Erasmus + KA107 Exchange program з 1 листопада 2020 р. відкриває прийом заявок на участь у програмі
З 1 листопада 2020 р. Еразмус+ починає прийом заявок на участь студентів, аспірантів та викладачів ОНЕУ в програмі міжнародної мобільності.
Протягом 2020-2021 років в рамках проекту передбачені гранти для студентів, аспірантів, викладачів та академічного персоналу.
Термін подачі заявок до 1 грудня 2020 р.
На даний момент приймають заявки до навчального закладу:
D.A. Tsenov Academy of economics – Svishtov, Bulgaria
Student mobility for studies
Recommended selection criteria
Students must be citizens of the Partner country or legal residents.
Students must be enrolled at least in the second year of higher education studies. All study cycles are allowed (Bachelor (at least 2 nd year), Master students).
Students must have at least a B2 level of English language competence
A minimum average grade of “C” for all the courses till the current year of their study (GPA) is required.
Staff mobility for teaching
Recommended selection criteria
Quality of the proposed teaching programme of the candidate.
Level of English language competence (at least B2 level is required).
Compliance between the main subject and scientific field of the candidate and the field of education and training in receiving University.
Scientific and didactic materials in foreign language.
Multimedia presentation skills.
ПЕРШІ П’ЯТЬ ДНІВ ЗА КОРДОНОМ
В Університеті економіки м.Варна (Болгарія)
( ERASMUS + )
Мене звати Шульга Сергій, цього річ я перейшов на свій 4 рік навчання в нашому університеті, і 2020 рік став для мене дійсно особливим. Нарешті здійснилася моя заповітна мрія – поїхати на навчання закордон і стати справжнім міжнародним студентом. Сьогодні можу сказати лише одне: це досягнення варте усіх тих неймовірних зусиль, докладених задля нього. Кожна ніч, витрачена на підготовку чергового індивідуального завдання в університет, кожна година, проведена разом із підручником з англійської і навіть кожна хвилина, яку треба було вистояти у черзі за черговим неймовірно важлвим папірцем, були варті тих вражень і можливостей, які відкрилися мені тепер!
Вже три роки в ОНЕУ я вивчаю маркетинг і основним університетом-партнером, у якому наші студенти мають змогу вивчати цю галузь, є Університет Економіки міста Варна. Не дивлячись на давно відоме ставлення до Болгарії як до країни, що дуже схожа на будь-яке інше місце пострадянського простору, відчуття занурення у принципово нову реальність з’являється тільки-но ти ступаєш на землю тут. Нова, незнайома мова, мальовничі пейзажі, що принципово відрізняються від одеських, інша ментальність та культура, і багато-багато іншого змушують визнати, що тепер ти у принципово новому і відмінному середовищі.
Неймовірно вразила гостинність та приязність співробітників нашого університета-партнера. Вночі одразу після прибуття мене зустрів голова відділу міжнародних зв’язків Євгеній Райчев і на своїй автівці довіз мене до гуртожитку, де на мене вже чекала кімната. Тут ніколи не відчуєш себе безпорадним, бо на кожне питання тут ти отримаєш відповідь, а будь-яка справа буде вирішена у найкоротші терміни. Приємно вразили умови в гуртожитку, їх дійсно можна називати європейськими і вартими того, щоб брати з них приклад. Кожний студент тут має свій особистий простір, а всі зручності сучасного життя доступні у кожній кімнаті.
В перший день університет організував для усіх іноземних студентів з програми Erasmus+ невелику подорож найвизначнішими місцями Болгарії, що розташовані неподалік від Варни.
Ми відвідали курортний Бальджик із храмом усіх релігій, збудованим румунською королевою, побачили вражаючі печерні монастирі, де болгарські християни переховувалися під час Османського гніту, вражаючу фортецю Кілікрія та безкраї поля вітряних електростанцій – гордості країни на шляху до майбутнього.
Проте найбільшої уваги заслуговує саме програма, у якій мені вдалося взяти участь завдяки нашому університету, зокрема, хочу виразити особливу подяку за супроводження документів та інформаційну підтримку відділу міжнародних звязків на чолі з начальником відділу міжнародних зв’язків Шкурак О.М. та Місько Г.А., Широкою І.Б.
