072 «Фінанси, банківська справа та страхування»

Актуальність спеціалізації «Міжнародний банківський бізнес»

Програма орієнтована на мотивованих студентів, що бажають зробити міжнародну кар’єру, працюючи в корпоративному банківському бізнесі, державних і міжнародних банках і інших фінансових інститутах або власних підприємницьких стартапах.

Програма спеціалізації “Міжнародний банківський бізнес” націлена на підготовку універсальних менеджерів, керівників, консультантів і стратегів міжнародних банків, фінансових компаній, їх філій і зарубіжних представництв. Разом з фундаментальною підготовкою в області банківського менеджменту, випускники програми мають також компетенції у сфері аналізу політичного і економічного міжнародного середовища, зовнішньої політики, а також особливостей середовища бізнесу в країнах, де банк здійснює свої операції.

Перевагами навчання за  освітньою програмою «Міжнародний банківський бізнес» є:

– формування компетентностей володіння сучасними методами здійснення банківської діяльності на міжнародному та національному ринках, що забезпечується навичками професійного використання іноземної мови;

– можливість проходження практики в департаментах провідних банків, де студенти бакалавріату беруть участь у вирішенні актуальних для банків завдань;

– інтердисциплінарність освіти, можливість навчання за міжнародними програмами обміну між вузами-партнерами багатьох країн світу, де студенти зможуть продовжувати навчання, брати участь в міжнародних конференціях, спільних наукових проектах, що забезпечить практичну орієнтованість і фундаментальну підготовку економістів міжнародного рівня в сфері банківського бізнесу.


Актуальність спеціалізації «Банківська справа»

Програма орієнтована на здобуттязнаньі умінь усферібанківської справи на макро-і мікрорівнях, що надасть можливість самостійноздійснюватидослідженняпроцесів розвитку банківської справи,розв’язувати складніспеціалізованітауправлінськізавдання, науковіі прикладні проблемипри впровадженні інновацій впрофесійну діяльністьпід впливом цифрових технологій у динамічному середовищі.

Програма спеціалізації «Банківська справа» націлена на підготовку універсальних менеджерів завдяки поєднаннюкомпетенцій банківського менеджера, політолога та економіста, що надає випускникам конкурентні переваги на ринку праці в порівнянні з колегами по професії, у тому числі, зарубіжними, вже на старті професійної кар’єри. Під час навчання студентам виявляється сприяння в організації стажувань і працевлаштуванні компаніях фінансових та банківських секторах економіки.

Перевагами навчання за освітньою програмою «Банківська справа» є:

– формування компетентностей, спрямованих на використання новітніх методів здійснення банківської діяльності в сучасних умовах розвитку фінансових ринків;

– інтердисциплінарність освіти, можливість навчання за міжнародними програмами подвійних дипломів між вузами-партнерами багатьох країн світу, що сприяє конвергенції компетентностей економістів у сфері банківської діяльності відповідно до міжнародних  стандартів.

– забезпеченість робочими місцями у департаментах провідних  банківських та фінансових організацій України.

Посада Середня заробітна плата (станом на 2018 рік)
Фінансовий інспектор 10 000 грн
Податковий інспектор 10 000 грн
Економіст-фінансист 10 000 грн
Фінансист-аналітик 15 000 грн
Митний брокер 12 000 грн
Податковий консультант 12 000 грн
Спеціаліст з податкового планування 14 000 грн
Спеціаліст зі страхування ризиків 14 000 грн
Аналітик інвестиційного портфелю 16 000 грн

С. М. Бедрега – директор Департаменту фінансів Одеської міської ради;

Ю. Г. Іванов – начальник фінансового відділу адміністрації Одеського морського порту;

А. П. Чередніченко – судовий експерт Міністерства юстиції України;

О. М. Муратов – начальник Південної державної аудиторської служби України;

О. М. Дода – фінансовий директор групи торгівельних компанії «Авіс»;

О. Довгопол – директор та засновник ТА «Хороший отдых».

