Міжнародні заходи

ОНЕУ разом з університетом Міттвайда (Німеччина) протягом 2022-2024 років приймає участь у реалізації грантового проєкту «Ukraine Digital» від фонду DAAD.
🎉 Вітаємо студентів-переможців конкурсного відбору на 2024 р. із отриманням стипендій у 800€.

🎓 Замість 7 запланованих для ОНЕУ стипендій вдалось отримати 28! 🎉

📚 Студенти (3, 4 та 6 курсів) для отримання стипендії пройшли навчання з «International Management» від проф. С. Велеско, виконали кейсове завдання та склали іспит.
✍️ Далі студентів-переможців чекає написання статті (строк написання — до 15.10.2024) та виступ із доповіддю на підсумковій конференції із можливістю отримати приз за найкращу доповідь.

🏆 Переможці конкурсу:
Колачко Марія
Пивоварська Анастасія
Білокоз Тимофій
Коровіна Анастасія
Павлюк Анна
Бабій Вероніка
Кирмикчи Світлана
Гаврилюк Юрій
Зайцева Анна
Маммадова Ельза
Шведенко Тетяна
Левандовська Вікторія
Пєткова Каріна
Афанасьєва Вероніка
Мітєва Валерія
Яковлєва Вікторія
Плохотнюк Катерина
Познякова Анастасія
Семенчова Анна
Фараонов Єгор
Панаєт Олександр
Тащі Дар’я
Стоянов Владислав
Іванішина Анна
Слободян Максим
Будерчик Анастасія
Брагіна Анастасія
Познякова Тетяна
Більше про проєкт у презентації: https://drive.google.com/file/d/1ticzeNbl_oYayk8xXzbHDcFNBYaQNb5F/view?usp=drive_link

14 червня Одеський  національний економічний університет мав честь приймати з візитом  заступника Голови Представництва Європейського Союзу 🇪🇺 в Україні пана Ремі Дюфло (Remi Duflot) !
Разом з паном Ремі Дюфло до ОНЕУ також завітали пан Обін Ем, (Aubin Aimes), експерт, призначений Урядом Франції до Представництва ЄС в Україні, а також Артуро Родрігес Тонеллі (Arturo Rodrigues Tonelli), регіональний менеджер «Зовнішньополітичної ініціативи» ЄС (фінансування місцевих проєктів ЄС).
В презентації «Підтримка Європейського Союзу  України в період війни та на шляху до євроінтеграції» пан Дюфло надав інформацію щодо історії, діяльності, цінностей ЄС, пріоритетних напрямів співпраці між ЄС та Україною, а також підтримки, яку надає ЄС Україні в період війни. Окрім того, пан Ремі Дюфло разом з молодими європейськими послами Дарією Кордоновою та Дарією Бурій  (Young European Ambassadors) познайомив присутніх  з ініціативою YEAs, яка є неполітичною, добровільною, активною комунікаційною мережею, що об’єднує та сприяє кооперації між молоддю.Мета мережі – підвищення обізнаності про співпрацю ЄС із країнами Східного партнерства, демонстрація її результатів, а також сприяння політичному діалогу, підвищенню громадської активності та спільній роботі для кращого майбутнього.

Відгук

за результатами навчання по програмі Erasmus+ в Університеті прикладних наук м. Ніса (Польща) з 01.03.2021 р.  по 30.06.2021 р.

Лобунця Владислава Вікторовича

студента 5 курсу ФМЕ, спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини»

 

Свій обмін в рамках програми Erasmus + я проходив в невеликому польському місті Ниса, що знаходиться близько кордону з Чехією в оточенні озер, пагорбів та старих фортифікаційних споруд. Студенти складають близько 10 % від населення міста завдяки заснованому у 2001 році Університету прикладних наук. Там навчають спеціалістів різних профілів: від архітекторів, філологів, програмістів до косметологів, музикантів тощо. 

У свою чергу я навчався на факультеті фінансів та бухгалтерського обліку, де для студентів Erasmus+ була сформована окрема група і навчання проводилось англійською мовою.  Через карантинні обмеження ми навчалися дистанційно, проте для цього було створено всі необхідні умови, як от надання необхідного програмного забезпечення, швидкісного інтернету та адаптованого навчального матеріалу. 

