📌Профспілки вийшли на протест

9 жовтня 2018 року  біля будинку Одеської обласної державної адміністрації відбулася акція-протест: «Про солідарні протестні дії Федерації Профспілки та її організацій у зв’язку з наступом на права людини праці».

В акції-протесті прийняла участь делегація наших працівників на чолі з головою профспілкової організації університету – Корольовою Тетяною Сергіївною.

Тетяна Сергіївна  в своєму виступі оприлюднила вимоги Профспілки працівників освіти і науки України до Кабінету Міністрів та Міністерства фінансів щодо підвищення оплати праці  педагогічним працівникам та науково-педагогічним працівникам закладів вищої освіти та інших закладів і установ освіти.

Вимоги Профспілки працівників освіти і науки України були передані  заступнику голови Одеської обласної державної адміністрації – Колебошину Сергію Валерійовичу.

За громадянську позицію профспілкова організація університету висловлює подяку членам профкому, співробітникам кафедр, відділів та служб, які прийняли участь у акції – протесті.

 

Вимоги Профспілки працівників освіти і науки України:

 

1.Встановити у Державному бюджеті України на 2019 рік розмір:

прожиткового мінімуму для працездатних осіб на рівні, не меншому:

з 1 січня – 5167 гривень, з 1 липня – 5335 гривень, з 1 грудня – 5503 гривні;

мінімальної заробітної плати з 1 січня у розмірі 7 751 гривні, з 1 липня – 8 003 гривні, з 1 грудня – 8 255 гривень.

  1. Забезпечити встановлення у 2019 році розміру посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії на рівні трьох мінімальних заробітних плат та науково-педагогічного працівника на 25% вище відповідно до статті 61 Закону України «Про освіту» з вилученням з його Прикінцевих положень норми щодо чотирьох прожиткових мінімумів.
  2. Забезпечити встановлення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду ЄТС (на 01.01.2018р. -1762 грн.) на рівні не нижче мінімальної заробітної плати (на 01.01.2018р. -3723грн.).
  3. Забезпечити виключення з розміру мінімальної заробітної плати доплат, надбавок, премій, винагород та інших виплат з відновленням редакцій статті 95 Кодексу законів про працю України, статті 3 Закону України «Про оплату праці».
  4. Передбачити в Державному бюджеті України на 2019 рік обсяги видатків на освіту не менше 7% ВВП відповідно до статті 78 Закону України «Про освіту» замість запропонованих 6,13%.
  5. 6. Збільшити обсяги видатків на виплату академічних стипендій студентам пропорційно збільшенню прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
  6. Забезпечити підвищення на 10% розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічним працівникам та науково-педагогічним працівникам закладів вищої освіти та інших закладів і установ освіти з 1 вересня 2018 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *