Кафедра фінансового менеджменту та фондового ринку – одна з перспективніших кафедр ОНЕУ, вона створена з метою задоволення потреб сучасного бізнесу в кваліфікованих фахівцях з управління фінансами бізнес-структур.
Ведучи підготовку фахівців вищої кваліфікації в галузі економіки, кафедра забезпечує науково і методично викладання більше 30 курсів, базовими з яких є “Фінансовий менеджмент”, “Інвестування”, “Страхова справа”, “Фондовий ринок” та інші.
З метою підвищення якості навчального процесу викладачами кафедри широко застосовуються новітні технології навчання. На кафедрі постійно проводиться робота з підвищення наукового рівня та активна наукова робота професорсько-викладацького складу. До наукової роботи залучаються студенти через проведення олімпіад, наукових конференції, публікацій у наукових збірниках, участі у бюджетній тематиці кафедри.
Спеціальності кафедри та наукові рівні
072 “Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок” – це спеціальність, за якою кафедра фінансового менеджменту та фондового ринку готує спеціалістів за трьома науковими рівнями.
Перспективи професійного розвитку
Студенти проходять навчально-виробничу практику в страхових компаніях, аудиторських компаніях, комерційних банках та на підприємствах. Ведеться співробітництво з роботодавцями.
Наші випускники можуть реалізувати себе в таких напрямках роботи, як:
– керівник фінансового відділу
– фінансовий аудитор
– фахівець із ціінних паперів
– фінансовий менеджер
– керівник філії банку
Партнери кафедри
Презентація ОПП підготовки молодших бакалаврів:
“Фінанси, банківська справа та страхування”
Презентація ОПП підготовки бакалаврів:
«Фінанси, фінансовий менеджмент та страхування»
Презентація ОПП підготовки магістрів:
“Фінансовий та страховий менеджмент“
11 жовтня 2024 року відбулася зустріч, у якій взяв участь Іванов Ілля Олегович, аналітик консалтингової компанії ТОВ “СІВІТТА Україна” та аспірант кафедри фінансового менеджменту та фондового ринку. Захід був організований для студентів другого курсу груп 1-3 факультету фінансів, банківської справи та страхування за підтримки кандидата економічних наук, старшого викладача Добриніної Людміли В`ячеславівни в рамках дисципліни “Основи інвестування”.
Під час зустрічі Ілля Олегович ознайомив студентів із специфікою діяльності консалтингової компанії, підкресливши важливість професійної підготовки в цій сфері. Він акцентував увагу на різних аспектах роботи компанії, які охоплюють участь у проектах, спрямованих на поліпшення бізнес-процесів та діяльності державних органів. Серед обговорюваних тем були такі, як діджіталізація бізнес-процесів, аналітична підтримка, підготовка звітів та інші специфічні завдання, що залежать від вимог кожного конкретного проекту.
8 жовтня 2024 року в рамках дисципліни «Управління кар’єрою у фінансово-кредитних установах» для студентів другого курсу відбулася зустріч з провідним фахівцем страхового брокера компанії “ЛОГІСТИК ІНШУРЕНС ОНЛАЙН” Тутовим Віталієм Олексійовичем. У ході заходу студенти мали змогу ознайомитися з практичними аспектами страхування та здобути цінні знання про специфіку роботи у цій галузі.
8 жовтня 2024 року в рамках дисципліни «Вступ до фаху» для студентів першого курсу була проведена зустріч з представником страхового брокера компанії “ЛОГІСТИК ІНШУРЕНС ОНЛАЙН”. Основним спікером заходу виступив провідний фахівець Тутов Віталій Олексійович, який представив тему: «Знайомство зі страховою діяльністю у контексті морських перевезень».
У ході зустрічі Віталій Олексійович детально розкрив аспекти функціонування страхування в галузі морських перевезень, надаючи студентам цінну інформацію про особливості цієї діяльності та її роль у сучасному світі логістики.
27 вересня 2024 року відбулася зустріч викладача кафедри фінансового менеджменту та фондового ринку Пінті Анастасії Валеріївни з першокурсниками групи 1 факультету фінансів, банківської справи та страхування, на якій студенти отримали важливу інформацію про особливості навчального процесу та основні дисципліни спеціальності, що становлять фундамент їх майбутньої професії.
Було підкреслено значення активної участі студентів у професійних заходах, конкурсах та конференціях. Особливу увагу було приділено необхідності високого рівня відвідуваності як сьогодні, так і в подальшому.
