📌18 березня 2019 р. в ОНЕУ відбувся науково-практичний семінар «Досвід трансферу технологій в країнах Західної Європи» за участю доктора фізичних наук Отмара Шеллера (Німеччина), Директора ДНУ «УкрІНТЕІ» Камишина В.В., керівників відділів трансферу технологій ЗВО, фахівців з інноваційної діяльності, науковців❕

18 березня 2019 року в Одеському національному економічному університеті відбувся науково-практичний семінар «Досвід трансферу технологій в країнах Західної Європи» за участю доктора фізичних наук Отмара Шеллера (Німеччина), Директора ДНУ «УкрІНТЕІ» Камишина В.В., Заступника завідувача відділу міжнародного науково-технічного співробітництва та трансферу технологій Швед Н.Ю., керівників відділів трансферу технологій ЗВО, фахівців з інноваційної діяльності, науковців.

Загальна кількість учасників – 44, в т.ч. ОНЕУ – 34. Інші учасники семінару – представники та науковці у сфері трансферу технологій та інноваційної діяльності із
ДНУ «УкрІНТЕІ», Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, Одеської національної академії харчових технологій, АБ «Південний», Одеського національного політехнічного університету, інших установ та організацій.

Зі вступною промовою виступив Ректор ОНЕУ, член-кореспондент НАН України,
д.е.н., проф. М.І. Звєряков.

Під час семінару були розглянуті питання щодо взаємодії університетів та інших інституцій в комерціалізації інноваційних розробок.

Головним доповідачем на семінарі був доктор наук Отмар Шеллер (Німеччина), який має багаторічний професійний досвід з інноваційного менеджменту та заснування високотехнологічних компаній, а також навички в галузі патентного менеджменту, управління науковими дослідженнями, трансферу технологій, розвитку бізнесу. З 2000 по 2016 рр. він працював директором підприємства з надання послуг в галузі інновацій при Університеті ім. Гете (м. Франкфурт-на-Майні).

У своїй доповіді доктор Отмар Шеллер розглянув такі питання:

Що таке трансфер технологій та в чому полягає його необхідність?

Які специфічні інтереси університетів в організації трансферу технологій?

В чому полягає зацікавленість розробників та бізнесу у трансфері технологій?

У яких випадках трансфер технологій призводить до успіху?

Важливими питаннями, які розглядалися та викликали найбільшу зацікавленість учасників, були практичний досвід роботи в університеті щодо трансферу технологій та приклади інноваційного менеджменту в країнах Європи.

Співдоповідачами на семінарі були співробітники УкрІНТЕІ Бесараб В.Г. та Швед Н.Ю., які у своїх доповідях розглянули практичні питання проведення бізнес-контакт бірж для наукових установ та ЗВО як одного з ефективних інструментів трансферу технологій, а також Enterprise Europe Network (EEN) ‒ дієвий інструмент для розвитку інноваційної діяльності та трансферу технологій.

Заключну доповідь за темою «Досвід комерціалізації та трансферу технологій в Одеському національному економічному університеті» зробив проректор з наукової роботи ОНЕУ, д.е.н., проф.  Ковальов А.І.

Підсумки семінару засвідчили його актуальність та практичну цінність.