Інформаційний центр ЄС

Запрошуємо викладачів та студентів відвідати наш Центр!

Інформаційний центр ЄС при ОНЕУ пропонує усім бажаючим (студентам, вчителям викладачам та усім мешканцям міста Одеса та області) доступ до інформаційних матеріалів: книжок, буклетів, довідників, Євробюлетнів. До ваших послуг література, в якій ви зможете знайти інформацію про Європейський Союз, Європейський Парламент, Європейську Раду, Представництво Європейського Союзу в Україні, країни-члени ЄС та країни-кандидати на вступ до ЄС, відносини ЄС та України, програми технічної допомоги ЄС в Україні, різні інформаційні джерела про ЄС, Євробюлетні, Дні Європи, ключові факти Європи та європейців та безліч іншої корисної інформації.

Література подана на українській, російській, англійській, німецькій мовах. Матеріали постійно оновлюються Представництвом ЄС в Україні, Київ та Європейською Комісією, Брюссель.

Основна мета діяльності Інформаційного центру Європейського Союзу при ОНЕУ
  • поширення інформації про Європейський Союз та його політику;
  • інформування про розвиток та розширення відносин між Україною та ЄС;
  • інформування слухачів, аспірантів, докторантів про програми та діяльність ЄС;
  • надання інформаційної допомоги у підготовці наукових та дослідницьких робіт з питань європейської інтеграції;
  • сприяння участі слухачів, аспірантів та працівників у заходах та дебатах з питань діяльності ЄС.
В Інформаційному центрі ЄС при ОНЕУ до послуг усіх бажаючих і безкоштовно:
  • всеосяжна та структурована інформація про діяльність ЄС;
  • фонд основних та офіційних документів, що публікуються та розповсюджуються ЄС;
  • інформація про проекти та програми ЄС;
  • інформація про потенційних партнерів з країн ЄС – для розвитку міжнародного співробітництва;
  • новинки літератури та періодичні видання;
  • інформація, що надходить з мережі інформаційних центрів в інших країнах та від партнерських організацій;
  • аналітика, статистика, актуальні огляди;
  • бібліографічне та інформаційне обслуговування;
  • підтримка постійних контактів з учасниками мережі інформаційних центрів Європейського Союзу з метою обміну інформацією.

Інформаційні центри ЄС створюються Представництвами Європейського Союзу для сприяння освіті та дослідженням з питань європейської інтеграції. Ці установи надають усім бажаючим необхідну інформацію про історію виникнення та принципи формування Європейського Союзу, спільні здобутки держав-членів ЄС, аспекти діяльності та стратегію подальшого розвитку європейської спільноти.

Перші Інформаційні центри ЄС були створені у 1963 році. Сьогодні в світі діє більше 600 центрів, які відкрито переважно при університетах, національних бібліотеках та дослідницьких центрах.

Сьогодні в Україні діє 19 інформаційних центрів ЄС. Центри розташовані у вищих навчальних закладах 15 міст України: Дніпропетровськ, Київ, Луцьк, Севастополь, Сімферополь, Тернопіль, Харків, Херсон, Чернівці, Суми, Одеса, Донецьк, Біла Церква, Вінниця та Львів.


Перший в Одесі «Інформаційний центр Європейського Союзу» (ЄСі) при Одеському національному економічному університеті 23 листопада 2012 року Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські та ректор ОНЕУ Михайло Звєряков.

Інформацийним центром ЄС ОНЕУ на постійной основі проводяться:

Європейські студії «Економіка Європейського Союзу та майбутнє відносин ЄС–Україна»

Семінар проводиться з 2011 року професором А.Фернандес (Португалія). З кожним роком розширюється склад учасників, залучаються студенти інших ВУЗів м.Одеси (ОНЕУ, ОНУ ім. Мечникова, ОНПУ).

На основі матеріалів сайту Publication Office of European Union та інших джерел створено OneDrive платформу з літературою до семінару

Впроваджується навчальна методика з активною участю студентів.

Наради відповідальних з розвитку міжнародних зв’язків кафедр ОНЕУ з проректором ОНЕУз НВР та МЗ доц. Шубартовьким Г.І. щодо активізації євроінтеграційної діяльності кафедр.

Семінари та консультації для студентів щодо можливостей навчання у європейських ВНЗ, вимог та технології оформлення заявок на отримання гранта на навчання

“Європейські цінності та освітні програми ЄС в Україні”

Семінари та консультації викладачів щодо можливостей участі у програмах ЄС «Еразмус+» та «Горизонт-2020»

“Можливості програми ЕРАЗМУС+ для вищої освіти в Україні”

“Возможности рамочной программы ЕС по исследованиям и инновациям HORIZON-2020 для ученых-экономистов”

 

Інформаційний центр ЄС надає доступ до обширної бази публікацій і матеріалів офіційних заклкдів ЄС (Publications Office of the European Union) , що містить близько 70 тис. джерел з:

Література представлена на українській, російській, англійській, німецькій, французькій мовах. Матеріали постійно оновлюються Представництвом ЄС в Україні (Київ) і Європейською Комісією (Брюссель).

Усі публікації можна безкоштовно завантажити з сайту http://bookshop.europa.eu , або зареєструватись на сайті та замовити безкоштовний печатний примірник (у разі наявності). Вартість пересилки печатного примірника складає 1-2 євро.

25 травня на базі Інформаційного Центу ЄС в Одеському національному економічному університеті відбувся День кар’єри ЄС. День кар’єри ЄС проведено за підтримки Представництва ЄС в Україні в рамках проєкту «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні». Метою заходу було поширення знань і розвиток навичок, необхідних студентам та молоді для того, щоб стати успішними в контексті європейської інтеграції.
В круглому столі, який мав назву «Перспективи стратегічного партнерства між ЄС та Україною», взяли участь представники академічної спільноти, представники мереж ЄС, бізнесу та представники Програми Еразмус +. У ході дискусії обговорили питання європейської інтеграції, можливості та перспективи вступу України до ЄС. Спікери та учасники заходу дискутували про можливості для молоді щодо участі у різних Програмах з мобільності, а саме: Програмах Офісу Еразмус + в Україні та інших європейських програмах, а також про необхідні молоді знання та навички для того, щоб зробити успішну кар’єру.
Спікерами заходу виступили:
1.Анатолій Ковальов- ректор Одеського національного економічного університету, д.е.наук, професор.
2. Денис Черніков-менеджер проєкту « Інформаційна підтримка мереж ЄС».
3. Іванна Атаманчук- менеджерка з проєктів мобільності Еразмус + Офісу Еразмус + в Україні.
4. Ірина Коробкова -помічниця генерального директора концерну BMW в Україні.
5. Маргарита Загоровська-тренерка, провідний фахівець Міського Центру Зайнятості м. Одеса.
Модераторка заходу- координаторка ІЦЄС ОНЕУ Ірина Шостак.

Тренінг № 1 «Розвиток кар’єри, написання резюме, мотиваційного листа. Підготовка до інтерв’ю»

Тренерка: Маргарита Загоровська – провідний фахівець з питань зайнятості відділу активної підтримки безробітних Міського Центру зайнятості м. Одеса.

Тренінг № 2 «Як презентувати себе на співбесіді»

Тренерка: Олена Тринчук – кандидат психологічних наук, доцент Одеського національного економічного університету.

Тренінг № 3 «Співбесіда на роботу твоєї мрії»

Тренерка: Анастасія Табанова –  кандидат економічних наук, ст. викладач Одеського національного економічного університету, керівник відділу рекрутингу IT компанії.

Тренінг №4

Тренінг №5

Сучасні європейські програми академічної мобільності та подвійних дипломів надають переваги при побудові кар’єри, особливо в економічних спеціальностях. Про це йшлося під час онлайн-дискусії в рамках «Дня кар’єри ЄС», організованому в Одесі 20 квітня.

 

20 квітня, в рамках проєкту «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні», в Одесі відбувся інформаційний захід «День кар’єри ЄС», на якому всі зацікавлені особи отримали можливість дізнатися про світові і європейські тенденції на ринку праці, отримати відповіді від професіоналів про можливості навчання, стажування та багато іншого.

Організаторами масштабного заходу є Інформаційний центр ЄС Одеського національного економічного університету (ОНЕУ) та Представництво Європейського Союзу в Україні. Модераторкою процесу була координаторка Інформаційного Центру, доцент кафедри іноземних мов ОНЕУ Ірина Шостак.

Під час дискусій, тренінгів та презентацій молодь знайомилася зі шляхами професійного зростання, освітніми та кар’єрними можливостями як в європейському просторі, так і в Україні.

Подібні заходи проводяться вже п’ять років, але в цьому році, в зв’язку з карантинними обмеженнями через пандемію COVID-19, організатори були змушені провести його в онлайн-режимі. Відеотрансляція заходу, що зібрала сотні глядачів, транслювалася на Youtube-каналі.

Проректор з наукової роботи Одеського національного економічного університету Олександр Літвінов зазначив, що заклад багато уваги приділяє втіленню європейських принципів в освітній процес, зокрема, йдеться про професійний розвиток молоді, навички софтскілз та принципи дуальної освіти за програмами «Еразмус+». В університеті працює регіональний центр розвитку молодіжного підприємництва, де найближчим часом студенти представлять свої проєкти. За словами проректора, оскільки університет має економічний напрямок, важлива також участь у європейських програмах мобільності для молодих підприємців – можливості стажування в Європі за цими програмами. Серед трендів О.Літвінов назвав професійний розвиток студентів, розвиток бізнес можливостей, інтернаціоналізація та мобільність освіти.

Менеджер проєкту «Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні» Денис Черніков звернув увагу на пріоритети політики Європейського Союзу та тренди, які вони створюють. Зокрема, виклики пандемії диктують необхідність відновлення економіки, формування нових навичок та можливості передбачати такі явища. І ці завдання є пріоритетними на найближчі 7-8 років в ЄС, на що планується витратити 1 трлн 700 млрд євро. Як підкреслив експерт, усі пріоритети Євросоюзу є наслідком консультацій з бізнесом та суспільством. Також Д.Черніков відзначив, які компетенції спеціалістів на ринку праці будуть важливими: це наукова грамотність, комунікативні навички, адаптація до змін тощо. Він зазначив, що людиноцентричні рішення, які ухвалює ЄС, є надзвичайно актуальними.

Завідуючий кафедри управління персоналом та економіки праці ОНЕУ Валерій Никифоренко розповів про глобальні зміни на ринку праці та ключові компетенції, які будуть необхідні роботодавцям вже найближчим часом. Так, за прогнозами, вже до 2025 року відбудеться скорочення робочих місць за цілою низкою професій, які піддаються програмуванню та алгоритмізації. Водночас, вже стають затребувані нові професії, пов’язані з віртуальною економікою, зеленою економікою, людиноорієнтованою економікою тощо. 60% нинішніх школярів у 2030-2035 роках працюватимуть за професіями, яких сьогодні ще не існує, тому є потреба постійно вчитися протягом життя. Нова економіка буде орієнтована на стійкість, замкненість ресурсів та різноманітність. Будуть затребувані багатофункціональні працівники, матиме значення творчий підхід до роботи, все більше відбуватиметься залучення проєктних команд, переконаний експерт.

Начальниця відділу активної підтримки безробітних Одеського міського центру зайнятості Діана Константиненко розповіла про тенденції на ринку праці в регіоні. За її словами, у центрі не  лише надають інформацію про вакансії, але й консультують з приводу працевлаштування, за бажанням претендента йому пропонують пройти тестування, наскільки він підходить для тієї чи іншої посади. Серед актуальних професій, які потрібні на ринку праці Одеси, фахівчиня назвала наступні: ІТ-спеціалісти, інженери, архітектори та дизайнери, менеджери готельно-туристичного господарства, бухгалтери, аудитори, менеджери з персоналу та ін.

Професорка кафедри міжнародних економічних відносин ОНЕУ, старший науковий співробітник Інституту проблем ринку економіко-екологічних досліджень НАН Ольга Єрмакова  зупинилась на євроінтеграційних перспективах у сфері підприємницької політики. Вона звернула увагу, що в ЄС 99% бізнесу складують малі та середні підприємства, і вони отримують ресурси для зростання, впровадження інновацій та конкурентоспроможності. При цьому екологічна компонента є невід’ємною частиною політики ЄС.