В умовах ринкової трансформації економіки зростає роль податків і митних платежів не лише як доходів бюджету, а й як механізму регулювання економіки. Підготовка бакалаврів за  бакалаврською програмою «Податкова та митна справа» зумовлена потребою органів Державної фіскальної служби України та інших суб’єктів господарювання у висококваліфікованих фахівцях у сфері оподаткування, митної справи та планово-аналітичної роботи. Формування сучасного фахівця з економіки неможливе без глибокого засвоєння ним сучасних технологій оподаткування та митного регулювання, контролю за  надходженням податків та митних платежів на  макро- та мікрорівнях що застосовуються в Україні.

Навчальні дисципліни, які входять до освітньої програми
«Податкова та митна справа»

 

Назва дисципліни Кількість годин Курс, на якому викладається дисципліна Підсумковий контроль(іспит/залік) ПІБ викладача
Фінанси 120 2 іспит Шикіна Наталія Анатоліївна

 

Бюджетна система 150 3 іспит Кир’язова Тетяна Олександрівна

 

Податкова система 150 3 іспит Дубовик Ольга Юхимівна

 

Фінансова система 120 2 залік Шикіна Наталія Анатоліївна

 

Суспільні фінанси 150 3 іспит Волохова Ірина Семенівна
Казначейська справа 120 4 залік Курганська Елеонора Іванівна
Фінансова політика в сфері ЗЕД 90 4 іспит Луценко Ірина Сергіївна
Фінансовий контроль 150 4 іспит Хомутенко АллаВіталіївна

 

Якісний склад науково-педагогічних працівників, які забезпечують навчальний процес з освітньої програми
«Податкова та митна справа»

№ з/п Найменування навчальної дисципліни (кількість лекційних годин) Прізвище, ім’я та по батькові викладача Найменування посади ( для сумісників місце основної роботи, найменування посади) Назва закладу, який закінчив, рік закінчення, спеціальність, кваліфікація згідно з документом про вищу освіту Науковий ступінь, шифр і найменування наукової спеціальності,тема дисертації, вчена звання за якою кафедрою (спеціальністю) присвоєно Відомості про підвищення кваліфікації викладача (найменування закладу, вид документа, тема, дата видачі) Примітки*

(пп. Ліцензійних умов)

І. ЦИКЛ ГУМАНІТАРНОЇ ТА ЗАГАЛЬНОЕКОНОМІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ
Особи, які працюють за основним місцем роботи (у тому числі за суміщенням)
Особи, які працюють за сумісництвом
               
               
ІІ. ЦИКЛ ПРОФЕСІЙНОЇ  ПІДГОТОВКИ
Особи, які працюють за основним місцем роботи (у тому числі за суміщенням)
1 Фінанси

 

Шикіна Наталія Анатоліївна

 

доцент Одеський державний університет ім. І.І.Мечникова, спеціальність: прикладна математика; кваліфікація: математик; 1984.

Одеський державний економічний університет, спеціальність: фінанси; кваліфікація: магістр з фінансів

Кандидат економічних наук (2005 р.), спеціальність: 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит; тема: Інфляція в Україні та шляхи її стримування.

Доцент кафедри фінансів (2008 р.).

 

Департамент фінансів Одеської міської ради з 28.12.2016 по 27. 01. 2017 рр.

Захист кандидатської дисертації,

2004, ОНЕУ

2,3,4,7,11,14,15
2 Бюджетна система Кир’язова Тетяна Олександрівна

 

Старший викладач Одеський державний економічний університет, 2002 р. Отримала повну вищу освіту за спеціальністю “Фінанси та кредит” та здобула кваліфікацію економіста. К.е.н., спеціальність 08.00.03 – Економіка та управління національним господарством.