Проживання в університетському гуртожитку разом з однокурсниками та іншими студентами справило на мене неабияке враження, оскільки окрім навчання була можливість багато часу проводити разом за переглядом фільмів, в тренажерному залі, грою в настольні ігри або просто готуючи вечерю. Нові друзі з різних країн, подорожі по Польщі та іншим країнам Європи, організовані університетом івенти для знайомства з місцевою культурою та цікаве навчання – так я можу описати свою участь у програмі Erasmus +. 

 

07.07.2021р.                                                                               В. В.   Лобунець

11.06.2021р. відбувся захід на тему «Академічна мобільність для здобувачів третього рівня вищої освіти PhD спеціальностей: 051 – економіка; 071 – бухгалтерський облік та оподаткування; 072 – фінанси, банківська справа та страхування; 073 – менеджмент; 075 – маркетинг; 076 – підприємництво, торгівля та біржова діяльність».

Було проведено інформування здобувачів щодо академічної мобільності у рамках договорів про співробітництво з такими країнами як: Німеччина, Франція, Польща, Хорватія, Болгарія, Китай.

📌Візит до Економічного університету Варни за програмою Erasmus +✈

Хочу поділитися враженнями від візиту до Економічного університету Варни за програмою Erasmus +. Я була там 5 навчальних днів, і всі вони були насиченими та неймовірно корисними.

Це наш “споріднений” ВНЗ, ще з радянських часів наш університет тісно співпрацював ще на той момент з  Вищим інститутом народного господарства.

Перш за все, для мене і декількох викладачів з інших країн, які також приїхали за програмою Erasmus +, провели екскурсію по університету. ЕУ-Варна – університет зі 100-річною історією, знаходиться в центрі міста, а поруч – чудовий Приморський парк, пройшовши через який відразу потрапляєш до моря. Будівля університету історична, перед входом – доглянутий сад з лавками. Всередині будівлі привертають увагу виставки картин сучасних болгарських художників (постійні та тимчасові), частина з яких – подарунок університету. Поряд із ректоратом цікаво побачити галерею портретів ректорів.

Аудиторії красиві, зручні, обладнані мультимедійною технікою, чудовий конференц-зал. Мені дуже сподобалася їдальня, і справа не тільки в  красивому сучасному ремонті приміщення і якісній їжі – їдальня є місцем живого спілкування викладачів і співробітників. Цікаво, що в ЕУ-Варна дві їдальні – окремо для студентів і викладачів, відкриті вони суворо за графіком, причому для студентів і для сніданку, і для ланчу, а для викладачів – тільки для ланчу. У будівлі також знаходиться декілька кафетеріїв, де готують чудову каву.

Є спортивний комплекс з великим залом для волейболу-баскетболу, тренажерний зал, зали для танців, настільного тенісу тощо. Є прекрасна бібліотека, автоматизація діяльності якої проводилася (і продовжує проводитися) за кошти міжнародних грантів.

Для студентів всередині будівлі  побудована так звана “студентська вулиця”, на якій розташовані культурний центр, студентська рада тощо.

Цікаво, що ЕУ-Варна позиціонує себе не тільки як навчальний і науковий, але і як культурний центр міста. У новій будівлі зали АУЛА проводяться безкоштовні концерти, кінопокази, конкурси тощо, причому він відкритий для всіх городян.

Заняття в ЕУ-Варна починаються рано, о 7:30 ранку, є заняття також і на вихідних. Занять багато, оскільки семестр короткий (в цьому році – з 21 лютого і закінчується вже 25 квітня), потім близько місяця триває сесія. Для підготовки до кожного іспиту дається більше тижня.

Іспити приблизно по 80% предметів (за рішенням викладачів) проходять у вигляді тестів. Для цього створено спеціальний тестувальний центр, де встановлені комп’ютери, а кожен студент розташовується у  своєрідному “осередку” (кабінці), ведеться відеоспостереження. Програмне забезпечення для проведення тестів написано командою самого ЕУ-Варна, чим вони дуже пишаються.

Після успішного проходження тесту студент має можливість протягом певного часу оцінити як роботу викладача, так і якість дисципліни (по 5 питань по кожному напрямку).