Українські підприємці можуть також долучатися до програм COSME, HORIZON, EU4Business. Зокрема, остання відкриває широкі можливості для вітчизняного бізнесу – це доступ до фінансування, послуг з розвитку бізнесу, стажування та ін. HORIZON EUROPE є наймасштабнішою європейською програмою з дослідження інновацій – на ці цілі Євросоюз запланував виділити 95,5 млрд євро на 2021-2027 роки.

Європейська мережа підприємств включає понад 600 бізнес-об’єднань у 70 країнах світу і також відриває можливості для українських компаній у пошуку партнерів. А програма «Еразмус для молодих підприємців» (ErasmusforYoungEntrepreuners) дозволяє поїхати на стажування та отримати досвід ведення бізнесу в країнах ЄС.

Експерт Виконавчого Агентства з питань малого та середнього бізнесу (ExecutiveAgencyforSmallandMedium-sizedEnterprises) Володимир Червяков поділився думками, як успішно розвивати бізнес, працюючи з України за європейськими принципами. Він зазначив, що молодим підприємцям можна поєднувати підприємницьку діяльність та найману роботу, отримуючи необхідний досвід. Потрібно інвестувати в себе, розвивати навички. Щодо важливості європейського досвіду експерт підкреслив, що саме середовище визначає свідомість особистості – як з професійної точки зору, так і соціальної. Сьогодні молодому підприємцю потрібен стратегічний підхід до життя, візіонерство, здатність думати на 10 років вперед.

Викладачка кафедри менеджменту організацій ОНЕУ, відповідальна за реалізацію академічної мобільності в ОНЕУ Ганна Місько поділилась інформацією, як взяти участь у програмах  подвійних дипломів та академічній мобільності Erasmus +. За європейськими програмами університет співпрацює з вишами Німеччини, Франції, Польщі, Хорватії, Литви та Болгарії. Умовами участі у цих програмах є високі академічні показники студента та достатній рівень знання мов. Згідно з підписаними угодами, навчання в іноземних університетах для студентів з України є безкоштовним, або частково безкоштовним, як, наприклад, у Хорватії.

Учасник програми академічної мобільності Erasmus+ в Університеті Економіки болгарського міста Варна,  засновник студентської організації «International Student Network in Odesa», ОНЕУ Сергій Шульга переконаний, що такий досвід є цінним для побудови успішної кар’єри, особистого розвитку. За його словами, дуже важливим є взаємодія студентів за кордоном, адже змінюється оточення, з’являються нові зв’язки, нові друзі та партнери для реалізації ідей. Європейська платформа Erasmus Student Network створює майданчик взаємодії між місцевими та іноземними студентами, допомагає інтегруватися у середовище. С.Шульга розповів про плани створити подібну соціальну платформу в Одесі, для інтеграції іноземних студентів та створення відповідного мультикультурного середовища у місті.

Крім того, одеська молодь ознайомилася з ситуацією на ринку праці Одеської області, з можливими вакансіями та пропозиціями роботи. Тим більше, що під час заходу кожен бажаючий мав можливість задати питання експертам.

Наступна частина Дня кар’єри складалася із тренінгів, спрямованих на розвиток кар’єрних умінь. Тому учасники заходу прийняли участь у тематичних тренінгах з розвитку своїх м’яких навичок Softskills:

  1. «Розвиток кар’єри, написання резюме, мотіваційного листа. Підготовка до інтерв’ю» –

Тренерка: Маргарита Загоровська – провідний фахівець з питань зайнятості відділу активної підтримки безробітних Міського Центру зайнятості м. Одеса.

  1. «Як презентувати себе на співбесіді» – Тренерка: Олена Тринчук – кандидат психологічних наук, доцент Одеського національного економічного університету.
  2. «Співбесіда на роботу твоєї мрії» –

Тренерка: Анастасія Табанова –  кандидат економічних наук, ст. викладач Одеського національного економічного університету, керівник відділу рекрутингуIT компанії.

 

 

Посилання на трансляцію: https://youtu.be/mqq2bdVCShc

 

Довідка: «Дні кар’єри ЄС» – це серія публічних заходів, які відбуваються за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні.  Вони проходять щорічно в багатьох містах України в рамках проекту «Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні».  Цьогоріч заплановано 20 таких подій.

Під час цих заходів експерти, роботодавці, викладачі вишів, учасники програм ЄС обговорюють впровадження стандартів і практик Євросоюзу в Україні, можливості участі в освітніх та волонтерських програмах ЄС для розвитку нових бізнес- та професійних можливостей. Минулого року вперше заходи проходили в режимі онлайн-трансляцій.

           Шановні викладачі, співробітники та студенти!

Запрошуємо Вас взяти участь у  семінарі з теми

«Презентація випускників про можливості післядипломної освіти в Коледжі Європи»!

Спікер: Станіслав Полченко, Коледж Європи (Natolin), м. Київ

В ході семінару обговорюватимуться  наступні питання:

  1. Можливості навчання та стажування у Коледжах Європи: Натолінський кампус та Варшава як така.
  2. Академічна програма та спеціалізація.
  3. Стислий огляд навчального року.
  4. Додаткові можливості кампусу та що означає бути випускником Коледжу.
  5. Вимоги, процес подачі та наявні стипендії.

Захід відбудеться  04.12.2019  о 10.30

за адресою:

вул. Преображенська, 8 (головний корпус Одеського національного економічного університету),  Мала Актова Зала.

З повагою,

Інформаційний Центр ЄС ОНЕУ

5 липня 2019 року на базі Інформаційного Цетру ЄС в Одеському національному економічному університеті для студентів та молоді Одещини було проведено «Eurosession» на європейську тематику.

«Eurosession» – це гра, мета якої в розважальний спосіб підвищити рівень обізнаності молоді щодо Євросоюзу, країн-членів ЄС, їх визначних пам’яток, відомих діячів, творів культури, історичних подій, традицій тощо.
Завдяки участі у грі, молодь мала змогу покращити інтелектуальні навички та відчути командний дух.

5 липня на базі Інформаційного Центру ЄС в Одеському  національному економічному уніерситеті Представництво Європейського Союзу в Україні провело дискусію-тренінг «European Projects Lab for NGOs для громадських організацій Одеси та Одеської області».

У заході взяли участь представники громадських організацій, що займаються утвердженням європейських цінностей, мають досвід співпраці з проектами Євросоюзу та зацікавлені в продовженні такої співпраці, або ж такі, що розглядають можливість розпочати таку діяльність. Представники неурядових організацй змогли отримати експертні рекомендації щодо своїх проектних ініціатив.

Відібрані учасники заходу змогли презентувати власні проекти, а також поділитися своїми ідеями для грантових заявок.

Цікавим було проведення Антитренінгу «Як НЕ отримати грант від донора». На ньому представники неурядових організацій в режимі реверсивного мозкового штурму дізналися, що саме не варто робити, аби отримати грантову підтримку від ЄС.

Тренером  на заході виступив  Олег Кулініч, доцент кафедри соціальної і гуманітарної політики Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, керівник проектів ГО «Інститут соціальної політики регіону».

 

4 липня на базі Інформаційного Центру ЄС в Одеському  національному економічному університеті Представництво Європейського Союзу в Україні провело семінар для підприємців Одеси та Одеської області «Участь у європейських торговельних форумах та виставках: можливості для українського бізнесу».

      Потягом заходу учасники мали чудову нагоду дізнатися про можливості участі українських бізнесменів у торговельних виставках ЄС, способи просування компаній на торговельних місіях, а також  програми від Євросоюзу для підприємців України.

У семінарі взяли участь підприємці, експерти в сфері торгівлі та консалтингу, представники бізнес-асоціацій, бізнес-клубів та торгово-промислової палати, журналісти бізнес-видань.

Основними темами семінару для дискусії стали наступні:

  • Як підприємцю обрати захід для результативного промотування свого бізнесу;
  • Просування товарів і послуг в Європейській Мережі Підприємств (EnterpriseEuropeNetwork);
  • EEN календар як ефективний метод пошуку спеціалізованих бізнес-заходів та контактів з потенційними покупцями, партнерами та інвесторами;
  • Просвітницька кампанія «Дні боротьби з підробками і піратством в Україні»;
  • Підвищення ефективності участі в міжнародних виставках;
  • Практичні поради участі в торговельних виставках та інші.

 В якості  головних експертів заходу були запрошені:

  • Сергій Козін, віце-президент представництва Міжнародної торгової палати в Україні (ICC Ukraine) з питань публічно-приватного партнерства та взаємодії з органами влади;
  • Наталя Скічко, експерт EnterpriseEuropeNetwork-Ukraine;
  • Лариса Севостьянова, представниця Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством;
  • Андрій Литвин, фахівець I категорії відділу сприяння бізнес-можливостей Державної установи «Офіс з просування експорту України» та інші.

Семінар від Представництва ЄС для підприємців Одеси та Одеської області
 «Участь у європейських торговельних форумах та виставках:
можливості для українського бізнесу»

4 липня о 14:00 в Одесі Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує на захід про можливості участі українських бізнесменів у торговельних виставках ЄС, способи просування компаній на торговельних місіях та програми від Євросоюзу для підприємців України. 

Що? Семінар «Участь у європейських торговельних форумах і виставках: можливості для українського бізнесу»

Коли? 4липня (четвер), 14:00 – 17:00

Де? м. Одеса, Одеський національний економічний університет, факультет міжнародних відносин, вул. Преображенська, 8, ауд. 211, 2-й поверх, читальна зала.

Для кого? Підприємці, експерти в сфері торгівлі та консалтингу, представники бізнес-асоціацій, бізнес-клубів та торгово-промислової палати, журналісти бізнес-видань та всі зацікавлені.

Основні теми семінару:

  • Як підприємцю обрати захід для результативного промотування свого бізнесу;
  • Просування товарів і послуг в Європейській Мережі Підприємств (Enterprise Europe Network);
  • EEN календар як ефективний метод пошуку спеціалізованих бізнес-заходів та контактів з потенційними покупцями, партнерами та інвесторами;
  • Просвітницька кампанія «Дні боротьби з підробками і піратством в Україні»;
  • Підвищення ефективності участі в міжнародних виставках;
  • Практичні поради участі в торговельних виставках та інші.

Головні експерти заходу:

  • Сергій Козін, віце-президент представництва Міжнародної торгової палати в Україні (ICC Ukraine) з питань публічно-приватного партнерства та взаємодії з органами влади;
  • Наталя Скічко, експерт Enterprise Europe Network-Ukraine;
  • Вероніка Березанська, координатор громадських проектів, експерт Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством;
  • Андрій Лавренович, менеджер відділу освіти для експортерів Офісу з просування експорту України та інші.

Подія на Facebookhttps://www.facebook.com/events/734681780263003/

Участь у семінарі безкоштовна та за попередньої реєстрації: http://bit.ly/biz-seminar-2019

Семінар проводиться Представництвом ЄС у співпраці з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Європейською Мережею Підприємств (EEN) та ДУ “Офіс з просування експорту”. Він є частиною серії інформаційно-просвітницьких заходів, які Представництво ЄС в Україні організовує по всій країні. Мета – пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.

За деталями заходу, будь ласка, звертайтесь до Аліси Тягун, тел +38(095)726-54-66, atiagun@internews.ua або до Станіслава Королькова, тел +38(099)455-23-75, skorolkov@internews.ua

Зареєструвавшись на подію, Ви даєте згоду на обробку Ваших персональних даних, а також на фото- та відеофіксацію

Дискусія-тренінг «EuropeanProjectsLabfor NGOs»
від Представництва ЄС для громадських організаційОдеси та  Одеської області

5 липняо 14:00 в Одесі Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує на обговорення ідей для грантових заявок. Неурядові організації зможуть отримати експертні рекомендації щодо своїх проектних ініціатив, а також взяти участь в Антитренінгу «Як НЕ отримати грант від донора».

Що? Дискусія-тренінг «EuropeanProjectsLabforNGOs»

Коли?5 липня(п’ятниця), 14:00 – 17:00

Де? м. Одеса, Одеський національний економічний університет, вул. Преображенська, 8, аудиторія 211, читальна зала, 2-й поверх

Для кого? Представники громадських організацій, що займаються утвердженням європейських цінностей, мають досвід співпраці з проектами Євросоюзу та зацікавлені в продовженні такої співпраці, або ж такі, що розглядають можливість розпочати таку діяльність.

Відібрані учасники заходу зможуть презентувати власні проекти або поділитися своїми ідеями для грантових заявок. Також представники громадських організацій отримають експертну оцінкупредставлених проектних ініціатив.