«РОЗВИТОК ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ ПОЛІТИКИ АКТИВІЗАЦІЇ ПРОМИСЛОВОГО МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА»

 

з 01 березня по 01 квітня 2016 року проходила стажування в Департаменті фінансів Одеської міської Ради

Наказ №61А від 26.02.2016

Захист кандидатської дисертації,

2015 ОНЕУ

2,3,10,14,15,16
3 Податкова система Дубовик Ольга Юхимівна

 

Професор Одеський інститут інженерів морського флоту, 1984 р., інженер-економіст морського транспорту Канд.екон.наук, 08.00.21 «Економіка, планування та організація управління промисловістю та її галузями. Тема дис. «Вплив впровадження нової техніки і прогресивної технології на зростання продуктивності праці».

Доцент кафедри фінансів

Одеська митниця ДФС з 20.12.2016 р. по 19.01.2017 р.

Наказ № 362О від 12.12.2016 р.

Захист кандидатської дисертації, 1989 р.

2,3,4,7,11,14
4 Фінансова система

 

Шикіна Наталія Анатоліївна

 

Доцент Одеський державний університет ім. І.І.Мечникова, спеціальність: прикладна математика; кваліфікація: математик; 1984.

Одеський державний економічний університет, спеціальність: фінанси; кваліфікація: магістр з фінансів

Кандидат економічних наук (2005 р.), спеціальність: 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит; тема: Інфляція в Україні та шляхи її стримування.

Доцент кафедри фінансів (2008 р.).

 

Департамент фінансів Одеської міської ради з 28.12.2016 по 27. 01. 2017 рр.

Захист кандидатської дисертації,

2004, ОНЕУ

2,3,4,7,11,14,15
5 Суспільні фінанси Волохова Ірина Семенівна Завідувач кафедри Одеський державний економічний університет, 2000, «Фінанси», кваліфікація економістат Доктор економічних наук, 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит, «Місцеві фінанси України в умовах децентралізації», доцент кафедри фінансів Захист докторської  дисертації,

2015, ОНЕУ

Департамент фінансів Одеської міської ради з 11 квітня по 10 травня 2017 року

2,3,8, 11,12,14,1
6 Фінансовий контроль Хомутенко Алла Віталіївна Доцент Одеський державний економічний університет, 2007 р., спеціальність «Фінанси», кваліфікація економіст Кандидат економічних наук зі спеціальності 08.00.08- гроші, фінанси і кредит. Тема дисертації «Фінансовий контроль небанківських неприбуткових фінансових установ України».

Доцент, доцент кафедри фінансів

Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр Головного управління МВС України в Одеській області з 8.10.2013р. по 7.11.2013 р. Наказ №243О від 30.09.13

Захист кандидатської дисертації,

2010 ОНЕУ

1,2,3,8,14,15
7 Податкова  політика в сфері ЗЕД Луценко Ірина Сергіївна Доцент Одеський державний економічний університет, 2007 р, Фінанси і кредит, Кандидат економічних наук, 08.00.08 Гроші, фінанси і кредит, «Податкова політика України в сфері зовнішньоекономічної діяльності»

Доцент кафедри фінансів

Одеський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України, «Практика проведення судово-економічних досліджень в сфері оподаткування»

Наказ № 314О від 10.11.17

Захист кандидатської дисертації,

2013 ОНЕУ

1,2,3,14

 

Огляд ринку праці південного регіону та прогнози щодо потреби у спеціалістах з фінансів відповідного профілю, дозволив сформулювати основні напрями підготовки бакалаврів спеціалізації «Фінанси, фінансовий менеджмент та страхування». Отримані знання та навички за спеціалізацією забезпечують високу потребу у фахівцях у всіх ланках фінансової системи та дозволить студентам оволодіти знаннями з теорії та практики фінансового регулювання підприємницької діяльності, фінансового менеджменту, а також здобути навички щодо  планування, регулювання і контролю за рухом фінансових потоків; передбачає підготовку фахівців, роботодавцями яких можуть бути: фінансові органи, органи Державної фіскальної служби України, митниці, органи Державної аудиторської служби України, банківські установи, підприємства різних форм власності.

