ЗМІ ПРО ОНЕУ | «Це потрібно кожному з нас»: в Одеському національному економічному університеті відкрили центр психологічної допомоги (суспільство, фото) | dumskaya.net

«Це потрібно кожному з нас»: в Одеському національному економічному університеті відкрили центр психологічної допомоги (суспільство, фото)

Центр психологічної допомоги для викладачів, студентів та їхніх рідних розпочав роботу при Одеському національному економічному університеті.

Презентація проєкту відбулася 29 серпня, передає кореспондент «Думської».

За словами ректора ОНЕУ Анатолія Ковальова, потреба в такому структурному підрозділі з’явилася від самого початку повномасштабного вторгнення, але реалізувати ідею вдалося тільки зараз, після того, як знайшлися фінансові ресурси.

«Впевнений, що психологічна допомога необхідна кожному з нас, хоча багато хто про це навіть не здогадується. Центр дасть можливість розслабитися і стабілізувати свій стан нашим викладачам, студентам, їхнім рідним та близьким. Також ми відкриті для внутрішньо переміщених осіб, які проживають у наших гуртожитках», — зазначив ректор.

Очолила новий підрозділ доктор психологічних наук, завідувачка кафедри мовної та психолого-педагогічної підготовки Юлія Асєєва. Фахівець-практик наголосила, що згідно з останніми дослідженнями, 90% населення України має від двох до п’яти ознак посттравматичного стресового розладу, і студенти — не виняток.

«Хтось може подумати, що молоді — значить здорові, але в даному випадку молодість не грає на руку. Річ у тім, що в тих же школярів, абітурієнтів, студентів образ світу ще тільки формується, їхня психіка не адаптована. Сьогодні сильно зросла кількість звернень від батьків дітей віком від 13 до 18 років, зокрема, щодо панічних атак», — каже Юлія Асєєва.

Кістяк фахівців центру складуть співробітники профільної університетської кафедри, проте планується залучення й експертів зі сторони.

«У нас як у партнерів університету дуже багато спільних ініціатив, і ми маємо намір для реалізації цих планів запрошувати відповідних фахівців», — додала співзасновниця організації «Українські крила» Злата Губанова.

Голова Одеської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Любов Корнійчук переконана, що не менше, а можливо й більше, психологічної допомоги потребують викладачі, оскільки на них лежить турбота не тільки про себе, а й про десятки підопічних.

«На жаль, наш менталітет такий, що багато людей вважають, що психологічна допомога — це негоже, багато хто відмовляється від неї, вважає, що їм це не потрібно. Це заважає нам користуватися допомогою фахівців, як роблять у західних країнах. Тому потрібно посилити інформаційну кампанію, проводити лекції, щоб люди зрозуміли переваги таких центрів», — зазначила Любов Корнійчук.

Надання психологічної допомоги має бути комплексним для всієї родини, що дасть змогу створити здорове та сприятливе оточення для всіх її членів.

«Можна нескінченно довго працювати з конкретним студентом і виводити його на гарний психологічний рівень, але коли людина повертається додому, а там зневіра і депресія, то зусилля спеціалістів багато в чому нівелюються. Тому чудово, що при вишах відкриваються такі центри, куди може прийти не тільки студент, а й його рідні», — вважає голова фонду «Оновлена Україна» Антон Томін.

Першими гостями центру під час презентації стали діти переселенців, які проживають у гуртожитках університету. Вони взяли участь у сеансі арт-терапії — їм запропонували намалювати соняшник, який символізує загиблих героїв, що віддали свої життя за Україну. Малюки поставилися до завдання творчо, дуже старалися, потім психологи обговорили з дітками намальоване, звернули увагу на різні нюанси. По завершенні малюків за старання винагородили солодкими подарунками.