Крім цього, буде проведено Антитренінг «Як НЕ отримати грант від донора». На ньому представники неурядових організацій в режимі реверсивного мозкового штурму дізнаються, що саме не варто робити, аби отримати грантову підтримку від ЄС.

Тренер: Олег Кулініч, доцент кафедри соціальної і гуманітарної політики Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, керівник проектів ГО «Інститут соціальної політики регіону».

Подія на Facebook: https://www.facebook.com/events/396243100985862/

Як взяти участь? Заповніть електронну заявкуhttp://bit.ly/NGOs-training-2019

Окремо будуть відібрані учасники, які матимуть змогу презентувати власні проекти.

Результати відбору будуть оголошені липня.

Участь у дискусії-тренінгу безкоштовна!

Дискусія-тренінг проводиться Представництвом Європейського Союзу в Україні. Вона є частиною серії інформаційно-просвітницьких заходів, які Представництво ЄС в Україні організовує по всій країні. Мета – пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.

За деталями заходу, будь ласка, звертайтеся до Аліси Тягун, тел +38(095)726-54-66, atiagun@internews.ua, абодо СтаніславаКоролькова, тел +38(099)455-23-75, skorolkov@internews.ua

Зареєструвавшись на подію, Ви даєте згоду на обробку Ваших персональних даних, а також на фото- та відеофіксацію

Представництво ЄС оголошує набір на 31 сесію EU StudyDays  (Єврошколи)

Представництво Європейського Союзу в Україні у співпраці з Українським освітнім центром реформ запрошують на 31 сесію EUStudyDays, яка відбудеться 4-7липня 2019р. вОдесі.

До участі у сесії Єврошколи запрошуються учасники з усіх регіонів України.

Єврошкола- це унікальна можливість для українських студентів та випускників ВНЗ:

  • отримати нові знання від найкращих експертів з Європейського Союзу та України;
  • вивчити ключові моменти у відносинах між Україною та Європейським Союзом у сферах політики, економіки, енергетики, безвізового режиму, освіти та прав людини;
  • поспілкуватися з представниками інституцій Євросоюзу та науковцями;
  • долучитися до мережі активної молоді, для обміну досвідом та впровадження спільних ініціатив у майбутньому.

Хто може взяти участь?

Участь можуть взяти студенти (останні курси) та випускники українських ВНЗ (які закінчили університет не більше, ніж три роки тому) з усіх регіонів України.

Пріоритет буде надаватися студентам та випускникам, що здобули (або здобувають) освіту за спеціальностями: міжнародні відносини, європейські студії, право, політологія, економіка, фінанси, бізнес, соціологія, журналістика, історія, культурологія, філософія та філологія.

Як взяти участь?

Для подання заявки на участь треба заповнити анкетудо 23:00 16 червня і чекати на відповідь протягом двох днів після дедлайну:http://bit.ly/EUStudyDays_Odesa

Для участі у кожній сесії буде відібрано 40 людей з різних регіонів України. Відбір учасників відбуватиметься на основі поданої заявки та за такими критеріями: а) освітній рівень студента чи випускника, б) представлення максимально можливої кількості регіонів, в) володіння англійською мовою.

Про проект EUStudyDays

EUStudyDays є проектом Представництва Європейського Союзу в Україні, що дає можливість українським студентам та випускникам ВНЗ дізнатися більше про Європейський Союз та стосунки між ЄС та Україною від ключових експертів у цій сфері. Крім того, проект має на меті створити мережу української молоді, яка спілкуватиметься й надалі для обміну досвідом та впровадження разом спільних ініціатив.

Участь у Єврошколі є безкоштовною для відібраних студентів. Організатори оплачують проїзд, проживання та харчування учасників з інших міст.

Робочі мови Єврошколи – українська та англійська. Знання англійської мови (вміння говорити та читати англійською, а також розуміти усне мовлення) є обов’язковим для участі.

Більше інформації про EUStudyDays (точні дати, методи відбору кандидатів, місця проведення) доступні на сторінці проекту уFacebookwww.facebook.com/EUStudyDays

Контактні особи: Ірина Мовчан, Директор Українського освітнього центру реформ, imovchan@cure.org.ua

Координаційна група проекту: email: eustudydays@gmail.com, тел.: 097 321 47 30

Проект здійснюється в рамках інформаційної програми Представництва Європейського Союзу в Україні

Гра «Eurosession» для молоді на тему Європейського Союзу

Коли?
5 липня, 11:00 – 12:30

Де?
м. Одеса,
 Одеський національний економічний університет, вул. Преображенська, 8, ауд. 211, читальна зала, 2-й пов.

«Eurosession» на європейську тематику – це гра, мета якої в розважальний спосіб підвищити рівень обізнаності молоді щодо Євросоюзу, країн-членів ЄС, їх визначних пам’яток, відомих діячів, творів культури, історичних подій, традицій тощо. Крім того, учасники гри матимуть змогу покращити інтелектуальні навички та відчути командний дух.

Вона інтерактивно відтворює ті етапи, які студенти та школярі проходять в університеті та школі. У першій частині (етап навчання) учасники зіграють у гру “виправлений телефон” (по аналогії із «испорченным телефоном») на європейську тематику і переглянуть короткий відеоролик про можливості навчання в ЄС.

У другій частині (етап іспитів) учасникам будуть задаватися питання по тому матеріалу, який був викладений під час гри у виправлений телефон і який був закладений у відеоролику.

У третій частині (етап канікул) учасники зіграють в гру Еліас. Ця гра полягає у відгадуванні слів на європейську тематику, гра проходитиме у командах. Після цього пройде нагородження учасників призами від Представництва ЄС.

Заходи Представництва ЄС в Одеській області є частиною серії інформаційно-просвітницьких заходів, які Представництво ЄС в Україні проводить по всій країні. Мета – пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.

За детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до Аліси Тягун,тел. +38(095)726-54-66, atiagun@internews.ua, до Станіслава Королькова, тел +38(099)455-23-75, skorolkov@internews.ua

25-го квітня 2019 року в Одеському національному економічному університеті  проведено «День кар’єри ЄС», організований Представництвом ЄС в Україні в рамках проекту «Інформаційна підтримка молодіжних організацій ЄС в Україні». Виконавцем проекту виступає ГО «Фундація “Відкрите суспільство”».

День кар’єри ЄС – це захід, у ході якого обговорюються кар’єрні можливості для молоді в країнах Європи. Протягом дня компанії займалися пошуком фахівців, а молоді люди записувалися на стажування або співбесіду. У заході брали участь як місцеві роботодавці, так і представники європейських міжнародних компаній.

Цікавим було те, що на заході працювала панельна дискусія, на якій обговорювали ряд гострих питань щодо найактуальніших  професій  майбутнього, про правильний підхід та правила при проходженні співбесід,  а також можливості працевлаштування в Одеському регіоні.

Спікерами панельної дискусії виступили:

  1. Юрій Маслов – д.е.н., проф., Голова Асоціації місцевого самоврядування «Стратегія ЄС у Дунайському регіоні», депутат Одеської обласної ради.
  2. Валерій Никифоренко – д.е.н., професор, завідувач кафедри управління персоналом і економіки праці Одеського національного економічного університету.
  3. Владимир Червяков – експерт в Executive Agency for Small & Medium-sized Enterprises (EASME).
  4. Світлана Маковеєнко – начальник відділу рекрутингу Одеського Міського Центру Зайнятості.
  5. Олександр Мансарлійський – заступник директора  компанії «Сільпо».
  6. Катерина Крошка – HR-менеджер.
  7.  Андрій Нечаєв – керівник напрямку по роботі з клієнтами, учасник проекту NetWork, магістр кафедри управління персоналом та економіки праці Одеського національного економічного університету.

Модератор – Людмила Кудіна.

Після панельної дискусії для студентів запропонували вікторину на знання та володіння інформацією про Європейський Союз, його діяльність, політику та економіку країн-членів ЄС із наданням призів від Представництва ЄС в Україні.

У другій частині дня було проведено три тренінги із залученням провідних фахівців та підприємців  у сфері працевлаштування та створення власного бізнесу, а саме:

1) «Пошук успішної роботи», Олена Тринчук – тренер, керівник Центру  «Успіх», експерт у проведенні тренінгів з пошуку роботи та проходження стажування; ігор, майстер-класів для студентів та молоді, Одеський національний економічний університет;

2) «Мотиваційна лекція по створенню стартапів», Раїса Грінченко – к.е.н., доцент кафедри ЕП та ОПД, автор проекту «Стартап університет», експерт у проведенні лекцій та майстер-класів для молоді зі створення власного бізнесу, консультант щодо відкриття власної справи;

3) «Успішна кар’єра в бізнесі». Анкета «Чи здатні Ви до бізнесу?»,  Олександр Малютенко – к.е.н., підприємець, експерт у проведенні майстер-класів і тренінгів із підприємництва та бізнесу.

Захід привернув увагу не тільки студентів ОНЕУ, а й студентів інших вишів м. Одеса. Для них цікавим було ознайомлення з пропозиціями європейського ринку праці і вимогами  вітчизняних і закордонних роботодавців.

📌З 1 по 3 березня Національним Офісом Еразмус+ в Україні та DAAD було проведено Міжнародну виставку “Study in Europe” (м. Київ) / International Educational Fair “Study in Europe”

Більше 50 університетів та національних агентств країн-учасниць Програми Еразмус+ представляли свої навчальні програми та можливості фінансування. Головною метою заходу було поєднати українські вищі навчальні заходи з європейськими вишами, посилити співпрацю в секторі вищої освіти шляхом особистих переговорів між представниками вищезазначених установ.
Захід відбувався під егідою Представництва Європейського Союзу в Україні з Головою Представництва Європейського Союзу в Україні, паном Хьюгом Мінгареллі, який урочисто відкривав засідання.

Учасники заходу мали чудову нагоду налагодити академічні зв’язки з колегами із країн-членів ЄС, поспілкуватися з приводу проведення спільних заходів, домовитися про проведення літніх шкіл між університетами, знайти партнерів для участі в міжнародних проектах, а також дізнатися більше про можливості академічної мобільності, стажування та навчання у Європі.

📌На базі Інформаційного центру ЄС проведено семінар для професорсько-викладацького складу Одеського національного економічного університету щодо участі у проектах Програми Еразмус+

На базі Інформаційного центру ЄС проведено семінар для професорсько-викладацького складу Одеського національного економічного університету щодо участі у проектах Програми Еразмус+. Проект ЄС «Національний Еразмус+ офіс в Україні» та Національна команда експертів з реформування вищої освіти це підтримка реформ і реалізації Програми ЄС Еразмус+ в Україні (консультації, підтримка, семінари, тренінги, експертиза, моніторинг проектів, поширення інформації, корисні матеріали, переклад документів ЕАСЕА, відеопрезентації, відеозаписи семінарів, база/ опис/ новини/ контакти проектів, листи підтримки на візи, в банк тощо).

На семінарі представлено багато інформації про можливості участі у Програмі Еразмус+ щодо стажування, навчання, обміну досвідом та академічної мобільності, а також про національні пріоритети у сфері вищої освіти.
В рамках Програми Еразмус+ (2014-2020 рр.) відкрито більше можливостей для всіх, зростає увага до відповідності стратегіям розвитку країн та інституцій, якості, відкритості та використання результатів, їх впливу та сталості, синергія з іншими проектами.

Протягом зустрічі обговорювалися напрями Програми Еразмус+, а саме:
1. КА1 – Мобільність: кредитна за обміном, стипендії на магістратуру; спільні магістерські програми; молодіжне лідерство, обмін молоді
2. КА2 – Співпраця задля розвитку інновацій та обміну успішними практиками: стратегічні партнерства, альянси знань, розвиток потенціалу
3. КА3 – Підтримка реформ: вища освіта (команда експертів з реформування вищої освіти, заходи, публікації); молодіжна політика
4. Ініціативи Жан Моне – активізація євроінтеграційного дискурсу та європейських студій (навчання, дослідження, обмін знаннями)
5. Спорт – Спільні партнерства (Collaborative Partnerships+ Small)
6. Е-twinning – для закладів середньої освіти (http://www.etwinning.com.ua/).

Організації подають проекти і створюють можливості!

