Україна на шляху до сучасного агропродовольчого сектору: нова ініціатива ОНЕУ започаткована у партнерстві з ЄС

Україна на шляху до сучасного агропродовольчого сектору:
нова ініціатива ОНЕУ започаткована у партнерстві з ЄС

Нова програма під назвою «Підтримка Центральноєвропейської ініціативи у зміцненні інституційної спроможності та ефективності агроіндустріального сектору України та економічному розвитку територій шляхом застосування передового досвіду ЄС» офіційно розпочалася 16 квітня з транскордонного вебінару. Цей проект реалізується Національним науковим центром «Інститут аграрної економіки та продовольства» (IAFE NRI) спільно з Одеським національним економічним університетом (ОНЕУ) за організаційної Центральноєвропейської ініціативи (CEI).

Марек Вігіер, керівник IAFE NRI, відзначив прихильність інституту до розвитку: «Ми прагнемо до постійного вдосконалення і пишаємося тим, що перебуваємо в авангарді цього проекту, який обіцяє встановити нові стандарти в агроіндустрійальній політиці та практиці».

Ректор ОНЕУ, Анатолій Ковальов, підкреслив більший вплив ініціативи: «ОНЕУ готовий стати центром знань, поширюючи досвід та інноваційні практики, які ми отримуємо, серед інших українських установ, підприємств та агроіндустріального сектору».

У рамках проекту буде використана ініціатива Tools4CAP — передова програма навчання та керівництва в галузі аграрноіндустріального аналізу та стратегічного консультування. Вона відповідає «Новій моделі надання допомоги» ЄС, пропонуючи підхід, орієнтований на результат, який надає державам-членам та країнам, що прагнуть стати членами ЄС, гнучкість у розробці ефективних стратегій, орієнтованих на конкретну країну, в рамках Спільної політики ЄС (CAP).
Ця ініціатива спрямована на посилення гармонізації України зі стандартами Європейського Союзу в галузі агроіндустрії та економічного розвитку територій, позиціонуючи стратегії країни як ключові для сприяння збалансованому розвитку громад, виробництва та охорони довкілля.

Елізабетта Дов’є з Програми обміну ноу-хау CEI підкреслила дух співпраці в рамках проекту: «Ця співпраця втілює справжнє партнерство, яке сприяє взаємному збагаченню та спільному шляху до сталого розвитку в Європі».