Я приймав участь у конкурсі по програмі Erasmus+ та вийграв 15 серпня 2020 р. можливість поїхати на навчання до Університету Економіки міста Варна. Erasmus+– це програма, що об’єднує Європу і зводить разом однолітків із усіх її куточків. Завдячуючи їй, мені вдалося познайомитися із неймовірними людьми із Іспанії, Німеччини, Франції, Польщі та багатьох інших країн. Тепер вони мої одногрупники тут.
Без сумнівів це – найкращий досвід, що можна отримати за роки навчання в університеті. І я щиро бажаю кожному студенту нашого ЗВО мати натхнення і сили, щоб одного дня також стати студентом Erasmus+!
Шульга Сергей
студент 4 курса ФМЭ
📌«Еразмус +» м. Ниса (Польща)🇵🇱
З 13 до 17 травня 2019 р. мені випала чудова нагода за підтримкою Відділу міжнародних зв’язків ОНЕУ у рамках програми «Еразмус +» відвідати Сьомий Міжнародний тиждень підвищення кваліфікації викладацького складу, який відбувся в Університеті прикладних наук у м. Ниса (Польща), та прочитати лекцію, присвячену актуальній проблематиці сучасної економічної науки.
Ниса – мальовниче містечко на заході Польщі в Опольському воєводстві, розташоване в історичному регіоні Силезія. Університет прикладних наук – молодий навчальний заклад, який готує фахівців з широкого профілю спеціальностей, затребуваних сучасним ринком праці: від економістів і фінансистів до архітекторів та перекладачів з іноземних мов.
Тиждень підвищення кваліфікації зібрав учасників зі всіх куточків світу: від європейських країн до Мексики, Індії та Індонезії. Треба відзначити активну участь у заході представників українських закладів вищої освіти, які прибули з Києва, Одеси, Харкова та Тернополя. Темою цьогорічного міжнародного форуму стала така проблема: «Інноваційні підходи в інтернаціоналізації освіти». У рамках неї були проведені круглі столи, присвячені сучасним проблемам, перспективним напрямам, значущості та викликам, які стоять перед інтернаціоналізацією освітніх процесів. Зокрема велику цікавість і схвилювання викликала лекція польської дослідниці лівійського походження, присвячена тероризму як загрозі для міжнародного співробітництва. Представниця мексиканського університету поділилася досвідом співробітництва з провідними академічними осередками США та світу, зокрема Гарвардським університетом та Массачусетським технологічним інститутом. На пленарних дискусіях організатори навмисно поділили учасників на інтернаціональні групи, що виявилося дуже плідним для обміну думками та формулювання змістовних та зважених висновків.
У рамках додаткової програми представниками України, Італії, Албанії та Косово була прочитана низка лекцій з економічних дисциплін. Моя лекція, на якій були присутні як польські, так і іноземні студенти – учасники програми «Еразмус+», а також викладачі, мала назву «Мікроекономіка інновацій та технологічних змін». Вона була присвячена доволі малодослідженій темі, а саме – особливостям прийняття суб’єктами господарювання економічних рішень, пов’язаних з технологічними змінами та реалізацією широкого спектру інновацій. Як на пленарному засіданні, так і на лекції мною був представлений Одеський національний економічний університет, перелік бакалаврських та магістерських програм, особливості освітнього та наукового життя в ОНЕУ, засвідчена відкритість до співробітництва з іноземними вишами.
Міжнародний тиждень підвищення кваліфікації в Університет прикладних наук у м. Ниса пройшов у дружній та доброзичливій атмосфері, сприяв обміну науково-педагогічним досвідом і поглибленню міжнародних контактів.
Патлатой Олександр Євенович
Візит до Економічного університету Варни за програмою Erasmus +
Хочу поділитися враженнями від візиту до Економічного університету Варни за програмою Erasmus +. Я була там 5 навчальних днів, і всі вони були насиченими та неймовірно корисними.
