Кафедра мовної та психолого-педагогічної підготовки

ПРОФЕСІЯ, ЯКУ НІКОЛИ НЕ ЗАМІНИТЬ РОБОТ

Ти прагнеш пізнати себе і світ людей?
Хочеш знати, що треба робити у будь-яких життєвих ситуаціях?
Бажаєш допомагати людям та бачити їх вдячні усмішки?
Жадаєш впевнено йти у своє майбутнє?
Тоді приходь до нас прямо зараз!

Асєєва
Юлія Олександрівна
завідувач кафедри, академік НАН ВО України,
д. психологічних н. (MD), доцент

Кафедра мовної та психолого-педагогічної підготовки з січня 2019 року підпорядкована факультету економіки та управління підприємництвом. Головною метою роботи кафедри є мовна та психолого-педагогічна підготовка фахівців усіх спеціальностей соціально-психологічного та економічного спрямування для України і зарубіжних країн.

Історія кафедри є важливою складовою історії розвитку університету, здійснення мовної та психолого-педагогічної підготовки фахівців у сфері економіки України й зарубіжних країн. 

Історично склалось так, що протягом існування кафедри чотири рази змінювалася її назва, розширювалися основні завдання та пріоритетні напрями її діяльності. Чотири назви: кафедра російської мови (вересень 1975 р. – січень 1990 р.), кафедра російської та української мов (лютий 1990 р. – лютий 1992 р.), кафедра української та російської мов (березень 1992 р. – серпень 2006 р.), з вересня 2006 р. і дотепер – кафедра мовної та психолого-педагогічної підготовки. Це хронологічні межі її славної історії. 

На сучасному етапі свого розвитку кафедра мовної та психолого-педагогічної підготовки розробляє наукові засади, різноманітні форми та методи активного навчання студентів і формування творчих особистостей майбутніх фахівців, є однією з продуктивних у питаннях організації «круглих столів» у рамках науково-практичних і науково-методичних конференцій університету та плідної виховної роботи, має багато друкованих праць в українських та міжнародних виданнях із проблем формування мовної та психолого-педагогічної компетентності, розвитку креативності, педагогіки вищої школи, пріоритетних напрямів упровадження сучасних освітніх технологій тощо.

Спеціальності кафедри та наукові рівні

Кафедра мовної та психолого-педагогічної підготовки здійснює прийом та підготовку студентів(ок) за такими ступенями вищої освіти:

І. У межах спеціальності 053 «Психологія»:

– бакалавр, освітня програма «Психологія»;

– магістр, освітня програма «Практична психологія».

ІІ. У межах спеціальності 061 «Журналістика»:

– бакалавр, освітня програма «Зв’язки з громадськістю».

ІІІ. У межах спеціальності 229 «Громадське здоров’я»:

– бакалавр, освітня програма «Громадське здоров’я»;

ІV. У межах спеціальності 231 «Соціальна робота»:

– бакалавр, освітня програма «Соціальна робота та консультування».

Перспективи професійного розвитку

Після завершення навчання в ОНЕУ за навчальними програмами кафедри:

випускник(ця) з кваліфікацією «Бакалавр з психології» здатний/здатна обіймати посади та виконувати роботу фахівця в галузі психології у психологічних центрах, державних, громадських та бізнес-організаціях з надання психологічної допомоги, освітніх, медичних установах, органах внутрішніх справ; займатися приватною підприємницькою діяльністю з надання психологічних послуг; обіймати посаду психолога-консультанта в кадровому агентстві, рекрутинговій компанії, центрах зайнятості, центрах розвитку кар’єри, департаменті по роботі з персоналом у різних установах, HR-агенціях та ін.;

 

випускник(ця) із кваліфікацією «Магістр з психології» придатний/придатна до працевлаштування за такими професіями, як от: завідувач районного (міського) профконсультаційного пункту; головний профконсультант; начальник центру (психологічного забезпечення, соціально-трудової реабілітації дорослих, з надання соціальних послуг тощо); завідувач психолого-медико-педагогічної консультації; головний психолог; експерт-психолог судовий; науковий співробітник (психологія); науковий співробітник-консультант (психологія); практичний психолог; психолог; фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру; консультант з питань здорового способу життя; науковий співробітник-консультант (в інших галузях навчання); профконсультант; консультант; головний консультант; науковий співробітник-консультант (психологія); консультант центру професійного розвитку; молодший науковий співробітник (психологія); викладачі університетів та вищих навчальних закладів; інші викладачі університетів та вищих навчальних закладів та ін.;