В ЕУ-Варна є цікавий досвід залучення абітурієнтів. Справа в тому, що вступні іспити (теж у вигляді тестів) можна здавати задовго до початку вступної компанії (так званий “ранній прийом”). Більш того, якщо абітурієнта не влаштовує оцінка, він має можливість перездати тест необмежену кількість разів. Кожен абітурієнт складає зручний для себе розклад іспитів. Правда, такі послуги платні: перша здача – 25 євро, всі наступні – по 10 євро, але для Болгарії це не дуже великі гроші. Досвід показує, що більшість абітурієнтів здає тести з першого разу, і після здачі потрібної кількості іспитів стає студентом, ще перебуваючи в школі.

Навчання в рамках державного замовлення в ЕУ-Варна спонсується державою, студенти оплачують відносно невеликі суми (наприклад, на 2019/2020 навчальний рік вартість одного семестру за основними спеціальностями – 115 євро, за спеціальностями “Інформатика і комп’ютерні науки” та “Веб і мобільні технології “– 225 євро).

Мені пощастило не тільки читати лекції студентам спеціальності “Бізнес-інформаційні системи”, але і бути присутньою на захисті курсових проектів з дисципліни “Е-Бізнес” студентами спеціальності “міжнародний бізнес”. Захист відбувався англійською мовою, оскільки студенти цієї спеціальності навчаються англійською мовою. Студенти малими групами (по 2-3 особи) представляли свої бізнес-ідеї, реалізовані засобами конструкторів веб-сайтів.

Також я була присутня на конкурсі наукових робіт студентів кафедри “Інформатика” (спеціальності “Бізнес-інформаційні системи”, “Інформатика та комп’ютерні науки” та “Веб і мобільні технології”). Серед проектів були платформа для фрілансингу, чат боти, платформа для служб таксі, платформа для дистанційного навчання, Інтернет-магазини і багато іншого.

Переможці конкурсу отримали грошові призи (1-е місце – 30 євро), але найголовніше – визнання колег і викладачів.

Цікавим досвідом заохочення студентів поділився директор Центру досліджень і застосування нових інформаційно-комунікаційних технологій Георгій Зеленков (до речі, це за його ініціативою було створено тестувальний центр, розроблено програмне забезпечення з проведення тестів, була реалізована ідея “раннього прийому”). Для найуспішніших студентів з кафедри “Інформатика” він організував цикл майстер-класів від представників бізнесу, в основному – зі сфери інформаційних технологій. Для вступу на цей майстер-клас студенти проходять відбір як за професійними, так і за особистими якостями.

Чи варто згадувати, що більшість інформації розміщено на веб-сайті університету, у т.ч. англійською та російською мовами. Багато послуг (наприклад, запис на тестування) також реалізовані он-лайн.

Я провела дуже корисний і насичений навчальний тиждень в ЕУ-Варна. Erasmus + – це дійсно відмінна можливість обміну досвідом, ідеями та кращими практиками у методологіях викладання та розвитку взаємодії між інституціями.

Меджибовська Наталія Семенівна
проф. каф. ЕКтаІТ

📌25 лютого відбувся візит делегації Туркменістанудо Одеського національного  економічного університету.📚

До складу делегації входили:

  1. Парахат Какамурадовіч Реджепов – Перший секретар Посольства Туркменістану в Україні
  2.  Байрам Бегенджовіч Бяшімов – Директор Національного інституту освіти Туркменістану
  3. Гуйч Арчаевіч Гараєв – Секретар Посольства Туркменістану в Україні
  4. Атаджан Алтиевіч Бурунов – Завідувач кафедри суспільних наук Туркменського  державного університету ім. Махтумкулі
  5. Язполат Керіев – Голова Балканської обласної Ради, Молодіжної організації Туркменістану їм. Махтумкулі

На зустрічі у ректора  ОНЕУ проф. М.І.Звєрякова обговорювалися питання підготовки громадян Туркменістану з економічних спеціальностей, особливу увагу гості звертали на якість підготовки туркменських студентів.

Йшлося про розширення співпраці нашого університету з навчальними закладами та установами  Туркменістану. Після зустрічі в ректораті, члени делегації спілкувалися  зі студентами туркменами, які навчаються в вищих навчальних закладах м. Одеси.

Відділ міжнародних зв’язків   

📌Літня школа німецьких та українських студентів🇩🇪🇺🇦

Одеський національний економічний університет має плідні стосунки з університетом Магдебургу (Німеччина) у галузі навчання за програмою подвійних дипломів, мобільності студентів, наукового співробітництва та інших напрямків співпраці.