Це наш “споріднений” ВНЗ, ще з радянських часів наш університет тісно співпрацював ще на той момент з Вищим інститутом народного господарства.
Перш за все, для мене і декількох викладачів з інших країн, які також приїхали за програмою Erasmus +, провели екскурсію по університету. ЕУ-Варна – університет зі 100-річною історією, знаходиться в центрі міста, а поруч – чудовий Приморський парк, пройшовши через який відразу потрапляєш до моря. Будівля університету історична, перед входом – доглянутий сад з лавками. Всередині будівлі привертають увагу виставки картин сучасних болгарських художників (постійні та тимчасові), частина з яких – подарунок університету. Поряд із ректоратом цікаво побачити галерею портретів ректорів.
Аудиторії красиві, зручні, обладнані мультимедійною технікою, чудовий конференц-зал. Мені дуже сподобалася їдальня, і справа не тільки в красивому сучасному ремонті приміщення і якісній їжі – їдальня є місцем живого спілкування викладачів і співробітників. Цікаво, що в ЕУ-Варна дві їдальні – окремо для студентів і викладачів, відкриті вони суворо за графіком, причому для студентів і для сніданку, і для ланчу, а для викладачів – тільки для ланчу. У будівлі також знаходиться декілька кафетеріїв, де готують чудову каву.
Є спортивний комплекс з великим залом для волейболу-баскетболу, тренажерний зал, зали для танців, настільного тенісу тощо. Є прекрасна бібліотека, автоматизація діяльності якої проводилася (і продовжує проводитися) за кошти міжнародних грантів.
Для студентів всередині будівлі побудована так звана “студентська вулиця”, на якій розташовані культурний центр, студентська рада тощо.
Цікаво, що ЕУ-Варна позиціонує себе не тільки як навчальний і науковий, але і як культурний центр міста. У новій будівлі зали АУЛА проводяться безкоштовні концерти, кінопокази, конкурси тощо, причому він відкритий для всіх городян.
Заняття в ЕУ-Варна починаються рано, о 7:30 ранку, є заняття також і на вихідних. Занять багато, оскільки семестр короткий (в цьому році – з 21 лютого і закінчується вже 25 квітня), потім близько місяця триває сесія. Для підготовки до кожного іспиту дається більше тижня.
Іспити приблизно по 80% предметів (за рішенням викладачів) проходять у вигляді тестів. Для цього створено спеціальний тестувальний центр, де встановлені комп’ютери, а кожен студент розташовується у своєрідному “осередку” (кабінці), ведеться відеоспостереження. Програмне забезпечення для проведення тестів написано командою самого ЕУ-Варна, чим вони дуже пишаються.
Після успішного проходження тесту студент має можливість протягом певного часу оцінити як роботу викладача, так і якість дисципліни (по 5 питань по кожному напрямку).
В ЕУ-Варна є цікавий досвід залучення абітурієнтів. Справа в тому, що вступні іспити (теж у вигляді тестів) можна здавати задовго до початку вступної компанії (так званий “ранній прийом”). Більш того, якщо абітурієнта не влаштовує оцінка, він має можливість перездати тест необмежену кількість разів. Кожен абітурієнт складає зручний для себе розклад іспитів. Правда, такі послуги платні: перша здача – 25 євро, всі наступні – по 10 євро, але для Болгарії це не дуже великі гроші. Досвід показує, що більшість абітурієнтів здає тести з першого разу, і після здачі потрібної кількості іспитів стає студентом, ще перебуваючи в школі.
Навчання в рамках державного замовлення в ЕУ-Варна спонсується державою, студенти оплачують відносно невеликі суми (наприклад, на 2019/2020 навчальний рік вартість одного семестру за основними спеціальностями – 115 євро, за спеціальностями “Інформатика і комп’ютерні науки” та “Веб і мобільні технології “– 225 євро).
