📌21-22 березня 2019 року Одеська обласна сільськогосподарська дорадча служба «Центр розвитку села» разом з кафедрою економіки, права та управління бізнесом ОНЕУ провела ділову гру з ефективного управління фермерським господарством для студентів 5 курсу ФЕУП🤝

21-22 березня 2019 року Одеська обласна сільськогосподарська дорадча служба «Центр розвитку села» разом з кафедрою економіки, права та управління бізнесом ОНЕУ провела ділову гру з ефективного управління фермерським господарством  для студентів 5 курсу ФЕУП освітньо-професійної програми «Економіка, планування та управління бізнесом» (в рамках підписаного Меморандуму між Одеським національним економічним університетом та Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва (УПБРП).

Тренінг проведений бізнес-консультантами компанії корпоративних тренінгів (СТС, м. Київ) Бутенко Л. та Холоденко А.

Під час тренінгу студентам університету була надана унікальна можливість відчути себе справжніми підприємцями та управляти власною агрофірмою. Учасники були розділені на 6 потужних агрофірм, які повинні були протягом 4-х років ефективно функціонувати у конкурентних ринкових умовах.

Проведення бізнес-симуляції почалося з планування стратегії діяльності. Студенти вчилися на практиці взаємодіяти у команді, розподіляти між собою функції, брати участь у тендерах на державні замовлення, заповнювати необхідні фінансові документи: фінансові звіти, баланс, звіт про прибутки і збитки та ін., проводити економічний аналіз досягнутих фінансових результатів за кожен рік та при необхідності змінювати раніше прийняту стратегію розвитку господарства.

Впродовж двох днів тренінгу учасники змогли здійснити всі необхідні бізнес-процеси роботи фермерського господарства протягом чотирьох сільськогосподарських років та оцінити кінцеві результати його роботи. Протягом усього тренінгу були дискусії, наради з питань вибору стратегії розвитку фірми на наступний сільськогосподарський сезон, прийняття участі у тендерах, роботі фермерського ринку та ін. Активну участь у діловій грі разом з командами студентів прийняли зав. кафедрою економіки, права та управління бізнесом Н.В. Сментина, ст. викладач  А.А. Фіалковська та безпосередній організатор заходу – доцент кафедри Осипова М.М.

По завершенню тренінгу кожна команда презентувала результати роботи, а тренери підсумували результати праці та наполегливості учасників. Підраховано фінанси, які кожна команда намагалася заробити впродовж двох днів тренінгу, та визначено команду-лідера.  Усі учасники отримали сертифікати та позитивні враження від гри.