📌Вельмишановні викладачі, співробітники, студенти та випускники ОНЕУ! Вітаю вас із величним святом – 100-річчям Одеського національного економічного університету!

Рівно століття тому, 16 травня 1921 року, офіційно створено наш університет, який на той час називався Одеським інститутом народного господарства. Ініціатори його заснування – представники ще дореволюційних економічної та правничої наукових шкіл – місією нового навчального закладу визначили підготовку професіоналів, достатньо компетентних для науково-обґрунтованого вирішення «економічних питань та економічних завдань».

Роки, що минули з того славетного дня, були сповнені перемогами та здобутками, успіхами та натхненням, плідною освітньою, дослідною та виховною працею. Подолав наш університет і роки лихоліть – втрати воєнного часу, евакуацію, відновлення практично «з нуля» в умовах нестач людських і матеріальних ресурсів у післявоєнну добу. Однак щоразу наш ОІНГ – ОКЕІ – ОНЕУ, наш «Наргосп», наша alma mater, немов фенікс, відроджувався з попелу, аби продемонструвати місту, Україні та всьому світу непереборну силу економічної думки, спрямованої на таке просте й, водночас, складне завдання – віднайти істину.

100 років ОНЕУ – це важлива й дорога серцю кожного викладача, співробітника, студента та випускника віха. Досягнення сторічного ювілею – це результат спільних зусиль багатьох тисяч людей: ректорів і проректорів, членів Вченої ради, деканів, завідувачів кафедр, професорів і викладачів, керівників відділів і служб, наукових співробітників, працівників адміністративно-господарських підрозділів, студентів, аспірантів і докторантів, – яких наша alma mater об’єднала в одну велику родину.

Історія нашого університету доводить, що головною запорукою будь-якого успіху є докладені власноруч зусилля, натхненна праця та відданість своїй справі. Незважаючи на складні зовнішні умови, ОНЕУ ніколи не відмовлявся від своїх зобов’язань перед суспільством: готувати компетентних і відповідальних професіоналів.

У цей знаменний і радісний день 100-річчя Одеського національного економічного університету я щиро вітаю всіх, хто вважає себе частиною нашої університетської родини, з днем народження нашої alma mater, з днем перемоги знань над викликами часу, зі святом економічної освіти та науки!

Зі святом Вас, шановні колеги та друзі!

ректор ОНЕУ

А. І. Ковальов