Програма Вісбі (Швеція)

Освітні програми

Освітні програми ЮНЕСКО

Програма Erasmus +

Програма академічних обмінів DAAD

Програма імені Жана Моне

Транс’європейська програма мобільності для навчання в університетах

Стипендія Ернста Маха

Програма стипендій Чівнінг для післядипломного навчання

Стипендії молодим вченим від Німецького Фонду імені Фріца Тіссена (Німеччина)

Программа Work and Study Canada

Співробітництво з Нідерландами в галузі освіти

Фундація українсько-польської співпраці ПАУСІ

Навчальні візити в Польщу

Програма академічних обмінів ім.Фулбрайта

Програма IREX (США)

Освітні програми французького уряду

Агентство Кампус Франс (Франція)

Конкурс короткострокових стипендій від Посольства Франції

Австрійська служба обмінів (OEAD)

Програма Вісбі (Швеція)


Програма Вісбі (Швеція)

Адмініструванням стипендіальної програми Вісбі (Visby) займається Шведський Інститут (Swedish Institute – SI). Він був заснований в 1945 році як некомерційна організація, що відповідає за надання інформації про Швецію за кордоном.

Основними напрямками діяльності Шведського Інституту є видання інформаційних матеріалів про шведську культуру і суспільство, що публікуються на різних мовах, підтримка культурних обмінів між Швецією та іншими країнами світу, сприяння розвитку викладання шведської мови і літератури в університетах і коледжах за кордоном, розвиток міжнародного співробітництва в галузі освіти і науки.

Програма Вісбі була спеціально розроблена для поліпшення академічних обмінів та співпраці між Швецією та іншими країнами.

Гранти розбиті за трьома категоріями:

  1. наукові проекти та мережі,
  2. індивідуальні стипендії;
  3. стипендії для короткострокових стажувань.

До першої групи належать гранти, що виділяються на стимулювання довгострокового співробітництва між закладами вищої освіти. На отримання гранту також можуть претендувати академічні інститути і організації, зайняті в галузях торгівлі, промисловості, держслужби, культури і мас-медіа.

Підтримка цього напряму програми здійснюється за рахунок оплати проїзду, проживання та харчування представників навчальних закладів або наукових організацій. Інші види витрат, наприклад, виплата зарплати, не передбачаються.

Пріоритет віддається тим проектам, що можуть зробити внесок у розвиток економічних і політичних реформ регіонів, обраних для участі у програмі, а також принести значну користь академічної освіти.

Індивідуальні стипендії виділяються студентам і вченим, які бажають навчатися або займатися дослідницькою роботою в одному з шведських університетів або університетських коледжів. Обмежень по тому, на яку ступінь вищої освіти хоче вступити претендент, не існує. Подавати заявку можна як на навчання на бакалаврських та магістерських програмах, так і в аспірантуру за умови, що навчання має продовжуватися по тій же спеціальності. Термін дії стипендії може становити від одного місяця до двох років.

Різниця в оформленні документів полягає в наступному. На момент подачі заявки на участь у стипендіальній програмі Вісбі кандидат, який претендує на навчання на рівні бакалаврату, повинен бути зарахований в один зі шведських вузів.

При вступі до магістратури претендент на отримання стипендії повинен повідомити вузу, в який він подав аплікаційну форму, про своє бажання брати участь у конкурсі. Зазвичай в пакет документів, що подається при вступі до магістратури, входить стипендіальна форма. При її відсутності потрібно написати листа про те, що ви хотіли б брати участь у конкурсі, і прикласти її до комплекту документів, що подаються. Зв’язуватися безпосередньо з відбірковою комісією не потрібно. Це повинен зробити вуз. Строки подання заяви на участь у стипендіальній програмі ті ж, що і для вступу до обраного вузу.

За статистикою Шведського Інституту на кожну з двохсот магістерських програм припадає по десять заявок на отримання стипендії.

Тривалість навчання в магістратурі шведських вузів в залежності від спеціальності складає два-три семестри. При цьому стипендія покриває тільки два семестри навчання, але її дію може бути продовжено у разі відмінних академічних досягнень стипендіата. Розмір стипендії становить близько 7500 шведських крон на місяць. Крім цього стипендіату оплачується авіапереліт і виписується страховка, що покриває витрати на лікування, і страхування життя.