 

випускник(ця) із кваліфікацією «Бакалавр із соціальної роботи» здатний/здатна виконувати роботу за фахом у закладах, установах, організаціях соціального захисту та надання соціальних послуг, охорони здоров’я, освіти, культури в межах таких професій: професіонал в галузі соціального захисту населення; фахівець із соціальної роботи; соціальний працівник; фахівець (з допомоги неблагополучним родинам, грошової допомоги дітям і т. ін.); соціальний патолог; соціальний аудитор; соціальний працівник; фахівець з вирішення конфліктів (побутова сфера); асистент вихователя соціального по роботі з дітьми із інвалідністю; інспектори із соціальної допомоги та ін.;

 

випускник(ця) із кваліфікацією «Бакалавр журналістики» здатний/здатна працювати за фахом у прес-службах, відділах зв’язків з громадськістю органів державної влади та місцевого самоврядування, політичних партій, громадських рухів та організацій; у консалтингових агентствах, комунікаційних агентствах, маркетингових службах, digital-агентствах; івент-агентствах; в засобах масової інформації; у відділах зв’язків із громадськістю в бізнес-структурах, закладах соціально-культурної та дозвіллєвої сфери;

 

випускник(ця) із кваліфікацією «Бакалавр громадського здоров’я» підготовлений/підготовлена до професійної діяльності в компаніях, малих підприємствах та інститутах технологічного, соціального, медичного сектору і сфери охорони здоров’я та праці (забезпечення якості систем харчової безпеки, управління програмами, спрямованими на зростання добробуту людей у галузях охорони здоров’я, освіти, культури, спорту, відпочинку, охорони навколишнього середовища, надання соціальних послуг). Випускники(ці) здатні виконувати професійну роботу в різних лінійних і функціональних підрозділах організацій усіх форм власності та організаційно-правових форм, а також освітніх, наукових, консультаційних, консалтингових, конструкторських і проєктних організацій та установ; підрозділах органів державного та муніципального управління.

Якісний склад науково-педагогічних працівників випускової кафедри мовної та психолого-педагогічної підготовки

Фото Асєєва Ю.О.

Асєєва
Юлія Олександрівна

завідувач кафедри, академік НАН ВО України, д. психологічних н. (MD), доцент

Ретушь Ковальская

Ковальська
Наталя Аркадіївна

доктор філософії в галузі філології (PhD), доцент

Ретушь Гейна copy

Гейна
Оксана Володимирівна

к. філологічних. н. (PhD), доцент

romanchenko

Романченко
Алла Петрівна
д. філол. н. (MD), професор

Ретушь Бальбуза

Бальбуза
Олена Миколаївна

доктор філософії в галузі психології (PhD), доцент

Silenko-150x188

Сіленко
Алла Олексіївна

д. політичних н. (MD), професор

Ретушь Пундев copy

Пундєв
Володимир Васильович

к. психологічних н. (PhD), старший викладач

Орленко11 (2)

Орленко
Ірина Миколаївна

доктор філософії в галузі філософії (PhD), старший викладач

Ретушь Яцишина copy

Яцишина
Анастасія Миколаївна
доктор філософії в галузі психології (PhD), ст. викладач

Фото Чусової О.М. на сайт ОНЕУ

Чусова
Ольга Миколаївна
доктор філософії у галузі педагогіки (PhD), старший викладач

Шрагіна Лариса Ісаківна

Шрагіна
Лариса Ісаківна
д. психолог. н. (MD), доцент

Кернас Андрій В'ячеславович

Кернас
Андрій В’ячеславович
к. психологічних н. (PhD), старший викладач

Корженко Вікторія Олегівна

Корженко
Вікторія Олегівна
лаборант

ПЕРШИЙ (БАКАЛАВРСЬКИЙ) РІВЕНЬ

Терміни навчання: 3 роки 10 місяців.

