Про кафедру
Кафедра статистики та математичних методів в економіці — один зі старіших викладацьких колективів Одеського національного економічного університету, була створена ще у довоєнні роки. За час свого існування кафедра підготувала понад тисячу фахівців, у тому числі понад 100 для зарубіжних країн. Пройшли навчання в аспірантурі та захистили дисертації 38 осіб, із них три стали професорами, докторами економічних наук.
Студенти одержують фундаментальну підготовку у сфері обробки й аналізу соціально-економічної інформації, прийняття управлінських рішень, прогнозування соціально-економічних процесів, фінансових і господарських ризиків на рівнях окремих організацій і установ, регіонів і держави в цілому.
Спеціальності кафедри та наукові рівні
В рамках спеціальності 051 «Економіка» кафедра готує бакалаврів за освітньою програмою «Бізнес-економіка та аналітика», магістрів за магістерськими програмами «Економіка» та «Цифрова економіка та бізнес-аналітика», а також докторів філософії (PhD) за освітньою програмою «Економіка».
Перспективи професійного розвитку
Кафедра готує бакалаврів та магістрів для роботи у сфері економіки, які поєднують глибокі знання економіки та організації бізнесу, уміння поводитися з масивами будь-якої інформації, аналізувати, інтерпретувати отримані результати та на їхній основі приймати обґрунтовані управлінські рішення.
В рамках спеціальності «Економіка» кафедра статистики та ММЕ здійснює підготовку студентів за трьома освітніми рівнями
ПЕРШИЙ (БАКАЛАВРСЬКИЙ) РІВЕНЬ
Освітня програма «БІЗНЕС-ЕКОНОМІКА ТА АНАЛІТИКА»
Освітня програма «Бізнес-економіка та аналітика» унікальна та універсальна. Підготовка економістів-аналітиків здійснюється лише у провідних університетах України. Такі навички як уміння поводитися з масивами різноманітної інформації, ефектно представляти необхідні дані, аналізувати отримані результати та приймати на їхній основі важливі рішення в наш час необхідні у будь-якій сфері діяльності. Також навчання на освітній програмі дозволяє здобувачам отримати навички організації та ведення власної справи.
Обравши програму “Бізнес-економіка та аналітика”, ви отримуєте сучасну конкурентоспроможну, затребувану на ринку праці кваліфікацію економіста-аналітика.
Повноцінна бізнес-освіта, спрямована на особистий розвиток та професійне зростання, дозволить вам бути затребуваним висококваліфікованим фахівцем у комерційній сфері, міжнародних компаніях, фінансових установах, органах державної влади, науково-дослідних організаціях, транснаціональних корпораціях тощо.
ДРУГИЙ (МАГІСТЕРСЬКИЙ) РІВЕНЬ
Освітня програма «ЦИФРОВА ЕКОНОМІКА ТА БІЗНЕС-АНАЛІТИКА»
Освітня програма «Цифрова економіка та бізнес-аналітика» спрямована на підготовку висококваліфікованих фахівців, які володіють навичками обробки, аналізу та візуалізації даних за допомогою сучасного програмного забезпечення, добре орієнтуються у новітніх тенденціях цифрової економіки, вміють моделювати та прогнозувати бізнес-процеси та приймати обґрунтовані управлінські рішення.
Освітня програма має практичне спрямування, акцентує увагу на технологічних та інноваційних аспектах економіки, включаючи цифрову трансформацію бізнесу та використання сучасних інформаційних технологій.
Наші випускники мають значні перспективи на ринку праці та затребувані у різних сферах та галузях економіки.