У проектах Програми Еразмус+ можуть брати участь:  заклади вищої освіти, громадські, молодіжні організації, державні та приватні підприємства, соціальні підприємства, школи, дошкільні заклади, ЗПТО, органи державної влади тощо. Індивідуальні особи можуть також скористатись створеними можливостями, а саме: студенти, аспіранти, працівники ЗВО, молоді фахівці, експерти в області вищої освіти, молоді лідери, волонтери, вчителі тощо.

📌До уваги викладачів та співробітників❕

Нагадуємо, що з 24 жовтня 2018 року триває прийом  проектних заявок на конкурси Програми Еразмус+ 2019 року!

Детальна інформація про конкурси розміщена на сайті Національного Еразмус+ офісу в Україні (http://erasmusplus.org.ua/novyny.html та http://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=uriserv:OJ.C_.2018.384.01.0004.01.ENG).

Закликаємо до активної участі у підготовці та подачі проектних заявок за усіма напрямами Програми Еразмус+, зокрема «КА1: Міжнародна мобільність», «КА2: Розбудова потенціалу вищої освіти», «Жан Моне»!

Кінцеві строки подання заявок  на конкурси такі:

– КА1: Міжнародна кредитна мобільність  – 5 лютого 2019 року;

– Еразмус Мундус (спільні магістерські програми) – 14 лютого 2019 року;

– КА2: Розбудова потенціалу вищої освіти -7 лютого 2019 року;

– Жан Моне  -22 лютого 2019 року.

З повагою,

Відділ міжнародних звязків та
Інформаційний Центр ЄС ОНЕУ

 📌1 листопада Інформаційний Центр ЄС ОНЕУ було запрошено в якості почесного гостя для виступу на міському форумі в ОНУ ім. Мечникова, в рамках якого було проведено конференцію з питань працевлаштування, стажування та практики студентів «Сучасність. Молодь. Кар’єра»📈 

1 листопада Інформаційний Центр ЄС Одеського національного економічного університету було запрошено в якості почесного гостя  для виступу на міському форумі в ОНУ ім. Мечникова (м. Одеса), в рамках якого було проведено конференцію з питань працевлаштування, стажування та практики студентів «Сучасність. Молодь. Кар’єра», тренінги та
ярмарок вакансій.

Учасниками конференції було розглянуто у своїх виступах актуальні питання працевлаштування молоді Одеського регіону та можливостей побудови і розвитку кар’єри відповідно до сучасних реалій.

Інформаційний Центр ЄС ОНЕУ було запрошено з метою представлення  та поширення діяльності Інформаційного Центру ЄС в Одеському регіоні, надання інформації молоді Одещини про шляхи професійного зростання та кар’єрні можливості для молоді у європейському просторі, а також ознайомлення з програмами зовнішньої допомоги Євросоюзу у вирішенні питань самовизначення та самореалізації молоді України. У ході конференції було представлено презентацю щодо основної мети діяльності ІЦ ЄС ОНЕУ, проінформовано стосовно бази публікацій і матеріалів офіційних закладів ЄС (Publication Offices of the European Union), а також надано інформацію про заходи, які проводить Інформаційний Центр ЄС ОНЕУ.

 📌19 жовтня на базі Інформаційного Центру ЄС ОНЕУ було організовано зустріч з Мартайном Інгмаром Хаасом, представником університету м. Бамберг 🇩🇪

19 жовтня  на базі Інформаційного Центру ЄС Одеського національного економічного університету у партнерсті з Одеським Регіональним  Інститутом  Державного Управління  було організовано зустріч з Мартайном Інгмаром Хаасом (Martijn  Ingmar  Haas), представником університету м. Бамберг (Федеральна земля Баварія, Німеччина).

Мартайн Хаас вивчає політичні науки та економіку Європейського Союзу, є президентом студентської організації AEGEE-Bamberg, яка представляє і поширює європейські цінності, заохочує та сприяє  міжкультурній діяльності студентів університету  м. Бамберг.

У ході зустрічі було представлено презентацію  з теми «Шенгенська  зона:  наскільки безпечні кордони Європи?», надано інформацію про Шенгенську зону, внутрішні та зовнішні кордони ЄС, Шенгенські угоди, а також розглядалося питання щодо майбутнього європейських кордонів. Учасники зустрічі мали чудову нагоду дізнатися про переваги Шенгенської зони, спільну візову політику та візовий режим, а також візову інформаційну систему (VIS). Пан Мартайн надав багато корисної інформації щодо правил отримання Шенгенської візи, а також стосовно вимог до того, щоб країна могла стати частиною Шенгену.

 📌19 жовтня об 11.35 на базі Інформаційного Центру ЄС ОНЕУ у партнерстві з Одеським Регіональним Інститутом Державного Управління буде організовано зустріч з представником університету Бамберг (Німеччина)🇩🇪

Шановні викладачі та студенти! 

       19 жовтня  об 11.35 на базі Інформаційного Центру ЄС Одеського національного економічного університету у партнерсті з Одеським Регіональним  Інститутом  Державного Управління  буде організовано зустріч з Мартайном  Хаасом (Martijn Haas), представником університету Бамберг (Німеччина).

Мартайн Хаас є президентом студентської організації AEGEE-Bamberg,  яка      представляє і поширює європейські цінності, заохочує та сприяє  міжкультурній діяльності студентів університету Бамберг.

У ході зустрічі буде представлено презентацію  з теми «Шенгенська  зона:  наскільки безпечні кордони Європи?».

Запрошуємо Вас взяти участь у дискусії, поспілкуватися та дізнатися більше про сучасні  тенденції в міжнародній та європейській політиці!

Робоча мова – англійська.

Захід відбудеться за адресою: Одеський національний економічний університет, вул. Преображенська, 8, каб. №211(читальна зала)

 

З повагою,

Інформаційний Центр ЄС ОНЕУ

 📌З 3 по 4 жовтня Представництвом Європейського Союзу в Україні було проведено Перший Форум мереж ЄС 2018!🌐

Мета Форуму мереж ЄС – ознайомити членів  мереж з останніми подіями у сфері відносин ЄС та України, дати можливість учасникам поділитися напрацьованим досвідом, інформувати  щодо сучасних інструментів комунікації, включаючи соціальні мережі, а також співпрацю з журналістами, мультимедійні продукти.

Захід урочисто відкрили Вікторія Давидова, радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні, Хьюг Мінгареллі, Посол, Голова Представництва ЄС в Україні, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Віце-прем’єр–міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та Ірина Геращенко, Перший заступник Голови Верховної Ради України.

У Першому Форумі ЄС брали участь представники різник мереж ЄС України, а саме: Інформаційні Центри ЄС, Team Europe, Євроклуби України, College of Studies, EU Study Days Alumni, Young  Ambassadors, Erasmus+Alumni.

3 жовтня було представлено дискусійну панель з питань європейської інтеграції, співпраці між Україною та ЄС, а також можливостей молодіжних європейських мереж, а саме: «Європейська інтеграція України: прогрес та роль молодіжних проєвропейських мереж» (спікерами виступили: Фабіо Делла Піаза, керівник відділу політики Представництва ЄС в України, Фредерік Куне, керівник третього відділу програм допомоги «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище», Микола Мовчан, заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції, Юлія Біденко, учасниця програми EUVP, експерт Team Europe, Денис Черніков, керівник Парламентської експертної групи з європейської інтеграції, Сергій Сидоренко, учасник програми EUVP, редактор Європейської правди, Михайло Жернаков, учасник програми EUVP, Директор Фундації DEJURE).

Цікавим було представлення можливостей  співпраці з Представництвом ЄС та планів щодо поточних й майбутніх проектів (Наташа Ефімофф, радник, керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні та Вікторія Давидова, радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в України).

4 жовтня було організовано роботу в групах, де координатори мереж ЄС представляли презентації щодо проведення роботи за минулий рік, обговорювали плани діяльності мереж ЄС на наступний рік та ділилися своїми напрацюваннями для подальшої співпраці (модераторами виступили: Ірина Стаднічук, координатор Інформаційних Центрів ЄС в Україні та Олександра Рязанцева, координатор Днів Кар’єри ЄС в Україні).

Дуже цікавим та корисним  було представлення «Світового Кафе», де обговорювалися можливі інструменти та заходи для взаємодії та співпраці мереж ЄС у сферах: 1) неформальної освіти; 2) культури; 3) просування європейських цінностей та інформування про процес євроінтеграції; 4) можливості для налагодження взаємодії з бізнесом; 5) можливості для налагодження взаємодії з місцевою владою; 6) можливості для налагодження взаємодії з локальними громадами.

Протягом двох днів учасники мали чудову нагоду обмінятися досвідом, ознайомитися з новими можливостями співпраці між ЄС та Україною, брати участь у цікавих, змістовних та конструктивних дискусіях, залучатися до обговорення планів щодо подальшої співпраці між різними мережами ЄС, а також мати прекрасну можливість поспілкуватися з активними та цікавими людьми, знайти нових партнерів та колег, а головне – нових друзів!

Щиро дякуємо Представництву ЄС в Україні за чудову організацію заходу, за знайомства, за корисні поради, захоплюючи розмови та цікаві діалоги!

📌У вересні цього року в ОРІДУ НАДУ перебувала делегація викладачів та студентів університету з м. Бєлосток (Польща) з метою участі у спільній осінній школі 10-14 вересня 2018 року 🇵🇱

Вже стало доброю традицією проведення в Інформаційному Центрі ЄС ОНЕУ спільних заходів з Одеським Регіональним Інститутом Державного Управління!

У вересні цього року в ОРІДУ НАДУ перебувала делегація викладачів та студентів університету з м. Бєлосток (Польща) з метою участі у спільній осінній школі 10-14 вересня 2018 року. Програмою школи було передбачено лекції та дискусії з питань реформування публічної служби, системи підготовки управлінських кадрів, надання адміністративних послуг, розвитку громадянського суспільства в Україні.

Шість студентів делегації під керівництвом Андрія Маєва, доцента кафедри української та іноземних мов відвідали Інформаційний Центр ЄС Одеського національного економічного університету. Метою візиту було ознайомлення з діяльністю Інформаційного Центру ЄС в Одеському регіоні. У ході зустрічі було представлено презентацю щодо основної мети діяльності ІЦ ЄС ОНЕУ, проінформовано стосовно бази публікацій і матеріалів офіційних закладів ЄС (Publication Offices of the European Union), а також надано інформацію про заходи, які проводить Інформаційний Центр ЄС ОНЕУ.

У ході зустрічі студенти цікавилися інформацією, ставили питання щодо подальших планів діяльності, було запропоновано цікаві пропозиції для організації  спільноі діяльності у майбутньому.

Проведення Дня кар’єри в ОНЕУ 2018!

«День кар’єри ЄС» було проведено 11 квітня 2018 р., з 10:00 до 17:00 в Ι корпусі Одеського національного економічного університету за адресою вул. Преображенська, 8.

Захід урочисто відкрили ректор ОНЕУ Михайло Звєряков та координатор Інформаційного Центру Представництва ЄС Ірина Шостак.

Дата проведення:

11 квітня 2018 року

Місце проведення:

вул. Преображенська, 8 (1-й корпус ОНЕУ)

Час проведення:

з 10:00 – 17.00

Організатори заходу:  

Інформаційний центр ЄС у партнерстві з Відділом маркетингу та зв’зків з роботодавцями

Мета заходу:

ознайомлення молоді Одещини про шляхи професійного зростання та кар’єрні можливості для молоді у європейському вимірі. Завдяки «Дню кар’єри ЄС» молодь отримала можливість поспілкуватися з потенційними працедавцями, записатися на стажування або пройти співбесіду у компаніях-учасниках

У заході взяли участь як місцеві роботодавці, так і представники європейських /міжнародних компаній та проектів, а також студенти Одеського національного економічного університеу, Інституту Регіонального Державного Управління, Одеської Державної Академії Холоду, Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського, державні службовці, працівники державних підприємств, комерційні компанії та фірми, представники банківта інших неурядових організацій м. Одеси. Протягом дня студенти  мали чудову нагоду пройти співбесіду,  взяти участь у тренінгах, записатися на стажування до місцевих та міжнародних компаній, дізнатися більше про  вакансії, вимоги вітчизняного та європейського ринку праці.