Форми навчання: денна та заочна.

🏦📚 Спеціальність 053 «Психологія» спрямована на підготовку фахівців, які володіють комплексом поглиблених теоретичних і практичних знань, умінь, навичок з психології, достатніх для ефективного вирішення складних завдань в умовах професійної діяльності.

💡Освітньо-професійна програма «Психологія» 

Програма спрямована на надання поглиблених професійних знань, розвиток навичок і формування компетентностей для виконання професійних завдань та обов’язків освітнього та інноваційного характеру в галузі сучасної психології.

Програма передбачає формування компетенцій, які надають можливість працевлаштування у різних сферах суспільного життя, зокрема: економіки, соціальної роботи, профорієнтаційної роботи, медичної та політичної галузі, духовної та освітньої роботи.

Програма передбачає надання фундаментальних теоретико-методичних знань та формування практичних навичок задля розв’язання складних, спеціалізованих задач та практичних проблем у сфері психології із застосуванням основних психологічних теорій і методів сучасної психологічної науки.

Орієнтована на професійну підготовку фахівців широкого профілю з надання психологічної допомоги, зокрема у сфері організаційної психології та консультування персоналу, ураховує специфіку роботи в зазначеній сфері.

📚 НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ

Академічні права випускників: можливість продовжувати освіту за другим (магістерським) рівнем вищої освіти. Набуття додаткових кваліфікацій в системі післядипломної освіти.

ДРУГИЙ (МАГІСТЕРСЬКИЙ) РІВЕНЬ

Терміни навчання: 1 рік 4 місяці.

Форми навчання: денна та заочна.

💡 Освітньо-професійна програма «Практична психологія» 

Програма спрямована на підготовку практичних психологів; лікарів-психологів; викладачів закладів вищої освіти, профконсультантів, тренерів та коучерів, які за результатами фахової підготовки  будуть здатні реалізовувати і спрямовувати набутті знання й компетенції на ефективність надання психологічної допомоги «від кількості до якості» населенню регіону, психологічний супровід та психологічну реабілітацію особам: учасникам бойових дій, постраждалим від воєнної агресії, членам їх сімей та населенню яке проживає в після воєнних умовах; супровід при реабілітації, постреабілітації, психокорекції, психотерапії осіб із психічними розладами.

Програма передбачає формування компетенцій, які надають можливість працевлаштування у різних сферах суспільного життя, зокрема: економіки, соціальної роботи, профорієнтаційної роботи, медичної та політичної галузі, духовної та освітньої роботи.

📚 НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ

Академічні права випускників: можливість продовжувати освіту за третім (освітньо-науковим) рівнем вищої освіти. Набуття додаткових кваліфікацій в системі післядипломної освіти.

Інформація щодо умов вступу та навчання для іноземних студентів

Іноземні громадяни можуть займатися на наступних рівнях: освітньо-кваліфікаційний рівень «бакалавр» та «магістр». Згідно з «Правилами прийому на навчання до Одеського національного економічного університету для здобуття вищої освіт у 2023 році» іноземці та особи без громадянства, зокрема закордонні українці, які постійно проживають в Україні, громадяни Республіки Польща, особи, яких визнано біженцями, та особи, які потребують додаткового захисту, мають право на здобуття вищої освіти нарівні з громадянами України, зокрема за рахунок коштів державного бюджету.

Вступне випробування для іноземців – це вступний іспит для іноземців – форма вступного випробування, яка передбачає оцінювання знань, умінь та навичок вступника з одного або декількох предметів, навчальних дисциплін або спеціальності (іноземці та особи без громадянства, які складають вступний іспит для іноземців, не складають інших вступних випробувань).

Основними конкурентними перевагами, що зумовлюють вибір іноземними студентами українських закладів вищої освіти (ЗВО), є співвідношення якості та вартості навчання, а також визнання українських дипломів за кордоном.

Одеський національний економічного університет (ОНЕУ) один із українських ЗВО, затребуваних не тільки українськими абітурієнтами, а і іноземними здобувачами вищої освіти. З кожним роком університет покращує процес вступу іноземних громадян зменшенням невиправданих бюрократичних перепон, забезпечує більшу прозорість та сприяє усвідомленому вибору іноземцями навчання в Україні.

