Члени комісії:
- Ткач Юрій Дмитрович – провідний фахівець з питань цивільного захисту, член профкому;
- Тиха Надія Сергіївна – комендант навчального корпусу № 1, член профкому;
- Стародуб Валентина Іванівна– комендант навчального корпусу №5, № 6, член профкому;
- Бабак Світлана Андріївна– провідний фахівець центру заочної форми навчання, член профкому.
- Шкурак Олена Миколаївна – начальник відділу міжнародних зв’язків, член профкому.
- Мисочка Віктор Іванович – електрик навчальних корпусів № 5,6, член профкому.
Комісія з охорони праці та побуту проводить роботу щодо здійснення громадського контролю за виконанням заходів щодо поліпшення побутових умов і охорони праці співробітників університету, передбачених колективним договором з питань безпеки та гігієни праці.
Згідно зі ст.19 Закону України «Про охорону праці» адміністрація університету щорічно виділяє кошти у розмірі понад 1% від фонду заробітної плати на визначені колективним договором «Комплексні заходи для досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, попередження випадків виробничого травматизму, професійних захворювань, аварій і пожеж».
За останні роки на засіданнях профспілкового комітету понад 15 разів розглядалися питання забезпечення безпечних умов праці, охорони праці і поліпшення побутових умов для співробітників університету .
Проводиться постійний моніторинг рівню захворювання співробітників у розрізі підрозділів та відділів, аналіз захворювань і травматизму, по всіх розглянутих питань були приймаються конкретні рішення щодо покращення умов праці.
Так, з ініціативи комісії було проведено капітальний ремонт у відділі поліграфії. Проведено реконструкцію системи опалення, встановлена вентиляція і відремонтовано дах в навчальному (лабораторному) корпусі №7. Зроблені роботи з утеплення відділу документального забезпечення. Організовано роботу кімнати реабілітації в другому навчальному корпусі. Реконструйовано вентиляційні установки в туалетах навчальних корпусів 2,3,4,5,6. Відремонтовані туалетні кімнати в другому і третьому навчальних корпусах.
В університеті працюють 16 працівників у шкідливих умовах праці. Їх робочі місця атестуються. Всі 16 осіб отримують пільги: доплати, додаткові відпустки, спецхарчування. Особи, які зайняті на роботах у шкідливих умовах праці, проходять медичні огляди.
Комісія проводить щорічний аналіз забезпечення житлом працівників університету. Право педагогічних і науково-педагогічних працівників на отримання пільгових кредитів для індивідуального будівництва на законодавчому рівні не реалізується. В університеті працює 203 особи у віці до 35 років, тобто 27 %, більшість з них потребують житла, але через відсутність реальних шляхів для його придбання, вони не стають на квартирний облік. Максимум, чим могли допомогти нужденним в житлі працівникам – це спільно з адміністрацією поселили їх у гуртожитку університету. На сьогоднішній день в гуртожитку проживає 17 працівників університету.
Комісія з охорони праці та побуту здійснює контроль за утриманням та експлуатацією майна аудиторій, стежить за умовами побуту працівників університету. За підсумками перевірок профком вживає заходів громадського впливу щодо осіб, які порушують правила користування.
Комісія постійно моніторить роботу пунктів громадського харчування університету, слідкує за додержанням загальної культури обслуговування, якості і вдосконалення режиму роботи пунктів громадського харчування. Регулярно, спільно з профкомом студентів проводить перевірки якості і процесу ціноутворення продукції, що продається. Намагається розширення асортименту страв, правильності розрахунку з покупцями, дотримання санітарних вимог і особистої гігієни продавців у пунктах харчування університету.
Завдяки цілеспрямованим зусиллям людей, людей, які по-справжньому вболівають за доручену справу, а ця справа важка і непопулярна, кожного дня робиться багато для підвищення існуючого рівня охорони праці, попередження випадків виробничого травматизму, професійних захворювань та покращення умов харчування студентів і співробітників. Все це робиться для того, щоб кожен відчував підтримку і захист профкому.
Профспілковий комітет щорічно приймає участь у Всеукраїнському громадському огляді–конкурсі стану умов і охорони праці, і постійно нагороджується Дипломами І і ІІ ступеня як переможець.