Навчальні дисципліни, які входять до освітньої програми
«Фінанси, фінансовий менеджмент та страхування»

Назва дисципліни Кількість годин Курс, на якому викладається дисципліна Підсумковий контроль(іспит/залік) ПІБ викладача
Фінанси 120 2 іспит Шикіна Наталія Анатоліївна

 

Бюджетна система 150 3 іспит Кир’язова Тетяна Олександрівна

 

Податкова система 150 3 іспит Дубовик Ольга Юхимівна

 

Фінансова політика в сфері ЗЕД 150 4 іспит Волкова Оксана Георгіївна
Вступ до фаху 90 1 залік Волохова Ірина Семенівна
Фінансова система 120 2 залік Шикіна Наталія Анатоліївна

 

Суспільні фінанси 150 3 іспит Волохова Ірина Семенівна
Казначейська справа 120 4 залік Курганська Елеонора Іванівна
Фінансовий контроль 150 4 іспит Хомутенко Алла Віталіївна

Якісний склад науково-педагогічних працівників, які забезпечують навчальний процес з освітньої програми
«Фінанси, фінансовий менеджмент та страхування»

№ з/п Найменування навчальної дисципліни (кількість лекційних годин) Прізвище, ім’я та по батькові викладача Найменування посади ( для сумісників місце основної роботи, найменування посади) Назва закладу, який закінчив, рік закінчення, спеціальність, кваліфікація згідно з документом про вищу освіту Науковий ступінь, шифр і найменування наукової спеціальності,тема дисертації, вчена звання за якою кафедрою (спеціальністю) присвоєно Відомості про підвищення кваліфікації викладача (найменування закладу, вид документа, тема, дата видачі) Примітки*

(пп. Ліцензійних умов)

І. ЦИКЛ ГУМАНІТАРНОЇ ТА ЗАГАЛЬНОЕКОНОМІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ
Особи, які працюють за основним місцем роботи (у тому числі за суміщенням)
Особи, які працюють за сумісництвом
               
               
ІІ. ЦИКЛ ПРОФЕСІЙНОЇ  ПІДГОТОВКИ
Особи, які працюють за основним місцем роботи (у тому числі за суміщенням)
1 Фінанси

 

Шикіна Наталія Анатоліївна

 

доцент Одеський державний університет ім. І.І.Мечникова, спеціальність: прикладна математика; кваліфікація: математик; 1984.

Одеський державний економічний університет, спеціальність: фінанси; кваліфікація: магістр з фінансів

Кандидат економічних наук (2005 р.), спеціальність: 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит; тема: Інфляція в Україні та шляхи її стримування.

Доцент кафедри фінансів (2008 р.).

 

Департамент фінансів Одеської міської ради з 28.12.2016 по 27. 01. 2017 рр.

Захист кандидатської дисертації,

2004

ОНЕУ

2,3,4,7,11,14,15
2 Бюджетна система Кир’язова Тетяна Олександрівна

 

Старший викладач Одеський державний економічний університет, 2002 р. Отримала повну вищу освіту за спеціальністю “Фінанси та кредит” та здобула кваліфікацію економіста. К.е.н., спеціальність 08.00.03 – Економіка та управління національним господарством.

«РОЗВИТОК ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ ПОЛІТИКИ АКТИВІЗАЦІЇ ПРОМИСЛОВОГО МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА»

 

з 01 березня по 01 квітня 2016 року проходила стажування в Департаменті фінансів Одеської міської Ради

Наказ №61А від 26.02.2016

Захист кандидатської дисертації,

2015 ОНЕУ

2,3,10,14,15,16
3 Податкова система Дубовик Ольга Юхимівна

 

Професор Одеський інститут інженерів морського флоту, 1984 р., інженер-економіст морського транспорту Канд.екон.наук, 08.00.21 «Економіка, планування та організація управління промисловістю та її галузями. Тема дис. «Вплив впровадження нової техніки і прогресивної технології на зростання продуктивності праці».

