приєднались до команди Школи волонтерів та стали частиною команди волонтерів відділення КДМ.

🔹Також студентам було  презентовано інформаційний сайт SUPPORT ME, за допомогою якого підлітки та молодь мають можливість отримати важливу інформацію та відповіді на різні запитання стосовно здоров’я, зокрема психічного та репродуктивного.

Крокуємо далі 👩🏫👩🎓🧑🎓 Все буде Україна 🌍🕊🇺🇦

Тренінг для самосбереження!

З метою збереження нормального психологічного стану науково-педагогічного складу Одеського національного економічного університету керівником Центру психологічної допомоги ОНЕУ Асєєвою Юлією Олександрівною організовано взаємодію з Представництвом Міжнародного Медичного Корпусу в Україні.

9 листопада 2022 року співробітники Міжнародного Медичного Корпусу Марина Сухарькова та Аліса Висока провели інформаційну сесію на тему «Самодопомога» для викладачів факультету менеджменту, обліку та інформаційних технологій. Під час зустрічі науково-педагогічний колектив отримав знання та рекомендації, які допомагають в екстремальних умовах сьогодення бути обережними та підтримувати власний емоційний стан у нормальному стані. Учасники заняття навчилися краще розуміти свій психологічний стан та емоційний стан студентів.

Визначено необхідність проведення психологічних сесій для набуття навичок самодопомоги, профілактики професійного вигорання та роботи зі стресовими умовами. Такі заняття й знання особливо важливі для викладачів, які працюють зі студентами-ВПО та студентами, які мешкають або переїхали з небезпечних регіонів та зон активних бойових дій.

10 жовтня 2022 р. керівник сектору психічного здоров’я, завідувач кафедри мовної та психолого-педагогічної підготовки, академік НАН ВО України, д.психол.н., доцент Юлія Олександрівна Асєєва разом зі студентами організували та провели День психічного здоров’я в ОНЕУ!!!

Незважаючи на складні обставини, студенти-психологи у бомбосховищі ОНЕУ провели запланований захід для підняття настрою всіх студентів, науково-педагогічного складу та співробітників. Усі присутні отримали окрім позитивних емоцій ще й солодощі, приємні побажання та листівочки із цитатами визначних психологів. І тепер наше бомбосховище прикрашає дерево побажань.

Миру нам усім 🌍🕊🇺🇦

Для студентів спеціальності «Обліку та аудиту» 17 вересня було проведено тренінг «Таємниці працевлаштування».Захід був спрямований на підвищення  конкурентоспроможності студентів на ринку праці, напрацювання ними навичок пошуку роботи, написання резюме, результативного проходження співбесіди, вивчення сучасного ринку праці. Тренер, доцент кафедри мовної та психолого-педагогічної підготовки,  керівник сектору психологічної підтримки ОНЕУ, Тринчук Олена Борисівна  

З лютого до початку березня 2021 року, з метою просвіти у сфері психологічної підтримки, пройшли цікаві інформаційні зустрічі зі студентами за тематикою «Створимо безпечне освітнє середовище разом!», організовані та проведені сектором психічного здоров’я університету.

Ініціативу психологів можна вважати логічним відгуком на виклик пандемії СOVID-19, коли в соціальних мережах виникають фейки, а засоби масової інформації малюють у свідомості різноманітні враження про перебіг захворювання.

Зустрічі зі студентами факультетів ОНЕУ: менеджменту, обліку та інформаційних технологій; економіки та управління підприємництвом; фінансів та банківської справи організовані за сприянням керівників факультетів і гарантів освітніх програм молодших бакалаврів, проходили у форматі лекцій-дискусій за темами: «Подолаємо стрес разом», «Безпечне освітнє середовище». Напередодні зустрічей учасникам освітнього процесу (викладачам та   студентам) пропонувалося відповісти на опитування про суб’єктивну потребу у психологічній допомозі та суб’єктивній економічній активності.

Гасло зустрічей «Дізнаємося краще один про одного» допомогло сформувати позитивний оптимістичний настрій, викликало зацікавленість до того, що переживає людина, коли наочно бачить хворобу чи стикається з приниженням або обманом, шахрайством. Студенти були уважними, висловлювали свої міркування, ставили питання. Утворилася доброзичлива атмосфера обміну думками та надією на подальше спілкування.

Планується наступна зустріч за темою «Таємниці працевлаштування».

5 лютого 2021 року відбулась профілактично-просвітницька зустріч к.психол.н., доцента кафедри мовної та психолого-педагогічної підготовки ОНЕУ Акімової Лариси Наумівни зі студентами факультету менеджменту обліку та інформаційних технологій (ФМОІТ) початкового рівню вищої освіти – «молодшими бакалаврами» на тему «Безпечне освітнє середовище».

 

На зустрічі була приділена увага таким проблемним питанням як:

 

  • збереження та зміцнення психічного здоров’я студентів, у тому числі тих, хто має проблеми у спілкуванні, навчанні, адаптації, соціалізації;
  • сприяння попередженню відхилень у психофізичному розвитку, міжособистісних стосунках, запобігання конфліктним ситуаціям у навчально-виховному процесі, профілактика кібербулінгу;
  • пропаганда здорового способу життя, формування безпечної та відповідальної поведінки, формування культури сімейних стосунків у студентської молоді.

 

У рамках зустрічі були обговорені ймовірні шляхи виявлення та вирішення цих проблемних питань.  Студенти із зацікавленістю сприймали інформацію, ставили запитання, дискутували, відповідали на питання анкетування. Наприкінці зустрічі приємно вразила  подяка студентів.

 

Терзі Віра, студентка 26 групи ФМОІТ:

«Висловлюємо вдячність Ларисі Наумівні за неймовірно цікаву, доступну та корисну інформацію!»

 

Мироненко Альона, студентка 12 групи ФМОІТ:

«Дуже сподобалось! Розмова конструктивна, тільки гарні враження!»

 

Васильєв Дмитро, студент 26 групи ФМОІТ:

«Щиро дякуємо Вам, Лариса Наумівна, сподіваємося на подальші зустрічі!»