ЗМІ ПРО ОНЕУ | Відомі випускники та загублені сторінки історії: в Одесі презентували книгу про економічний університет | dumskaya.net

Відомі випускники та загублені сторінки історії: в Одесі презентували книгу про економічний університет

Книгу «Легенди Преображенської, 8», присвячену історії Одеського національного економічного університету, презентували днями викладачам, студентам і громадськості.

Як повідомляє кореспондент «Думської», своє творіння особисто представили автори книги — ректор ОНЕУ Анатолій Ковальов і корифей одеської журналістики Олександр Галяс.

Ідея зібрати на книжкових сторінках усі дані та історії економічного університету належить одному з його випускників — Олександру Галясу.

«Думка була несподіваною і сміливою, тож, обговоривши її на вченій раді, ми вирішили взятися за реалізацію проєкту. Звернулися до архівів і бібліотек — отримана інформація окрилила і повела вперед, до реалізації задуманого», — зазначив Анатолій Ковальов.

Незважаючи на те, що офіційно датою заснування економічного університету є 1921 рік, його історія сягає корінням набагато далі. У виші прийнято закидати якір у 1862 рік – саме тоді з’явилося перше в Україні Одеське комерційне училище.

«Це була вимога часу, йшли так звані «великі реформи» в російській імперії, потрібні були фахівці в галузі комерції, причому вже на вчора, — каже Олександр Галяс. — Тож до училища вступали не лише молоді люди, а й практикуючі фахівці, яким бракувало фахових знань і вони їх жадібно вбирали. За 55 років свого існування комерційне училище підготувало понад тисячу учнів, частина з яких домоглася світового визнання. З великим здивуванням ми знайшли в лавах випускників Саймона Літмана — піонера викладання маркетингу і торгівлі в коледжах США, професора Іллінойського університету».

Багато фактів про історію вишу не були відомі публіці через втрату архівів у період революції. Відновлювати дані доводилося буквально по крихтах.

Також серед відомих випускників Одеського комерційного училища опинилися письменник Ісаак Бабель, американський композитор Артур Лур’є, один з основоположників літератури на івриті Саул Черніховський та інші.

«Ми можемо збиратися за круглими столами, обговорювати щось, але фішка в тому, що ми рано чи пізно підемо, а книжка залишиться. Тому дуже важливо зафіксувати на її сторінках історію доволі відомого вишу, і я дуже радий, що в моїх колег це вийшло», — зазначив ректор Південноукраїнського національного педагогічного університету Андрій Красножон.

Презентація завершилася передачею примірників книги до міських бібліотек та автограф-сесією.