Доцент кафедри фінансів

Одеська митниця ДФС з 20.12.2016 р. по 19.01.2017 р.

Наказ № 362О від 12.12.2016 р.

Захист кандидатської дисертації, 1989 р.

2,3,4,7,11,14
4 Фінансова система

 

Шикіна Наталія Анатоліївна

 

Доцент Одеський державний університет ім. І.І.Мечникова, спеціальність: прикладна математика; кваліфікація: математик; 1984.

Одеський державний економічний університет, спеціальність: фінанси; кваліфікація: магістр з фінансів

Кандидат економічних наук (2005 р.), спеціальність: 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит; тема: Інфляція в Україні та шляхи її стримування.

Доцент кафедри фінансів (2008 р.).

 

Департамент фінансів Одеської міської ради з 28.12.2016 по 27. 01. 2017 рр.

Захист кандидатської дисертації,

2004

ОНЕУ

2,3,4,7,11,14,15
5 Суспільні фінанси Волохова Ірина Семенівна Завідувач кафедри Одеський державний економічний університет, 2000, «Фінанси», кваліфікація економістат Доктор економічних наук, 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит, «Місцеві фінанси України в умовах децентралізації», доцент кафедри фінансів Захист докторської  дисертації,

2015, ОНЕУ

Департамент фінансів Одеської міської ради з 11 квітня по 10 травня 2017 року

2,3,8, 11,12,14,1
6 Казначейська справа  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Курганська Елеонора Іванівна

Доцент Одеський державний економічний університет, 2001 р., спеціальність «Фінанси», кваліфікація економіст

Кандидат економічних наук (2013 р.), спеціальність: 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит. Тема дисертації: Механізм управління фінансовими ресурсами в системі казначейства

Доцент кафедри фінансів (2016 р.).

 

Державна казначейська служба в Одеській області з 17.09.2012-17 .10.2012 Наказ №286-О  від 10.09.2012 Наказ №316 від 19.10. 2012

– проходження стажування

Захист кандидатської дисертації,

2013, ОНЕУ

З 29.04.2017 р. по 08.05.2017 р.-міжнародне стажування у м. Познань (Польща) 1-3 травня 2017 року, 4-5 травня в Університеті м. Магдебург (Німеччина), курс підвищення кваліфікації 22 квітня – 2 травня 2017 року, що було організовано Інститутом розвитку міжнародної співпраці(Польща)

2,3,14,16
7 Фінансовий контроль Хомутенко Алла Віталіївна Доцент Одеський державний економічний університет, 2007 р., спеціальність «Фінанси», кваліфікація економіст Кандидат економічних наук зі спеціальності 08.00.08- гроші, фінанси і кредит. Тема дисертації «Фінансовий контроль небанківських неприбуткових фінансових установ України».

Доцент, доцент кафедри фінансів

Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр Головного управління МВС України в Одеській області з 8.10.2013р. по 7.11.2013 р. Наказ №243О від 30.09.13

Захист кандидатської дисертації,

2010 ОНЕУ

1,2,3,814,15
8 Фінансова політика в сфері ЗЕД Волкова Оксана Георгіївна Доцент Одеський державний університет ім. І.І. Мечникова, 1996 р,правознавство , Кандидат економічних наук, 08.00.08 Гроші, фінанси і кредит, «Система кредитної кооперації: стан та перспективи розвитку в Україні»

Доцент кафедри фінансів

Приватне підприємство «Міробріз», договір, 09.09.2013

Наказ № 227О від 9.09.13

Захист кандидатської дисертації,

2010 ОНЕУ

1,2,3,8,14,15