Невід’ємною складовою заходу було інформування молоді Одещини про освітні можливості та їхню роль на кар’єрному шляху в рамках дискусії «Освіта -> кар’єра: як виглядає формула успіху». Спікери  обговорювали такі важливі та нагальні питання як: роль освіти закордоном і участі молоді у неформальній освіті (проектах та тренінгах),  у подальшій кар’єрі, співвідношення очікувань молоді, що отримала освіту закордоном, та реалій вітчизняного ринку праці. Спікерами виступили: Катерина Жданова (менеджер з освітніх можливостей програми Erasmus+), Олександра Рязанцева (координатор Днів кар’єри Представництва ЄС, випускниця EU Study Days, стипендіат DAAD), Валентина Диновська (випускниця EU Study Days). Окрім того  було представлено можливості навчання та стажування для молоді в рамках програми ЄС Еразмус+, а також надано багато корисної інформації та порад щодо подання заявок на отримання грантів та стипендій на навчання в країнах ЄС. Студенти відмітили, що даний захід не лише інформує про вакансії, які пропонуть різноманітні компанії Одещини , а й дізнатися більше про можливість участі у міжнародних проектах та отримати гранти на навчання або стажування.

В рамках заходу також було проведено 2 тренінги: «Співбесіда перед працевлаштуванням: слабкі та сильні сторони» та «Працевлаштування без досвіду роботи», під час яких тренери у доступній та цікавій формі знайомили учасників із основними правилами проходження співбесіди та навчали, яким чином необхідно правильно подавати своє резюме під час пошуку першої роботи, акцентуючи увагу на своїх перевагах та досвіді неформальної освіти. Окрім цього було проведено низку презентацій європейських, українських кампаній, а також компаній, які працюють в м. Одеса.

Загалом захід відвідало більше 300 осіб з числа студентів, працівників ВНЗ, комерційних компаній, неурядових організацій та молоді міста Одеси.

3th Year Seminar Economics of the EU and EU-Ukraine relations 2017/2018

Information and Program of the Seminar

For the information and program of the Seminar, please look at our web page of last year. The EU grant was approved for 3 years and the program remained the same for this period.

3 page

Implementation of the Seminar

  1. Enrollment to the Seminar;
  2. Meetings before the beginning of the Seminar.Assistant Irina Shostak and Assistants of participating Universities organized the enrollment of the students at the Seminar;
  3. Improving presentation skills;
  4. How to work with One-Drive Platform. Skype Conference (Lisbon-Odessa).After presentation of the Assistants, the students had the opportunity to ask questions.It was a very useful and high-qualitative technical session (perfect sound and image);
  5. Seminar Sessions Organization;

5.1. Discussion of the EU and Word news – Students got the recommendation at the very beginning to watch main word TV-channels giving breaking EU and Word news;

5.2 Introduction of the Session by academic Coordinator – in the first hour of the Session, Academic Coordinator discusses with students the top-word news, European (refugees, crisis, youth unemployment…), Ukrainian news (economic and political crisis) and he introduces the subject of the Session;

5.3 According to the program the Students should coordinate their presentations in order to develop team work and their future professional life;

5.4. Students present the subject of the Session;

5.5. Evaluation of the presentations by the professor – after each presentation Professor gives evaluation, critics and suggestions of improvement of the students’ presentations and opens the floor for discussion;

5.6 Discussion with students – in every session students were very active asking questions to presenters and discussing the subjects between themselves. The arguments between students were exchanged in a very polite way. Although, differences of opinion prevailed and were accepted;

  1. Filling in the questionnaire about satisfaction of students with the Professor teaching and teaching methodology;
  2. Closing Session

16 лютого в Інформаційному Центрі ЄС Одеського національного економічного університету відбулася зустріч адміністрації університету проректора з НПВР та МЗ Г. Шубартовського та проректора з наукової роботи А. Ковалева з нагоди презентації  Мережі CESEE PhD, яку  було засновано в 2010 році університетом Сараєво, Університетом Любляни та Віденським університетом в рамках проекту Tempus, а також з нагоди представлення  Програми Еразмус + напрямків КА1 та КА2.  

До Мережі CESEE PhD входять  28 університетів з країн центральної та південно-східної Європи.  Головною метою Мережі є сприяння співпраці серед університетів центральної та південно-східної Європи, які пропонують PhD освіту в економіці та бізнесі з метою підвищення якості PhD програм. Завдяки участі у Мережі  в університетах-партнерах є можливість організовувати спільні курси та іншу педагогічну діяльність, зокрема літні школи та наукові семінари для аспірантів конкретних галузях навчання; організовувати та проводити науково-дослідні семінари для університетів-партнерів;  здійснювати обмін між студентами-аспірантами та інтенсифікувати наукове співробітництво.

У ході зустрічі  також було надано багато цікавої та корисної інформації щодо участі університетів України у Програмі ЕРАЗМУС + за напрямом КА1: Навчальна академічна мобільність, яка передбачає надання грантів та можливостей для навчання та стажування студентам, викладачам та адміністративному персоналу, та за напрямом КА2: Проекти співпраці, спрямовані на розвиток потенціалу та обміну кращими практиками у галузі вищої освіти.

Для України як країни-партнера (Partner Country) Пограми ЕРАЗМУС+ відкриті можливості на організацію та участь у проектах з навчальної (академічної) мобільності з країнами-членами (Program Countries) Програми ЕРАЗМУС+ за напрямами КА1 та КА2.

8  лютого в Інформаційному Центрі ЄС Одеського національного економічного університету відбувся круглий стіл за участю представників  Одеської державної адміністрації Юрія Маслова та Ліліани Іванової, директора Центру стійкого розвитку та вивчення проблем навколишнього середовища Дунайського регіону, а також професорсько-викладацького складу ОНЕУ.  

На зустрічі було представлено Спільну Операційну Програму Румунія-Україна 2014-2020, яка містить Конкурс  проектів м’якого типу (SOFT) та Конкурс проектів жорсткого типу (HARD)).

До проектів м’якого типу не входить інфраструктурний компонент або інфраструктурний компонент не перевищує 1 млн. євро.

Проекти  м’якого типу (SOFT) фінансуються в рамках таких пріоритетів:

Пріоритет 1.1. Міжвідомча співпраця в галузі освіти з метою розширення доступу до освіти та якості освіти.

Пріоритет 1.2. Просування і надання підтримки для досліджень та інновацій.

Пріоритет 2.1.Збереження і просування культурної та історичної спадщини.

Пріоритет 3.1. Розвиток транскордонної транспортної інфраструктури та інформаційно- комунікаційних технологій.

Пріоритет 4.1. Підтримка розвитку медичних послуг та доступу до охорони здоровя.

Пріоритет 4.2.Підтримка розвитку медичних послуг та доступу до охорони здоров’я.

Пріоритет 4.3. Запобігання та боротьба з організованою злочинністю і поліцейське співробітництво.

Проекти жорсткого типу (HARD) містять інфраструктурний компонент більше ніж 1 млн. євро. Вони фінансуються в рамках таких пріоритетів:

Пріоритет 3.1.Розвиток транскордонної транспортної інфраструктури та інформаційно-комунікаційних технологій.

Пріоритет 4.1. Підтримка розвитку медичних послуг та доступу до охорони здоров’я.

Пріоритет 4.3. Запобігання та боротьба з організованою злочинністю і поліцейське співробітництво.

 У ході зустрічі  обговорювалися можливості участі у проектах м’якого та жорсткого типу, найбільш актуальні напрямки співпраці Одеси та Одеського регіону з Румунією,  а також правила подання заявок для участі у проектах. В обговоренні брали участь представники різних кафедр ОНЕУ, які є відповідальними за міжнародну діяльність.

За більш детальною інформацією щодо Спільної Операційої Програми Румунія-Україна 2014-2020 звертайтеся за посиланнями:

http://www.ro-ua-md.net/joint-operational-programme-romania-ukraine-2014-2020/

joint operational programme romania-ukraine-moldova 2014-2020.

Шановні студенти та вчителі! Запрошуємо вас до участі у четвертому щорічному Конкурсі відео від Представництва ЄС 🇪🇺🇺🇦

З 12 січня 2018 року відкривався прийом відеоробіт для участі у четвертому щорічному Конкурсі відео від Представництва ЄС.

У фокусі цьогорічного конкурсу – теми європейської освіти та співпраці між Україною та ЄС. Наприклад:

  • Чи є різниця між європейською та українською освітою?
  • Як це – навчатися українцю в Європі?
  • Як українські школи та університети стають ближчими до європейських стандартів?
  • Якою буде українська та європейська освіта через 20 років?
  • Як рух України до ЄС вже зараз змінює твоє місто?

Відео може бути соціальною рекламою, репортажем, влогом, музичним кліпом або ін. Ніяких обмежень щодо формату, стилю й польоту фантазії!

Роботи приймаються у двох категоріях: професіоналів (ті, що мають освіту та професійний досвід у сфері виробництва відео) та аматорів.

Усі конкурсанти отримають дипломи та сувеніри від Представництва ЄС в Україні, а автори трьох найкращих робіт у кожній з категорій – грошові призи до 12 тис грн.

Для участі в конкурсі, відео мають відповідати зазначеній тематиці, бути оригінальними і не використовувати об’єкти чужої інтелектуальної власності та тривати не довше 3-х хвилин.

Прийом робіт триває до 15 липня.

Переможців обиратимуть члени журі, серед яких гендиректор «Артхаус Трафік» Денис Іванов, екс-головний продюсер «Нового каналу» Оксана Панасівська, засновник PIN-production Юрій Панін та радник відділу преси та інформації Представництва ЄС Вікторія Давидова.

Умови конкурсу Ви можете побачити інформаційному листі

Повідомляємо Вам, що починаючи з 12 січня 2018 року розпочалася четверта щорічна всеукраїнська онлайн-вікторина на тему Європи від Представництва ЄС в Україні.

Умови участі в онлайн-вікторині можна побачити в інформаційному листі

3th Year Seminar Economics of the EU and EU-Ukraine relations 2017/2018

Information and Program of the Seminar

For the information and program of the Seminar, please look at our web page of last year. The EU grant was approved for 3 years and the program remained the same for this period.

3 page

Implementation of the Seminar

  1. Enrollment to the Seminar;
  2. Meetings before the beginning of the Seminar.Assistant Irina Shostak and Assistants of participating Universities organized the enrollment of the students at the Seminar;
  3. Improving presentation skills;
  4. How to work with One-Drive Platform. Skype Conference (Lisbon-Odessa).After presentation of the Assistants, the students had the opportunity to ask questions.It was a very useful and high-qualitative technical session (perfect sound and image);
  5. Seminar Sessions Organization;

5.1. Discussion of the EU and Word news – Students got the recommendation at the very beginning to watch main word TV-channels giving breaking EU and Word news;

5.2 Introduction of the Session by academic Coordinator – in the first hour of the Session, Academic Coordinator discusses with students the top-word news, European (refugees, crisis, youth unemployment…), Ukrainian news (economic and political crisis) and he introduces the subject of the Session;

5.3 According to the program the Students should coordinate their presentations in order to develop team work and their future professional life;

5.4. Students present the subject of the Session;

5.5. Evaluation of the presentations by the professor – after each presentation Professor gives evaluation, critics and suggestions of improvement of the students’ presentations and opens the floor for discussion;

5.6 Discussion with students – in every session students were very active asking questions to presenters and discussing the subjects between themselves. The arguments between students were exchanged in a very polite way. Although, differences of opinion prevailed and were accepted;

  1. Filling in the questionnaire about satisfaction of students with the Professor teaching and teaching methodology;
  2. Closing Session

16 лютого в Інформаційному Центрі ЄС Одеського національного економічного університету відбулася зустріч адміністрації університету проректора з НПВР та МЗ Г. Шубартовського та проректора з наукової роботи А. Ковалева з нагоди презентації  Мережі CESEE PhD, яку  було засновано в 2010 році університетом Сараєво, Університетом Любляни та Віденським університетом в рамках проекту Tempus, а також з нагоди представлення  Програми Еразмус + напрямків КА1 та КА2.  

До Мережі CESEE PhD входять  28 університетів з країн центральної та південно-східної Європи.  Головною метою Мережі є сприяння співпраці серед університетів центральної та південно-східної Європи, які пропонують PhD освіту в економіці та бізнесі з метою підвищення якості PhD програм. Завдяки участі у Мережі  в університетах-партнерах є можливість організовувати спільні курси та іншу педагогічну діяльність, зокрема літні школи та наукові семінари для аспірантів конкретних галузях навчання; організовувати та проводити науково-дослідні семінари для університетів-партнерів;  здійснювати обмін між студентами-аспірантами та інтенсифікувати наукове співробітництво.