Також обговорили питання безпеки та правила поведінки в умовах сучасності. Студенти обмінялися контактами для зручності подальшого спілкування.
На завершення зустрічі студенти отримали слова підтримки, а також корисні поради, які сприятимуть їх професійному розвитку та посилять мотивацію до подальшого навчання.
17 вересня в рамках курсу «Вступ до фаху» відбулася зустріч представників державного банку «Сенс Банк». У заході взяли участь регіональний керівник з розвитку бізнесу, пані Анна Петрівна Колеснікова, а також керівник із залучення зарплатних та карткових проектів, пані Наталія Миколаївна Ашихіна. Студенти першого курсу факультету фінансів, банківської справи та страхування мали можливість ознайомитися з темою «Основні детермінанти формування ефективного фахівця в банківській сфері».
5.06.24 у 52 групи ОПП «Фінансовий та страховий менеджмент» відбувся колоквіум за участю провідного фахівця «Іншуранс Логістік» Тутова Віталія Олексійовича.
Обговорення питань щодо перестрахової діяльності страхових компаній показало високий рівень знань студентів у галузі страхування
13.03.2024 В межах курсу «Антикризове фінансове управління» освітньої програми Фінанси, фінансовий менеджмент та страхування (бакалаври) відбулася гостьова лекція з професором кафедри фінансів та банківської справи.
Полтавський університет економіки та торгівлі. Професор кафедри фінансів та банківської справи Гудзь Т.П.
Тема лекції «Санація балансу».
У лекції розкриті проблемні питання проведення санаційних процедур, наводились приклади використання санаційних методів.
Студенти проявили зацікавленість до поставлених проблем та отримали пояснення щодо певних питань теми
20.12.23р.
Вітаємо кафедру Фінансового менеджменту та фондового ринку з успішною акредитацією магістерської програми «Фінансовий та страховий менеджмент» та з успішним захистом кандидатської дисертації аспіранта кафедри Білоуса Костянтина Ігоровича.
Він висвітлив особливості діяльності інвестиційних установ на інвестиційному ринку України. Акцентував увагу на особливості управління портфелем фінансових інвестицій інститутами спільного інвестування та ще багато цікавого розповів щодо діяльності цих фінансових посередників.
Дисципліна: «Діяльність фінансових посередників на ринку капіталів».
Викладач: доцент кафедри ФМФР Ірина Лапіна.
Освітня програма «Фінансовий та страховий менеджмент».
фінансів та банківської справи: кафедр Фінансів і Фінансового менеджменту
та фондового ринку у гімназії «Dream school» та одеському ліцеї № 4.
28.09.2023 року відбулася зустріч студентів факультету «Фінансів, банківської справи та страхування» з Білоусом Костянтином, який працює Senior Software Engineer in company SimCorp
27.09 Наукова-педагогічна практика, спеціаліст Іванов Ілля, який закінчив у 2021 році магістратуру за ОП «Фінансовий та страховий менеджмент» та працює аналітиком у консалтинговій компанії ТОВ “СІВІТТА Україна”,провiдний викладач – Добриніна Л.В.
20.09.23р. Пройшла Лекція із запрошеним представником наукової спільноти.
Здобувачі 5 курсу, які навчаються за освітніми програмами «Управління публічними фінансами», «Фінансовий та страховий менеджмент», «Управління діяльністю банків на фінансовому ринку» мали нагоду поспілкуватися з професором кафедри фінансів Державного торговельно-економічного університету – Миколою Дмитровичем Пасічним. Під час заходу було висвітлено низку проблемних аспектів щодо системи місцевого оподаткування, ролі місцевих податків і зборів у розвитку територіальних громад та ще багато цікавого.
Дякуємо, пане Миколо, за приділений час та цікаву інформацію.
19.04 Пройшла гостьова лекція з фінансовим консультантом FSF “Майбутнє” Рудь Наталією на тему:”Інформація щодо визначення основних компетенцій майбутніх спеціалістів з страхування життя”.
3) Написано та надіслано на студентську конференцію студентами факультету фінансів, банківської справи та страхування” 40 тезисів у майбутній науковий студентський збірник кафедри фінансового менеджменту та фондового ринку, який вийде у цьому році.