Мені пощастило не тільки читати лекції студентам спеціальності “Бізнес-інформаційні системи”, але і бути присутньою на захисті курсових проектів з дисципліни “Е-Бізнес” студентами спеціальності “міжнародний бізнес”. Захист відбувався англійською мовою, оскільки студенти цієї спеціальності навчаються англійською мовою. Студенти малими групами (по 2-3 особи) представляли свої бізнес-ідеї, реалізовані засобами конструкторів веб-сайтів.
Також я була присутня на конкурсі наукових робіт студентів кафедри “Інформатика” (спеціальності “Бізнес-інформаційні системи”, “Інформатика та комп’ютерні науки” та “Веб і мобільні технології”). Серед проектів були платформа для фрілансингу, чат боти, платформа для служб таксі, платформа для дистанційного навчання, Інтернет-магазини і багато іншого.
Переможці конкурсу отримали грошові призи (1-е місце – 30 євро), але найголовніше – визнання колег і викладачів.
Цікавим досвідом заохочення студентів поділився директор Центру досліджень і застосування нових інформаційно-комунікаційних технологій Георгій Зеленков (до речі, це за його ініціативою було створено тестувальний центр, розроблено програмне забезпечення з проведення тестів, була реалізована ідея “раннього прийому”). Для найуспішніших студентів з кафедри “Інформатика” він організував цикл майстер-класів від представників бізнесу, в основному – зі сфери інформаційних технологій. Для вступу на цей майстер-клас студенти проходять відбір як за професійними, так і за особистими якостями.
Чи варто згадувати, що більшість інформації розміщено на веб-сайті університету, у т.ч. англійською та російською мовами. Багато послуг (наприклад, запис на тестування) також реалізовані он-лайн.
Я провела дуже корисний і насичений навчальний тиждень в ЕУ-Варна. Erasmus + – це дійсно відмінна можливість обміну досвідом, ідеями та кращими практиками у методологіях викладання та розвитку взаємодії між інституціями.
Меджибовська Наталія Семенівна
проф. каф. ЕКтаІТ
Erasmus + KA107 Exchange programme
з квітня 2019 відкриває прийом заявок на участь у програмі
З квітня 2019 Еразмус+ починає прийом заявок на участь студентів та викладачів ОНЕУ в програмі міжнародної мобільності з Університетом прикладних наук м.Міттвайда (Німеччина)
Термін подачі заявок до 15 квітня 2019 р.
Student mobility for studies
Рекомендовані критерії відбору
- Студенти повинні бути зараховані принаймні на другому курсі вищої освіти. Допускаються всі цикли навчання (бакалавр (принаймні 2-й рік), магістранти);
- Студенти повинні мати принаймні B1 рівень володіння англійською мовою або С1/В1 німецькою мовою;
- Мінімальна середня оцінка “C” для всіх курсів до поточного року їх навчання (GPA) є обов’язковою.
- CV;
- – мотивационный лист;
(Motivation letter regarding you interest in mobility to the particular university. Should be in English/German, maximum 350 words)
Staff mobility for teaching
Рекомендовані критерії відбору
- Якість запропонованої навчальної програми кандидата.
- Рівень володіння англійською мовою (принаймні рівень B2).
- Відповідність основного предмету та наукової галузі кандидата і галузі освіти та підготовки в університеті.
- Наукові та дидактичні матеріали на іноземній мові.
- Мультимедійні презентаційні навички.
- CV
Нижчий пріоритет надається особам, які вже брали участь у заходах мобільності у тому самому циклі навчання у рамках програми Еразмус «Неперервна освіта» (LLP-Erasmus Programme), програми Еразмус Мундус (Erasmus Mundus Programme) або програми Еразмус+ |
Контакти:
Відділ міжнародних зв’язків (к.125)
Тел.723-11-81. E-mail: ird@oneu.edu.ua
19 грудня о 13.30 в Інформаційному Центрі ЄС Одеського національного економічного університету відбудеться семінар з теми «Міжнародна кредитна мобільність (КА1). Досвід викладачів Одеського національного економічного університету щодо участі у Програмі Еразмус+»!
Запрошуємо Вас взяти участь у семінарі та дізнатися більше про можливості щодо участі викладачів Одеського національного економічного університету у Програмі Еразмус+ напряму КА1 !