У ході зустрічі  також було надано багато цікавої та корисної інформації щодо участі університетів України у Програмі ЕРАЗМУС + за напрямом КА1: Навчальна академічна мобільність, яка передбачає надання грантів та можливостей для навчання та стажування студентам, викладачам та адміністративному персоналу, та за напрямом КА2: Проекти співпраці, спрямовані на розвиток потенціалу та обміну кращими практиками у галузі вищої освіти.

Для України як країни-партнера (Partner Country) Пограми ЕРАЗМУС+ відкриті можливості на організацію та участь у проектах з навчальної (академічної) мобільності з країнами-членами (Program Countries) Програми ЕРАЗМУС+ за напрямами КА1 та КА2.

8  лютого в Інформаційному Центрі ЄС Одеського національного економічного університету відбувся круглий стіл за участю представників  Одеської державної адміністрації Юрія Маслова та Ліліани Іванової, директора Центру стійкого розвитку та вивчення проблем навколишнього середовища Дунайського регіону, а також професорсько-викладацького складу ОНЕУ.  

На зустрічі було представлено Спільну Операційну Програму Румунія-Україна 2014-2020, яка містить Конкурс  проектів м’якого типу (SOFT) та Конкурс проектів жорсткого типу (HARD)).

До проектів м’якого типу не входить інфраструктурний компонент або інфраструктурний компонент не перевищує 1 млн. євро.

Проекти  м’якого типу (SOFT) фінансуються в рамках таких пріоритетів:

Пріоритет 1.1. Міжвідомча співпраця в галузі освіти з метою розширення доступу до освіти та якості освіти.

Пріоритет 1.2. Просування і надання підтримки для досліджень та інновацій.

Пріоритет 2.1.Збереження і просування культурної та історичної спадщини.

Пріоритет 3.1. Розвиток транскордонної транспортної інфраструктури та інформаційно- комунікаційних технологій.

Пріоритет 4.1. Підтримка розвитку медичних послуг та доступу до охорони здоровя.

Пріоритет 4.2.Підтримка розвитку медичних послуг та доступу до охорони здоров’я.

Пріоритет 4.3. Запобігання та боротьба з організованою злочинністю і поліцейське співробітництво.

Проекти жорсткого типу (HARD) містять інфраструктурний компонент більше ніж 1 млн. євро. Вони фінансуються в рамках таких пріоритетів:

Пріоритет 3.1.Розвиток транскордонної транспортної інфраструктури та інформаційно-комунікаційних технологій.

Пріоритет 4.1. Підтримка розвитку медичних послуг та доступу до охорони здоров’я.

Пріоритет 4.3. Запобігання та боротьба з організованою злочинністю і поліцейське співробітництво.

 У ході зустрічі  обговорювалися можливості участі у проектах м’якого та жорсткого типу, найбільш актуальні напрямки співпраці Одеси та Одеського регіону з Румунією,  а також правила подання заявок для участі у проектах. В обговоренні брали участь представники різних кафедр ОНЕУ, які є відповідальними за міжнародну діяльність.

За більш детальною інформацією щодо Спільної Операційої Програми Румунія-Україна 2014-2020 звертайтеся за посиланнями:

http://www.ro-ua-md.net/joint-operational-programme-romania-ukraine-2014-2020/

joint operational programme romania-ukraine-moldova 2014-2020.

Шановні студенти та вчителі! Запрошуємо вас до участі у четвертому щорічному Конкурсі відео від Представництва ЄС 🇪🇺🇺🇦

З 12 січня 2018 року відкривався прийом відеоробіт для участі у четвертому щорічному Конкурсі відео від Представництва ЄС.

У фокусі цьогорічного конкурсу – теми європейської освіти та співпраці між Україною та ЄС. Наприклад:

  • Чи є різниця між європейською та українською освітою?
  • Як це – навчатися українцю в Європі?
  • Як українські школи та університети стають ближчими до європейських стандартів?
  • Якою буде українська та європейська освіта через 20 років?
  • Як рух України до ЄС вже зараз змінює твоє місто?

Відео може бути соціальною рекламою, репортажем, влогом, музичним кліпом або ін. Ніяких обмежень щодо формату, стилю й польоту фантазії!

Роботи приймаються у двох категоріях: професіоналів (ті, що мають освіту та професійний досвід у сфері виробництва відео) та аматорів.

Усі конкурсанти отримають дипломи та сувеніри від Представництва ЄС в Україні, а автори трьох найкращих робіт у кожній з категорій – грошові призи до 12 тис грн.

Для участі в конкурсі, відео мають відповідати зазначеній тематиці, бути оригінальними і не використовувати об’єкти чужої інтелектуальної власності та тривати не довше 3-х хвилин.

Прийом робіт триває до 15 липня.

Переможців обиратимуть члени журі, серед яких гендиректор «Артхаус Трафік» Денис Іванов, екс-головний продюсер «Нового каналу» Оксана Панасівська, засновник PIN-production Юрій Панін та радник відділу преси та інформації Представництва ЄС Вікторія Давидова.

Умови конкурсу Ви можете побачити інформаційному листі

Повідомляємо Вам, що починаючи з 12 січня 2018 року розпочалася четверта щорічна всеукраїнська онлайн-вікторина на тему Європи від Представництва ЄС в Україні.

Умови участі в онлайн-вікторині можна побачити в інформаційному листі

9 листопада 2017 року 0 12.00. в ауд. 204, за адресою пров. Привокзальна, 2 (3 корпус Одеського національного економічного університету, факультет міжнародної економіки) на базі Інформаційного Центру ЄС ОНЕУ разом із Одеським Регіональним Інститутом Державного Управління було проведено семінар з теми «Головні Інституції Європейського Союзу».

Спікером семінару виступив представник університету Прикладних Наук Кемптена (Німеччина) Еліас Шемпф.

Семінар проводився для студентів 1-4 курсів факультету міжнародної економіки, які навчаються за спеціальною програмою викладання усіх предметів англійською мовою.

Протягом семінару студентам було надано багато цікавої та змістовної інформації щодо історії виникнення Європейського Союзу, його політики та хронології важливих подій ЄС. У ході семінару обговорювалися головні інституції ЄС, а саме: Європейський Парламент, Європейська Комісія, Рада Європейського Союзу, Суд Європейського Союзу, Європейський центральний банк / Європейський інвестиційний банк тощо.

Студенти дискутували про функції та взаємодію головних інституцій ЄС, співпрацю України з європейськими країнами, а також про перспективи вступу України до Європейського Союзу.


23 жовтня 0 9.30 в Одеському національному економічному університеті в Малій Актовій Залі (ауд.209) відбулася зустріч з делегацією Європейського Союзу, яку очолив посол ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі!

На зустрічі з адміністрацією університету, викладачами та студентами Одеського національного економічного університету, Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, Одеської національної юридичної академії, Одеського національного політехнічного університету та Одеського Регіонального Інституту Державного Управління обговорювалася тема, яка є дуже актуальною та нагальною для України, а саме: «Майбутні перспективи взаємовідносин між ЄС та Україною».

Метою візиту дипломата було поширення Європейського досвіду становлення сучасної та демократичної держави. Пан Хьюг Мінгареллі зазначив, що саме молодь є майбутнім держави, яка й повинна продовжувати розвивати співпрацю між Україною та Європейськими країнами.

Головною проблемою України, яка не дозволяє стати рівноправним членом ЄС, на думку посла, є корупція у всіє сферах життя країни. Наразі до України не надходять інвестиції, які спроможні надавати нові робочі місця, тому що іноземні інвестори налякані саме великим рівнем корупції. Відтак, для прийняття України до ЄС, наша країна повинна зробити все можливе для того, щоб побороти корупцію в економіці, юстиції та адміністративних структурах.

Пан посон наголошував на тому, що для сталого розвитку економіки, країні необхідне наступне:

  1. нвестиції світових ринків;
  2. прозорі відносини в економіці, юстиції та адміністративних структурах;
  3. виготовлення безпечної продукції;
  4. не забороняти свободу слова народу.

http://grad.ua/programmy-tv/tv-novosti/72775-novosti-23102017.html


17 жовтня 2017 року на базі Інформаційного Центру ЄС ОНЕУ о 15.00 у Малій Актовій Залі (ауд.209) відбулася зустріч з делегацією ФОФУ (Федерація «Обміни Франція – Україна), яку очолив Кармело Ніколозі.

У ході зустрічі обговорювалася можливість співпраці між Одеським національним економічним університетом та ФОФУ, організація та проведення стажувань студентів та викладачів в університетах Франції.

Під час зустрічі відбулося підписання нової угоди про співпрацю між Одеським національним економічним університетом та ФОФУ, а також представлення нових програм стажування для студентів та викладачів на 2018 рік.

У зустрічі брали участь викладачі та студенти, які володіють французькою мовою або вивчають її.


09 жовтня 2017 року на базі Інформаційного Центру ЄС було проведено Міждисциплінарний круглий стіл «Академічні навички. Міждисциплінарний аспект. Дистанційне навчання», основним завданням якого було обговорення та впровадження напрацювань, отриманих під час стажування к.пед.н., доцента кафедри іноземних мов О.О. Карпової, яка у липні 2017 року перебувала у Магдебурзькому університеті імені Отто фон Гуеріке (Німеччина) за програмою Німецької служби академічних обмінів (DAAD) з метою дослідження проблеми міждисциплінарного навчання у вищій школі. Були зіставлені навчальні плани факультету економіки та управління підприємництвом (ОНЕУ) та факультету економіки та менеджменту (Університет імені Отто фон Гуеріке), в результаті чого 1 серпня 2017 року був підписаний Перший додаток до договору з академічного обміну між факультетами, що дає змогу бакалаврам та магістрам щонайменше від одного семестру навчатися у вузі партнері, що стало наступним кроком до підписання подвійних дипломів між університетами.

Під час проведення круглого столу обговорювалися питання дистанційного навчання, проблеми використання міждисциплінарного підходу у викладанні основних дисциплін та створення Модульної книги для факультету економіки та управління підприємництвом для реалізації Договору про академічну мобільність.

У дискусії брали участь викладачі різних кафедр. Усі пропозиції були прийняті до уваги для їх подальшої реалізації на кафедрах.


03.10.2017 0 14.00. на базі Інформаційного Центру Одеського національного економічного університету в ауд. 209 (Мала актова зала) відбувся дискусійний клуб з теми «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?»

Захід був організований в рамках проектів Представництва ЄС в Україні «ЄС: вибір молодого покоління України”, який спрямований на поширення інформації про ЄС та процеси євроінтеграції України.

Модератор – Ірина Шостак, координатор Інформаційного Центру ЄС Одеського національного економічного університету

Спікери:
  • Райнер Р. Штальтнер – директор, офіційний представник Торгово-Промислової Палати України в Австрії, Український Бізнес Консалтинг Ю.Би.Кон;
  • Андрій Яцеленко – в.о. директора Центра зайнятості м. Одеси;
  • Рузанна Арутюнян – співзасновник та СЕО бізнес-школи WAVE м. Одеси;
  • Олена Тринчук – керівник відділу із зв’язків з роботодавцями та сприянню працевлаштування студентів, Одеський національний економічний університет;
  • Світлана Телешевська – головний юрисконсульт ООО «ТД Нептун», к.е.н, Одеський національний економічний університет, спеціаліст у сфері управління проектами, громадський діяч;
  • Валерія Ольшанська – віце-президент напрямку Talent Management в міжнародній молодіжній організації ВМГО AIESEC в Україні, м. Одеса;
  • Марина Мрук – лідер команди зі створення проектів Incoming Global Volunteer (AIESEC).

Під час проведення дискусійного клубу обговорювалися наступні питання:

Чи створить Європа нові робочі місця для молоді в Одеському регіоні? Що ми можемо запропонувати Європі задля залучення інвестицій в Одеський регіон? Чи відчуває бізнес в нашому регіоні позитивні ефекти Євроінтеграції? Що для вас означає “стандарти європейського рівня життя”? Чи можливі ці стандарти в Україні? Що треба зробити, щоб створити нові робочі місця? Одеса 2020: які професії будуть актуальними? Сфери самореалізації молоді в Одесі: держслужбовець, бізнес або громадський сектор? Чи повинна держава забезпечувати першим робочим місцем? Чи є успішні старт-апи в Україні? Хто допоможе молоді розвивати власну справу?