ДРУГИЙ (МАГІСТЕРСЬКИЙ) РІВЕНЬ
Освітня програма «ЕКОНОМІКА»
Основною метою освітньої діяльності за спеціальністю 051 «Економіка» за освітнім ступенем «магістр» є професійна підготовка фахівців з економіки, готових до таких видів професійної діяльності, як економічна, економіко-аналітична, організаційно-управлінська, наукова діяльність. Програма спрямована на підготовку фахівців, здатних до фундаментального аналізу сучасної економіки, моделей функціонування господарських систем, що мають практичні навички проведення аналізу, прогнозування, розробки управлінських рішень на всіх рівнях та в усіх сферах соціально-економічної діяльності.
Магістр економіки:
– має володіти поглибленими знаннями з економіки;
– здатен аналізувати реальні економічні процеси та ухвалювати обґрунтовані управлінські рішення;
– отримає навички використання комплексної системи економічного аналізу на базі економіко-математичних методів;
– зможе управляти ресурсами організації та приймати тактичні і стратегічні рішення щодо її функціонування.
ТРЕТІЙ (ОСВІТНЬО-НАУКОВИЙ) РІВЕНЬ
Освітня програма «Економіка»
Освітньо-наукова програма спрямована на підготовку висококваліфікованого, конкурентоспроможного фахівця ступеня доктор філософії за спеціальністю 051 «Економіка», який здатний до самостійної науково-дослідної та практичної діяльності у економічній сфері та викладацької та науково-дослідної роботи у закладах вищої освіти та науково-дослідних інститутах та наукових організаціях.
Наші випускники можуть займати такі посади як:
- Економіст-статистик/аналітик;
- Аналітик з питань фінансово-економічної безпеки; аналітик з інвестицій;
- Аналітик баз даних;
- Бізнес-аналітик;
- Фінансовий аналітик;
- Project Manager;
- Аналітик з питань фінансово-економічної безпеки;
- Фахівець-аналітик з дослідження товарного ринку;
- Аналітик з планування та розвитку бізнесу;
- Консультант з бізнес-аналітики;
- Провідний фахівець аналітичних та фінансово-економічних відділів компаній та підприємств;
- Провідний фахівець з планування, прогнозування та оцінювання роботи підприємств різних форм власності;
- Економічний радник;
- Спеціаліст з цифрової трансформації;
- Консультант з економічних питань
- Консультант з бізнес-аналітики
- Менеджер з розвитку бізнесу
- Маркетинговий аналітик
1 грудня 2023 року студенти 2-го та 3-го курсу ОП “Бізнес-економіка та аналітика” провели цікавий квест та статистичний квіз для студентів та викладачів кафедри, присвячені Дню працівників статистики України.
20 жовтня 2023 року у Всесвітній день статистики, студенти факультету економіки та управління підприємництвом та викладачі кафедри статистики та ММЕ відвідали Одеській художній музей. Гарний настрій, цікава екскурсія у грот, легенди та міфи палацу Наришкіних, сучасні художні виставки – це лише маленька частина чудових вражень від відвідування музею.
Дякуємо Маринову Дмитру Михайловичу за чудово організовану екскурсію та чекаємо на нові заходи.
07 червня 2023 року в рамках навчального тренінгу “Візуалізація даних” до студентів 3 курсу ОП «Бізнес-економіка та аналітика» завітав канд. техн. наук, доцент кафедри інформаційних технологій Одеського державного екологічного університету Олексій Фразе-Фразенко з лекцією на тему «Інформаційна та кібербезпека».
Щиро дякуємо Олексію Олексійовичу за таку актуальну, цікаву та змістовну зустріч, а також за практичні рекомендації щодо інформаційної безпеки у майбутній професійній діяльності та повсякденному житті.
31 травня 2023 в Одеському національному економічному університеті було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію пам’яті проф. Підгорного А. З. “Актуальні аспекти сучасної статистичної науки і практики”.
У конференції брати участь науковці та практики з України та Польщі.
Дякуємо усім учасниками за цікаві та змістовні доповіді, конструктивну дискусію та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.
18.05.2023
У квітні в ОНЕУ традиційно проходить наукова студентська конференція “Сучасні виклики економіки “.
