Стипендії молодим вченим від Німецького Фонду імені Фріца Тіссена (Німеччина)

Освітні програми

Освітні програми ЮНЕСКО

Програма Erasmus +

Програма академічних обмінів DAAD

Програма імені Жана Моне

Транс’європейська програма мобільності для навчання в університетах

Стипендія Ернста Маха

Програма стипендій Чівнінг для післядипломного навчання

Стипендії молодим вченим від Німецького Фонду імені Фріца Тіссена (Німеччина)

Программа Work and Study Canada

Співробітництво з Нідерландами в галузі освіти

Фундація українсько-польської співпраці ПАУСІ

Навчальні візити в Польщу

Програма академічних обмінів ім.Фулбрайта

Програма IREX (США)

Освітні програми французького уряду

Агентство Кампус Франс (Франція)

Конкурс короткострокових стипендій від Посольства Франції

Австрійська служба обмінів (OEAD)

Програма Вісбі (Швеція)


Стипендії молодим вченим від Німецького Фонду імені Фріца Тіссена (Німеччина)

Фонд імені Фріца Тіссена фінансує наукові дослідження і розробки в університетах і дослідницьких центрах на території Німеччини. Стипендія розрахована на іноземних претендентів, які мають ступінь кандидата наук.

Фонд імені Фріца Тіссена (Fritz-Thyssen-Stiftung) надає іноземним фахівцям стипендії і фінансову підтримку на проведення науково-дослідних робіт у вузах і некомерційних дослідницьких інститутах на території Німеччини. Стипендія охоплює цілий ряд гуманітарних і суспільних наук і поширюється, серед іншого, і на громадян Росії та інших країн СНД.

Фонд, названий на честь німецького промисловця Фріца Тіссена, був заснований в 1959 році і є одним з перших великих приватних фондів Німеччини. Мета цієї організації – підтримка молодих вчених у науково-дослідній роботі по одному з наступних напрямків:

  • історія, лінгвістика та культура, філософія, релігієзнавство, археологія, естетика;
  • економіка, політологія, право, соціологія та суспільствознавство;
  • міжнародні відносини (співпраця Німеччини з іншими країнами);
  • медицина і природничі науки;
  • образотворче мистецтво і культура.
Вимоги до кандидатів і обмеження:

У рамках стипендіальної програми кандидати можуть подавати заявки на здійснення наукових проектів в університетах і некомерційних дослідницьких інститутах в першу чергу на території Німеччини. Заохочується також двостороннє науково-дослідне співробітництво із залученням німецьких і зарубіжних університетів і дослідницьких центрів. Пропонований здобувачем проект повинен мати чіткий робочий план і строки виконання.

Зверніть увагу на наступне важлива умова подачі заявки на стипендію Фонду імені Фріца Тіссена: претендент повинен мати ступінь кандидата наук (Doktor), причому з моменту закінчення навчання в аспірантурі (Promotion) повинно пройти не більше двох років. Фонд не надає стипендії студентам чинним аспірантури і не фінансує написання кандидатських і докторських дисертацій.

Розмір стипендії:

Розмір стипендії Фонду імені Фріца Тіссена, незалежно від сфери досліджень або віку здобувача, становить 1700 євро на місяць. При цьому особисті доходи майбутніх стипендіатів з додаткових джерел не повинні перевищувати 500 євро на місяць. Стипендія надається строком на один рік і не обкладається податками.

Крім того, в окремих випадках фонд може оплатити стипендіату додаткові дорожні витрати (наприклад, для проведення зустрічей з іншими учасниками проекту), на суму не більше 100 євро, а також виділити додаткову стипендію розміром до 200 євро для покриття витрат на житло за кордоном.

Фонд не надає стипендіатам фінансову підтримку у разі хвороби чи нещасного випадку, тому вони повинні завчасно укласти медичну страховку для себе і супроводжуючих їх членів сім’ї. У разі позитивного результату конкурсу, одержувач стипендії повинен буде подати договір зі страховою компанією.

Здобувачі з дітьми можуть також подати заявку на фінансову підтримку по догляду за дитиною не старше 12 років. При цьому стипендія фонду не включає відрахування на дітей, цими питаннями займається відповідний відділ з працевлаштування (Arbeitsamt) за місцем проживання в Німеччині.

