16 квітня 2019 року в Будинку вчених відбувся семінар голів первинних профспілкових організацій працівників та закладів вищої та професійно-технічної освіти Одеської обласної організації Профспілки освіти і науки.
З лекцією на тему: «Педагогічна та соціальна взаємодія – основа якісного навчання» виступила доцент кафедри мовної та психолого-педагогічної підготовки нашого університету Кіршо С.М.
На прикладі взаємодії викладачів та студентів вона показала ефективні сучасні особистісно-орієнтовані підходи в навчанні, які забезпечують створення творчого клімату у закладах вищої освіти та підвищують якість навчання.
Голова обласної організації Профспілки Дубовик Н.О. окреслила основні завдання профспілкових організацій у період звітно-виборчої кампанії, яка розпочалась у Профспілці працівників освіти і науки України. Вона наголосила, що вибори повинні пройти в умовах широкої демократії і гласності, кандидатури на виборні посади всіх рівнів необхідно широко обговорювати в профспілкових організаціях, а період підготовки і проведення звітів і виборів потрібно використати для удосконалення профспілкової роботи.
Перед присутніми виступила голова первинної профспілкової організації працівників Одеського національного економічного університету, як представник Одеської обласної організації Профспілки Корольова Т.С., яка в складі делегації Федерації профспілок України брала участь у «Регіональному форумі з питань сталого розвитку» Європейської економічної комісії Організації Об’єднаних Націй.
Вона поділилася інформацією про участь у Форумі, який відбувся 21-23 березня 2019 року в м. Женеві (Швейцарія) та про роботу круглого столу, присвяченому досягненню Цілі сталого розвитку 4 — «Забезпеченню всеохоплюючої і справедливої якісної освіти та забезпеченню можливості навчання впродовж усього життя для всіх».
На Форумі учасники обговорили питання: ролі освіти для сталого розвитку кожної з країн; проблеми обов’язкової освіти, комп’ютеризації, цифровізації освіти; надання якісної освіти для тих, хто мешкає у віддалених регіонах; місця та ролі інклюзивної освіти для забезпечення навчального простору для людей похилого віку, людей з обмеженими фізичними можливостями; зменшення плати за навчання та підвищення доступності освіти для бідних верств населення.
Також були запропоновані напрями щодо вирішення виявлених проблем, поглиблення участі профспілок у цьому процесі, сплановано подальше досягнення ЦСР 4, проаналізовано досвід та сформовані рекомендації для широкої освітянської аудиторії країн – учасників ЄЕК ООН.
Під час Форуму делегація Федерації профспілок співпрацювала з заступником Міністра молоді та спорту України Олександром Яремою, який представляв нашу країну. Сумісно були вироблені рекомендації за тематикою Форуму на національному і міжнародному рівнях.
Участь профспілкової делегації України в «Регіональному форумі з питань сталого розвитку» Європейської економічної комісії Організації Об’єднаних Націй була корисною та плідною, набутий досвід буде використаний для посилення впливу профспілок на процес визначення напрямів розвитку України на довгострокову перспективу з дотриманням вимог реалізації Цілей сталого розвитку.
Останні коментарі