Так у  термін з 23 вересня по 2 жовтня в ОНЕУ проходила літня школа за тематикою «Міжнародні інвестиції». У школі приймали  участь 37 студентів та науковців трьох навчальних закладів: Одеського національного економічного університету, Магдебурського університету (Німеччина) та Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (Робоча мова – англійська).

По 10 студентів з кожного навчального закладу слухали лекції професорів , готували презентації. З цікавими доповідями виступили професори,  доценти та наукові працівники Магдебурського університету – Пітер Райхлінг ,  Тетяна Самостян, Бенедікт Хохнер, Анастасія Збандут,  Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» – О.Решетняк, Одеського національного економічного університету – Діана Завадська та Ольга Дегтярьова. Тематика лекцій та презентацій була дуже актуальною та цікавою: «Як робити бізнес в Україні та Німеччині», «Маркетингові дослідження для міжнародних інвестицій», «Німецько-українські міжкультурні бізнес комунікації», «Перспективи використання дронів»,  «Цифрова аудіо-реклама», «Інтелектуальний менеджер-кухар», «Сучасна клініка стоматології» та інші.

Студенти та науковці відвідали з екскурсією декілька підприємств міста  та визначних пам’яток Одеси, зокрема Одеський кабельний завод, Оперний театр, катакомби . За результатами літньої школи проректор ОНЕУ Шубартовський Г.І. вручив студентам сертифікати.

📌Вручення сертифікатів студентам англійської групи навчання📚

26 червня 2018 р.  Проректор з НПВРтаМЗ Г.І. Шубартовський  вручив сертифікати групі студентів ОНЕУ, які протягом чотирьох років навчалися повністю англійською мовою.

Наявність в університеті такої спеціально створеної наказом ректора групі, дало можливість студентам глибше вивчити англійську мову й особливо економічну термінологію. У наш час через постійне зростання попиту на грамотних фахівців, які володіють іноземною мовою, отримані таким чином знання допоможуть при працевлаштуванні у вітчизняні та зарубіжні компанії.

Нагадуємо студентам та абітурієнтам про можливість приєднатися до груп студентів, які навчаються в університеті англійською мовою.

За довідками звертатися до відділу міжнародних зв’язків університету к.125 головного корпусу,     тел. 35-81-60.

15 червня 2018 року в Одеському національному економічному університеті пройшов круглий стіл на тему:

«Обговорення можливості торгово-економічного співробітництва між Словаччиною та Україною»🌏

Учасники круглого столу:
Мітулай Душан, заступник міністра закордонних і європейських справ Словацької Республіки з питань економічного співробітництва
Сівачек Юрай, Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні
Крайчова Соня, перший секретар Посольства СловацькоїРеспубліки в Україні
Мозолак Роман, директор «Market centrum s.r.o»
Леловскі Маріо, Перший віце-президент «IT Asociacia Slovenska»
Прохазка Михайло, компанія «LL Consulting»
Філіп Станіслав, «VSEMvs» – Вищий навчальний заклад економіки і менеджменту, громадського управління м. Братислава

У ході круглого столу сторони обговорили можливості торгово-економічного співробітництва між Словаччиною та Україною, насамперед у сфері інформаційних технологій. Також йшлося про можливість створення спільної з ОНЕУ словацько-української магістерської програми навчання в сфері інформаційних технологій.

Нові здобутки ОНЕУ у міжнародній діяльності🌏

Наприкінці травня – початку червня 2018р.,  відбувся візит делегації ОНЕУ у складі ректора проф. Зверякова М.І. та проректора доц. Шубартовського Г.І. до Магдебурського університету (Німеччина). У ході візиту обговорювалися питання співпраці у галузях сумісної підготовки фахівців у сфері економіки та соціальних наук. Підписано відповідні  угоди. Передбачається вже в наступному навчальному році, започаткувати програму подвійних дипломів, програму мобільності для викладачів та студентів, організувати проведення літніх шкіл, та сумісну розробку студентських проектів, програму Vocational education, зорієнтовану на придбання студентами практичних навичок на підприємствах та фірмах України та Німеччини, організацію сумісних наукових розробок,  проведення сумісних конференцій та семінарів.

Така співпраця між двома університетами надасть безліч можливостей для студентів по отриманню нових знань та дипломів західного  університету, знайомства з культурою суспільства та студентським середовищем Німеччини, подорожуванню по країнах Євросоюзу. Навчання в Німеччині буде безкоштовним, можливо отримання українськими студентами стипендій.