У цьому році конференція відбулася у змішаному форматі і це дозволило долучитися до неї усіх бажаючих. Хочемо відмітити рекордну кількість доповідей у нашій секції “Статистика – інструмент соціально-економічних досліджень” – 65 студентів з різних курсів та спеціальностей представили свої доповіді на теми щодо використання статистичних та економіко-математичних методів в наукових дослідженнях.
Щиро дякуємо нашим студентам та їх науковим керівникам за актуальні та цікаві доповіді, конструктивну дискусію, позитивні емоції та приємні сюрпризи. Бажаємо усім творчої наснаги та сподіваємося на нові зустрічі!
5 квітня 2023 року в Одеському національному економічному університеті було проведено круглий стіл з представниками Головного управління статистики в Одеській області на тему «Про статистичну інформацію, статистичні видання та інформаційні можливості Головного управління статистики в Одеській області».
У круглому столі брати участь представники Головного управління статистики в Одеській області, науково-педагогічні працівники та здобувачі освіти ОНЕУ.
Під час зустрічі учасники були ознайомлені з інформаційними можливостями органів статистики, методиками проведення статистичних спостережень щодо діяльності підприємств, актуальними питаннями та особливостями проведення статистичних спостережень під час воєнного стану.
Дякуємо Каміновській Наталії та Пугачової Ірині за цікаві та змістовні доповіді та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.
14 березня 2023 з нагоди Міжнародного дня математики викладачами кафедри було проведено І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з математики.
📌 Переможцями стали:
І місце – Греміт Катерина (1 курс, ФФБС)
ІІ місце – Плохотнюк Катерина (1 курс, ФМЕ) та Яковлева Вікторія (1 курс, ФЕУП)
ІІІ місце – Лукавецька Анастасія (1 курс, ФЕУП)
Вітаємо переможців.
Бажаємо вам натхнення та нових перемог!
Хочемо виразити подяку к.ф-м.н, ст. викладачу Кирилової Людмилі Олександровні та к.ф.-м.н, доценту Орлову Євгену Вікторовичу за високий науково-педагогічний професіоналізм проявлений у підготовці переможців І етапу олімпіади!
21 жовтня 2022 року відбулася зустріч студентів 3-го курсу ОП “Бізнес-економіка та аналітика ” зі студентами 1 та 2 курсів спеціальності ЕКОНОМІКА.
Чудовий настрій, цікаві конкурси, квест, призи та сюрпризи додали яскравих вражень у навчальний процес та й привід для зустрічі був значним – Всесвітній день статистики.
09.07.2022
Вітаємо наших студентів та їхніх наукових керівників з перемогою у І турі Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт!
Бажаємо усім Миру, творчої наснаги та нових перемог!
У конкурсі зі спеціальності “Економіка” переможцям став
✔ Білоус Олександр (науковий керівник к.е.н., доцент Погорєлова Т.В.)
У конкурсі зі спеціалізації “Економічна аналітика та статистика” перемогли:
✔Штельмашук Марина (науковий керівник к.е.н., доцент Ольвінська Ю.О.),
✔Іванченко Тетяна (науковий керівник к.е.н. Готліб І.Г.),
✔Багірова Катерина (науковий керівник, к.е.н., доцент Вітковська К.В.)
21 вересня 2021 студенти та викладачі кафедри статистики відвідали дуже цікаву екскурсію. Через Одеський порт, повз портових кранів та складів, до будиночка доглядача маяка, а далі по рейдовому молу на зустріч заходу сонця до одного з головних символів Одеси – Воронцовського маяка.
Чайки, вітер, морські бризки, цікаві історії про створення маяків та становлення маякової служби, про нелегку долю доглядачів маяків, цікаві факти про маяки світу, і звичайно ж красивий захід сонця, зробили цей вечір незабутнім.
13 грудня 2019 року відбувся традиційний вечір з нагоди Дня працівників статистики України. Дякуємо нашим студентам та викладачам за такий чудовий вечір!
