292 «Міжнародні економічні відносини»

Про спеціальність

БАКАЛАВР

Спеціальність 292 «Міжнародні економічні відносини»

Це спеціальність для тих, хто опанувати професію, яка дозволить орієнтуватися у мінливому та динамічному глобальному середовищі, враховувати сучасні тренди розвитку міжнародних економічних зав’язків та відносин, проводити зовнішньоекономічні операції на всіх рівнях господарювання. Передбачає підготовку висококваліфікованих фахівців, спроможних успішно працювати в національних, міжнародних та транснаціональних компаніях, які займаються експортом та імпортом, здійснюють міжнародні перевезення, інвестиційну діяльність або фінансові операції. Спеціальність дозволяє навчитись  аналізувати кон’юнктуру світових ринків, налагоджувати торговельні зв’язки з іноземними партнерами, опанувати навички укладання міжнародних угод, аналізувати міжнародні інвестиційні проекти.

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА

«Міжнародні економічні відносини»

Спеціальність: 292 МІЖНАРОДНІ ЕКОНОМІЧНІ ВІДНОСИНИ

Освітньо-професійна програма

МІЖНАРОДНІ ЕКОНОМІЧНІ ВІДНОСИНИ (БАКАЛАВР)

Освітня програма орієнтована на глибоку професійну підготовку фахівців та побудована на знаннях та рішеннях, сформованих в рамках фундаментальних розробок та досягнень світової та української економічної науки в галузі міжнародних економічних відносин. Програма орієнтована на актуальні знання у галузі міжнародних економічних відносин, інтеграції України в європейський та світовий економічний простір, здійсненні міжнародної економічної діяльності, враховує сучасні вимоги до вирішення практичних завдань. Формує у студентів знання з міжнародних економічних відносин, міжнародної торгівлі, міжнародної інвестиційної діяльності, міжнародних валютно-фінансових відносин, європейської та євроатлантичної інтеграції та ін., які спрямовані на розвиток професійних та soft-skills здобувачів. Це дозволяє генерувати та впроваджувати креативні ідеї та інноваційні рішення для ефективного управління і розвитку міжнародних економічних зав’язків за невизначених умов і вимог міжнародного економічного середовища.

Виконується в активному дослідницькому середовищі. Надає змогу щосеместрово вдосконалити спеціальні знання та рівень володіння іноземною мовою в глобальному віртуальному класі «IBUS 280 International Relations & Global Leadership» (дистанційно, організовано Університетом штату Вашингтон (США), долучитись до спілкування з глобальною студентською спільнотою, науковцями та фахівцями міжнародних економічних відносин з інших країн світу.

Знання та вміння:

  • виокремлювати характерні ознаки та тенденції розвитку світового господарства, особливості реалізації економічної політики та світових інтеграційних/дезінтеграційних процесів, у тому числі євроатлантичної інтеграції.
  • виявляти особливості функціонування середовища міжнародних економічних відносин та моделей економічного розвитку.
  • здійснювати комплексний аналіз та моніторинг кон’юнктури світових ринків, оцінювати зміни міжнародного середовища та вміти адаптуватися до них.
  • аналізувати міжнародні ринки товарів і послуг, інструменти та принципи регулювання міжнародної торгівлі.
  • використовувати нормативно-розпорядчі документи та довідкові матеріали при здійсненні професійної діяльності у сфері міжнародних економічних відносин.
  • спілкуватися на професійному та соціальному рівнях з використанням фахової термінології, включаючи усну і письмову комунікацію державною та іноземними мовами.

Посади і зарплатня

Посади, які може обіймати випускник Середня заробітна плата
економіст з міжнародної торгівлі 20000 – 30000
економіст у міжнародних організаціях 20000 – 38000
менеджер з експорту/імпорту 18000 – 25000
спеціаліст з міжнародної логістики 18000 – 30000
аналітик з інвестицій 20000 – 32000
економіст у міжнародних фінансових установах 20000 – 30000
аташе 18000 – 28000

Випускники

Студенти та випускники спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» працевлаштовані на підприємствах України, філіях ТКН та у зарубіжних компаніях у сфері міжнародної логістики, консультаційних послуг, зовнішньоторговельної діяльності, міжнародного фінансового консалтингу, інжинірингових послуг та міжнародної маркетингової діяльності, у науково-дослідницьких установах серед яких Агентство Netpeak, Certent Inc., Aristo Pharma GmbH (Berlin, Germany), Global University System (London, UK), Porcelanosa Grupo (Іспанія), ТОВ «Пуратос Україна» (філія бельгійської ТНК «Puratos»), «Eximcompany OU» (Estonia), NielsenLQ (Poland), ТОВ СП «Вітмарк-Україна», ТОВ «Местекс Логістікс», ТОВ «Адонара Агро», підприємство «Флагман» у формі ТОВ, Mobilithium SP. Z.O.O. (Poland), «Pharmblills LLC» (США), ТОВ «Сільпо-Фуд», ТОВ «Сирейтс Юкрейн» (компанія групи групи DP World, ОАЕ), Державна установа «Інститут ринку і економіко-екологічних досліджень. Національної академії наук України» тощо.