Учасники дискусійного клубу активно ділилися своїм досвідом стажуваня, навчання та працевлаштування за кордоном, у яких їм довелося брати участь. Давали корисні поради студентам щодо їх подальшого працевлаштування, професійного розвитку, самовдосконалення, а також можливостей, які пропонують різноманітні організації, компанії та підприємства Одещини та Одеський національний економічний університет.


 

Шановні викладачі та студенти!

03.10.2017 на базі Інформаційного Центру o 14 годині в ауд.209 (Мала актова зала) Одеського національного економічного університету разом з Представництвом ЕС в Україні відбудеться дискусійний клуб з теми «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?».

Модератор: координатор Інформаційного Центру ЕС Одеського національного економічного університету Ірина Шостак

Дискусійний клуб проводитиметься за участю наступних спікерів:
  1. Райнер Р. Штальтнер – директор, офіційний представник Торгівельно-Промислової Палати України в Австрії, Український Бізнес Консалтинг Ю.Би.Кон;
  2. Андрій Яцеленко – в.о. директора Центра зайнятості м. Одеси;
  3. Рузанна Арутюнян та Ірина Ненно – співзасновник та СЕО бізнес-школи WAVE м. Одеси та директор з навчальної роботи;
  4. Олена Тринчук – керівник відділу із зв’язків з роботодавцями та сприянню працевлаштування студентів Одеського національного економічного університету;
  5. Світлана Телешевська – головний юрисконсульт ООО «ТД Нептун», к.е.н, Одеський національний економічний університет, спеціаліст у сфері управління проектами, громадський діяч;
  6. Валерія Ольшанська та Марина Мрук – Віце-президент напрямку Talent Management в міжнародній молодіжній організації ВМГО AIESEC в Україні, Лідер команди зі створення проектів Incoming Global Volunteer (AIESEC).

У ході проведення дискусійного клубу обговорюватимуться питання, повязані із залученням інвестицій до одеського регіону, позитивні ефекти Євроінтеграції, стандарти європейського життя, перші робочі місця для молоді, актуальні професії у 2020 році тощо.

В якості гостей запрошені студенти, викладачі, представники банків,відомих українських бізнес компаній та підприємств.


11 вересня 2017 на базі Інформаійного центру ЄС в Одеському національному економічному університеті планується урочисте відкриття ІІІ року проведення Семінару «Економіка Європейського союзу (ЄС)та відносини ЄС – Україна» в рамках проекту Еразмус+ модуля Жана Моне за участю наукового координатора професора з Португалії Альваро Фернандеса. У семінарі беруть участь студенти п’яти ВНЗ Одеси, а саме: Одеського національного економічного університету, Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, Одеського політехнічного університету, Одеської юридичної академії, Одеського інситуту державного управління. На відкриття запрошені представники керівництва 5 ВНЗ Одеси, Представництво ЄС в Україні, а також посол ЄС в Україні Хьюго Мінгарелі.

Урочисте відкриття відбудеться о 16.00. у Малій Актовій Залі Одеського національного університету.

З повагою, Інформаційний Центр ЄС.


В рамках проекту «Підвищення енергоефективності та стимулювання використання відновлюваної енергії в агро-харчових та інших малих та середніх підприємствах (МСП) України»в 6 корпусі ОНЕУ, комп’ютерний клас ауд. 215 з 17.07 по 21.07.2017 пройшов п’ятиденний семінар-тренінг «Фінансовий аналіз інвестиційних проектів з використанням програмного забезпечення COMFAR III Expert». Тренінг проводився фахівцями UNIDO. У роботі семінару брали участь понад 20 провідних фахівців в області впровадження енергоефективних технологій в діяльність підприємств і організацій України.

Для оцінки інвестиційної привабливості підприємств та ефективності передбачуваних інвестицій, як правило, потрібно група експертів, що володіють спеціальними знаннями в різних галузях економіки (маркетинг, фінансовий і управлінський облік, інвестиції, податкове планування). Такі кадри є у консалтингових фірм, що надають послуги підприємствам. Однак вартість цих послуг сьогодні багатьом підприємствам недоступна. Тому єдиною можливістю самостійно розрахувати і проаналізувати інвестиційний проект, провести аналіз фінансово-господарської діяльності для оцінки інвестиційної привабливості свого підприємства, розробити стратегічний план розвитку за допомогою власних фахівців є їх навчання сучасним методам інвестиційного проектування за рахунок використання спеціальних комп’ютерних програм. Організація з промислового розвитку, будучи підрозділом Організації Об’єднаних Націй ЮНІДО (англ. UNIDO – United Nations Industrial Development Organization), сама веде роботу як по вдосконаленню і питань всесвітнього використання своєї методики інвестиційної привабливості проектів, так і її реалізації в формі комп’ютерних програм. Результатом подібної діяльності стало програмний засіб КОМФАР (COMFAR), створене безпосередньо ЮНІДО і розповсюджується нею ж на комерційній основі. КОМФАР є універсальним засобом проведення розрахунків в області інвестиційного проектування: він адаптований до широкого спектру завдань, які можуть зустрітися користувачам по всьому світу.


18 липня 2017 року в Інформаційному Центрі ЄС Одеського національного економічного університету, за ініціативою завідуючої кафедри обліку та оподаткування Кузіної Р.В., відбувся семінар за участю представників бізнесу, консультантів з оподаткування та викладачів університету.

У ході зустрічі були розглянуті нагальні питання податкового законодавства України, його відповідність до Євпропейських директив, а також проблематика директиви ЄС №43 стосовно питань аудиторської діяльності.

Всі учасники семінару були ознайомлені з останніми надходженнями матеріалів до бібліотеки Інформаційного центру ОНЕУ.


Уважаемые коллеги!

Информационный центр Европейского Союза Одесского национального экономического университета сообщает Вам, что Представительством ЕС в Украине в рамках партнёрства с 8 Одесским Международным Кинофестивалем будут проведены 2 мероприятия:

1) Для молодёжи – 20.07.2017 с 12:00 до 13:30 (по адресу: Стальканат-Арт, ул. Водопроводная, 16).

Тема: “Освітні можливості в ЄС для молоді у сфері культури”.

2) Для детей – 21.07.2017, время: с 12:00 до 14:00 (по адресу: Стальканат-Арт, ул. Водопроводная, 16).

Тема: “Європейські цінності”.

Приглашаем Ваших студентов и сотрудников принять активное участие в мероприятиях, проводимых Представительством ЕС!

С подробной информацией о мероприятиях можно ознакомиться в приложениях, а также по ссылкам:

1) Для молодёжи: https://www.facebook.com/events/1918701595067299

2) Для детей (примерно 3-9 лет): https://www.facebook.com/events/203497073513535

Заранее благодарим Вас за сотрудничество!
Информационный Центр ЕС ОНЭУ

20.0721.07


6 липня 2017 року на базі Інформаційного Центру ЄС (кім.210) в Одеському національному економічному університеті відбувся семінар з теми «Обмін досвідом з участі у міжнародних семінарах-тренінгах».

У ході зустрічі було надано багато цікавої та корисної інформації для професорсько-викладацького складу з проблем розвитку лідерського потенціалу за програмою «ELITE» для студентів та викладачів ОНЕУ, створення та використання кейсів на заняттях на прикладі університету Грінвіч (Великобританія), а також інформації щодо участі університетів України у Програмі ЕРАЗМУС + за напрямом КА1: Навчальна академічна мобільність, яка передбачає надання грантів та можливостей для навчання та стажування студентам, викладачам та адміністративному персоналу.

Для України як країни-партнера (Partner Country) Пограми ЕРАЗМУС+ відкриті можливості на організацію та участь у проектах з навчальної (академічної) мобільності з країнами-членами (Program Countries) Програми ЕРАЗМУС+ за напрямом КА1: Навчальна (академічна) мобільність, що містить кредитну та ступеневу мобільність.

На зустрічі було представлено наступні теми презентацій:

  1. «Освіта для лідерства, інтелігентності та розвитку таланту» (к.ф.н.доцент Кіршо С.М.)
  2. «Тренінг з написання проектних заявок за напрямом КА1: Міжнародна кредитна мобільність» (для ВНЗ) (к.пед.н. доцент Шостак І.І.)
  3. «Приклади формування кейсів університету Грінвіч (Великобританія)» (к.е.н.,доцент Місько Г.А).

Протягом семінару обговорювалися можливості співпраці Одеського національного економічного університету з європейськими університетами для організації взаємного обміну студентами, викладачами та адміністраттивним персоналом за проектами з міжнародної кредитної мобільності, розвитку їх лідерського потенціалу та пограмами подвійних дипломів, що є наразі дуже важливим для виходу у єдиний міжнародний академічний простір.


13 червня за підтримки Представництва ЄС в Одеському національному економічному університеті відбулася інтерактивна гра-симуляція «Засідання Ради ЄС: як Україна отримала безвіз» за участю студентів ОНЕУ. Гра мала на меті показати студентам на практиці як влаштований Європейський Союз та як працюють його головні інституції. Студенти виступали в якості представників міністрів країн-членів ЄС та обговорювали питання стосовно налагодження економічних зв’язків між країнами ЄС після скасування віз, дискутували про переваги та недоліки безвізового режиму.

В рамках візиту 13-15 червня Представництво ЄС в Україні провело ряд інформаційних заходів в Одесі та Іллічівську.

13 червня в Інформаційному Центрі ЄС Одеського національного економічного університету відбувся візит Вікторії Давидової – Радника з питань преси та інформації Представництва ЄС України. У ході зустрічі обговорювалися питання подальшого розвитку діяльності та функціонування Інформаційного Центру ЄС ОНЕУ, огляд питань ЄС у галузі освіти, для молоді та у роботі з медіа.

Протягом дводенного візиту 13.06 – 15.06 Представництвом ЄС проведені зустрічі та семінари для молоді щодо програм ЄС для молоді Одещини, представниками державного управління, громадських організацій та медіа, з представниками малого та середнього бізнесу за програмою EU4Business – підтримка бізнес інфраструктури в Україні.

Всі заходи відбулися в рамках інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні, яку Представництво ЄС в Україні проводить в різних містах України. Мета кампанії – поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності щодо розвитку відносин між Україною та ЄС


В Одеському національному економічному університеті 9 вересня в Малій актовій залі відбулося урочисте відкриття циклу лекцій та семінарів професора Альваро Фернандеса (Португалія) «Економіка Європейського союзу та майбутнє відносин ЄС-Україна».

Вже другий рік поспіль в ОНЕУ проф. Альваро Фернандес проводить свої заняття завдяки отриманому гранту від ЄС в рамках Модуля Жан Моне. Грант отримав ОНЕУ, який розрахований на проведення семінарів та лекцій протягом трьох років – 2015-2018 рр.

Цього року учасниками, як і минулого року, окрім студентів ОНЕУ стали студенти ОНУ ім. І.І.Мечникова, ОНПУ та ОРІДУ НАДУ.

Методика навчання була розроблена та спеціально пристосована для студентів України щоб сприяти передачі досвіду в галузі наукових досліджень, навчання і викладання для молодих вчених для дослідження ЄС.

Для програми семінару були обрані актуальні теми досліджень ЄС та відносин Україна-ЄС для збільшення можливостей працевлаштування майбутніх випускників.

Запрошеним гостем на відкритті семінарів цього разу був Юргіс Вілчінскас – Радник, Керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні. Після його виступу, в котрому були порушені хвилюючі теми з теперішньої ситуації в ЄС (особливо тема Brexit), присутні в аудиторії змогли поставити свої питання та отримати на них відповіді в ході дискусії.

А нещодавно, 24 жовтня, відбулося урочисте вручення ректором М.І. Звєряковим сертифікатів студентам, що успішно прослухали черговий курс лекцій проф. А.Фернандеса.

Наступного року ми знову будемо раді бачити наступне покоління студентів ОНЕУ, ОНПУ, ОНУ ім. І.І.Мечникова та ОРІДУ НАДУ в стінах нашого університету.

Адміністрація ОНЕУ щиро бажає всім учасникам скорення нових вершин, застосування отриманих знань на практиці та більше подібних корисних заходів у майбутньому!


