Презентація книги «Легенди Преображенської, 8» в ОНЕУ

Вас вітає ОНЕУ! 🙋‍♀️💙

В Одеському національному економічному університеті відбулася презентація книги «Легенди Преображенської, 8»⭐️🎉

«Легенди Преображенської, 8» — популярна історія Одеського національного економічного університету. Авторами книги є ректор ОНЕУ, доктор економічних наук, професор Анатолій Іванович Ковальов та журналіст і краєзнавець Олександр Галяс.

📌 Одеське комерційне училище (ОКУ) є фактично першим в історії України навчальним закладом економічного профілю. Створене на хвилі «великих реформ» 1860-х років, воно відіграло суттєву роль в економічному та суспільному житті не лише міста, але й всієї країни.

На жаль, абсолютна більшість документів цього навчального закладу загубилася у вихорі буремних подій 1917–1921 рр. Лише зараз вдалося відтворити історію ОКУ зусиллями працівників Одеського національного економічного університету, який є повноправним продовжувачем училища. 🎓✨

Серед відомих випускників ОКУ — видатний вчений-економіст, один із засновників теорії маркетингу Саймон Літман та поет і перекладач Саул Черніховський, чий портрет вміщено на ізраїльській купюрі 50 шекелів.

📍Сьогодні ОНЕУ — важлива комунікаційна ланка між студентами та державними установами, регіональними, національними й міжнародними підприємствами, гуманітарними місіями, громадськими організаціями, закладами вищої освіти України та зарубіжжя.

Поява цієї книги стала можливою завдяки допомозі викладачів та співробітників ОНЕУ: проректора з наукової роботи, професора Олександра Літвінова, доцентів Ольги Луньової та Надії Щербини, директора бібліотеки ОНЕУ Тамари Іваницької.

✔️ Також дякуємо за підтримку директору Одеського літературного музею Тетяні Ліптузі та заступниці директора Альоні Яворській.

Окрема подяка Тамарі Коленко за детальну інформацію про класи торговельного мореплавання та колекціонеру Віктору Корченову за фото жетонів ОКУ.

Ваш університет 💙🎓