25 жовтня 2019 року кафедрою статистики ОНЕУ та Головним управлінням статистики в Одеській області було проведено круглий стіл на тему «Про статистичну інформацію, статистичні видання та оприлюднення даних на веб-сайті Головного управління статистики в Одеській області».
У круглому столі брати участь представники Головного управління статистики в Одеській області, викладачі, аспіранти та студенти ОНЕУ. Під час зустрічі учасники були ознайомлені з інформаційними можливостями органів статистики, методиками проведення статистичних спостережень щодо діяльності підприємств, актуальними питаннями та особливостями підготовки до проведення Всеукраїнського перепису населення 2020 року.
Дякуємо Патлаченко Людмилі Андріївні, Валюх Надії Миколаївні, Григораш Ірині Валеріївні та Пугачової Ірині Миколаївні за цікаві та змістовні доповіді.
Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.
17 грудня 2018 року відбулася зустріч викладачів, студентів та випускників кафедри з нагоди Дня працівників статистики України. Професійне свято — це не тільки привід для зустрічі та спілкування, але ще й цікаві конкурси та вікторини, призи, щирі вітання, а найголовніше заряд чудового настрою та море позитиву! А що ще потрібно напередодні сесії?
28 червня 2018 року на кафедру статистики завітав випускник 1983 року. Дуже приємно, коли випускники не забувають своєї кафедри та приїжджають через стільки років та ще із Алабами.
11 – 13 квітня 2018 року у Національній академії статистики, обліку та аудиту відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади за спеціальністю «Прикладна статистика». Вітаємо Любович Аліну та Стародубцеву Тетяну, які вибороли 1 місце у презентації «Статистика дзеркало економіки».
20 грудня 2017 відбувся традиційний вечір присвячений Дню працівників статистики України. Дякуємо нашим студентам та викладачам за море позитиву, гумор, привітання, сюрпризи, конкурси, вікторини, призи та подарунки!
18 травня 2017 р. відбулась зустріч з представниками Головного управління статистики в Одеській області. Під час зустрічі студенти ознайомились з особливостями роботи служби статистики, структурою ГУС, процесом збору, обробки та оприлюднення статистичних даних .
26 – 28 квітня 2017 року Національної академії статистики, обліку та аудиту відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Прикладна статистика». Вітаємо Голубчикову Юлію і Медведенко Сергія, які завоювали 1 місце в презентації “Все про статистику та статистика про все”
26 квітня 2017 року відбулася щорічна студентська наукова конференція УЕФ. На секції «Статистика – інструмент соціально-економічних досліджень» було як завжди цікаво, студенти продемонстрували високий рівень підготовки та приємно вразили своїми доповідями.
5 грудня викладачі та студенти кафедри статистики відзначають День працівників статистики України.
Яскраві виступи, цікаві та весели конкурси, жарти, щирі вітання нікого не залишають байдужими!
31 березня 2016 року в Харківському національному економічному університеті ім. С. Кузнеця проходила Всеукраїнська олімпіада з статистики, на якій наша команда отримала Гран-прі.
Колектив кафедри щиро вітає з перемогою Граматик Катерину, Жосан Людмилу та Услисту Юлію!!!
Студентка 3 курсу ОП «Бізнес-економіка та аналітика» Маспанова Дар’я з 1.03.2024 року за програмою обміну почала навчання в Університеті прикладних наук (Митвайда, Німеччина) протягом літнього семестри на факультеті промислової інженерії.
Бажаємо Дар’ї цікавих занять та яскравих вражень!
Студенти ОНЕУ мають значні можливості академічної мобільності. Так, студентка ОП «Бізнес-економіка та аналітика» Данилишина Дар’я протягом третього та четвертого курсу навчається за програмою академічної мобільності у Віденському економічному університеті (м. Відень, Австрія).