Одеський національний економічний університет дбає про те, щоб навчальний процес був безпечним та інклюзивним, а інтеграція іноземних здобувачів вищої освіти була двосторонньою, а саме, Одеський національний економічного університет не тільки створює умови для приїзду більшої кількості отримувачів освітніх послуг з-за кордону, а й працює в напрямку адаптації іноземних здобувачів до навчального процесу, соціального та економічного життя в Одесі, та в Україні в цілому. Студентський актив  проводить інтеграційні заходи: вечори культурних обмінів, спільні активності для українців та іноземців, інтеркультурні тренінги. Питаннями інтеграції іноземних студентів дбайливо опікується студентське самоврядування ОНЕУ.

Усі студенти з інших країн мають рівні права та умови навчання у нашому закладі. ОНЕУ надає можливість отримати наступні рівні вищої освіти: перший (бакалаврський), другий (магістерський), третій (аспірантура)з отриманням ступеню доктора філософії з провідної галузі навчання, а за деякими спеціальностями і ступінь доктора економічних наук. В нашому закладі для іноземних громадян відкрита можливість отримати освіту і за рівнем освіти – молодший бакалавр

ОНЕУ забезпечений належною матеріально-технічною базою для проведення занять в очній формі. Заочна форма навчання передбачає можливість отримати освіту у дистанційному форматі. Усі студенти за бажанням забезпечуються гуртожитком, мають доступ до спортивного комплексу, бібліотеки, комп’ютерних класів, студентський кімнат відпочинку тощо.

Інтеграція України у міжнародний науково-освітній та культурно-інформаційний простір посилила зацікавленість до вивчення української мови як іноземної (УМІ), а приєднання України в 2005 році до Болонського процесу надало можливість ОНЕУ збільшити кількість програм обміну між українськими та закордонними університетами, що значимо позначилося на числі іноземних студентів, охочих опанувати українську мову.

За останні роки роботи ОНЕУ рівень конкурентноспроможності молодих фахівців значно зріс не лише на ринку праці нашої держави, а  і підтвердив свій високий рівень надання фахових знань більш ніж за 40-а спеціальностями на міжнародній арені. Узагальнюючі привілеї освіти у нашому навчальному закладі слід відзначити, що ми надаємо можливість нашим іноземним студентам не лише вивчити на високому рівні українську мову та адаптуватись у нашій державі, а і стати висококваліфікованим фахівцем за помірні кошти (враховуючи затрати, як на навчання, так і на проживання у нашій державі).

Кафедра постійно розширює міжнародні зв’язки, так у березні 2023 р. завідувач кафедри Ю. О. Асєєва взяла участь у Національному симпозіумі з міжнародною участю «Kreatikon: Creativitate — Formare — Performanţă». Організатор заходу — Університет «Петре Андрія» (м. Ясси, Румунія). Тематика XVIII з’їзду — «Creativitate și inovare — premise ale excelenței în educație» («Креативність та інновації — передумови досконалості в освіті»), де в онлайн-форматі Ю. О. Асєєвою було представлено доповідь на тему «Особливості прояву страхів у підлітків у мирний час та в умовах воєнних дій».

За ініціативою завідувачки кафедри МППП, д. психол. н., академіка НАН ВО України Ю. О. Асєєвою були укладені договори о співробітництві між ОНЕУ та університетами Молдови та Румунії. «AGREEMENT OF COOPERATION» був підписаний між ОНЕУ та «Петре Андреі» університетом м. Яси, Румунія у 2023 році. Також у 2023 році між кафедрою МППП та факультетом соціальних та педагогічних наук FIUM (Free International University of Moldova, Вільний Міжнародний Університет Молдови) було підписано документ про співпрацю.

Зусиллями співробітників кафедри МППП була організована та проведена Секція 2 «Формування особистості сучасного фахівця з економіки засобами гуманітарних наук» ХХІ Міжнародній науково-методичній конференції «Наукові проблеми господарювання на макро-, мезо- та мікроекономічному рівнях» (26–27.04.2023 р., м. Одеса, Україна). Участь в роботі секції 2 конференції 27.04.2023 р. взяв представник Яського університету ім. А. Й. Кузи (м. Ясси, Румунія).