28 квітня ректор університету М.І. Звєряков вручив сертифікати студентам ОНЕУ, ОНУ ім. І.І.Мечникова та ОНПУ, які відвідали курс лекцій «Економіка Європейського Союзу та відносини ЄС – Україна 2015/2016». Цей курс проводив професор Альваро Фернандес з Португалії за підтримки модуля Jean Monnet програми Erasmus+. Це дозволило студентам поглибити свої знання як з теми відносин між Україною та Європейським Союзом так і з англійської мови, особливо з економічних термінів, а також отримати навики з використання в роботі OneDrive платформи. Отриманий досвід допоможе в майбутньому кожному як в подальшому навчанні так і на роботі в вітчизняних та закордонних компаніях.

Наступного навчального року запрошуємо всіх бажаючих відвідати цикл лекцій Альваро Фернандеса в ОНЕУ.


З 23 по 25 березня в Тернопільському національному економічному університеті (ТНЕУ) відбулася зустріч координаторів Інформаційних центрів ЄС. Делегати представляли всю країну – від півдня до півночі, від заходу до сходу – більше 15 областей.

Інформаційний центр ЄС при Одеському національному економічному університеті (ОНЕУ) був представлений фахівцем ВМЗ, координатором ІЦ ЄС Марією Качер. У ході зустрічі учасники та гості мали можливість обговорити поточні перспективи та переваги співпраці України та ЄС в рамках Угоди про асоціацію. За результатами дискусії було визначено ключові вектори розвитку євроінтеграційних процесів в Україні.

Про актуальні проблеми взаємодії ЄС з нашою країною розповів голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінські, який відвідав засідання дискусійного клубу в рамках зустрічі. Учасники поставили власні запитання пану Яну Томбінському та отримали вичерпні відповіді.

Координатори ІЦ ЄС з різних регіонів України поділилися один з одним практичним досвідом. У підсумку учасники зустрічі дійшли згоди про необхідність об`єднати зусилля та спільно працювати у напрямку активізації, популяризації цінностей ЄС в Україні.

Принагідно висловлюємо щиру подяку організаторам заходу та адміністрації Тернопільського національного економічного університету за гостинність.


18.02.2016 відбувся візит французької делегації до ОНЕУ.

До складу делегації входили:
  • Посол Франції в Україні пані ІзабельДюмон,
  • радник посольства з питань культури Паскаль Сліванські,
  • консул Марі-ЕленТеілуні,
  • аташе з питань наукових і університетських зв’язків – Сільвен Ріголе
  • керівник економічної місії посольства Вінсент Фалькоз.

У ході переговорів обговорювалися питання співпраці ОНЕУ з університетами та установами Франції, зокрема робота за програмами подвійних дипломів, поширення співпраці у межах міжнародних програм та проектів.

На завершення візиту делегація відвідала Інформаційний центр Європейського Союзу ОНЕУ, де відбулося спілкування з представниками мас-медіа.


10 листопада 2015 року в Інформаційному центрі Європейського Союзу ОНЕУ відбулася відео-конференція з Представництвом ЄС в Україні та Інформаційним центром ЄС Української академії банківської справи Національного Банку України (м. Суми). В ході відео-конференції представник секції торгівлі та економіки Представництва ЄС в Україні Джозелін Гіттон зробив коротку доповідь на тему: «Фінансова стабільність в Україні: як допомагає ЄС». Далі відбулося вільне спілкування в режимі «питання-відповідь». Від ОНЕУ на заході були присутні студенти 1-го та 2-го курсу факультету економіки та управління виробництвом, проректор з НПВР та МЗ доц. Г.І. Шубартовський, координатор Інформаційного центру ЄС ОНЕУ О.Ю. Білоус, доц. кафедри економіки підприємства, к.е.н. О.О. Дегтярьова.

Міжнародні освітні програми

Програми уряду Чехії (Scholarship Awards within the Foreign Development Assistance Programme)

Уряд Чеської Республіки надає стипендії з метою розвитку та підтримки навчання іноземних громадян із країн, що розвиваються, у провідних ВНЗ Чехії.

Стипендії на навчання надаються у наступних сферах:

  • економіка;
  • сільське господарство;
  • інформатика;
  • енергетика;
  • охорона навколишнього середовища.

Більш детально з програмою можна ознайомитись за наступним посиланням. (http://www.msmt.cz/eu-and-international-affairs/government-scholarships-developing-countries?lang=2 )


Стипендії DAAD

5 лютого 1998 року у Києві був підписаний «Меморандум про співпрацю між Міністерством освіти України та Німецькою службою академічних обмінів (DAAD)», що передбачав відкриття офісу DAAD у Києві. Офісом реалізується багато проектів, які надають можливість студентам, аспірантам, кандидатам та докторам наук тощо навчатися в Німеччині, проходити курси підвищення кваліфікації або стажування. Стипендія покриває витрати на перебування у країні. Інформаційний центр DAAD у Києві:

03056 м. Київ,
пр. Перемоги, 37,
НТУУ «КПІ», корпус № 6, 2 поверх,
тел.: +(38044) 406 82 69 ,
+(38044) 406 85 41 ,

http://www.daad.org.ua/


Fulbright

Основною ідеєю програми імені Фулбрайта, спонсором якої виступає уряд США, є взаємодія та взаєморозуміння, засновані на пізнанні та повазі до розмаїтого світу. Вона успішно діє з 1946, нині — у 155 країнах світу. За час існування Програми в Україні — з 1992 року — близько 900 українців навчались, стажувались, проводили дослідження в США; у свою чергу, понад 530 американців викладали в українських вишах і займались науковою працею.

Програма є щорічною. У програмі можуть брати участь:

  • студенти старших курсів і випускники ВНЗ;
  • молоді викладачі та дослідники;
  • кандидати та доктори наук, а також аспіранти напередодні захисту;
  • викладачі та фахівці соціо-гуманітарного профілю.

Також існують програми для навчальних і наукових установ України.

Більш детальну інформацію можна отримати на сайті програми (http://www.fulbright.org.ua/ ) або у представництві Програми імені Фулбрайта в Україні за адресою:

офіс 904, вул. Еспланадна, 20, Київ, 01001, Україна.
Телефон: +380 (44) 287-07-77,
Факс: +380 (44) 230-20-60.


UGRAD

Програма обміну для студентів вищих навчальних закладів (UGRAD) є програмою Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США. Програмам надає можливість студентам бакалавріату денного відділення ВНЗ навчатися протягом одного академічного року/семестру в університетах або дворічних чи чотирирічних коледжах США.

В усіх студентів, які беруть участь у програмі, після повернення з програми повинен залишатися як мінімум один семестр до отримання диплому про вищу освіту. Учасники відбираються шляхом відкритого конкурсу.

Більш детально з програмою можна ознайомитись за наступним посиланням http://ukrainian.ukraine.usembassy.gov…


Навчання та стажування у Франції

Щороку посольство Франції в Україні оголошує конкурс на здобуття стипендій уряду Франції для навчання на різноманітних магістерських і PhD програмах.

Стипендіальні програми для навчання у Франції

Фінансову підтримку студентства, яке обрало Францію для здобуття вищої освіти надають не лише урядові, регіональні організації, самі навчальні заклади але і різноманітні фонди.

  1. Сипендія EIFFEL
  2. Стипендіальна програма університету Париж Сакле
  3. Стипендіальнi програми Франкофонного інституту адміністрації та управління (IFAG)
  4. Bourses d’accueil de l’Université de Lyon
  5. Стипендіальна програма Жака Жусо-Дюб’єна
  6. Міжнародна стипендіальна програма Ecole normale supérieure de Cachan та IDEX Paris-Saclay

Наукові стажування

Завдяки численним науковим стажуванням щороку розширюється розвиток французько-українського наукового співробітництва. Аспіранти, молоді науковці та досвідчені фахівці можуть скористатись численним можливостями для проведення наукових досліджень, які пропонують французькі заклади вищої освіти та наукові установи. Більш детальну інформацію можна отримати на сайті агенції http://www.ukraine.campusfrance.org/page/стипендії-уряду-франції )


Освітні можливості, які надає посольство США в Україні

Відділ преси, освіти і культури Посольства США в Україні координує та надає інформацію про програми академічних обмінів Державного департаменту США для українських студентів, вчителів, викладачів, дослідників та інших. Відбір учасників для кожної програми здійснюється на засадах безкоштовного відкритого конкурсу серед кваліфікованих заявників, які вільно володіють англійською мовою.

Консультативні центри EducationUSA входять до мережі більш ніж 450 центрів по всьому світу та надають точну, об’єктивну і неупереджену інформацію про всі акредитовані американські вищі навчальні заклади у Сполучених Штатах, проводять консультації щодо вступу до коледжів та університетів у США. В Україні центри мережі EducationUSA розташовані у Києві, Львові, Харкові та Дніпропетровську.

Ключові веб-сайти:

Посольство США в Україні (facebook: https://www.facebook.com/usdos.ukraine

youtube канал: www.youtube.com/user/USEmbassyKyiv )

Офіс Програми ім. Фулбрайта в Україні (http://www.fulbright.org.ua/ )

Американські Ради: ACTR/ACCELS (American Councils) (http://www.americancouncils.org.ua/ )

IREX (http://irex.ua/ua )

Мережа Education USA — консультативні центри з питань освіти:

www.educationusa.info/Ukraine (англійською мовою) (http://www.educationusa.info/Ukraine );

www.americancouncils.org.ua (у Києві) (http://www.americancouncils.org.ua/) ,

www.center-osvita.dp.ua (у Дніпропетровську) (http://www.center-osvita.dp.ua/) ,

www.osvita.kharkiv.org (у Харкові) (http://www.osvita.kharkiv.org/) ,

www.osvita.org/ukr (у Львові) (http://www.osvita.org/ukr) .


Навчання у Великій Британії

Стипендіальна програма імені Вейденфельда — поєднує стипендії для навчання та курси лідерських навичок, пропонує аспірантам і молодим спеціалістам повне фінансування навчання в аспірантурі Оксфорду.

Стипендію доповнює комплексна програма розвитку лідерських навичок.

Докладніше з програмою можна ознайомитися за наступними посиланнями:

Стипендії для навчання в Оксфорді Стипендіальна програма імені Вейденфельда


Програма Чівнінґ — це глобальна стипендіальна програма уряду Великої Британії, заснована в 1983 році з метою надання можливостей отримання освіти у вищих навчальних закладах Британії — переважно на річних магістерських програмах — фахівцям, які мають потенціал стати майбутніми лідерами, управлінцями та тими, хто формують суспільну думку.

Більш детально з умовами отримання грантів можна ознайомитися на сайті програми. (http://www.chevening.org/ ) Додаткову інформацію з питань навчання у Сполученому Королівстві можна отримати за наступними посиланнями: University of Oxford (http://www.ox.ac.uk/admissions/graduate/fees-and-funding/graduate-scholarships ) Education UK (http://www.educationuk.org/global/articles/scholarships-financial-support/ ) стипендії на навчання в Університеті Кардiффу (http://www.cardiff.ac.uk/for/prospective/international/funding/international%20-scholarship-fund.html ) стипендії на навчання в Університеті Сассексу (http://www.sussex.ac.uk/iss/ ) За більш детальною інформацією звертайтеся у відділ міжнародних зв’язків ОНЕУ т. (0482) 35 81 60 та Інформаційний центр ЄС ОНЕУ т. (048) 723 03 78

Преображенська, 8 , к.210
(048) 723-03-78
iceu@oneu.edu.ua

Відділ міжнародних зв’язків ОНЕУ:

(048) 35-81-60
ird@oneu.edu.ua

Європейський Союз

Європейська Рада

Європейський парламент

Офіс інформації

Європейська Комісія

Офіс статистики Європейських Співтовариств

Агенції та установи

Центр Європейської документації

EUR-Lex- законодавчий портал Європейського Союзу

Європейський Центральний Банк

Офіс публікацій EUR-OP

Офіс європейської поліції EUROPOL

Історичні архіви Європейських Співтовариств

Сторінка євро

Bulletin of the European Union, щомісячне видання Європейської Комісії

JRC in Action, бюлетень Об’єднаного центру наукових досліджень

Cordis Focus, видання відділу інновацій та підприємства Європейської Комісії

Enterprise Europe, видання Генерального директорату з підприємництва Європейської Комісії

Суд Європейських Співтовариств

Рахункова палата (Суд аудиторів)

Європейський економічний та соціальний комітет

Комітет регіонів

Європейський центральний банк

Європейський інвестиційний банк

Європейський Омбудсмен

Tuning International Academy, осередок програми «Тюнінг»

Tuning Journal for Higher Education (TJHE), Tuning Journal, електронне видання журналу «Тюнінг»