У листопаді 2022 року студентки кафедри статистики та ММЕ Штельмашук Марина та Іванченко Тетяна відвідали Осінню школу університету Аберіствіту з навчанням у напрямку проектного менеджменту.
Окрім нових знань дівчата отримали незабутні враження та ближче познайомилися з культурою Уельсу.
In March 2021, Candidate of Physical and Mathematical Sciences Lyudmila Oleksandrivna Kyrylova completed an international internship at National-Louis University under the program «Distance education: innovative methods and digital technologies» (180 hours; 6-credit ECTS).
In December 2019-January 2020, Candidate of Economic Sciences, Associate Professor of the Department of Statistics Vitkovska Kateryna Viktorivna completed an international internship at Wyzsza Szkola Lingwistyczna under the program «The innovative Methods and Technologies of Teaching: The Newest in the European Practice» КРК 20/02/98 — 01.02.2020 (180 hours; 6-credit ECTS)
НАШІ ВИПУСКНИКИ
ДЛЯ БАКАЛАВРІВ
- Статистика
- Економічна статистика
- Соціальна статистика
- Бізнес-статистика
- Бізнес-аналітика в економіці та управлінні
- Візуальна аналітика
- Демографічна статистика
- Статистика та аналітика ринків
- Фінансова статистика
- Банківська статистика
- Моделювання та прогнозування соціально-економічних процесів
- Історія статистики
- Екологічна статистика та аналітика зеленої економіки
- Аналітика індустрії туризму та ГРС
- Багатомірна бізнес-аналітика
- Статистичні методи оцінки підприємницької діяльності
- Статистика туризму та готельно-ресторанної справи
- Організація вибіркових обстежень в бізнесі
- Статистика та аналітика зовнішньоекономічної діяльності
- Прогнозування в управлінні організацією
- Основи цифрової аналітики
- Аналітика агробізнесу
- Статистичні методи оцінювання ризиків
- Економіко-математичні методи та моделі в бізнес-аналітиці
- Університетська освіта
- Основи наукових досліджень
- Управлінська економіка
- Оптимізаційні методи та моделі
- Статистика та аналітика в публічній сфері
- Вища математика та теорія ймовірності
- Економетрія
Для МАГІСТРІВ
- Цифрова економіка
- Статистичне забезпечення управління соціально-економічним розвитком
- Аналітика інноваційно-інвестиційних процесів у цифровій економіці
- Методологія наукових досліджень
- Цифрова бізнес-аналітика
- Методи оптимізації та дослідження економічних операцій
- Статистика людського розвитку
- Міжнародна статистика
- Статистика агробізнесу
- Статистичні методи прогнозування макроекономічних процесів
- Методологія статистичного дослідження біржової діяльності
- Статистичні методи оцінки регіонального розвитку
- Кібербезпека та методи бізнес-розвідки
- Статистика Інтернет-трафіків та WEB-аналітика
- Аналітика даних на мові R
- Штучний інтелект та машинне навчання в економіці
- Методи та програмні засоби аналізу Big Data
- Комп’ютерне моделювання складних економічних систем
- Економіко-математичне моделювання в управлінні організацією
- Методологія прогнозування у сфері туризму та рекреації
Для Phd
- Соціально-демографічна статистика
- Статистичні методи в національному рахівництві
- Методологія статистичного дослідження ринкової сфери
- Статистичні методи прогнозування макроекономічних процесів
- Методологія вибіркових обстежень у наукових дослідженнях
- Методи статистичного аналізу глобального економічного розвитку
- Статистика національної безпеки України
Матеріали для бакалаврів:
Методичні вказівки до написання та захисту кваліфікаційної роботи
Рекомендована тематика кваліфікаційних робіт
Методичні рекомендацї до написання курсової роботи за фахом
Матеріали для магістрів:
Рекомендована тематика кваліфікаційних робіт
Методичні рекомендацї до написання курсової роботи за фахом
Рекомендована тематика курсових робіт
Збірник студентських наукових праць