IV Європейський мовний конгрес🌏

11-12 травня 2018 року у Варшавському університеті відбувся IV Європейський мовний конгрес,  на якому обговорювалися питання та проблеми навчання іноземним мовам. За сприяння Відділу міжнародних зв’язків, к.пед.н., доцент кафедри іноземних мов Карпова О.О. представила наш університет і виступила спікером на одній із сесій щодо проблем онлайн навчання, формування мовної компетенції у студентів та сучасним методам оцінювання.

Візит делегації Міжнародного університету Візіон (Республіка Македонія)🌏

27.04.2018 року відбувся візит делегації Міжнародного університету Візіон (Республіка Македонія) до Одеського національного економічного університету. Очолив іноземну делегацію ректор Міжнародного університету Візіон, професор, доктор Фаділь Ходжа.

У ході зустрічі обговорювалось питання спільного проведення симпозіуму на тему “Конгрес з соціальних наук” у вересні 2018 року за участю Одеського національного економічного університету, Херсонського національного технічного університету, університету Бандирма (Турецька Республіка) і Міжнародного університету Сараєво (Республіка Боснія і Герцеговина).

День Кар’єри в ОНЕУ!🌏

«День кар’єри ЄС» було проведено 11 квітня 2018 р., з 10:00 до 17:00 в Ι корпусі Одеського національного економічного університету за адресою вул. Преображенська, 8.

Захід урочисто відкрили ректор ОНЕУ Михайло Звєряков та координатор Інформаційного Центру Представництва ЄС Ірина Шостак.

Дата проведення:

11 квітня 2018 року

Місце проведення:

вул. Преображенська, 8 (1-й корпус ОНЕУ)

Час проведення:

з 10:00 – 17.00

Організатори заходу:  

Інформаційний центр ЄС у партнерстві з Відділом маркетингу та зв’зків з роботодавцями

Мета заходу:

ознайомлення молоді Одещини про шляхи професійного зростання та кар’єрні можливості для молоді у європейському вимірі. Завдяки «Дню кар’єри ЄС» молодь отримала можливість поспілкуватися з потенційними працедавцями, записатися на стажування або пройти співбесіду у компаніях-учасниках

Спільна оперативна програма Румунія-Україна 2014-2020🌏

15-16 березня викладачі ОНЕУ прийняли участь у Конгресі проектних ініціатив Румунія – Україна  та у навчальному семінарі з підготовки міжнародних проектів. На Конгресі, у межах транскордонної співпраці,  була представлена Спільна оперативна програма Румунія-Україна 2014-2020. Відбувся конкурс проектних пропозицій, на якому викладачі ОНЕУ надали пропозиції по 11 напрямкам співпраці. На заході надавалися поради з підготовки заявок на проекти, румунські  та українські представники спілкувалися у панельних дискусіях. Конгрес та семінар відбулися  за ініціативи та підтримки Одеської обласної державної адміністрації.

Українсько-польський форум м. Домброва – Світлиця (Польща)🌏

На першому українсько-польському форумі «Неформальна освіта в роботі з молоддю», який проводився 11-12 грудня 2017 в м.Києві (організатори – Міністерство молоді і спорту України та Фонд Розвитку Системи Освіти Республіки Польща (FRSE)), були представлені результати спільного міжнародного проекту «Молодь в громадянському суспільстві – польсько-український досвід і виклики» ОНЕУ і WSB (м Домброва-Гурнічій, Польща).

Керівник проекту Павло Ургач (WSB в м Домброва-Гурнічій) і координатор проекту Олена Горлова (ОНЕУ) поділилися досвідом реалізації міжнародного студентського проекту в м Одеса. Тематика проекту дуже зацікавила інших учасників форуму і знайшла відгук серед них. Вони підтримали ідею розвитку студентських соціальних проектів, націлених на дітей з обмеженими можливостями руху. Деякі з них поділилися своїм досвідом роботи з цією групою населення. Всі відзначили важливість такої діяльності з боку студентської молоді та порадили не зупинятися на реалізації одного проекту, а розвивати цю тематику далі, і щиро побажали удачі в продовженні співпраці ОНЕУ і WSB в підготовці і реалізації нових міжнародних проектів.

Павло Ургач і Олена Горлова брали також активну участь в обговоренні проблем, пов’язаних з підготовкою і реалізацією міжнародних проектів в Україні та Польщі, що фінансуються Польсько-української радою обміну молоддю.