Заявки на стипендії для аспірантів та докторів відправляються безпосередньо на адресу Шведського Інституту. Але, перш ніж відправляти форму, необхідно отримати запрошує лист від шведського наукового керівника, який був би зацікавлений в темі вашого дослідження.

У заявці на отримання стипендії вказуються персональні дані, назву відповідного навчального закладу та кафедри, контактна особа або ім’я наукового керівника, рівень навчання (бакалаврат, магістратура, аспірантура), отримана освіта, знання мов, коротка мотивація отримання освіти у Швеції.

Крім цього до анкети необхідно докласти лист-запрошення з шведського вузу, два рекомендаційні листи, копії документів про освіту, нотаріально завірені та апостильовані, результати здачі тесту TOEFL, лист про наміри, резюме, розширене резюме у формі есе, а також список публікацій.

Вікових обмежень щодо участі в програмі не існує.

Додаткову інформацію можна знайти на сайті: https://eng.si.se/areas-of-operation/scholarships-and-grants/visby-programme/

Преображенська, 8
каб. 125

+38 (0482) 32-79-16
+38 (0482) 35-81-60
+38 (048) 723-11-81 (fax)

george@oneu.edu.ua
ird@oneu.edu.ua

У термін з 29.05. по 02.06.2017р. в університеті з візитом для читання лекцій студентам факультету економіки та управління підприємництвом знаходився викладач Вищої школи бізнесу в м. Катовіце (Польща) доктор Томаш Каспровіч.

31 травня Одеський національный економічний університет, за планами міжнародного наукового обміну, відвідав з візитом всесвітньо відомий вчений, лауреат Нобелівської премії Вернон Сміт.

У першій декаді травня відбувся візит делегації ОНЕУ у складі ректора проф. М.І.Звєрякова та проректора з НПВРтаМЗ доц. Г.І.Шубартовського до університету Міттвайди (Німеччина) з нагоди 150-річчя з дня його заснування.

24 жовтня в Малій актовій залі ОНЕУ відбулося урочисте вручення ректором М.І. Звєряковим сертифікатів студентам, що успішно прослухали черговий курс лекцій «Економіка Європейського союзу та майбутнє відносин ЄС-Україна» проф. А.Фернандеса (Португалія).

В Одеському національному економічному університеті 9 вересня в Малій актовій залі відбулося урочисте відкриття циклу лекцій та семінарів професора Альваро Фернандеса (Португалія) «Економіка Європейського союзу та майбутнє відносин ЄС-Україна».

На базі Одеського національного економічного університету з 17 по 26 вересня проходила спільна українсько-німецька Літня школа «International Investments». Робочою мовою була англійська

5 вересня о 13.45 в МАЗі відбулася лекція професора Токійського університету Кімітака Матцузато на тему: «Наукове дослідження кризи в Україні».

20 липня 2016 ректор університету М.І. Звєряков вручив сертифікати групі студентів ОНЕУ, які протягом чотирьох років навчалися повністю англійською мовою.

Представники Одеського національного економічного університету взяли активну участь у роботі 16-ій сесії EU Study Days, що проходила в Одесі з 18 по 22 травня 2016 року.

28 квітня ректор університету М.І. Звєряков вручив сертифікати студентам ОНЕУ, ОНУ ім. І.І.Мечникова та ОНПУ, які відвідали курс лекцій «Економіка Європейського Союзу та відносини ЄС – Україна 2015/2016». Цей курс проводив професор Альваро Фернандес з Португалії за підтримки модуля Jean Monnet програми Erasmus+.

22 квітня 2016 року в МАЗі головного корпусу ОНЕУ виступив з лекцією сінгапурський експерт Gary Lit – Director and Consultant of GL Training and Consultancy.

17 березня 2016 року відбулася зустріч студентів ОНЕУ з представниками Відділу міжнародних зв’язків та агенції СОНАТА.

18 березня 2016 відбувся візит до ОНЕУ Радника, керівника відділу преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні Юргіса Вілчінскаса.

18.02.2016 відбувся візит французької делегації до ОНЕУ

8 грудня 2015 року відбувся візит в ОНЕУ делегації Китайського університету фінансів та економіки м.Анхуи.