Необхідні документи та строки подачі заявки

Зверніть увагу: стати стипендіатом фонду за власною ініціативою не вийде. Клопотання про стипендії для претендента може бути направлено лише від імені німецького університету або некомерційного науково-дослідного інституту. У нього повинні входити такі документи:

  • заповнений та підписаний здобувачем аплікаційна форма (доступний за посиланням нижче);
  • резюме здобувача із зазначенням основних етапів академічної та професійної біографії в порядку убування (tabellarischer Lebenslauf);
  • докладний опис пропонованої науково-дослідної роботи (цілі проекту, опис стадії його розвитку на момент подачі заявки, підсумки проведеної підготовчої роботи, методологія, робочий план та список публікацій за темою);
  • документ, що підтверджує факт згоди німецького університету чи науково-дослідного центру на проведення роботи здобувачем;
  • в окремих випадках, необхідно подати список планованих витрат, наприклад на поїздки за кордон.

Заявку на стипендію до Фонду імені Фріца Тіссена можна подати в будь-який час протягом року, при цьому слід враховувати, що час розгляду заявки фондом займає від шести до восьми тижнів. Вищевказані документи необхідно вислати на наступну адресу фонду поштою:

Fritz Thyssen Stiftung
Am Roemerturm 3
50667 Koeln
Deutschland 

Інші можливості підтримки молодих вчених

Всі програми Фонду імені Фріца Тіссена спрямовані на підтримку молодих фахівців. Крім річних стипендій фонд надає фінансові дотації для здійснення проектів, відвідування та організації наукових конференцій у Німеччині, а також покриває витрати на наукові публікації та придбання літератури та інших навчальних матеріалів. Більш детальну інформацію по іншим можливостям матеріальної підтримки і програмам фонду, а також докладний опис необхідних документів ви можете знайти за посиланням під текстом.

Інформація про інші можливості та програми Фонду Фріца ТіссенаФормуляр заявки (Antragsformular) на річну стипендію Фонду Фріца Тіссен

Преображенська, 8
каб. 125

+38 (0482) 32-79-16
+38 (0482) 35-81-60
+38 (048) 723-11-81 (fax)

george@oneu.edu.ua
ird@oneu.edu.ua

У термін з 29.05. по 02.06.2017р. в університеті з візитом для читання лекцій студентам факультету економіки та управління підприємництвом знаходився викладач Вищої школи бізнесу в м. Катовіце (Польща) доктор Томаш Каспровіч.

31 травня Одеський національный економічний університет, за планами міжнародного наукового обміну, відвідав з візитом всесвітньо відомий вчений, лауреат Нобелівської премії Вернон Сміт.

У першій декаді травня відбувся візит делегації ОНЕУ у складі ректора проф. М.І.Звєрякова та проректора з НПВРтаМЗ доц. Г.І.Шубартовського до університету Міттвайди (Німеччина) з нагоди 150-річчя з дня його заснування.

24 жовтня в Малій актовій залі ОНЕУ відбулося урочисте вручення ректором М.І. Звєряковим сертифікатів студентам, що успішно прослухали черговий курс лекцій «Економіка Європейського союзу та майбутнє відносин ЄС-Україна» проф. А.Фернандеса (Португалія).

В Одеському національному економічному університеті 9 вересня в Малій актовій залі відбулося урочисте відкриття циклу лекцій та семінарів професора Альваро Фернандеса (Португалія) «Економіка Європейського союзу та майбутнє відносин ЄС-Україна».

На базі Одеського національного економічного університету з 17 по 26 вересня проходила спільна українсько-німецька Літня школа «International Investments». Робочою мовою була англійська

5 вересня о 13.45 в МАЗі відбулася лекція професора Токійського університету Кімітака Матцузато на тему: «Наукове дослідження кризи в Україні».

20 липня 2016 ректор університету М.І. Звєряков вручив сертифікати групі студентів ОНЕУ, які протягом чотирьох років навчалися повністю англійською мовою.

Представники Одеського національного економічного університету взяли активну участь у роботі 16-ій сесії EU Study Days, що проходила в Одесі з 18 по 22 травня 2016 року.

28 квітня ректор університету М.І. Звєряков вручив сертифікати студентам ОНЕУ, ОНУ ім. І.І.Мечникова та ОНПУ, які відвідали курс лекцій «Економіка Європейського Союзу та відносини ЄС – Україна 2015/2016». Цей курс проводив професор Альваро Фернандес з Португалії за підтримки модуля Jean Monnet програми Erasmus+.

22 квітня 2016 року в МАЗі головного корпусу ОНЕУ виступив з лекцією сінгапурський експерт Gary Lit – Director and Consultant of GL Training and Consultancy.

17 березня 2016 року відбулася зустріч студентів ОНЕУ з представниками Відділу міжнародних зв’язків та агенції СОНАТА.

18 березня 2016 відбувся візит до ОНЕУ Радника, керівника відділу преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні Юргіса Вілчінскаса.