Захід проводиться за адресою: Одеський національний економічний університет, вул. Преображенська, 8 (головний корпус ОНЕУ), каб.№210 –Інформаційний Центр ЄС ОНЕУ.
Запрошуються всі бажаючі!
Шановні викладачі та співробітники!
5 грудня о 13.30 в Інформаційному Центрі ЄС Одеського національного економічного університету відбудеться семінар з теми «Гранти для проектів міжнародної співпраці: конкурси і рекомендації для успіху»!
Захід проводиться в рамках Міжнародного інформаційного тижня Програми ЄС Еразмус+» за підтримки Національного Офісу Еразмус+ в Україні!
Запрошуємо Вас взяти участь у обговоренні наступних тем:
- Можливості для викладачів та студентів участі у проектах Програми Еразмус+ за напрямами К1 та К2.
- Розробка освітніх програм у тісній співпраці з партнерами проектів з Європи.
- Можливості розвитку потенціалу вищої освіти: українські університети: заявники і рівноправні партнери.
- Що таке «успішний проект»?
Захід проводиться за адресою: Одеський національний економічний університет, вул. Преображенська, 8 (головний корпус ОНЕУ), каб.№210 –Інформаційний Центр ЄС ОНЕУ.
Запрошуються всі бажаючі!
З повагою,
Інформаційний Центр ЄС ОНЕУ
ДО УВАГИ СТУДЕНТІВ !
Мінистерство освіти і науки України інформує про відкриття нового конкурсу Програми Європейського Союзу Erasmus+ на 2019 рік.
Erasmus + KA107 Exchange program з вересня 2018 відкриває прийом заявок на участь у програмі
З вересня 2018 Еразмус+ починає прийом заявок на участь студентів, аспірантів та викладачів ОНЕУ в програмі міжнародної мобільності.
Протягом 2018-2019 років в рамках проекту передбачені гранти для студентів, аспірантів, викладачів та академічного персоналу.
Термін подачі заявок до 05 листопада 2018 р.
На даний момент приймають заявки наступні навчальні заклади:
- A. Tsenov Academy of economics – Svishtov, Bulgaria
- University of Economics – VARNA, Bulgaria
- University of Applied Science in Nysa, Poland
Student mobility for studies
Recommended selection criteria
- Students must be citizens of the Partner country or legal residents.
- Students must be enrolled at least in the second year of higher education studies. All study cycles are allowed (Bachelor (at least 2nd year), Master students).
- Students must have at least a B2 level of English language competence
- A minimum average grade of “C” for all the courses till the current year of their study (GPA) is required.
Staff mobility for teaching
Recommended selection criteria
- Quality of the proposed teaching programme of the candidate.
- Level of English language competence (at least B2 level is required).
- Compliance between the main subject and scientific field of the candidate and the field of education and training in receiving University.
- Scientific and didacticmaterials in foreign language.
- Multimedia presentation skills.
Участь студентів ОНЕУ у програмі мобільності Erasmus+, 2 семестр 2018/2019 навчального року
У зв’язку з участю Одеського національного економічного університету у програмі Erasmus+ , просимо до 05.11.2018 р. заповнити цю форму тим студентам 2-4 курсів ОНЭУ, котрі зацікавлені взяти участь у конкурсі на участь у програмі мобільності Erasmus+ (D.A. Tsenov Academy of Economics, Bulgaria) впродовж другого семестру 2018/19 навчального року за наступними спеціальностями бакалаврату:
- Міжнародна економіка;
- Маркетинг;
- Економіка підприємства;
- Фінанси та кредит;
- Облік та аудит;
- Економічна теорія;
- Менеджмент
Згідно з умовами програми студенти отримують стипендію в розмірі 750 Євро на місяць, болгарською стороною оплачуються витрати студента на проїзд у розмірі 275 Євро.