Візит Посла ЄС – Х’ю Мінгареллі🌏

23 жовтня 0 9.30 в Одеському національному економічному університеті в Малій Актовій Залі (ауд.209) відбулася зустріч з делегацією Європейського Союзу, яку очолив посол ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі!

На зустрічі з адміністрацією університету, викладачами та студентами Одеського національного економічного університету, Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, Одеської національної юридичної академії, Одеського національного політехнічного університету та Одеського Регіонального Інституту Державного Управління обговорювалася тема, яка є дуже актуальною та нагальною для України, а саме: «Майбутні перспективи взаємовідносин між ЄС та Україною».

Метою візиту дипломата було поширення Європейського досвіду становлення сучасної та демократичної держави. Пан Хьюг Мінгареллі зазначив, що саме молодь є майбутнім держави, яка й повинна продовжувати розвивати співпрацю між Україною та Європейськими країнами.

Головною проблемою України, яка не дозволяє стати рівноправним членом ЄС, на думку посла, є корупція у всіє сферах життя країни. Наразі до України не надходять інвестиції, які спроможні надавати нові робочі місця, тому що іноземні інвестори налякані саме великим рівнем корупції. Відтак, для прийняття України до ЄС, наша країна повинна зробити все можливе для того, щоб побороти корупцію в економіці, юстиції та адміністративних структурах.

Пан посон наголошував на тому, що для сталого розвитку економіки, країні необхідне наступне:

  1. нвестиції світових ринків;
  2. прозорі відносини в економіці, юстиції та адміністративних структурах;
  3. виготовлення безпечної продукції;
  4. не забороняти свободу слова народу.

http://grad.ua/programmy-tv/tv-novosti/72775-novosti-23102017.html

Візит Делегації Федерації обмінів Франція-Україна🌏

 

17 жовтня 2017 року на базі Інформаційного Центру ЄС ОНЕУ о 15.00 у Малій Актовій Залі (ауд.209) відбулася зустріч з делегацією ФОФУ (Федерація «Обміни Франція – Україна), яку очолив Кармело Ніколозі.

У ході зустрічі обговорювалася можливість співпраці між Одеським національним економічним університетом та ФОФУ, організація та проведення стажувань студентів та викладачів в університетах Франції.

Під час зустрічі відбулося підписання нової угоди про співпрацю між Одеським національним економічним університетом та ФОФУ, а також представлення нових програм стажування для студентів та викладачів на 2018 рік.

У зустрічі брали участь викладачі та студенти, які володіють французькою мовою або вивчають її.

ðŸ“ŒУ термін з 29.05. по 02.06.2017 р. в університеті з візитом для читання лекцій студентам факультету економіки та управління підприємництвом знаходився викладач Вищої школи бізнесу в м. Катовіце (Польща) доктор Томаш Каспровіч. Візит відбувся відповідно до угоди між навчальними закладами по програмі Єразмус +.

📌31 травня Одеський національный економічний університет, за планами міжнародного наукового обміну, відвідав з візитом всесвітньо відомий вчений, лауреат Нобелівської премії Вернон Сміт.

Він виступив перед викладачами та студентами з лекцією «Вплив реформацій на економіку розвинених країн світу». Після лекції пан Вернон Сміт відповів на запитання, мав розмову з ректором ОНЕУ проф. М.І.Звєряковим.

ðŸ“ŒУ першій декаді травня відбувся візит делегації ОНЕУ у складі ректора проф. М.І.Звєрякова та проректора з НПВРтаМЗ доц. Г.І.Шубартовського до університету Міттвайди (Німеччина) з нагоди 150-річчя з дня його заснування. Відбулася наукова конференція, урочиста зустріч з ректором проф. Л. Хільмером, співробітниками, викладачами та студентами університету. Відвідано нові споруди університету – лазерний інститут та медіа факультет, оснащені за останнім словом техніки. Наразі в університеті – партнері навчаються 8 наших студентів за програмами подвійних дипломів та академічної мобільності. Договір про співпрацю між нами діє вже 11 років. За умови володіння німецькою мовою кожен студент ОНЕУ має можливість отримати паралельно два дипломи – економічного університету та університету м. Міттвайда.

📌24 жовтня в Малій актовій залі ОНЕУ відбулося урочисте вручення ректором М.І. Звєряковим сертифікатів студентам, що успішно прослухали черговий курс лекцій «Економіка Європейського союзу та майбутнє відносин ЄС-Україна» проф. А.Фернандеса (Португалія).

Таким чином, завершився другий рік роботи по програмі Модуля Жана Моне. Наступного року ми знову будемо раді бачити наступне покоління студентів ОНЕУ, ОНПУ, ОНУ ім. І.І.Мечникова та ОРІДУ НАДУ в стінах нашого університету.

Адміністрація ОНЕУ щиро бажає всім учасникам скорення нових вершин, застосування отриманих знань на практиці та більше подібних корисних заходів у майбутньому!

 

ðŸ“ŒВ Одеському національному економічному університеті 9 вересня в Малій актовій залі відбулося урочисте відкриття циклу лекцій та семінарів професора Альваро Фернандеса (Португалія) «Економіка Європейського союзу та майбутнє відносин ЄС-Україна».

Вже другий рік поспіль в ОНЕУ проф. Альваро Фернандес проводить свої заняття завдяки отриманому гранту від ЄС в рамках Модуля Жан Моне. Грант отримав ОНЕУ, який розрахований на проведення семінарів та лекцій протягом трьох років – 2015-2018 рр.

Цього року учасниками, як і минулого року, окрім студентів ОНЕУ стали студенти ОНУ ім. І.І.Мечникова, ОНПУ та ОРІДУ НАДУ. По закінченню циклу навчання вони отримають сертифікати як свідоцтво успішного його проходження.

Методика навчання була розроблена та спеціально пристосована для студентів України щоб сприяти передачі досвіду в галузі наукових досліджень, навчання і викладання для молодих вчених для дослідження ЄС.

Для програми семінару були обрані актуальні теми досліджень ЄС та відносин Україна-ЄС для збільшення можливостей працевлаштування майбутніх випускників.

Запрошеним гостем на відкритті семінарів цього разу був Юргіс Вілчінскас – Радник, Керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні. Після його виступу, в котрому були порушені хвилюючі теми з теперішньої ситуації в ЄС (особливо тема Brexit), присутні в аудиторії змогли поставити свої питання та отримати на них відповіді в ході дискусії.

 

📌На базі Одеського національного економічного університету з 17 по 26 вересня проходила спільна українсько-німецька Літня школа «International Investments». Робочою мовою була англійська.

В роботі Літньої школи приймали участь студенти з Університету ім. Отто-фон-Геріке (м. Магдебург, Німеччина), Харківського політехнічного інституту Національного технічного університету (ХПІ НТУ), Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова (ХНУМГ) та Одеського національного економічного університету (ОНЕУ).

Запрошеними доповідачами для студентів були як німецькі так і українські викладачі, а саме – Prof. Peter Reichling, Dr. Karin Schimpf, Dr. Christoph Starke, доцент Олена Решетняк, доцент Ольга Дегтярьова, які проводили лекції з тем «Ведення бізнесу в Німеччині та Україні», «Бізнес-планування – Підприємництво», «Фінанси для бізнес-планування» та ін.

Наприкінці занять Літньої школи студенти – представники різних університетів-учасників, об`єднані в спільні групи – захищали свої бізнес-проекти, в яких прораховували можливість втілення в життя соціально значущих ідей як для України, так і для Німеччини. Всі учасники після успішного захисту отримали сертифікати.

Керівництво ОНЕУ організувало для наших гостей цікаві екскурсії до Одеського морського порту та заводу «Одескабель».

Поза межами літньої школи Prof. Peter Reichling, Dr. Karin Schimpf виступили перед студентами ОНЕУ та розповіли про ринок цінних паперів у Німеччині та про можливість участі українських студентів у міжнародних програмах сумісно з Університетом Магдебурга.

📌5 вересня о 13.45 в МАЗі відбулася лекція професора Токійського університету Кімітака Матцузато на тему: «Наукове дослідження кризи в Україні».

В ході виступу професора мала місце дискусія з аудиторією – свої питання ставили викладачі, студенти та наукові співробітники. Теми для обговорення були широкого спектру: від проблем політики та економіки до японської системи освіти і процедури вступу до вищих навчальних закладів.

 

📌20 липня 2016 ректор університету М.І. Звєряков вручив сертифікати групі студентів ОНЕУ, які протягом чотирьох років навчалися повністю англійською мовою.