Старші викладачі МППП О. М. Чусова та В. В. Пундєв були направлені відділом міжнародних зв’язків ОНЕУ на проходження програми міжнародного наукового стажування «Видатні Лідери Сучасності: вивчення досвіду та професійних досягнень для формування успішної особистості та трансформації оточуючого світу». Кількість годин — 180 годин (6 кредитів ECTS). Дата і місце проходження: 07.04-27.05.2023 р., м. Дубаі, ОАЕ. Стажування було успішно завершено 27.05.2023 р. з отриманням відповідного сертифікату.

Співробітники кафедри Чусова О. М. та Пундєв В. В., як учасники наукового стажування у 2023 р., були залучені до виконання міжнародного наукового гранту №IEG/U/23/03/06 Міжнародного наукового проекту «Схід-Захід», що фінансується за рахунок гранту, наданого IHBI за фінансової підтримки ОАЕ, Італії, Болгарії США, Ізраїлю та Китаю. Ці кошти були спрямовані на оплату 180 годин (43 днів) проходження програми «Видатні Лідери Сучасності: вивчення досвіду та професійних досягнень для формування успішної особистості та трансформації оточуючого світу».

Співробітники кафедри МППП упродовж 2022-2023 н. р. були залучені у міжнародні заходи з годинами підвищення кваліфікації за накопичувальною системою, це: Міжнародні науково-практичній конференції, Всеукраїнські науково-практичній конференції з міжнародною участю. Підтримується листування з відповідальним за міжнародні зв’язки університету Otto-von-Guericke-Universität Magdeburg (Genetzke, Uwe).

28 травня 2024 року відбувся захист кваліфікаційних робіт здобувачами вищої освіти заочної форми навчання зі спеціальності 053 «Психологія». В очному та дистанційному форматі випускники представили увазі членам екзаменаційної комісії та всім присутнім свої наукові дослідження актуальних питань в області психології. Виступи, що супроводжувалися майстерно виконаними презентаціями, впевненість і ерудованість у відповідях на питання членів екзаменаційної комісії продемонстрували високий рівень підготовки студентів за даною спеціальністю. Бажаємо успіхів у професійній діяльності!

ЗАХИСТ КУРСОВИХ АБО БЛЕКАУТ – НЕ ЗАВАДА НАВЧАННЮ 😊

07.06.2024 року пройшов захист курсових робіт із Вікової психології здобувачами другого курсу (21 група) першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. Науковий керівник – к. психол. н., ст. викладач Яцишина Анастасія Миколаївна. Не зважаючи на відсутність світла і завдяки винахідливості наукового керівника, яка створила сприятливі умови за наявності необхідних гаджетів – проектору, повербанків, ноутбуку – захист відбувся! Всі роботи було захищено!

Вітаємо наших колег, доктора психологічних наук Юлію Асєєву та доктора політичних наук Аллу Сіленко, із прийняттям до Національної спілки журналістів України Урочистий захід відбувся 7 червня 2024 року.
Така подія є чудовим стартом для нашої нової освітньої програми «Зв’язки із громадськістю», яку відкрив Одеський національний економічний університет цього року. Запрошуємо всіх абітурієнтів вступати до ОНЕУ на спеціальність 061 «Журналістика»!

Спеціальність 053 «Психологія» (бакалавр)

ОПП “Психологія” 

 

 Спеціальність 053 «Психологія» (магістр)

ОПП “Практична психологія” 

 

Спеціальність 061 «Журналістика»

ОПП “Зв’язки з громадськістю”

 

Спеціальність  229 «Громадське здоров’я»

ОПП “Громадське здоров’я” 

 

Спеціальність 231 «Соціальна робота» (бакалавр)

ОПП “Соціальна робота та консультування”

 

Економічні спеціальності  

Загальна інформація:

Для бакалаврів:

Сторінка кафедри у репозиторії ОНЕУ

Ähnliches Foto