Для розгляду Вашої кандидатури, додатково до цієї форми, Ви маєте надіслати на ird@oneu.edu.ua; george@oneu.edu.ua такі документи:
– копію Вашої академічної довідки за попередні роки навчання (копію залікової книжки);
– для участі в програмі необхідно підтвердити знання англійської мови на рівні В-2 надавши відповідний сертифікат або пройти співбесіду в університетській комісії;
- Мотиваційний лист ;
( Motivation letter regarding you interest in mobility to the particular university. Should be in English, maximum 350 words )
Просимо зауважити, що Ваша кандидатура не буде розглядатися без отримання зазначених вище документів.
V конкурсний відбір студентів у рамках нової програми ERASMUS +
( WYŻSZA SZKOŁA BIZNESU W DĄBROWIE GÓRNICZEJ – THE UNIVERSITY OF DABROWA GRONICZA, POLAND )
У вересні 2017 року серед студентів 2-4 курсів був проведений п’ятий відбір претендентів на навчання в університетах-партнерах в рамках програми ERASMUS +.
Критерії відбору:
- Хороший рівень академічної успішності;
- Рівень володіння англійською мовою В2;
- Соціально-економічна забезпеченість.
За результатами конкурсного відбору була рекомендована студентка 4 курсу фінансово-економічного факультету КОЙЧЕВА Валерія.
ВІДГУК
У серпні 2017 року на сайті університету я побачила оголошення про конкурс на навчання в Польщі, у Вищій Школі Бізнесу в Домброві-Гурнічій за програмою.
Спочатку мені здалося малоймовірним, що можна так легко поїхати, АЛЕ! я звернулася в міжнародний відділ нашого університету, та мені детально все пояснили (спасибі велике Олені Миколаївні, завжди була готова допомогти) і я подала необхідні документи – пройшла конкурс.
Семестр в Польщі починався 1 жовтня і протягом місяця я зібрала всі документи і мені відкрили візу.
28 вересня приїхала в Катовіце, благополучно дісталася до хостелу, адреса якого була вказана в запрошенні. Кімната була досить комфортабельною, у кожного свій робочий стіл і шафа, санвузол в номері, кухня на поверсі. Коридор і кухня щодня прибиралися персоналом. Поселили мене з дівчинкою з України, ми швидко знайшли спільну мову. Також я знайшла багато друзів з різних країн, так як в хостелі-гуртожитку жили лише студенти-іноземці.
Університет знаходився в Домброве-Гурнічей (в 30 хвилинах їзди від Катовіце). У Вищій Школі Бізнесу нас зустріли дуже гостинно, подарували невеликі сувеніри, провели ознайомчу лекцію про польську культуру, особливості проживання в Польщі та оглядову екскурсію по університету. Кожна аудиторія оснащена мультимедіа обладнанням. На -1 поверсі знаходиться новий, добре обладнаний тренажерний зал, з душовими кабінками і роздягальнями (басейн в 10 хвилинах від університету, відкритий для студентів Вищої Школи Бізнесу щосереди), також студенти могли відпочити в затишному кафе.
Дуже цікаво і незвично пройшла церемонія початку навчального року, торжество вели польською мовою, тому студентам з інших країн видали навушники з перекладачем.
Групою іноземних студентів займалася Домініка з International office, до неї можна було звернутися по будь-якому питанню.
Не можна не згадати, що кожен місяць для студентів-іноземців організовувалося KaraokeParty у стінах університету під керівництвом Домініки.
На вечірку замовляли дуже багато величезних піц, так що ніхто голодним не йшов.
А на Новий Рік влаштували для нас шикарну вечірку з музичним гуртом з університету, був поставлений InstaBox, де всі змогли розпечатати пам’ятні фотографії, також керівництво університету пригостило нас шикарним святковим фуршетом.
Лекції та практичні заняття проходили дуже цікаво, найбільше сподобався курс «Teambuilding».
Для нас організували дводенну безкоштовну екскурсію в Торунь – батьківщину Н. Коперника.
На вихідних я намагалася не втрачати час дарма і подорожувала.
Венеція, Італія.
Кьольн, Німеччина.
Я успішно здала всі іспити і повернулася в свій улюблений ОНЕУ.
Спасибі університету за надану мені можливість навчання за кордоном і Відділу міжнародних зв’язків за організацію поїздки!
