В ОНЕУ відбувся круглий стіл «Дуальна освіта: крок за кроком до кар’єри»

В Одеському національному економічному університеті відбувся круглий стіл на тему «Дуальна освіта: крок за кроком до кар’єри» в рамках проєкту «Інтеграція дуальної вищої освіти в Молдові та Україні — COOPERA».

🔹Еразмус+ КА2 Коопера
Довідковий номер: 617490-EPP-1-2020-1-MD-EPPKA2-CBHE-SP

Головною метою є створення ефективної системи підготовки кваліфікованих фахівців, які зможуть успішно інтегруватися в сучасний ринок праці. Ця мета досягається через тісне поєднання теоретичних знань, отриманих у вищих навчальних закладах, з практичними навичками, набутими на підприємствах. Такий підхід підвищує конкурентоспроможність випускників й сприяє розвитку співпраці між освітніми установами та бізнесом, що стимулює економічне зростання та інноваційний розвиток країни.

Виступили з приводу оптимізації навчальних програм для адаптації до вимог сучасного ринку праці:
🔸 Володимир Миколайович Шинкаренко, проректор з науково-педагогічної роботи, к.ф.-м.н., доцент
🔸 Анатолій Іванович Ковальов, ректор ОНЕУ, доктор економічних наук, професор

Виступили щодо впровадження в освітній процес дуальної форми навчання за спеціальностями 072 та 076:
🔸 Бабій Олег Миколайович, декан факультету економіки і управління підприємництвом ОНЕУ, к.е.н., доцент,
🔸 Мартинюк Ірина Василівна к, декан факультету фінансів та банківської справи ОНЕУ, к.е.н., доцент

Про кадровий голод на ринку праці, що сприяє важливістю розширення дуальної освіти на інші спеціальності розповіли:
— Тіщенко Ірина Валеріївна, керівник відділу маркетингу та громадських комунікацій ОНЕУ
— Кузнєцова Оксана Вікторівна, аспірантка кафедри туристичного та готельно-ресторанного бізнесу
— Жердецька Лілія Вікторівна, завідувачка кафедри банківської справи, доктор економічних наук, доцент

Студент ОНЕУ Юрій Гаврилюк поділився досвідом навчання за Дуальної форми освіти та його наставник Володимир Васильович Савчук розповів про переваги цього підходу для підготовки кваліфікованих фахівців.

В ході панельної дискусії розглянули перспективи та проблем імплементації дуальної освіти в навчальний процес вищого навчального заходу:
—  Відсутність великих високотехнологічних підприємств, що потребують кваліфікованого персоналу та ефективного менеджменту
— Прогалини на законодавчому рівні з оплатою праці та працевлаштуванням здобувачів освіти з неповним робочим часом
— Організація дуальної форми навчання вимагає застосування інноваційних методів та технологій навчання й оцінювання, пошуку ефективних форм для удосконалення освітніх програм
— Необхідність створення на рівні МОН єдиного центру з упровадження та координації дуальної освіти в українських ВНЗ
— Поєднання Закону України № 3642-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу” з дуальною формою навчання

Дякуємо партнерам ОНЕУ, що приєдналися до роботи круглого столу:
🟢 Банк Восток: Володимир Васильович Савчук та Юрій Гаврилюк
🟢 Приватбанк: Олена Вадимівна Христич та Ніка Гогуленко