Наявність в університеті такої спеціально створеної наказом ректора групі, дало можливість студентам глибше вивчити англійську мову й особливо економічну термінологію. У наш час через постійне зростання попиту на грамотних фахівців, які володіють іноземною мовою, отримані таким чином знання допоможуть при працевлаштуванні у вітчизняні та зарубіжні компанії.

Нагадуємо студентам та абітурієнтам про можливість приєднатися до груп студентів, які навчаються в університеті англійською мовою.

За довідками звертатися до відділу міжнародних зв’язків університету к.125 головного корпусу, тел. 35-81-60.

 

📌28 квітня ректор університету М.І. Звєряков вручив сертифікати студентам ОНЕУ, ОНУ ім. І.І.Мечникова та ОНПУ, які відвідали курс лекцій «Економіка Європейського Союзу та відносини ЄС – Україна 2015/2016». Цей курс проводив професор Альваро Фернандес з Португалії за підтримки модуля Jean Monnet програми Erasmus+. Це дозволило студентам поглибити свої знання як з теми відносин між Україною та Європейським Союзом так і з англійської мови, особливо з економічних термінів, а також отримати навики з використання в роботі OneDrive платформи. Отриманий досвід допоможе в майбутньому кожному як в подальшому навчанні так і на роботі в вітчизняних та закордонних компаніях.

Наступного навчального року запрошуємо всіх бажаючих відвідати цикл лекцій Альваро Фернандеса в ОНЕУ.

Преображенська, 8
каб. 125

+38 (0482) 32-79-16
+38 (0482) 35-81-60
+38 (048) 723-11-81 (fax)

george@oneu.edu.ua
ird@oneu.edu.ua

📌Круглий стіл «Обговорення можливості торгово-економічного співробітництва між Словаччиною та Україною»

📌Українці матимуть можливість пройти пятимісячне стажування в Німецькому Бундестазі в рамках програми «Міжнародна парламентська стипендія»

📌За сприяння Відділу міжнародних зв’язків, доцент кафедри іноземних мов Карпова О.О. представила наш університет на IV Європейському мовному конгресі

📌Запрошуємо до участі у міжнародній програмі підвищення кваліфікації, яка відбудеться у вересні-жовтні 2018 року у Вищій школі бізнесу у Вроцлаві (Польща)

📌Бургаський Вільний Університет (Болгарія) запрошує Вас взяти участь міжнародній дистанційній конференції «Eastern European Studies: Economics,Education and Law», яка буде проведена 7-8 червня 2018 року у м. Бургас (Болгарія)

📌Можливість стажування на підприємствах Німеччини

📌Запрошуємо Вас долучитися до групи, яка виїжджає на освітню програму країнами ЄС

📌Візит делегації Міжнародного університету Візіон (Республіка Македонія) до ОНЕУ

📌Степендія на навчання в Казахстані 2018

📌Запрошуємо пройти науково-педагогічне стажування за програмою «Організація навчального процесу, програми підготовки, інноваційні технології та наукова робота в Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University»

📌А Ви бажаєте співпрацювати у Німецькому парламенті?

📌Проведення ІІ Міжнародної науково-практичної конференції, 26-29 червня, 2018 рік, Новий Сонч, Польща🇵🇱

📌День кар’єри в ОНЕУ – відкриваємо кар’єрні можливості для молоді у Європейському просторі!

📌 Приглашаем Вас принять участие во II Международном конкурсе стартап-проектов BizTech BSU StartUp Contest🇧🇾 (20 апреля – 20 мая 2018 г., Беларусь)

📌Welcome to the summer training at the Zagreb School of Economics and Management in Croatia!🇭🇷

📌Уряд Словацької Республіки готовий прийняти до 5 студентів на часткове навчання до вищих навчальних закладів та до 5 стажистів і докторантів /аспірантів 🇸🇰🇺🇦

📌Уряд Китайської Народної Республіки виділив Україні квоту стипендій на 2018/2019 навчальний рік 🇨🇳🇺🇦

📌Запрошуємо до участі у четвертому щорічному Конкурсі відео від Представництва ЄС 🇪🇺🇺🇦

📌Студенти ОНЕУ матимуть змогу пройти п`ятимісячне стажування в Німецькому Бундестазі в рамках програми «Міжнародна парламентська стипендія» (Internationales Parlaments-Stipendium).

📌Можливість стажування на підприємствах Німеччини