Центр бізнес-освіти

Допіра
Ірина Анатоліївна
Керівник центру

Програма МВА (Master of Business Administration) популярна в усьому світі. Формування управлінських навичок та лідерських здібностей, особистий кар’єрний ріст і зростання конкурентоспроможності компанії – ці переваги сформували про програму всесвітньо визнану думку як про вищу ступень бізнес-освіти. Попит на МВА зростає і на українському ринку освітніх послуг. Все більше роботодавців вказують критерій «диплом МВА» як обов’язковий чи бажаний для кандидатів на позиції вищого та середнього менеджменту. Програма МВА ОНЕУ затверджена відповідно до вимог Національного університету науки, технології та менеджменту Франції CNAM (університет акредитований Міністерством освіти Франції та міжнародною акредитаційною комісією АМВА) та Міністерства освіти і науки України. В основу створення Центру покладений досвід провідних бізнес-шкіл США і Польщі. Підготовка до створення Центру проходила за підтримкою Університету Міннесоти, США у рамках спільних україно-американо-польських проектів. Вступ на програму MBA здійснюється на конкурсній основі .

Викладачі Центру бізнес-освіти – всі виключно практики, які мають свій бізнес, працюють найманими менеджерами або займаються консалтингом. Крім того, запрошуються гостьові спікери – керівники провідних українських компаній, які діляться власним досвідом ведення бізнесу. Запрошуємо викладачів з Франції, США, Канади, провідних бізнес-шкіл Польщі, Чехії.

На програмі MBA застосовуються виключно інтерактивні методи навчання, які створюють конкурентне, і тому наближене до реального, середовище для слухачів. У процесі навчання слухачі програми аналізують практичні ситуації (case-study), беруть участь у ділових іграх і психологічних тренінгах. Особливе значення має спілкування між слухачами програми, в процесі якого вони набувають додаткового професійний досвід.

Історична довідка про Центр бізнес-освіти ОНЕУ

В основу створення Центру покладений досвід провідних бізнес-шкіл США і Польщі. Підготовка до створення Центру проходила за підтримкою Університету Міннесоти, США у рамках спільних україно-американо-польських проектів.

У 2003 р. ОНЕУ в результаті конкурсного відбору став партнером у Проекті “Business Management Education in Ukraine” (2002-2005), який фінансувався Американським агентством міжнародного розвитку (USAID). В рамках проекту була реалізована програма “Future Leaders in MBA”:

 • створений Центр бізнес-освіти в ОНЕУ для реалізації програм MBA;
 • керівники бізнес-шкіл і експерти в області акредитації (Kellogg School of Management, Northwestern University, Чікаго; Академія ім. Леона Казьмінського, Варшава) провели ряд консультацій з керівництвом ОНЕУ зі створення MBA програм;
 • викладачі ОНЕУ вивчили стандарти і сучасні методи навчання за MBA програмою протягом літніх інститутів “MBA Faculty: Foundation for their Development” (2003), “MBA Faculty: Building Interdisciplinary Knowledge and Integrated Programs” (2004);
 • були розроблені курси для MBA програми ОНЕУ за результатами стажувань викладачів ОНЕУ в провідних бізнес-школах Європи і США:
 • Kellogg School of Management, Northwestern University, Чікаго, США;
 • Carlson School of Management, University Minnesota, Міннеаполіс, США;
 • Lebovitz School of Business, University Minnesota, Дулус, США;
 • Ross School of Business, University Michigan, Анн-Арбор, США;
 • Академія ім. Леона Казьмінського, Варшава, Польща;
 • Варшавська школа економіки, Польща;
 • Вища школа бізнесу, Національний університет ім. Луіса, Новий Сонч, Польща;
 • реалізовані консалтингові проекти для підприємств одеського регіону, розроблені кейси, які опубліковані в підручнику “Маркетинг”, CEUME, 2005р.

У 2002-2004 рр. на базі ОНЕУ був реалізований Проект NISCUPP – Проект співпраці між ОНЕУ, університетом Міннесоти (США), університетом Вармії і Мазурії (Польща). Було проведено дослідження вимог бізнес-середовища до сучасної вищої освіти, до програм підвищення кваліфікації менеджерів.

На підставі результатів дослідження у 2005 році було ухвалено рішення про створення програми MBA в ОНЕУ.

Допіра
Ірина Анатоліївна

Керівник центру

Козаченко
Людмила Євгеніївна

методист
2-ї категорії

Гамма
Тетяна Миколаївна

методист
1-ї категорії

Для управлінців програма МВА – це «трикутник успіху».

МВА – це:
 • систематизація знань в сфері менеджменту, рішення практичних занять
 • нові контакти та обмін досвідом
 • міжнародне партнерство, диплом

Програма МВА CNAM (у рамках якої діє програма МВА з отриманням двох дипломів ОНЕУ та CNAM) має акредитацію АМВА. По закінченню програми МВА ОНЕУ випускник отримує український державний диплом магістра “Бізнес-адміністрування” і французський державний диплом Національного університету науки, технології та менеджменту “Master of Business Administration”.

Види програм для абітурієнтів:
 • Програма МБА ОНЕУ (диплом МБА ОНЕУ),
 • Програма МБА ОНЕУ – CNAM (диплом МБА ОНЕУ, сертификат СNAM за результатами учбового туру),
 • Программа МБА ОНЕУ – CNAM (диплом МБА ОНЕУ, диплом СNAM),
 • mini-MBA – короткострокові програми навчання ефективному управлінню бізнесом в сучасних умовах.
Вимоги до кандидатів:
 • наявність вищої освіти незалежно від спеціальності (диплом магістра або спеціаліста);
 • досвід роботи на керівній посаді не менше двох років;
 • бажано знання англійської мови.

Тривалість програми МВА2 роки. Заняття проводяться за принципом вихідного дня 2 рази на місяць по три дні, також є виїзні заняття.

Слухачі мають можливість обмінюватися своїм професійним досвідом в аудиторії. Навчаючись без відриву від основної діяльності, вони також мають можливість використовувати набуті на програмі МВА знання для вирішення поточних проблем, з якими зіштовхнулись їх компанії.

Відгуки слухачів на сайті підрозділу

Пушкінська, 26, к.107
+38 0482 36-48-57
mba@oneu.edu.ua
mba.oseu@gmail.com