ПІБ Посада
Єлізавета Богдановська  спеціаліст відділу логістики 

“Robert Kukla GmbH”(Мюнхен, Нмеччина)

Дар’я Аляб’єва менеджер з інвестиційного доручення корпорації State Steet (Краків, Польща)
Ілля Бєляк Управитель з адміністративної діяльності КП «Узбережжя Одеси»
Вікторія Коджебаш менеджер “Global University System” (Лондон, Велика Британія)
Андрій Пейчев менеджер відділу імпорту ТОВ «Сільпо Фуд»
Надія Вільдяєва фінансовий директор агентства NETPEAK (Одеса, Україна)
Артем Дашян,  Account receivable manager «Pharmbills» (USA)
Станіслав Саламаха менеджер компанії ТОВ «Сирейтс Юкрейн», підрозділ портового оператору DP World (Україна-ОАЕ)

📌16 травня 2019 року відбувся довгоочікуваний урочистий концерт на честь 50-річчя від дня заснування факультету міжнародної економіки🎊

16 травня відбувся довгоочікуваний урочистий концерт на честь 50-річчя від дня заснування факультету міжнародної економіки. Свято було відзначено увагою не тільки студентів і викладачів, ректорату та адміністрації ОНЕУ, а й випускників, багато з яких досягло успіху. Зокрема почесний економіст України Аркадій Олексійович Губерник вручив пам’ятні подарунки та грамоти нашим викладачам. Були і творчі подарунки – від наших випускників, які реалізували себе, як успішні хореографи – Костянтина Сологуба (студія танців #AleKo) та Тетяни Кандаурової (#DanceGroup100ліца).

Діана Топал, студентка 1-го курсу, виконавши “Червону руту”, змогла підняла настрій гостям своїм гарним голосом. Наша випускниця Анастасія Вольська показала професійний рівень вокалу за допомогою відомого хіта “No roots”. Карина Керімова, студентка 59 групи, викликала бурю емоцій через хіт Євробачення “Молитва”.

Одним з найбільш яскравих номерів, зазначених бурхливими оваціями, став танець від творчого колективу “#MindControl”.

Значущим подарунком для всіх, хто вчиться і працює зараз, або був пов’язаний з нашим факультетом в минулому, стала ювілейна книга, яку презентував Володимир Михайлович Беспалов, декан ФМЕ з 2001 року: “Факультет міжнародної економіки Одеського національного економічного університету: історія і досвід”. Вперше за 50 років колектив авторів зібрав по крупицях інформацію про кафедри, деканат, студентську самодіяльность та багато іншого, що допоможе читачеві відчути душевну атмосферу життя факультету міжнародної економіки.

Дякуємо всім, хто розділив з нами радість свята!

📌10 жовтня 2018 року студенти першого курсу спеціальності “Міжнародні економічні відносини” відвідали з екскурсією компанію Netpeak💻

ІT-сфера – це майбутнє і тому вона так приваблива.

Сьогодні український IT-ринок – це переважно експортна динамічна галузь, спрямована на продаж послуг по розробці програмного забезпечення і різноманітних проектів. Тому зростання IT-індустрії буде безпосередньо залежати від конкурентоспроможності України на міжнародних ринках. Для цього актуальним є для студентів ОНЕУ спеціальності «Міжнародні економічні відносини» вже з першого курсу розуміти практичні аспекти діяльності IT-компаній України.

Яскравим таким прикладом стала екскурсія студентів першого курсу в Одеську компанію Netpeak, де молодими і креативними співробітниками було презентовано актуальність просування сайтів, веб-аналітика, консалтинг, що активізують зовнішньоекономічну діяльність українських підприємств. Ми дізналися про цікаву корпоративну культуру Netpeak, що стало сильним мотивом для розвитку студентів та можливості в майбутньому застосовувати знання в одному з IT-напрямків.

Контактна особа:

к.е.н., доцент Міндова Олена Ігорівна

+38 095 080 48 37 (Viber,Telegram,WhatsApp)

Перелік конкурсних предметів (вступних іспитів)

Бюджет / контракт

Вагові коефіцієнти
1. Українська мова 0,30
2. Математика 0,40
3. Історія України
або іноземна мова,
або біологія,
або хімія,
або фізика
0,30
0,50
0,20
0,20
0,20

Ähnliches Foto