9 листопада 2015 року відбувся візит в ОНЕУ делегації Федерації обмінів Франція-Україна. У ході переговорів відбулося підписання угоди про співробітництво.

23 червня 2015 року ректор ОНЕУ проф. М.І.Зверяков та проректор з НПВРтаМЗ доц. Г.І.Шубартовський прийняли участь у французько-українському університетському форумі в Міністерстві освіти та науки України за участю посла Франції в Україні пана Алена Ремі, заступників Міністра І.Совсун та М.Стріхі, високопосадових адміністраторів та вчених з Франції, багаточисельної делегації провідних університетів України, які співпрацюють із французькими ВНЗ.

13.07.2015 ректор університету М.І. Звєряков вручив сертифікати першій групі студентів ОНЕУ які навчалися протягом 4 років повністю на англійській мові.

В рамках договора о международном сотрудничестве с кафедрой русского и белорусского языков Белорусского государственного экономического университета студенты-иностранцы ОНЭУ под руководством преподавателей кафедры языковой и психолого-педагогической подготовки традиционно принимают участие в студенческой научной конференции на иностранных языках БГЭУ: «Мир в двадцать первом веке: экономические, политические и социокультурные аспекты»

6 листопада 2014 року студенти Одеського національного університету та викладачі кафедри мовної та психолого-педагогічної підготовки підготували цікавий, захопливий концерт «Мова – душа народу»

Грант Института Конфуция

У термін з 26 по 28 листопада, відбувся візит ректора ОНЕУ професора М.І.Зверякова до Франції у складі делегації керівництва Міністерства освіти і науки та ректорів провідних навчальних закладів України.

В Інформаційному Центрі Європейського Союзу Одеського національного економічного університету в рамках програми «Представництво ЄС в Україні: 20 років разом» у термін з 14.05 по 10.06. була проведена низка заходів…

14 мая 2013 года в рамках ежегодного празднования Дня Европы в Украине на базе Информационного центра ЕС в Одесском национальном экономическом университете состоялся семинар на тему «Экономика Евросоюза».

23 березня 2013 р. внаслідок певних домовленостей ОНЕУ відвідав Надзвичайний і Повноважний посол Туркменістану в Україні Аманмурадов Нурберди Аманмурадович.

23 листопада відбувся візит Голови Представництва Європейського Союзу в Україні Яна Томбінські до Одеського Національного економічного університету.

Згідно домовленостей між Одеським національним економічним університетом та посольством Євросоюзу в Україні було прийнято рішення про відкриття у стінах нашого університету Інформаційного центру Євросоюзу. В Україні таких центрів вже існує дванадцять. На Півдні України, зокрема в Одеському національному економічному університеті буде діяти тринадцятий центр.

13-14 вересня 2012 р. у Одеському національному економічному університеті відбулася конференція та круглий стіл, присвячений підтримці демократії в Україні. З доповіддю та вступним словом виступив ректор університету, професор Михайло Звєряков.

4-5 жовтня 2012 р. в нашому університеті пройшла регіональна нарада учасників проекту Темпус IV «Дворівнева навчальна програма з е-комерції для обслуговування інформаційного суспільства в Росії, Україні та Ізраїлі» (ECOMMIS).

20 листопада 2011 року, делегація у складі 5 студентів Одеського Національного Економічного Університету на чолі з викладачем кафедри економіки підприємства, кандидатом економічних наук, Дегтярьовою Ольгою Олександрівною взяли участь в міжнародній конференції в Італії в перлині Європи, Флоренції.

9 грудня 2011 р. відбулася зустріч Ректора Одеського Національного економічного університету професора М.І.Звєрякова з делегацією Університету Різе (Туреччина), за результатами якої було підписано двосторонній договір про співробітництво.

17 лютого 2011 р. відбувся візит професора Болонського університету, відповідального за міжнародні зв’язки на економічному факультеті, пана Даріо Спелта до ОДЕУ.

У грудні 2010 р. відбувся візит делегації Одеського державного економічного університету у складі ректора М.І.Звєрякова та проректора АГР О.І.Йони у Стопанську академію «Д.А.Ценов» (Болгарії м. Софія).

14 вересня 2010 р. Ректор університету М.І.Звєряков у м.Болоньї підписав Велику Хартію Університетів у одному із найстаріших в Європі університетів, який було засновано ще у 1088 р.