За результатами Всеукраїнського конкурсу “Молодий вчений року” Одеський національний економічний університет має двох лауреатів:
1. Кулікова Єлизавета Олександрівна – фахівець І категорії науково-редакційного відділу, викладач кафедри фінансового менеджменту та фондового ринку, Голова Ради молодих вчених Одеського національного економічного університету – у номінації “Науково-популярний журнал”.
2. Сухомлин Олександр Юрійович – аспірант кафедри фінансового менеджменту та фондового ринку Одеського національного економічного університету, бізнес-аналітик IT-компанії Reface – у номінації “Науковець / наукова спільнота в Clubhouse”.
Щиро вітаємо їх з нагородою!
29.10 Презентації кейса на занятті по ФМСК, в рамках практики з навчання в аспірантурі, з участю аспіранта Білоуса К.І. (роль – експерт)
26.10 Проведення практичних занять, в рамках практики з навчання в аспірантурі, на заочному курсі 4 курс аспірантом Білоусом К.І.
23.09.21р. Захист кандидатської диссертації Іорги Світлани Миколаївни, спеціальність 08.00.08 гроші фінанси і кредит, Тема “Формування інвестиційних стратегій підприємств України”
29.06.21р. Захист кандидатської диссертації Добриніной Людмили Вячеславівни, спеціальність 08.00.08 гроші фінанси і кредит, Тема “Формування інвестиційних стратегій підприємств України”
26.05.21р. Захист кваліфікаційних робіт студентів ЦЗФН
2.05.21р. Міжнародний семінар на тему: «(Обов’язкове) страхування в сільському господарстві та потреба в нових рішеннях». Запрошений учасник Krzysztof Łyskawa – страховий брокер, д.е.н., професор кафедри страхування Познанського економічного університету. завідуюча кафедрою ФМіФР В.Г. Баранова та студенти 5 курсу ФФБД ОНЕУ.
29.04.21р. Науковий аспірантський семінар з керівником та директором страхової компанії ТОВ “Логістика Иншуранс Онлайн” Сергієм Олександровичем Федченко, який розповідав аспірантам та відповідав на питання, щодо практичних аспекти сучасних проблем зі страхування, зміни інфраструктури страхового ринку України та фінансового ринку в цілому. Також С.О. Федченко провів гостьову лекцію щодо практичних питань узгодження угод на фінансовому ринку України.
20.04.2020 круглий стіл «Проблеми та перспективи розвитку корпоративного управління на фінансовому ринку України»
26.02.20 Захист кандидатської диссертації Добровської Софії Олексіївни, спеціальність 08.00.08 гроші фінанси і кредит, Тема “Управління структурою капіталу підприємства в умовах невизначеності та ризику”
16.04.2019 круглий стіл «Вплив цифровізації на розвиток фінансового ринку України»
21.05.2018 круглий стіл «Основні напрямки забезпечення стабільності фінансового сектору України в контексті європейської інтеграції»
2.03.2018 Практичний семінар «Новації корпоративного законодавства»
Спікери семінару:
Олексій Кий – Президент ПАРД
Сергій Румпа – Голова ГС Українські емітенти
Максим Лібанов – Директор департаменту стратегії розвитку ринків капіталу НКЦПФР
Олексій Тарасенко – Член Правління НДУ
Освітньо-професійна програма «ФІНАНСОВИЙ ТА СТРАХОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ»
Обов`язкові:
Фінансовий менеджмент страхових компаній
Професійний фінансовий менеджмент
Управління портфелем цінних паперів
Ринок фінансових послуг
Фінансовий контролінг
Вибіркові:
Діяльність фінансових посередників на ринку капіталів
Управління інвестиційними процесами на фінансовому ринку
Фінансовий ризик-менеджмент
Управління фінансовою стійкістю компанії
Проектне фінансування
Менеджмент перестрахової діяльності
Управління вартістю компанії
Методологія наукових досліджень
Освітньо-професійна програма «ФІНАНСИ, ФІНАНСОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ ТА СТРАХУВАННЯ»
Обов`язкові:
Вступ до фаху
Страхування
Фінансовий ринок
Фінанси суб`єктів господарювання
Основи фінансового менеджменту
Фінанси страхових організацій
Соціальне страхування
Вибіркові:
Основи економічних досліджень
Фінансовий інжинірінг
Страхові послуги
Фінансові технології
Міжнародний страховий ринок
Основи бюджетування
Корпоративні фінанси
Дью ділідженс
Основи фінансового контролінгу
Антикризове фінансове управління
Структурне фінансування