Койчева Валерія
студентка 4 курсу ФЕФ
Участь студентів ОНЕУ у програмі мобільності Erasmus+, I семестр 2017/2018 навчального року
У зв’язку з участю Одеського національного економічного університету у програмі Erasmus+ , просимо до 25.06.2017 р. заповнити цю форму тим студентам ОНЭУ, котрі зацікавлені взяти участь у конкурсі на участь у програмі мобільності Erasmus + ( Freie Universität Berlin, Deutschland ) впродовж першого семестру 2017/18 навчального року за наступними спеціальностями бакалаврату та магістратури:
- Менеджмент ;
- Підприємництво, торгівля та біржова діяльність.
Для розгляду Вашої кандидатури, додатково до цієї форми, Ви маєте надіслати на ird@oneu.edu.ua; george@oneu.edu.ua такі документи:
- копію Вашої академічної довідки за попередні роки навчання (копію залікової книжки);
- копію мовного міжнародного сертифікату (рівень В2 та вище ).
- копію документа, який підтверджує Вашу соціальну активність або / та наукові здобутки (якщо такий документ є)
- мотиваційний лист (Motivation letter regarding you interest in mobility to the particular university. Should be in English, maximum 350 words )
За результатами конкурсного відбору були рекомендовані 2 студентки – ЛИТВИНОВА Дар’я (1 курс) і НОВІКОВА Юлія (5 курс).
І конкурсний відбір студентів в рамках нової програми
ERASMUS + ( Varna University of Management )
Guide book Erasmus+ 2018-2019 web
У грудні 2015 р. серед студентів 2-3 курсів був проведений другий відбір претендентів на навчання в університетах-партнерах в рамках програми ERASMUS+.
Критерії відбору:
- Добрий рівень академічної успішності;
- Рівень володіння англійською мовою В2;
- Соціально-економічна забезпеченість.
Загалом було подано 2 заявки. Всі претенденти були студентами 2 -3 курсу з факультету економіки та управління виробництвом.
За результатами конкурсного відбору були рекомендовани 2 студента – МАРІН Роман та СПАССКА Діна.
Участь студентів ОНЕУ у програмі мобільності Erasmus+,
1 семестр 2017/2018 навчального року
У зв’язку з участю Одеського національного економічного університету у програмі Erasmus+ , просимо до 01.07.2017 р.заповнити цю форму тим студентам 2-4 курсів ОНЭУ, котрі зацікавлені взяти участь у конкурсі на участь у програмі мобільності Erasmus+ (D.A. Tsenov Academy of Economics, Bulgaria) впродовж першого семестру 2017/18 навчального року за наступними спеціальностями бакалаврату:
- Міжнародна економіка;
- Маркетинг;
- Економіка підприємства;
- Фінанси та кредит;
- Облік та аудит;
- Економічна теорія;
- Менеджмент
Згідно з умовами програми студенти отримують стипендію в розмірі 750 Євро на місяць, болгарською стороною оплачуються витрати студента на проїзд у розмірі 275 Євро.
Для розгляду Вашої кандидатури, додатково до цієї форми, Ви маєте надіслати на ird; george такі документи:
- копію Вашої академічної довідки за попередні роки навчання (копію залікової книжки);
- для участі в програмі необхідно підтвердити знання англійської мови на рівні В-2 надавши відповідний сертифікат або пройти співбесіду в університетській комісії;
- Мотиваційний лист ( Motivation letter regarding you interest in mobility to the particular university. Should be in English, maximum 350 words )
Просимо зауважити, що Ваша кандидатура не буде розглядатися без отримання зазначених вище документів.
ВІДГУК
Erasmus+ у Стопанській академії економіки імені Д.А.Ценова у місті Свіштов.
Сьогодні багато хто з студентів з різних країн світу шукає можливості ознайомитися з закордонними технологіями навчання в відомих університетах Європи, познайомитися із цікавими людьми та пізнавати світ. Такий шанс дає програма Erasmus+.
