Освітні програми
Програма академічних обмінів DAAD
Транс’європейська програма мобільності для навчання в університетах
Програма стипендій Чівнінг для післядипломного навчання
Стипендії молодим вченим від Німецького Фонду імені Фріца Тіссена (Німеччина)
Программа Work and Study Canada
Співробітництво з Нідерландами в галузі освіти
Фундація українсько-польської співпраці ПАУСІ
Програма академічних обмінів ім.Фулбрайта
Освітні програми французького уряду
Агентство Кампус Франс (Франція)
Конкурс короткострокових стипендій від Посольства Франції
Австрійська служба обмінів (OEAD)
Програма Вісбі (Швеція)
Адмініструванням стипендіальної програми Вісбі (Visby) займається Шведський Інститут (Swedish Institute – SI). Він був заснований в 1945 році як некомерційна організація, що відповідає за надання інформації про Швецію за кордоном.
Основними напрямками діяльності Шведського Інституту є видання інформаційних матеріалів про шведську культуру і суспільство, що публікуються на різних мовах, підтримка культурних обмінів між Швецією та іншими країнами світу, сприяння розвитку викладання шведської мови і літератури в університетах і коледжах за кордоном, розвиток міжнародного співробітництва в галузі освіти і науки.
Програма Вісбі була спеціально розроблена для поліпшення академічних обмінів та співпраці між Швецією та іншими країнами.
Гранти розбиті за трьома категоріями:
- наукові проекти та мережі,
- індивідуальні стипендії;
- стипендії для короткострокових стажувань.
До першої групи належать гранти, що виділяються на стимулювання довгострокового співробітництва між закладами вищої освіти. На отримання гранту також можуть претендувати академічні інститути і організації, зайняті в галузях торгівлі, промисловості, держслужби, культури і мас-медіа.
Підтримка цього напряму програми здійснюється за рахунок оплати проїзду, проживання та харчування представників навчальних закладів або наукових організацій. Інші види витрат, наприклад, виплата зарплати, не передбачаються.
Пріоритет віддається тим проектам, що можуть зробити внесок у розвиток економічних і політичних реформ регіонів, обраних для участі у програмі, а також принести значну користь академічної освіти.
Індивідуальні стипендії виділяються студентам і вченим, які бажають навчатися або займатися дослідницькою роботою в одному з шведських університетів або університетських коледжів. Обмежень по тому, на яку ступінь вищої освіти хоче вступити претендент, не існує. Подавати заявку можна як на навчання на бакалаврських та магістерських програмах, так і в аспірантуру за умови, що навчання має продовжуватися по тій же спеціальності. Термін дії стипендії може становити від одного місяця до двох років.
Різниця в оформленні документів полягає в наступному. На момент подачі заявки на участь у стипендіальній програмі Вісбі кандидат, який претендує на навчання на рівні бакалаврату, повинен бути зарахований в один зі шведських вузів.
При вступі до магістратури претендент на отримання стипендії повинен повідомити вузу, в який він подав аплікаційну форму, про своє бажання брати участь у конкурсі. Зазвичай в пакет документів, що подається при вступі до магістратури, входить стипендіальна форма. При її відсутності потрібно написати листа про те, що ви хотіли б брати участь у конкурсі, і прикласти її до комплекту документів, що подаються. Зв’язуватися безпосередньо з відбірковою комісією не потрібно. Це повинен зробити вуз. Строки подання заяви на участь у стипендіальній програмі ті ж, що і для вступу до обраного вузу.
За статистикою Шведського Інституту на кожну з двохсот магістерських програм припадає по десять заявок на отримання стипендії.
Тривалість навчання в магістратурі шведських вузів в залежності від спеціальності складає два-три семестри. При цьому стипендія покриває тільки два семестри навчання, але її дію може бути продовжено у разі відмінних академічних досягнень стипендіата. Розмір стипендії становить близько 7500 шведських крон на місяць. Крім цього стипендіату оплачується авіапереліт і виписується страховка, що покриває витрати на лікування, і страхування життя.
Заявки на стипендії для аспірантів та докторів відправляються безпосередньо на адресу Шведського Інституту. Але, перш ніж відправляти форму, необхідно отримати запрошує лист від шведського наукового керівника, який був би зацікавлений в темі вашого дослідження.
У заявці на отримання стипендії вказуються персональні дані, назву відповідного навчального закладу та кафедри, контактна особа або ім’я наукового керівника, рівень навчання (бакалаврат, магістратура, аспірантура), отримана освіта, знання мов, коротка мотивація отримання освіти у Швеції.
Крім цього до анкети необхідно докласти лист-запрошення з шведського вузу, два рекомендаційні листи, копії документів про освіту, нотаріально завірені та апостильовані, результати здачі тесту TOEFL, лист про наміри, резюме, розширене резюме у формі есе, а також список публікацій.
Вікових обмежень щодо участі в програмі не існує.
Додаткову інформацію можна знайти на сайті: https://eng.si.se/areas-of-operation/scholarships-and-grants/visby-programme/
Програми в рамках партнерських договорів
Академічна мобільність
Програми подвійних дипломів
Міжнародні програми, фонди