18.02.2016 відбувся візит французької делегації до ОНЕУ

8 грудня 2015 року відбувся візит в ОНЕУ делегації Китайського університету фінансів та економіки м.Анхуи.

9 листопада 2015 року відбувся візит в ОНЕУ делегації Федерації обмінів Франція-Україна. У ході переговорів відбулося підписання угоди про співробітництво.

23 червня 2015 року ректор ОНЕУ проф. М.І.Зверяков та проректор з НПВРтаМЗ доц. Г.І.Шубартовський прийняли участь у французько-українському університетському форумі в Міністерстві освіти та науки України за участю посла Франції в Україні пана Алена Ремі, заступників Міністра І.Совсун та М.Стріхі, високопосадових адміністраторів та вчених з Франції, багаточисельної делегації провідних університетів України, які співпрацюють із французькими ВНЗ.

13.07.2015 ректор університету М.І. Звєряков вручив сертифікати першій групі студентів ОНЕУ які навчалися протягом 4 років повністю на англійській мові.

В рамках договора о международном сотрудничестве с кафедрой русского и белорусского языков Белорусского государственного экономического университета студенты-иностранцы ОНЭУ под руководством преподавателей кафедры языковой и психолого-педагогической подготовки традиционно принимают участие в студенческой научной конференции на иностранных языках БГЭУ: «Мир в двадцать первом веке: экономические, политические и социокультурные аспекты»

6 листопада 2014 року студенти Одеського національного університету та викладачі кафедри мовної та психолого-педагогічної підготовки підготували цікавий, захопливий концерт «Мова – душа народу»

Грант Института Конфуция

У термін з 26 по 28 листопада, відбувся візит ректора ОНЕУ професора М.І.Зверякова до Франції у складі делегації керівництва Міністерства освіти і науки та ректорів провідних навчальних закладів України.

В Інформаційному Центрі Європейського Союзу Одеського національного економічного університету в рамках програми «Представництво ЄС в Україні: 20 років разом» у термін з 14.05 по 10.06. була проведена низка заходів…

14 мая 2013 года в рамках ежегодного празднования Дня Европы в Украине на базе Информационного центра ЕС в Одесском национальном экономическом университете состоялся семинар на тему «Экономика Евросоюза».

23 березня 2013 р. внаслідок певних домовленостей ОНЕУ відвідав Надзвичайний і Повноважний посол Туркменістану в Україні Аманмурадов Нурберди Аманмурадович.

23 листопада відбувся візит Голови Представництва Європейського Союзу в Україні Яна Томбінські до Одеського Національного економічного університету.

Згідно домовленостей між Одеським національним економічним університетом та посольством Євросоюзу в Україні було прийнято рішення про відкриття у стінах нашого університету Інформаційного центру Євросоюзу. В Україні таких центрів вже існує дванадцять. На Півдні України, зокрема в Одеському національному економічному університеті буде діяти тринадцятий центр.

13-14 вересня 2012 р. у Одеському національному економічному університеті відбулася конференція та круглий стіл, присвячений підтримці демократії в Україні. З доповіддю та вступним словом виступив ректор університету, професор Михайло Звєряков.

4-5 жовтня 2012 р. в нашому університеті пройшла регіональна нарада учасників проекту Темпус IV «Дворівнева навчальна програма з е-комерції для обслуговування інформаційного суспільства в Росії, Україні та Ізраїлі» (ECOMMIS).

20 листопада 2011 року, делегація у складі 5 студентів Одеського Національного Економічного Університету на чолі з викладачем кафедри економіки підприємства, кандидатом економічних наук, Дегтярьовою Ольгою Олександрівною взяли участь в міжнародній конференції в Італії в перлині Європи, Флоренції.

9 грудня 2011 р. відбулася зустріч Ректора Одеського Національного економічного університету професора М.І.Звєрякова з делегацією Університету Різе (Туреччина), за результатами якої було підписано двосторонній договір про співробітництво.

17 лютого 2011 р. відбувся візит професора Болонського університету, відповідального за міжнародні зв’язки на економічному факультеті, пана Даріо Спелта до ОДЕУ.

У грудні 2010 р. відбувся візит делегації Одеського державного економічного університету у складі ректора М.І.Звєрякова та проректора АГР О.І.Йони у Стопанську академію «Д.А.Ценов» (Болгарії м. Софія).

14 вересня 2010 р. Ректор університету М.І.Звєряков у м.Болоньї підписав Велику Хартію Університетів у одному із найстаріших в Європі університетів, який було засновано ще у 1088 р.