Це програма Європейського Союзу на період 2014-2020 рр., що підтримує проекти, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти. В Одеському національному економічному університеті, що є членом асоціації європейських університетів, накопичені плідні зв’язки з різними університетами Європи.
Саме на сайті нашої альма-матер ми знайшли інформацію про можливість отримати знання в іншій країні за програмою академічної мобільності Erasmus+у Стопанській академії економіки імені Д.А.Ценова у місті Свіштов.
Завдяки професійній роботі спеціалістів Відділу міжнародних зв’язків ОНЕУ, були своєчасно вирішені всі організаційні питання. Переписка з приймаючим університетом, оформлення візи та відповідних документів,підготовка до майбутньої поїздки залишилися позаду, і, нарешті, ми прибули до міста Свіштов (Болгарія)в Господарську академію ім. Д.А. Ценова– відому науково-культурну установу Болгарії, на 4 факультетах якої навчається понад 10000 болгарських та іноземних студентів та працює понад 320 висококваліфікованих професорів, доцентів та асистентів. Слід зауважити, що Свіштов – невеличке чудове містечко з дуже ввічливими мешканцями.
За час перебування там ми мали можливість подорожувати різними куточками Болгарії, познайомитися з її культурою та побачити величезну кількість красивих місць. Кожний день для нас був відкриттям чогось нового та цікавого. Ми отримали море позитивних емоцій від столиці Болгарії – Софії, відомих міст Велико Тирново, Варна, Плевен,Пловдів та інші.
С першого дня перебування в місті студент знаходиться під опікою Міжнародного студентського офісу. Від компетентної роботи спеціалістів цього підрозділу ми отримали хороші враження. В короткий період час нас поселили в гуртожиток, в якому було приємно жити і навчатися. Всі організаційні моменти, щодо реєстрації, отримання студентських квитків, організації навчального процесу, питань побуту та інші вирішувалися досить швидко та якісно.
Відповідно до умов програми Erasmus+ студент повинен набрати не менше 29 кредитів за семестр. Згідно цієї програми студенти Еразмусу володіють певною свободою у виборі предметів і не прив’язані до основної системи, за якою навчаються звичайні студенти.Навчальний процес по кожному з предметів викладачі організовували на свій розсуд.Навчання проводилось англійською мовою. Усі викладачі академії дуже висококваліфіковані спеціалісти та привітні люди. Вони з розумінням ставилися до всіх іноземців, що навчалися за програмою обміну.
Відпочинком студентів займалася студентська мережа Erasmus+. Неможливо було залишатися в стороні і не інтегрувати в студентське життя з тою кількістю заходів, що організовували ментори. Так, щоб ближче познайомити студентів, які приїхали з різних країн, та продемонструвати свою відкритість та готовність допомогти, ментори організували, так званий, День першокурсника.
Крім того, під час національного фольклорного вечора, усі студенти Еразмусу відчули дух Болгарії, ознайомились з багатими культурними багатовіковими традиціями цієї величної країни, а також спробували смачні блюда болгарської кухні. І надалі, впродовж нашого перебування, відбувалися дуже цікаві заходи, що сприяли зміцненню дружніх відносин між студентами різних країн.
Участь у програмі дала нам величезний досвід, який неможливо отримати, перебуваючи тільки в одній країні. Ми познайомилися з багатьма людьми з різних країн, від В’єтнаму до Албанії, навчилися працювати в міжнародних командах і знаходити спільну мову з студентами, що представляли різні культури та національності. Без сумніву, програма Еразмус+ стирає кордони і всі її учасники стають великою та дружньою сім’єю, незважаючи на відмінності звичаїв, культур, мов. Ми, однозначно, з теплотою будемо згадувати цей короткий, але насичений семестр і бажаємо усім студентам вивчати іноземні мови та не втрачати свого шансу брати участь у програмах обміну студентів. Ще слід зауважити, що ця подія в нашому житті підтвердила правильний вибір вищого навчального закладу та факультету, на якому ми навчаємося.
Дякуємо всім, хто працює над підвищенням іміджу нашого університету укріплюючи його міжнародні зв’язки.
Малишко Анна
Малишко Анастасія