Одеський національний економічний університет – серед переможців конкурсу МОН на фінансування наукових проєктів у 2026-2027 роках

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 9 січня 2026 року затверджено перелік проєктів фундаментальних та прикладних наукових досліджень, які пройшли конкурсний відбір і фінансування яких розпочнеться у 2026 році за рахунок коштів Державного бюджету України. За результатами відбору до переліку переможців увійшли два наукові проєкти Одеського національного економічного університету.

Підтримку отримав проєкт «Фінансова архітектура індустріальних парків циркулярної економіки повоєнного відновлення», керівницею якого є доктор економічних наук, професор Марина Олександрівна Славінська. Обсяг фінансування проєкту становить 1,2 млн грн. Дослідження спрямоване на формування фінансових механізмів розвитку індустріальних парків як одного з ключових інструментів відновлення економіки та впровадження принципів циркулярної економіки.

Також перемогу здобув проєкт «Зелена трансформація громад: оцінка індексу згуртованості та проєктні рішення для циркулярної економіки», який реалізовуватиметься під керівництвом доктора економічних наук, професора Наталії В’ячеславівни Захарченко. Обсяг фінансування цього проєкту становить 1,0996 млн грн. Тематика дослідження охоплює питання сталого розвитку територіальних громад, соціальної згуртованості та практичних інструментів впровадження зелених трансформацій.

Загальний обсяг фінансування двох проєктів ОНЕУ перевищує 2,2 млн грн. Обидві теми реалізуються в межах конкурсу для закладів вищої освіти та наукових установ, що належать до прифронтових регіонів, і отримали високі оцінки за результатами незалежної експертизи.

Конкурс 2026 року проводився за оновленим Положенням МОН та характеризується низкою суттєвих новацій. Зокрема, тематика наукових досліджень чітко узгоджена з пріоритетами Стратегії цифрового розвитку інновацій України WINWIN до 2030 року та орієнтована на зміцнення технологічного суверенітету держави. Загальний обсяг фінансування конкурсів у бюджеті 2026 року зріс на 40 %, додатково передбачено 100 млн грн на підтримку проєктів прифронтових і прикордонних закладів вищої освіти та наукових установ. Максимальну вартість одного проєкту збільшено до 4,5 млн грн, а фінансування переможців уперше може становити 100 % заявленого бюджету.

Оцінювання проєктів здійснювалося трьома незалежними експертами з автоматичною перевіркою конфлікту інтересів, із підвищеними вимогами до академічної доброчесності та використання інструментів штучного інтелекту. При цьому акцент зроблено не на формальних наукометричних показниках, а на якості проєктів, їхній актуальності та очікуваних результатах.

Загалом за підсумками конкурсу підтримку отримали 357 проєктів, поданих 75 закладами вищої освіти та науковими установами України, зокрема 258 проєктів у межах основного конкурсу та 99 – у межах конкурсу для молодих учених.

Участь Одеського національного економічного університету серед переможців конкурсу є важливим кроком у відновленні активної наукової діяльності університету та підтвердженням потенціалу його наукових колективів у реалізації досліджень, що відповідають сучасним викликам соціально-економічного розвитку України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.